hruska221
07.09.10,10:13
Zdravim porodaci.
hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
Dakujem
Chobot
07.09.10,08:34
Zdravim porodaci.
hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
Dakujem

Jedna vec je dotiahnutie inž. sietí na pozemok a iná vec je vybavenie stavebného povolenia (teda či ti vôbec umožnia na tom pozemku stavať).

Inž. siete musíš budovať v spolupráci s príslušným dodávateľom - elektr. káble s energetikmi, vodu s miestnymi vodárňami atď. Ale ak je to záhrada, nebuď prekvapený, že ti povolia postaviť max. záhradný domček o veľkosti 25m2. Treba si zistiť na miestnom úrade, či je podľa územného plánu rozvoja možná v tej lokalite, či na tej parcele individuálna bytová výstavba.
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.09.10,11:34
Zdravim porodaci.
hchel by som len zistit ako by som mal postupovat ked som kupi pozemok ktorý je vedeny ako zahrada ale v blízkosti su dostupne IS. ako ten pozemok prerobit na stavebný? Ktoré organizacie by som mal oslovit pri tahaní sieti na pozemok?
Dakujem

Ak je to záhrada, nič to neznamená.
Treba pozrieť do územného plánu, na čo je pozemok určený.

Postup pri vybavení stavebného povolenia je popísaný v príspevku č. 3 - samozrejme primerane. :

http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html


CIMOM