petula239
06.12.11,16:06
pekný den, potrebovala by som pomoct poradiť pri mojom probleme. v skratke, cez bazar som chcela kupit mini notebook za cenu 110eur. pani somnou komunikovala v celku rýchlo, a že je to ochotna poslať už na druhý den. ale že je z čiech a že dobierka je v tom pripade velmi draha tak že aby to bolo fer tak že jej poslem polovičku sumy na ucet hned a potom po prebratí tovaru zaposlem druhu. zdalo s ami to fer, tak som poslala tu prvu polovicu. po 10 dnoch balik nechodil. ozvala som sa predavajucej no ta už nekomunikovala. ako to mam teraz riešiť? mam podať trestne oznamenie? budu daco konať aj ked to je len 55eur? je možne že ich dostanem späť? pomožte mi prosim
GabiZ
07.12.11,11:37
Nepoučiteľní!!! Nikdy sa žiadna záloha neposiela a už vôbec nie, ak sa jedná o platenie do zahraničia (je naozaj z Čiech?). Aké údaje máte vlastne o predávajúcej? Podľa čísla účtu, na ktorý ste platbu zaslala by sa dala táto osoba vypátrať a potom v prípadnom trestnom konaní, keď by ste podali trestné oznámenie za bezdôvodné obohatenie a podvod aj obviniť. Všetko záleží od toho, aké dôkazy o tomto obchode a informácie o tejto osobe máte. Či sa ju podarí vypátrať, alebo do akej miery sa tým polícia bude zaoberať záleží aj od týchto podkladov. Treba to skúsiť, možno nie ste jediná, ale aké máte šance? Ťažko povedať. Je veľká pravdepodobnosť, že ani peniaze ani tovar viac neuvidíte. Tej pani zrejme stačila aj tá polovica a ktovie, koľkých takto podviedla. Zrejme sa jedná o súkromnú osobu, ak by to bola nejaká spoločnosť, ktorá ponúka nákup tovaru cez internet, dalo by sa to riešiť aj v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji, alebo zákona o elektronickom obchode. Ale ak sa jedná len o súkromnú osobu, tak len trestné oznámenie, ako som spomenula. Nuž, poučenie do budúcna to bude určite, ale treba byť obozretní, aj keď sa vám zdá byť osoba akokoľvek férová.
platro
07.12.11,18:07
Tak áno, podľa čísla účtu by sa dala vypátrať. Ale...., možno ani nie. Niektorí ľudia sú veľmi vynaliezaví, viď linka. Takže ťažko poradiť.
http://www.kdosiodjinud.cz/policejni-spis-nejvetsiho-podvodu-na-aukrocz-.a170.html
arizona
07.12.11,18:25
Nepises blizsie aky typ "bazaru" je to. Niektore portaly si overuju totoznost clenov,takze sa mozes prip.obratit na admina,mozno ma jej blizsie inicialy.
Ale ak je to nejaka bezna inzercia,kde sa netreba registrovat tak je to marne...

Skus si vsetko co o predavajucej vies hodit do vyhladavaca, mozno nie si jedina podvedena...
IT-cko
16.12.11,09:41
Neako velmi sa to podoba na moj prípad...pozrite si temu " podvod cez internet ". Umna sa jedna o iPhone.
petula239
16.12.11,10:59
..zdravim vas, jednalo sa o bazar Bazoš v mojom pripade, ano vyžiadala som si cele znenie inzeratu a dali mi aj tie čisla mobilu co bolo overene atd. Dnes sa mi ozval eden mladý muž že bol tiež podvedený unho sa jednalo o xperiu telefon cislo učtu rovnake, rovnaký scenar. ak nepochodim v banke o vratenie penazi davam trestne oznamenie....prosim ludi co vas je viac toto je moja email adresa petula239@azet.sk....ozvite sa mi....myslim že keby sme podali viacej trestných oznameni.tak policia to bude brat ako viacnasobný podvod, je to moj nazor..ale oplati sa to skusiť......a este by som mala otazku na niekoho kto sa v tom vyzna ....da sa žalovať aj občianske združenie???? dakujem za odpoved
petula239
27.01.12,09:48
....dnes som zistila meno a sidlo majitela učtu ktorý obera ludi o peniaze teda pacha podvody..zverejnim to, nech su ludia na pozore..takže nazov je ............... ja idem podať trestne oznamenie..davajte si pozor a ak je to možne upozornite aj ostatných. dufam že som neporušila niečo o ochrane osobných udajov..a este nieco - ak chcete aj presnu adresu vyhladajte si ju v registri občianskych združeni. dakujem a vela stastia
arizona
27.01.12,10:00
andyl11
28.01.12,19:21
nemate niekto skusenost s predavajucim Petrom sedliakom? Zaplatil som za tovar, nakolko mi poslal naskenovany doklad z posty o poslani balika, ale zrejme bol falosny. Zaplatil som 150eur, na cislo uctu 91595669/5200 otp banka
petula239
28.01.12,20:53
s týmto predavajucim skusenost nemam, ale ak mate doklad s "daakymi udajmi" myslim že by stačilo sa informovať u slovenskej pošty ci tento balik skutocne odoslany bol a u vasej dorucovacej pošty vam možu zistiť ci bol aj doruceny a nepatrnostou vam nedodany - tito info som sa osobne pytala na poste ohladom mojho balika. vela stastia
andyl11
29.01.12,07:54
Dakujem za radu, hned zajtra to skusim, snad to dobre dopadne. Pekny den
petula239
02.02.12,16:35
ekný den prajem vsetkym podvedeným, oznamujem že peniaze som dostala naspäť, ja osobne som stiahla, resp. vymazala čislo učtu pod podmienkou že vam vsetkym čo ste boli povedení posle peniaze naspäť. ak sa tak nestane čislo pojde na poradu znova. dotyčna suhlasila. ktorí ste podvedení tak mi prosim napište na mail petula239@azet.sk. napisem vam postup..pozor jedna sa o tu osobu ktora mala senar ako je uvedeny na začiatku. za ine podvody nazodpovedam :) ozvite sa. budem rada ked s to porieši
Racel
28.02.12,16:11
pekný deň.Píšem tiš z takeho isteho dôvodu ako tý predomnou a taký isty scenar. Objednala som tiež niny netbook za 110 eura.Polovicu som poslala na ten ich účet a čakam a čakam a nič som sa nedočkala.Dotyčna my neodpoveda na mejly.Poradte ako dalej,čo mam robiť.
IT-cko
28.02.12,16:18
pekný deň.Píšem tiš z takeho isteho dôvodu ako tý predomnou a taký isty scenar. Objednala som tiež niny netbook za 110 eura.Polovicu som poslala na ten ich účet a čakam a čakam a nič som sa nedočkala.Dotyčna my neodpoveda na mejly.Poradte ako dalej,čo mam robiť.

Ja som išla do svojej banky, povedala pracovníčke čo sa mi stalo, spísali sme žiadosť o vrátenie peňazí z dôvodu neuskutočnenia obchodu. Potom banka oslovila banku tej predávajúcej, tá následne majiteľku účtu, kam som peniaze posielala aby mi vrátila peniaze. Inak mi poskytnú jej údaje na účely súdneho konania. Dotyčná sa zľakla, a peniaze mi následne poslala späť. Za tento úkon som v banke zaplatila 5€.
IT-cko
28.02.12,16:20
A ešte jedna vec. Pre takúto sumu polícia nepohne prstom. Neoplatí sa im to...také vyjadrenie som dostala od vyšetrovateľa ja. Vraj viac stojí to obháňanie dôkazov...cez banku, a tak....ako moja suma 50€.
jahoszmsk
28.02.12,16:25
mozno nepohne prstom, ale ked si to povie kazdy oklamany a podvedeny tak potom tu bude anarchia... treba ist a nahlasit, mozno zajtra pojde niekto iny a tiez nahlasi.... az sa to nakoniec nazbiera a potom uz pohnu prstom.
petula239
28.02.12,18:19
...ako som už spomínala, mne sa peniaze zazrakom vartili ale ako vidim dotyčná v tom pokračuje dalej...jednoznačne odporúčam ako bolo už vyššie spomenuté ist do banky, vyžiadať si informacie o majitelovi učtu a podať trestne oznamenie bud na majitelku - jednu osobu, alebo celu organizaciu (co sa stalo v mojom pripade)..dalej odporúčam zverejniť čislo účtu a neskor aj majitelku. možno to pomôže.vela štastia
katka278
28.02.12,19:13
Dobry vecer, nemate niekto skusenost s predajcom Jarom Vozarom? Objednala som si iphoone 4, zevraj pracuje v Rakusku, tretinu sumy som zaplatila dopredu, a odvtedy sa neozyva. Ucet ma v zuno bank, meno je prave
andyl11
28.02.12,19:17
to meno som uz pocul niekde, ja ti to zajtra prezistim a dam vediet. Urcite to nebude ciste
katka278
28.02.12,19:40
dakujem za pomoc, skus nieco zistit, budem rada
doktor23
29.02.12,14:21
ekný den prajem vsetkym podvedeným, oznamujem že peniaze som dostala naspäť, ja osobne som stiahla, resp. vymazala čislo učtu pod podmienkou že vam vsetkym čo ste boli povedení posle peniaze naspäť. ak sa tak nestane čislo pojde na poradu znova. dotyčna suhlasila. ktorí ste podvedení tak mi prosim napište na mail petula239@azet.sk. napisem vam postup..pozor jedna sa o tu osobu ktora mala senar ako je uvedeny na začiatku. za ine podvody nazodpovedam :) ozvite sa. budem rada ked s to porieši



no ja som sa im ozval, peniaze nevrátili :-(
lulu1435
05.03.12,18:50
Dobrý den mna tiež okradli o 70 e z tohto účtu. A na polícií mi varaveli že trestný cin je až nad 266e,čiže ked sa nas nazbiera viac, bude to trestne oznamenie a nie priestupok pri ktorom maju policajti viazane ruky nemožu konat- trestným cinaom sa bude zaoberat prokurator.
Ozvite sa mi na mail: lludka@centrum.sk
lulu1435
05.03.12,19:31
mne neposlala ani cent,takže čislo ide na poradu znova.
zfun5
06.03.12,08:19
Vsetkym ktorym nebola zaloha vratena spat napiste mi na mail zfun5@centrum.sk, davam to do poriadku, dakujem
andyl11
06.03.12,08:22
Katka posli mi na teba email, mam info z tej zuno banky, mala si pravdu
pavol36
07.03.12,17:11
Trestný čin podvodu je nad 266 E, ale ak sú konaním jedného páchateľa poškodené viac ako tri osoby, podmienka sumy 266 E nemusí byť splnená a už je to trestný čin.
JohnSo
16.03.12,14:07
Pekny den vsetkym, precital som si vasu diskusiu o podvodoch cez internet, ktore zazivaju akysi BOOM pre neschopnost dosiahnut spravodlivost a podvodnikov vzat na zodpovednost. Prosim UVEDOMTE SI vsetci co ste niekedy boli podvedeny a vas postoj k tomu je "naletel som, co uz, nemam cas ani chut to riesit" a podobne nazory, ze IBA vdaka ludom ktori si to nechaju pre svoje poucenie sa podvodnikom dari a napokom len preto sa im to aj oplati! Ak sa budeme tvarit ze nam to je jedno, alebo sa hanbime si priznat ze nas niekto pekne oklamal, budeme sa pomaly bat cokolvek cez inzeraty a online sluzby nakupovat. Ze je Vam to jedno... nuz, bolo by vam jedno ak rovnaky clovek to zopakuje na vasej rodine? ak vam rovnakym sposobom okradnu matku, dceru, priatelku ci opat to skusia na vas?? Viem ze dnes je to boj na dlhe lakte, ale ak vas to aj stoji nejake dalsie naklady, podnikajte kroky voci podvodnikom a za kazdu cenu sa snazte aby sa to podobnym ludom neprepieklo, pretoze si sami chystame prostredie v ktorom budeme zit a potom sa cudujeme ked sa na slovesnku dari len podvodnikom, gorilam a nepoctivym podnikatelom. Ludia prestavaju doverovat a odnasame si to my vsetci, aj ja mam online obchod a zalezi mi na tom aby zakaznici doverovali predavajucemu, ale coraz castejsie sa stretavam s nazormi ze ludia uz nedoveruju platbam vopred, ze nemaju zaruku ak si u mna cosi zakupia a podobne... Myslim ze v zaujme spolocnosti a aj nasich potomkov by sme sa vsetci mali k podvodnikom zodpovedne postavit a "ist im po krku".

Drzim palce kazdemu kto si to nenechal lubit a za svoje peniaze bojuje, aj ak ich naspat nedostane, ale bojuje pre pocit ze podvodnik natrafil na nespravneho cloveka, ktory nemavne rukou a nenecha sa okradat. Verte mi ide to, spajajte sa, oznamujte podvody ci uz na forach, diskusiach alebo priamo na policii, bombardujte aj ked to zjavne nema vyznam a nedufate... verte mi, ma to vyznam!!! Pre pasivitu okradnutych ludi su podvody stale aktualne, vidite sami... mozno aj vasou zasluhou... takze NENECHAJTE TO TAK!
kentaur5
27.03.12,13:26
Takže pre výstrahu další podvodník s telefónmi a notebookmi, ktoré "predáva" cez bazoš. Vystupuje pod rôznymi menami a adresami - Popovič, Gajdoš, Demko ... z rôznych miest z východu. Maily má tiež na centrum.sk alebo gmail.com, zväčša meno a číslovka. Účet vo VÚB 2593841559/0200 , čo účelovo zriadené Start konto. Komunikuje veľmi intenzívne (mailom, lebo mobil nemá, alebo má vypnutý a pod.), až pokým nedostane peniaze, potom sa zlahne zem. Ponúka síce aj osobný odber, ale vždy veľmi rýchle pristúpi aj na dobierku, ale z polovičnou zálohou vopred. Asi kalkuluje s tým, že pri týchto sumách sa tomu polícia venovať nebude. Inzeráty má celkom dôveryhodne spracované, ale je to podvod. Takže pozor na neho! A pokiaľ už niekoho okradol, dajte vedieť ... spoločne by sa to možno dalo riešiť,aby dostal dotyčný to, čo mu patrí. peter
petula239
08.04.12,21:21
..musíme si pomáhať...
petula239
08.04.12,21:22
..prepacte, príspevky zasielam len aby som mohla poslať sukromnú správu ......dakujem za pochopenie
juri797
14.04.12,19:33
Joj,aj ja som sa nechal nachytať na jedného podvodníka,čo ponúkal iphone 3GS a poslal som mu peniaze.....Hrozne,poslal som mu 130e a nič neprišlo......vraj prvou triedou a poslal mi prefotený doklad o odoslaní balíka a po týždni som zistil,že taka zásielka nebola NIKDY podaná......tak som išiel do banky,že čo s tým mam robit a povedali mi,že mam podať žiadosť o vrátenie platby.No tak som ju podal 06.02.2012 a doteraz mi neprišli žiadne papiere z banky-vraj preto,lebo ZLODEJ ma FIO banku a ja WUB a komunikácia trvá niekedy aj 30 dní....HM,už je tomu viac ako 60dní a z FIO doteraz mi neboli schopní poslať identifikačné údaje o ZLODEJOVI....tomu vravím byrokracia...a mimochodom som to bol v ten istí deň podať na polícii a hádajte,čo zistili- -NIč- a to som im dodal komplet internetovú komunikáciu,doklad z pošty a telefónne číslo....poraďte.čo s tým mam ešte spraviť?A číslo toho účtu je:2700184778/8330,komunikoval cez bazos.sk a vystupoval pod menom Luboš K.am.r
Takže pozor,na tento účet už neposielat ani cent!!!!!!
juri797
14.04.12,19:45
A mam otazku: Ten účet 2700184778/8330 ,da sa založit takyto účet bez OP?
Dáša_
14.04.12,19:49
A mam otazku: Ten účet 2700184778/8330 ,da sa založit takyto účet bez OP?

http://www.fio.sk/spolocnost-fio/ako-sa-stat-klientom/chcem-bankove-sluzby
gerrwie
04.07.12,20:01
Zdravím vospolok! Tak ja mam tento cerstvy problem (trochu sa hanbim aka som sprosta, ale nikdy predtym sa mi toto nestalo). Opisem aj detaily, chcem vediet, ci je tu niekto, kto ma ten isty problem, v tom pripade sa mi prosim ozvite a podame trestne oznamenie. Nase prachy sa nam vratia a dufam,ze toho hajzlika dostanu. Takze: Surfujem si na bazosi a zrazu: aha aky paradny Samsung Galaxy S2. Krasny biely,chvilku pouzivany, ale noseny v puzdre a vo velmi dobrom stave. Cena 240 Eur. Bol to Top inzerat, takze som ani velmi neverila ,ze mam este sancu. Ozvala som sa. Odpisal mi velmi mily chlapik a odpisal toto: Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Brne.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v KE som až 10.8.12,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať zajtra doobeda ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi zajtra poslali polovicu sumy 120eur na účet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám velmi zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siet e,funkčný na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 20mesiacov.K telefonu je krabica,doklad o kupe,usb kábel, nabíjačka,návod,slúchatka,púzdro,autonabijač ka.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu d
o ČR do Brna alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem. Tak si hovorim, super. Poslala som 120 Eur, poslala som potrdenie a jeho posledne pismenka zneli: "Zajtra po odoslani tovaru vam poslam dokaz o odoslani. Dakujem". No ved ma za co hajzel, ved prisiel k 120 Euram! Odvtedy nis. Akurat som si zistila jeho cislo telefonne, ale tam mi to nebral a nakoniec ked to aj vzal, tak povedal ,ze je to asi omyl a poto mzrazu ze to bol jeho kamarat, kto tam dal ten inzerat. Tak som mu povedala,nech odkaze kamaratovi, ze ak mi nepridu do piatku naspat peniaze alebo tovar, idem na policiu. Problem je v tom, ze policia toto bude riesit az pri 266 eurach. Preto prosim kazdeho kto mal takuto skusenost s tymto chlapikom, alebo aj s nejakym inym a ma podozrenie, ze sa jedna o tu istu osobu (podla mna aj takto by sa to dalo riesit), tak mi prosim piste na mail andrea.dlugosova@gmail.com. Spolu sa nam moze podarit ziskat nase peniaze naspat. No a toto su informacie (udajne) o nom: Viktor Kočiš, Košice, telefon je pravy: (zistila som si) 0903811876. Cislo uctu na ktore som poslala mojich krasnych 120 eur je: 3016073259/0200 a kontakt mailovy: viktor6236@centrum.sk (viktor6236@centrum.sk)
SimonMikuda
13.09.12,11:49
Mna podviedol ten isty clovek, podobne... Inzerat topovany, cechy atd.
Predaval HTC Sensation, s fotkami za 150 euro... Poslal som mu 75...
Jeho udaje: Michal Tomák, m.tomak@centrum.sk, cislo uctu 3016073259/0200
kamen56
14.09.12,15:05
Dobry den,
zistil uz niekto, ako sa da tento problem vyriesit?
Tiez mam problem z podvodom na bazosi.

Dakujem
misoft
14.09.12,15:34
Zaregistrovať ich - tých odrbávačov - na slávnych 60€ stránkach. A hneď niekoľkokrát (z nejakej internet kaviarne). Šak máte, meno, priezvisko, e-mail, číslo účtu - či viac treba?
cuco84
18.09.12,17:27
dobrý deň
Takže aj ja som sa stal 12.9 obetou tohto podvodníka:

On Wed, 12 Sep 2012 09:58:31 +0200
"Erik Barčák" wrote:
> Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe
>.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v BA som až o mesiac,ked
>nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan
>podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a
>obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 90eur na účet a druhu
>polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko
>v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a
>vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma
>nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati
>tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je
>odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčný na 100% nemá žiadne
>škrábance.V záruke je ešte 21mesiacov.K telefonu je
>krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návod,doklad o
>kúpe,slúchatka,púzdro.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR
>do Prahy alebo ak
> ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za
>3pracovne dni.Ďakujem
>
> Erik Barčák

Okradol ma o 90e,dnes som bol v banke podal som žiadosť o vratenie penazí ,pracovníče som vysvetlil čo sa stalo a kedže mám tú istú banku ako ten zmrd VUB bude to vraj promtne vybavené a ak nevráti peniaze poskytnú mi všetky jeho osobné údaje.Kontaktoval som aj andrea.dlugosova@gmail.com bohužial zatial mi neodpovedala preto chcem poprosiť aby sme sa dáko dali dokopy (cuco84@zoznam.sk) a budeme postupovať spoločne 120+90+75=285e
Chlapec si zavaril na trestný čin.
misoft
18.09.12,17:38
Hentento? Amurská 1396/8 , KOŠICE - NAD JAZEROM
IT-cko
19.09.12,05:38
Ahoj, mne sa potom, ako som dala ziadost v banke o vratenie penazi, sa peniaze aj vratili, a takisto mi poskytli udaje o tom "zmrdovi". Budes prekvapeny, ale bolo to neake vydrbane obcianske zdruzenie spod Tatier. Dalej som to neriesila, mala som svoje peniaze spet a to bolo hlavne. Uvidis ze aj tebe sa peniaze vratia, oni sa boja ked ich banka oslovi, ze dava ich udaje na ucely sudneho konania....verim tomu. Drzim palce.
atreeey
11.10.12,19:16
uz som vas kontaktoval , mne sa stalo to iste a je uz na policii.len potrebujem viac ludi
atreeey
11.10.12,19:17
chodte na policiu alebo mi napiste na kvantik@centrum.sk , ja uz som bol ale potrebujem vas viac
atreeey
11.10.12,19:18
ja som bol na policii, teraz v uzase objavujem tuto stranku a vas, treba to dat dokopy.kontaktujte ma na kvantik@centrum.sk
atreeey
11.10.12,19:18
nerozumiem ako banku presvedcim ze aby mi ich vratili?????to 1x pocujem.mozete mi prosim napisat ako ste postupovali? kvantik@centrum.sk
atreeey
11.10.12,19:47
prosim kontaktujte ma na kvantik@centrum.sk
atreeey
11.10.12,19:53
dobry den,
pisem na zaklade prispevkov o bazos.sk a konkretne pripad 3016073259/0200
Ktory chcel pol ciastky na tento ucet. Bol som na policii, pretoze neviem ci mi v.u.b banka len tak zoberie moje peniaze spat z niekoho uctu kedze je to podla policie len 100€, ktore som mu zaslal. Opytam sa, pretoze na policii mi povedali presne to co komentujete, nieje to trestny cin. takze treba to dat dokopy, zajtra idem do banky, + opat na policiu upravit informacie kedze to co som im dal bolo urcite vymyslene.Email od neho bol rovnaky, je pracovne v Prahe, poslite polku, urcite sa stretneme, poslal vypis z internet bankingu !!! prosim KONTAKTUJTE MA NA kvantik@centrum.sk NAPISTE MI ROVNO MENO, PRIEZVISKO ,ADRESU, A TEL.CISLO.ja to dolozim ako dokaz na policii.nech nas je viac, nech to ma jeden clovek pokope a nech to riesia na policii poriadne.Potom postupim dalej, nech vie onom cele slovensko, mozem kontaktovat televiziu, napokon relacie a priestoru pre taketo ***** je mnoho.dakujem
marjankaj
11.10.12,19:55
Ahoj, mne sa potom, ako som dala ziadost v banke o vratenie penazi, sa peniaze aj vratili, a takisto mi poskytli udaje o tom "zmrdovi". Budes prekvapeny, ale bolo to neake vydrbane obcianske zdruzenie spod Tatier. Dalej som to neriesila, mala som svoje peniaze spet a to bolo hlavne. Uvidis ze aj tebe sa peniaze vratia, oni sa boja ked ich banka oslovi, ze dava ich udaje na ucely sudneho konania....verim tomu. Drzim palce.
Veď vrana k vrane....:rolleyes:
JOSKO99
01.11.12,18:56
cavte. tak stale sa najde nejaky clovek co naleti aj ja som naletel. NA bazosi som chcel kupit mobil samsung galaxy s3. chlapik so mnou komunikoval: Preferujem osobny odber na dobierku nerad posielam jedine v pripade 50% zalohy na ucet ..prepacte mam zle skusenosti s neprebratim zasielky a uz nedvorujem ..ak suhlasite dajte vasu adresu ako nahle sa bude dat vam ho ihned poslem pri rochlom jednani vam spustim 50eur. no ja som mu poslal 100 eur v nadeji ze je seriozny. ale odvtedy so mnou nekomunikuje. jeho mail bol Robert.sedlak@centrum.sk , dnes pozeram bazos napisal som na jeden podobny inzerat od uplne ineho cloveka a hadajte co mi odpisal? presne to iste ako predosly .nejaky jaroslav.vrba@centrum.sk. nastastie mi ten prvy dal cislo uctu takze mam nieco v rukach a a jz bazosa mi poslali inzerat a zistil som ze ip adresy poskytuje kosicka firma Alternet ktora ma na starosti kosice a okolie a pritom jeden inzerat bol z galanty a druhy bol z lipt. mikulasa. telefonicky to neriesim lebo to je urcite marne ale pojdem do banky a skusim podat zioadost o vratenie penazi. Nenaletel mu este niekto? alebo nema s nim niekto nejake skusenosti ?
blavaciko
01.11.12,21:11
v banke ti nevratia peniaze, pekne zajdi na policiu a podaj oznamenie o priestupku a s kopou stastia budes mat do pol roka peniaze spat
petula239
03.11.12,15:18
Pekný den prajem, v poslednom čase a vlastne stale od založenia tejto témy mi chodí veľa mailov od ľudí čo boli tiež oklamaní, priznam sa, nestíham všetkým odpisovať a ja tiež nevyriešim s tým v podstate nič...takže prosím riadte sa týmito krokmi, to iste by som vam napísala aj do mailu .....v prvom rade chodte do svojej banky a požiadajte o vratenie peniažkov na svoj učet, ak to nebude uspešné banka vam cca do 2 týždnov zašle identifikačné udaje majitela učtu, tieto udje odporučam zverejniť naozaj hocikde, pre ostatných, na vystrahu, nech si tie špiny uvedomia...to chcem naozaj zdvorazniť..jednoznačne to všetci zverejnite aj tu na porade.sk ....a ako posledne s papierom z banky chodte na políciu, v rukách mate v podstate majitela učtu ktorý vas obral o peniaze a este to mate aj opečiatkovane takže polícia vam uverí. a potom už len čakať....všetky tieto kroky opisuju ludia aj v ostatných príspevkoch. tak sa prosím riadte podla toho. viac vam nik neporadí. veľa štastia a nezabudnite zistene informácie zverejniť. dakujem
kom0dus
03.11.12,15:28
Dobrý deň,
sledujem túto diskusiu už dlhšie a pozerám , že prípady podvodov sa množia.
V prípade, ak by ste zistili, že podvodník je z východného slovenska, tak by som Vám odporučil obrátiť sa aj na iné inštitúcie ako polícia, súdy tj na odborníkov, ktorí sa tomu rozumenjú, ako si s podvodníkmi poradiť
http://www.vymahaniepohladavok.eu/

kľudne napíšte email, ktorý je na stránke, ak Vás bude viac, s menom toho podvodníka, ostatné vyriešime neskôr.
nechcem robiť žiadne reklamy, ale v tomto prípade mi bude dúfam odpustené.
marshi
12.11.12,17:21
zdravim vospolok.....rovnaka situacia, rovnaky problem, rovnaky email ako pisal uzivatel cuco84

Monika Potočná 1976monika@centrum.sk
1. nov (Pred 11 dňami)


komu: mne






Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe.Musela som sem odcestovať kvoli práci a v KE som až o mesiac,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 100eur na učet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bola ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predavala.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupila som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčn&ya cute; na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 17mesiacov.K telefonu je krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návod,slúchatka,púzdro,drži ak do auta,auto-nabíjačku.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR do Prahy alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem


Monika Potočná


na slovenskej poste neeviduju ziadnu zasielku s danym podacim cislom, pisal som na cesku postu, zajtra ocakavam od nich odpoved ktora uz viem asi aka bude....
po znamostiach taktiez zistujem komu patri dany ucet na ktory som zaslal peniaze, avsak zajtra-pozajtra zajdem skor do svojej banky, vysvetlim co sa mi stalo a vyriesim to najskor takto....ak by som aj tak nepochodil tak podavam trestne oznamenie....dufam ze vsetko dobre dopadne
KikoMajer
13.11.12,16:31
Dobry den,
zazil som podobny scenar:

Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v BA som až o mesiac,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 100eur na učet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčný ; na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 19mesiacov.K telefonu je krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návody,slúchatka,púzdro,drž iak do auta.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR do Prahy alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem

Martin Baliga
Vstupuju pod viacerymi menami:
erika-hanska@centrum.sk
1martin.b@centrum.sk
Cislo uctu 0780346001 / 5600 Prima Banka

Treba sa dat dokopy a podat trestne oznamenie...
marshi
13.11.12,16:40
Cislo uctu 0780346001 / 5600 Prima Banka

Treba sa dat dokopy a podat trestne oznamenie...


,číslo učtu je 0780346001 a kod banky je 5600

cislo uctu sa zhoduje aj s touto "monikou potocnou"

zajtra idem do banky to riesit, ak ani tak neuvidim svoje peniaze naspet, hned vam mozem poslat udaje o ucte co ziskam a moze sa to dat dokopy
KikoMajer
13.11.12,16:43
Podla znameho sa treba dat dokopy aby to bola co najyssia suma , potom to bude riesit oddelenie ekonomickej trestnej cinnosti.
Takze ak mate rovnaku skusenost,tak sa dohodnime...
dunlop007
13.11.12,16:44
toto neni diskusne forum, napiste svoj mail a kontaktujte sa mailom.
marshi
13.11.12,16:49
v pripade ak sa najde viacero ludi e-mail kontakt na mna je: marshi1234@gmail.com staci mi tu napisat, poskytnem vsetky udaje co som zistil
moniy
18.11.12,20:21
presne s tou istou osobou som prisla do styku na bazosi, par dni dozadu, presne ten istý scénar, to iste cislo uctu, ale po menom andrea haklova andrea.h72@centrum.sk ...peniaze som jej vsak nezaslala pretoze isla na mna velmi rychlo, do 10 minut mi odpisala ze balik uz podala s tym ze mi poslala podaci listok ktory bol vyplneny v skicari v PC. Bolo mi vsetko jasne, preto som uz na nu nereagovala, o dva dni na to mi vsak poslala mail, ze ak to neuhradim bude to riesit. Dokonca som si ju nasla podla IP adresy, ze mail bol zaslany z prahy. Posledny mail ktory vsak uz pisala bol v muzskom rode.
Dáša_
18.11.12,20:51
presne s tou istou osobou som prisla do styku na bazosi, par dni dozadu, presne ten istý scénar, to iste cislo uctu, ale po menom andrea haklova andrea.h72@centrum.sk ...peniaze som jej vsak nezaslala pretoze isla na mna velmi rychlo, do 10 minut mi odpisala ze balik uz podala s tym ze mi poslala podaci listok ktory bol vyplneny v skicari v PC. Bolo mi vsetko jasne, preto som uz na nu nereagovala, o dva dni na to mi vsak poslala mail, ze ak to neuhradim bude to riesit. Dokonca som si ju nasla podla IP adresy, ze mail bol zaslany z prahy. Posledny mail ktory vsak uz pisala bol v muzskom rode.

podací lístok sa dá krásne overiť - toto je obalka poslaná v piatok http://tandt.posta.sk/zasielky/RR678720647SK

toto je balík poslaný v piatok http://tandt.posta.sk/zasielky/RR678720647SK

neexistuje, aby niekto poslal vymyslený lístok. Samozrejme, ešte môže poslať niečo sám sebe ... ale všetko je dohľadateľné.

Len treba trochu rozmýšľať a neskočiť na lákavé ponuky...
moniy
19.11.12,08:16
tak myslím že pri tomto je každému jasné že to ani podané nebolo, tu je overovanie zbytočné. https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=28514ee74c&view=att&th=13b0912e6bbaa506&attid=0.2&disp=inline&safe=1&zw
gerrwie
19.11.12,10:26
Typek sa vola Peter Nagy a je z Bratislavy. Taketo informacie mi dala policia. Zatial neviem nic viac, uz dlhsie ma neinformovali. Ak budem mat nieco nove, supnem to sem.
gerrwie
19.11.12,10:30
Typek sa vola Peter Nagy a je z Bratislavy. Taketo informacie mi dala policia. Zatial neviem nic viac, uz dlhsie ma neinformovali. Ak budem mat nieco nove, supnem to sem.
KikoMajer
19.11.12,17:16
Z Bratislavy? Tak teda policajti ho uz riesia, vedia kto to je?
Zaujimave, lebo maily posielal z mobilneho pripojenia cez O2 z roznych lokalit...
gerrwie
20.11.12,08:52
TO TI NEPOMOZE...JA SOM SI TEIZ NAIVNE MYSLELA, ZE KED IM DAM CISLO UCTU, MAIL, TELEFONNE CISLO, TAK PROBLEM SA LAHKO VYRIESI...RYCHLO SOM SA Z TOHO PREBRALA...NIC SA NESTALO ANI NESTANE :(. A ON TO VIE
gerrwie
20.11.12,09:02
a uz som vam odpisala? lebo uz nemam prehlad, pisalo mi velmi vela ludi :)
gerrwie
20.11.12,09:10
no ja som ho chcela nedavno odzubat a tvarit sa, ze som mu poslala zalohu za dalsi telefon a sfalsovala som vypis z internet bankingu. Nie je to vobec problem. Nakoniec som mu to neposlala, len som si to doma skusala a dokaze to kazdy.
pivkoo7
27.11.12,20:51
stalo sa mi to iste ošklbal ma o 100euro
ivalienka
21.03.13,20:11
Pozor na dalsiu podvodnicku LUCIA MAZUROVA z Lučenca " predáva " oblečenie, obuv cez internet, len akosi to zabudne poslat. Funguje cez mail shoes.USA@centrum.sk jej cislo uctu je
0341938486/0900, telefon 0919149589, potom neposle ani tovar ani spat peniaze. Dnes som na nu podala tresne oznamenie. Ak ste sa stali obetou jej podvodu , tak ma kontaktujte aby nás bolo viac.
ika5521
16.07.13,19:12
Dobrý deň, aj ja som sa nechala oklamať. Chcela som kúpiť mobil Sony Xperia U cez bazos.sk. Vystupovala pod ženským menom, komunikovala so mnou veľmi rýchlo, ale vraj je pracovne v Plzni, tak mi mobil môže poslať len poštou keď jej zaplatím polovicu peňazí. Jej mail je rose05@centrum.sk a číslo účtu 2655843155/0200. Ak má niekto podobný problém ozvite sa mi na mail 1mirka.brazdova@gmail.com. Ďakujem
Marián Kekely
24.07.13,13:15
Dovolím si Vás pozvať na našu FB stránku https://www.facebook.com/PodvodniciBazossk a neskôr na nový web www.podvedeni.sk kde bude možné sa priamo nakontaktovať na osoby ktoré poslali peniaze na rovnaké číslo účtu ako Vy. Ďalej tam nájdete aktuálne informácie k prípadom a rady ako sa podvodom vyhnúť.
lujza.j
15.02.14,09:32
:D:D:D
bambo2
10.03.14,11:23
misoft
10.03.14,11:24
mimotemy

Co tím básnik chtěl říci?
lulu95
25.03.14,11:30
Dobry den naletela som podvodu cez internet objednavala som si suciasku do auta pretoze cez internet vysla lacnejsie tak som zacala prehladavat bazary nasla som ju a tak som napisala predajcovy kt. mi povedal ze je v bezchybnom stave. Tak mi ju teda poslal. Ked som otvorila balik nevedela som ze ta suciastka je poskodena pokial som ju nezaniesla automechanikovy aby mi ju dal do auta tak mi povedal ze je chybna. Ked som volala dotycnemu tak mi povedal ze on ked ju odoslal bola bezchybna (nebola cisto nova ale pouzita) a ze to kludne moze aj on povedat keby si objednal ze je poskodena len aby ziskal peniaze. Ze nik nedokaze pokial to nieje nova vec ze som to mohla vymenit. Po jednej stranke ma aj pravdu nemam mu to ako dokazat. Na mojom mieste by som urobila to iste pretoze niekto by to mohol urovit naschval a ja by som musla vracat peniaze. A policia to riesi iba od nejkkej sumy ta moja bola 150 € co mam robit ?
anonym01
01.04.14,11:13
Dobrý deň!

Pravdepodobne som taktiež naletel na podvod. Kupoval som si iPhone (http://www.porada.sk/iphone#__AUTOKW) 4S v hodnote 180 € z Bánoviec nad Bebravou. Predávala ho pani Ivana Janíčková (mail: ivanajanickova@centrum.sk) s tým, že ho súrne potrebuje predať. Po otázke, aký je dôvod predaja bol uvedený finančný problém, a že potrebuje súrne peniaze, preto len odber buď osobne alebo poslaním časti peňazí vopred na účet a po odskúšaní telefónu zvyšok peňazí. Po dlhej a naozaj vyzeralo to aj korektnej konverzácii sme sa dohodli, že jej peniaze vložím na účet v Tatrabanke, pričom ona mi pošle telefón kuriérom. (Uviedla mi aj číslo účtu do VÚB banky). Banka mi vystavila výpis po vložení peňazí na účet. Telefón mi mal prísť v piatok, no neprišiel, a neprišiel ani v pondelok ani utorok. Pýtala som si číslo zásielky, no doteraz mi ho neposlala. Keď som jej telefonoval na číslo ktoré mi dala, to neexistovalo. No posielala mi aj sms z iného telefónneho čísla keď "vraj" odosielala tovar. Keď som volal na to číslo, tak mi dvihol nejaký pán..neskôr som si zistil, že jeho majiteľ je presne ten istý človek, ktorému som na účet posielal peniaze. Pri otázke, že chcem rozprávať s pani Janíčkovou mi odpovedal, že práve tam nie je, a že je v meste. Keď som sa tam snažil dovolať viackrát, už mi nedvíhal. Vtedy som si už bol na 95 % istý, že ide o podvod.
Posielal som jej už posledný mail s dôrazom, že žiadam vrátenie peňazí na účet. Má niekto podobné skúsenosti s týmto pánom (resp. pani)? Na vrátenie peňazí bude mať čas do štvrtku. U mňa ide o 100 €, no polícia sa týmto vraj bude zaoberať až pri sume 266 €. Trestné oznámenie však plánujem dať tak či tak.
Vopred ďakujem za všetky reakcie.
marshmallow
05.04.14,19:06
dobry vecer, ja som minuly rok prisla o 150 eur. osoba s cislom uctu, ktore je tu uvedene pod menom kristina strokova.
taiko
06.04.14,00:03
tak tak ludia, nadalej posielajte a vkladajte na ucet zalohy za tovar a za postovne.

Kazdy kto tak po vsetkych tych relaciach v TV (http://www.porada.sk/tv#__AUTOKW), clankoch v novinach a na internete urobi, si pravom zasluzi aby prisiel o svoje tazko zarobene peniaze.
lujza.j
06.04.14,07:02
ja sa vždy na tomto bavím:D...ludia plačú, že nemajú peniaze a pritom si vôbec nevážia!...a to nie som tá čo nenakupuje cez net, ale peniaze až pri prevzatí tovaru!...čo je tam také nenormálne v ponuke ked sa nato ulakomia......značkové handy a boty, kabelky a iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) sa predsa dajú kúpiť v overených eschopoch....
Peggynka
06.04.14,07:15
dobry vecer, ja som minuly rok prisla o 150 eur. osoba s cislom uctu, ktore je tu uvedene pod menom kristina strokova.
Keby si si zadala meno na internet,našla by si toto:
http://www.porada.sk/t181818-p3-podvod-cez-internet-ako-sa-to-da-riesit.html
A to je z r. 2011 ! Je to také ťažké?
Obchodných partnerov si overujem tu:
http://dlznik.zoznam.sk/
Aj tu:
http://foaf.sk/
anonym01
08.04.14,13:47
takže prosím Vás...ak natrafíte na účet 2911652877/1100 alebo 3150730053/0200, prípadne Vám dá niekto telefónne číslo 0940334996 (meno by malo byť Lukáš Mellen), obíďťe to čo najďalej a HLAVNE !!! neposielajte peniaze vopred...ja som sa už poučil !
marshmallow
08.04.14,14:40
"Peggynka

Keby si si zadala meno na internet,našla by si toto:
podvod cez internet, ako sa to da riešiť?
A to je z r. 2011 ! Je to také ťažké?
Obchodných partnerov si overujem tu:
http://dlznik.zoznam.sk/
Aj tu:
http://foaf.sk/

Dakujem za radu, bohuzial o rok neskoro.
Peggynka
08.04.14,15:41
"Peggynka

Keby si si zadala meno na internet,našla by si toto:
podvod cez internet, ako sa to da riešiť?
A to je z r. 2011 ! Je to také ťažké?
Obchodných partnerov si overujem tu:
http://dlznik.zoznam.sk/
Aj tu:
http://foaf.sk/

Dakujem za radu, bohuzial o rok neskoro.
Ide o to,či si sa poučila a možno dobrá rada aj pre ďalších.
kuko91
26.07.14,08:35
Chcem pridat dalsieho podvodnika z bazos.sk, vystupoval pod menom Roman a ziadal platbu vopred za Iphone 5S s tym, ze potom si mam telefon prist vyzdvihnut.... jeho tel.c. 0949334097 a bankovy ucet 3332011455/0200
kopretinka
26.07.14,08:37
Chcem pridat dalsieho podvodnika z bazos.sk, vystupoval pod menom Roman a ziadal platbu vopred za Iphone 5S s tym, ze potom si mam telefon prist vyzdvihnut.... jeho tel.c. 0949334097 a bankovy ucet 3332011455/0200
tak keď si mám prísť telefón vyzdvihnúť,tak zaplatím z rúčky do rúčky,po prekontrolovaní tovaru....to kto na toto naletí?
lujza.j
26.07.14,08:40
júj keby ludia neboli takí pošahaní s tými "čajfónami":D:D:D ved treba byť trendy..neé:---
Lienka9194
18.09.14,07:19
Dobrý deň, 23.08.2014 som si objednala cez stránky www.sakypaky.sk kabelku. Poslala som im peniaze prevodom na účet, aby mi kabelka skôr prišla domov. Po dvoch týždňoch som im napísala e-mail, ako je to s mojou objednávkou, že žiadny potvrdzujúci e-mail mi o stave objednávky ani o prijatí platby neprišiel. Odpísali mi asi na 3 e-mail, že sa mi ospravedlňujú za omeškanie, že kabelku mi museli objednať z Anglicka a že v priebehu týždňa mi príde poštou. Samozrejme sa tak nestalo, teraz mi momentálne neodpovedajú ani na e-maily, ani mi nezdvíhajú telefonáty alebo pre istotu je telefón vypnutý. Prosím Vás, poraďte mi, ja už som zúfalá, som študentka a mne je každý cent dobrý. Ako túto situáciu môžem vyriešiť? Ďakujem za odpovede, pekný deň.
Ferdosondo
18.09.14,07:48
Chcem pridat dalsieho podvodnika z bazos.sk, vystupoval pod menom Roman a ziadal platbu vopred za Iphone 5S s tym, ze potom si mam telefon prist vyzdvihnut.... jeho tel.c. 0949334097 a bankovy ucet 3332011455/0200
tak keď si mám prísť telefón vyzdvihnúť,tak zaplatím z rúčky do rúčky,po prekontrolovaní tovaru....to kto na toto naletí?
Kuko predsa.
Chobot
18.09.14,08:13
Dobrý deň, 23.08.2014 som si objednala cez stránky www.sakypaky.sk kabelku. Poslala som im peniaze prevodom na účet, aby mi kabelka skôr prišla domov. Po dvoch týždňoch som im napísala e-mail, ako je to s mojou objednávkou, že žiadny potvrdzujúci e-mail mi o stave objednávky ani o prijatí platby neprišiel. Odpísali mi asi na 3 e-mail, že sa mi ospravedlňujú za omeškanie, že kabelku mi museli objednať z Anglicka a že v priebehu týždňa mi príde poštou. Samozrejme sa tak nestalo, teraz mi momentálne neodpovedajú ani na e-maily, ani mi nezdvíhajú telefonáty alebo pre istotu je telefón vypnutý. Prosím Vás, poraďte mi, ja už som zúfalá, som študentka a mne je každý cent dobrý. Ako túto situáciu môžem vyriešiť? Ďakujem za odpovede, pekný deň.

Od 23.8. ešte nie je tak dlhá doba. Ak to objednávajú z Anglicka, tak ti ešte asi príde. Neodpovedá ti, lebo ju asi bombarduješ mailami a telefonátmi každú chvíľu. Čo ti majú odpovedať? Že stále čakajú na dodanie z Anglicka?

Bohužiaľ, aj takí podnikatelia sú. Ak si pozrieš na ich stránke kontakty, tak zistíš, že je to garážová firma, ktorú si založila nejaká pani (živnostníčka). A možno len išla na 3 týždne na dovolenku.
Lienka9194
18.09.14,10:11
Dobrý deň, 23.08.2014 som si objednala cez stránky www.sakypaky.sk kabelku. Poslala som im peniaze prevodom na účet, aby mi kabelka skôr prišla domov. Po dvoch týždňoch som im napísala e-mail, ako je to s mojou objednávkou, že žiadny potvrdzujúci e-mail mi o stave objednávky ani o prijatí platby neprišiel. Odpísali mi asi na 3 e-mail, že sa mi ospravedlňujú za omeškanie, že kabelku mi museli objednať z Anglicka a že v priebehu týždňa mi príde poštou. Samozrejme sa tak nestalo, teraz mi momentálne neodpovedajú ani na e-maily, ani mi nezdvíhajú telefonáty alebo pre istotu je telefón vypnutý. Prosím Vás, poraďte mi, ja už som zúfalá, som študentka a mne je každý cent dobrý. Ako túto situáciu môžem vyriešiť? Ďakujem za odpovede, pekný deň.

Od 23.8. ešte nie je tak dlhá doba. Ak to objednávajú z Anglicka, tak ti ešte asi príde. Neodpovedá ti, lebo ju asi bombarduješ mailami a telefonátmi každú chvíľu. Čo ti majú odpovedať? Že stále čakajú na dodanie z Anglicka?

Bohužiaľ, aj takí podnikatelia sú. Ak si pozrieš na ich stránke kontakty, tak zistíš, že je to garážová firma, ktorú si založila nejaká pani (živnostníčka). A možno len išla na 3 týždne na dovolenku.


Ona mi odpísala na e-mail 8.9. a že v ten týždeň to príde už ku mne domov, čiže im už tá kabelka bola privezená z Anglicka.
fortunka
18.09.14,11:49
Dobrý deň, 23.08.2014 som si objednala cez stránky www.sakypaky.sk kabelku. Poslala som im peniaze prevodom na účet, aby mi kabelka skôr prišla domov. Po dvoch týždňoch som im napísala e-mail, ako je to s mojou objednávkou, že žiadny potvrdzujúci e-mail mi o stave objednávky ani o prijatí platby neprišiel. Odpísali mi asi na 3 e-mail, že sa mi ospravedlňujú za omeškanie, že kabelku mi museli objednať z Anglicka a že v priebehu týždňa mi príde poštou. Samozrejme sa tak nestalo, teraz mi momentálne neodpovedajú ani na e-maily, ani mi nezdvíhajú telefonáty alebo pre istotu je telefón vypnutý. Prosím Vás, poraďte mi, ja už som zúfalá, som študentka a mne je každý cent dobrý. Ako túto situáciu môžem vyriešiť? Ďakujem za odpovede, pekný deň.

Od 23.8. ešte nie je tak dlhá doba. Ak to objednávajú z Anglicka, tak ti ešte asi príde. Neodpovedá ti, lebo ju asi bombarduješ mailami a telefonátmi každú chvíľu. Čo ti majú odpovedať? Že stále čakajú na dodanie z Anglicka?

Bohužiaľ, aj takí podnikatelia sú. Ak si pozrieš na ich stránke kontakty, tak zistíš, že je to garážová firma, ktorú si založila nejaká pani (živnostníčka). A možno len išla na 3 týždne na dovolenku.


Ona mi odpísala na e-mail 8.9. a že v ten týždeň to príde už ku mne domov, čiže im už tá kabelka bola privezená z Anglicka.


Ja by som nestresovala este, kopec sviatkov a volna bolo od vtedy, objednavala si to cez vikend, ak tovar musia objednat z UK, to bude aj 2 tyzdne, predpokladam ze to neobjednava ani z anglicka, ale z Ciny a to bude aj 2-4tyzdne :P Prípadne si precitaj ich obchodne podmienky, termin dodania atd. Mozes odstupit od zmluvy a tym padom su ti povinny vratit peniaze do 14dni (ak sa v tych dnoch nemylim). S bombardovanim telefonatmi a emailmi, no nejde o ziadny velky web kde je 20 zamestnancov a jeden extra na kazdu vec, cize sa necudujem pri zdrzani tovarov, ze neberu telefony... ;) CIze mas moznost, este pockat... alebo zrusit objednavku
anonym01
27.09.14,10:14
S tou kabelkou ja by som možno ešte trošku počkal, nakoľko naozaj môže ísť o objednanie z Číny. Ja sám som si objednával nejaké veci zo zahraničia a trvalo to 20 - 35 dní, pokiaľ to prišlo...
Ak sa Vám ani potom nikto neozve, potom bude veľmi dôležitá cena, ktorú ste zaplatili...lebo ak to nebude viac ako 266 €, trestný čin to ešte nie je, čiže ak by ste aj šli na políciu, bude sa to brať ako priestupok a to Vám veľmi nepomôže. Vtedy treba už len pátrať, či niekto ďalší neposlal peniažky na ten istý účet ako vy a ak sa stalo podobne aj tomu človeku, môžete sa spojiť a podať trestné oznámenie na daného človeka. V prípade ďalších informácii ako postupovať ma neváhajte kontaktovať na mail: anonym01@centrum.sk
kvaitt
05.02.15,15:19
to iste .. cislo uctu 15669081/5200. smartphone Google Nexus 5.
Mia92
29.03.15,16:48
Mňa dnes jedna pani skoro oklamala. Ujadne okradaju ludi aj so svojim priatelom- Len tak tak, že som jej neposlala peniaze na účet.
Jej čísla účtov 3262328851/0200 8017010535/1100
a t.č. 0940764525 a 0940805640
Vystupuje pod menom zuzanaondruskova@centrum.sk predáva poväčšinou mobily, žiada si platbu vopred na účet, odmieta osobné stretnutie-vyhovára sa na prácu.
tu je dalsie info o nej:
http://www.bazar.sk/inzerent/OY9i4wLf-OCdJslKL76xqdHKg64NCgK5sMClhHWuIxU/hodnotenie/?p%5Bfilter%5D=1
sabina187
07.08.15,09:19
Dobrý, mám problém. Zrejmne som naletela aj ja neakej podvodníčke. Dala som si na bazos a bazar.sk inzerát, že kúpim iphone 5S, už asi 3 mesiace si naňho šporím. Na druhý deň mi hneď zavolala jedna pani, že má iphone na predaj a hneď dnes mi ho vie poslať kurierom, cena je 290€. Spytala som sa jej, že mne by to vyhovovalo ale, že ako sa dohodneme. Vravela mi, že o 10 minut je na pošte pošle mi ho . Ja som jej o 10 minut zavolala a povedala mi do telefonu že nech sekundu počkám akurat je na pošte vyplňuje papiere. Počula som aj to, že je medzi ľuďmi, tak som tomu aj uverila. Potom som jej zavolala a vravela mi , že stojí v rade a ona mi balík posiela tak, nech jej idem poslať na poštu peniaye prvou triedou, nadiktovala mi všetko čo a ako, nadiktovala mi adresu. Peniaze som jej poslala a pýtala som si od nej kód balíka nech si to viem overiť. Vravela, že mi to napíše v sms, no nenapísala ani mi nedvíha telefón, alebo mi max pošle sms, že zavolá neskôr. Dnes ráno mi volala, z iného čísla, či nechcem kúpiť galaxy s4. Ja som jej hlas spoznala a opýtala som sa jej na iphone, a tvrdila mi, že si ju s niekym mýlim. Odvtedy mi nedvíha už ani jedno tel. číslo. Poraďte mi, čo mám robiť. ( vyhnite sa komentárom ako si blbá atď, levbo sa to môže stať aj vám) Ďakujem
Consultix
07.08.15,09:29
Nie, nam sa to nemoze stat. Sorry za uprimnost.
Nakolko sa jedna o sumu vyssiu ako 266 EUR, povazuje sa to za malu skodu, ktora ale uz spada pod Trestny zakon. Treba navstivit najblizsi policajny organ a podat trestne oznamenie.
arizona
01.03.16,07:27
stanley1503
14.12.16,19:30
Prosim aby ma kontaktovali vsetci podvedení ludia osobou LUKAS MELLEN trvale bytom Čaka ... Ponuka na bazosi.sk rozny tovar , ktory po dohode neodosle a prestane komunikovat ... Ziada vklad na ucet vopred ... Osobu riesi PZ SR ! Cim viac nas bude , tym lepsie ... Dakujem
Betty85
14.01.17,18:24
Dobry den. Peniazky mam naspet.
Betty85
14.01.17,18:26
Peniazky mam.
marleau
15.01.17,08:28
Vy si myslíte, že ich mená uvedené v inzerátoch sú ich skutočné?
Betty85
16.01.17,20:59
Peniazky vratila.
Betty85
16.01.17,21:02
Peniazky mam naspat.
misoft
17.01.17,05:03
Dnes som bola v banke, aj u policajtov, o 7 dni ked mi,nevrati peniaze poziadam banku o jej udaje a zase odnesiem PZ. Oni uz budu vediet ako dalej postupovat.
Banka ti tie údaje NEDÁ - vieš, čo je to bankové tajomstvo?
Údaje si môže na základe TO a vyšetrovania vyžiadať jedine PZ SR a prokurátor, ale ty - ako súkromná osoba - nemáš žiadne právo tieto údaje dostať.
Betty85
17.01.17,17:09
Fajn.
Ferdosondo
18.01.17,10:48
Betty na 99% nič nezískaš tým, že zistíš majiteľa účtu. Pri podvodoch tohto druhu majiteľ účtu býva osoba z osady, ktorá nemá žiadny majetok a hmlisto si pamätá, že za liter čuča bola s niekým v banke zriadiť účet.
misoft
18.01.17,14:52
Akurat mi poslala banka taku vyhlasku ze si prosim o udaje pani. Do 7 dni ked nevrati peniaze, tak mam pravo poziadat o udaje na zaklade tresneho stihania..tak neviem :-(
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).
Chobot
18.01.17,15:08
Akurat mi poslala banka taku vyhlasku ze si prosim o udaje pani. Do 7 dni ked nevrati peniaze, tak mam pravo poziadat o udaje na zaklade tresneho stihania..tak neviem :-(
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).

Misoft, nie je to úplne tak. Ty, ako odosielateľ platby, môžeš banku požiadať (napr. uvedieš dôvod, že ide o mylnú platbu), aby kontaktovala príjemcu platby a požiadala ho o vrátenie peňazí. Ak prijemca nevráti peniaze do nejakej lehoty (neviem z hlavy, koľko je to dní), banka môže poskytnúť údaje majiteľa účtu odosielateľovi, aby si platbu vymáhal iným spôsobom.

Ja som tiež takto získal meno príjemcu. V mojom prípade som poznal meno aj adresu človeka, od ktorého som kupoval, ale prekvapením bolo, že účet patril jeho bratovi. Od majiteľa účtu som potom súdne vymáhal platbu. Úspešne.
misoft
18.01.17,17:37
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).

Misoft, nie je to úplne tak. Ty, ako odosielateľ platby, môžeš banku požiadať (napr. uvedieš dôvod, že ide o mylnú platbu), aby kontaktovala príjemcu platby a požiadala ho o vrátenie peňazí. Ak prijemca nevráti peniaze do nejakej lehoty (neviem z hlavy, koľko je to dní), banka môže poskytnúť údaje majiteľa účtu odosielateľovi, aby si platbu vymáhal iným spôsobom.

Ja som tiež takto získal meno príjemcu. V mojom prípade som poznal meno aj adresu človeka, od ktorého som kupoval, ale prekvapením bolo, že účet patril jeho bratovi. Od majiteľa účtu som potom súdne vymáhal platbu. Úspešne.
Poznámka "po podaní TO" - takže najskôr podať TO na neznámeho páchateľa a až potom sa dostaneš k údajom - a tie môžeš použiť pri podaní žaloby (teda prakticky ich dávaš prokurátorovi), alebo polícii (teda ich dávaš vyšetrovateľom) - síce obkľukou, ale v podstate sa dostanú tam, kde sú potrebné.
Betty85
20.01.17,05:06
Peniazky mam naspat.
buchač
20.01.17,05:47
Poslala som jej 85€ vopred na ucet za cizmy, ...

Mňa do toho síce nič, ale aj tak sa opýtam.

Viem pochopiť, že niekto si chce kúpiť určitú techniku (napr. mobil), kde ho zláka nižšia cena...ALE kupovať čižmy ???
Ešte mi povedz, že to boli nejaké jazdenky a ma vystrie.
zszitas
26.01.17,09:47
Pozor na firmu ZANNELLA z Kysuckého Nového Mesta, objednal som u nich tovar, zaplatil na ucet a nic! Uvedeny tel. je stale obsadeny, na maily neodpovedaju!
misoft
26.01.17,09:50
A) telefón je buď obsadený preto, lebo im niekto vyvoláva, alebo ho radšej zvesili
B) Kedy si objednal, kedy si zaplatil?
Dominika Novotná
30.01.17,20:46
ja som kupoval cez zannellu este v decembri kým som neurobil prevod komunikácia bola normálna, po prevode prestali odpovdat na maily, na telefon sa nedovoláte a pozeram ze uz stihli vymazat aj svoju web stranku. Uhradil som im síce iba 15 eur ale je mi ich luto, banda jedna klamarska...ludia poradte co robit. Zajtra skusim ist do banky uvidime...
Jan Schumi
29.04.17,06:06