Zavrieť

Porady

Zakladatelsky podnikatelsky zámer

Prosím o radu, aké údaje musí obsahovať zakladateľský podnikateľský zámer kvôli dotácii z ÚP? Nikde som tieto informácie nenašla, všade len podnikateľské plány už založených firiem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Joana206 Pozri príspevok
Prosím o radu, aké údaje musí obsahovať zakladateľský podnikateľský zámer kvôli dotácii z ÚP? Nikde som tieto informácie nenašla, všade len podnikateľské plány už založených firiem.
Čo je to zakladateľský podnikateľský zámer? - o takom som nepočula. Podnikateľské zámery na PORADe sú väčšinou kvoli získaniu dotácie z UP
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

Áno, lenže nenašla som tu žiaden, ktorý by neobsahoval už informácie existujúcej firmy....potrebujem plán, ktorý predložím ešte pred založením živnosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Joana206 Pozri príspevok
Áno, lenže nenašla som tu žiaden, ktorý by neobsahoval už informácie existujúcej firmy....potrebujem plán, ktorý predložím ešte pred založením živnosti.
Na PORADe sú podnikatelské plány, ktoré začínajúci živnostníci poskytli ako vzor pre ostatných. Plán šitý na mieru - akurát pre teba, tu nenájdeš. Ten si musíš podľa týchto vzorov spracovať sama alebo dať urobiť niekomu, kto sa tým zaoberá.
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

Môžeš mi prosím dať nejaký link? Ja viem že šitý na mieru nenájdem, to ani nechcem, len chcem aspoň obsah, aby ma nevrátili ho prerobiť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Joana206 Pozri príspevok
Môžeš mi prosím dať nejaký link? Ja viem že šitý na mieru nenájdem, to ani nechcem, len chcem aspoň obsah, aby ma nevrátili ho prerobiť
Neuviedla si predmet podnikania
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

stavebníctvo a prenájom stavebných strojov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nájdeš v prílohe tohto príspevku :
http://www.porada.sk/802489-post126.html
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

Presne takéto niečo som hľadala, predpokladám ,že musím aj vysvetliť odkiaľ mám finančné prostriedky na nákup strojov....
a rozšíriť ho aspoň na 10-15 strán.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pokiaľ viem, tak ÚP požaduje 5-6 strán podnikateského plánu. A nebudú sa Ťa pýtať, kde si zobrala peniaze, ich to nezaujíma. Je to Tvoj problém. Píš tam len to, čo od Teba požadujú.
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

A ešte mám jednu otázku. Na začiatok ideme kupovať stavebné stroje v hodnote cca 20 000,- EUR, na ktoré sme si zobrali úver v komerčnej banke. Myslíte, že nebude problém s odsúhlasením dotácie?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pokiaľ splníš všetky podmienky ÚP, tak nevidím dôvod, aby ste si nekúpili stroje. Kľudne to môžeš napísať do podnikateľského plánu. Aspoň budú vidieť, že to s tým podnikaním myslíš vážne.
0 0
krolakova.tina krolakova.tina

krolakova.tina je offline (nepripojený) krolakova.tina

ahojte chcel by som sa vás opytat ze kde by som nasiel navrh na podnikatelsky plan aby som bol v obraze mal by byt v oblasti stavebnictva
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

dám sem zámer hneď ako ho dokončím, tiež je to kvôli dotácii od ÚP? V pondelok ho mám dokončiť.
ďakujem za všetky príspevky, dúfam že to výjde.
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

Tak takto som to napísala ja, dúfam, že to schvália....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem či tie finančné prostriedky nemáš mať rozpísané inak. Aspoň na ÚP v PD to chceli. Napr.:
z dotácie: z vlastných zdrojov:
notebook 95 €
softvér 10 €
zavedenie internetu 60 €
nákup strojov 1000 €
_____________________________________________
spolu: 165 € 1000 €

Sumy sú len pre orientáciu, aby si vedela, že ako to u nás požadujú. Do dotácie si daj aj odvody do ZP, SP, a rozpíš to.
To je môj názor.
Naposledy upravil wagner : 08.02.09 at 15:01 Dôvod: prehľadnosť
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nejde mi to posunúť, ale tie z vlastných zdrojov majú byť oddelené v pravo a tiež suma musí byť pod nimi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Prikladám súbor ako by to vraj malo vypadať. Možno ti pomôže
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

krolakova.tina Pozri príspevok
ahojte chcel by som sa vás opytat ze kde by som nasiel navrh na podnikatelsky plan aby som bol v obraze mal by byt v oblasti stavebnictva
v prísp. č. 8 tejto témy
0 0
Joana206 Joana206

Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

A ako to mám rozdeliť, keď neviem aká bude výška príspevku od ÚP? Dá sa z dotácie kúpiť aj ojazdený stroj? Lebo stroj a auto ideme kupovať ojazdené, len vozík bude nový. Keby som dala do tabuľky vozík z dotácie?
Naposledy upravil Joana206 : 08.02.09 at 17:15
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stroje si z dotácie nemôžeš kúpiť. Výšku dotácie Ti povedia na ÚP a tam Ti aj povedia, čo si môžeš z nej kúpiť . Ale určite nie stroje. Môžeš si kúpiť PC, stolík, stoličku, programy ka PC, skrinky a pod, ale všetko musí byť nové, z obchodu. To si dáš pod dotáciu z ÚP a vpravo od toho si dáš vlastný vklad a to stroje. Každý druh pod seba a vedľa neho cenu. Choď na ÚP a spýtaj sa. Sú tam ochotné, radi Ti vysvetlia, čo si môžeš kúpiť, za koľko, aká je výška dotácie a všetko čo Ťa zaujíma. Uvedú Ťa do obrazu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať