petrusia
24.10.10,07:43
Chceme stavať dom u svokrovcov na záhrade. Prosím Vás ako postupovať čo sa týka úradov? Kam skor? Na čo nezabudnúť? Vopred ďakujem za radu.
arizona
24.10.10,06:00
fetya
24.10.10,10:03
Najprv objasnit na mestskom urade, ci sa tam da stavat vobec, a za akych podmienok. Vyziadat si zavazne stanovisko. Potom zistit dostupnost inzinierskych sieti a priblizny rozpocet dotiahnutia sieti k hranici pozemku. Ked mas plan domu, tak vyziadat od katastra LV a kat. mapu, a zacat chodit na urady. Potrebuje vyjadrenie od: vodarni, plynarni, elektrarni, t-comu, orange, UPC, pamiatkovy urad, obvodny pozemkovy urad, obvodny urad zivotneho prostredia, hasici, od mesta na komin. A ked sa da, tak riesit to v zlucenom konani uzemne a stavebne konanie. Ja som musel aj vyjadrenie od policie, lebo musim stavat aj cestu. Vela trpezlivosti, a ked mas znamosti, tak bude to lepsie a rychlejsie. Na dedinach to prebieha rychlejsie, v mestach sedia niekedy debili, a hovoria ze co nemozes, a nie ze co mozes.
day
24.10.10,10:45
najsmutnejsie na celom je postup, podla mojho nazoru sluzba pre obcana by bola: podat stavebne povolenie na staveby urad s projektom, zamestnanec stav. uradu by prezistil vsetky skutocnosti, podla LV by mu system prepojeni na vsetky doktnute organizacie vyhodnotil navrh a na zaklade vyhodnotenia by (ne)vystavil stavebne povolenie. a mozeme stavat :)
TomasHC
25.10.10,05:36
najsmutnejsie na celom je postup, podla mojho nazoru sluzba pre obcana by bola: podat stavebne povolenie na staveby urad s projektom, zamestnanec stav. uradu by prezistil vsetky skutocnosti, podla LV by mu system prepojeni na vsetky doktnute organizacie vyhodnotil navrh a na zaklade vyhodnotenia by (ne)vystavil stavebne povolenie. a mozeme stavat :)

Musel som kliknut na "zabavne", aj ked to je skor smutne...
bjuty smis
25.10.10,07:27
nenechaj sa vystrašiť extrémnými prípadmi a chod sa informovať priamo na tvoj stavebný úrad, ja som nepotreboval ani polovicu z toho, čo fetya...no ked to ešte raz pozerám, ani tretinu....
mirka06121985
28.10.10,11:30
Ahojte. Mam jednu otazocku: treba pobehat po vsetkych uradoch aj ked pojde o rekonstrukciu domu, pristavbu domu? Myslim tym vyjadrenia od vodarni, plynarni, elektrarni atd. Dakujem za odpoved