Andrejko 7
31.10.05,11:35
Ahojte všetci!

Potrebujem poradiť ako postupovať pri rozširovaní predmetu činnosti už existujúcej s.r.o.

Čo treba urobiť ako prvé? Aká je následnosť krokov? Ako postupovať? Na koho sa obrátiť? Aké dokumenty, resp. rozhodnutia budú potrebné?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem!
bendži
31.10.05,10:44
Určite je potrebné začať valným zhromaždením, ktoré schváli rozšírenie činnosti s.r.o.
Denda
31.10.05,11:35
Ďalší postup:
1. vybavenie živnolistu,
2. dodatok k spoločenskej zmluve a následne jej úplné znenie,
3. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
4. kolok 1500,- Sk
5. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
6. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín

Do zbierky listín sa dáva nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.:)
Vladimír Ozimý
05.03.06,14:41
mna by k tomu zaujimalo len jedno...co treba mat notarom overene na register...takze prikladam k navrhu nasledovne:

1. 2x overena kopia zivnosti
2. 1x dodatok k spolocenskej zmluve a 1x uplne znenie spolocenskej zmluvy
3. 2x zapisnicu zo zasadania val. zhromazdenia
4. kolok v hodnote 1500 Sk
Evanka
05.03.06,15:03
Ďalší postup:
1. vybavenie živnolistu,
2. dodatok k spoločenskej zmluve a následne jej úplné znenie,
3. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
4. kolok 1500,- Sk
5. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
6. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín

Do zbierky listín sa dáva nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.:)
Vidím tu už aj nejaké súhlasy tak asi je to OK. Ale predsa sa spýtam. Nie je náhodou potrebný kolok 1000,- Sk na rozširenie živnosti a 2000,-Sk na zmeny v zápise do OR?
Denda
05.03.06,15:53
Vidím tu už aj nejaké súhlasy tak asi je to OK. Ale predsa sa spýtam. Nie je náhodou potrebný kolok 1000,- Sk na rozširenie živnosti a 2000,-Sk na zmeny v zápise do OR?
Na rožšírenie živnosti bol kolok 1000,- Sk a na register bolo 1500.
vieroslava
05.03.06,16:52
Pri živnosti sa poplatky nemenili, ale v obchodnom registri sa poplatky zvýšili za zmenu na 2000.- Sk. V jednom poplatku je pri jednom návrhu zahrnutý akýkoľvek počet zmien. Je to položka č. 17 c/ sadzobníka Zákona o súdnych poplatkoch č.71/1992 v znení zák. 621/2005 Z.z.
Vladimír Ozimý
06.03.06,13:09
no mna by zaujimalo pri zmene...rozsirujeme zivnosti a splatenie vkladu pouzijem prilohu c. 8 zapis zmien do OR?...no a to co som pisal hore zasielam tak ako som napisal?
jjendro
29.08.06,20:27
mna by k tomu zaujimalo len jedno...co treba mat notarom overene na register...takze prikladam k navrhu nasledovne:

1. 2x overena kopia zivnosti
2. 1x dodatok k spolocenskej zmluve a 1x uplne znenie spolocenskej zmluvy
3. 2x zapisnicu zo zasadania val. zhromazdenia
4. kolok v hodnote 1500 Sk

tak teda co ma byt vlastne overene? ZL - 2x overena kopia, a navrh na zmenu - overeny podpis

Ostatne mozu byt rovnopisy - teda originály bez overenia? :rolleyes:

Pri rozšírení predmetov - musím vypisovať v návrhu predmety - alebo stačí sa odvolať na ZL - ak stačí - čo tam mám napísať - ako to formulovať?
ajobs
30.08.06,11:51
tak teda co ma byt vlastne overene? ZL - 2x overena kopia, a navrh na zmenu - overeny podpis

Ostatne mozu byt rovnopisy - teda originály bez overenia? :rolleyes:

Pri rozšírení predmetov - musím vypisovať v návrhu predmety - alebo stačí sa odvolať na ZL - ak stačí - čo tam mám napísať - ako to formulovať?

1. overené musia byť 2x kópie ŽL, 1x návrh na zapísanie zmeny do OR, 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy (ale tam sa overuje iba podpis konateľa, ktorý je zodpovedný za vyhotovenie úplného znenia SZ-teda ak má firma napr. 6 spoločníkov, ich podpisy sa už neoverujú),
2. kolok je od 1.1.2006 na OR vo výške 2000 Sk,
3. všetky predmety, ktoré sú nové musíš vypísať do časti "zápis", staré predmety činnosti, ktoré rušíš, budú v časti "výmaz".
Viď vzory na www.orsk.sk (http://www.orsk.sk), 1 prikladám.
jjendro
13.09.06,19:10
takže zápisnicu z valného zhromaždenia nemusím overovať?
ajobs
13.09.06,20:44
takže zápisnicu z valného zhromaždenia nemusím overovať?

Nie, nemusíš.
IvetaH
14.09.06,10:16
Pravdepodobne hľadám v nesprávnych témach. Ale prosím, povedzte mi, kde nájdem nejakú normu, ktorá určuje, čo všetko musí byť úradne overené. Ja som sa to nikde nedočítala. A tiež, ktoré listiny, ak čítam zákon o registre na ORSR.sk, tam je napísané, zoznam listín, ktoré sa prikladajú k návrhu na zápis zmien: pri premete podnikania - rozhodnutie spoločníkov alebo valného zhromaždenia a zmene a ŽL. Nič iné nežiadajú. A tiež prosím o odpoveď, že keď je len jednoosobová sročka, musí robiť zápisnicu z valného zhromaždenia?
Ďakujem a prajem pekný deň.
profi-t
07.05.07,11:49
Ahoj. Chcela by som sa spýtať. Idem robiť rozširovanie predmetu podnikania a zmenu sídla už fungujúcej sro-čky.
Dobre viem nasledovné kroky?
1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica
2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve
3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok
4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk
5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla.

A tu mám otázky: Viem tento postup správne? Ak urobím zápis z valného zhromaždenia, treba spraviť aj dodatok? A kedy musím odovzdať Úplné znenie spoločenskej zmluvy do Obchodného registra? Môžem už spolu s návrhom?
Prosím súrne o pomoc. Ďakujem.
ajobs
07.05.07,16:08
Ahoj. Chcela by som sa spýtať. Idem robiť rozširovanie predmetu podnikania a zmenu sídla už fungujúcej sro-čky.
Dobre viem nasledovné kroky?
1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica OK
2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve Treba urobiť úplné znenie SZ, netreba dodatok
3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok OK
4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk OK,....kolok 2000 Sk
5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla. OK

A tu mám otázky: Viem tento postup správne? Ak urobím zápis z valného zhromaždenia, treba spraviť aj dodatok? A kedy musím odovzdať Úplné znenie spoločenskej zmluvy do Obchodného registra? Môžem už spolu s návrhom?
Prosím súrne o pomoc. Ďakujem.

Odpovede sú v texte.
profi-t
07.05.07,16:11
AJOBS: Ďakujem za odpovede, no chcela by som sa spýtať, kedy treba písať tie dodatky? Viacerí vo svojich príspevkoch píšu, že oni robia dodatky. Aké máš s tým ty skúsenosti?
ajobs
07.05.07,16:21
AJOBS: Ďakujem za odpovede, no chcela by som sa spýtať, kedy treba písať tie dodatky? Viacerí vo svojich príspevkoch píšu, že oni robia dodatky. Aké máš s tým ty skúsenosti?

Nie, dodatky netreba, je vždy potrebné predložiť iba úplné znenie spoločenskej zmluvy v 2 vyhotoveniach (1 sa zakladá do zbierky listín).
Pri tomto exemplári SZ sa overuje iba podpis konateľa, podpisy spoločníkov tam už nefigurujú. Mám s tým praktické skúsenosti - robím mnoho takýchto zmien.
profi-t
07.05.07,16:40
Ďakujem ešte raz. Môžem ešte jednu otázku? Ako to je vlastne s podpisovým vzorom? Kedy ho treba prikladať?
josh
07.05.07,16:59
ak je ustanoveny do funkcie konatel, ktory este nedaval podpisovy vzor do zbierky listin.
profi-t
07.05.07,17:07
Ďakujem Vám veľmi za pomoc. Veľa som sa naučila z vybavovačiek, no veľmi veľa som sa naučila hlavne od Vás! Vďaka Vám za to.
Len škoda, že koľko Okresných súdov, toľko názorov a požadaviek.
Napríklad:
1. Keď robíte prvozápis, alebo zmeny - návrhy do OR - koľko tých návrhov zasielate - 2x alebo 1x?
2. Keď zasielate nájomnú zmluvu - tak to musí, alebo nemusí byť overená kópia? A koľkokrát ju posielate?
3. Čo všetko ukladáte do zbierky listín? - napr. Nájomnú zmluvu ukladáte?
josh
07.05.07,19:00
ad 1 navrh davam iba raz
ad 2 najomnu zmluvu davam original, ale moze byt aj overena kopia
ad 3 do zbierky listin davam ukladat vsetko okrem najomnej zmluvy, ale v zakone o obchodnom registri najdes presne, co tam ma byt. napriklad vyhlasenie jedineho spolocnika tam myslim nemusi ist. ale aj tak to tam davam dvakrat, lebo si to neviem zapamatat a nechce sa mi to zakazdym pozerat.
ivettt
17.07.08,17:21
Chcem sa spýtať, ako urobiť zmenu, resp. pridanie predmetu činnosti s.r.o., ktorá má vydanú koncesnú listinu už 2 roky, ale nemá túto listinu- teda predmet činnosti zapísanú v obchodnom registri. Akosi sa na túto "maličkosť" zabudlo. Aké postihy nám z toho plynú? A ako túto situáciu možno riešiť? ďakujem!
Robina
29.09.08,09:26
Zdravím Vás a zároveň prosím o radu: jednoosobová s.r.o. si rozširuje predmet podnikania o stavebné práce. Potrebovala by som poradiť či tento postup je správny: pôjdem na živnost. úrad s 1000,- Sk kolkom na vydanie ŽL, medzitým pripravím novú spoločenskú zmluvu /kde sa overí podpis konateľa/ a vyplním návrh na zápis do OR + 2000,- Sk kolok. Čo mám ešte urobiť aby to bolo správne? Veľmi pekne ďakujem.
chlap
29.09.08,10:23
Zdravím Vás a zároveň prosím o radu: jednoosobová s.r.o. si rozširuje predmet podnikania o stavebné práce. Potrebovala by som poradiť či tento postup je správny: pôjdem na živnost. úrad s 1000,- Sk kolkom na vydanie ŽL, medzitým pripravím novú spoločenskú zmluvu /kde sa overí podpis konateľa/ a vyplním návrh na zápis do OR + 2000,- Sk kolok. Čo mám ešte urobiť aby to bolo správne? Veľmi pekne ďakujem.

Živnostenský list sa pre SRO vydáva na základe zakladateľskej listiny (jednoosobová sro). Takže naskôr urobíš dodatok k zakladateľskej listine, potom si vybavíš ŽL a potom ideš na ORSR.
Robina
29.09.08,11:08
Ďakujem a neviete mi niekto pripojiť vzor dodatku? V´daka
zalobaba
29.09.08,11:16
Živnostenský list sa pre SRO vydáva na základe zakladateľskej listiny (jednoosobová sro). Takže naskôr urobíš dodatok k zakladateľskej listine, potom si vybavíš ŽL a potom ideš na ORSR.

ŽÚ vydá ŽL na základe vyplneného Ohlásenia.....
zalobaba
29.09.08,11:16
Ďakujem a neviete mi niekto pripojiť vzor dodatku? V´daka

Dodatok nie je potrebné vyhotovať...
Robina
30.09.08,07:20
Veľmi pekne ďakujem
duxi
02.10.08,08:41
Ahojte. Potreboval by som poradit. Mame novootvoreny hotel a chceme tam spravit taku mensiu skoliacu miestnost. Potreboval by som vediet ci treba na to nejake povolenia, alebo ci su na to nejake podmienky co to musi obsahovat bez podmienecneRychlo Vopred Vam dakujem za odpovede!!!
Fany
25.11.08,09:51
Rozširujeme počet konateľov z 2 na 3 a zároveň predmet podnikania o 1 činnosť, v ktorej bude zodpovedný zástupca ten nový tretí.

Čo všetko treba doložiť na ŽU, aby rozšírili predmet podnikania a aj konateľov?

Podpisový vzor nového konateľa musí byť overený notárom a prikladá sa do OR?
Ďakujem.
Fany
05.02.09,22:31
snáď mi ešte niekto odpovie
Asztalosová
01.03.09,18:14
Dobry.
Na ZU treba dolozit spolocensku zmluvu alebo zapisnicu z valneho zhromazdenia, doklad preukazujuci odbornu sposobilost zodpovedého zastupcu, vyplnenie ohlasenia zivnosti alebo aku zivnost chcete to vam tam povedia ake tlacivo. Zo zapisnice im uz bude jasne ze sa zvysi pocet konatelov.
Dufam ze som pomohla. Ale na ZU vam urcite poradia.
jani73
26.03.09,10:47
Prosím Vás o radu, robili sme premenu ZI + rozšírenie pedmetu činnosti, na OR je to zapísané, zaujímalo by ma či je potrebné tieto zmeny ešte niekam nahlasovať. Bolo mi totiž povedané, že do 15 dní je to treba nahlásiť ešte na DU a na Živnostenský. Zdá sa mi to ako hlúposť, alebo sa mýlim? Ďakujem za radu.
siza
27.04.09,15:48
To rozsirenie predmetu zivnosti mi nejde do hlavy. Podla mna ste mali iste najprv na zivnostensky urad, tam si vybavit novu zivnost a na zaklade toho urobit zmenu v OR. Mylim sa?
dragan.michal
27.04.09,16:05
Postup by mal byt takyto:

1. valne zhromazdenie ktoré schváli rozšírenie predmetov podnikanie

2. vybavenie zivnostenského listu
3. dodatok k spoločenskej zmluve a následne jej úplné znenie,
4. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
5.zaplatit prislusne kolky
6. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
7. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín
zalobaba
27.04.09,19:08
Postup by mal byt takyto:

1. valne zhromazdenie ktoré schváli rozšírenie predmetov podnikanie a premenu na €, príp. iné zmeny

2. vybavenie zivnostenského listu
3. dodatok k spoločenskej zmluve - nie je potrebný a následne jej úplné znenie,
4. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy - návrhu a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
5.zaplatit prislusne kolky
6. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
7. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín

:o
jarkra
12.05.09,16:53
Je potrebné mať overené podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia, ktoré schválilo premenu ZI a rozšírenie predmetu podnikania s.r.o.?
Celsus
12.05.09,16:58
Je potrebné mať overené podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia, ktoré schválilo premenu ZI a rozšírenie predmetu podnikania s.r.o.?

Netreba.
Asztalosová
19.06.09,04:14
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze a.s., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnost zalozila jedna a.s, vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem
wegamizi
16.09.09,06:48
Dobry den,
prosila by som o odsuhlasenie dokladov na OR v tomto zlozeni na rozsirenie predmetu cinnosti:
2x zivnostensky list
2x zapisnica z valneho zhromazdenia
2x doplnenie spolocenskej zmluvy
66€ kolok
Mohli by ste mi poradit, na com overit podpisy?
Je jeden konatel a dvaja spolocnici. Dakujem vam vopred, lebo toto teda nieje moja srdcovka:eek::rolleyes:
mi_ke
16.09.09,10:59
Dobry den,
prosila by som o odsuhlasenie dokladov na OR v tomto zlozeni na rozsirenie predmetu cinnosti:
2x zivnostensky list
2x zapisnica z valneho zhromazdenia
2x doplnenie spolocenskej zmluvy
66€ kolok
Mohli by ste mi poradit, na com overit podpisy?
Je jeden konatel a dvaja spolocnici. Dakujem vam vopred, lebo toto teda nieje moja srdcovka:eek::rolleyes:

Presne ako pises, podpisy overujes na navrhu na zapis zmeny...
wegamizi
16.09.09,18:20
Presne ako pises, podpisy overujes na navrhu na zapis zmeny...
Dakujem srdecne
wegamizi
20.09.09,13:22
Este by som si chcela overit, aby som si nepomilila pojmy. Nasla som clanok v zneni:
Existujú dve alternatívy ako zmeniť spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.).
1.Prvou alternatívou je dodatok k spoločenskej zmluve. Dodatok nezabudnite očíslovať, aby ste v prípade ďalších potenciálnych dodatkov vedeli každú zmenu spoločenskej zmluvy spoľahlivo identifikovať.
Dodatok spoločenskej zmluvy musia schváliť a podpísať všetci spoločníci eseročky úradne overenými podpismi. Vyžaduje sa teda legalizácia podpisu pred notárom alebo na matrike. V tomto prípade sa na zmenu spoločenskej zmluvy fakticky vyžaduje 100 % platných hlasov spoločníkov. Vyplýva to z § 141 Obchodného zákonníka.

2.Druhá alternatíva je zmena spoločenskej zmluvy valným zhromaždením s.r.o.

Zaujima ma, ked davam dodatok k SZ + ŽL a to staci? Alebo musi byt plus este navrh na zmenu? Som z tychto predpisom uplne nanic. Poradite este, prosim?
mi_ke
20.09.09,13:53
Este by som si chcela overit, aby som si nepomilila pojmy. Nasla som clanok v zneni:
Existujú dve alternatívy ako zmeniť spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.).
1.Prvou alternatívou je dodatok k spoločenskej zmluve. Dodatok nezabudnite očíslovať, aby ste v prípade ďalších potenciálnych dodatkov vedeli každú zmenu spoločenskej zmluvy spoľahlivo identifikovať.
Dodatok spoločenskej zmluvy musia schváliť a podpísať všetci spoločníci eseročky úradne overenými podpismi. Vyžaduje sa teda legalizácia podpisu pred notárom alebo na matrike. V tomto prípade sa na zmenu spoločenskej zmluvy fakticky vyžaduje 100 % platných hlasov spoločníkov. Vyplýva to z § 141 Obchodného zákonníka.

2.Druhá alternatíva je zmena spoločenskej zmluvy valným zhromaždením s.r.o.

Zaujima ma, ked davam dodatok k SZ + ŽL a to staci? Alebo musi byt plus este navrh na zmenu? Som z tychto predpisom uplne nanic. Poradite este, prosim?

Ano, ten prispevok je spravny. Dodatkom k SZ nahradzas rozhodnutie VZ, s tym rozdielom, ze na dodatok potrebujes overene podpisy vsetkych spolocnikov. Samozrejme, aj v pripade podvania dodatku podavas navrh na zmenu. Ten davas vzdy, inak sudny uradnik nevie zistit ake zmeny si vykonala...
wegamizi
20.09.09,14:23
Thanks;)
stevo1stevo
10.03.10,09:40
Zdravím Vás všetkých.
Ja mám tiež podobný problém a chcel by som sa spýtať keď chcem zapísať technickú službu do sro či môžem postupovať rovnakým spôsobom, ale háčik v tom je že ja nemôžem mať na to vydanú živnosť kedže technická služba vypadla z koncesných živností a ja ju potrebujem zapísať na základe získanej licencie. Stačí mi miesto toho živn. lista overená kópia tej licencie v podstate v mojom prípade sa dá povedať že živnosť = licencia? Takže môžem zapísať tú licenciu ako bežnú živnosť alebo je na to už nejaké špeciálne tlačivo? Vopred ďakujem.
riccado
10.03.10,10:44
Zdravím Vás všetkých.
Ja mám tiež podobný problém a chcel by som sa spýtať keď chcem zapísať technickú službu do sro či môžem postupovať rovnakým spôsobom, ale háčik v tom je že ja nemôžem mať na to vydanú živnosť kedže technická služba vypadla z koncesných živností a ja ju potrebujem zapísať na základe získanej licencie. Stačí mi miesto toho živn. lista overená kópia tej licencie v podstate v mojom prípade sa dá povedať že živnosť = licencia? Takže môžem zapísať tú licenciu ako bežnú živnosť alebo je na to už nejaké špeciálne tlačivo? Vopred ďakujem.

predmety podnikania sa obchodnemu registru preukazuju "listinou preukazujucou opravnenie na podnikatelsku cinnost". je jedno, ci je to zivnost, koncesia, licencia....
mavin
06.04.10,09:45
Mam na vas jednu otazku.
Pri rozsirovani predmetu cinnosti u sro sa podava na OR 2 x overena kopia ZL. Cinnosti rozsirujeme o 15 novych predmetov (to znamena 15 ZL). Vysledkom by teda malo byt 30 overenych kopii. Nie je mozne spravit vypis z ZR a ten dat 2 x overit? Predpokladam, ze ten vypis by sa mal zmestit na 3 - 4 strany, co by znizilo naklady na overenie. Za odpoved dakujem.
zalobaba
06.04.10,09:47
Mam na vas jednu otazku.
Pri rozsirovani predmetu cinnosti u sro sa podava na OR 2 x overena kopia ZL. Cinnosti rozsirujeme o 15 novych predmetov (to znamena 15 ZL). Vysledkom by teda malo byt 30 overenych kopii. Nie je mozne spravit vypis z ZR a ten dat 2 x overit? Predpokladam, ze ten vypis by sa mal zmestit na 3 - 4 strany, co by znizilo naklady na overenie. Za odpoved dakujem.

Daj si na ŽÚ vyhotoviť 2 kusy úplného výpisu zo ŽR (pre účely OR), bude ťa to stáť 2 x 3,- € kolok a ďalej nemusíš nič overovať.
mavin
13.04.10,19:08
Ďakujem,
ešte sa chcem opýtať či sa v tlačive p08-sro-zz.doc - Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) zo stránky OR tlačia aj posledné listy (Zoznam listín, ktoré sa prikladajú k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) a uvádzajú sa v kolónke počte listov. Podľa môjho názoru nie ale potom neviem prečo sú súčasťou tohto dokumentu a nie všeobecných pokynov, prípadne podobného dokumentu.
zalobaba
14.04.10,05:38
Ďakujem,
ešte sa chcem opýtať či sa v tlačive p08-sro-zz.doc - Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) zo stránky OR tlačia aj posledné listy (Zoznam listín, ktoré sa prikladajú k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) a uvádzajú sa v kolónke počte listov. Podľa môjho názoru nie ale potom neviem prečo sú súčasťou tohto dokumentu a nie všeobecných pokynov, prípadne podobného dokumentu.


vytlač kompletné tlačivo aj s poslednými stranami
mavin
14.04.10,10:28
nakoniec som to odovzdal bez tych poslednych stran, nakolko dokument bol zamknuty pre upravy a tie posledne strany boli (chybne ?) ocislovane vsetky ako P8/17 (v pdf dokumente na rozdiel od wordoveho dokumentu boli ocislovane P8/17... az P8/n)... tak som to odovzdal bez nich... uvidime... :confused:
janulka001
15.04.10,12:10
prosim, mozete niekto zverejniť link na vzor dodatku k spolocenskej zmluve? ďakujem Janka
zalobaba
15.04.10,12:19
prosim, mozete niekto zverejniť link na vzor dodatku k spolocenskej zmluve? ďakujem Janka

Dodatky nie je potrebné vyhotovovať.
Economic
15.04.10,20:00
prosim, mozete niekto zverejniť link na vzor dodatku k spolocenskej zmluve? ďakujem Janka

Dodatky sa už veľmi dávno nerobia, najdôležitejšia je Zápisnica z VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka.
Economic
15.04.10,20:01
nakoniec som to odovzdal bez tych poslednych stran, nakolko dokument bol zamknuty pre upravy a tie posledne strany boli (chybne ?) ocislovane vsetky ako P8/17 (v pdf dokumente na rozdiel od wordoveho dokumentu boli ocislovane P8/17... az P8/n)... tak som to odovzdal bez nich... uvidime... :confused:

Dobre si urobil. Tie strany netreba tlačiť.
Donadze
09.07.10,07:40
Pekný deň prajem, takisto rozširujeme činnosť s.r.o., tak iba pre správne pochopenie, nakoľko tu je viacero variantov, môže to byť takto:
1. schválenie rozšírenia činnosti valným zrhomaždením (zápisnica bez overených podpisov)
2. ohlásenie nových živností na ŽÚ
3. vypracovanie nového znenia spoločenskej zmluvy (podpisy overené/neoverené?)
4. návrh na zmenu v OR
+ tlačivo návrh na zmenu
+ zápisnica z VZ
+ 2x nové znenie spoločenskej zmluvy (originály?)
+ 2x overená kópia ŽL
Economic
09.07.10,07:56
Pekný deň prajem, takisto rozširujeme činnosť s.r.o., tak iba pre správne pochopenie, nakoľko tu je viacero variantov, môže to byť takto:
1. schválenie rozšírenia činnosti valným zrhomaždením (zápisnica bez overených podpisov)
2. ohlásenie nových živností na ŽÚ
3. vypracovanie nového znenia spoločenskej zmluvy (podpisy overené/neoverené?)
4. návrh na zmenu v OR
+ tlačivo návrh na zmenu
+ zápisnica z VZ
+ 2x nové znenie spoločenskej zmluvy (originály?)
+ 2x overená kópia ŽL

nové úplné znenie netreba overovať, ani zápisnicu z VZ netreba overovať
a treba 2x Osvedčenie o živnostenskom oprávnení musí byť /nestačí iba ohlásenie na ŽÚ/.
Donadze
09.07.10,09:33
však tam mám napísané "2x overená kópia ŽL (živnostenský list)", či čo bolo myslené tým "Osvedčenie o živnostenskom oprávnení"?
Economic
09.07.10,11:32
však tam mám napísané "2x overená kópia ŽL (živnostenský list)", či čo bolo myslené tým "Osvedčenie o živnostenskom oprávnení"?

Áno už sú to Osvedčenia nie živnostenské listy.
PetoSk
11.07.10,17:16
Vlada tvrdi, ze to zjednodusi. Snad to nepokazia.
PetoSk
11.07.10,18:01
Inak....Nechces si to radsej nechat niekym urobit? Otvoris si lacnesro.sk (http://www.lacnesro.sk/katalog/product/9-Rozsirenie-zuzenie-predmetu-podnikania-s-r-o-/) a za kratko mas predmet rozsireny a vsetky papiere urobene. Mne na to dali aj zlavu.
formulka
12.07.10,04:41
aj economic to robí a za super ceny. Poraďákom dáva akciové ceny.
Donadze
13.07.10,20:49
ešte jednu vec sa chcem opýtať, ktorá s tým súvisí - pri prechode na euro sme prepočet ZI riešili "súhlasom s metódou prepočtu..." - je teraz potrebné v zápisnici z VZ "uzniesť" aj túto zmenu zmluvy, alebo jednoducho prepočítam všetky čiastky, ktoré sú v spol. zmluve, z SKK na EUR?
Economic
14.07.10,04:37
ešte jednu vec sa chcem opýtať, ktorá s tým súvisí - pri prechode na euro sme prepočet ZI riešili "súhlasom s metódou prepočtu..." - je teraz potrebné v zápisnici z VZ "uzniesť" aj túto zmenu zmluvy, alebo jednoducho prepočítam všetky čiastky, ktoré sú v spol. zmluve, z SKK na EUR?

Do úplného znenia to musíš dať. Ja by som to dala aj do zápisnice.
Donadze
14.07.10,06:08
a dala by si do tej zápisnice prepočet každej jeden sumy napr. "v zmluve sa mení čiastka 210 000 SKK na 6 970,722966 EUR" atď., alebo stačí napísať "všetky čiastky v zmluve sa prepočítajú z Sk na menu euro konverzným v zmysle platnej legislatívy"?
Economic
14.07.10,06:13
a dala by si do tej zápisnice prepočet každej jeden sumy napr. "v zmluve sa mení čiastka 210 000 SKK na 6 970,722966 EUR" atď., alebo stačí napísať "všetky čiastky v zmluve sa prepočítajú z Sk na menu euro konverzným v zmysle platnej legislatívy"?

Dala by som to takto, keď si to robila formou súhlasu :
Znenie spoločenskej zmluvy sa mení tak, že všetky sumy uvedené v pôvodných Sk sa nahrádzajú sumami v Eurách prepočítanými konverzným kurzom 30,1260.
Donadze
14.07.10,06:17
ďakujem veľmi pekne :)
Bubika
30.07.10,05:17
návrh na premenu menovityh hodnot sme davali formou roznodnutia konatela .. je mozne tymto sposobom rozsirit aj predmet podnikania alebo sa to musi len cez zasadanie VZ?
dakujem
miriza
30.07.10,05:26
Ja na tom tiež teraz robím a dala som to zo zasadnutia VZ.
Bubika
30.07.10,05:29
Ja na tom tiež teraz robím a dala som to zo zasadnutia VZ.

prosim Ta ak mozes, zrekapituluj co im mam kolkokrat poslat a co z toho ma byt overene .. ja uz som z toho zmotana .. kolok 66 €?

Co pises do valneho iba ze valne rozhodlo o rozsireni predmetu a hotovo?
miriza
30.07.10,05:31
Ja mám z toho tiež už domotaná, robím s tým už dva dni a mám pochystané tieto veci:
- zápisnicu zo zasadnutia VZ kde sa vlastne dohodlo o rozšírení predmetov podnikania my ich máme až 12
- úplne znenie spoločenskej zmluvy kde už sú doplnené aj nové druhy živnosti
- kópie živnostenských listov všetky po 2x
- návrh na podanie stiahnutý z orsr
- kolok v sume 66 EUR
Ja zase neviem čo má a čo nemá byť overené.
Bubika
30.07.10,05:39
Ja mám z toho tiež už domotaná, robím s tým už dva dni a mám pochystané tieto veci:
- zápisnicu zo zasadnutia VZ kde sa vlastne dohodlo o rozšírení predmetov podnikania my ich máme až 12
- úplne znenie spoločenskej zmluvy kde už sú doplnené aj nové druhy živnosti
- kópie živnostenských listov všetky po 2x
- návrh na podanie stiahnutý z orsr
- kolok v sume 66 EUR
Ja zase neviem čo má a čo nemá byť overené.

dakujem
obcas sa mi zda, ze cim viac info, tym viac sme z toho zmotani ... zda sa mi ,ze Zivnolisty maju byt overene a neviem ci podpis konatela na navhu? hadam nam niekto este poradi ..
Bubika
30.07.10,05:40
a este sa chcem spytat na to uplne znenie spolocenskej zmluvy vypisujes, ze je to uplne znenie zo dna xx vratane dodatkov takych a onakych alebo jednoducho len napises, ze je to uplne znenie SZ a aktualny datum?

vdaka
miriza
30.07.10,05:44
mám nadpis spoločenská zmluva, úplné znenie spoločenskej zmluvy zo dňa 29.07.2010
Bubika
30.07.10,05:49
mám nadpis spoločenská zmluva, úplné znenie spoločenskej zmluvy zo dňa 29.07.2010

urobim to tiez tak dik
Economic
30.07.10,08:37
Ja mám z toho tiež už domotaná, robím s tým už dva dni a mám pochystané tieto veci:
- zápisnicu zo zasadnutia VZ kde sa vlastne dohodlo o rozšírení predmetov podnikania my ich máme až 12
- úplne znenie spoločenskej zmluvy kde už sú doplnené aj nové druhy živnosti
- kópie živnostenských listov všetky po 2x
- návrh na podanie stiahnutý z orsr
- kolok v sume 66 EUR
Ja zase neviem čo má a čo nemá byť overené.

Overujú sa iba živnostenské a podpis konateľa na návrhu do OR. To úplné znenie máte obe dobre. Môže byť aj tak, aj tak...
Economic
30.07.10,08:43
návrh na premenu menovityh hodnot sme davali formou roznodnutia konatela .. je mozne tymto sposobom rozsirit aj predmet podnikania alebo sa to musi len cez zasadanie VZ?
dakujem

U viac osobových spoločností sa zmeny riešia valným zhromaždením, u jednoosobových toto nahrádza rozhodnutie jediného spoločníka.
miriza
30.07.10,08:55
Počet príloh (listín) priložených k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra:
- koľko ich bude v mojom prípade ked mám 12 živnostenských celkovo v kópiách 24 kusov 2 zápisnice z VZ a 2 úplné spoločenské zmluvy? Mám tam napísať 28?
Economic
30.07.10,08:59
Počet príloh (listín) priložených k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra:
- koľko ich bude v mojom prípade ked mám 12 živnostenských celkovo v kópiách 24 kusov 2 zápisnice z VZ a 2 úplné spoločenské zmluvy? Mám tam napísať 28?


14 - tá druhá 14-tka ide do Zbierky listín....
miriza
30.07.10,09:02
VĎaka hádam to už v pondelok pošlem
varexa
17.10.10,13:44
dobry den, potrebovala by som mensiu radu- a to rozsirit predmet cinnosti s.r.o. o pravne poradenstvo..ako??:confused: dakujem
Economic
17.10.10,13:57
dobry den, potrebovala by som mensiu radu- a to rozsirit predmet cinnosti s.r.o. o pravne poradenstvo..ako??:confused: dakujem

žiadny problém. Urobiť VZ, kde sa bude hovoriť o rozšírení predmetu podnikania, vybaviť Osvedčenie o ŽO a následne podať do OR.
riccado
17.10.10,15:01
žiadny problém. Urobiť VZ, kde sa bude hovoriť o rozšírení predmetu podnikania, vybaviť Osvedčenie o ŽO a následne podať do OR.

chcel by som vidiet pravne poradenstvo na Osvedceni o ZO...
varexa
17.10.10,15:08
chcel by som vidiet pravne poradenstvo na Osvedceni o ZO...
na zaklade coho ho doplnit ako predmet cinnosti ??
akina
17.10.10,15:09
Právne poradenstvbo je mimo režim živnostenského zákona, ide o podnikanie podľa osobitných predpisov.
riccado
17.10.10,15:16
na zaklade coho ho doplnit ako predmet cinnosti ??

potrebujes licenciu od Slovenskej advokatskej komory...

mimotemy ale mozes skusit ist na zivnostensky, ako radia pokutnici...
Economic
17.10.10,15:21
dobry den, potrebovala by som mensiu radu- a to rozsirit predmet cinnosti s.r.o. o pravne poradenstvo..ako??:confused: dakujem

činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov

právne poradenstvo nejde cez živnosť - musí byť licencia
formulka
17.10.10,15:40
potrebujes licenciu od Slovenskej advokatskej komory...

mimotemy ale mozes skusit ist na zivnostensky, ako radia pokutnici...


Ak to pokutnictvo by náhodou malo patriť Economic tak si na veľkom omyle. Má tu veľmi výborné príspevky. Na rozdiel od niekoho kto tu iba rýpe.
riccado
17.10.10,15:43
Ak to pokutnictvo by náhodou malo patriť Economic tak si na veľkom omyle. Má tu veľmi výborné príspevky. Na rozdiel od niekoho kto tu iba rýpe.

mimotemy a vies, co je pokutnictvo?
riccado
19.10.10,07:02
este taka mensia otazka k tomuto-stacilo by ak by bol konatelom pravnik?

nestaci, on musi byt ADVOKAT


Výkon advokácie je zastupovanie klientov v konaní pred súdmi, orgánmi verejnej moci a inými právnymi subjektmi, obhajoba v trestnom konaní, poskytovanie právnych rád, spisovanie listín o právnych úkonoch, spracúvanie právnych rozborov, správa majetku klientov a ďalšie formy právneho poradenstva a právnej pomoci, ak sa vykonáva sústavne a za odmenu (ďalej len "právne služby").


Slovenská advokátska komora zapíše do zoznamu advokátov na písomnú žiadosť do dvoch mesiacov odo dňa jej doručenia toho, kto
a) je plne spôsobilý na právne úkony,

b) získal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo na právnickej fakulte vysokej školy v Slovenskej republike 4) alebo má uznaný doklad o vysokoškolskom právnickom vzdelaní druhého stupňa vydaný zahraničnou vysokou školou,

c) získal najmenej trojročnú prax ako advokátsky koncipient,

d) zložil advokátsku skúšku,

e) je bezúhonný,

f) nemá právoplatne uložené disciplinárne opatrenie vyčiarknutie zo zoznamu advokátov alebo disciplinárne opatrenie vyčiarknutie zo zoznamu koncipientov [ § 56 ods. 2 písm. e)],

g) nemá uložené disciplinárne opatrenie vyčiarknutie zo zoznamu komerčných právnikov, disciplinárne opatrenie zbavenie notárskeho úradu, disciplinárne opatrenie zbavenie výkonu exekútorského úradu, disciplinárne opatrenie zbavenie výkonu funkcie prokurátora alebo disciplinárne opatrenie odvolanie z funkcie sudcu podľa osobitných predpisov, 5)

h) nie je v čase zápisu v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu s výnimkou pedagogickej, publicistickej, literárnej, vedeckej alebo umeleckej činnosti a nevykonáva ani činnosť, ktorá je nezlučiteľná s povahou a etickými princípmi advokátskeho povolania,

i) splnil povinnosti podľa § 12 ods. 3, § 27 a § 28 ods.1,

j) zložil sľub podľa odseku 6.

Komora zapíše do zoznamu advokátov do dvoch mesiacov odo dňa doručenia písomnej žiadosti a po zložení sľubu aj profesorov a docentov vysokých škôl v odbore právo, ktorí preukážu, že splnili podmienky podľa odseku 1 písm. a), b), e) až i).

Komora uzná odbornú justičnú skúšku, notársku skúšku alebo prokurátorskú skúšku vykonanú na území Slovenskej republiky za advokátsku skúšku. Komora môže za advokátsku skúšku uznať aj inú právnu skúšku vykonanú na území Slovenskej republiky. Podmienky uznania inej právnej skúšky za advokátsku skúšku určí predpis komory.

vykon advokacie prostrednictvom s.r.o.:

Advokáti môžu na účel výkonu advokácie založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorej predmetom podnikania je poskytovanie právnych služieb (ďalej len "spoločnosť s ručením obmedzeným"). Táto spoločnosť s ručením obmedzeným nesmie mať iný predmet podnikania, jej spoločníkmi a konateľmi môžu byť len advokáti a musí byť poistená pre prípad zodpovednosti za škodu, ktorá by mohla vzniknúť pri poskytovaní právnych služieb, minimálne s limitom poistného plnenia 1 500 000 EUR za každého spoločníka. Na spoločnosť s ručením obmedzeným sa vzťahujú ustanovenia osobitného predpisu, ak tento zákon neustanovuje inak.
certik
09.11.10,16:03
Ahojte, keď rozširujem činnosť u jednoosobovej sro tak postup je takýto?
1. rozhodnutie spoločníka o rozšírení činnosti
2. ZU a osvedčenia o živn. oprávnení
3. nové úplné znenie zakladateľskej listiny
4. Návrh na podanie na OR

a teraz na OR posielam:
1x návrh s overeným podpisom konateľa
2x osvedčenia o ŽO tiež overené kopie
2x rozhodnutie spoločníka (overený podpis?)
2x zakladateľská listina (overený podpis?)

Potvrdíte mi tento postup prosím?

A ešte dôležitá otázka, koľko dní mám na nahlásenie zmeny, 30?
Economic
09.11.10,16:33
Ahojte, keď rozširujem činnosť u jednoosobovej sro tak postup je takýto?
1. rozhodnutie spoločníka o rozšírení činnosti
2. ZU a osvedčenia o živn. oprávnení
3. nové úplné znenie zakladateľskej listiny
4. Návrh na podanie na OR

a teraz na OR posielam:
1x návrh s overeným podpisom konateľa
2x osvedčenia o ŽO tiež overené kopie
2x rozhodnutie spoločníka (overený podpis?)
2x zakladateľská listina (overený podpis?)

Potvrdíte mi tento postup prosím?

A ešte dôležitá otázka, koľko dní mám na nahlásenie zmeny, 30?

Áno pri papierovom podaní tak ako píšeš a SP 66.- Eur, pri elektronickom podaní prílohy po jednom a SP vo výške 50 %. Zmena do 30 dní od VZ sa podáva do OR.
Na úplnom znení nemusí byť overený podpis. Ostatné O.K.
riccado
09.11.10,16:33
Ahojte, keď rozširujem činnosť u jednoosobovej sro tak postup je takýto?
1. rozhodnutie spoločníka o rozšírení činnosti
2. ZU a osvedčenia o živn. oprávnení
3. nové úplné znenie zakladateľskej listiny
4. Návrh na podanie na OR

a teraz na OR posielam:
1x návrh s overeným podpisom konateľa
2x osvedčenia o ŽO tiež overené kopie
2x rozhodnutie spoločníka (overený podpis?)
2x zakladateľská listina (overený podpis?)

Potvrdíte mi tento postup prosím?

A ešte dôležitá otázka, koľko dní mám na nahlásenie zmeny, 30?

na rozhodnuti jedineho spolocnika a uplnom zneni zakladatelskej listiny nemusi byt overeny podpis, inak vsetko ok.

takuto zmenu nemas kde nahlasovat...
certik
10.11.10,13:40
dakujem veľmi pekne za odpoved, ale chcem sa spýtať riccada ako to myslel/a že to nemám kde nahlasovať...
A teraz som zistila že konateľovi sa medzitým zmenil trvalý pobyt. Čo s touto zmenou? bude predmetom rozhodnutia spoločníka alebo len požiadam o výmaz a zápis novej adresy v rámci tlačiva Návrh na podanie na OR?
zalobaba
10.11.10,14:02
dakujem veľmi pekne za odpoved, ale chcem sa spýtať riccada ako to myslel/a že to nemám kde nahlasovať...
A teraz som zistila že konateľovi sa medzitým zmenil trvalý pobyt. Čo s touto zmenou? bude predmetom rozhodnutia spoločníka alebo len požiadam o výmaz a zápis novej adresy v rámci tlačiva Návrh na podanie na OR?

zrejme sa vám poplietlo ohlasovanie zmeny na ŽÚ a podanie návrhu na zápis zmeny do OR.....
certik
10.11.10,14:07
sídlo spoločnosti sa nemenilo iba trvalý pobyt konateľa
Economic
10.11.10,15:32
dakujem veľmi pekne za odpoved, ale chcem sa spýtať riccada ako to myslel/a že to nemám kde nahlasovať...
A teraz som zistila že konateľovi sa medzitým zmenil trvalý pobyt. Čo s touto zmenou? bude predmetom rozhodnutia spoločníka alebo len požiadam o výmaz a zápis novej adresy v rámci tlačiva Návrh na podanie na OR?

Otázka nepatrila mne, ale odpoviem : Určite musíš podať návrh do OR na zápis zmeny. Ak si nepožiadal o oznámenie zmeny JKM, tak o zmenách by mal vedieť aj správca dane. K zmene trvalého pobytu urobiť čestné vyhlásenie spoločnosti, ktoré podpíše konateľ a overí podpis. Bude to ďalšia príloha k návrhu. Zmenu trvalého pobytu konateľa ohlásiť na živnostenské čím skôr, hrozí pokuta. Teraz neviem, či keď sa vybavovalo nové Osvedčenie už mal pobyt zmenený alebo nie ? Ak nie, tak ohlásiť ako píšem.
certik
10.11.10,16:47
Ked vybavoval osvedčenie už mal trvalý pobyt zmenený. Nevedela som o tom až teraz ked rozširoval činnosť tak som to zistila. Takže sa to oznámi na ZU a ako príloha k návrhu bude čestné prehlásenie spoločnosti o čom? O zmene TP konateľa? Napr. spoločnosť XY prehlasuje že konateľ XY zmenil trvalý pobyt? Ďakujem veľmi pekne
Economic
10.11.10,16:49
Ked vybavoval osvedčenie už mal trvalý pobyt zmenený. Nevedela som o tom až teraz ked rozširoval činnosť tak som to zistila. Takže sa to oznámi na ZU a ako príloha k návrhu bude čestné prehlásenie spoločnosti o čom? O zmene TP konateľa? Napr. spoločnosť XY prehlasuje že konateľ XY zmenil trvalý pobyt? Ďakujem veľmi pekne

Áno spoločnosť vyhlási, že konateľ ten a ten zmenil trvalý pobyt z dotejašieho xxxx na nové trvalé bydlisko ccccccc
certik
10.11.10,16:54
Takže návrh bude obsahovať
-Rozhodnutie spoločníka o rozšírení činnosti
-č.prehlásenie spoločnosti o zmene TP konateľa s overeným podpisom
-nové znenie zakladateľskej listiny kde doplním činnosti a zmením adresu
-osvedčenie o ŽO
Economic
10.11.10,16:56
Takže návrh bude obsahovať
-Rozhodnutie spoločníka o rozšírení činnosti
-č.prehlásenie spoločnosti o zmene TP konateľa s overeným podpisom
-nové znenie zakladateľskej listiny kde doplním činnosti a zmením adresu /úplné znenie ZL/
-osvedčenie o ŽO

Presne tak.
certik
10.11.10,16:57
Veľmi pekne ďakujem, je super keď sa má človek s kým poradiť .....
Economic
10.11.10,16:59
Veľmi pekne ďakujem, je super keď sa má človek s kým poradiť .....

Rado sa stalo. Aj na budúce.
bobekoad
24.01.11,10:35
Pri zmene osobnych udajov konatela alebo spolocnika sa musi vypracovat zapisnica z VZ, nie ?? ci staci len rozhodnutie spolocnika alebo konatela?? Stale mam na mysli SRO s viacerymi /2 a viac/ spolocnikov.
Economic
24.01.11,12:18
Pri zmene osobnych udajov konatela alebo spolocnika sa musi vypracovat zapisnica z VZ, nie ?? ci staci len rozhodnutie spolocnika alebo konatela?? Stale mam na mysli SRO s viacerymi /2 a viac/ spolocnikov.

Vyhlásenie konateľa + úplné znenie SZ stačia.
bobekoad
25.01.11,10:26
Prosim o pomoc. Ak dochadza k zmene spolocnika aj konatela v spolocnosti, navrhovatelmi zmeny do OR su este povodní konatelia alebo novi konatelia??? A v pripade ak sa daju zastupovat na zaklade plnej moci /podanie navrhu/ tak splnomocnitelia budu uz noví alebo este stari konatelia spolocnosti??
Economic
25.01.11,10:29
Prosim o pomoc. Ak dochadza k zmene spolocnika aj konatela v spolocnosti, navrhovatelmi zmeny do OR su este povodní konatelia alebo novi konatelia??? A v pripade ak sa daju zastupovat na zaklade plnej moci /podanie navrhu/ tak splnomocnitelia budu uz noví alebo este stari konatelia spolocnosti??

Noví konatelia, za predpokladu že už sú riadne menovaní. Rozhodnutím VZ však môže byť, že ich funkcia vzniká až niekedy neskôr. Nepoznám Vaše dokumenty, ale predpokladám, že menovaní už boli. Takže noví !
focalor
25.01.11,10:30
navrh podavaju novi konatelia, kedze zapis do obchodneho registra ma len deklaratorne ucinky, vznik funkcie konatela vznika dnom jeho zvolenia, nie az zapisom do obchodneho registra, cize odo dna zvolenia moze novy konatel udelovat plne moci a konat v mene spolocnosti
bobekoad
25.01.11,10:46
A este jedna otazka: ak sa daju navrhovatelia zastupovat v konani o zmene udajov v OR, tak v navrhu sa napisu ako navrhovatelia konatelia a prilozi sa len uradne overene plnomocenstvo, ze???
sroservis
25.01.11,10:51
Ja ako navrhovateľa uvádzam buď splnomocnenca alebo spoločnosť, podpis na návrhu (ak sa nepodáva elektronicky) aj na plnomocenstve musí byť overený.
bobekoad
25.01.11,11:20
VZ bude dna 27.01.2011- dojde k zmene konatela- datum ukoncenia funkcie stareho konatela a den zacatia noveho ako zadam do navrhu?? ukoncenie 27.1.2011 a zacatie 27.1.2011?? je to spravne? prejde to na OR?
bobekoad
25.01.11,11:34
Ja ako navrhovateľa uvádzam buď splnomocnenca alebo spoločnosť, podpis na návrhu (ak sa nepodáva elektronicky) aj na plnomocenstve musí byť overený.

Urcite ak nepodavam elektronicky navrh musi byt overene podpisy konatelov aj v pripade ze mam od nich overene plnomocenstvo, ktore prilozim k navrhu?
zalobaba
25.01.11,12:08
VZ bude dna 27.01.2011- dojde k zmene konatela- datum ukoncenia funkcie stareho konatela a den zacatia noveho ako zadam do navrhu?? ukoncenie 27.1.2011 a zacatie 27.1.2011?? je to spravne? prejde to na OR?

správne
sroservis
25.01.11,12:42
Plnomocenstvo na zastupovanie v konaní podpisujú konatelia podľa spôsobu konania - ich podpisy musia byť overené.

Návrh na zápis zmien podpisuje (ak je udelené plnomocenstvo) osoba, ktorej je plnomocenstvo udelené (splnomocnenec) alebo konatelia (môžete si vybrať). Podpisy na návrhu však musia byť overené.
MgrGhost
25.02.11,09:04
Dobry den, chcem sa opytat ked potrebujem rozsirit predmet podnikania na ktory urad je treba zaist ako prvy? zivnostensky alebo O.R. SR? Dakujem
sroservis
25.02.11,11:38
Ak si idete predmet podnikania rozšíriť o živnosť, tak najskôr si na živ. úrade vybavíte nové osvedčenie a následne, ak ste osobou zapísanou v obch. registri, si dáte nový predmet podnikania zapísať aj v obch. registri.
Economic
25.02.11,11:50
Dobry den, chcem sa opytat ked potrebujem rozsirit predmet podnikania na ktory urad je treba zaist ako prvy? zivnostensky alebo O.R. SR? Dakujem

V prvom rade je to príslušný živnostenský úrad a následne podanie návrhu na zápis zmien do OR.
MgrGhost
25.02.11,18:45
V prvom rade je to príslušný živnostenský úrad a následne podanie návrhu na zápis zmien do OR.

Dakujem Vam za informaciu
Budha
18.03.11,08:09
rozsirim otazku :
Mozem vo formulari na zapis zmien do OR sucasne rozsirit cinnost sro, a zaroven zmenit sidlo fy ?
Mozem to spravit jednym krokom ?
Economic
18.03.11,08:11
rozsirim otazku :
Mozem vo formulari na zapis zmien do OR sucasne rozsirit cinnost sro, a zaroven zmenit sidlo fy ?
Mozem to spravit jednym krokom ?


Samozrejme jedným krokom sa to dá, všetky zmeny za jeden súdny poplatok.
Budha
20.03.11,12:39
dakujem.

a nasledne ked sa zmeni sidlo fy, kde treba to vsade ohlasit? Ide o zmenu sidla mimo okresu.
Economic
20.03.11,15:50
dakujem.

a nasledne ked sa zmeni sidlo fy, kde treba to vsade ohlasit? Ide o zmenu sidla mimo okresu.

1. obchodný register
2. živnostenský úrad a prostredníctvom JKM aj DÚ + 3.- Eur kolok
3. vrátiť DÚ kartičky o pridelení DIČ resp aj DPH
4. svojim obchodným partnerom
svito1982
27.04.11,15:40
Tak viac menej mám v tom jasno ale chcem sa uistiť v tých papieroch pre obchodný register.

Takže pre ORSR potrebujem ak pridávam len jeden predmet podnikania toto:
1x vyplnené tlačivo "Návrh na zápis zmien ..." + 66 € kolok (ak som to dobre pochopil treba dať overiť podpis konateľa?)
2x kópie živnostenského listu overené (posielam len ten nový k tomu novému predmetu podnikania alebo tam budú zas všetky spolu napísané zo starými? Originál neposielam alebo posielam, lebo pri zakladaní ak sa dobre pamätám, sa posielal aj originál a ten potom vrátili...)
1x úplne znenie spoločenskej zmluvy (treba tiež overovať podpisy?)
1x zápis VZ (treba tiež overovať podpisy?)

Takže počet príloh by mal byť v tomto prípade 5?

Zabudol som na niečo?

Vopred ďakujem za pomoc :)

p.s.: je niekde na stiahnutie tlačivo pre živnostenský na vybavenie ďalšej živnosti?
Economic
27.04.11,15:43
Tak viac menej mám v tom jasno ale chcem sa uistiť v tých papieroch pre obchodný register.

Takže pre ORSR potrebujem ak pridávam len jeden predmet podnikania toto:
1x vyplnené tlačivo "Návrh na zápis zmien ..." + 66 € kolok (ak som to dobre pochopil treba dať overiť podpis konateľa?)
2x kópie živnostenského listu overené (posielam len ten nový k tomu novému predmetu podnikania alebo tam budú zas všetky spolu napísané zo starými? Originál neposielam alebo posielam, lebo pri zakladaní ak sa dobre pamätám, sa posielal aj originál a ten potom vrátili...)
1x úplne znenie spoločenskej zmluvy (treba tiež overovať podpisy?)
1x zápis VZ (treba tiež overovať podpisy?)

Takže počet príloh by mal byť v tomto prípade 5?

Zabudol som na niečo?

p.s.: je niekde na stiahnutie tlačivo pre živnostenský na vybavenie ďalšej živnosti?

Vopred ďakujem za pomoc :)

Na zápisnici /dáva sa 2x/ sa podpisy neoverujú.
úplné znenie SZ 2x - podpisy sa neoverujú.
Ostatné O.K.
Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť na SP 50 % a prílohy vtedy idú iba v jednom exemplári.
svito1982
27.04.11,15:49
Ďakujem za odpoveď.

Takže tým pádom príloh napíšem 7...?

Čo sa týka toho elektronického tak nato musím mať elektronický podpis ak sa nemýlim?
Economic
27.04.11,15:51
Ďakujem za odpoveď.

Takže tým pádom príloh napíšem 7...?

Čo sa týka toho elektronického tak nato musím mať elektronický podpis ak sa nemýlim?

1 Návrh + 6 príloh /Zápisnica, UZ a ZO po dvojmo/

Môžeš niekoho splnomocniť na el. podanie, nemusíš mať sám ZEP.
svito1982
27.04.11,15:57
No to by som mohol ale nám koho, ale keď už je tu o tom reč kde sa dá tento podpis vybaviť a za koľko. Je to dobre mať do budúcna...

A ak nie je vybavovanie toho podpisu zdĺhavé tak si ho vybavím ešte predtým :)
Economic
27.04.11,16:04
No to by som mohol ale nám koho, ale keď už je tu o tom reč kde sa dá tento podpis vybaviť a za koľko. Je to dobre mať do budúcna...

A ak nie je vybavovanie toho podpisu zdĺhavé tak si ho vybavím ešte predtým :)

ZEP - je vlastne vystavenie kvalifikovaného certifikátu. Registračné autority /bývajú aj mobilné ako naša/ ho vystavia na dobu 1 roka. Alebo priamo v BA aj na dlhšie obdobie. No ak by si ho potreboval k vôli OR, je treba k tomu ešte jeden program Q-Sign na podpisovanie dokumentov. Jeden KC + inštalácia je cca 100.- Eur + cena programu zistíš na stránke ardaca. Pred podaním do OR je nevyhnutné sa registrovať na portáli gov prostredníctvom ktorého sa návrhy do OR podávajú. To trošku trvá, lebo k tomu treba jednu notársku krátku zápisnicu. ZEP sa dá využívať aj na podávanie DP a veľa iných úkonov.
svito1982
27.04.11,17:44
No som si to pozeral a asi pre toto teraz by sa mi to moc neoplatilo to už račej dať nejakej firme zaplatím možno toľko isto ale nebudem mať stým toľko behania :)
Economic
27.04.11,17:46
No som si to pozeral a asi pre toto teraz by sa mi to moc neoplatilo to už račej dať nejakej firme zaplatím možno toľko isto ale nebudem mať stým toľko behania :)

To určite pre jedno podanie sa neoplatí vybavovať... Rozhodnutie je samozrejme len na Tebe.
brasci
13.07.11,09:54
Rozširujem si v sro činnosti, na živnostenskom už mám vybavené, len mám dotaz.

Na živnostenskom liste som pri jednej viazanej živnosti vedený ako zodpovedný zástupca. Keď budem vypisovať zmenu na OR tak tam to mám uviesť tiež, alebo môže byť obchodný register bez toho, aby som na výpise z OR pod tou činnosťou ako zodpovedný zástupca?

Čo som pozeral iné firmy s touto činnosťou tak to mali tak, že v ZL to mali a v OR nie.

Len neviem ako to vypísať to tlačivo, či to tam napísať a OR to tam nevudenie na výpis alebo to tam ani nenapísať.

A keď už sa pýtam, čo teraz potrebujem? Tlačivo zmeny, kolok 66 eur, na tú zmeu môžem pod jedným kolkom dať zapísať dvom konateľom titul a k tomu 3 nové činnosti?

Overenú kópiu ZL, neoverenú spoločenskú zmluvu a neoverené rozhodnutie zhromaždenia o rozšírení činnosti?

Ďakujem
Economic
13.07.11,10:00
Rozširujem si v sro činnosti, na živnostenskom už mám vybavené, len mám dotaz.

Na živnostenskom liste som pri jednej viazanej živnosti vedený ako zodpovedný zástupca. Keď budem vypisovať zmenu na OR tak tam to mám uviesť tiež, alebo môže byť obchodný register bez toho, aby som na výpise z OR pod tou činnosťou ako zodpovedný zástupca?

Čo som pozeral iné firmy s touto činnosťou tak to mali tak, že v ZL to mali a v OR nie.

Len neviem ako to vypísať to tlačivo, či to tam napísať a OR to tam nevudenie na výpis alebo to tam ani nenapísať.

A keď už sa pýtam, čo teraz potrebujem? Tlačivo zmeny, kolok 66 eur, na tú zmeu môžem pod jedným kolkom dať zapísať dvom konateľom titul a k tomu 3 nové činnosti?

Overenú kópiu ZL, neoverenú spoločenskú zmluvu a neoverené rozhodnutie zhromaždenia o rozšírení činnosti?

Ďakujem


Nie uvádzaš len kolonky v Návrhu, ktoré sa Ťa týkajú. Zodpovedný zástupca v OR predsa nefiguruje.
V rámci 66.- Eur poplatku môžeš dať zapísať XX zmien. Pri využití služby niekoho, kto má ZEP, môžeš ušetriť na podaní do OR 50% na súdnom poplatku.
Ak papierové podanie : tak 2x Osvedčenie overené, úplné znenie neoverovať, Rozhodnutie jediného spoločníka ja dávam 2x a mojim klientom to podám s overeným podpisom. Už sa mi stalo, že s neovereným mi Návrh odmietli.
brasci
14.07.11,06:45
Aha dik, nikoho takého nemám, dám to papierovo. No my sme tam dvaja spoločníci a dvaja konatelia, ale konanie máme samostatne.

Osvedčenie myslíš živnostenský list?

Úplné znenie neoverovať - to je myslené spoločenská zmluva?

Rozhodnutie o rozšírení činnosti teda overiť, stačí jeden podpis overiť, keď konáme samostatne?

Ďakujem
Economic
14.07.11,06:49
Aha dik, nikoho takého nemám, dám to papierovo. No my sme tam dvaja spoločníci a dvaja konatelia, ale konanie máme samostatne.

Osvedčenie myslíš živnostenský list?

Úplné znenie neoverovať - to je myslené spoločenská zmluva?

Rozhodnutie o rozšírení činnosti teda overiť, stačí jeden podpis overiť, keď konáme samostatne?

Ďakujem

áno už sa to nevolá živnostenský list
úplné znenie spoločenskej zmluvy mám na mysli - neoverovať
keď ste dvaja spoločníci, tak nerobíte rozhodnutie jediného spoločníka, ale Zápisnicu z MVZ. Nevedela som či ste dvaja, alebo sám spoločník pri predchádzajúcej otázke. Tieto informácie sú dôležité pre správnu a presnú odpoveď.
NONAME
14.07.11,15:45
Dobrý deň,

Robím zmeny v s.r.o. všetko mám už naštudované a pripravené len neviem jeden detail a to: úplné nové znenie spoločenskej zmluvy, ktoré prikladám k návrhu je dokument na ktorom je dátum povodný teda dátum založenia spoločnosti alebo nový dátum?.. a ako sa vlastne bude volať?...spoločenská zmluva alebo úplné nové znenie spoločneskej zmluvy?
Dať tam nový dátum mi príde nelogické kedže spoločenská zmluva je listina ktorou sa spoločnosť zakladá a kedže už spoločnosť je založená a robia sa v nej iba zmeny nový dátum k podpisom nedával a nechal by som tam starý mýlim sa?
Economic
14.07.11,15:46
Dobrý deň,

Robím zmeny v s.r.o. všetko mám už naštudované a pripravené len neviem jeden detail a to: úplné nové znenie spoločenskej zmluvy, ktoré prikladám k návrhu je dokument na ktorom je dátum povodný teda dátum založenia spoločnosti alebo nový dátum?.. a ako sa vlastne bude volať?...spoločenská zmluva alebo úplné nové znenie spoločneskej zmluvy?
Dať tam nový dátum mi príde nelogické kedže spoločenská zmluva je listina ktorou sa spoločnosť zakladá a kedže už spoločnosť je založená a robia sa v nej iba zmeny nový dátum k podpisom nedával a nechal by som tam starý mýlim sa?

Nie dátum je identický s konaním VZ.
NONAME
14.07.11,15:49
ďakujem za odpoveď. Názov dokumentu zostáva povodný?
Tiež by ma zaujímalo aj pozadie tvojho výroku? prečo je tam starý dátum?
NONAME
14.07.11,15:49
pardon myslel som nový
:)
Economic
14.07.11,15:52
pardon myslel som nový
:)


Úplné znenie spoločenskej zmluvy s aktuálnym dátumom konania VZ
NONAME
14.07.11,15:56
A v prípade, že sa dvojoosbová s.r.o. mení na jednoosobovú. Nemení sa na zakladateľskú listinu?
KEJKA
14.07.11,15:57
nie je to nutné.
Economic
14.07.11,17:33
A v prípade, že sa dvojoosbová s.r.o. mení na jednoosobovú. Nemení sa na zakladateľskú listinu?

Urobte to čo je jednoduchšie, buď nechať zachované pôvodné znenie SZ alebo prijať zaklad. listinu. Nechám na Váš výber. Prešlo by to aj tak, aj tak.
NONAME
15.07.11,08:50
Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva len ten spoločník, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže jeden z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?
brasci
15.07.11,12:00
áno už sa to nevolá živnostenský list
úplné znenie spoločenskej zmluvy mám na mysli - neoverovať
keď ste dvaja spoločníci, tak nerobíte rozhodnutie jediného spoločníka, ale Zápisnicu z MVZ. Nevedela som či ste dvaja, alebo sám spoločník pri predchádzajúcej otázke. Tieto informácie sú dôležité pre správnu a presnú odpoveď.

ďakujem
NONAME
17.07.11,16:57
Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva a podpisuje len ten spoločník a konateľ v jednej osobe, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže druhý z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?
Economic
17.07.11,17:14
Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva a podpisuje len ten spoločník a konateľ v jednej osobe, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže druhý z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?

Návrh do OR podpisuje zostávajúci /teda platný konateľ/ . Ten čo bol odvolaný, už stratil svoje právomoci.
brasci
18.07.11,07:58
Mám ešte jednu poslednú otázku :)

To úplné znenie spoločenskej zmluvy, to spoločenskú zmluvu takú akú sme dávali pri zápise spoločnosti, ale už so zapísanými zmena po tomto poslednom mimoriadnom valnom zhromaždení???
Economic
18.07.11,08:02
Mám ešte jednu poslednú otázku :)

To úplné znenie spoločenskej zmluvy, to spoločenskú zmluvu takú akú sme dávali pri zápise spoločnosti, ale už so zapísanými zmena po tomto poslednom mimoriadnom valnom zhromaždení???

Áno po poslednom VZ - teda znenie k aktuálnemu dátumu po zmenách
simka999
18.07.11,09:07
Dobrý deň
Spoločnosť (dvaja spoločníci) doplnila predmety podnikania. Ide podať návrh na zápis zmeny. Návrh na zápis zmeny musia podpísať obidvaja spoločníci, alebo postačuje iba podpis jedného spoločníka.
Economic
18.07.11,09:38
Dobrý deň
Spoločnosť (dvaja spoločníci) doplnila predmety podnikania. Ide podať návrh na zápis zmeny. Návrh na zápis zmeny musia podpísať obidvaja spoločníci, alebo postačuje iba podpis jedného spoločníka.

Návrh do OR podpisuje konateľ /v zmysle konania menom spoločnosti, mám na mysli ak majú zapísané že konajú dvaja spoločne, musia ho podpísať obaja, ak samostatne, stačí jeden/
Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku. /to len pre info/
NONAME
21.07.11,12:36
Dobrý deň mám ešte jednu otázku. Robím zmenu v s.r.o. a návrh na zápis zmeny do OR podávam elektronicky podpísany ZEPOM prostredníctvom upvs.sk. Robím to prvý krát a nie je mi jasné či tento návrh na zápis zmeny najprv podíšem u notára ako listinnú fomru a potom ju až naskenujem a podpíšem ZEPOM alebo formulár vo formáte rtf podpíšem zepom a odošlem.

Ďakujem za odpoveď
KEJKA
21.07.11,13:30
Návrh podpisuješ ZEPom - to je tvoj zaručený-overený podpis.
Teda ak si zároveň konateľ, resp. splnomocnený zástupca.
formulka
21.07.11,13:47
Dobrý deň mám ešte jednu otázku. Robím zmenu v s.r.o. a návrh na zápis zmeny do OR podávam elektronicky podpísany ZEPOM prostredníctvom upvs.sk. Robím to prvý krát a nie je mi jasné či tento návrh na zápis zmeny najprv podíšem u notára ako listinnú fomru a potom ju až naskenujem a podpíšem ZEPOM alebo formulár vo formáte rtf podpíšem zepom a odošlem.

Ďakujem za odpoveď

Hneď v úvode stránky na portáli to máš napísané RTF podpísaný ZEP oprávnenenou osobou, alebo osobami...
NONAME
10.08.11,10:56
Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?
Economic
10.08.11,12:51
Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?

Do súhlasu k sídlu by som zosúladila Vyhlásenie so skutkovým stavom na LV. Doporučujem potom niekedy oznámiť zmeny na kataster. Mala to byť povinnosť oznámiť po zmenách.
Consultix
10.08.11,17:25
Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?

Nakolko kataster ma na zmenu vo veci trvaleho pobytu vlastnika az 60 dni, navrhujem o nieco zlozitejsi, ale v praxi (za posledny mesiac v pripade dvoch zakladanych spolocnosti) overeny postup moze byt aj taky, ze podas navrh na kataster a k suhlasu so sidlom pripojis kopiu potrvdeneho podania, pricom v texte uvedies aky je dovod nesulady adries. Ak by si s tym potrebovala pomoct v praxi, tak sa kludne ozvi :)
Economic
11.08.11,04:43
Nakolko kataster ma na zmenu vo veci trvaleho pobytu vlastnika az 60 dni, navrhujem o nieco zlozitejsi, ale v praxi (za posledny mesiac v pripade dvoch zakladanych spolocnosti) overeny postup moze byt aj taky, ze podas navrh na kataster a k suhlasu so sidlom pripojis kopiu potrvdeneho podania, pricom v texte uvedies aky je dovod nesulady adries. Ak by si s tym potrebovala pomoct v praxi, tak sa kludne ozvi :)

Ja mám už desiatku návrhov urobených tak ako píšem jednoduchším spôsobom a s menej papiermi. Adresy vo vyhlásení jednoducho ladia s údajmi uvedenými v LV. Vyhlásenie sa neoveruje. Nikdy mi to neodmietli. Som zástancom jednoduchších a menej prácnych vecí.
NONAME
17.08.11,14:53
Ďakujem Vám pekne...Dobre vedieť o oboch postupoch..
topper1
29.02.12,12:10
Ahojte,
potrebujem rozšíriť činnosť s.r.o. o jeden predmet podnikania a vyplňam formulár pre PO na ohlásenie živnosti.
V časti A.2 vyplňam všetkých konateľov ak ma spoločnosť 4 konateľov už zapísanych v živ. aj obchodnom registri?
Týka sa ma časť A.3 "Oprávnenie užívať nehnuteľnosť preukazujeme..." ak budú novým predmetom činnosti ubytovacie služby v prenajatej budove?
Vypĺňam časť C. pre všetkých štyroch konateľov, ktorí už sú zapísaný v ŽR a OR?
To s tými konateľmi mi nie je jasne, lebo neviem či sa to týka len novej s.r.o. alebo aj existujúcej s.r.o., kt. rozširuje predmet činnosti.

Ďakujem za pomoc
Economic
29.02.12,12:12
Ahojte,
potrebujem rozšíriť činnosť s.r.o. o jeden predmet podnikania a vyplňam formulár pre PO na ohlásenie živnosti.
V časti A.2 vyplňam všetkých konateľov ak ma spoločnosť 4 konateľov už zapísanych v živ. aj obchodnom registri? áno
Týka sa ma časť A.3 "Oprávnenie užívať nehnuteľnosť preukazujeme..." ak budú novým predmetom činnosti ubytovacie služby v prenajatej budove? nie
Vypĺňam časť C. pre všetkých štyroch konateľov, ktorí už sú zapísaný v ŽR a OR? áno
To s tými konateľmi mi nie je jasne, lebo neviem či sa to týka len novej s.r.o. alebo aj existujúcej s.r.o., kt. rozširuje predmet činnosti. pri každej ďalšej žiadosti tak isto ako pri prvej

Ďakujem za pomoc


v texte
topper1
29.02.12,12:29
ďakujem za rýchlu odpoveď, a ešte zneužijem vašu ochotu odpovedať:

Ak ma jeden z konateľov výpis z registra trestov, môže ho priložiť? alebo to netreba komplikovať a vybaví to živ. úrad..?
Týka sa ma aj časť D. Prihláška k dani z príjmu? reg. na daň. úrade už sme..
Platí sa poplatok za ohlásenie živnosti? a ako? je možné v hotovosti? alebo treba kolky?
Economic
29.02.12,12:39
ďakujem za rýchlu odpoveď, a ešte zneužijem vašu ochotu odpovedať:

Ak ma jeden z konateľov výpis z registra trestov, môže ho priložiť? alebo to netreba komplikovať a vybaví to živ. úrad..? neprikladá sa, žiada sa z GP elektronicky
Týka sa ma aj časť D. Prihláška k dani z príjmu? reg. na daň. úrade už sme.. nie
Platí sa poplatok za ohlásenie živnosti? a ako? je možné v hotovosti? alebo treba kolky? aj v hotovosti, alebo v kolkoch (pri elektronickom podaní na účet) pri elektronike sa za voľné predmety neplatí nič za remeselný alebo viazaný 7,50 Eur za každý


v texte
Ivenka
15.03.12,09:34
Dobrý deň, čítala som postupne ako sa robia zmeny v s.r.o. ale aj tak mám pocit, že som nepostrehla to čo potrebujem, tých zmien je viac, ktoré potrebujem urobiť a teda neviem či je to možné v jednom úkone.
Spoločnosť A má 3 konateľov, 3 spoločníkov - rovnakých. Spoločnosť si rozšírila predmety podnikania ale zmenu OR neurobila. A teraz potrebujem urobiť tieto zmeny:
2 spoločníci odkupujú podiel od tretieho. Doplniť predmety podnikania, ktoré v pôvodnej spoločenskej zmluve neboli doplnené, mení sa názov spoločnosti, počet spoločníkov a sídlo spoločnosti.
Viem všetky tieto úkony urobiť jednou zmenou ? Som na pochybách hlavne s tým doplnením predmetov podnikania. Ďakujem.
Economic
15.03.12,09:45
Dobrý deň, čítala som postupne ako sa robia zmeny v s.r.o. ale aj tak mám pocit, že som nepostrehla to čo potrebujem, tých zmien je viac, ktoré potrebujem urobiť a teda neviem či je to možné v jednom úkone.
Spoločnosť A má 3 konateľov, 3 spoločníkov - rovnakých. Spoločnosť si rozšírila predmety podnikania ale zmenu OR neurobila. A teraz potrebujem urobiť tieto zmeny:
2 spoločníci odkupujú podiel od tretieho. Doplniť predmety podnikania, ktoré v pôvodnej spoločenskej zmluve neboli doplnené, mení sa názov spoločnosti, počet spoločníkov a sídlo spoločnosti.
Viem všetky tieto úkony urobiť jednou zmenou ? Som na pochybách hlavne s tým doplnením predmetov podnikania. Ďakujem.

Žiadny problém. Jasné že sa to dá krásne všetko v jednom návrhu. (pri elektronickom podaní je to 50 % súdny poplatok)
Do OR sa doloží prvá zápisnica o rozšírení predmetov podnikania + vydané Osvedčenie
druhá zápisnica kde sa schvaľuje prevod OP, zmena obchodného mena, zmena sídla spoločnosti do OR
úplné znenie
vyhlásenie konateľa
zmluva o prevode OP
(v prípade potreby plná moc)
Ivenka
15.03.12,09:53
Čiže:
1.Zápisnica + Osvedčenia - zápisnica bez overenia, Osvedčenia 2x s overením ?
2.Druhá Zápisnica - prevod OP, zmena ńázvu, zmena sídla - Zápisnica bez overenia a Zmluva o prevode OP s overením ?
3. Úplné znenie spol.zmluvy bez overenia ?
4. Vyhlásenie konateľa o splatení vkladu ? tomu nerozumiem
S každého po jednom priložím k Návrhu ?
Ďakujem.
Economic
15.03.12,09:56
Čiže:
1.Zápisnica + Osvedčenia - zápisnica bez overenia, Osvedčenia 2x s overením ? áno
2.Druhá Zápisnica - prevod OP, zmena ńázvu, zmena sídla - Zápisnica bez overenia a Zmluva o prevode OP s overením ? áno, obe zmluvné strany overiť podpis na zmluve
3. Úplné znenie spol.zmluvy bez overenia ? áno
4. Vyhlásenie konateľa o splatení vkladu ? tomu nerozumiem (o zmene a rozsahu splatenia vkladov)
S každého po jednom priložím k Návrhu ? v papierovej forme návrhu všetko 2x
Ďakujem.

Nech sa páči v texte
Ivenka
15.03.12,10:47
Ďakujem pekne. Dám vedieť či som to zvládla.
Ivenka
20.03.12,09:51
Ahojte, ešte by som potrebovala poradiť v jednej veci. Ak robím zmluvu o prevode podielu tak píšem, pan xxx je vlastníkom podielu v pôvodnej sro alebo už v novej, nakoľko sa robila aj zmena.
Ďakujem.
Economic
20.03.12,11:24
Ahojte, ešte by som potrebovala poradiť v jednej veci. Ak robím zmluvu o prevode podielu tak píšem, pan xxx je vlastníkom podielu v pôvodnej sro alebo už v novej, nakoľko sa robila aj zmena.
Ďakujem.

Do zmluvy ešte staré obchodné meno.
Ivenka
21.03.12,14:41
Mala by som ešte jeden dotaz, může byť správcom vkladov konateľ alebo musí byť iba jeden zo spoločníkov.
Ďakujem
Ivenka
21.03.12,14:43
už som si to vyhľadala na Porade - môže.
Economic
21.03.12,15:00
Mala by som ešte jeden dotaz, může byť správcom vkladov konateľ alebo musí byť iba jeden zo spoločníkov.
Ďakujem

spoločník
Ivenka
21.03.12,15:19
No tu som našla na Porade, že áno §60 obch.zákonníka ale ozaj som tam nič také nevyčítala - že konateľ.
Ďakujem
Economic
24.03.12,18:26
Ja som podávala do OR dokumenty jednej eseročky, čo si dokumenty robili sami. Bol tam jediný spoločník, spoločnosť mala 2 konateľov, z ktorých jeden bol aj spoločník. Správca vkladu bol práve ten druhý konateľ, ktorý spoločníkom nebol. Toto im v OR neprešlo a správca vkladu musel byť zmenený na spoločníka. (Správcom vkladu môže ešte zo zákona byť banka)
Eva Póčová
18.04.12,10:03
Ahojte,
chcela by som nahlásiť rozšírenie predmetu činnosti v obch. registri.
Jednoosobová SRO čo všetko k tomu potrebuje?
-1 x návrh na zmenu + 66 ,-€ kolok
-2x osvedčenie zo živnostenského úradu - overené kópie
-2x rozhodnutie jediného spoločníka - neoverená kópia
-2x úplné znenie zaklad.listiny - neoverená kópia
to je všetko?
ďakujem
Economic
18.04.12,10:32
Ahojte,
chcela by som nahlásiť rozšírenie predmetu činnosti v obch. registri.
Jednoosobová SRO čo všetko k tomu potrebuje?
-1 x návrh na zmenu + 66 ,-€ kolok overený podpis na návrhu
-2x osvedčenie zo živnostenského úradu - overené kópie
-2x rozhodnutie jediného spoločníka - neoverená kópia originál s overeným podpisom 2x
-2x úplné znenie zaklad.listiny - neoverená kópia - - vytlačený originál neoverený.
to je všetko?
ďakujem


Áno to je všetko. Úprava v texte farebne. Inak môžeš ušetriť na SP 50% ak využiješ službu elektronického podania do OR.
Eva Póčová
18.04.12,10:46
ďakujem za rýchlu odpoveď
Nemám ZEP. Len certifikáty na podávanie dokladov na DU a v poisťovniach elektronicky a to asi nestačí.
Economic
18.04.12,10:50
Nemusíš mať ZEP Ty, môžeš využiť služby niekoho kto ho má. Môžeš sa sama rozhodnúť, ako to podáš...
Eva Póčová
18.04.12,12:08
no jasné, len v mojom okolí nepoznám nikoho kto by mal ZEP. Takže asi ostanú tie poplatky.
KEJKA
18.04.12,15:40
no jasné, len v mojom okolí nepoznám nikoho kto by mal ZEP. Takže asi ostanú tie poplatky.
nemusí to byť v okolí, máš tu nás.
Viacerí zakladáme po celej republike.:)
Ivenka
23.04.12,06:40
Takže mi zapis neurobili:
1, na predmetné podnikanie ste nepredložili oprávnenie - 2 x /čiže klient doložil iba raz/ ?
2. v zápisnici z valného zhromaždenia zo dňa 16.3.2012 nie je uvedené, že dočlo k menovaniu nového konateľa /stačí vymeniť zápisnicu s doplnením bodu o vymenovaní/?

Podať námietku /formou listu alebo doporučený vzor/ s tým, že to tam doplním a všetko podám bez overenia podpisov?
Ďakujem za pomoc.
Iveta
Economic
23.04.12,06:48
Takže mi zapis neurobili:
1, na predmetné podnikanie ste nepredložili oprávnenie - 2 x /čiže klient doložil iba raz/ ?
2. v zápisnici z valného zhromaždenia zo dňa 16.3.2012 nie je uvedené, že dočlo k menovaniu nového konateľa /stačí vymeniť zápisnicu s doplnením bodu o vymenovaní/?

Podať námietku /formou listu alebo doporučený vzor/ s tým, že to tam doplním a všetko podám bez overenia podpisov?
Ďakujem za pomoc.
Iveta

1. Vyzerá to tak, ako by sa nepriložilo Osvedčenie vôbec. Znenie predmetov podnikania musí ladiť s tými, ktoré sú v Zápisnici o ktoré sa predmety rozširujú a ktoré sú na Osvedčení. (Ak by bolo doložené v jednom výtlačku, môžu si ho nechať v OR a do Zbierky listín by si ho ešte doložila ) To by nebránilo zápisu podľa môjho vedomia a svedomia.
2. Samozrejme v zápisnici musia byť uvedené všetky zmeny, ktoré sa navrhujú vymazať alebo zapísať.
3. Podať Námietku - neoveruje sa podpis na nej + opravená zápisnica + Osvedčenie. Ak si to podávala klasicky v papieri, všetko v 2 vyhotoveniach. Námietka v jednom výtlačku.
Ivenka
23.04.12,06:51
Ďakujem Economic, dúfala som, že sa prihlásiš.
Tú námietku stačí formou listu ? Našla som tu aj priložený vzor listu ale bolo to z roku 2008, alebo tu musí ísť na ich tlačive - je vzor na ORSR.
Ďakujem
Ivenka
23.04.12,06:52
Osvedčenia ale majú byť overené 2X ? Neviem upraviť príspevok
Economic
23.04.12,07:17
Ďakujem Economic, dúfala som, že sa prihlásiš.
Tú námietku stačí formou listu ? Našla som tu aj priložený vzor listu ale bolo to z roku 2008, alebo tu musí ísť na ich tlačive - je vzor na ORSR.
Ďakujem

http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Ine-formulare-(namietky-konanie-o-zhode)-LP.aspx

formulár 32

To Osvedčenie 2x over pre istotu (aj keď podľa info v BB stačí len jedna kópia overená)
Ivenka
23.04.12,07:51
Ďakujem, idem podať budem informovať.
Ivenka
03.05.12,10:04
Hlásim, že úspešne zapísané zmeny. Srdečná vďaka Economic a všetkým ostatnými, ktorí prispievajú svojimi cenným radami na Porade.
Economic
03.05.12,10:07
:) To ma veľmi teší, že to prešlo v poriadku. Všetko dobré !!!
ann100
02.12.12,18:16
Dobrý deň, mohla by som Vás poprosiť o pomoc?
dávam návrh na zápis zmien do obchodného registra.
jednoosobová s.r.o. - doplnenie predmetu podnikania
mam zivnostensky list

vypisujem formulár na zápis zmien.
zaškrtla som len na druhej strane "predmet podnikania" a doplnila na zapis

na strane 16 som uviedla prílohy
1.Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o zmene spoločenskej zmluvy, z ktorého vyplýva zmena predmetu podnikania - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
2.Živnostenské oprávnenie - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)

nič ine? na nete som našla že aj uplne znenie zakladateľskej zmluvy upravenu o nove predmety
bude to bod 3?

takže počet listov bude súčet všetkých listov
a počet príloh 3??

a este drobnost, 30dňová lehota už uplynula...urobia zápis? :(
Economic
03.12.12,06:12
Dobrý deň, mohla by som Vás poprosiť o pomoc?
dávam návrh na zápis zmien do obchodného registra.
jednoosobová s.r.o. - doplnenie predmetu podnikania
mam zivnostensky list

vypisujem formulár na zápis zmien.
zaškrtla som len na druhej strane "predmet podnikania" a doplnila na zapis

na strane 16 som uviedla prílohy
1.Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o zmene spoločenskej zmluvy, z ktorého vyplýva zmena predmetu podnikania - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
2.Živnostenské oprávnenie - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)

nič ine? na nete som našla že aj uplne znenie zakladateľskej zmluvy upravenu o nove predmety
bude to bod 3?

takže počet listov bude súčet všetkých listov
a počet príloh 3??

a este drobnost, 30dňová lehota už uplynula...urobia zápis? :(


Úplné znenie si zabudla. Lehota nie je problém.

Počet listov sa myslí počet listov návrhu
prílohy máš 4, bude 6
ann100
03.12.12,17:22
dakujem velmi pekne...dnes som to odniesla, tak uvidime, ci bude vsetko ok :)
filka
04.12.12,11:15
Dobrý deň,
robíme tiež rozšírenie predmetu činnosti s.r.o., zároveň však v návrhu na OR chcem zaregistrovať
1. okrem rozšírenia predmetu činnosti aj
2. zmenu obchodného mena jediného spoločníka (našej materskej firmy v zahraničí, ktorá menila obchodné meno, ale ešte k 1.4.2012)
3. zmenu bydliska prokuristu.
nie je mi však jasné, aké dátumy uviesť v - Rozhodnutí jediného spoločníka a tiež v - Zakladateľskej listine:
1. pokiaľ ide o rozšírenie predmetu činnosti - tam je dátum jasný, oprávnenie máme odo dňa uvedeného na Osvedčení zo živnostenského
2. čo sa týka dátumu zmeny obchodného mena spoločníka - musím v rozhodnutí jediného spoločníka uviesť dátum, že "..s účinnosťou odo dňa..." atď. alebo vôbec netreba uvádzať?
3. podobne pri zmene bydliska, stačí vyhlásenie jediného spoločníka, že súhlasí so zmenou údajov týkajúcich sa bydliska prokuristu a je to?

Problém je tiež, že čakáme na výpis z RT konateľa z Nemecka, takže pripravujem podklady, ale neviem či keď dám dátum v Rozhodnutí jediného spoločníka a tiež Úplné znenie Zaklad.listiny s dátumom napr. dnešným, či to nebude problém keď návrh na zápis nestihnem v tej 30-dňovej lehote, či mi to obchodný register nevráti??

Ďakujeeeem za odpovede.
Economic
04.12.12,11:31
Dobrý deň,
robíme tiež rozšírenie predmetu činnosti s.r.o., zároveň však v návrhu na OR chcem zaregistrovať
1. okrem rozšírenia predmetu činnosti aj
2. zmenu obchodného mena jediného spoločníka (našej materskej firmy v zahraničí, ktorá menila obchodné meno, ale ešte k 1.4.2012)
3. zmenu bydliska prokuristu.
nie je mi však jasné, aké dátumy uviesť v - Rozhodnutí jediného spoločníka a tiež v - Zakladateľskej listine:
1. pokiaľ ide o rozšírenie predmetu činnosti - tam je dátum jasný, oprávnenie máme odo dňa uvedeného na Osvedčení zo živnostenského
2. čo sa týka dátumu zmeny obchodného mena spoločníka - musím v rozhodnutí jediného spoločníka uviesť dátum, že "..s účinnosťou odo dňa..." atď. alebo vôbec netreba uvádzať?
3. podobne pri zmene bydliska, stačí vyhlásenie jediného spoločníka, že súhlasí so zmenou údajov týkajúcich sa bydliska prokuristu a je to?

Problém je tiež, že čakáme na výpis z RT konateľa z Nemecka, takže pripravujem podklady, ale neviem či keď dám dátum v Rozhodnutí jediného spoločníka a tiež Úplné znenie Zaklad.listiny s dátumom napr. dnešným, či to nebude problém keď návrh na zápis nestihnem v tej 30-dňovej lehote, či mi to obchodný register nevráti??

Ďakujeeeem za odpovede.

K otázke 2 netreba písať, s akou platnosťou sa mení obchodné meno.
k otázke 3 treba vyhlásenie doložiť o zmene toho bydliska § 4 ods. 5 ak si dobre pamätám vyhl. 150/2007

Dátum výpisu z RT na nemeckého konateľa tu nehrá žiadnu úlohu pri tých dokumentoch.
30 denná nestihnutá lehota nie je žiadny problém. Nemajú paru to ustriehnuť a ani som sa nikdy nestretla s nejakou pokutou v súvislosti s týmto.
filka
04.12.12,12:30
dakujem krasne :)
k tomu bydlisku samozrejme prikladam cestne vyhlasenie...
Economic
09.12.12,16:54
dakujem krasne :)
k tomu bydlisku samozrejme prikladam cestne vyhlasenie...

Daj potom vedieť, ako si dopadol.
ann100
17.12.12,15:24
Úplné znenie si zabudla. Lehota nie je problém.

Počet listov sa myslí počet listov návrhu
prílohy máš 4, bude 6


mnooooo :( takže dnes mi prišlo že OR "odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov"

dôvod: Registrovaný súd pred zápisom zmeny údajov zapísaných v obchodnom registri z predložených listín zistil, že navrh na zápis nieje úplný, pretože nebol podaný na tlačive ustanovenom osobitným predpisom /§6 ods.1 písm. b) v spojení s §6 ods. 2 písm. a) Zákona o obchodnom registri/.

Podľa §12 ods. 1 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. sa návrh na zápis zmeny údajov zapísaných o spoločnosti s ručením obmedzeným podáva na tlačive, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 8- Navrhovateľ však podal návrh na zápis zmeny na tlačive, ktoré neobsahuje všetky strany tak, ako ich stanovuje tlačivo uvedené v prílohe č. 8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. Tlačivo je potrebné podať so všetkými stranami v zmysle prílohy a to vrátane tých strán, ktoré sa vzhľadom na charakter návrhu nevyplnaju.

UPOZORNENIE: V konaní o námietkach v prípade nutnosti úpravy návrhu na zápis zmien je potrebné predložiť opravené tlačivo podľa prílohy č. 8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. obsahujúce všetky strany s osvedčenými podpismi osôb oprávnených konať v mene spoločnosti.


TAKŽE: nanovo vytlačiť celý ten návrh? všetkych 24 strán.
či je celý návrh na zlom tlačive??? tlačivo mám z justice.gov: Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) (http://www.justice.gov.sk/kop/or/r1/vyhl25/vyhl25p08.pdf)

podpis konateľa znova overiť a ísť to znova odniesť. Len ten návrh? nič k tomu? žiaden kolok, žiaden sprievodný list?

Veľmi pekne ďakujem, chcela by som to vyriešt ešte tento tyžden :confused:
Economic
17.12.12,15:33
mnooooo :( takže dnes mi prišlo že OR "odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov"

dôvod: Registrovaný súd pred zápisom zmeny údajov zapísaných v obchodnom registri z predložených listín zistil, že navrh na zápis nieje úplný, pretože nebol podaný na tlačive ustanovenom osobitným predpisom /§6 ods.1 písm. b) v spojení s §6 ods. 2 písm. a) Zákona o obchodnom registri/.

Podľa §12 ods. 1 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. sa návrh na zápis zmeny údajov zapísaných o spoločnosti s ručením obmedzeným podáva na tlačive, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 8- Navrhovateľ však podal návrh na zápis zmeny na tlačive, ktoré neobsahuje všetky strany tak, ako ich stanovuje tlačivo uvedené v prílohe č. 8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. Tlačivo je potrebné podať so všetkými stranami v zmysle prílohy a to vrátane tých strán, ktoré sa vzhľadom na charakter návrhu nevyplnaju.

UPOZORNENIE: V konaní o námietkach v prípade nutnosti úpravy návrhu na zápis zmien je potrebné predložiť opravené tlačivo podľa prílohy č. 8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. obsahujúce všetky strany s osvedčenými podpismi osôb oprávnených konať v mene spoločnosti.


TAKŽE: nanovo vytlačiť celý ten návrh? všetkych 24 strán.
či je celý návrh na zlom tlačive??? tlačivo mám z justice.gov: Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) (http://www.justice.gov.sk/kop/or/r1/vyhl25/vyhl25p08.pdf)

podpis konateľa znova overiť a ísť to znova odniesť. Len ten návrh? nič k tomu? žiaden kolok, žiaden sprievodný list?

Veľmi pekne ďakujem, chcela by som to vyriešt ešte tento tyžden :confused:


V tomto prípade návrh treba celý. Podpis konateľa overiť. Inak tie strany s popisom, čo má byť v prílohách nie sú potrebné, posledná strana môže byť tá, kde je podpis konateľa, tie ostatné nie je treba. Ak sa jedná o prvozápis, návrh podpisujú všetci konatelia.

Urobiť Námietku, vytlačiť podpísať, overovať netreba.... Spolu s návrhom podať.

Ak nebola iná vada, stačí iba toto.
ann100
17.12.12,16:18
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.

Tá námietka má aj nejaký vzor? alebo nejaký predpísaný text?

aha, tak už som to našla :)

len sa ešte opýtam, mám z toho návrhu vymazať tie prílohy čo som predtym podávala? alebo ich tam mám nechať, kedže teraz už prílohu návrhu netvoria?
Economic
17.12.12,16:21
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.

Tá námietka má aj nejaký vzor? alebo nejaký predpísaný text?

je na to formulár, ale hlavný obsah nie je udaný. Napíšeš čo bola chyba a ako to naprávaš a čo dokladáš....
ann100
17.12.12,16:39
je na to formulár, ale hlavný obsah nie je udaný. Napíšeš čo bola chyba a ako to naprávaš a čo dokladáš....
može to byt takto?:

Týmto podávame námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu. OR odmietol vykonať zápis z dôvodu že navrhovateľ podal návrh na zápis zmeny na tlačive, ktoré neobsahuje všetky strany tak, ako ich stanovuje tlačivo uvedené v prílohe č.8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. Súčasne odstraňujeme nedostatky, pre ktore bolo vykonanie zapisu odmietnuté a to tak, ze predkladáme súdu opravené tlačivo so všetkými stranami v zmysle prílohy.
Economic
17.12.12,16:44
može to byt takto?:

Týmto podávame námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu. OR odmietol vykonať zápis z dôvodu že navrhovateľ podal návrh na zápis zmeny na tlačive, ktoré neobsahuje všetky strany tak, ako ich stanovuje tlačivo uvedené v prílohe č.8 vyhlášky č. 25/2004 Z.z. Súčasne odstraňujeme nedostatky, pre ktore bolo vykonanie zapisu odmietnuté a to tak, ze predkladáme súdu opravené tlačivo so všetkými stranami v zmysle prílohy.


O.K. a ešte dopíš : Žiadame, aby súd naše námietky akceptoval a zapísal zmeny v spoločnosti s ručením obmedzeným do OR v zmysle nášho návrhu.
ann100
17.12.12,16:47
Ďakujem, takže námietku mám hotovu, už len vymažem z toho pôvodného návrhu na zápis zo strany 16 prílohy a dole opravím počet listov návrhu na 24
a počet príloh - nebudú žiadne

?
Economic
17.12.12,17:00
Ďakujem, takže námietku mám hotovu, už len vymažem z toho pôvodného návrhu na zápis zo strany 16 prílohy a dole opravím počet listov návrhu na 24
a počet príloh - nebudú žiadne

?


Strany návrhu sčítaš podľa toho koľko ich máš bez tých popísaných strán...

Námietka bude mať jednu prílohu a to návrh.
ann100
17.12.12,17:05
ufff....viem že otravujem...ale v tlačive námietky nemám nikde uvedené že "prílohy, alebo počet príloh"


:(
Economic
17.12.12,17:10
ufff....viem že otravujem...ale v tlačive námietky nemám nikde uvedené že "prílohy, alebo počet príloh"


:(

Jáj prepáč, ty to robíš v papieri a ja mám v očiach pred sebou elektronický formulár.

napíš dolu do textu : prílohy : 1x opravený Návrh
ann100
17.12.12,17:12
Jáj prepáč, ty to robíš v papieri a ja mám v očiach pred sebou elektronický formulár.

napíš dolu do textu : prílohy : 1x opravený Návrh

:) :) :) Ďakujem :)
Economic
17.12.12,17:17
Za málo, daj vedieť ako to dopadlo...
ann100
12.02.13,09:06
O.K. a ešte dopíš : Žiadame, aby súd naše námietky akceptoval a zapísal zmeny v spoločnosti s ručením obmedzeným do OR v zmysle nášho návrhu.


Ďakujem "economic" :)
zápis bol vykonaný :)
Economic
12.02.13,09:23
Ďakujem "economic" :)
zápis bol vykonaný :)

Supeeer ! Gratulujem !
ann100
12.02.13,09:26
ale hneď idem robiť ďalšie rozširenie predmetu činnosti :)
ale dúfam že už to zmáknem

len sa chcem opýtať hlási sa na OR aj "prevádzka" ?
keďže na živnostenskom ešte nieje ohlasená, len je spustená živnosť.
Economic
12.02.13,09:29
Po novom do OR na rozhodnutí jediného spoločníka, alebo na zápisnici z MVZ podpis predsedu VZ musí byť overený.
Do OR sa prevádzka nenahlasuje.
Tunco
15.02.13,10:17
Dobrý deň, ako ale postupovať ked chcem pri s.r.o. pridať ako činnosť účtovné a ekonomické činnosti - kedže ide o volné živnosti, ako to dokladovať??
Economic
15.02.13,10:27
Dobrý deň, ako ale postupovať ked chcem pri s.r.o. pridať ako činnosť účtovné a ekonomické činnosti - kedže ide o volné živnosti, ako to dokladovať??

Niekde chcú zápisnicu z VZ alebo RJS, niekde nechcú nič. treba vyžiadať o vydanie Osvedčenia a následne podať návrh na zápis zmien do OR.
Pri elektronickom podaní sa dajú ušetriť súdne poplatky.
b777
21.02.13,08:11
Dobry den,

potrebujem poradit s pridanim viazanej zivnosti do sro. KOnkretne je situacia nasledovna. Pridat potrebujem cinnnost cestovnej agentury. Firma ale uz ma v nazve cestovna agentura (zrejme z obdobia, ked toto este nebola ako cinnost).

Moje otazky su nasledovne>
1. Potrebujem vobec dokazovat sposobilost, ak firma s cestovnou agenturou v nazve funguje uz viac ako 5 rokov?

2. Aky je presny postup pri tejto zmene?

Dakujem velmi pekne za radu
B.
Economic
21.02.13,08:23
Dobry den,

potrebujem poradit s pridanim viazanej zivnosti do sro. KOnkretne je situacia nasledovna. Pridat potrebujem cinnnost cestovnej agentury. Firma ale uz ma v nazve cestovna agentura (zrejme z obdobia, ked toto este nebola ako cinnost).

Moje otazky su nasledovne>
1. Potrebujem vobec dokazovat sposobilost, ak firma s cestovnou agenturou v nazve funguje uz viac ako 5 rokov?

2. Aky je presny postup pri tejto zmene?

Dakujem velmi pekne za radu
B.

To že firma má v názve že je cestovná agentúra nestačí.
Potrebuješ dokladovať spôsobilosť určite. Musíš mať zodpovednú osobu, ktorá splňa zákonom dané požiadavky.
Postup : Rozhodnutie valného zhromaždenia (ak je jednoosobovka tak rozhodnutie jediného spoločníka) , úplné znenie ZL alebo SZ. A Osvedčenie sa dokladá do OR.
Hakika
22.02.13,09:04
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Súd nám odmietol vykonať zápis údajov do OR, nakoľko zistil nesúlad v r.č. jedného z konateľom v návrhu na zápis aj v spol. zmluve (inak cca 5x kontrolované všetkými konateľmi :( ). Chcela by som si overiť, či postup, ktorý som zvolila je správny. Je potrebné vyhotoviť dodatok k SZ, kde sa opraví rč., v návrhu sa tiež opraví r.č. a posiela sa tento pôvodný návrh len s opraveným r.č. -prílohy a všetky ostatné informácie nemením. Na oboch dokumentoch treba úradne overiť podpisy. Potom sa vyplní námietka, ktorej prílohu budú tvoriť 2 dodatky + 1 návrh. Na tejto námietke tiež treba overené podpisy ? A ešte jedna otázka,dá sa to všetko poslať poštou, alebo treba ísť znovu osobne na súd. Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Economic
22.02.13,09:18
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Súd nám odmietol vykonať zápis údajov do OR, nakoľko zistil nesúlad v r.č. jedného z konateľom v návrhu na zápis aj v spol. zmluve (inak cca 5x kontrolované všetkými konateľmi :( ). Chcela by som si overiť, či postup, ktorý som zvolila je správny. Je potrebné vyhotoviť dodatok k SZ, kde sa opraví rč., v návrhu sa tiež opraví r.č. a posiela sa tento pôvodný návrh len s opraveným r.č. -prílohy a všetky ostatné informácie nemením. Na oboch dokumentoch treba úradne overiť podpisy. Potom sa vyplní námietka, ktorej prílohu budú tvoriť 2 dodatky + 1 návrh. Na tejto námietke tiež treba overené podpisy ? A ešte jedna otázka,dá sa to všetko poslať poštou, alebo treba ísť znovu osobne na súd. Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Ak sa jedná o prvozápis, vyhotoviť Dodatok (ak sa podávalo v papierovej forme tak 3x) ak elektronicky, stačí 1x. Podpisy všetkých spoločníkom musia byť overené. Návrh opraviť a doložiť k Námietkám. Dá sa to podať aj poštou, aj osobne, aj elektronicky (cez niekoho kto má ZEP, tam ste mohli ušetriť 50 % na súdnom poplatku) Jeden dodatok ostane spoločnosti.
Hakika
22.02.13,09:35
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bol to prvozápis podávaný v papierovej forme, takže súdny poplatok už bol zaplatený. Na návrhu, aj na dodatku treba overiť podpisy oboch spoločníkov, ale treba aj na námietke? A kde to vôbec podpisujú, na tom tlačive nevidím na to žiadne vyhradené miesto.
Economic
22.02.13,11:04
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bol to prvozápis podávaný v papierovej forme, takže súdny poplatok už bol zaplatený. Na návrhu, aj na dodatku treba overiť podpisy oboch spoločníkov, ale treba aj na námietke? A kde to vôbec podpisujú, na tom tlačive nevidím na to žiadne vyhradené miesto.

Na návrhu overiť podpis konateľa a na dodatku podpisy všetkých spoločníkov. Na námietke sa podpis neoveruje.
Hakika
22.02.13,12:03
Na návrhu overiť podpis konateľa a na dodatku podpisy všetkých spoločníkov. Na námietke sa podpis neoveruje.

Economic, vies mi prosim ta este povedat, kde sa na namietke podpisuju ? Pod datumom ? Nevidim nikde na to vyhradene miesto.
Economic
22.02.13,12:05
Economic, vies mi prosim ta este povedat, kde sa na namietke podpisuju ? Pod datumom ? Nevidim nikde na to vyhradene miesto.


Podpíšu ho pod textom námietky...
Hakika
22.02.13,12:56
Ďakujem ešte raz veľmi pekne a prajem pekný víkend.
Economic
22.02.13,12:59
Držím palce, aby to bolo v poriadku, daj vedieť výsledok a prajem tiež krásny víkend. :)
carrera11
26.02.13,09:57
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko teraz stojí rozšírenie činnosti s.r.o. o jednu činnosť?
Economic
26.02.13,11:05
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko teraz stojí rozšírenie činnosti s.r.o. o jednu činnosť?

voľný predmet 5.- Eur (pri elektronike 0)
remeselný alebo viazaný 15.- Eur (pri elektronickom podaní 7,50 Eur)
carrera11
26.02.13,11:19
Ďakujem pekne za odpoveď. Prieskum trhu a verejnej mienky alebo marketingové služby je voľný predmet? Kde sa to dá elektronicky podať?
Economic
26.02.13,11:22
To je voľný predmet podnikania.


http://portal.gov.sk/Portal/sk/default.aspx
carrera11
26.02.13,11:27
Ďakujem Veľmi pekne za pomoc.
carrera11
26.02.13,11:40
Ešte sa chcem spýtať, než sa zorientujem na tej stránke, treba to aj podpisovať elektronickým kľúčom?
Economic
26.02.13,11:53
Ešte sa chcem spýtať, než sa zorientujem na tej stránke, treba to aj podpisovať elektronickým kľúčom?

Zaručeným elektronickým podpisom. Možno využiť služby niekoho, kto takéto služby poskytuje.
k_reny
15.03.13,13:10
Dobry den,
prosim, poradte mi ohladom rozsirenia cinnosti fungujucej sro o remeselnu cinnost (4 konatelnia a zaroven spolocnici; zatial bez rem.cinnosti).
Co vsetko treba na ZU?
1. zapisnica z vlaneho zhromazdenia s odsuhlasenou zmenou (neoverena)
2. papiere o odbornej sposobilosti zodpovednej osoby za remeselnu cinnost (nie je to ani konatel reps.spolocnik)
3. vyhlasenie zodp.zastupcu, ze nema zrusene ZO ani zakaz cinnosti
4. suhlas zodp.zastupcu o ustanoveni do funkcie
5. kolok za 16,50 Eur
To je vsetko k ZU?

Co vsetko treba k ORSR?
1. navrh na zmenu v ORSR (overene podpisy vsetkych 4 konatelov?)
2. zapisnica z VZ
3. 2x nove znenie spoloc.zmluvy neoverene?
4. 2x overene osvedcenie o zivnosti
Este cosi?

Ked sa zmenil akademicky titul jedneho z konatelov, co treba dolozit ZU (diplom?) a k ORSR (len cestne prehlasenie o zmene?)

Vdaka za odpoved
Economic
15.03.13,13:22
Dobry den,
prosim, poradte mi ohladom rozsirenia cinnosti fungujucej sro o remeselnu cinnost (4 konatelnia a zaroven spolocnici; zatial bez rem.cinnosti).
Co vsetko treba na ZU?
1. zapisnica z vlaneho zhromazdenia s odsuhlasenou zmenou (neoverena)
2. papiere o odbornej sposobilosti zodpovednej osoby za remeselnu cinnost (nie je to ani konatel reps.spolocnik)
3. vyhlasenie zodp.zastupcu, ze nema zrusene ZO ani zakaz cinnosti - netreba
4. suhlas zodp.zastupcu o ustanoveni do funkcie áno
5. kolok za 16,50 Eur 15.- Eur alebo hotovosť
To je vsetko k ZU?
vypísať formulár, údaje budeš potrebovať na všetkých 4 konateľov + zodpovednú osobu do ŽÚ

Co vsetko treba k ORSR?
1. navrh na zmenu v ORSR (overene podpisy vsetkych 4 konatelov?) Ak konajú každý samostatne stačí jeden z nich.
2. zapisnica z VZ predseda VZ overiť podpis
3. 2x nove znenie spoloc.zmluvy neoverene? áno
4. 2x overene osvedcenie o zivnosti áno
Este cosi?



Ked sa zmenil akademicky titul jedneho z konatelov, co treba dolozit ZU (diplom?) a k ORSR (len cestne prehlasenie o zmene?) buď vyhlásenie alebo diplom

Vdaka za odpoved

Keby chceli ušetriť na SP, dá sa podať elektronicky.
Ostatné je za textom, nedá sa mi to farebne zvýrazniť.:confused:
k_reny
15.03.13,22:31
Hakika
16.03.13,16:10
Držím palce, aby to bolo v poriadku, daj vedieť výsledok a prajem tiež krásny víkend. :)

pomáhala si mi prednedávnom pri námietkach ,dakujem velmi pekne, firma je zapisana
Economic
16.03.13,16:12
pomáhala si mi prednedávnom pri námietkach ,dakujem velmi pekne, firma je zapisana

Gratulujem a teším sa s tebou. :)
monciqamonciqa
16.04.13,19:12
Prosim vas o radu.Ak sa prevazda obchodny podiel a zaroven chce nadobudatel rozsirit predmet podnikania, ohlasenie na ZU podava on, ci povodny vlastnik?
Economic
16.04.13,19:20
Prosim vas o radu.Ak sa prevazda obchodny podiel a zaroven chce nadobudatel rozsirit predmet podnikania, ohlasenie na ZU podava on, ci povodny vlastnik?


Žiadosť podáva už nový konateľ. Ak sa menil s prevodom OP aj konateľ. Ak sa konateľ nemenil, tak konateľ aktuálny.
monciqamonciqa
16.04.13,19:37
Žiadosť podáva už nový konateľ. Ak sa menil s prevodom OP aj konateľ. Ak sa konateľ nemenil, tak konateľ aktuálny.

dakujem pekne.
Ano menil sa 1 spolocnik a zaroven sa stal konatelom. A ked teraz navrh poda novy konatel, v zivnostenskom registri je teraz predsa k spolocnosti vedeny iny konatel(povodny)...staci ze si to vycitaju v rozhodnutia jedineho spolocnika ze doslo k zmene, ci treba aj samostatne ohlasit zmenu konatela ?
Economic
16.04.13,19:40
dakujem pekne.
Ano menil sa 1 spolocnik a zaroven sa stal konatelom. A ked teraz navrh poda novy konatel, v zivnostenskom registri je teraz predsa k spolocnosti vedeny iny konatel(povodny)...staci ze si to vycitaju v rozhodnutia jedineho spolocnika ze doslo k zmene, ci treba aj samostatne ohlasit zmenu konatela ?


​Nový konateľ, vyčítajú si to.
monciqamonciqa
16.04.13,19:42
dekujem pekne ;)
macilaci
23.04.13,06:39
dobrý den, chcela by som sa spýtať chceli by sme rožšíriť predmety podnikania v sro a čítam, že potrebujeme zápisnicu z valného zhromaždenie. v našej sro je jeden konatel a jeden prokurista. to akože konatel sa stretne sám zo sebou a rozhodne že sa to môže rozšíriť, mne to pripadá také smiešne:) . treba to urobiť alebo nám stačí dodať nové znenie Spol. zmluvy, dakujem pekne.

dakujem už som našla , že stačí rozhodnutie spoločníka:)
Economic
23.04.13,10:17
dobrý den, chcela by som sa spýtať chceli by sme rožšíriť predmety podnikania v sro a čítam, že potrebujeme zápisnicu z valného zhromaždenie. v našej sro je jeden konatel a jeden prokurista. to akože konatel sa stretne sám zo sebou a rozhodne že sa to môže rozšíriť, mne to pripadá také smiešne:) . treba to urobiť alebo nám stačí dodať nové znenie Spol. zmluvy, dakujem pekne.

dakujem už som našla , že stačí rozhodnutie spoločníka:)


Konateľ ani prokurista s tým de faccto nič nemá, všetkom rozhoduje spoločník. (Môže to byť zhodou okolností tá istá osoba ako konateľ, ale nemusí)
Na rozhodnutí overiť podpis spoločníka
Pri elektronickom vybavovaní sa dajú ušetriť súdne a aj správne poplatky.
macilaci
24.04.13,08:05
dakujem, je tam jeden spoločník - konatel.
ešte jedna otázka, keby niekto mal skúsenost- ešte zatial nemáme premenu menovitekj hodnoty, neviete udelujú pokuty? lebo ked nám naparia pokutu 3000 eurá, tak potom radšej zrušíme sro a urobíme novú:(
mám urobit premenu menovitej hodnoty spolu s rozšírením alebo počkat či bude pokuta?
KEJKA
24.04.13,09:29
dakujem, je tam jeden spoločník - konatel.
ešte jedna otázka, keby niekto mal skúsenost- ešte zatial nemáme premenu menovitekj hodnoty, neviete udelujú pokuty? lebo ked nám naparia pokutu 3000 eurá, tak potom radšej zrušíme sro a urobíme novú:(
mám urobit premenu menovitej hodnoty spolu s rozšírením alebo počkat či bude pokuta?
O pokutach neviem. Ale isto nezapisu nič žiadne zmeny kým nebude vyriešená tá premena. Tak toto musi byt bod č.1 VZ a nasledne mozes robit ostatné zmeny - v ramci jedného VZ netreba to deliť. Všetky zmeny potom dáte zapísať jedným návrhom.
macilaci
24.04.13,11:43
O pokutach neviem. Ale isto nezapisu nič žiadne zmeny kým nebude vyriešená tá premena. Tak toto musi byt bod č.1 VZ a nasledne mozes robit ostatné zmeny - v ramci jedného VZ netreba to deliť. Všetky zmeny potom dáte zapísať jedným návrhom.
pri jednoosobovej sro je to rozhodnutie spoločníka , však? čiže zasadne v 1 bode prehlási, že súhlasí s premenou menovitej hodnoty a v 2 bode súhlasí s rozšírením predmetov, však? dakujem. potom tento dokument dám overiť presne zistím kolko krát a v zakladatelskej listine sa napíše dodatok alebo nové body dodatku?
Economic
24.04.13,12:40
dakujem, je tam jeden spoločník - konatel.
ešte jedna otázka, keby niekto mal skúsenost- ešte zatial nemáme premenu menovitekj hodnoty, neviete udelujú pokuty? lebo ked nám naparia pokutu 3000 eurá, tak potom radšej zrušíme sro a urobíme novú:(
mám urobit premenu menovitej hodnoty spolu s rozšírením alebo počkat či bude pokuta?


Ak ideš robiť v spoločnosti akékoľvek zmeny a nie je urobená premena z Sk na Euro, je treba najprv sa pozabávať s premenou a až potom robiť ďalšie zmeny. Dovolím si upozorniť, že je treba urobiť už zvýšenie ZI, tak aby vklad bolo celé Euro.
O pokutách nemám vedomosť za mojej cca 10 ročnej prace.
monciqamonciqa
24.04.13,16:34
Prosim vas o radu.Ak sa prevazda obchodny podiel a zaroven chce nadobudatel rozsirit predmet podnikania, ohlasenie na ZU podava on, ci povodny vlastnik?
Žiadosť podáva už nový konateľ. Ak sa menil s prevodom OP aj konateľ. Ak sa konateľ nemenil, tak konateľ aktuálny.

..a prosim vas, to ze ucinky prevodu obchodneho podielu nastavaju az zapisom do OR neznamena, ze dovtedy kona za spolocnost este stary konatel ?
Economic
24.04.13,18:12
..a prosim vas, to ze ucinky prevodu obchodneho podielu nastavaju az zapisom do OR neznamena, ze dovtedy kona za spolocnost este stary konatel ?

Spoločník a konateľ sú 2 rôzne funkcie. Konateľa odvoláva a menuje valné zhromaždenie a to k nejakému konkrétnemu dátumu. Nemá nič spoločné so zmluvou o prevode OP.
zuzana
03.05.13,05:56
Ak idem rozširovať predmet činnosti u PO, idem v prvom rade na živn.register, tam čo budem potrebovať?Aj rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení predmetov, alebo zápis.z val.zhromaždenia??Do formulára na živnostenský uvádzam všetky činnosti, alebo len tie nové, treba aj výpis z registra trestov??