Lucy27
05.03.18,14:36
Ahoj, chcela by s sa spytat ci je mozne zmenit si priezvisko zo subjektivnych dovodov? Na nete s citala ze na to treba dobre odovodnenie, mne sa moje priezvisko nepaci, dlho tuzim zmenit si ho. Neviem ale ci mi zmenu pivolia kedze ide len o to ze sa mi nepaci.
ivka70
05.03.18,13:37
Napis si ziadost, oddovodni a uvidis.
vicktor
06.03.18,06:52
Skoda ze sa tu mazu starsie otazky, asi pred rokom sa toto pytala NaTa3a a zozbieralo sa celkom dost informacii... :(
ivka70
06.03.18,07:00
vicktor
06.03.18,07:09
hladal som a nenasiel (to co som mal na mysli) ani podla klucovych slov ani podla autorky otazky
buchač
06.03.18,07:22
Lucy 27 - to znamená vek ?
Šak sa vydaj...roky by na to už aj boli. ;)
Zmena priezviska okamžitá.
ivka70
06.03.18,07:23
Asi si to s niekym mylis, pozrela som vsetky prispevky clena NaTa3a (aj pripadne vymazane by som videla), nema medzi nimi ani jeden ohladom zmeny priezviska
profesional
22.03.18,23:19
Len to, že sa ti tvoje priezvisko jednoducho nepáči, nie je zákonný dôvod na jeho zmenu. Ale existuje spôsob ako to krásne obísť.

Vycestuješ do USA.

Požiadaš o zmenu priezviska súd. Tam na to nemusíš mať žiadny relevantný dôvod. Stačí, že to tak chceš.

Rozhodnutie súdu si dáš apostilovať.

Následne si ho náš v SR úradne preložiť.

Podáš na súd v SR návrh na uznanie cudzokrajného rozhodnutia súdu.

Rozsudok slovenského súdu o uznaní cudzokrajného rozhodnutia súdu doručíš Úradu osobitnej matriky MV SR.

Celý proces v USA do detailov sa mi tu nechce rozpisovať. Ak to budeš naozaj chcieť takto urobiť, poradím cez súkromnú správu.