Zavrieť

Porady

dom za milion

Dobry den mohli by ste mi prosim Vas poradit ako je to stym domom za milion. Chcela bysom vediet co ktomu vsetko treba ake su skutocne naklady. Dakujem pekne
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

jar88 Pozri príspevok
Táto téma bola založená 28.2.2009 a vtedy bolo nepredstaviteľné, mať dom za milión.

Ubehlo sedem mesiacov a situácia je iná. Na dom už stačí aj 30.000 € a murári začínajú zháňať robotu. Už sú skromnejší.
Som zvedavý, čo bude na jar.

Možno to bude 35.000 € aj s pozemkom.
Prepáč, ale je to nezmysel. Dokončievam dom 128m2. Všetko tvrdá svojpomoc. Mal som majstrov iba na krov 1300 Eur + nejaké drobnosti ostatným cca 800 Eur. Dnes som na sume 43 000 Eur. Takže keď si z toho odrátaš tých 2 100Eur, tak ostatné sú čisto materiálové náklady a s tým už veľa nenakúzliš. A treba ešte fasádu, podbiť strechu, odkvapy, chodníky, plot, cestu, bránu, terasu, terénne úpravy, interiérové dvere, rôzne skrinky, poličky, vešiačiky, svetlá, satelit, ... Môj skromný odhad ešte cca 15 000-20 000 Eur.
Keďže Ty chceš stavať s majstrami, tak máš dve možnosti. Buď na stavbu rýchlo zabudnúť. Alebo zohnať peniaze.
Podľa toho, čo píšeš, tak sa do stavby nerozumieš a si veľmi naivný(neber to zle), ale prinesie Ti to kopec problémov a veľa sklamania. A ak Ti môžem poradiť, daj si zatiaľ pauzu a veľa, veľa študuj, prepočítavaj, diskutuj.
Na začiatku som mal tiež názor, že 1,2mil. mi na to bude stačiť a postavím to tak do 1,5 roka. Veľmi som sa bavil na tom, keď mi kamarát povedal: zrátaj si koľko ťa to bude stáť, ako dlho chceš stavať, vynásob dvomi a dostaneš sa na reálne čísla. Skoro sa aj trafil.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

AndrejG Pozri príspevok
Prepac, ale toto su kecy "podomoveho" predajcu uverov. Ale nie tych klasickych, ale takych ktore si mentalne zdravy clovek nezoberie, teda spojene s roznymi poisteniami a setreniami a neviem cim este. Uver sa da brat jedine z banky, nie z poistovne, aj ked "agenti" radi hovoria o tom, ake su banky drahe, ze clovek preplati 2x tolko. To je samozrejme blbost, lebo hodnota penazi casom klesa.
Tak že kecy?
Skús sa pozrieť, ako to funguje inde na Slovensku.
Dulova Ves a jej starosta je žiarivým príkladom. Všetko má predané.
http://www.dulovaves.sk/investicna-vystavba.php
Bývanie pri hrádzi je opačná strana tej istej mince. Parcelu na roli predávajú za 73 € a na takú potrebuješ 65.000 až 75.000 €. Ak chceš postaviť dom za tých podmienok, je jasné že pod milión nepôjdeš a takých je tu vätšina.
http://www.byvanieprihradzi.sk/
Tu na Slovensku a hlavne pri Bratislave si každý hovorí, že stavebný je stavebný a hypotéka je normálna.
Posúď sám, kto kecá, či ja alebo ty. Odpovedať nemusíš
Skús si pozrieť túto stránku a debatu o vyňatí pôdy (debata laikov a ich praktické skúsenosti) http://www.modrastrecha.sk/forum/sho...ThreadID=88003
Ďalej http://www.porada.sk/t88174-vynatie-polnohospodarskej-pody.html
Vyvlastnenie http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...podneho-fondu/ je tam dostupný zákon o vynímaní pôdy.
http://www.trh.sk/nehnutelnosti/byvanie/232/vykupovanie-pozemkov-developermi
http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=2358&ThreadID=118293&sortBy =lastAnswer
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ferdosondo Pozri príspevok
Prepáč, ale je to nezmysel. Dokončievam dom 128m2. Všetko tvrdá svojpomoc. Mal som majstrov iba na krov 1300 Eur + nejaké drobnosti ostatným cca 800 Eur. Dnes som na sume 43 000 Eur. Takže keď si z toho odrátaš tých 2 100Eur, tak ostatné sú čisto materiálové náklady a s tým už veľa nenakúzliš. A treba ešte fasádu, podbiť strechu, odkvapy, chodníky, plot, cestu, bránu, terasu, terénne úpravy, interiérové dvere, rôzne skrinky, poličky, vešiačiky, svetlá, satelit, ... Môj skromný odhad ešte cca 15 000-20 000 Eur.
Keďže Ty chceš stavať s majstrami, tak máš dve možnosti. Buď na stavbu rýchlo zabudnúť. Alebo zohnať peniaze.
Podľa toho, čo píšeš, tak sa do stavby nerozumieš a si veľmi naivný(neber to zle), ale prinesie Ti to kopec problémov a veľa sklamania. A ak Ti môžem poradiť, daj si zatiaľ pauzu a veľa, veľa študuj, prepočítavaj, diskutuj.
Na začiatku som mal tiež názor, že 1,2mil. mi na to bude stačiť a postavím to tak do 1,5 roka. Veľmi som sa bavil na tom, keď mi kamarát povedal: zrátaj si koľko ťa to bude stáť, ako dlho chceš stavať, vynásob dvomi a dostaneš sa na reálne čísla. Skoro sa aj trafil.
V tom čo popisuješ, máš pravdu.
To je klasický postup rozumných ľudí. Ale začal si stavať v dobe, ktorá ti nepriala. Teraz je iná doba.
Teraz sú iné možnosti a ešte len budú. Jar 2010 možno leto 2010.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

marek79 Pozri príspevok
Môj predpoklad je taký že prestanú stavať devleportery veľké stavby(veľké firmy obchádzam oblúkom,sú to podvodníci),prestanú stavať nemajetný čo stavali na hypotéky .Týto ľudia asi prestanú celkom stavať a to je len dobre.Pre mňa neboli zaujímavý a ani som nikomu nestaval dom cez hypotéku alebo pôžičku.To sú práve tí čo hľadali hľadajú a budú hľadať tých najlacnejších borovičkových tiežmajstrov (potom chodia po porade a sťažujú sa).Moja klienela a predpokladám že v aj väčšiny ostatných solídnych firiem pochádza zo strednej vrstvy.To sú ľudia ktorý buď pracujú mimo SR alebo dokážu zarobiť toľko že sa nepotrebujú na celý život zadĺžiť.Týto si dokážu zistiť priemer cien a dokážu sa dohodnúť.Takže bez práce zostanú tý dedinský opilci ten kto vie a chce, sa určite dokáže presadiť.Moji murári nešli za posledných 5 rokov pod 250 na hodinu.A môžem vám kľudne napísať že je to minimálna hodinová mzda ktorú by mala mať každá upratovačka v SR.Problém slovákov je v tom že si nevedia riadiť svoj život a dupnúť.Potom len závidia tomu ča sa mu chce.Ak si niekto myslí ,že 130Sk za m2 omietky je moc nech si skúsi.Šikovný murár urobí za deň 25-35 metrov.

Vážený pán 220870,
ak si myslíte, že stredná vrstva si dokáže postaviť dom bez hypotéky, tak sa mýlite. Z vášho príspevku usudzujem, že si vážite ľudí podľa toho, koľko zarobia. Podľa Vás ten, kto zarobí menej tak si nezaslúži bývať? Pri akej výške platu je podľa Vás človek zo strednej triedy? Ja sa platovo zaraďujem do strednej vrstvy a nemyslím si, že by som dokázal postaviť dom bez hypotéky. A možno aj dokázal, ale o 40 rokov. Takže ja si vážim každého slušného človeka a takých podnikateľov, čo považujú ľudí s ročným príjmom pod 33 tis. za plebs máme žiaľ veľa. Prajme pekný slnečný deň a nech sa Vám darí.
Neviem akých majstrov máš Ty zamestnaných. Vážim si každého odbornáka vo svojom fachu. Môj názor je, že poriadny majster nepotrebuje byť zamestnaný, ale pracuje sám alebo v partii na vlastné triko. Nepotrebuje ešte niekoho živiť.Sú samozrejme aj výnimky, ktorým vyhovuje, že nemusia robiť papiere. Mal som možnosť vidieť prácu firiem pri stavbe domov, ako Ty nazývaš u "strednej vrstvy" na našom zbojníckom vŕšku. Tých investorov nezaujímalo, ako kvalitne robia, ale ako rýchlo. A najlepšie, keď rýchlejšie ako susedovi. Dnes vidno kopec chýb za ktoré by sa možno hambili aj tí dedinskí borovočkoví.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jar88 Pozri príspevok
Tak že kecy?
Skús sa pozrieť, ako to funguje inde na Slovensku.
Dulova Ves a jej starosta je žiarivým príkladom. Všetko má predané.
http://www.dulovaves.sk/investicna-vystavba.php
Bývanie pri hrádzi je opačná strana tej istej mince. Parcelu na roli predávajú za 73 € a na takú potrebuješ 65.000 až 75.000 €. Ak chceš postaviť dom za tých podmienok, je jasné že pod milión nepôjdeš a takých je tu vätšina.
http://www.byvanieprihradzi.sk/
Tu na Slovensku a hlavne pri Bratislave si každý hovorí, že stavebný je stavebný a hypotéka je normálna.
Posúď sám, kto kecá, či ja alebo ty. Odpovedať nemusíš
Skús si pozrieť túto stránku a debatu o vyňatí pôdy (debata laikov a ich praktické skúsenosti) http://www.modrastrecha.sk/forum/sho...ThreadID=88003
Ďalej http://www.porada.sk/t88174-vynatie-polnohospodarskej-pody.html
Vyvlastnenie http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...podneho-fondu/ je tam dostupný zákon o vynímaní pôdy.
http://www.trh.sk/nehnutelnosti/byvanie/232/vykupovanie-pozemkov-developermi
http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=2358&ThreadID=118293&sortBy =lastAnswer
Vobec som nepochopil o co ti islo. Ze v Bratislave a okoli su drahe pozemky? A maju akoze zlacnit lebo niekde 400km od nej su lacnejsie??? Alebo preto, ze sa nejako zmenia zakony? Cenu urcuje jedine ponuka a dopyt, nic ine...aj ked naklady na kupu pozemku budu 100 nasobne nizsie, predavat sa budu za tie iste ceny, iba marze budu vacsie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

AndrejG Pozri príspevok
Vobec som nepochopil o co ti islo. Ze v Bratislave a okoli su drahe pozemky? A maju akoze zlacnit lebo niekde 400km od nej su lacnejsie??? Alebo preto, ze sa nejako zmenia zakony? Cenu urcuje jedine ponuka a dopyt, nic ine...aj ked naklady na kupu pozemku budu 100 nasobne nizsie, predavat sa budu za tie iste ceny, iba marze budu vacsie.
Treba si to poriadne prečítať a zamyslieť sa nad tým.

Prečo to nefunguje aj tu pri Bratislave. Prečo tu každý platí, ako sprostý a niekto napíše, že dom za 30.000 € sú kecy.

Ja som napísal, že so mnou a s trochou rozumu postavíš aj za menej.
Dokonca za 35.000 € aj s pozemkom.

Pri osobnom stretnutí ti to hodím aj na papier. Žiadne kecy, len logika a fakty.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jar88 Pozri príspevok
Treba si to poriadne prečítať a zamyslieť sa nad tým.

Prečo to nefunguje aj tu pri Bratislave. Prečo tu každý platí, ako sprostý a niekto napíše, že dom za 30.000 € sú kecy.

Ja som napísal, že so mnou a s trochou rozumu postavíš aj za menej.
Dokonca za 35.000 € aj s pozemkom.

Pri osobnom stretnutí ti to hodím aj na papier. Žiadne kecy, len logika a fakty.

Tak reálny dom, alebo počarbaný papier alebo logika?
Ja by som brala tú prvú možnosť.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jar88 Pozri príspevok
Treba si to poriadne prečítať a zamyslieť sa nad tým.

Prečo to nefunguje aj tu pri Bratislave. Prečo tu každý platí, ako sprostý a niekto napíše, že dom za 30.000 € sú kecy.

Ja som napísal, že so mnou a s trochou rozumu postavíš aj za menej.
Dokonca za 35.000 € aj s pozemkom.

Pri osobnom stretnutí ti to hodím aj na papier. Žiadne kecy, len logika a fakty.
Snad nechces rozoberat preco su v Bratislave ine ceny. Lebo su tu ine pracovne moznosti, ine platy, ine moznosti vyzitia a blizko dalsie velke mesta, kde mozu ludia pracovat a v BA byvat...tych faktorov je milion. To je v prvom rade logika...a nie cakat, ze tu niekto kupi pozemok za taku cenu ako v Presove.

p.s Ja viem, ze sa da postavit dom aj za milion...ale v takom dome by som nechcel byvat, lebo by som sa to bal domom nazvat. To radsej v panelaku, tam je vyssi standard ako v dome za milion.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Stále sa tu bavíme o dome.Nie je však dom ako dom. Jar88, vedel by si ho trochu popísať ?
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Myslím si, že Jar88 to bere takto...predpokladám, že má vyhliadnutú lokalitu / pozemok / za určitú cenu, ktorá pre neho samotného je nezaplatitelná a preto potrebuje ľudí, ktorí pôjdu do toho s ním...to znamená, že kúpia spolu pozemok aj ornú pôdu / preto asi hovorí o nízkej cene pozemku /, mimo zastavaného územia nejakej obce. Spolu s ostatnými majiteľmi sa pokúsi o zmenu územného plánu a bude sa snažiť docieliť aby dané územie bolo určené na výstavbu. Možno tam chce stavať radovky, prípadne menšie bytovky t.j. max. 4 byty v jednom dome a v tom prípade by tá cena jedného bytu mohla byť do 35 tis. € / pri byte do 58 m2/ najmä ak sa zoberie, že sa hovorí o "výrobnej cene" bytu 600 € / je to reálne ciners alebo 220870 ? / Lenže pokiaľ jeho zámer je takýto zabúda na ohromnú byrokraciu našeho systému a podobné veci...úplatky, úplatky a zase úplatky
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pepa78 Pozri príspevok
Myslím si, že Jar88 to bere takto...predpokladám, že má vyhliadnutú lokalitu / pozemok / za určitú cenu, ktorá pre neho samotného je nezaplatitelná a preto potrebuje ľudí, ktorí pôjdu do toho s ním...to znamená, že kúpia spolu pozemok aj ornú pôdu / preto asi hovorí o nízkej cene pozemku /, mimo zastavaného územia nejakej obce. Spolu s ostatnými majiteľmi sa pokúsi o zmenu územného plánu (požiadame a zmeníme územný plán - jar88)a bude sa snažiť docieliť aby dané územie bolo určené na výstavbu. Možno tam chce stavať radovky, prípadne menšie bytovky t.j. max. 4 byty v jednom dome a v tom prípade by tá cena jedného bytu mohla byť do 35 tis. € / pri byte do 58 m2/ najmä ak sa zoberie, že sa hovorí o "výrobnej cene" bytu 600 € / je to reálne ciners alebo 220870 ? / Lenže pokiaľ jeho zámer je takýto zabúda (nezabúdam na ňu, viem o nej a hrá mi to do kariet - jar88)na ohromnú byrokraciu našeho systému (systém treba vyhžiť vo svoj prospech a nenechať sa zožrať - jar88) a podobné veci...úplatky, úplatky a zase úplatky
Pepa78 popísal si to skoro presne. Ja naviac počítam s tým, že je najviac 1/5 ľudí, ako ty. Ostatné 4/5 sú presvedčené a zmierené s tým, že stavebný pozemok treba draho kúpiť, lebo inak to nejde.
Čo sa týka tej ohromnej byrokracie.
Viem o nej a na tom je môj zámer vlastne postavený. Pre mňa je to výhoda, lebo moji kamaráti a priatelia sú aj byrokrati. Úplatky nepotrebujú, majú ich až, až, lebo...
O zmenu sa nebudeme snažiť a pokúšať, ale ho zmeníme.
Po obvode zóny budú dobre zarábajúce gerzonky (po 20-25.000 €), ďalej smerom k stredu zóny vysnívané radovky (po 90-100.000 €), a v strede veľký park.
Po obvode parku parádne parcely v skutočnosti zadarmo, lebo ich zaplatia tí zmierení, čo túžia celý život platiť hypotéku.
Tak že jednoduché počty.
Za 35.000 € kúpiš 3500 m/2.
Neskôr predáš po 50 €/m2 napríklad 3000 m/2 tým na radovky a máš 150.000 € na dom a zostane ti 500 m/2 pri parku v strede zóny.
To znamená dom, plus pozemok za 35.000 €
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kuriatko sa vykľulo z vajíčka ......

Konečne ...

Inak to bolo a je všetko balada o ničom ...o xxxxx...


Ako to raz povedal starý tulák v " Tisícročnej včele " ...:

Na vojnu sú potrebné tri veci :
- peniaze
- peníze
- peňeži

Ja pridám aj štvrtú , t.j. - love ...

S bytmi alebo domami je to rovnaké....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Kuriatko sa vykľulo z vajíčka ......

Konečne ...

Inak to bolo a je všetko balada o ničom ...o xxxxx...


Ako to raz povedal starý tulák v " Tisícročnej včele " ...:

Na vojnu sú potrebné tri veci :
- peniaze
- peníze
- peňeži

Ja pridám aj štvrtú , t.j. - love ...

S bytmi alebo domami je to rovnaké....
Prečo sa radšej nepridáš ?
Nemáš na to a tak povieš, nechcem, aj tak sú kyslé, alebo nezrelé.

Alebo povieš, že je to pyramída ?
Toto nieje pyramída, ani lietadlo, toto je len normálny rozum.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

jar88 Pozri príspevok
Pepa78 popísal si to skoro presne. Ja naviac počítam s tým, že je najviac 1/5 ľudí, ako ty. Ostatné 4/5 sú presvedčené a zmierené s tým, že stavebný pozemok treba draho kúpiť, lebo inak to nejde.
Čo sa týka tej ohromnej byrokracie.
Viem o nej a na tom je môj zámer vlastne postavený. Pre mňa je to výhoda, lebo moji kamaráti a priatelia sú aj byrokrati. Úplatky nepotrebujú, majú ich až, až, lebo...
O zmenu sa nebudeme snažiť a pokúšať, ale ho zmeníme.
Po obvode zóny budú dobre zarábajúce gerzonky (po 20-25.000 €), ďalej smerom k stredu zóny vysnívané radovky (po 90-100.000 €), a v strede veľký park.
Po obvode parku parádne parcely v skutočnosti zadarmo, lebo ich zaplatia tí zmierení, čo túžia celý život platiť hypotéku.
Tak že jednoduché počty.
Za 35.000 € kúpiš 3500 m/2.
Neskôr predáš po 50 €/m2 napríklad 3000 m/2 tým na radovky a máš 150.000 € na dom a zostane ti 500 m/2 pri parku v strede zóny.
To znamená dom, plus pozemok za 35.000 €
Jar88: Toto všetko čo píšeš vyzniava dobre, dokonca ja logicky ALE, poviem ti to takto...pokiaľ budete kupovať 20 kupujúci jeden pozemok v extraviláne nejakej obce, t.j. pozemok, ktorý ani nemá schválenú UPI tak to budete musieť kupovať do podielového spoluvlastníctva...vieš si to predstaviť keď jednej veci rozhodujú 20 majitelia? A čo sa stane keď niektorý zomrie, prídu dediči a bum zrazu má pozemok 24 majiteľov atď. To je jedna vec, dalšia je zmena územného plánu, to nemeniš ty, ale poslanci daného zastupiteľstva, ale dajme tomu, že ti to schvália. Potom budete potrebovať zastavovaciu štúdiu, geometráky,prípojky, komunikácie...čo keď niekto s tých 24 majiteľov sa dostane do situácie, že nebude mať peniaze na to aby vám prispel na to? zaplatíte to za neho? alebo budete čakať? Preto takéto projekty riešia developery, ktorý na to majú peniaze, ľudí a zase peniaze...ja riešim svoje pozemky na Záhorí a ver je nás tam dokopy 5 ľudí a aj tak máme problém sa dohodnúť...lebo každý chce niečo ale nechce prísť ani o x m2 na cestu...vieš preto je môj názor pesimistický

P.S. kludne keď chceš a máš niekoho kto by do toho išiel, tak sa ozvite a ja vám svojich 3000 m2 po 33 €/m2 predám :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Kuriatko sa vykľulo z vajíčka ......

Konečne ...
S bytmi alebo domami je to rovnaké....
Pre Buchača:
Možno to nevieš, ale sú aj ľudia čo si vedia spojiť dve a dve. Ty k nim určite patríš. Si inteligentný a nemáš problém si to spojiť. Len si neuvedomuješ, že sú aj ľudia ako ja.

Viem si spojiť dve a dve, rovnako ako ty, ale na viac si viem spojiť aj päť a päť. Ty sa pritom tváriš, že o päťke ani nevieš. Dokonca niekedy aj spochybňuješ existenciu tej päťky.

Ja si na rozdiel od teba uvedomujem, že sú aj ľudia, ktorým stačí zazrieť sedmičku a okamžite im zapne, že je to dva a päť.
Buchač, viac po lopate to nejde, jednoducho neviem.

Ešte k tomu tvojmu odhaleniu, konečne sa vykľulo kuriatko (prečítaj si môj príspevok č.42 a aj č.18) Tam to vysvetľujem a píšem tam aj o svojej obave, že sú aj ľudia čo vedia, že sedem a päť je dvanásť. Ja na viac predpokladám, že sa môže stať, že ovládajú dokonca násobilku. To by bola pohroma, ktorú si ty nedokážeš ani len predstaviť.

Je tu ale ešte jedna možnosť. Možno poznáš aj násobilku a myslíš si že ostatní nevedia ani sčítať. Je to omyl, aspoň u mňa, je viem aj veľkú násobilku.

Viem že je to tvrdo napísané, ale je to tak.
Napíš si čo chceš, je mi to jedno. Alebo nepíš nič a aj to mi bude jedno.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pepa78 Pozri príspevok
Jar88: Toto všetko čo píšeš vyzniava dobre, dokonca ja logicky ALE, poviem ti to takto...pokiaľ budete kupovať 20 kupujúci jeden pozemok v extraviláne nejakej obce, t.j. pozemok, ktorý ani nemá schválenú UPI tak to budete musieť kupovať do podielového spoluvlastníctva...vieš si to predstaviť keď jednej veci rozhodujú 20 majitelia? A čo sa stane keď niektorý zomrie, prídu dediči a bum zrazu má pozemok 24 majiteľov atď. To je jedna vec, dalšia je zmena územného plánu, to nemeniš ty, ale poslanci daného zastupiteľstva, ale dajme tomu, že ti to schvália. Potom budete potrebovať zastavovaciu štúdiu, geometráky,prípojky, komunikácie...čo keď niekto s tých 24 majiteľov sa dostane do situácie, že nebude mať peniaze na to aby vám prispel na to? zaplatíte to za neho? alebo budete čakať? Preto takéto projekty riešia developery, ktorý na to majú peniaze, ľudí a zase peniaze...ja riešim svoje pozemky na Záhorí a ver je nás tam dokopy 5 ľudí a aj tak máme problém sa dohodnúť...lebo každý chce niečo ale nechce prísť ani o x m2 na cestu...vieš preto je môj názor pesimistický

P.S. kludne keď chceš a máš niekoho kto by do toho išiel, tak sa ozvite a ja vám svojich 3000 m2 po 33 €/m2 predám :-)
Ja to mám komplet vyriešené za 7,73 až 6,50 €/m2.
Keď píšem že komplet, tak to znamená komplet. Od pôvodného vlastníka, cez kataster, obec, pozemkový fond, až pozemkový úrad a samostatný list vlastníctva "C". Od začiatku do konca.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ferdosondo Pozri príspevok
Stále sa tu bavíme o dome.Nie je však dom ako dom. Jar88, vedel by si ho trochu popísať ?
Pre Ferdosondo
Nehnevaj sa, ale nevedel by som, do určitej miery to správne pochopil pepa78.
Ja hľadám ľudí, čo to chápu a majú záujem si pomôcť.

Ja nemám takú trpezlivosť, ako napríklad CIMOM, čo radí ľuďom v stavebnom zákone.
Viem že pre neho je ľahké chytiť rybu a dať ju záujemcovi o radu. Ja to jednoducho nechápem a neviem sa s tým stotožniť. Je to päť zákonov a pár vyhlášok. Nechápem tu jeho nekonečnú trpezlivosť, keď odpovie desiatim na to isté a nenechá ich prečítať si radu čo dal prvému, alebo nech si nie naštudujú, ale aspoň prečítajú zak.50
Prečítaj si jeho poradu a uvidíš, jedna sprostá otázka za druhou a pritom o dve strany predtým, má odpoveď. CIMOM mu odpovie a on sa ešte dva krát opýta, či aj to a či naozaj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Prečo sa radšej nepridáš ?
Nemáš na to a tak povieš, nechcem, aj tak sú kyslé, alebo nezrelé.

Alebo povieš, že je to pyramída ?
Toto nieje pyramída, ani lietadlo, toto je len normálny rozum.

Na nejaké blbosti nemám čas , náladu a ani chuť ....

O pyramíde som nespomenul ani slovo ...
Normálny , hm , pre niekoho je to všetko jednoduché , pre niekoho nie ....
Priznávam sa , že som sa do toho až tak nezahľbil , ale aj tak sa mi akosi z toho všetkého vyrážky robia ...

P.S.:
Ozaj , postrehol som správne , alebo nie - si urazený ?????
Veď ja vravím len svoj názor , veď o to ide ...či ....?
A pepa78to vystihol najpresnejšie , ani ja by som tak nevedel ...

P.S.:
Ešte k tým cenám . Sused kúpil poblízku garáž , nič moc , cca 3 x 4 m , len elektrina , nič iné .
Za 8.300 € / 250.000,-........LEN ......
Naposledy upravil buchač : 22.09.09 at 13:42
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok

Na nejaké blbosti nemám čas , náladu a ani chuť .....

P.S.:
Ozaj , postrehol som správne , alebo nie - si urazený ?????
Veď ja vravím len svoj názor , veď o to ide ...či ....?
A pepa78to vystihol najpresnejšie , ani ja by som tak nevedel ...

P.S.:
Ešte k tým cenám . Sused kúpil poblízku garáž , nič moc , cca 3 x 4 m , len elektrina , nič iné .
Za 8.300 € / 250.000,-........LEN ......
O tých kadibudkách je to lepšie, chápem. Tam je skupina, čo ťa podrží v názoroch a svorne si dáte aj za pravdu.

Trošku dlhšie mi to trvalo, ale už som konečne pochopil, ako to tu codí.

Ešte som chcel dodať, ale zdržím sa.....demokracia aj v názoroch - chápem.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jar88, nechcem ti brat iluzie, ale vidim, ze v praxi si to este neskusal, lebo teoria je v tom na mile vzdialena praxi. Ja som kupil pozemok ako ornu podu kde uz bolo prakticky vsetko vybavene, obec o tom vedela a suhlasila s tym a aj tak kym vsetko prebehlo a bolo povolenie na stole, prebehli 2 roky. Keby si isiel do toho uplne od nuly, iba pole, nebudes stavat skor ako za 5-10 rokov. Ale nechcem ta znechucovat, chod do toho a sam uvidis. Len chcem varovat tych ludi, ktori do toho daju peniaze, ze nech to planuju skor pre ich deti, ze tam raz budu stavat, nech do toho nejde nikto kto potrebuje rychlo byvat.

p.s. Musi prebehnut nielen byrokracia ale aj samotny predaj. To tiez nebude trvat mesiac. Samotna reklama a prezentacia projektu je tiez pekna suma, minimalne milion-dva by som na to pripravil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať