luqiera
02.06.10,10:35
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
Luky89
02.06.10,08:38
spravte panel dajte ho do rámiku z L profilu a nalepte naň rovnaké obkladačky
nela07
02.06.10,08:38
My máme len roletu, ktorá sa v prípade potreby vytiahne. Ale tu by bol asi problém s pripevnením na obkladačky, my máme na stene.
Chobot
02.06.10,08:50
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.

My to máme urobené tak, že do otvoru sa spravil z dreva rámik a na ten rámik sa pripevnili dvierka z DTD a na tie dvierka sa prilepili silikónom také isté kachličky, ako okolo. Pozri obrázky, na tých žltých kachličkách je vidno tie dvierka, ale na modrom WC to ani nezbadáš. Dvierka sú tých 6 kachličiek okolo rybky nad WC (nie nad umývadlom).

Ak chceš, odfotím ti to otvorené.

.
majkii
02.06.10,09:02
My máme len roletu, ktorá sa v prípade potreby vytiahne. Ale tu by bol asi problém s pripevnením na obkladačky, my máme na stene.

ja by som mal obavu použiť roletky, nakoľko majú ventilačnú šachtu obloženú azbestom z ktorého sa môžu uvolňovať vlákna
najag
02.06.10,10:45
Osadit ram, do neho dvierka s rovnakym oblozenim a nikto nepozna, ze je tam stupacka, kedykolvek pristupna na vsetky opravy a vymeny.
Laco-monter
02.06.10,10:48
V rohu treba domurovať a doložiť kachličkami aby sa zakryli tie odskoky,

a normálne dvojdielné dvierka ,farebne prisposobené k obkladu ,by som tam dal a žiadné špekulácie.

Nemá veľký zmysel na dvierka lepiť keramicky obklad, lebo dvierka sa pod touto váhou zvesia a medzera aj tak bude vidieť.
Chobot
02.06.10,11:42
V rohu treba domurovať a doložiť kachličkami aby sa zakryli tie odskoky,

a normálne dvojdielné dvierka ,farebne prisposobené k obkladu ,by som tam dal a žiadné špekulácie.

Nemá veľký zmysel na dvierka lepiť keramicky obklad, lebo dvierka sa pod touto váhou zvesia a medzera aj tak bude vidieť.

Ak tam nechce mať viditeľné dvierka napr. z laminovanej drevotriesky, alebo z plastu, tak má zmysel lepiť obklady. Nie je to až taká váha, tie pánty to v pohode udržia. JA to už mám cca 8 rokov a ešte sa mi dvierka nepohli. Na tých modrých obkladoch na prvý pohľad ani nezbadáš tie dvierka.
marecek123
02.06.10,17:57
ma to iba jednu chybu a to,ze ked vam budu v celom panelaku menit rozvody vody a odpadu,tak to budete musiet vyburat.Je to dost zle navrhnute to murovanie a ponechane male okienko.Ale co sa tyka zakrytia otvoru skus dat hore aj dole kolajnicku a do toho zrkadlo,ktore ked budes sa chciet dostat k vodomerom a pod.vysunies ako rolldoor
marecek123
02.06.10,17:59
hop,beriem spat,nevsimol som si ten vypinac:)
PotPalo
02.06.10,18:46
Tam, čo je ten odskok od steny, to treba domurovať, aby to bolo rovno. Potom zavesiť veľký obraz, ktorý dieru zakryje a je hotovo. Kedykoľvek sa dá ľahko zvesiť, keď treba odpísať vodomery, a tiež je to aj estetické.
Laco-monter
02.06.10,19:54
Tam, čo je ten odskok od steny, to treba domurovať, aby to bolo rovno. Potom zavesiť veľký obraz, ktorý dieru zakryje a je hotovo. Kedykoľvek sa dá ľahko zvesiť, keď treba odpísať vodomery, a tiež je to aj estetické.


Tu sa seriozne radí, ak si si to nevšimol ... :(

Obrazy si vešaj po svojom byte !
PotPalo
02.06.10,21:13
Tu sa seriozne radí, ak si si to nevšimol ... :(

Obrazy si vešaj po svojom byte !

Ja to myslím vážne. Videl som to takto u známych. Mali tam veľký obraz (so sklom), a za nim bol otvor so stúpačkami. :cool:

Môj nápad to nebol, píšem len čo som videl. Tak sa tu nemusí nikto hneď urážať.:D Nikomu nekážem, aby si to tak urobil aj on...
val007
03.06.10,18:24
Len aby mali alebo zohnali taký obklad.
ubka
03.06.10,19:44
hop,beriem spat,nevsimol som si ten vypinac:)
Ten vypínač nemusí prekážať. Dá sa to riešiť aj Lahkým panelom, na ktorý sa nalepí zrkadlová tapeta,poprípade ozdobná-zosúladiť s interiérom zospodu podlepiť gumové tesnenie, ktoré prilne a zabráni aj prášeniu. Do rohov "podkladu" nalepiť suchý zips, opačný na rohy obkladu,aj nepravidelného otvoru.
luqiera
01.07.10,12:18
obkladačky ešte máme, zostalo nám toho dosť, takže to by nebol problém.
MacoLM
27.09.10,05:09
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
MacoLM
27.09.10,06:56
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
Chobot
27.09.10,07:03
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)

Kým založíš novú tému, čo keby si tak skúsil trochu pohľadať, či niečo podobné už neexistuje?!?:confused::rolleyes: Nemusel by si čakať na odpovede...

Príspevok som ti presunul do už existujúcej témy. Ak by ti to bolo málo, je tu ešte jedna téma:

http://www.porada.sk/t91848-nova-kupelka-v-panelaku.html
VieraPopluharova
27.09.10,07:14
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)

My sme na byte robili taktiez takuto rekonstrukciu a vyriesili sme to tym, ze sme urobili celu stenu zo sadrokartonu, v mieste kde sa nachadzaju hodiny a uzavery sme si nechali vyrobi dvierka, ktore maju klasicke otocne panty a zatvaranie pomocou magnetu, potom sme celu stenu oblozili obkladackami, ako ostatne steny vo WC a na dvierka sme nalepili ozdobnu
samolepku, aby ladili s celym priestorom,zadnu stenu sme dotvorili i polickami na odkladanie, ale tak aby to nebranilo pristupu ku dvierkam, za ktorymi su uzavery a plynove hodiny.Velkost dvierok je najlepsie prisposobit miestu kde sa nachadzaju uzavery , aby tam nebola problematicka manipulacia s nimi.
VieraPopluharova
27.09.10,07:25
Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.

Je dostat kupit plastova doska s ramikom a magnetmi, ktoru si prisposobis svojmu otvoru, tu oblozis podla potreby obkladackami takymi istymi ako potrebujes, ramik pred uchytis v jestvujucom otvore podla potreby, prilepenim, pripadne osadenim /domurovanymi uzkymi obrubami, aby sa velmi nezmensil manipulacny priestor/ a vlozis do ramiku, v ramiku mas platnicky, alebo magnety a na oblozenej doske opacne, podla toho ako Ti to lepsie vyhovuje, my tam mame riesene vsetky manipulacne otvory, kde je potrebne mat obkladacky, napr. i pristup pod vanou k odpadu a pod., je to k nerozoznaniu, nakolko sparu okolo dosky si mozes urobit sanitarnym silikonom vo farbe sparovky na stenach, silikon sa v pripade potreby len vytiahne odlepis dosku a mas pristup k otvoru.
Gabriela555
27.09.10,07:34
Ja som tiež robila rekonštrukciu kúpelne a na zadnú stenu za WC som tiež dala plastovú roletu. Za WC mám asi 30 cm múrik a ostatné tvorí plastová roleta až po strop. Som s tým spokojná. Priestor je kedykoľvek prístupný a mne slúži aj na odkladanie vedra, mopu a lavóra, nakoľko v byte mi chýba komora a v kúpelni mi tie veci nemusia zavadzať a špatiť priestor.
marleau
27.09.10,07:40
Mám podobný problém,ale roletou ho nemožem riešiť,lebo je tam prievan,že mi v byte zatvára dvere.To by tá roleta bola asi veľmi hlučná a to nechcem.
VieraPopluharova
27.09.10,07:46
Mám podobný problém,ale roletou ho nemožem riešiť,lebo je tam prievan,že mi v byte zatvára dvere.To by tá roleta bola asi veľmi hlučná a to nechcem.


Hej presne kvoli tomuto sme riesili tento priestor tak ako som vyssie popisala, kvoli prievanu, nakolko cez stupacku prefukuje a riadne, roleta by robila hluk a uprimne radsej mam celok ako sa patri, t.j. oblozenu stenu ako ostatne i z dovodu hygieny, ze zo stupacky by isiel cez roletu pri prievane prach, takto mam dvierka na magnet a utesnene normalnou tesniacou paskou, aby neprefukovalo.
MacoLM
27.09.10,11:07
Vďaka za odpovede. Na ten prievan som nemyslel nejak. Skúsim teda odsledovať, ako veľmi prefukuje stupačku. ale ešte ju chcem poriadne zatesniť PUR penou, tak by som to mohol eliminovať, aspon čiastočne.
Ak by mal niekto aj fotku peknej roletky, tak by som sa potešil.
Nechem to nejak obmuroať a obkladať, lebo teraz pri výmene stupačiek nás to zastihlo v stave, ked bolo WC prázdne, iba vymurované steny. Ale susedia. čo si to zamurovali a nechali len dvierka na merače, tak museli sekať komplet stenu. Tak si to asi viete predstaviť.
Daniela
27.09.10,11:36
moje stupačky, tohoročné. Spĺňa to účel. Videla som aj roletku po odpad WC - prístup k meračom a aj k výmene stúpačiek je OK. Stalo to 69 €. Do frasa, až teraz som si všimla, som zle.
MacoLM
27.09.10,15:16
Daniela, velmi pekne. take nieco som si predstavoval. dokonca mame aj velmi podobne obkladacky (mozno aj rovnake - Kwadro)
220870
27.09.10,15:52
Prievan je len vtedy ak nieje na stúpačkach na každom podlaží strop zaliaty betonom.Robilo sa to všelijak.
Daniela
28.09.10,04:53
Vieš čo, nezaujímali ma značky, páčila sa mi kombinácia. Mala som to luxusne a rýchlo, 5 dni t.j. pondelok až piatok, upratali po sebe, to bolo pre mňa rozhodujúce.Jadro na pôvodnom mieste, žiadne zväščovanie a tak. Vyzerá to pekne.
Matias.S
28.09.10,04:59
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)

My sme to riešili takto :

do výšky nádržky sadrokartón (na neho sme v hornbachu kúpili polystirénové kocky 50x50 rôzne vzory majú) - nad túto časť sme urobili rám z hliníkových profilov čo sa používajú na sadrokartónové stropy, do nich sme upevnili drevené dvierka delené otvárajúce sa ku stenám od stredu a nad túto časť opäť sadrokartón s pol. doskami .... do hornej časti sme dali pasívny odvetrávač .... investícia ... cca 3 000 SK aj s prácou. ... Je to jednoduché a hlavne v prípade potreby výmeny stupačiek (predpokladáme asi za 3 roky) nie je nutné vybúranie žiadnych stien, iba jednoduchá demontáž na skrutkách .... prievan nie je žiadny ... okolo stupačiek kde bol voľný priestor sme dali penu na tesnenie okien
kimart
28.09.10,05:33
nemáte foto, ako to stou plastovou roletou vyzerá? Tiež mám tento problém bočné steny mám vykachličkované, no neviem, čo zo zadnou stenou, mám ju v pôvodnom stave - no hrúza. Rozmýšlala som nad stolárom, že by som dala dozadu imitácie skriniek, niekde som to videla, a vcelku to bolo pekné
sito
28.09.10,05:38
Bol tu taký prípad, asi pred rokom. Tiež prerábali a stenu vymurovali dali dvierka, malé. Znemožnili prístup k spoločnému zariadeniu, rozvodu vody, plynu. Ak tu stenu rozbúrajú, musia ju dať do pôvodného inak ich do bytu nepustí. Nenapísali ako to potom dopadlo. Tie stúpačky musia byť prístupné, sú všetkých v dome, nie bytu cez ktorý prechádzajú.
MacoLM
28.09.10,06:05
sito presne toto bolo u nas. ista slecna, co si dala zrekonstruovat kupelnu a wc, povedala ze ich do bytu nepusti, ze ma nanovo vymurovanu stenu, ze ona to nedovoli rozbit. tak je spravkyna povedala, ze to nemusi dovolit, ale v pripade nejakej havarie, alebo skod ktore z toho vyplynu (30 rocna stupacka), bude znasat vsetky naklady spojene s opravami a odstranovanim skod. potom jej to asi doslo a ustupila.
MacoLM
28.09.10,06:07
kimart fotky sem dala daniela. presne tak si to predstavuejm aj ja. dokonca aj farebne.
http://www.porada.sk/1517557-post20.html
220870
28.09.10,16:55
Tie rolety tam vyzerajú veľmi dobre.
MacoLM
29.09.10,04:03
nemate predstavu o cenach tych roliet? este som to nezistoval. da sa to kupit aj bez montaze? alebo to tak rovno namontuju?
kimart
29.09.10,04:31
fajn, vyzerá to pekne
Daniela
29.09.10,08:36
MacoLM:Myslím, že nie, lebo to musí vyrobiť na mieru, a podľa toho je cena.
Matias.S
29.09.10,10:08
nemáte foto, ako to stou plastovou roletou vyzerá? Tiež mám tento problém bočné steny mám vykachličkované, no neviem, čo zo zadnou stenou, mám ju v pôvodnom stave - no hrúza. Rozmýšlala som nad stolárom, že by som dala dozadu imitácie skriniek, niekde som to videla, a vcelku to bolo pekné

Skúsim pohľadať fotky ak nie odfotim ten náš spôsob a dám foto ;)
terezamaria
29.09.10,10:25
Tie rolety tam vyzerajú veľmi dobre.

Naozaj máš pravdu, priateľka má podobne robenú kúpelňu a tiež to má takto poriešené s roletkou. Myslím že v tejto dobe sa farba dá prispôsobiť a manipulácia je v celku jednoduchá. Hlavne sa dá ku stupačke dobre dostať a nemusí sa v prípade havárie búrať obklad alebo múr.
220870
29.09.10,15:44
Tento rok som robil jedno jadro.Podmienka domáceho bola otvorený voľný prístup k "stúpačkam",dôvod budú sa komplet meniť.Nechali sme mu otvor 1,8 x 0,9 m.Celé to zastaval roletou a vyzeralo fakt veľmi elegantne.Mal pripomienku ,že firma ktorá bude realizovať výmenu rozvodov bola na obhliadku a bude musieť v bytoch kde nieje dostatočný priestor natvrdo búrať zastavané stúpačky.
Ferdosondo
01.10.10,05:10
Prerábam jadrá. Z montážneho hľadiska je roleta značné uľahčenie práce pre mňa. Avšak z estetického hľadiska tam vôbec nepasuje. Vzhľadovo kazí celý dojem z novej kúpelne. Narušuje línie a je problém farebne doladiť obklad s roletou. Túto tému som preberal aj s návrhárom kúpelní a ten sa jednoznačne vyjadril, že určite nie. Samozrejme ak sa to niekomu páči, tak nech si ju tam kľudne dá.
Matias.S
06.10.10,04:33
My sme to riešili takto :

do výšky nádržky sadrokartón (na neho sme v hornbachu kúpili polystirénové kocky 50x50 rôzne vzory majú) - nad túto časť sme urobili rám z hliníkových profilov čo sa používajú na sadrokartónové stropy, do nich sme upevnili drevené dvierka delené otvárajúce sa ku stenám od stredu a nad túto časť opäť sadrokartón s pol. doskami .... do hornej časti sme dali pasívny odvetrávač .... investícia ... cca 3 000 SK aj s prácou. ... Je to jednoduché a hlavne v prípade potreby výmeny stupačiek (predpokladáme asi za 3 roky) nie je nutné vybúranie žiadnych stien, iba jednoduchá demontáž na skrutkách .... prievan nie je žiadny ... okolo stupačiek kde bol voľný priestor sme dali penu na tesnenie okien

Prikladám fotky
Laco-monter
06.10.10,04:42
Práveže vo WC je vymena vzduchu NUTNÁ .

Nehovoriac o tom, že aj sušiť menšie veci sa tam dajú ak je vonku škaredé počasie.
Matias.S
06.10.10,04:49
Práveže vo WC je vymena vzduchu NUTNÁ .

Nehovoriac o tom, že aj sušiť menšie veci sa tam dajú ak je vonku škaredé počasie.

???

V našom WC je výmena vzduchu ako naznačuje pasívny vetrák. Sušenie vecí si tam neviem predstaviť ... nakoľko je to obmedzený priestor a nerád by som mal veci zasmradené ... predsa len je to WC ... a nie sú tam radiátorové rúry ako u niektorých jadier ...
jezo421
06.10.10,13:47
Pridam par fotiek, ako som to robil ja. Cela zadna stena je rozoberatelna, oblozena rovnako ako ostatne steny. Dvierka su drevotriesky, zavesene na beznych nabytkovych zavesoch, uchytenie horneho pantu je zo zadnej strany vystuzene latou (su dost tazke). Pevne casti su zo sadrokartonu. Spodok je oprety o podlahu a upevneny len pritiahnutim wc misy na geberit, horny diel ma zo zadu po stranach drevene latky so zapustenymi M6 skrutkami. Na nich je zaveseny do UD profilov uchytenych do steny. Daval som aj matice, ale nebolo to nutne, zavit oprety o plech profilu to drzal dostatocne. Obkladacky som lepil flexi maltou. Na sadrokartone to slo fajn, drevotrieska mala problem s prehybanim. Preto tam trcia tie 2 skrutky - nimi boli dvierka par tyzdnov priskrutkovane na pracovny stol, kym to poriadne nevyschlo. Druhy krat by so ich na lepil silikonom, alebo cimsi podobnym. Za 5 rokov nebol ziadny problem, aj skarovacka v rohoch stale drzi.
Ferdosondo
07.10.10,04:33
Jezo421 veľmi dobre urobené. Dokonca aj obklad na zadnej stene položený v osi steny.
K tej výmene rozvodou vody. Nie je potrebné, aby bola prístupná stupačka po celej výške. Úplne postačí otvor veľkosti ako v pôvodnom jadre.
cisarovna
10.12.10,12:32
Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem
Halli
10.12.10,13:12
Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem


Cisárovná už som sa nad tvojimi prispevkami neraz zamýšľala,.....:o
Dobre, berme to, že ste mali schôdzu, že ste si dohodli nejaký termín, nepoznám príčiny, prečo sa to neurobilo všetkým...."len Smotánke":eek:...tento termín som nepochopila, no a ďalej....Dobre, nedalo sa nakontaktovať na firmu a zistiť, čo sa deje ? prečo práve týždeň pred Vianocami? Neviem možno bol u Vás problém so zaplatením celej rekonštrukcie, možno firma nemohla urobiť všetko naraz...ale ako si dovoľuješ hneď usudzovať , že niekto mal za to tučnú vianočnú premiu??:eek:...Ten dotyčný má možno starosti ako to riešiť v tomto termíne, možno už prevolal kvôli Vám aj gate, možno nespáva kvôli tomu, ty ani len netušíš, alé su okolo toho starosti, ale o tučnej prémií to vieš, kurnik ani sa nečudujem, že mohol vybuchnúť ak máš taký názor...takže skus myslieť inak a kľudne sa s nim o tom porozprávaj, lebo mi ti tu nikto nepovieme, prečo je taká medzi vami komunikácia.:rolleyes:
Halli
10.12.10,13:35
NERIEŠ !

Oni tam musia žiť .

Ja ani Ty tam nebývame.


Laci ja riešim denne problémy v bytových domoch, tak viem o čom je reč. Riešim a budem riešiť, je to moje živobytie.;) ..aj tam kde nebývam,
ale máš pravdu-tam nebývam našťastie, :D nech si riešia ako vedia, chcela počuť názor, tak ja mám taký, že je to o ľudoch...nie o porade...;)
220870
10.12.10,16:54
Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem
Niečo mi tu nesedí.Takéto veci sa plánujú niekoľko mesiacov dopredu.
lapejko
19.12.10,10:52
Jezo421 veľmi dobre urobené. Dokonca aj obklad na zadnej stene položený v osi steny.
K tej výmene rozvodou vody. Nie je potrebné, aby bola prístupná stupačka po celej výške. Úplne postačí otvor veľkosti ako v pôvodnom jadre.
Súhlasím, že stačí, ale iba v prípade ak sa pri rekonštrukcii jadra vymení kanalizačná rúra s odbočkou, voda a plyn sa potom dá aj cez otvor 60x40.
Párkrát sme vynechali dostatočne veľký otvor v múre s kuchyne do šachty a zadebnili sme ho SDK, ktorý sa priomietol. V prípade potreby ľahké búranie a oprava.
Ferdosondo
20.12.10,08:51
Párkrát sme vynechali dostatočne veľký otvor v múre s kuchyne do šachty a zadebnili sme ho SDK, ktorý sa priomietol. V prípade potreby ľahké búranie a oprava.
Jadier je veľa typov, ale väčšinou v prístupe ku rozvodom vody kanalizácie a plynu zo strany kuchyne bránia šachty na odsávanie.
dudos49
06.01.11,16:52
Pravdepodobne, "idem s krížikom po funuse", ale ja by som to riešil vstavanou policovou skrinkou namiesto dvierok. Slúžila by na odkladanie drobností, ktoré sú v každej kúpelni. V prípade potreby by sa táto skrinka otvárala ako dvierka.
janjanov
23.08.11,11:55
ja som vyriešil zakrytie stupačky systémom od českej firmy ZAVRZ - výsledok je skvelý, dvierka som kupoval cez internet.
konvalinka_1
30.07.12,18:17
Ahojte, tato diskusia je sice uz starsieho data, ale aj tak sem pripajam info pre pripadnych dalsich navstevnikov, ktori budu riesit problem, ako zakryt stupacky v byte. Nam sa tiez nepacili riesenia, ktore ludia bezne pouzivaju, teda dat tam obycajne drevene, pripadne plastove dvierka, ci roletu. Nasli sme firmu, ktora ponuka skvele riesenie, ako esteticky zakryt stupacky, pricom vo vnutri dvierok je zaroven aj ulozny priestor na toaletny papier, cistiace prostriedky a pod. S tymto riesenim sme maximalne spokojni, takze pripajam foto aj link na vyrobcu: www.elater.sk (http://www.elater.sk)
Petra Hanzelová
16.11.12,23:37
toto vyzerá dobre..
Petra Hanzelová
16.11.12,23:40
možete mi napísať kolko to vyslo?na stranke nemaju ceny..ale napad dobrý
janjanov
14.02.13,05:44
Písal som pred asi 2 rokmi, ale nedá mi to!
Dvierka na stupačke v bytovom jadre obložené obkladom, tak toto je efektné aj po 2 rokoch od prerábky a stále sú plne funkčné, estetické a neviditeľné! Doporučujem každému do jadra v paneláku, cena je nižšia ako som ja kupoval, tak odporúčam!
http://www.kupelnesk.sk/sk/3598/e-shop-kupelnesk-dvere/dvierka-do-stupaciek-bytjadier/neviditelne-dvierka-zavrz-pod-obklad-do-stupaciek-bytovych-jadier-a-sachtovy-revizny-otvor/index.htm