Zavrieť

Porady

dom za milion

Dobry den mohli by ste mi prosim Vas poradit ako je to stym domom za milion. Chcela bysom vediet co ktomu vsetko treba ake su skutocne naklady. Dakujem pekne
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
S kamarátom sme nedávno riešili podbný problém.Býva na čižiaku.Tak sme rátali koľko by stál aspoň3+1 bungalov.Pozemok by bol.Nakoľko sme murári tak by sme to postavili takmer celé sami,aj to čo nezvládneme ,kúrenie plyn a el. tak máme veľa známych a spolupracujúcich živnostníkov, ktorý by to urobili takmer zadara.Ale pod 1 mil. sme sa nedostali.To by sme museli odfláknuť materiály.
Jediná možnosť ako sa dostať pod 1 mil , je kúpiť zopár unimobuniek a poskladať ich dokopy.
Ja mám určitú hranicu čo sa dá ešte považovať za dom a ,čo už je búda.Takže postaviť dom pod 1 mil,je možné len ak niektorú časť domu odfláknete .
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bosorka6669 bosorka6669

bosorka6669 je offline (nepripojený) bosorka6669

220870 Pozri príspevok
S kamarátom sme nedávno riešili podbný problém.Býva na čižiaku.Tak sme rátali koľko by stál aspoň3+1 bungalov.Pozemok by bol.Nakoľko sme murári tak by sme to postavili takmer celé sami,aj to čo nezvládneme ,kúrenie plyn a el. tak máme veľa známych a spolupracujúcich živnostníkov, ktorý by to urobili takmer zadara.Ale pod 1 mil. sme sa nedostali.To by sme museli odfláknuť materiály.
Jediná možnosť ako sa dostať pod 1 mil , je kúpiť zopár unimobuniek a poskladať ich dokopy.
Ja mám určitú hranicu čo sa dá ešte považovať za dom a ,čo už je búda.Takže postaviť dom pod 1 mil,je možné len ak niektorú časť domu odfláknete .
a potom kolko vidu tie domy Evo1
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

pokial viem tak tento projekt bol zastavavený, mali nejaké priblemy s dodávatelom, porusovanie podmienok zmluvy, alebo take nieco..
http://www.domzamilion.sk/
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Dom za milion je nemozne, ja rekonstruujem stand. podkrovie + zateplenie a vymena okien v celom dome + nove dvere, nemam dlazky, kupelnu kuchynu, povalu, vsetko si robim sam (okrem krovu a vody) a uz som na vyse 1.250 mil a to som zacal pred 4 rokmi. Len si hrubo zratajte, okna, strechu, murivo, zaklady, izolacie, len samotny material vas vyjde viac.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj my sme rekonštruovali starší domček.Len holé múry ostali pôvodné.....nemám dojem, že by sme kupovali len to , čo je najdrahšie. Veľa sme nakúpili pri dobrom kurze aj v Poľsku..ale tiež sme už vyše milióna investovali a to ešte nie sme na konci. Tiež neverím na dom za milión. Mala som kamarátku...pred pár rokmi myslela,že sa jej to podarí, nakoniec brala pol miióna ešte úver a to aj tak nedokončila podkrovie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dom za milión je sci-fi
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

Prave vcera som robil rozpocet na presne spominany dom, kedze sa zaoberam stavbou takychto domov s co najnizsimi nakladmi a mozem potvrdit, ze sa to do miliona nevopcha ani nahodou, ak to ma byt poriadny dom na trvale byvanie schopny obyvania aj dalsou generaciou. Ale pri reklame domu za milion nie je spominanych viacero poloziek, ktore este treba zaplatit, takze dom za milion nie je za milion. pekny den
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

Musim opravit vlastny prispevok. Nedalo mi to a dnes som siel do PL pozistovat ceny materialov na stavbu montovanych domov, musim povedat ze dom EVO 1 by sa dal postavit za jeden milion!!! ale ..... Material z 80% nakupeny u polskych dodavatelov. Takze ak je kvalita materialu rovnaka ako sa pouziva u nas, je to mozne. Nieco malo nad milion Sk, vcitane zakladovej dosky, by sa to dalo postavit. Klobuk dole firme co to dokaze postavit z materialov predavanych u nas, robia to bez zisku! Ale .... Da sa. to je podstatne.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
TROMSO, klobúk dolu. živíš sa tým a priznal si, že to možné je. Nie sú teda ani u nás všetci len takí, čo strieľajú od pásu. Keď to dokáže niekto postaviť dodavateľsky, tak svojpomocne to musí byť ešte lepšie.
Každopádne BOSORKA 6669, ak nad tým rozmýšľaš, pusti sa do stavby, nemaj obavy. Drtivá väčšina stavieb sa dostavia. Podarí sa to aj Tebe. Bude to drina, ale za dva roky nám tu všetkým napíšeš, ako sa Ti býva v novom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mzdarka renca Pozri príspevok
Dom za milión je sci-fi
dom za milion dnes uz nieje problem....eur
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tromso Pozri príspevok
Musim opravit vlastny prispevok. Nedalo mi to a dnes som siel do PL pozistovat ceny materialov na stavbu montovanych domov, musim povedat ze dom EVO 1 by sa dal postavit za jeden milion!!! ale ..... Material z 80% nakupeny u polskych dodavatelov. Takze ak je kvalita materialu rovnaka ako sa pouziva u nas, je to mozne. Nieco malo nad milion Sk, vcitane zakladovej dosky, by sa to dalo postavit. Klobuk dole firme co to dokaze postavit z materialov predavanych u nas, robia to bez zisku! Ale .... Da sa. to je podstatne.
no neviem, vychadza to asi 12 500 sk za m2 a to uz je naozaj nizka suma ... ale ak si clovek skoro vsetko postavi sam tak mozno sa da dostat velmi blizko tej sumy ( bez pripojok, plotu a terenu)... ale urcite ziadna firma nedokaze taky dom za milion predat, jedine ze by ich predala iba niekolko a potom ked vyberie zalohy za dalsie by skrachovala
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

V cechach to niektore firmy dokazu, napr. http://domy.axj.cz/ Je tam vela zaujimavych fotiek z jednotlivych stavieb.....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Wlady Pozri príspevok
V cechach to niektore firmy dokazu, napr. http://domy.axj.cz/ Je tam vela zaujimavych fotiek z jednotlivych stavieb.....
ta stranka velmi doveryhodne nevyzera ale hlavne je to milon ceskych a bez dph a len v ceskych budejoviciach inde o 30% viac. takze na slovensku by to vyslo tak 1,8mil.
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

Myslim ze o tom to je, u nas firmy domy stavaju za vela penazi, robotnici robia za min. mzdy na stavbach aby mohol vazeny pan podnikatel majitel mat kazde dva roky najnovsi model BMW, dovolenku v Thajsku a pod. Ale da sa nechat si to postavit partiou zivnostnikov, ktori vedia co robia alebo zrucnejsi clovek si to naozaj postavi sam (okrem nejakych konstrukcnych prvkov mozno). Vtedy sa da naozaj usetrit a postavit poriadny dom.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
robotnici robia za min. mzdy na stavbach
tak ty si si už dlho neobjednával nejakého toho robotníka ani živnostníka
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Filip Glasa Pozri príspevok
tak ty si si už dlho neobjednával nejakého toho robotníka ani živnostníka
Po starom 200 skk je cca priemerná mzda.Ak budete všetko stavať podľa pravidiel tak aj 400 na hodinu bude málo.V Čechách je možné postaviť dom za 1 000 000 CZ korún na stavbách tam pracujú len Ukrajinci a prepitý Slováci za pollitra vodky , borovičky na deň.Si skúste overiť na CZ diskusných fórach tú sumu .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

chandler Pozri príspevok
no neviem, vychadza to asi 12 500 sk za m2 a to uz je naozaj nizka suma ... ale ak si clovek skoro vsetko postavi sam tak mozno sa da dostat velmi blizko tej sumy ( bez pripojok, plotu a terenu)... ale urcite ziadna firma nedokaze taky dom za milion predat, jedine ze by ich predala iba niekolko a potom ked vyberie zalohy za dalsie by skrachovala
Dom za milión je sci-fi, ale aj tak sa tou myšlienkou zaoberám už asi šesť rokov.

Čo znamená cena jeden milión Sk (33193,90 €) v roku 2003 a v roku 2009 ? V roku 2003 bol plat 13 500 Sk za mesiac, ako tak dobrý. Tak že milión bol 74 mesačných platov a s hypotékou 150 mesačných platov (66387,80 €), čo sú dva milióny.

Dnes pri 850 eurách za mesiac, je to 74 krát 850 € (62900) čo predstavuje porovnateľnú sumu 1 894 925 Sk (1,9 milióna) a to bez hypotéky.
Koľko asi bude 74 platov v lete 2011 ? Bode to 125000€ a zároveň aj cena rodinného bývania ?

Takto to vyzerá, že som prešpekuloval, stratil šesť rokov a cena je dvojnásobná. Ďalej bývam v paneláku, deti dorástli a potreba bývania je ešte akútnejšia. Pritom potreba bývania sa nám strojnásobila a pritom v Bratislave aj cena bývania na jednu rodinu dvojnásobná. Predajná cena nášho panelákového bytu bola 1 350 000 Sk v roku 2003 a teraz za 2 700 000 Sk je to nepredajné (odkúpenie bytu od družstva bolo za 78 000 Sk).

Teraz naša rodina potrebuje na najlacnejšie bývanie tri staré panelákové byty. Jeden máme a dva treba dokúpiť. Celkovo to reálne predstavuje 2 400 000 Sk na jeden byt. Na dva byty je to 4 800 000 Sk a s hypotékou 9 600 000 Sk a to znamená, že sa moje deti budú do dôchodku zaoberať splácaním hypoték. Ťažko sa s tým dá zmieriť. Som presvedčený, že je to hlúpy cieľ.

Lepšie riešenie je postaviť jeden dom s tromi bytmi. Takéto riešenie je praktickejšie a aj lacnejšie. Treba sa vedieť rešpektovať a znášať.

Rozdelené rodiny na tom budú určite horšie. Určite bude rozumnejšie, ak bude bývať viac generácii pohromade. Majú si ako pomáhať a bude to mať aj ekonomické a sociálne výhody.
Naposledy upravil jar88 : 04.04.09 at 12:41
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jar88 Pozri príspevok
Dom za milión je sci-fi, ale aj tak sa tou myšlienkou zaoberám už asi šesť rokov.

Čo znamená cena jeden milión Sk (33193,90 €) v roku 2003 a v roku 2009 ? V roku 2003 bol plat 13 500 Sk za mesiac, ako tak dobrý. Tak že milión bol 74 mesačných platov a s hypotékou 150 mesačných platov (66387,80 €), čo sú dva milióny.

Dnes pri 850 eurách za mesiac, je to 74 krát 850 € (62900) čo predstavuje porovnateľnú sumu 1 894 925 Sk (1,9 milióna) a to bez hypotéky.
Koľko asi bude 74 platov v lete 2011 ? Bode to 125000€ a zároveň aj cena rodinného bývania ?

Takto to vyzerá, že som prešpekuloval, stratil šesť rokov a cena je dvojnásobná. Ďalej bývam v paneláku, deti dorástli a potreba bývania je ešte akútnejšia. Pritom potreba bývania sa nám strojnásobila a pritom v Bratislave aj cena bývania na jednu rodinu dvojnásobná. Predajná cena nášho panelákového bytu bola 1 350 000 Sk v roku 2003 a teraz za 2 700 000 Sk je to nepredajné (odkúpenie bytu od družstva bolo za 78 000 Sk).

Teraz naša rodina potrebuje na najlacnejšie bývanie tri staré panelákové byty. Jeden máme a dva treba dokúpiť. Celkovo to reálne predstavuje 2 400 000 Sk na jeden byt. Na dva byty je to 4 800 000 Sk a s hypotékou 9 600 000 Sk a to znamená, že sa moje deti budú do dôchodku zaoberať splácaním hypoték. Ťažko sa s tým dá zmieriť. Som presvedčený, že je to hlúpy cieľ.

Lepšie riešenie je postaviť jeden dom s tromi bytmi. Takéto riešenie je praktickejšie a aj lacnejšie.
Bude to len drahšie.Všetko to speje k stavu ktorý je teraz v Rakúsku.Dnes je ešte veľa firiem , a živnostníkov ktorý podnikajú viacmenej na čierno.Postavia dom ale odvedú na dani len časť.Takto sa dá fungovať len začas. Nie navždy.Chcel som pôvodne reagovať aj na vyššie uvedený príspevok od tromso.Ak si vezme do úvahy že materiál stojí min 500 000 v PL koľko stojí doprava ,dane ,odvody, ľudia.Dá sa kúpiť (auto) za 100 000 aj za 1 000 000 .Ale postaviť dom pod 1mil nie. Reálne vás dnes vyjde stavba priemerného bungalovu okolo 2,5mil(ak to postavia živnostníci načierno).Ak to stavia firma z odvodom všetkých daní tak o 19% DPH + 19% daň zo zisku na konci roku plus.Daňováci o tomto vedia a je len otázka času kým sa s tým začne niečo robiť.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
220870 Pozri príspevok
Po starom 200 skk je cca priemerná mzda.Ak budete všetko stavať podľa pravidiel tak aj 400 na hodinu bude málo.V Čechách je možné postaviť dom za 1 000 000 CZ korún na stavbách tam pracujú len Ukrajinci a prepitý Slováci za pollitra vodky , borovičky na deň.Si skúste overiť na CZ diskusných fórach tú sumu .
Pri 170 hodinách mesačne je to 34000, alebo dokonca 68000 Sk. Tak a teraz povedzte, ktorý z tých stavebných podnikateľov takto platí svojich murárov. Ale účtujú si ich smelo. Prečo by u nás nemohli stavať Ukrajinci a keď bude treba hoci aj Bangladéžana. Koľkí naši začíňali v 90-tych rokoch práve v Rakúsku načierno. Keď to vtedy nevadilo tam, prečo by to dnes nemohlo byť unás. Nezdá sa mi, žeby to odvtedy bol dôvod akéhosi tragického pádu rakúskej ekonomiky.
materiál stojí min 500 000 v PL
Tak za čo by mal byť yen druhý polmilión. Poliaci sú takí frajeri, že ak si u nich objednáte materiál na celý dom, aj dopravu máte v cene.
Majú sa tí naši "podnikatelia" ešte čo učiť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

220870 Pozri príspevok
Bude to len drahšie.Všetko to speje k stavu ktorý je teraz v Rakúsku.Dnes je ešte veľa firiem , a živnostníkov ktorý podnikajú viacmenej na čierno.Postavia dom ale odvedú na dani len časť.Takto sa dá fungovať len začas. Nie navždy.Chcel som pôvodne reagovať aj na vyššie uvedený príspevok od tromso.Ak si vezme do úvahy že materiál stojí min 500 000 v PL koľko stojí doprava ,dane ,odvody, ľudia.Dá sa kúpiť (auto) za 100 000 aj za 1 000 000 .Ale postaviť dom pod 1mil nie. Reálne vás dnes vyjde stavba priemerného bungalovu okolo 2,5mil(ak to postavia živnostníci načierno).Ak to stavia firma z odvodom všetkých daní tak o 19% DPH + 19% daň zo zisku na konci roku plus.Daňováci o tomto vedia a je len otázka času kým sa s tým začne niečo robiť.
Čo sa týka toho, že to bude stále drahšie, si dovolím oponovať. Je tu situácia, ktorá tlačí ceny dole a náklady hore. Je to hlavne finančná kríza. Je málo peňazí a aj keď je veľká požiadavka na bývanie, rozvoj stavebníctva upadá. Ľudia čo majú málo peňazí, hľadajú cestu, ako postaviť aj za to málo, čo im po zdanení zostáva. Potrebujú bývať.

Viem, že ľudia chápu, že je lepšie a aj pohodlnejšie, ak stavajú odborníci a so zárukou. Ale prevažná časť ľudí na to jednoducho nemá, ale to bývanie potrebuje. Preto hľadajú cestu, ako bývať ale za menej. Nie je podstatné, či s daňou, ale hlavne lacnejšie, aj za cenu čiernej práce.

Prečo je to bývanie také drahé ? Určite je to v tých daniach a odvodoch. Veď polovicu ceny tvorí daň. Tá daň vytvorila aj finančnú krízu. Ľudia sa snažia obchádzať dane, hlavne preto, že už na ne nemajú.

Normálne stavebné firmy, ako je aj tá vaša, stavajú už len s malým ziskom. Nemáte veľké marže a aj tak ste drahí. Určite nie je ďaleko doba, keď budete stavať aj skoro bez zisku, alebo dokonca so stratou.

Alebo sa zaťať a so stratou aj nestavať a upadnúť do bankrotu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať