beline
11.07.12,21:36
Dobrý deň,chcem sa opýtať,či je možné postaviť dom za 40 000 eur,taký maličký,dvojpodlažný s dvoma kupelnami,dvoma spalnami a obyvačkou.rozmer domu je 7x8 metrov.
220870
12.07.12,03:51
Postaviť hrubú stavbu áno ,ale dokončiť nie.
pivko
12.07.12,03:53
nedá
Ferdosondo
12.07.12,06:03
Ak zobereš k tým 40tis ešte 60 tis pôžičku, tak s odretými ušami áno
Indeed
12.07.12,06:08
Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
Ferdosondo
12.07.12,06:13
Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
"Jeden môj kamarát"
Ak postavíš dom potom môžeš rozprávať. Ľahko sa hovorí.
Nandrolon
12.07.12,06:16
za 100 tisíc eur jednoduchý maličký domček 7 x 8 metrov???
Kde vy na také *****iny chodíte....
Ja som mal kupovať NOVOSTAVBU za 50 tisíc eur vrátane pozemku 490 m2. Novostavba mala rozmery asi 7 x 12 metrov.
Nakoniec som ju nekúpil kvôli tomu že múry boli iba 25 cm porfix a strecha bola tak nahovno konštruovaná že ak by som dal rýny, tak by clonili do okien...
To len ukážka toho že tí, čo to stavali na kšeft to určite nepredávali pod cenu.
Bolo to asi v roku 2010 kedy boli ceny zhruba na tejto úrovni, ak nie vyššej. A ten pozemok, na ,ktorom stál dom som videl na vlastné oči v realitke vtedy za 7 tisíc eur, a cez google map som zistil že pred pol rokom skutočne bol bez toho domu čo tam stál...
Dom bol dokončený ako "holodom" s podlahovým kúrením, zateplený, omaľovaný, proste dať nábytok a bývať...
Ak budeš zhánať čo najlacnejší materiál, môj názor je DÁ SA.
Indeed
12.07.12,06:18
Ja som mu chodil pomáhať a VIDEL som celý postup
bjuty smis
12.07.12,06:59
nandrolon,
keby si si pozorne prečítal tému, isto by ti neuniklo slovo " dvojpodlažný"
to totiž nie je isté, ako " jednoduchý"
Ferdosondo
12.07.12,07:54
Pred tým, ako som začal stavať podkrovný dom 9,5 x 8,5 som si urobil rozpočet. Počítal so cenníkové ceny. Vyšlo mi 1,1 mil Sk. Každému som hovoril, že veď to bude aj lacnejšie, keďže sa dajú vyjednať zľavy na materiál. Už vtedy mi tí rozumnejší hovorili, že aby som si to vynásobil dvomi a to budú reálne hodnoty. Samozrejme som im neveril, veď som si predsa "všetko zrátal".
Všetko som staval tvrdou svojpomocou sám a dnes som na hodnote cca 65 tis Eur. Je pravda, že pribudla podpivničená garáž a terasa. Chýba však plot,chodníky a cesta ku garáži.
Korunu som aj trikrát otočil, kým som za niečo zaplatil. Tak by som bol rád keby mi niekto vedel povedať, kde som urobil chybu a ako sa dá dom so všetkým postaviť za 40 tis Eur
Nandrolon
12.07.12,08:08
Ja vnímam slovo DVOJPODLAŽNÝ tak, že je to jednoduchý domček so sedlovo strechou a 2-ma podkrovnými izbami /nie ako obrovská samostatná dvojbytová "kocka" s izbami ako telocvične/.... dokopy XX m2
Ak by staval bungalov s rovnakou plochou XX m2 tak ho to vyjde drahšie.
Totižto dvojpodlažný maličký dom vyjde menej ako jednopodlažný s rovnakou úžitkovou plochou. To je holý fakt a choď sa pozrieť do Poľska ako stavajú.
Oni totiž urobia základy maličké, a vytiahnu aj 3 poschodia hore, síce to vypadá ako hrad, ale z hľadiska ekonomiky stavby, a neskôr aj vykurovania, zateplenia je to výhodnejšie ako jednopodlažné rozťahané hovado.
A pod tým domčekom si predstavujem tak 7 x 8m BEZ pivnice a BEZ garáže z lacnejších materiálov, teda nie najdrahšie okná, najdrahšia krytina, najdrahšie murivo, nie najdrahšie zateplenie.
Niečo v štýle murivo porfix, okná lacné z poľska /ale kvalitnejšie, teda nie tie najlacnejšie/, poľská ľahká krytina /ten plech pogumovaný/, rýny nie medené ako u nás doma, ale takisto z poľska tie "pogumované", zateplenie fasádny EPS, žiadna vata, nebodaj vlna....
Možno som naivný, ale tí, čo to takto postavili sú ticho a tí, čo im to nevyšlo nevedia prečo, pričom na streche majú bramac, dívajú sa cez drevené eurookná, majú pivnicu, majú garáž a pod strechou medené rýny s medenými zvodmi...... s takýmito je potom ťažko debatovať....
TomasHC
12.07.12,09:02
Ja vnímam slovo DVOJPODLAŽNÝ tak, že je to jednoduchý domček so sedlovo strechou a 2-ma podkrovnými izbami /nie ako obrovská samostatná dvojbytová "kocka" s izbami ako telocvične/.... dokopy XX m2
Ak by staval bungalov s rovnakou plochou XX m2 tak ho to vyjde drahšie.
Totižto dvojpodlažný maličký dom vyjde menej ako jednopodlažný s rovnakou úžitkovou plochou. To je holý fakt a choď sa pozrieť do Poľska ako stavajú.
Oni totiž urobia základy maličké, a vytiahnu aj 3 poschodia hore, síce to vypadá ako hrad, ale z hľadiska ekonomiky stavby, a neskôr aj vykurovania, zateplenia je to výhodnejšie ako jednopodlažné rozťahané hovado.
A pod tým domčekom si predstavujem tak 7 x 8m BEZ pivnice a BEZ garáže z lacnejších materiálov, teda nie najdrahšie okná, najdrahšia krytina, najdrahšie murivo, nie najdrahšie zateplenie.
Niečo v štýle murivo porfix, okná lacné z poľska /ale kvalitnejšie, teda nie tie najlacnejšie/, poľská ľahká krytina /ten plech pogumovaný/, rýny nie medené ako u nás doma, ale takisto z poľska tie "pogumované", zateplenie fasádny EPS, žiadna vata, nebodaj vlna....
Možno som naivný, ale tí, čo to takto postavili sú ticho a tí, čo im to nevyšlo nevedia prečo, pričom na streche majú bramac, dívajú sa cez drevené eurookná, majú pivnicu, majú garáž a pod strechou medené rýny s medenými zvodmi...... s takýmito je potom ťažko debatovať....

Čo je to "postaviť"? Holodom? Alebo kuchyňa aj so spotrebičmi, 2 kúpelne aj so sanitou, laminátky všade, vymaľované, svetlá, ploty okolo domu, fasáda?
Nandrolon
12.07.12,09:09
dom, v ktorom sú základné veci a je plne spôsobilý na bývanie.
Teda stroho zariadený, s pitnou vodou, s elektrikou, s kanalizáciou/septikom.
Plot podľa mňa nie je súčasť domu /je to drobná stavba, ktorá nevstupuje do NH domu/.
Vane a podobne sú dnes už malé položky relatívne lacné, obkladačky z Castoramy, sanita z Castoramy. Laminátová podlaha je dnes už v smiešnych cenách - teda tie základné.
Dnes sa už "základné" vybavenie nestojí toľko čo kedysi. Som bol v Castorame, tak som sa nestíhal čudovať po koľko tam boli vane /mne sa síce najviac páčila taká čo stála okolo 2000 eur, ale keď na to nemám, tak ju nebudem asi kupovať a kúpim za 200 eur.
Veci, ktoré nepotrebujem hneď /oplotenie, terasa a podobne - nechám na neskôr.
Samozrejme že maličký dom sa dá postaviť aj za 300 000 eur a zariadiť za ďalších 50 000 eur, to už je ale iný prípad...
pivko
12.07.12,09:32
Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
Dám ti 60.000 a postav mi.
beline
12.07.12,09:34
ďakujem za Vaše rady...Ano myslela som malý dom 7x8 dvojpodlažný,ale ozaj jednoduchý.Bez pivnice,bez garáže,malá kuchynka s obývačkou,kotolňa a kupeľna na prízemí a na poschodí dve izby ,váčšiu pre dve deti a malinku spálňu a záchod s umývadlom.Tiež viem o lacnejších materialoch kupované v Poľsku,pretože sestry tam nakupovali,keď stavali domy a kvalita rovnaká ako na Slovensku.Neplanujeme zatial žiadny plot,žiadnu terasu,či záhradku,,nič,len aby sme skolaudovali a mali kde bývať,hlavne mať tu strechu nad hlavou.Premýšľali sme kúpiť byt ,no pre 4 člennu rodinu by sa patril aspoň trojizbový a ten by menej ako tých 40 000 určite nebol ani na Orave,,,a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?vrch sa rokmi dorobí,obklady stačia najjednoduchšie,omaľujeme si sami,sedačku ,či posteľ postačí aj z bazáru ,,,,
Nandrolon
12.07.12,09:34
On ti postaví dom za 60 tisíc a ty povieš že to nie je dom, ale unimo-bunka pre cigánov..... Kedy si už niektorí uvedomia že ak 2 rozprávajú o tom istom, nemyslia v skutočnosti to isté...
Nandrolon
12.07.12,09:37
a predpokladám že teraz už máte tiež nejaké zariadenie svoje, takže nebudeš kupovať celé zariadenie.....
lenže treba si uvedomiť ešte 1 podstatnú vec: máte pozemok? pretože ak nie, nevojdeš sa do tých 40 tisíc...
Momentálne je pozemok väčší finančný problém ako samotná stavba...
dalid
12.07.12,09:43
Presne ako píšeš... Viem prefinancovať cca 75000-80000€ na dom, ale chýba mi zvyšných cca 30000 na pozemok s IS (ako sa v okoli ceny pozemkov pohybujú)... Takže ostávame v dvojizbáku.. Až raz budú deti, asi ich dám do pivnice alebo kam... :(
beline
12.07.12,09:49
Ano pozemok máme,to už je aj vybavené,,,,mame ich aj viac,len tie treba sudnymi cestami ešte poriešiť a ,ked ich odpredáme,,ostane nám aj na záhradku,či plot a garaž,,ale teraz toto nepotrebujeme,stačí,keď sa odsťahujeme do vlastného,pretože aj rodičia si chcú oddychnuť,doteraz nás tu je 10 ludí(tri rodiny) a ešte je mladšia sestra,ktorá si tiež bude zakladať rodinu,, :)aj zariadenie ako tak ,len kuchynu a chladničku možno by som rada novú,lebo to mi ostane už nastálo,ale mám švagra stolará,,a ten nám kuchynu spraví,,našim urobil krásnu za 400 eur.
tak dufam,že by to mohlo vyjsť..lebo sa veľmi teším .
pivko
12.07.12,09:50
projekt -700 Eur
projekt na pripojky plyn + voda + kanal+ vjazd na pozemok 4 x 100 Eur
zameranie stavby 250 Eur
Revizie plyn -200 Eur
elektro 100 Eur komin 60 Eur
hromozvod 50 Eur
porealizacne zameranie 250 Eur
energeticky certifikat budovy - 300 Eur
STAVAJ !
Nandrolon daj si Sustanon a možeš mi za 60.000 začať stavať.
beline
12.07.12,09:57
možno je to aj od doho kde staviame,či je to mesto,dedina,priamo pri ceste,,,,drahy ,lacný ,známy architekt....
TomasHC
12.07.12,10:07
A hlavne "pozemok máme,to už je aj vybavené,,,,mame ich aj viac,len tie treba sudnymi cestami ešte poriešiť" - to sú kľudne aj roky a tisíce €...
Nandrolon
12.07.12,10:08
pivko, spýtam sa ťa jednu vec, tí 2-ja čo mi chceli predať ten novopostavený dom vrátane pozemku za 50 000 eur sú kúzelníci, alebo mi ho chceli dať za polovicu??? riešil som to aj tu na porade....
beline
12.07.12,10:28
ano tie ostatné ano,ale na stavanie máme pozemok...a to je podstatné,,nepotrebujem mať plot,aj keby som si mesačne odkladala po 20 eur a spravým si ho o 10 rokov,,nevadí..:)
deane7
12.07.12,11:02
Ak máš pozemok a nemieniš robiť pivnice, garáž, najdrahšie materiály, ak si vieš urobiť všetko sám tak sa dá. Kamarát postavil dom ešte lacnejšie, no nič neplatil žiadnym remeselníkom. Mal dobrých priateľov ktorým on všetkým vždy pomáhal keď potrebovali a keď on taký malý domček začal stavať tak mu všetci pomohli zadarmo. Dokonca keď mu došli €čka a potreboval zakryť strechu, sused mu dal peniaze nech ide kúpiť krytynu a zakryje, že jeho stavba chvíľu počká lebo je pod strechou. Asi sa to zdá neuveriteľné, no tam kde staval takí ľudia proste sú ešte. No a ceny stavebných materiálov sú tam vyššie než u nás.
bjuty smis
12.07.12,11:04
ked si vieš vela pomôcť svojpomocne a podkrovie ako píšeš môžeš dokončiť neskôr, stačia ti najlacnejšie polské šmejdy , nábytok máš svoj starý,zateplenie, vonkajšie omietky počkajú,tak sa do toho asi zmestíš..
ale zamysli sa, či chceš v takom dome bývať...a popár rokoch všetko opravovať a prerábať..
Nandrolon
12.07.12,11:08
vždy je to lepšie ako v panelovom 50-ročnom byte s rozlohou 60 m2...
bjuty smis
12.07.12,11:32
nie ,nie je to vždy lepšie, napr. pre mňa by to lepšie nebolo..

skús si bývať bez plota, bez chodníkov ked tak dobr 2-3 dni prší....ked sa ti budú pod oknami špacírovať indiáni, hladajúc tvojho psa na obed.....

či je to lepšie pre zadávatelku, aké má podmienky, kde to vlastne chce stavať,posúdi ona..
draik
12.07.12,12:19
ďakujem za Vaše rady...Ano myslela som malý dom 7x8 dvojpodlažný,ale ozaj jednoduchý.Bez pivnice,bez garáže,malá kuchynka s obývačkou,kotolňa a kupeľna na prízemí a na poschodí dve izby ,váčšiu pre dve deti a malinku spálňu a záchod s umývadlom.Tiež viem o lacnejších materialoch kupované v Poľsku,pretože sestry tam nakupovali,keď stavali domy a kvalita rovnaká ako na Slovensku.Neplanujeme zatial žiadny plot,žiadnu terasu,či záhradku,,nič,len aby sme skolaudovali a mali kde bývať,hlavne mať tu strechu nad hlavou.Premýšľali sme kúpiť byt ,no pre 4 člennu rodinu by sa patril aspoň trojizbový a ten by menej ako tých 40 000 určite nebol ani na Orave,,,a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?vrch sa rokmi dorobí,obklady stačia najjednoduchšie,omaľujeme si sami,sedačku ,či posteľ postačí aj z bazáru ,,,,
Ak už máte deti alebo ich čoskoro plánujete, zabudnite na takéto partizánske riešenie, ak nechcete skončiť s vyplazeným jazykom, večnou únavou a možno aj rozvodom. Bývať v 7*8 (navyše zastavanej nie obytnej plochy) niekoľko rokov iba na prízemí by k tomu s väčšou pravdepodobnosťou dospelo. Nehovoriac o tom, že by ste nemali dať kde veci, v prípade prírastku už vôbec nie. Navyše akonáhle sa nasťahujete do rozostaveného domu, dokončenie sa natiahne. Nezabudnite nato, že ak nebudete mať upravený terén, chodníky, niečo vysadené, tak sa stále budete cítiť ako na stavenisku. V prípade dažďov, snehu to bude ešte horšie. Skúste si v okolí nájsť niekoho, kto takto staval. Samozrejme málokto sa prizná, že ho to otravuje.
beline
12.07.12,13:41
Ano u nás su ludia,ktory radi pomôžu a nechcú za to peniaze,,väčšinou to na dedinách takto býva,aj u nás sa nájdu..A keď je niečo kupované z Poľska neznamená to,že sú to šmejdy,,a viem a poznám veľa ľudí čo nakupujú v polsku,,aj čo majú veľké vili,,,a aj naše firmy nakúpia v poľsku a tu to predávaju za drahšie,,,a ani netušia,odkiaľ je to,,,a keby niektorý papaláši vedeli,by odpadli :)nábytok zas tak starý nieje,,no viem móda sa mení,,a zas taký čo maju v novom dome nový nábytok o pár rokov sa im nebude páčiť tak isto ako starší,to máte jedno,,,to ide od náročnosti človeka a zas niekto je skromnejší,,A nevadí mi,že budeme bez plota,pretože budeme bývať na bočnej ulici ,asi 4 metre od cesty,kde za naším domom sú už len tri domčeky ,takže žiadne premávky aut tam nehrozia :)a keď sa budem cítiť ako na stavenisku? aspoň sa budem cítiť,že máme stále nový domček a kedže mi ľudia na dedine sme pracovitý,nebude problém sa s tým pohrať,povyrovnávať :)a k tomuto,že je to moc malý dom,,,,keď niekto vyžije v malom byte,prečo by o niečo väčší dom mal byť problém?A u nás zas toľko partizánov nebehá ,a ciganou tu nenájdete v okolí 50km ani jedného,,,ako po mestách,nanašej ulici z 10 domov sme polovica rodina,,My mame rodičovský dom 11x12 a trojposchodový a nevyužil sa za tých 30 rokov.Radšej malý a stale spolu ,ja som skromná a keď viem,že rodičia spávali nie po dvaja v jednej izbe,ale dvaja v jednej posteli,tak budem mať až až.Stačí,keď budeme zdraví a spolu :) aj tak deti raz budú chcieť mať svoje domčeky :)
bjuty smis
12.07.12,13:47
tak potom hor sa do toho :)....
u toho nábytku som nemyslel na to, že je starý , to nie je problém, ale aby pasoval do domu, napr kuchynská linka a pod.
beline
12.07.12,13:51
nie kuchynskú linku som písala,že by som rada novú,ale mám niekoho na to,kto mi spraví za dobrú cenu :)a Ďakujem
kukučka
12.07.12,14:25
Už ste mali začať, držím palce. :)
Len ja si neviem predstaviť malý dom so záhradou bez špajze a pivnice. Kde dáš bicykel, lyže, náradie, fúrik, atď? Aj garáž by mohla byť v pivnici.
beline
12.07.12,14:31
ďakujem..No ,určite budeme potrebovať niekde dať aj uhlie a drevo,no pri dome dostaviame dreveničku,tak len dve steny z jednej strany domu,kde bude kotolňa a tam dáme aj bycykel,,,a auto časom garáž,nechcem mať spojenú s domom.
marleau
12.07.12,16:44
Prečo v čase,keď všetko je už drahé a dražie ďalej,tak si mnohí myslia,že v stavbárčine sa dá robiť bez peňazí?
beline
12.07.12,16:58
ako to mysliš?
draik
12.07.12,17:05
Mne sa vidí, že máte pekný sen o novom dome, ale nemáte šajn, čo to všetko obnáša. Keď som čítal o kúrení uhlím, prebleslo mi hlavou, či si tu nerobíte srandu. Dom je o istom komforte, nie o tom, aby sa človek uštval.
beline
12.07.12,17:27
no niekto potrebuje komfort,niekto nie,,veď uvidíme ,keď sa to podarí dám vedieť :)
ewita888
12.07.12,17:31
bohužial, nie každý má na komfort...
ewita888
12.07.12,17:32
držím palce, stále lepšie ako dvojizbový byt za tie peniaze...
beline
12.07.12,17:35
veru veru :) Ďakujem pekne...
220870
12.07.12,18:17
Momentálne staviam také mini alebo "lacné " domy.Ten z Ytongu (bez pivnice)by sa dal s rozumom za možno tých 50-60 litrov.Tie poschodové ani náhodou.Pritom ide o podobnú obytnú výmeru.Pritom ten aktual je vedený ako jedna z najlacnejších variánt.Poschodia a pivnice sú neni lacné záležitosti môže sa tu "ktochce-čímchce" oháňať.

https://picasaweb.google.com/107564108512268292937/Aktual30?authkey=Gv1sRgCLGFkLTsiYvh6AE
Mohol by som pridať viacero iných lacných variánt bývania .Bývať sa dá vo všeličom len niekde existuje hranica medzi tým čo je dom a čo už je šopa.
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbydleni.idnes.cz%2Ffoto.aspx% 3Fc%3DA110923_104626_dum_osobnosti_web&h=5AQH83jJ4
day
12.07.12,18:31
sustanon :)
deane7
12.07.12,18:40
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
beline
12.07.12,19:31
ale asi nerobíte zadarmo a peniaze nejdú len za materiál...tiež musíte z niečoho žiť,,či? chlapi robia zadarmo?
pivko
13.07.12,05:00
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
Jake Poľske šmejdy, všetok beton na Slovensku je pomaly z Poľského cementu , 80% obkladov a dlažieb je Poľskych a ten Maďarský cement je balený v Turni nad Bodvou. mám rád takých odborníkov.
buchač
13.07.12,05:15
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".

...hm , maďarský ....myslíš ten , čo má farbu jak škvára ...???...tmavý jak fras ......predvčerom som posledný spracoval...

...a či kvalitnejší ???.......jedna onáááá....

...akurát je lacnejší jak ten biely ....
TomasHC
13.07.12,05:15
Tu sa dá napísať jedine "držím palce" :)
marleau
13.07.12,12:51
Bungalov 13 x 15,presah strechy 1 m,tri nárožia,1 úžľabie,na kľúč "campr-prask",základová doska - cena 78.000,- bez dane.Málo či moc?
220870
13.07.12,12:58
Cement čo sa vozí z HU je taký istý bordel ako z SK.Jediný ,ako tak kvalitný cement je z Hraníc.
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
pivko
13.07.12,13:07
V KE asi všetky betonárky kupujú poľský cement , lebo tu na ceste pravidelne stretávam cisternu s Poľskou ŠPZ.
a mudrlant nech mi povie ,ktoré Slovenske obkladačky sú kvalitnejšie ako Polske Paradyz alebo Tubadzin.
beline
13.07.12,13:41
to je dosť či? podľa mňa,no neviem
beline
13.07.12,13:48
a tieto fotky čo ste mi poslali,,to je dosť veľký dom,,,,
deane7
13.07.12,15:26
Keď som ten maďarský cement vyskúšal tak hlavne ani v horúcich letných dňoch mi betón nepopraskal. Samozrejme som nerobil žiadne skúšky, ale zdá sa mi lepší. Stejne všetci slovenskí výrobcovia sú už asi v čudu, všetko pokúpili západné monopoly.
beline
13.07.12,15:36
kukučka
13.07.12,16:38
Otočila som ti vaňu na severnú stenu, môžeš dať pred ňu záves.
deane7
14.07.12,08:58
Ja by som si určite nedal wc do kúpeľky. V tom smrade si zuby umývať - nechutné. A keď sa bude slečna fintiť tak sa jeden môže posrať.
beline
14.07.12,10:29
ale tam budú dve wc,,hore aj dolu,ale možno to predelíme,to sa ešte uvidí,ale dik za postreh,,,,ste fajnový :D
draik
14.07.12,15:53
Ten maďarský cement je asi samozavlažovací ;-)
deane7
14.07.12,17:11
No ale inak sa mi ten projekt celkom páči. A trochu som možno na tieto veci citlivý, na wc treba mať kľud a v kúpelni tiež.
Niekedy ráno býva zhon a ak príde ešte návšteva, je to výhoda.
kukučka
14.07.12,17:47
Je úplne normálne mať v kúpeľni aj záchod.
deane7
15.07.12,04:27
Je, ale ja si tam zuby neumyjem. Je to bežné ale nepraktické, ani v teľatníkoch (panelákoch) to tak nerobili.
pivko
15.07.12,05:59
Je úplne normálne mať v kúpeľni aj záchod.
mal som v panelálu a nikdy viac. teraz mám 2 sólo.;)
pivko
15.07.12,06:07
Bolo by vhodné danú tému presunúť do sekcie srandičky. Dom za 40.000 sa postaviť nedá a také podobné témy tu už boli.
http://www.porada.sk/t57055-dom-za-milion.html
http://www.porada.sk/t100082-dom-za-milion-evo1-alebo-2-a.html
http://www.porada.sk/t108466-dom-za-milion.html
A ešte by bolo dobré keby tu prispievali ľudia ktorí už dom postavili a nie ako Indeed a Nandrolon ktorí dávajú zadávateľovi zbytočné nádeje.
Do dnešného dňa ani jeden mi neodpovedal na ponuku že mu dám 60.000 ak mi dom postaví.
robertkozich
15.07.12,11:52
Da sa postavit dom za tolke peniaze do cca 70m2 a aj viac .....jednoduchy obdlznik...je to mozne vsetko svojpomocne...ja som postavil 6x12m dvojpodlazny za cca 60 000.- tak moj nazor aj skusenosti su ze to je realne..ale uplne jednoduchy domcek..
robertkozich
15.07.12,11:55
Bolo by vhodné danú tému presunúť do sekcie srandičky. Dom za 40.000 sa postaviť nedá a také podobné témy tu už boli.
http://www.porada.sk/t57055-dom-za-milion.html
http://www.porada.sk/t100082-dom-za-milion-evo1-alebo-2-a.html
http://www.porada.sk/t108466-dom-za-milion.html
A ešte by bolo dobré keby tu prispievali ľudia ktorí už dom postavili a nie ako Indeed a Nandrolon ktorí dávajú zadávateľovi zbytočné nádeje.
Do dnešného dňa ani jeden mi neodpovedal na ponuku že mu dám 60.000 ak mi dom postaví.
Aj za tvojich 60 tisic postavis hociaky bungalov katalogovy cca 70m2....ale ja by som ti ho nepostavil... co by som potom z tohol mal ja ???..ceny domov su niekde inde co sa tyka predaja ako nehnutelnost..stavby su zasa tiez niekde inde co sa tyka financnych prostriedkov na ich postavenie......a ten rozdiel je zisk :)...niektory chcu mat vacsi a niektorym staci mensi....
beline
15.07.12,12:48
ďakujem.... :) veď tiež som myslela,že sa dá,lebo jeden môj známy postavil 90m2, 5 izbový dom za 50 000 svojpomocne a druhý zas dal postaviť 4izbový ,trošku zložitejší dom firme a všetko s prácou ho vyšlo 60 000 a to sú o kusok väčšie domy,ako chcem ja.
pepa78
15.07.12,13:16
Ja som postavil dom/cek/ 14m x 5m / kvoli pozemku / bungalov, podlahove kurenie, francuzske okna, sedlova strecha, jeden stresny vikier, komplet obyvatelny, standard - 1x kupelna+wc, obyvacka s kuchynou, 2 izby , vstavane skrine za cca 58tis EUR, vcene je aj zariadenie kuchyne atd...ale okrem strechy, tvrda svojpomoc s vydatnou pomocou mojeho brata...
deane7
15.07.12,13:29
My sa tu dohadujeme o blbosti. Záleží čo si zadávateľ vie urobiť sám. Ak treba platiť murárov, inštalatérov, elektrikárov, kúrenárov ... tak asi nie, ale ak si vie niekto všetko urobiť tak sa dá. Ja som pracoval kedysi v stavebninách, materiály ako-tak poznám, sám som urobil na jednu stavbu návrh projektu do takého štádia že odborník povedal že to je dobré a len to prekreslil, svoj dom som kompletne prerobil, všetko si robím sám. Zaplatil som len kúrenárom za spustenie kotla ktorý bol už pripravený. Som strojár ale robil som si aj elektriku, komplet, preložil som elektromer z domu do ohrady na prístupné miesto a nikto ani nekecol. Pravda zaplombovať mi ho došiel kompetentný. Preto si ja dovolím povedať to čo som povedal.
beline
15.07.12,15:10
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e . :)
pepa78
15.07.12,16:03
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e . :)

No poviem ti to tak...nakamarátov moc nespoliehaj, zrazu nikto nebude mať čas...ale nemaj im to za zlé, dnes má každý svojich strastí dosť...a nie u niekoho stavať dom...
lapejko
15.07.12,17:22
ladce sa používa aj v Nemecku, prečo asi ?
lapejko
15.07.12,17:24
v PL kúpiš Turňu a lacnejšie.
deane7
15.07.12,17:58
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e . :)
Ak sa bude makať a nie ako to na Slovensku býva slopať tak máte šancu.
buchač
15.07.12,18:09
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e . :)

Ak sa bude makať a nie ako to na Slovensku býva slopať tak máte šancu.

...celé dediny sa voľakedy takto za socíku postavili .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....CELÉ....
Nič sa poväčšinou neplatilo .......ja Tebe - Ty mne pomôžeš...
Za stravu a pitie samozrejme ...

Dnes sa maká za love ....
...robíš - zarobíš !
...ak nie - padaj ...

...teda aspoň u mňa to tak funguje ........a tam , kde nieto roboty je každé éčko dobré ...
...ozaj ...ešte aj sváču si donesú ......zapijú minerálkou , túto už dodám , nemám problém ....
deane7
15.07.12,18:13
Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
beline
15.07.12,18:49
Manžel chodil pomáhať na stavbu iným,tak má kto vracať,,,a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí.Jeden staval dom,,,,a viacej minul na jedle 3x denne variť a popíjať a oddychovať po každom jedle,,to radšej mohli zaplatiť firmu,možno by to aj lacnejšie vyšlo,,no každý nech robí ako vie.A zas niekto si to može dovoliť...
kezeso
17.07.12,08:00
Svojpomoc, alebo dodávateľsky?
kezeso
17.07.12,08:30
Pridám ti jeden link, možno sa ti zapáči, mne celkom sedí
http://bf-stavby.sk/bfstavby/index.php?route=product/product&path=59&product_id=79
nedielka
17.07.12,09:04
ďakujem.... :) veď tiež som myslela,že sa dá,lebo jeden môj známy postavil 90m2, 5 izbový dom za 50 000 svojpomocne a druhý zas dal postaviť 4izbový ,trošku zložitejší dom firme a všetko s prácou ho vyšlo 60 000 a to sú o kusok väčšie domy,ako chcem ja.

Tak ,ked si myslela a kdesi pocula ,od kohosi ....tak naco sa pytas????
pivko
17.07.12,09:05
Akurát som zaplatil za 10m betónového plotu 850 EUR , len stavaj.....
nedielka
17.07.12,09:12
Manžel chodil pomáhať na stavbu iným,tak má kto vracať,,,a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí.Jeden staval dom,,,,a viacej minul na jedle 3x denne variť a popíjať a oddychovať po každom jedle,,to radšej mohli zaplatiť firmu,možno by to aj lacnejšie vyšlo,,no každý nech robí ako vie.A zas niekto si to može dovoliť...

a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí ... NO COMMENT... to uz kde sme??? Nevidim dovod vobec nejakym robotnikom podavat alkohol.. tak nanajvys pivo.. Vsak mne to pride ako 20-25rokov naspat..ale v dnesnej dobe ?
bjuty smis
17.07.12,10:29
no ale ona má rozpočet 40 000, ty čakáš, že ti bude chodiť robiť na stavbu rodina a kamaráti a ty im ani len nenaleješ ? a nech si z domu aj hned donesu navarené ??
draik
17.07.12,10:56
Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
Hrubá stavba okrem strechy ide rýchlo, ale do peňazí a času to ide až potom. Teoreticky všetko vyzerá jednoducho, ale skúste si čo to odpracovať na stavbách a potom zistíte, ako to je naozaj.
alltracboy
17.07.12,11:51
je to tak.. take zateplovanie strechy.. lahoda. Najhorsie na svojpomocnej praci je to, ze robite ako blazon od nevidim do nevidim a nevidite ziaden progres :D Ale treba skusit.. majster sa da zavolat vzdy, akurat s tym treba pocitat. do 40k sa taky dom asi postavit neda, ale s nimi sa da zacat a potom to roky stavat az nebude hotovy. treba ratat s raz takou sumou. Iba ze by by stavitel fakt spartansky staval z toho najlacnejsieho a svojpomocne. A to sa podla mna ani neda, lebo vzdy je v hlave chrobak dat nieco lepsie.
robertkozich
17.07.12,17:28
Akurát som zaplatil za 10m betónového plotu 850 EUR , len stavaj.....

a to je aky betonovy plot???za 85.-eur/bm???
robertkozich
17.07.12,17:32
Pridám ti jeden link, možno sa ti zapáči, mne celkom sedí
http://bf-stavby.sk/bfstavby/index.php?route=product/product&path=59&product_id=79

Su to montovane domy a bez zakladovej dosky ..tak cca priemerne + 5-6 000.-
lapejko
17.07.12,19:07
Postavili...bez izolácií, s poldecákmi, na dvoch metroch dlažby sa dá sánkovať a poriadna rekonštrukcia zhltne milón korún len na začiatok...
pivko
18.07.12,03:52
nešťastník nevieš o čom to je stavať a čo koľko stojí.
pivko
18.07.12,03:58
a to je aky betonovy plot???za 85.-eur/bm???
http://www.stavomont.weblahko.sk/?utm_source=azet.sk&utm_medium=kampan11
Nevieš čo to je stavať tak nebalamuť Ľudí a ten tvoj montovaný bude za 30 rokov vyzerať ako dnes Okaly čo stavali za sociku.
63.000 Eur nieje 40.000 a určite v tom niesu prípojky na IS a kopa ďalších vecí.
alltracboy
18.07.12,06:33
Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
sikovnost niekedy nestaci.. treba sa pripravit na prenosenie ton materialu, dvihanie nad hlavu tazkych tehal, neustale miesanie lepidiel a malty, cistenie, nakupenie kvalitnych pomocok (to by som zdoraznil ako n.1).. celkovo je to makacka ktora pocitovo nikdy nekonci.
Oliwa
18.07.12,08:31
http://www.navrhinterieru.sk/planner/projects/design/12253 asi takéto podkrovie a : http://www.navrhinterieru.sk/planner/projects/design/12208 také prízemie,,,a možno to ešte upravím,,,,
Chlapci, tak už sa tu nehádajte ;)... Zadávateľka je podľa mňa rozhodnutá, že idú stavať, chcela len počuť, že to dokážu za 40 000 € :)... Ale to je skôr otázka pre vešticu Teodoru... :D
Otázne je, či v tom rozpočte má zahrnuté:
- súdne trovy na vysporiadanie pozemkov
- cenu projektu
- kolky a poplatky súvisiace s vydaním stavebného povolenia, revízií, kolaudácie, atď. atď.... :rolleyes:

A nech počítam, ako počítam, píšeš, že 3i dom - 2 spálne a obývačka... No len na poschodí máš izby tri, obývačku dolu a ešte jednu neidentifikovateľná miestnosť - to je predsa 5, nie? Kotolňa to asi nebude, keď ju chcete pristaviť vraj k domu... Mimochodom, tá je tiež v rozpočte zahrnutá? Pre 4-člennú rodinu veľmi málo úložného priestoru - v obývačke nič, v kuchyni nevidím ani skrinku na potraviny /ten kúsok nábytku pri chladničke to zrejme nebude, keďže je tam okno/, spomínaš uhlie a drevo, takže o podlahovom kúrení asi neuvažujete, nikde však nevidno priestor pre vykurovacie telesá - ani radiátory, ani pec či krb... No neviem, či máte predstavu, čo vlastne chcete na tých pár metrov umiestniť... Neviem, či nebude problém aj s postieľkou či kočíkom, nehovorím o ošatení... Kolegyňa postavila bungalow, ale zimné veci si odkladala k mame, lebo pri dvoch deťoch to nemala kde skladovať... :(

Rovnako som však nepočula, že by niekto postavil dom za menej, ako plánoval :D. Opak býva pravdou...
Pravdou je však aj to, že na Orave zrejme ešte rodinná súdržnosť či kamarátstvo nevymreli... Stavať tam z blízkeho a lacného poľského materiálu a s podporou širokého príbuzenstva /keď len polovica ulice, kde budú stavať, je už rodinou :)/, je určite iné ako stavať dodávateľsky v Bratislave či jej okolí. Mám kolegyňu i známu, ktorým rodina z Oravy postavila dom na dolniakoch - prišli chlapi spolu s vozom dreva na krov a pustili sa do roboty... Keď teraz po 20 rokoch ten dom zatepľovali, zistili, aké majú krivé múry či okná :mad:... Asi im veľmi často pri robote nalievali :---... Ale "zadarmo" /teda za stravu a ubytovanie/ to predsa stálo za to, či :rolleyes:...? Ono je fakt rozdiel v nárokoch - niekto je spokojný celý život voziť sa v škodovke a niekomu nestačí ani BMW...

Vraví sa, že kto sa bojí, nech nechodí do lesa, alebo aj, že odvážnemu šťastie praje... Niekoho stavba domu položí na kolená a rozvráti mu rodinu, inému ju stmelí... Keby človek nenabral odvahu a neriskoval, ešte dnes by sme žili v jaskyniach :D... Ale treba aj reálne zvážiť svoje finančné, hmotné či ľudské rezervy...

mimotemy
Je to síce mimotémy, ale kto pozorne čítal, tak jeho pozornosti asi neunikli tieto Tvoje tvrdenia:
My mame rodičovský dom 11x12 a trojposchodový a nevyužil sa za tých 30 rokov...
Na inom mieste píšeš:
...stačí,keď sa odsťahujeme do vlastného,pretože aj rodičia si chcú oddychnuť,doteraz nás tu je 10 ludí(tri rodiny) a ešte je mladšia sestra,ktorá si tiež bude zakladať rodinu,,
A to tretice zdôvodňuješ:
...a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?

Inak, neviem si predstaviť spať s malým bábom "pár rokov" v otvorenej obývačko-kuchyni, kde bude čulý život - treba predsa variť, piecť, jesť, chladnička, mixér, rádio, telka, návštevy - alebo sa nevyspíte Vy, alebo bábo...
inkana
18.07.12,10:43
my sme začali stavať v r. 2005, sťahovali sme sa v 2008 (a to sme takmer jednu celú stavebnú sezónu vybavovali úvery, čiže stavba stála), pozemok sme mali vlastný, máme chalupu rozmeru 8,75 na 7,25m, jednoduchý, sedlová strecha bez vikierov, jedno strešné okno v kúpelni, bez balkónov, celý podpivničený, na prízemí WC, vstupná miestnosť, špajza, kuchyňa s obývačkou a jedálňou a na poschodí 3 izby, šatník a kúpeľňa. Postavený z Ytongu 37,5, nezateplovali sme. Plastové okná aj dvere. Interiér - v horných izbách lacnejšia podlaha laminátová a v obývačke trošku kvalitnejšia, plus dlažba vo vstupnej miestnosti a v kuchyni + špajza, kúpeľňa, šatník a horná chodbička. Pivnica je z liateho betónu. Keď sme sa sťahovali, tak celkové náklady - a to som si zapisovala všetko, ešte aj klince a podobné drobnosti - boli necelých 1,5 mil. Sk.

Platili sme samozrejme všetok materiál a manžel potom neskôr videl, že mnoho vecí sa dalo kúpiť oveľa lacnejšie, my sme tým, že sme mali pôžičku zo Štátneho fondu rozvoja bývania, tak sme museli všetko kupovať tu, na Slovensku. Platili sme murárov, čo vytiahli múry (pivnica bola šalovaná za pomoci rodiny a známych, zalievali sme domiešavačmi), platili sme obkladača, plynára, vodára, kúrenára (my kúrime drevom a dokonca aj uhlím - a vyhovuje nám to, no máme prípravu aj na plynové kúrenie) a ešte jedného deda, ktorý pomohol s omietaním pivnice. Na krov sme platili iba tesára, ostatní pomocníci boli opäť z rodiny a známi. Krytinu máme šindel, to si manžel spravil sám spolu so susedom zadarmo (manžel sa mu zase stará o internet,...)

Bývame v okrese Žilina.

Čiže - s odretými ušami a hlavne s veľkou pomocou rodiny a s lacnejšími materiálmi z Poľska a bez úpravy exteriéru sa to dá.

Ešte nás čaká konečná fasáda a úprava exteriéru, od nasťahovania sme, vrátane dokúpenia nábytku, oplotenia a terasy preinvestovali ďalších cca 300 tis. Sk (stále to rátame v korunách:o)
robertkozich
18.07.12,10:52
Pre košické PIVKO:nechapem tvojej reakcii...ja som sem tie montovane nedaval :) niekto to sem dal tak som tam len napisal ze to je bez dosky a pripojok vonkajsich... tak neviem co riesis..ja osobne by som do montovaneho nesiel...teraz staviam v malinove a priblizny rozpocet mam iba na dom cca 40-45 000...je to dom 8x11 3 izbovy....a ked pises o plote betonovom....tak som sa ta pytal ze aky to je ked vychadza 85-eur/bm????? to je take tazke pochopit???
robertkozich
18.07.12,10:55
http://www.stavomont.weblahko.sk/?utm_source=azet.sk&utm_medium=kampan11
Nevieš čo to je stavať tak nebalamuť Ľudí a ten tvoj montovaný bude za 30 rokov vyzerať ako dnes Okaly čo stavali za sociku.
63.000 Eur nieje 40.000 a určite v tom niesu prípojky na IS a kopa ďalších vecí.
no dobre cena plotu je 31+dph/bm..... a to ostatne je robota ?????
http://dom.bazos.sk/inzerat/16832946/Predam-novy-betonovy-plot-vzor-stiepany-kamen-90-bm.php
pivko
18.07.12,11:32
31 je cena jednostranného nie obojstranného + robota+ betón + doprava z Rimavskej Soboty.
pivko
18.07.12,11:34
no dobre cena plotu je 31+dph/bm..... a to ostatne je robota ?????
http://dom.bazos.sk/inzerat/16832946/Predam-novy-betonovy-plot-vzor-stiepany-kamen-90-bm.php
31 jednostranný , ja mám obojstranný + montáž + betón + doprava z Rim. Soboty.
A ten po 24 EUR ti dodám aj 1.000 m ,ale Polsky kde ma jedna tabula 40kg a nie 80 ako ten z Rimbasombat.
Také šmejdy predávajú aj po Košiciach.
bjuty smis
18.07.12,12:11
čo by som ja za takú cenu dal :))
Oliwa
18.07.12,12:58
čo by som ja za takú cenu dal :))
Čo? ;):D
bjuty smis
18.07.12,13:13
Čo? ;):D

no asi tak 1/4 toho, čo som dal....
pivko
18.07.12,13:20
1/4 x 4 = normálna cena.
robertkozich
18.07.12,19:11
ale tato tema je o tom ze postavit za co najmenej...nebavime sa tu o drahych a nadstandartnych materialoch....
bjuty smis
18.07.12,19:49
ty sa bav, o čom chceš....príspevky, ktoré su mimo témy tvrdo ignoruj.....
a budeš prekvapený, o čo všetko prídeš...
bjuty smis
19.07.12,07:56
hej, ale ja som myslel 25m plot zo starých tehál a kovania, posúvna brána..
Erinya
22.07.12,12:27
Pozri si na e-filip temu Dom NANO X PLUS od JL-HAUS, uz postaveny poschodovy maly domcek, majitel tam rozpisal kolko ho to vyslo. Vraj aj kurenie vyjde pomerne lacno. Mne osobne na tych domoch od Lygu vadia vikiere, nepredrazuje to nahodou stavbu? - lebo argument je, ze domy od neho sa daju svojpomocne dost lacno postavit.
plamen4
26.07.12,10:26
No nechcem nikoho uraziť, ale niektoré tie domy vyzerajú ako záhradné chatky a nie domy. Na odpoveď či sa dá dom postaviť do 40.000 eur. Staviam dom, začal som pred rokom. Mal som super ceny za materiál, nakoľko robím ja i môj otec vo fachu. Kopec sme si porobili sami. Rozmer domu 7,5 x 16 m, prízemný bez podpivničenia, bez povale – drevené väzníky, skoro plochá strecha. Som v štádiu holodomu – dokončené omietky. Som na presnej cene 50.000 eur. Kopec vecí som mal zadara – projekt domu, osadenie, vybavovačky, nejaká práca, nejaké materiály. K nasťahovaniu mi chýba cca 20.000 eur. V tom rátam: prípojky ( 1500 ) – ešte nie sú...., zateplenie – rátam bez konečnej fasády ( 4000 ), obklady kúpelňa ( 3000 - sanitu už mám ) , WC, kuchyňa ( 5000 – v cene rátam aj spotrebiče), kotol – elektrokotlík ( 1500 ), svietidlá, dvere, vypínače, zásuvky, priemerná laminátová podlaha ( 1500 ). Čiže spolu rátam 70.000 do štádia, aby to bolo ako tak obývateľné. Hrubá stavba bez okien ma stála 25.000 eur.
mareko
26.07.12,10:37
dom, v ktorom sú základné veci a je plne spôsobilý na bývanie.
Teda stroho zariadený, s pitnou vodou, s elektrikou, s kanalizáciou/septikom.
Plot podľa mňa nie je súčasť domu /je to drobná stavba, ktorá nevstupuje do NH domu/.
Vane a podobne sú dnes už malé položky relatívne lacné, obkladačky z Castoramy, sanita z Castoramy. Laminátová podlaha je dnes už v smiešnych cenách - teda tie základné.
Dnes sa už "základné" vybavenie nestojí toľko čo kedysi. Som bol v Castorame, tak som sa nestíhal čudovať po koľko tam boli vane /mne sa síce najviac páčila taká čo stála okolo 2000 eur, ale keď na to nemám, tak ju nebudem asi kupovať a kúpim za 200 eur.
Veci, ktoré nepotrebujem hneď /oplotenie, terasa a podobne - nechám na neskôr.
Samozrejme že maličký dom sa dá postaviť aj za 300 000 eur a zariadiť za ďalších 50 000 eur, to už je ale iný prípad...
:) ...veru dá sa aj za 300 000 €, keď sa chce, tak sa dá (a predovšetkým, keď je za čo) :cool:
drozdm
26.07.12,10:37
podobne ako plamen4 minul som 50000 a ešte 20 ratam na aketake nasťahovanie..na uplne dokončenie je potrebnych až 35000 ale mam trocha večšiu podlahovu plochu takže bude to cez 80000 isto
mareko
26.07.12,10:39
Kolega si dal postaviť bungalov (maličký trojizbový)na rodičovskom pozemku, samozrejme bez garáže a tď. Kompletne ho to stálo 43 000 €. Nestaval nič sám, všetko mu robila firma. Takže zrejme sa dá.
drozdm
26.07.12,10:44
Kolega si dal postaviť bungalov (maličký trojizbový)na rodičovskom pozemku, samozrejme bez garáže a tď. Kompletne ho to stálo 43 000 €. Nestaval nič sám, všetko mu robila firma. Takže zrejme sa dá.
hm tak mu blahoželam..to mysliš vratane pripojok, dlažieb, kupelne, dvere ..všetko ?
bjuty smis
26.07.12,10:54
predpokladám , že montovaný holodom, bez prípojok, bez základovej dosky ??
2RY
26.07.12,11:36
Ak máš 40000 Eur, nepúšťaj sa do toho. Iba ak by si ubral a išiel napr. do bungalowu do 100 m2 a všetko by si si tak ako ja realizoval sám ( okrem montáže krovu- to som prenechal expertom). Ak potrebuješ platiť remeselníkov, za akékoľvek práce, tvoj rozpočet Ti nepostačí ani na Bungalow. A kde sú prípojky, chodník, obrubníky, ploty, terénne úpravy, žumpa alebo čistička... napojenie na cestu... a tisíc rôznych drobností iba za 5 eur...
mareko
26.07.12,12:07
predpokladám , že montovaný holodom, bez prípojok, bez základovej dosky ??
Domček je murovaný (z tvárnic tuším Ytong), so základovou doskou, s podlahami, sanitou a dverami. Čo sa týka prípojok, nakoľko tam stojí rodičovský dom, tak prípojky boli všetky na pozemku. Čo sa týka PD, tak to už neviem presne.
bjuty smis
26.07.12,12:10
tak ťa už len poprosím názov firmy :)))
mareko
26.07.12,12:14
tak ťa už len poprosím názov firmy :)))
Ak si dobre čítal, tak ja som domček nestavala, ani nie som investor :cool: :)
Bola to iba informácia ktorú som ja dostala. Nemám chuť tu za ňu ani bojovať, ani ju negovať. Jednoducho ako som kúpila, tak predávam.....:-)
Oliwa
26.07.12,12:17
tak ťa už len poprosím názov firmy :)))
"A je to...!" ;):) Konatelia: Pat a Mat :D
bjuty smis
26.07.12,12:19
Ak si dobre čítal, tak ja som domček nestavala, ani nie som investor :cool: :)

čakal som takú odpoved...:)
day
26.07.12,12:53
... aj ja
plamen4
27.07.12,10:30
Ak môže, pošli kontakt na tú firmu, ktorá dokáže postaviť dom za 40.000 eur na komplet. Hneď mám pre nich prácu xy domov. Dakujem
bjuty smis
27.07.12,11:46
nemôže :)))
ciners
27.07.12,11:47
Ja by som si z toho az taku srandu nerobil, poznam cca 30 domov za cca 40-45 tisic €. Takze prispevok, ktory tu zosmiesnujete vobec nemusi byt vymysleny....
bjuty smis
27.07.12,12:14
dom, postavený za 40 000 a fyr ktorá postaví dom za 40 000 komplet na klúč, to nie je to isté...
ciners
27.07.12,12:26
Holodom firma odozda za 40 000€ mozno 45 000, neviem uplne presne. Fakt existuju, ale zase ta kvalita tiez ide kade tade :D
Anull11
27.07.12,12:35
minule som videla take "prenosne" domceky, vola sa to freedomky... bolo to relativne lacne a celkom bez starosti. vraj sa v tom da normalne byvat. pozri na webe freedomky.cz.
Oliwa
27.07.12,17:26
minule som videla take "prenosne" domceky, vola sa to freedomky... bolo to relativne lacne a celkom bez starosti. vraj sa v tom da normalne byvat. pozri na webe freedomky.cz.
Trošku drahá maringotka... :rolleyes: bez kolies a bez pozemku...www.freedomky.cz (http://www.freedomky.cz)
Freedomek 2PlusE, nyní je k vidění opět v Brně, k prodeji za 1.526.000,- Kč + DPH
Katy a R
27.07.12,17:36
Ja som sa bola pozrieť vlani v tomto dome - ešte tam neboli podlahy, ani snita http://www.reality-rmc.sk/stranky/domy-na-kluc/realizacie/postaveny-dom-ivet-112-v-janikovciach.php
ak máte niekto skúsenosti s týmito domami - mohli by ste napísať (ako ste spokojní) (hlavne v okolí Nitry sú )
mne sa to celkom páčilo (ale som úplný laik) .. či sa oplatí uvažovať o tom :confused:
Ferdosondo
30.07.12,03:29
Ak máš 40 tis., tak sa do toho kľudne daj. Ostatné si požičiaš.
Ak však nemáš peniaze a rátaš s tým, že dáš dokopy iba tých 40 tis., tak sa na to nedávaj.
mareko
03.08.12,06:09
Ak môže, pošli kontakt na tú firmu, ktorá dokáže postaviť dom za 40.000 eur na komplet. Hneď mám pre nich prácu xy domov. Dakujem

Ak máš seriózny záujem pošli SS alebo meilovú adresu, môžem sprostredkovať. Ale tu a verejne bez súhlasu majiteľa firmy samozrejme nie.
marleau
03.08.12,13:02
Ak mi sem niekto hodí podklady a cenovú ponuku s podrobným popisom použitých prvkov,kde firma postaví dom na kľúč za 40.000,- židoeur,tak zožeriem koľajnice od Žiliny po Trenčín,v oboch smeroch ...
bjuty smis
03.08.12,13:41
a ja ti kludne dojdem pomôcť...
ciners
03.08.12,19:11
Ak mi sem niekto hodí podklady a cenovú ponuku s podrobným popisom použitých prvkov,kde firma postaví dom na kľúč za 40.000,- židoeur,tak zožeriem koľajnice od Žiliny po Trenčín,v oboch smeroch ...

Dat sa to da, len musis si odpovedat na otazku: da sa to? odpoved je da. Pokial zacnes kontrolovat kvalitu, tak je to socka samozrejma.
marleau
05.08.12,17:51
Som si myslel,to len ľudia tak chcú.
Ceny nehnuteľností klesajú,ceny stavebných materiálov stúpajú,to máme my,stavbári robiť zadarmo?
ciners
06.08.12,16:18
to máme my,stavbári robiť zadarmo?
ANO :D
kezeso
07.08.12,10:52
Teraz som sa zamyslel nad požadovanými rozmermi a parametrami. 7x8m t.j. 56 m2. 3 izby - min. po 12 m2, kuchyňa 10 m2, 2x kúpelňa po 6 m2, na chodbu a kotolňu zostávajú 2 m2. Teoreticky sa to tam dá umiestniť, ale prakticky sa v takých krtincoch bývať nedá.
Sypem si popol na hlavu...podľa zadania chce záujemca dvojpodlažný dom, sorry.
Nandrolon
07.08.12,11:06
vieš, koľko ľudí býva v panelákových krtincoch o veľa menších rozmerov ???

myslíš že dvojizbák s výmerou 39 m2 pivnicou 2m2
a záhradou 0m2 je väčšia výhra??

- vidím že niektorí by mali ísť diskutovať na nejaké fórum www.snob.sk (http://www.snob.sk) pretože zrejme nežijú v realite na slovensku...
bjuty smis
07.08.12,12:07
Teraz som sa zamyslel nad požadovanými rozmermi a parametrami. 7x8m t.j. 56 m2. 3 izby - min. po 12 m2, kuchyňa 10 m2, 2x kúpelňa po 6 m2, na chodbu a kotolňu zostávajú 2 m2. Teoreticky sa to tam dá umiestniť, ale prakticky sa v takých krtincoch bývať nedá. :D

keby si sa tolko nezamýšlal, ale si prečítal zadanie, vedel by si, že chce "dvojpodlažný"
viki2
07.08.12,12:08
myslíš? každý deň sa cez okno pozerám na susedových 200m2, ktoré už asi nikdy nedokončí, ja mám krtinec, ale hotový, čo je lepšie?
pivko
08.08.12,18:53
vieš, koľko ľudí býva v panelákových krtincoch o veľa menších rozmerov ???

myslíš že dvojizbák s výmerou 39 m2 pivnicou 2m2
a záhradou 0m2 je väčšia výhra??

- vidím že niektorí by mali ísť diskutovať na nejaké fórum www.snob.sk (http://www.snob.sk) pretože zrejme nežijú v realite na slovensku...
Od kedy ma 2.izbák 39m2 , hovorím ti , už dávno si si mal šupnuť sustanon aby si bol vo forme.Ja mám 1.izbák a má 42m2.
A čudujem sa že je téma stále živa , však to je totálna hlúposť.
kukučka
08.08.12,19:02
autorka témy aj ja sme už klikni, stačí tvoj a je finito
Nandrolon
09.08.12,04:10
Od kedy ma 2.izbák 39m2 , hovorím ti , už dávno si si mal šupnuť sustanon aby si bol vo forme.Ja mám 1.izbák a má 42m2.
A čudujem sa že je téma stále živa , však to je totálna hlúposť.

Môj kolega má dvojizbový byt 39 m2, bol som párkrát u neho, s vysávačom zapojeným v jednej zásuvke ho povysáva celý bez prepnutia do druhej zásuvky.....

Ja nehovorím že neexistuje 1-izbový byt možno aj 70 m2 a ak neexistuje, dá sa prerobiť z trojizbového...

Ale 39m2 u dvojizbového je normálna realita... a bývajú takto desattisíce rodín možno aj viac a to aj s deťmi....
Ja sa napríklad v prehnane veľkých miestnostiach cítim ako v kostole...
deane7
09.08.12,04:40
Od kedy ma 2.izbák 39m2 , hovorím ti , už dávno si si mal šupnuť sustanon aby si bol vo forme.Ja mám 1.izbák a má 42m2.
A čudujem sa že je téma stále živa , však to je totálna hlúposť.
Niektoré jednnoizbové sú väčšie než dvojizbové. Ale teda keď som ja ešte kedysi býval v paneláku tak čo si pamätám tak sa počítala nejaká užitková či obytná plocha či ako to bolo a tam sa rátala len plocha izieb a asi kuchyne. A bola akási norma že myslím 8 metrov štvorcových malo byť na osobu, môj 2 izbový mal podľa ich výpočtov 36 metrov. Preto mi nechceli dať väčší. Býval som v Karvinej, ponúkli mi síce väčší v novostavbe aký len chcem, aj 4-izbový, ale v Třinci, že tam bola celoštátna výnimka. No to bolo za "rudých knérov" ak ešte niekto vie kto to bol.
Nandrolon
09.08.12,04:43
Plocha bytu v dnešnej dobe nezávisí od počtu izieb.
Je normálne že trojizbový byt môže mať 150m2 a komunistický štvorizbový /ktorý vznikol z trojizbového pridaním priečky/ bude mať 70 m2....
- ale niekto to asi nedokáže pochopiť, lebo rozmýšľa štýlom, "keď som to ja nevidel, tak to neexistuje"...

- nájdi si koľko miestny je citroen C3 a BMW X6 ...
deane7
09.08.12,04:55
Ja viem že v dnešnej dobe ... ale píšem to preto že možno to tak niekto stále vidí v svojich starých papieroch. Veľa ľudí si stále plochu nevie vypočítať. Sám som videl ako z poisťovne prišiel výpočet že dom 13 x 9 metrov má 180 štvorcových metrov. Samozrejme jednopodlažný.
kezeso
10.08.12,12:42
poznáme Kmérov..:D
zajac999
15.09.12,18:16
oliwa ty si dobrý kár!
zajac999
15.09.12,18:22
tak už ich môžeš začať žrať,aby si to stihol,lebo o 2 mesiace ti pošlem fotku už hotového takého domu!
zajac999
15.09.12,18:24
nie ,ale developeri nesmú byť taký pažraví!
taiko
10.12.12,17:48
Prajem Ti vela zdaru, dobra dusa