lavega
15.06.11,15:02
Dobrý den
chcem sa spýtat počul som že do Notebooku na firmu nemože byť nainstalovaný Windows home edition, ale musi tam byť Windows Profesional
existuje na to nejaky zakon
dakujem
marek.sarvas
15.06.11,14:02
Z iného súdka. U nás frčíme komplet na Mandriva Linux a všetko ide ako hodinky a legálne.
srska
15.06.11,14:04
Z iného súdka. U nás frčíme komplet na Mandriva Linux a všetko ide ako hodinky a legálne.
no mne by všetko nešlo. napr. pohoda od stormware
arizona
15.06.11,14:48
lavega
15.06.11,15:21
ano ale mne to tvrdi jeden IT technik,
Gina Er
15.06.11,15:23
ano ale mne to tvrdi jeden IT technik,
IT technika je prd do toho,čo používaš na podnikanie
chrobak1
15.06.11,15:36
ak by ten notebook bol OD firmy tak to jedno nieje (a myslim ze tam by win uz bol)

pokial je to na vlastne podnikanie tak je to uplne jedno aky win tam mas
Fero11
15.06.11,15:47
Tiez si myslim, ze je to tvoja vec aky OS pouzivas
lavega
15.06.11,17:12
"obmedzenie pouzitia Windows Home Edition je uvedene v prislusnych licencnych podmienkach a vyplyva aj nepriamo z jeho nazvu HOME Edition."

Toto mi napisali priamo z BSA p.JUDr. Adriana Tomanova
Fero11
15.06.11,17:24
sak niekto podnika aj doma :)
Gina Er
15.06.11,17:30
"obmedzenie pouzitia Windows Home Edition je uvedene v prislusnych licencnych podmienkach
tak si prečítaj tie podmienky,či je tam nejaký zákaz,fakt by ma to zaujímalo
mecky
15.06.11,17:34
tak to by ma zaujimalo kde pani BSA k tomuto prisla..
teda ja som nestudoval licencie podrobne ale zda sa ze pani tomanova ano, nech posle prislusne ustanovenia z licencie kde sa to docitala
srska
15.06.11,18:20
nákup licencie s novým počítačom:

OEM licencia
Domáci aj firemní zákazníci môžu s nákupom nového počítača zakúpiť aj vybrané, cenovo zvýhodnené licencie operačného systému Windows, balíkov aplikácií Microsoft Office, prípadne niektoré serverové licencie. Do 90 dní od nákupu OEM licencií k nim môžu firemní zákazníci v rámci svojich multilicenčných programov dokúpiť Software Assurance a získať tak niektoré rozšírené užívacie práva.
OEM licencia pre domácnosti
Pre domácnosti je nákup licencií operačných systémov Windows a balíkov aplikácií Microsoft Office vo forme OEM licencií predinštalovaných na novom počítači jednoduchým riešením nákupu licencií dostupných za zvýhodnenú cenu.
OEM licencia pre firemných zákazníkov
Firemní zákazníci môžu pri nákupe nových počítačov zakúpiť licencie operačného systému Windows, balíkov aplikácií Microsoft Office, prípadne niektoré serverové licencie. Ide jednoduché a cenovo výhodné riešenie nákupu licencií.


viac tu (http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/rieseniatypl/oem.mspx)
marek.sarvas
15.06.11,18:36
OEM licencia je politika monopolného predajcu poruchového OS na území SR. Na území SR platia zákony SR platia zákony SR nie OEM licencia nejakého kšeftára s dosahom na štátnu sféru.
Gina Er
15.06.11,18:37
ak mám ako súkromná osoba Windows home edition a rozhodnem sa podnikať doma napr.ako účtovníčka,tak predsa nevyhodím do smetí notebook s win. a nebudem si kupovať ďalší počítač s win profesionál....
marek.sarvas
15.06.11,18:38
Ktorý zákon sa opieraalebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "
lavega
15.06.11,18:41
dakujem kazdemu za pomoc aj tym ktory si z toho robia srandu
ono totiz vo firme kde mame 10 pc, nie je ziadna sranda ked ti naparia pokutu, vzdy sa najde dobrodinec ktorý to ohlasi
lavega
15.06.11,18:44
Tak ešte raz!
ideme kupovat do firmy nove Notebooky, otazka je či stači Win Home
alebo musi byť Win Prof
firma je samostatne stojaci objekt-budova a nie len nejaka adresa
Gina Er
15.06.11,18:46
dakujem kazdemu za pomoc aj tym ktory si z toho robia srandu
ono totiz vo firme kde mame 10 pc, nie je ziadna sranda ked ti naparia pokutu, vzdy sa najde dobrodinec ktorý to ohlasi
jáj,ale to je iná vec,to si mal hneď povedať,že to je firma s 10 počítačmi....
Gina Er
15.06.11,18:54
dajte si tam Linux a máš po probléme :-D
Vlado40
15.06.11,18:57
Rozdiely windows7 :
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/compare

To že má windows 7 označenie HOME neznamená že ho nemôžeš použiť pre firmu ,ale edicia Profesional obsahuje v sebe viacej možnosti pripojenia k podnikovej sieti :

http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/features/networking

Je možno lepšie kúpiť NTB bez OS a kúpiť Windows7 multilicenciu.
lavega
15.06.11,19:08
K tomu linuxu len tolko: je to ešte v plienkach, doma ho ma syn na Notebooku ale softwareova podpora -100bodov!
napr: fakturacia, vystup na kasu, fiskalna tlačiaren atd.
Vlado40
15.06.11,19:09
Nepindaj a odpovedz:

Ktorý zákon sa opieraalebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "

Chlapče toto je slušná "PORADA" a preto ak Ti došla denná dávka tabletiek na hlavu ,tak si choď pre nový recept.
Vlado40
15.06.11,19:14
Ktorý zákon sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "

Toto je "PORADA" ,kde sa radí ,ak niečo vieš viacej ,tak to napíš a zbytočne nespamuj.
lavega
15.06.11,19:19
Idem sa pozriet na ten autorsky zakon §40
ak niečo zistim dam sem vediet, zatial dobru noc a Dakujem
srska
15.06.11,19:20
Nevidím dôvod neopýtať sa toto : Ktorý zákon sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "
naštuduj si toto (http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/zakladneinformacie/CoJeLicencia.mspx) a čo je licenčná zmluva a pod akú legislatívu v sk patria
lavega
15.06.11,19:22
dakujem
srska
15.06.11,19:23
Idem sa pozriet na ten autorsky zakon §40
ak niečo zistim dam sem vediet, zatial dobru noc a Dakujem
pozri si aj toto (http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/autorskyzakon/azvcasti.mspx)
marek.sarvas
15.06.11,19:24
naštuduj si toto (http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/zakladneinformacie/CoJeLicencia.mspx) a čo je licenčná zmluva a pod akú legislatívu v sk patria
Odpovedz mi na otázku.
misoft
15.06.11,19:36
http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/rieseniatypl/oem.mspx = OEM licencia (viazaná na konkrétnu zostavu)
http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/zakladneinformacie/CoJeLicencia.mspx = licencia (viazaná na produkt - program, OS - možnosť inštalácie v jednom exemplári na akýkoľvek PC)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Multilicencia = multilicencia (vhodné pre kancelárie)
misoft
15.06.11,19:56
Autorské právo! A OEM je ešte viazané na produkt (počítač), pretože výrobca počítača odkúpil licenciu (resp. zaplatil a je to v cene počítača).
Autorské právo je platné celosvetovo, teda je platné aj v SR a jen nad zákonmi SR na základe spolupráce SR a Svetovej organizácii duševného vlastníctva (WIPO/OMPI) http://www.culture.gov.sk/media-a-audiovizia/autorske-prava


Kapišto?
(Ale to by si musel mať nejaké znalosti o duševnom vlastníctve - program je výtvorom duševného vlastníctva)
misoft
15.06.11,20:14
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=6648&LngID=0&CatID=66
a čítaj!
Máš to tam ako na podnose. Viacej využívaj vyhľadávanie a nauč sa niečo o medzinárodnom práve.
lavega
15.06.11,20:46
musim mat Win Profesional alebo staci Home
sthruska
16.06.11,05:05
Veľmi zaujímavá debata :D

Môžeš mať nainštalované čo chceš. Nikto Ťa neobmedzuje vo výbere OS. Akurát je potrebné dodržiavať licenčné podmienky, ktoré nesmú byť v rozpore so zákonmi SR.

Už tu bolo písané, že Home znamená obmedzenia OS (najjednoduchšia verzia) a nie spôsob/kde použitia!

PS: ak sa tu niekto oháňa neexistujúcou organizáciou (BS) a ešte ju žiada o vyjadrenie tak to je na :mee:
Fero11
16.06.11,05:30
Ked podnikas napr. s textilom a chodis si po tovar napr. do Polska a pouzivas na prevoz tovaru osobne auto (nalozis si na sedadla 10 svetrov, 3 kabaty ....) a otocis to 10x tak to je tvoja vec.
Nikto (ani zakon) ti neprikazuje, ze musis mat minimalne dodavku, alebo nieco vacsie (kludne si mozes chodit po tovar aj na bicykli s rucnym vozikom).
Predpokladam, ze je tak aj s OS (zakony som nestudoval !!!).
Ak si sikovny, tak si vyrobis vlastny OS na vlastnom jadre a budes pouzivat svoj
misoft
16.06.11,15:25
Si občan SR, musíš dodržiavať zákony republiky. Tá je však členom EÚ a musí dodržiavať, resp. implementovať zákony EÚ. Zároveň je členom OSN a tiež musí dodržiavať rezolúcie a odporúčania OSN. Pokiaľ by bola členom vesmírnej konfederácia, tak by musela sa držať aj vesmírnych zákonov. Vyber si!
BTW: Nevieš čítať medzi riadkami - tvrdíš, že si nedostal odpoveď. Dostal si ich dostatok, žiaľ, máš klapky na očiach.
mecky
16.06.11,16:29
po precitani licencie my vychadza ze home edition je obmedzena len v troch bodoch
nemozete na komercne ucely pouzit:
1. obrazky a zvuky predinstalovane s win
2. H.264 enkoder
3. hosting softveru alebo aplikacii

a nechapem celkom ako sa do tohto zaplietla BSA, vlastnikom softveru a vydavatelom licencie je microsoft, tak preco sa nepytat tam?
marjankaj
16.06.11,17:52
Úžasné je že ako odpoveď na jednoduchú otázku som dostal za fúrik linkov, bol som označený za spamera a pomätenca, mám si naštudovať medzinárodné právo, ale ani jedna konkrétna odpoveď. Nová doba ....... :-)

Nezaškodilo by trochu sa tu zorientovať.:cool:
Podľa akého paragrafu a zákona tu nútiš niekoho, aby ti odpovedal. Bráni ti niečo aby si vyhľadal nejakého komerčného právnika, ktorý by ti zodpovedal tieto otázky?:confused:
Tu na tomto fóre sa radí dobrovoľne.
arizona
16.06.11,18:45
Som plateným agentov sekty nútičov. Organizácia je mimoriadna tajná, nebezpečná a už len myšlienka o jej existencii spôsobuje zápal vaječníkov v tej najhoršej forme. Akékoľvek logické otázky sú v skutočnosti psychologicky zmanipulované projekty na ovládnutie Vašej slobodnej mysle. Bacha na na mňa.

mimotemy
Tebe o co ide?:confused::eek:

Ked mas otazku, slusne sa spytaj.
Ked vies odpovedat a pomoct niekomu tak pomoz.

Ak sa potrebujes iba vyventilovat, zaloz si svoju temu,alebo si najdi stranku,kde sa budes moct realizovat.

Ak mienis dalej spamovat a nedodrziavt pravidla tejto stranky,koledujes si o vylucenie.

Staznosti na teba je az-az!

Vsetky tvoje prispevky mimo temy vymazem!!!

Ak nevies odpovedat a pomoct, tak sa prosim ta zdrz mimotemovych , nic nehovoriacich prispevkov a zbytocnych zvastov!


http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
...
16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

...
Stefan2005
16.06.11,18:54
Otázka bola jesne položená viac oko 5 krát. Dostal som linky na spoločnosť Microsoft, nikde tam nie je spomenutý predmet mojej otázky. Položím teda otázku znovu.

Ktorý zákon SR sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS

Označil som jasne viackrát tvoje príspevky ako nevhodné, lebo sa vôbec netýkali otázky zadanej v téme.

Ak ťa problém tak trápi, zálož novú tému a tam polož svoju otázku, a nezahlcuj - nespriehľadňuj tému !
marek.sarvas
16.06.11,19:03
Ja výlučne pomáham, ale toto prekročilo limit, zálohuj.
marjankaj
16.06.11,19:05
Ja výlučne pomáham, ale toto prekročilo limit, zálohuj.

Keď pomáhaš, tak daj link na ten zákon, podľa ktorého môžeš nútiť niekoho, aby ti odpovedal.:cool:
marek.sarvas
16.06.11,19:07
MYSQL
lavega
16.06.11,19:10
Dakujem
mne z toho vychádza že vlastne stačí mi aj Home verzia ak dodržím licenčne podmienky, na druhej strane som sa dobre zabavil su tu aj srandisti
marjankaj
16.06.11,19:15
Dakujem
mne z toho vychádza že vlastne stačí mi aj Home verzia ak dodržím licenčne podmienky, na druhej strane som sa dobre zabavil su tu aj srandisti

Presne tak. Ak dodržíš licenčné podmienky, tak by to malo byť OK.
Napríklad v Microsoft office 2007 pre domácnosti a študentov je priamo uvedené, že to nie je na komerčné použitie. Tu by mohol byť problém. Ale Bil Gates to asi nebude kontrolovať vo všetkých domácnostiach.:---
Licenčné podmienky sú ako obchodná zmluva a tú treba dodržovať.