PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : helikobaktérzuzanask
06.10.06, 06:15
mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem

Hlinkovx
06.10.06, 06:31
stačí to vyhľadávača dať helikobakter... tu sú nejaké linky

http://www.inzine.sk/article.asp?art=9293

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=360337&s=

http://www.zdrava-rodina.cz/med/med1100/med1100_42.html

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=360337&s=

renatan
06.10.06, 07:04
Je to svinstvo, ktoré sa myslím ani nedá vyliečiť, len to liečbou hodiť do mrazu. Ale to neviem na 100%. Aj mne to zistili, jedla som dosť hnusné antibiotiká, ale našťastie pomohli. prejavovalo sa mi to na tvári okolo úst červenými fľakmi a vyrážkami, bolo to dosť škaredé a hlavne nepríjemné. Dlho som sa toho nemohla nijakým spôsobom zbaviť a po liečbe ako keď utne. Pokoj. Vraj so to často prejavuje takýmto spôsobom hlavne u žien okolo tridsiatky.

vema
06.10.06, 10:48
Dosť ma to zaujíma.Ja mám problém so žalúdkom.Mám veľa kyseliny a netrávi mi poriadne.Doktorka mi predpísala Helicid.Ja som si ešte kúpila v lekárni test na Helikobaktéra,stál len 140.-Sk,no ale moc múdra som z toho neni.Tam sa mali objaviť dve červené čiarky a ja som mala tú rozhodujúcu /druhú/ čiarku len úplne slabulinko ružovú.Tak teraz neviem či mám helikobaktéra,alebo vred,alebo len prekyslený žalúdok.Ja žiadne vyrážky nemám.Napíš mi ako sa ti to prejavilo a aké vyšetrenie ti robili na ten helikobaktér.

zszitas
06.10.06, 11:03
Da sa vyliecit, medicina to riesi trojkombinaciou antibiotik, vacsine to zabera, ale nie je to pravidlo ( vedlajsie ucinky vsak pocitite, podobne, ako RENATAN o prispevok vyssie), mozu sa vsak po case vratit. Su ale poznatky, ze dobre zabera prirodna liecba s Aloe stavou (min 90%), propolisom a cesnakovymi kapsulkami, co su prirodne antibiotika a doporucuju sa aj kvalitne probioticke kapsulky! Tato kombinacia pomohla viacerim sa zbavit exaktne Helikobacter Pilory, este aj s inymi pozitivnymi vedlajsimi ucinkami a nie negativnymi. Ide to ale trochu pomalsie, ako s antibiotikami, predsa su to prirodne preparaty, ale k ulave dojde spravidla uz prvy tyzden, ...poistovne to nepreplacaju, treba si to zvazit.

ilona
06.10.06, 11:14
Vema,to sa nemusí prejavovať len vyrážkami,ja som tiež žiadne vyrážky nemala,ale helikobaktera mám.Ak máš problémy so žaludkom,povedz to lekárovi nech ti zoberie krv na toto vyšetrenie a tak zistíš na čom si.Ak sú to vredy,tak treba ísť na gastroskopiu a liekmi sa to všetko zalieči,no možno len na čas.

renatan
06.10.06, 11:20
Ja som začala chodiť ku kožnej lekárke, lebo sa mi na okolo úst a nosa stále vyhadzovali vyrážky a červené fľaky. Ani v puberte som nevyzerala tak zle! Liečila som to mastičkami, čo mali moje deti na atopický ekzém, ibaže tie sú hormonálne, síce pomáhajú, ale len dočasne. A po dlhšej dobe mi u lekárky zobrali krv na vyšetrenie helicobactera pylori, ale hneď mi aj nasadili tie antibiotiká. Vyšetrenie bolo pozitívne, dostala som ďalšiu dávku a bol pokoj. Názov liekov si nepamätám, už je to asi päť rokov. V telke som počúvala raz besedu na tútú tému a tam jedna doktorka povedala, že niekedy sa helikob. ani nedá zistiť z krvi, výsledky môžu byť negatívne a až nejakým odberom (snáď ?) sliznice žalúdka sa to dá zistiť 100%. Už mám pár rokov pokoj, našťastie. Ešte podotknem, že som tie lieky dosť zle znášala, boli mi veľmi ťažké na žalúdok, mala som asi aj dva druhy. Ale fakt už neviem, čo to bolo.

GabiZ
06.10.06, 17:05
Moja dcéra mala približne v 8 rokoch problémy so žalúdkom. Mávala bolesti bruška, nechutilo jej jesť a bývalo jej špatne. Chodili sme k obvodnému lekárovi, ktorý jej predpísal Hylak kvapky. Tieto problémy ustúpili, ale začali sa jej tvoriť nepríjemné škvrny na tele a vtedy sme museli absolvovať sériu vyšetrení. Nakoniec jej zistili, že "niekededy v minulosti" vraj prekonala helikobaktera. Nikdy predtým však nemala takéto problémy, preto som sa snažila zistiť, ako k tomu mohla prísť. Doteraz nemám odpoveď, viem len, že ho prekonala. Tiež užívala nejaké antibiotiká a odvtedy takéto prejavy nikdy nemala. Neviem, či sa to dá vyliečiť, či sa to môže vrátiť, ale takisto neviem, ako je možné, že sme ani nevedeli, že takéto niečo v tele má a prekonala to sama a prejavilo sa to až v budúcnosti. Tiež záleží aj na imunite. Chodili sme pravidelne na vyšetrenia, sledovali ju asi 2 roky, musela dodržiavať prísnu diétu a odvtedy takéto príznaky nemala. Lekárka mi však povedala, že aj keď by sa choroba nevrátila, určité následky to môže mať v podobe nechutenstva, problémami so žalúdkom. Našťastie dospieva a teraz jej chutí jesť dvojnásobne a aby som to nepreriekla, nemá žiadne problémy. Takže asi je to u každého individuálne a možno záleží aj na veku, neviem. Neporadila som Vám, ale aspoň som sa podelila o vlastnú skúsenosť. Držím palce pri zdolávaní tejto choroby.

mariannak
06.10.06, 18:58
Ja mám tiež osobnú skúsenosť s helicobacterom pylori. Mala som dlhodobo kožné problémy, vystriedala som asi tri kožné lekárky, množstvo vyšetrení (gyn.,gastro, zubné, alergolog...) , lebo mi nevedeli zistiť, z čoho som mala na tvári červené fľaky, ktoré veľmi svrbeli. A predstavte si, po vyšetrení sondou som mala negatívne výsledky, pričom z krvi mi vyšiel výsledok na HP vysoko pozitívny! Ale nikto mi nepredpísal trojkombináciu liekov na HP. Až tretia kožná lekárka, asi po troch rokoch chodenia po lekároch, po popísaní všetkých možných vyšetrení, ktoré som absolvovala mi predpísala antibiotiká. Od vtedy mám pokoj. Antibiotiká aj mne spôsobovali mierne žaludočné bolesti. Viete si predstaviť akú mám antipatiu voči návštevám u lekárov.
HP nosí v sebe veľa ľudí, lenže im nemusí spôsobovať žiadne problémy, čiže nemusí sa prejaviť. U niekoho môže spôsobovať žaludočné problémy, niekomu kožné. Lieči sa iba v prípade, že spôsobuje problémy. A aj tu nieje záruka, že sa ti nevráti. Môžeš ho znova od niekoho chytiť.

DanielaSL
06.10.06, 19:09
K tomu , čo sa tu popísalo vyššie ,chcem len doplniť. Aby sa zabránilo recidíve HP treba si dať pozor na stravovanie. HP sa do jedla dostáva pri prenášaní potravy. Preto sa nedoporučuje jesť v jedálni popr. v reštaurácii. Jedlo pokiaľ je to možné treba nabrať rovno z hrncov , v ktorých sa varilo a jesť vlastným príborom , ktorý si dotyčná osoba umýva vždy sama a vždy len svojou hubkou a utiera vlastnou utierkou.

DanielaSL
07.10.06, 14:41
Chcem všetkých ,ktorí majú záujem upozorniť na tento článok, ktorý vyšiel dnes v novinách Pravda.

7.10.2006 - Čokoláda - zdravie - strana 3

Nepríjemný spoločník helicobacter sa kamaráti s vredmi

Ak vám nadriadený v práci príliš často neopodstatnene „čistí žalúdok“, môže sa vám začať ozývať žalúdočný alebo dvanástnikový vred. Nejestvuje síce dostatok dôkazov, že vredy priamo spôsobuje stres, neuróza však rozhodne prehlbuje príznaky tohto ochorenia! A možno na vine ani nie je váš šéf, ale baktéria nazývaná helicobacter!

Peptický vred je vlastne vred žalúdka alebo dvanástnika (predná časť čreva). Patrí medzi najrozšírenejšie ochorenia a tvorí približne 90 percent všetkých vredov. Aj keď lekári dosiaľ presnú príčinu ich vzniku nepoznajú, vedia, že sa na nej podieľa nadmerná tvorba kyseliny v žalúdku, svoju úlohu zohrávajú psychické vplyvy a napokon baktéria, ktorá sa nazýva Helicobacter pylori. Čudný špirálovitý mikroorganizmus, ktorý je známy tým, že prežíva v najmenej pohostinnej časti tráviacej sústavy, v kyslom prostredí žalúdka, je známy viac ako dve desiatky rokov. Za objasnenie jeho úlohy v zápalových a vredových ochoreniach žalúdka dostali dvaja Austrálčania dokonca Nobelovu cenu.

Spôsobuje najmä dvanástnikové vredy

Štatistika posledných rokov je pomerne optimistická. „Výskyt helicobactera v populácii klesol z 50 až 60 percent v 90. rokoch na súčasných 20 až 30 percent, a to najmä v Bratislave a okolí,“ konštatuje doc. MUDr. Ľubomír Jurgoš, PhD., prezident Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti. „Podobný výskyt zaznamenávame aj v rámci Európy. Na východnom Slovensku, kde je horšia sociálno-ekonomická situácia, má helicobactera až 40 percent obyvateľstva.“ Baktéria sa šíri doslova z úst do úst, kvapôčkovou infekciou, nejaký čas vie prežiť aj na zubnej sklovine, kam sa dostane po odgrgnutí, chvíľu vydržíaj na zle umytom pohári. Zaujímavé je, že tretina ľudí s ňou prežije celý život a nemá nijaké problémy. Ďalšia tretina možno trpí maximálne nadúvaním a zápachom z úst.
Tej poslednej však vie helicobacter poriadne „osladiť“ život. Spôsobí im zápal žalúdočnej sliznice, vredy, v zriedkavejších prípadoch dokonca rakovinu. „Z desiatich pacientov s dvanástnikovým vredom deviati majú v žalúdku helicobactera,“ dodáva doc. Jurgoš, ktorýsa na túto problematiku špecializuje.
Žalúdkový vred sa už s týmto mikroorganizmom spája zriedkavejšie. Helicobactera nájdu každému šiestemu pacientovi z desiatich.

Liečba trojkombináciou

Hoci skúsený gastroenterológ vie charakter vredu v našej tráviacej sústave obyčajne určiť už „na pohľad“ pomocou endoskopu, jednoznačný záver povie až histologické vyšetrenie, kam sa odošle vyštipnutá vzorka sliznice. Zatiaľ čo diagnostika prítomnosti helicobactera sa dá dnes urobiť aj z dychového testu, resp. nepriamo z krvi, druh vredu sa dá stanoviť jedine tak, že ho lekár vyšetrí pomocou „hadice v krku pacienta“. „Ešte je možný rőntgen, na ten však pacientov posielame veľmi zriedkavo, len ak extrémne netolerujú endoskopiu,“ vysvetľuje odborník. „Malé plošné vredy pri rtg vyšetrení navyše môžeme prehliadnuť. A nevýhodou je, že sa nedá urobiť histologické vyšetrenie.“

Pokračovanie na strane IV
Dokončenie zo strany III

Vďaka antimikróbnej liečbe, to znamená špeciálnej kombinácii antibiotík, pomocou ktorých dnes možno zo žalúdka „vyhnať“ helicobactera, a skupine liekov nazývaných blokátory protónovej pumpy, ktoré potláčajú tvorbu žalúdočnej kyseliny, dnes výskyt peptických vredov pomaly klesá. Liečba vredov sa totiž v poslednom období dosť zmenila. V minulosti sa vredy často odstraňovali chirurgicky, dnes ich moderné lieky na znižovanie kyslosti, blokátory protónovej pumpy, umožňujú vyliečiť v priebehu niekoľkých týždňov.
„Ak sa u pacienta dokáže prítomnosť helicobactera, liečime ho špeciálnou trojkombináciou liekov, v ktorej sú dva druhy antibiotík a jeden blokátor protónovej pumpy na zníženie kyseliny,“ vysvetľuje MUDr. Jurgoš. „S dvoma druhmi antibiotík je účinnosť tejto liečby 80 až 90 percent a liečba obyčajne trvá sedem dní. Pacient na ňu dopláca asi 150 korún. Samozrejme, sú pacienti, ktorí majú veľmi odolný kmeň helicobactera a u nich musíme vyskúšať viacero kombinácií liekov.“

Pomôžu aj probiotiká

Stáva sa aj to, že treba preliečiť aj blízkych príbuzných pacientov, najmä tých, ktorí mávajú opakujúce sa žalúdočné problémy a helicobacter sa k nim s obľubou vracia. „Je totiž dokázané, že v rodinách vredárov je častejšívýskyt tejto baktérie. Prítomnosť helicobactera však neznamená nákazu podobnú napríklad žltačke, nie je potrebné povinne vyšetrovať vždy celú rodinu. Z ekonomického hľadiska by to ani nebolo možné. Ak sa však v rodine opakovane vyskytujú problémy, a navyše sútam malé deti, je dobré, ak sa dajú vyšetriť všetci. Výskyt helicobactera totiž stúpa aj s vekom a často sa stáva, že jeho nositeľmi sú starí rodičia, ktorí pri kŕmení dieťaťa ochotne ochutnávajú z tej istej lyžičky jedlo.“ V poslednom období sa čoraz častejšie pri problémoch so žalúdkom a s helicobacterom hovorío „priateľských baktériách“ - probiotikách. Doc. Jurgoš: „Určite majú svoj význam. Kolonizujú sliznicu tráviaceho traktu, a tým súťažia o miesto aj s helicobacterom. Miernia nežiaduce účinky antibiotickej liečby a do tretice zvyšujú celkovú obranyschopnosť tela. Nehradíich však poisťovňa, preto ten, kto na to má, ich môže užívať už aj počas samotnej antibiotickej liečby, rozhodne však majú význam po jej skončení na úpravu črevnej flóry.“
Vredmi častejšie trpia ľudia s krvnými skupinami nula a áčko a vredári dobre vedia, že sa im najradšej ozývajú na jar a na jeseň. „Nekomplikované vredy sa vyhoja aj za 2 týždne, liečba ostatných trvá vyše mesiaca. Ak sa podarí preliečiť aj helicobactera, riziko návratu ochorenia sa 8- až 10-násobne znižuje.“ Vyliečení vredári žijú ako každý iný človek. Súčasná medicína už ustúpila aj od prísnych diét. Nikto z nich nemusí hladovať, stačísa vyhnúť potravinám, ktoré im nerobia dobre. A ešte zahodiť cigarety a naučiť sa „predýchať“ stres.

Foto popis| Austrálčania Warren a Marshall dostali za znovuobjavenie baktérie nepochopiteĺne žijúcej v kyslom prostredí žalúdka minulý rok Nobelovu cenu. Aby presvedčili svet, že helicobacter naozaj obýva nášžalúdok, Marshall vypil obsah skúmavky s kultúrou helicobactera a už po niekoĺkých dňoch sa uňho objavili príznaky akútneho zápalu žalúdočnej sliznice. Až tam zašla obetavost’ vedca v snahe presvedčit’ ostatných o svojej pravde...
Foto popis| Súčasťou žalúdočných štiav je kyselina chlorovodíková, žieravina, ktorá sa v priemyselnej výrobe používa na čistenie kovov.

***

Dôkaz prítomnosti helicobactera
Hadica do žalúdka - ide o endoskopické, resp. gastrofibroskopické vyšetrenie. Pri gastrofibroskopii sa lekár pozerá do žalúdka cez vláknitú optiku, pri videoendoskopii vidí vnútrajšok tráviacej sústavy na monitore. Malými klieštikmi vyštipne vzorku sliznice, ktorú ponorí do špeciálneho prostredia (tzv. rýchly ureázový test). Ak vzorka sčervenie, potvrdí sa prítomnosť helicobactera. Výsledok je hotový do 15 minút od vyšetrenia priamo v ambulancii. Vyšetrenie hradí poisťovňa v plnej výške. Dychový test - je to neinvazívne vyšetrenie, ktoré je však podobne ako endoskopia priamym dôkazom prítomnosti helicobactera. Môžu ho absolvovať aj tehotné ženy a deti. Robí sa len v súkromnom centre Thalion na Mýtnej ulici v Bratislave, ale skúmavky tam možno zasielať aj poštou. Prebieha tak, že pacient džúsom zapije špeciálnu tabletku a následne fúka do skúmavky. Dôkazom helicobactera je chemická reakcia vo vydýchnutom vzduchu. Diagnostika je hotová do hodiny, vyšetrenie však poisťovne hradia len čiastočne, pacient dopláca 1 900 Sk (520 Sk kúpa testu v lekárni plus 1 400 Sk vyšetrenie vzorky). Vyšetrenie protilátok z krvi -toto vyšetrenie je len orientačné. Vychádza z predpokladu, že pacient, ktorý má helicobactera, má v krvi proti nemu vytvorené protilátky. 20 percent ľudí je však falošne negatívnych alebo falošne pozitívnych. Znamená to, že pacienti s poruchou imunity môžu mať v žalúdku helicobactera a protilátky proti nemu netvoria, alebo, naopak, helicobactera už nemajú, ale niekedy v živote sa s ním stretli a protilátky v krvi majú. Vyšetrenie hradí poisťovňa v plnej výške.

Kto trpí častejšie vredmi * rodinný výskyt * osoby s krvnou skupinou 0 a A * ľudia žijúci v strese a vo veľkých mestách * fajčiari * obézni * častejšie mužiAlarmujúce príznaky Krvácajúci vred predstavuje vždy vážny stav, ktorý môže ohroziť pacientov život. Môže totiž drasticky znížiť tlak v tepnách a ohroziť funkciu životne dôležitých orgánov. Ak osobu trpiacu na peptický vred postihne náhla slabosť, dávenie, ktorého obsah vyzerá ako kávová usadenina, okamžite treba vyhľadať lekára. Iným nebezpečným príznakom je čierna stolica alebo stopy krvi v nej. Krvácanie vredu môže spôsobiť aj závraty a nevoľnosť.

Ako delíme vredy
(ich druh možno jednoznačne určiť len podľa vzorky odoslanej na histológiu, aj keď skúsený gastroenterológ ich vie na 80 percent rozlíšiť vizuálne)

Peptické
a) žalúdočné - bolesť pri nich vychádza z hornej časti brucha, po jedle obyčajne zosilnie. Chorý zvykne chudnúť.
b) dvanástnikové - spôsobujú zvierajú, pálivú bolesť v hornej časti brucha. Stav sa zhoršuje v noci. Niekomu prináša úľavu, ak niečo zje, alebo sa napije mlieka. Polovica postihnutých s dvanástnikovým vredom však nemá príznaky. Najmä tento typ vredov sa spája s prítomnosťou helicobactera.
Malígne - vredový nádor (rakovina žalúdka)

Vredy spôsobené endokrinne aktívnymi nádormi -napr. nádorom pankreasu (sú pomerne zriedkavé)

Ako na peptický vred
1. Primeraná strava:
a) Vylúčte z jedálneho lístka potraviny, ktoré vám obyčajne spôsobujú žalúdočné problémy. Súčasná medicína ustúpila od prísnych diét, treba načúvať vlastnému telu a spoliehať sa na vlastný úsudok. Komu robí zle pálivá paprika alebo cibuľa, nech ich neje. Ak vám strukoviny spôsobujú nadmernú plynatosť, vynechajte ich.
b) V zásade uprednostňujte biele mäsá a ryby, používajte rastlinné oleje, nepresáľajte. c) Súčasťou potravy by mali byť ovsené a pšeničné vločky, lecitín. Odporúča sa najmä tmavý chlieb.
d) Z minerálnych vôd sú vhodné alkalické, resp. s vyšším obsahom sodíka (škodia však pacientom s vysokým tlakom).
e) Neodporúčajú sa tučné, údené mäsá, slané oriešky a kešu, mentolové, eukalyptové cukríky a žuvačky môžu tiež zvýrazniť tráviace ťažkosti.
f) Nie je vhodné piť „zalievanú“ kávu, nápoje s vysokým obsahom kofeínu a oxidu uhličitého (bublinkové). Pálenie záhy môže niekomu spôsobiť pikantný kečup, paradajky, múčniky s makom.
2. Jedzte pravidelne a v malých množstvách. Jedlo neutralizuje žalúdočnú kyselinu.
3. Nefajčite! Existujú nepopierateľné dôkazy, že fajčenie prispieva ku vzniku peptických vredov. Osoby, ktoré nefajčia, nimi trpia zriedkavejšie.
4. Obmedzte lieky proti bolesti
na báze kyseliny acetylsalicylovej. Už dlho je známe, že acylpyrín (aspirín) škodí žalúdočnej sliznici. V prípade potreby sa radšej rozhodnite pre lieky s paracetamolom alebo ibuprofénom.
5. Antacidá. Lieky na neutralizáciu žalúdočnej kyseliny, ktoré sa dajú kúpiť bez lekárskeho predpisu, dočasne zmierňujú problémy ako podporný prostriedok. Vredy však priamo neliečia. Sóda bikarbóna síce poskytuje okamžitú úľavu, zvyšuje však riziko komplikácií ochorenia!
6. Užívajte probiotiká. Klinické štúdie dokázali, že ich užívanie má nielenže preventívny účinok pred infekciou helicobacterom, ale majú výrazne pozitívny efekt aj pri jej liečbe.
7. Stres prehlbuje príznaky vredovej choroby. Napätie uvoľňuje aj pravidelná fyzická aktivita a rôzne relaxačné metódy.

Autor: Bianka Stuppacherová

copyright: PEREX a.s. - Pravda - Pravda.sk

vema
07.10.06, 15:16
Danka,pekné od teba,že si to takto všetko pekne.Rada som si to prečítala,si poklad.

Tana74
07.11.06, 10:56
Čo by ste robili, keby bolo podozrenie na heligobaktera u deväťročného dieťaťa?
Určite s dcérkou na endoskopické vyšetrenie nepôjdem......

Tana74
07.11.06, 10:57
K tomu , čo sa tu popísalo vyššie ,chcem len doplniť. Aby sa zabránilo recidíve HP treba si dať pozor na stravovanie. HP sa do jedla dostáva pri prenášaní potravy. Preto sa nedoporučuje jesť v jedálni popr. v reštaurácii. Jedlo pokiaľ je to možné treba nabrať rovno z hrncov , v ktorých sa varilo a jesť vlastným príborom , ktorý si dotyčná osoba umýva vždy sama a vždy len svojou hubkou a utiera vlastnou utierkou.
Pekné....., ale čo urobiť s tým, keď deti chodia na obedy do družiny a vlastne často aj k starým rodičom, ktorí si nepripustia, že by niekoho prípadne mohli nakaziť......

GabiZ
07.11.06, 10:58
Čo by ste robili, keby bolo podozrenie na heligobaktera u deväťročného dieťaťa?
Určite s dcérkou na endoskopické vyšetrenie nepôjdem......

Moja dcéra mala približne v tomto období podozrenie na helikobaktera a vyšetrenia jej robili len formou krvných testov a iných odberov. Takto jej aj zistili, že ho prekonala. Myslím si, že je to len na konzultácii s lekárom, aký postup mieni zvoliť. Ale viem, že nám to zistili odbermi.

DanielaSL
07.11.06, 11:08
Pekné....., ale čo urobiť s tým, keď deti chodia na obedy do družiny a vlastne často aj k starým rodičom, ktorí si nepripustia, že by niekoho prípadne mohli nakaziť......

Ja som sa stravovala asi tak, že v jedálni mi odobrali jedlo z hrncov v ktorých sa varilo do môjho obedára a jedla som to v kancelárii na vlastnom tanieri s vlastným príborom a umyla som si to len ja vlastnou hubkou a utrela vlastnou utierkou. Tu nejde o stravovanie doma, ale vo verejných stravovacích zariadeniach.Myslím, že po dohode,by sa to aj v školskej jedálni dalo takto zariadiť.

Tana74
07.11.06, 11:20
Ja som sa stravovala asi tak, že v jedálni mi odobrali jedlo z hrncov v ktorých sa varilo do môjho obedára a jedla som to v kancelárii na vlastnom tanieri s vlastným príborom a umyla som si to len ja vlastnou hubkou a utrela vlastnou utierkou. Tu nejde o stravovanie doma, ale vo verejných stravovacích zariadeniach.Myslím, že po dohode,by sa to aj v školskej jedálni dalo takto zariadiť.
To nie je zlý nápad......

Dani a nemôže sa to preniesť aj rukami??? V našej jedálni kuchárky naberajú jedlo rukami.... keď to vidím, ani jesť nemôžem......:D

DanielaSL
07.11.06, 11:24
To nie je zlý nápad......

Dani a nemôže sa to preniesť aj rukami??? V našej jedálni kuchárky naberajú jedlo rukami.... keď to vidím, ani jesť nemôžem......:D

No práve ten helikobakter sa prenášaním stravy dostane do jedla. Holými rukami, nemajú ani lekárske rukavičky?:eek:

Tana74
07.11.06, 11:43
No práve ten helikobakter sa prenášaním stravy dostane do jedla. Holými rukami, nemajú ani lekárske rukavičky?:eek:
.... nie nemajú..... Keď som sa tam začala stravovať, začali mi problémy so žalúdkom.....

DanielaSL
07.11.06, 11:49
Tak to by som nahlásila hygiene, naše majú jednu ruku s ktorou držia tanier bez rukavice, ale tou čo naberajú jedlo majú také tenké rukavičky ako lekári....

Tana74
07.11.06, 11:57
Tak to by som nahlásila hygiene, naše majú jednu ruku s ktorou držia tanier bez rukavice, ale tou čo naberajú jedlo majú také tenké rukavičky ako lekári....
Chystám sa, len musím vymyslieť ako, aby som nedostala "padáka"......:D

Tana74
07.11.06, 12:12
Nebudú tie cesnakové kapsuly silné pre dcérku? Asi jej ich vyskúšam dávať...., probiotika som jej už začala pravidelne dávať.... no ona má stále bolesti..... ráno, počas dňa a aj večer.... Keď jej dr. nasadila Helicid, bolesti jej dočasne zmizli a po dlhej dobe jej aj chutilo jesť, dokonca aj dosť pribrala. Teraz má väčšinou chuť do jedla, ale bruško ju bolieva. Na kontrolu ideme až niekedy v decembri, ale dovtedy ju nechcem nechať tak.

vema
07.11.06, 12:22
Dostať v lekárni test na helikobaktéra.Ak nemajú,nech objednajú.Stojí asi 140.-Sk.Ja som si robila ten test,sú tam všetky inštrumenty,pichneš jej do pršteka atď.Mne ale ukázalo výsledok dosť nejasný.Sú tam dva pásiky,ktoré sa zobrazia.Jeden je,či ste test previedli správne a druhý,či je chorá.Môj druhý pásik bol veľmi bledý,tak neviem na čom som.Zajtra idem práve na hadicu.Dúfam,že to vydržím.Mne ide aj o to,či nemám zápal žalúdka,alebo veľa kyseliny,alebo nebodaj vredy,no a v konečnom dôsledku či nemám aj helikobaktéra.Som dospelá osoba,ale poviem Vám, neni mi všetko jedno.Ja som tiež užívala Helicid a bolo mi lepšie.

Tana74
13.11.06, 13:25
Dostať v lekárni test na helikobaktéra.Ak nemajú,nech objednajú.Stojí asi 140.-Sk.Ja som si robila ten test,sú tam všetky inštrumenty,pichneš jej do pršteka atď.Mne ale ukázalo výsledok dosť nejasný.Sú tam dva pásiky,ktoré sa zobrazia.Jeden je,či ste test previedli správne a druhý,či je chorá.Môj druhý pásik bol veľmi bledý,tak neviem na čom som.Zajtra idem práve na hadicu.Dúfam,že to vydržím.Mne ide aj o to,či nemám zápal žalúdka,alebo veľa kyseliny,alebo nebodaj vredy,no a v konečnom dôsledku či nemám aj helikobaktéra.Som dospelá osoba,ale poviem Vám, neni mi všetko jedno.Ja som tiež užívala Helicid a bolo mi lepšie.
Ako dopadlo vyšetrenie?
Ja stále odolávam, hoci som sa raz už aj objednala na "hadicu", ale nakoniec som neišla...:D

vema
13.11.06, 20:48
Prežila som to,ale môžem povedať,je to niečo nekonečne odporné.Teraz mi to robili druhý krát a robil mi to iný lekár.Prvý krát to nebolo také hrozné.Prebehlo to rýchlo a nenásilne.Teraz mi doktor 2 x tú hadicu dával a stále netrafil a na tretí krát sa to podarilo a potom som hodinu pľuvala krv.Nie je doktor ako doktor.Povedal,že tam nevidel žiadny zápal,tak vraj helikobaktér by tam nemal byť.Mám vraj málo žlče a chudobné jazierko./To je asi v žalúdku na lačno nejaká šťava/.Ja som si myslela pravý opak,lebo ma páli kyselina.Dal mi tabletky na trávenie,ale nerobia mi vôbec dobre a tak som tam,kde pred tým,ale aspoň viem,že nič vážne tam nemám,aspoň dúfam.Treba sa odhodlať a ak je to potrebné ísť.V čakárni sedeli ďaľšie 4 ženy,no a tiež to prežili.

Ivana Š
13.11.06, 21:25
To, že tam doktor nevidel zápal, ešte neznamená že nemáš helicobacter! To sa zistí až po histologickom vyšetrení vzorky sliznice ,ktorú Ti pri vyšetrení odobrali.

ja som bola tiež na tomto vyšetrení, je to des, ale dá sa to prežiť
(a prehltnúť)
Hneď po vyšetrení mi doktor povedal, že nenašiel nič, len mierne prepadnutú hornú klenbu žalúdka, ale to mi nemôže spôsobovať také problémy, ako udávam, a pre istotu mi zobral vzorku sliznice žalúdka na vyšetrenie.
Asi o dva týždne mi prišli výsledky a sám lekár bol prekvapený. Mala som pozitívne výsledky na Helicobacter.

vema
14.11.06, 06:32
Veď práve, on mi žiadnu vzorku nezobral,čo ma štve,keď som si už niečo vytrpela.Povedal,že mám prísť o pol roka na kontrolu.Ja počkám nejaké 3-4 mesiace a pôjdem za tým druhým doktorom,veď sa to dá.Stravu si prispôsobím tak,aby mi nebolo zle.

DanielaSL
14.11.06, 07:08
Prežila som to,ale môžem povedať,je to niečo nekonečne odporné.Teraz mi to robili druhý krát a robil mi to iný lekár.Prvý krát to nebolo také hrozné.Prebehlo to rýchlo a nenásilne.Teraz mi doktor 2 x tú hadicu dával a stále netrafil a na tretí krát sa to podarilo a potom som hodinu pľuvala krv.Nie je doktor ako doktor.Povedal,že tam nevidel žiadny zápal,tak vraj helikobaktér by tam nemal byť.Mám vraj málo žlče a chudobné jazierko./To je asi v žalúdku na lačno nejaká šťava/.Ja som si myslela pravý opak,lebo ma páli kyselina.Dal mi tabletky na trávenie,ale nerobia mi vôbec dobre a tak som tam,kde pred tým,ale aspoň viem,že nič vážne tam nemám,aspoň dúfam.Treba sa odhodlať a ak je to potrebné ísť.V čakárni sedeli ďaľšie 4 ženy,no a tiež to prežili.

Skúsila by som s tvojimi problémami piť vodu z japonských krištáľov.Mne to pomohlo. Dajú sa pozháňať aj cez internet.

Tana74
16.11.06, 16:46
Skúsila by som s tvojimi problémami piť vodu z japonských krištáľov.Mne to pomohlo. Dajú sa pozháňať aj cez internet.
Daniela, tie japonské kryštály čo spomínaš nie sú náhodou TIBI - japonské morské kryštály? Našla som na webe iba to a ani sa neviem dopátrať, kde sa dajú kúpiť....

DanielaSL
16.11.06, 17:08
Myslím, že je to ono, ja ich mám ešte , len neviem ako by som ti ich dopravila.... suseda si to kúpila z netu, skúsim sa jej opýtať, v čom jej to poslali.

Tana74
02.12.06, 15:48
Ďakujem za rady..... dcérke dávam denne cesnakové kapsuly, probiotiká a už som aj zistila, kde predávajú tie japonské kryštály.
Kúpila som aj test a vyšiel jej negatíve..... som rada.....

vema
02.12.06, 16:34
Ďakujem za rady..... dcérke dávam denne cesnakové kapsuly, probiotiká a už som aj zistila, kde predávajú tie japonské kryštály.
Kúpila som aj test a vyšiel jej negatíve..... som rada.....Kde si kúpila tie japonské kryštály?Ja by som tiež vyskúšala.

tinaM
02.12.06, 17:55
V súčasnej dobe sa helicobacter dá vyšetriť aj z dychu. Ja som bola v jednom súkromnom Medicínskom centre na takomto vyšetrení, lebo tiež som mala hrúzu z hadice. Stojí to ale 1.200,- Sk. Liečila som sa antibiotikmi a ešte stále užívam Helicid 1x denne. Problémy nemám.
Ale v každom prípade sa helico musí liečiť.

kukučka
02.12.06, 19:27
http://www.fisar.net/tibi/vodni-kefir.html

virka
12.12.06, 19:20
Záleží aký je organizmus, niekto môže všetko a niekto dostane Helicobakter a roky nevie z čoho mal problémy. Staršia dcéra mala problémy so žalúdkom.Ako 14 ročnej jej robili hadicu (nie veľmi som chcela aby jej to robili).Vybrala trojkombináciu a bolo dobre.Po roku nastali ešte väčšie problémy. Lekárka skonštatovala vyšetrenie na helicobakter celej rodine. Hadicou sme s manželom vyšetrenie odmietli, mladšej to pre vek nerobili. Odberom sa potvrdil u všetkých pozitívny helicob.. Preliečili sme sa trojkombináciou, no lekárka žiadala aby sme sa podrobili vyšetreniu hadicou.Po roku sme sa odhodlali spoločne s manželom. Manželovi zistili pozit. a mne negat.Ale sme radi že tým že sme sa odhodlali a preliečili, problémy našej staršej dcére ustúpili, aj keď nie celkom ale je to lepšie. Tá hadica sa dala vydržať a zistili nám i iné nie závažne veci ktoré nám spôsobovali problémy.

SilviaS
21.12.06, 08:48
Dobrý den!!!
Aj ja som mala Helikobaktera asi ako každý druhý človek!
Doktorka mi predpísla 3.kombináciu antibiotík a asi na 3.deň od užívania
týchto liekov som mala problémy z dýchaním a mala som veľké množstvo
hlienov ktoré neustále aj po 3.rokoch vypľúvam!!
Nemáte neaké podobné skúsenosti s týmto????
vopred vďaka Silvia:) :) :)

SilviaS
21.12.06, 13:04
Naozaj nikto nemal žiadne problémy z užitím antibiontík 3.kombináciou???
Prosím poradte!!!!:rolleyes:

Tana74
21.12.06, 16:38
Naozaj nikto nemal žiadne problémy z užitím antibiontík 3.kombináciou???
Prosím poradte!!!!:rolleyes:
Poradiť neviem, ale ja som sa v mojom okolí stretla práveže iba s negatívnymi skúsenosťami po užívaní trojkombinácie ATB, dokonca až zo zrútením imunity u jedného chlapíka...

dugilu
21.12.06, 17:38
mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem

Napiš do googla helicobacter alebo helikobakter a pohľadaj, liečenie nie je náročné, dostaneš 3-jo antibiotik naraz, alebo čo to je, keď ich vyješ (netrvá to ani tak veľmo dlho, už nepamätám koľko presne to trvalo) ešte raz otestujú helicobactera a je . Možno ho dostať kvôli oslabenej imunite respektíve vtedy sa prejaví . Treba to liečiť, lebo je (helicobacter) dôvodom na vznik žalúdočných vredov resp.rakoviny

tinaM
21.12.06, 18:56
Naozaj nikto nemal žiadne problémy z užitím antibiontík 3.kombináciou???
Prosím poradte!!!!:rolleyes:
Ja som liečbu absolvovala s celou rodinou. Problémy s užívaním 3-kombinácie neboli žiadne. Mali by sme ísť na kontrolné vyšetrenie.

magdina
01.01.07, 17:13
Vraj v miernom množstve pôsobia aj čili papričky, ktoré obsahujú kapsaicín, ktorý má antibakteriálne účinky práve na HP. Aj mne ho zistili pred rokmi, preliečila som sa antibiotikami, no v poslednej dobe mi fakt chutia feferóny a žalúdok ma nebolí.

smiledra
16.01.07, 10:31
Ahojte, som tu nová, ale ak môžem prispieť, tiež doporučujem prírodnú liečbu Helikobacter pylori, mnohí z Vás píšu tu o úspechoch s takými preparátmi. Tá liečba môže trvať dlhšie, môže to pacienta stáť viac, ale bude bez vedľajších účinkov ATB. Poznám aj osobne troch, ktorí takým spôsobom, bez ATB liečby sa z toho dostali. Dokonca mám aj jeden popis, malú štúdiu lekára, kde popisuje prekvapujúce výsledky používaním prírodných preparátov, ako propolis, aloe vera, cesnak v kapsuliach. Potvrdzujem aj to, že aj probiotiká vo forme kapsúl hrajú veľkú rolu vo vytlačení nežiadúcich baktérií z črevnej flóry a hlavne po liečbe antibiotikami probiotiká treba nutne nasadiť!

jananov
25.02.07, 19:33
Ahojte, som tu nová, ale ak môžem prispieť, tiež doporučujem prírodnú liečbu Helikobacter pylori, mnohí z Vás píšu tu o úspechoch s takými preparátmi. Tá liečba môže trvať dlhšie, môže to pacienta stáť viac, ale bude bez vedľajších účinkov ATB. Poznám aj osobne troch, ktorí takým spôsobom, bez ATB liečby sa z toho dostali. Dokonca mám aj jeden popis, malú štúdiu lekára, kde popisuje prekvapujúce výsledky používaním prírodných preparátov, ako propolis, aloe vera, cesnak v kapsuliach. Potvrdzujem aj to, že aj probiotiká vo forme kapsúl hrajú veľkú rolu vo vytlačení nežiadúcich baktérií z črevnej flóry a hlavne po liečbe antibiotikami probiotiká treba nutne nasadiť!
Vitajte a zaraďte sa do dlhého radu dealerov na Porade.

Querk
14.03.07, 17:02
Takže všetko o danej problematike nájdete na :

http://www.gastroenterolog.com/hp.htm

Helikobactera mozno zistit: v krvy - protiátky proti helikobacterovi
V stolici - antigén helikobactera, čiže
Helikobaktera osobne. :-)
biopsia - zo žalúdka "vyrežú" kúsok tkaniva
a naňom sa zistuje helikobakter

z tíchto variant je podla mna najpoužívanejší zistovanie H.baktera v krvy
// nebude to asi tým že stakímto niečim robím? // :-)
ps.: pokial to uz bolo hore nadomnou dobre vysvetlene, tak ma jednoducho ignorujte.

Pepaa
03.04.07, 05:24
Ahojte, ja osm mala asi pred 3rokmi helicobaktera :).. viem o tom ze je to vlastne mikro organizmus zijuci v kazdom cloveku avsak ke dsa zrozmnozi zacnemme mat s nim problemi ( zaludcne bolesti, grganie,nechut do jedla).. mne velmi pomohli lieky Acidophilus - tak evitaminy... a potom este ejdne neviem akos a volauju.. viem ze je vsak velmi dobre pit kysle mlieko alebo mlieko :)...

najag
03.04.07, 06:45
Na liecbu sa pouzivaju specialne antibiotika, po prelieceni vacsinou nie je uz ziadny problem.

SilviaS
03.04.07, 07:02
Čaute aj ja som mala Helicobaktera stále ma bolelo brucho a nechutilo mi jesť bola som na Gastro dali mi hadicu do krku a zistili mi to brala som troj kombináciu antibiotík a odvtedy som sa začala dusiť a nemohla som poriadne sa nadýchnuť a tak problémy pretrvávajú stále a často s tým dýchaním od vtedy ked som zobrala tu trojkombináciu viem že je to veľké svinstvo a že to dávajú také ťažké lieky aj ľudom čo trpia rakovinou!!!
:) :) :)

MilanBA
19.11.07, 09:02
Ahojte, mohli by ste napisat prirodny podrobnejsi sposob liecby na Helicobaktera. Dakujem.

Bastian
19.11.07, 09:14
Odpoveď pre Zuzanu s helicobakterom.Je to nepríjemná, možno aj nebezpečná choroba, pretože pokiaľ sa hneď nezačne liečiť, môže sa nakaziť aj rodina, prípadne okolie, v ktorom žiješ.Priateľkinmu synovi zistili tiež helikobaktera a prírodnými produktami/dvomi/ sme ho dostali z tela von, dokonca sa čudovala aj pani doktorka, lebo ho liečila liekmi 2 roky.Poradím, ozvi sa./nie som liečiteľ ani šarlatán!/
Treba sa mu ozvať (asi funguje iba na dobierku...:D).

zszitas
20.11.07, 13:02
Ahojte, mohli by ste napisat prirodny podrobnejsi sposob liecby na Helicobaktera. Dakujem.

Velmi dobre zabera na helikobacter pylori aloe vera gel (nie juice) v kombinacii s propolisom a cesnakovymi kapsulami (aby nebolo citit cesnak). Je vhodne doplnit aj prospesne, tzv. probioticke bakterie vo forme kapsuliek, ktore sa rozpustaju v crevach a nie v zaludku. Je to osvedcene, hoci je pravda, ze to netrva tyzden, ako liecba s ATB, ale nema ani nepriaznive ucinky, ako ta trojkombinacia liekov. ;)

duves
20.11.07, 18:45
Moja polovicka, kedze robi v odbore vravi, ze treba preliecit celu rodinu. A aj v zapadnej eu na to trpi dost velke % populacie. No trpi...., niekto nepocituje ziadne negativne priznaky. Ja ked som o tom nepocul, tak som ani nevedel, ze take daco je.:D

MilanBA
29.11.07, 12:50
Ako by sa mali davkovat a ako dlho aloe vera, propolis a cesnakove tablety? Moze pouzit aj prirodna forma cesnaku.... moze clovek dostat alergicku reakciu na propolis? Dakujem

Ivka14
08.12.07, 21:26
Super, ze diskutujete aj o tejto teme. Sama sa liecim na heliho, ale nie je to nic prijemne. Kysle prostredie v ustach, nechutenstvo a davenie je reakcia na predpisanu trojkombinaciu liekov. Skusala som jest aj cesnak, ale velmi mi znizuje tlak. Som naozaj zvedava, ci lieky zaberu...

Eulalia
29.12.07, 16:07
Dovolím si tiež pripomenúť. že na inzerciu je určená osobitná rubrika na tomto fóre.

Ďakujem za porozumenie. :)

Andrej, dovolím si upozorniť, že som si dovolila upozorniť Richarda na túto ochotnú osôbku. Aj priveľa ochoty niekedy škodí a lezie na nervy.

A nebola som taká slušná ako Ty:-). Už ju viacerí poraďáci upozorňovali, aj mali ironické pripomienky, ale ak má niekto hrošiu kožu, treba mu to povedať asi polopatisticky.

Richard
29.12.07, 20:22
zmazané, pokutované, najbližšie jej zablokujem konto

Tana74
31.01.08, 12:15
Dlho som tu nebola..... pre upresnenie, mojej dcérke zistili na homeopat. vyšetrení HB, liečili sme ju iba prírodne (aj tu poradenými prípravkami) + homeopat. kvapky a čo som veľmi rada, na poslednom vyšetrení ho už nemala..... :)

adi11
31.01.08, 12:56
mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem
Skúsenosť z našej rodiny
Moja sestra mala dlhé roky ekzém na rukách, hanbila sa podať niekomu ruku, pracovala s ľudmi..takže ju to veľmi trápilo. Chodila každý rok k moru, skúšala rôzne maste a nič nepomáhalo. Mala tie ruky škaredé červené a strašne ju to svrbelo. Po niekoľkých rokoch si dala urobiť rozbor krvi a zistili jej helikobakter. Hneď nasadili antibiotiká, neviem aké a koľko vybrala, ale môžem to zistiť ale hlavne, že jej tie vyrážky zmyzli.

dusansl
20.02.08, 20:52
Problém ktorý Vás stretol, by som neoznačil za jednoduchý, aj keď v dnešnej dobe akosi všetko zvykneme brať ľavým hákom.Zhltneme pár tabletiek a už budeme zdraví.
Ak sa tak nestane , prichádza prekvapenie, nervozita zdesenie a iné druhy údivu.
Helikobatker ako Vám lekár iste rád potvrdí, dlhodobým pôsobením vie vyvolať radu nepekných a mnohostranne komplikovaných onemocnení končiac trebárs rakovinou alebo čímsi podobným. Spravidla celkom dobre prečká antibiotickú liečby a po krátkej dobe už funguje v tráviacom trakte nanovo.
Ak vyčerpáte všetky debatné možnosti, pokúste sa o komunikáciu cez stránku ******************. Možno tam objavíte nové myšlienky...

Tanče
21.02.08, 07:10
Problém ktorý Vás stretol, by som neoznačil za jednoduchý, aj keď v dnešnej dobe akosi všetko zvykneme brať ľavým hákom.Zhltneme pár tabletiek a už budeme zdraví.
Ak sa tak nestane , prichádza prekvapenie, nervozita zdesenie a iné druhy údivu.
Helikobatker ako Vám lekár iste rád potvrdí, dlhodobým pôsobením vie vyvolať radu nepekných a mnohostranne komplikovaných onemocnení končiac trebárs rakovinou alebo čímsi podobným. Spravidla celkom dobre prečká antibiotickú liečby a po krátkej dobe už funguje v tráviacom trakte nanovo.
Ak vyčerpáte všetky debatné možnosti, pokúste sa o komunikáciu cez stránku ******************. Možno tam objavíte nové myšlienky...

Dusan prepáč, ale aj keby boli "tvoje" prípravky neviem aké dobré a zdravé, tak si ich od teba neobjednám a to len a len kôli tvojmu podliezavému prístupu. Keď chceš reklamu, tak si ju zaplať! a nepodlsúvaj sa tu takýmito spôsobmi. Eˇšte si nepochopil, že táto stránka je o NEZIŠTNEJ POMOCI????
Nepopieram, že môžeš mať kopu skvelých vedomosti ale tymto spôsobom ich určite nezuročíš, je to vec aj charakteru. Skús rozmýšlať aj týmto smerom!

PS: čo myslíš, prečo boli tvoje príspevky zmazané??? Áno, zmazal ich admin ale na podnet ČLENOV tohto fóra.

vasulka
21.02.08, 18:23
http://www.fisar.net/tibi/vodni-kefir.html
Kukučka,ja som sa na nete nedopátrala,kde v SR môžem TIBI kúpiť.
Z ČR to nechcú posíelať.
Vie niekto z vás o niekom u nás? Ďakujem.

tina1
22.02.08, 06:19
Kukučka,ja som sa na nete nedopátrala,kde v SR môžem TIBI kúpiť.
Z ČR to nechcú posíelať.
Vie niekto z vás o niekom u nás? Ďakujem.
skus si precitat, urob si zaver a potom sa rozhodni:
http://www.porada.sk/t72990-tibi-napoj.html#post648575
http://www.fisar.net/tibi/index.php Výňatek z knihy: Petr Karel Nečas: "Civilizační choroby,výživa a my"
http://tibinapoj.tripod.com/ PhDr., PaedDr. Petr Nečas, CSc.
"Civilizační choroby,výživa a my"

vasulka
22.02.08, 06:54
tina1, 3x ďakujem.

tina1
22.02.08, 12:30
tina1, 3x ďakujem.
ani neviem ci mas za co:D:D:D
Prajem krasny dnik

mimi30
24.02.08, 08:46
Dobry, mne zistila doktorka helikobaktera, ale povedala ze antibiotikami to nebudeme liecit lebo sa to aj tak potom vracia, ale ze upravime stravu.. takze mi dala poriadnu dietu. Len teraz neviem ci je dieta a upravena strava dostatocna na liecbu HP. Poradte :)

lienka84
18.06.08, 07:10
Dobry den,
ja mam tiez helikobakltera a uzivam ATB. Liecim sa ale aj probiotikami, cesnakovymi tobolkami a tiez pijem TIBI. tato kombinacia funguje na 100 percent

arizona
18.06.08, 07:30
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=4.10.2005/56979O

http://www.ordinace.cz/clanek/aby-vas-netrapil-helicobacter/

lienka84
18.06.08, 09:32
niekde som citala ze sa ma na HP pit mlieko. tak ale to je riadna kravina lebo mlieko zahlienuje a stav sa len zhorsuje

pasuliatko
22.06.08, 21:12
mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem

helikobakter spôsobuje bolesti žalúdka a niekedy aj zápaly.dá sa to liečiť ATB liečbou ale niekedy nie je účinná,a dosť dlhá. v niektorích prípadoch čo som počula sa lelikobakter vyliečiť nepodarilo.dali tomu človeku len lieky na utlmenie jeho príznakov inak nič.dá sa to zistiť odberom krvi alebo GFS vyšetrením. :-(

činčila
29.10.08, 19:20
cavte poradte mi moze sa brat hormonalana antikoncepcia ak ma budu liecit na helikobaktera? vravela doktorka ze hej ale bojim sa ze to bude silne ak budem brat antibiotika a hor.antikoncepciu

vandamme
16.01.09, 21:12
Zdravím.....mam takeho tušaka že mam to svinstvo Helikobaktera:D ale to len preto že mam taq trochu nadmerne množstvo slín.....inak žaludok pracuje myslim normalne....bolesti brucha nemam...ani nič take.......mohol by som to mať už len kvoli tým slinam????..thx

aniradd
22.08.09, 11:09
ahoj Bastian, veľmi ťa chcem poprosiť daj mi vedieť ako sa zbaviť tej pliagy bez antibiotík. mám ukrutné bolesti a som v šiestom mesiaci tehotenstva, takže antibiotiká mi aj tak nehrozia. ďakujem. Darina

huhu1235
02.09.09, 13:28
No cafte

Mne sa pred pol rokom objavili vyrazky na cele, take nic moc... ale sa mi to nepacilo, nemal som nikdy ziadne zavaznejsie problemy so zaludkom.. prisiel som doktorke ze mam vyrazky a ona ze urobime test na HP. Odber bol v poho za tyzden pri vysledkoch povedala ze ho mam. Hovorim ze coool... a ona ze pre istotu pojdete na gastroskopiu.... bleee... Tak som dnes bol.. musim povedat ze nic prijemne... ale HP je zevraj karcinogenna bakteria... tak som nejak pretrpel... Inak vysetrenie trubicou trva asi 5-10 min... nic prijemne a po priplateni 7 eur som mal vysledok hned na pockanie u lekarky. Jasne ze to bolo pozitivne... tak mi dala dvoje antibiotika a helicyt na znizenie kyslosti zaludocneho prostredia (tieto na predpis), taktiez BioGaia probiotika to je nejaky lactobacilius reuteri (neni treba ptredpis cca 6 eur) ze na to aby to vytlacilo toho HP zo stien a obsadilo miesto na stenach zaludka tam kde antibiotika znicia HP v zaludku. Liecba trva 7 dni antibiotikami a tie probiotika mam brat este mesiac. No sak uvidim.

huhu1235
02.09.09, 13:50
Jo este poznamka... lekarka mi povedala ze HP sa siri slinami... to znamena bozkavanim a taktiez ak niekto pije po cloveku co to ma, tak sa moze nakazit.. inak prejavy nemusi mat vobec ziadne, taktiez sa HP zevraj podiela na tvorbe zaludocnych vredov a clovek si dlhu dobu nemusi nic vsimnut. V pripade ze sa diagnostikuje vcas tak vacsinou nedokaze narobit vela sarapaty.... diagnostika moze byt krvou alebo dychovou skuskou, avsak gastroskopia je najefektivnejsia lebo odhali aj vzniknute vredy.... co napriklad z krvi alebo z dychovej skusky nie je mozne... nie ze by som bol zastanca "hadice" :( ale je to efektivne lebo potom sa moze liecba presne nastavit.... Niekde som cital ze po ATB liecbe sa aj vzniknute vredy mozu zahojit...

tu si precitajte o tom, fakt zaujimave

mrtvemoredrnona.sk / index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=22

doplnte pred linku h t t p : / /
vsetko bez medzier!!!!

Boze aky pacient tu dava tie obmedzenia ze az ked mam 15 prispevkov tak mozem pridavat linky???:mad:

Podla mna to netreba vobec podcenovat!!!!!! Mojmu otcovi to diagnostikovali, ale bohuzial neskoro. (mal uz metastazy). Najhorsie je ze je tym mozne nakazit inych ludi... preto by som to vobec nepodcenoval, a vobec neoddaloval diagnostiku a liecbu...
Momentalne tym vsetkym prechadzam tak dufam ze sem napisem este nejake postrehy.

huhu1235
03.09.09, 07:57
Tak este pridavam ake ATB som dostal

Fromilid 500
Duomox 1000

a ako inhibitor protonovej pumpy Helicid 20 (to mi ma znizit kyslost prostredia v zaludku)

jo a lekarka zabudla povedat, ze si mam najprv asi tak pol hodku pred ATB zobrat ten Helicid.. Jaa som to do seba napchal vcera secko naraz... som dostal som taku kyselinu a bolelo ma brucho ze dikes ...:D

kaivorus
03.09.09, 18:55
huhu, všetko čo si písal je pravda. Pri premnožení je to kcn baktéria.
jej vyhubenie na úroveň rovnováhy, kedy si sňou vie organizmus poradiť je niekoľko týždňov, ale bez antibiotík
mimetstar@gmail-com

wegamizi
03.09.09, 19:41
Aka hodnota vam vysla z vysetrenia krvi??

huhu1235
04.09.09, 11:22
Aka hodnota vam vysla z vysetrenia krvi??


tusim 151

huhu1235
04.09.09, 11:46
huhu, všetko čo si písal je pravda. Pri premnožení je to kcn baktéria.
jej vyhubenie na úroveň rovnováhy, kedy si sňou vie organizmus poradiť je niekoľko týždňov, ale bez antibiotík
mimetstar@gmail-com

ja viem, ale efektivita pouzitia ATB je vysoka, tyzdenne liecenie a potom mat pokoj tak to je si myslim ze lepsie ako sa stym trapit niekolko tyzdnov, viem sice ze ATB zabijaju aj prospesne bakterie.. a moze to byt pre organizmus drsne, ale beriem BioGaia tako som predtym pisal... tak dufam ze to bude v poho... Inak po 2 dnoch co berem ATB co ma stale nafukovalo, sa to teraz polepsilo... popritom jem vpodstate cokolvek (ale castejsie a v mensich davkach aby som "zamestnal" kyselinu v zaludku).... tak uvidim ake budu vysledky po liecbe

huhu1235
04.09.09, 11:53
Inak este jedna podla mna podstatna vec:

je potrebne odstranit stres, a vyvarovat sa stresovych situacii, pretoze si myslim ze stres je spustac chorob a nenapomaha liecbe. Hlavne ak stres sa odraza na bolestiach brucha alebo zazivacich problemoch. Clovek sa musi vediet ukludnit a hlavne si nepripustat banalne veci... to je podla mna zakladom uspesnej podpory v liecbe. Viem ze to neni vzdy jednoduche ale ak clovek na tom zapracuje dokaze sa drzat v pohode... alebo aspon znizit dopad stresu... mam to z vlastnej skusenosti...

wegamizi
04.09.09, 12:49
tusim 151
Ja mam 300 a nemam ziadne priznaky, ani problemy, gastrolog mi doporucil nechat to tak, pokial je to v klude.
Tie stresy su naozaj velkym problemom, treba sa ich vyvarovat. { aj ked niekedy to fakt nejde}

BXLmiami
05.09.09, 13:45
Ano slinami.A tak vždy letím do nebies,ked vidím,ako mamička olizne cumeľ,ochutná mliečko a strčí ho dieťaťu do pusy.Alebo ako gazdinka ochutná lyžičkou raz,dva krát,tri krát........Myslite na to žienky,čo máte doma dieťa,nikdy neviete,či nenosíte v sebe Helicobactera.

a_je_to
05.09.09, 14:56
Všetci, čo to máte a neviete sa ho zbaviť ! Žiadne dávky antibiotík ho neodstránia, ak nezmeníte stravovacie návyky. Ak zmeníte, ustúpi aj sám...a trvale. Je to ochorenie z dlhodobého prekyslenia organizmu a následnej infikácie HP. Ak infikáciu odstránite antibiotikami.... a prekyslenie zostane, tak len čo organizmus vylúči antibiotiká, HP sa vráti, je to iba otázka času a novej infikácie, ktorej nemožno zabrániť, najmä ak je doma...v rodine. Okrem toho...trojkombinácia antibiotík vyvraždí s HP aj všetky baktérie, užitočné pre organizmus - teda imunitný systém.
Treba dodržiavať niekoľko zásad.... a ide to! Predovšetkým obmedziť druhotne kyslé potraviny, najmä sladkosti. Sladké treba jesť do 12:00, ale potom už nie. Výnimka - zákusok v nedeľu na návšteve nezabije, ak celý týždeň dodržujete. Tiež kombinácie mäsa a uhľohydrátov po 18:00 treba vylúčiť. Taktiež všetky sladké nápoje. Sú to potraviny, nápoje a ich kombinácie, po ktorých večer "páli záha", to je ideálne prostredie pre HP. Keď som po 19:00 hladný, tak si dám kyslé ryby bez chleba, surovú papriku, surovú kapustu, zakysanku, alebo kyslú kapustu . Aj keď sú kyslé /iba prvotne/, sú dobré, lebo nespôsobujú pálenie záhy a nepodporujú HP. Keď ma večer pálila záha, dal som si na noc do úst pod hornú peru pol tabletky Calcium - vápnik /Walmark, alebo Naturvita/. Do rána sa postupne rozpustil a ničil HP v dvanástorníku lepšie. ako antibiotiká. Cez deň treba namiesto maškŕt občas zobrať za kávovú lyžičku semienok sezamu /dostať v potravinách/ a žuvať. Dobrý je aj celozrnný pukancový chlieb a bylinkové nesladené čaje. Obsahujú toľko vápnika, že sa lieči nielen HP, ale aj osteoporóza a iné neduhy. Po osvojení týchto stravovacích návykov HP ustúpi sám, aj bez antibiotík, lebo sa mu vo vašom organizme nebude dariť.

piggos
05.09.09, 17:46
ahoj..môžem sa k vám pridať?...no ja som tiež pred rokom bola liečená na helikobaktera..mne ho zistili dychovou skúškou...a mala som ho už pomerne dosť nad normou..čo je 4%..ja som mala okolo 18%..tak to je uč čo povedať...tiež mi bola daná liečba trojkomb.antibiotik...no po nich mi bolo tiež dosť blbo.ale pomohlo..helikobakter sa fakt nedá zničiť úplne..každý človek ho má ale nie každému to vypukne..
a následky?....nemôžem sladké...do teraz beriem helicid ,ale len v tedy keď cítim že my zdvihlo kyselinu...zo tri dni beriem helicid a potom dlhšiu dobu nemusím...najnovšie mi doktorka povedala, že vyprážané jedlá tiež zvyšujú hladinu kyseliny v žalúdku..čomu tiež sama nechcela veriť ale vraj je to tak...
tak že moje prekyslené žalúdky..nejecte sladké.vyprážané..a doprajte si veľa mliečnych výrobkov..hovorí sa že ked páli žáha treba sa napiť mlieka...;)..veľa zdravia...:)

ropy
05.09.09, 18:28
Ahojte, ja som mala vážne problémy s helicobacterom, brala som
trojkombináciu liekov, pomohlo len na krátky čas, problémy sa
vrátili, začala som užívať ALOE - žltá bandaska,pijem ho asi
6-ty rok s menšími odstupmi a je to celkom OK.
Doporučujem aloe s propolisovými a cesnakovými tobolkami od tej
istej spoločnosti. čaute

multiverse
11.02.10, 21:53
Zdravim,

asi pred 2 mesiacmi sa u mna objavili zaludocne tazkosti. Prejavuju sa nechutou do jedla pri strese, obcasnou bolestou brucha, pocitom na zvracanie (najma na cudzich miestach - v autobuse, v elektricke, v kostole, v skole pri skuske... na tychto miestach sa mi predtym nic podobne nestavalo), pocit nafuknuteho zaludka po jedle, "zvuky" pri traveni,... Asi po 3 tyzdnoch, ked som si uvedomil, ze mi to samo od seba neprejde som sa rozhodol navstivit obvodnu lekarku. Ta mi predpisala Orenzim a Degan, s tym, ze ak sa nic nezlepsi, tak mam prist o tyzden. Nepomahalo, tak som si predpisal este hylak a smectu. Po tyzdni mi lekarka urobila krvne testy (boli v poriadku) a poslala ma na gastroenterologiu. Na gastro mi vykonali po zaplateni 7€ ultrazvuk, s ktorym nic nezistili. Potom nasledovalo kolonoskopicke vysetrenie (zazitok do konca zivota :D, ale netreba sa toho bat ;)). Doktor mi predpisal Helicid a Ganaton. Po dvoch tyzdnoch prisli vysledky kolonoskopie a potvrdili teda helicobacter. Co som sa docital na nete, tak tuto bakterie ma v sebe v podstate asi kazdy, ale prejavi sa len niekomu. Zajtra idem opat na gastro, tak dufam, ze mi doktor povie, ze za moje tazkosti moze prave tento helicobacter, pretoze uz davno mi zacali tieto traviace problemy prekazat a neviem sa dockat kedy sa budem citit normalne a budem moct robit veci co predtym :mad:

huhu1235
15.02.10, 13:32
Tak ako som slubil ze napisem ako to dopadlo s mojou liecbou. Cca pred pol rokom mi zistili stredne pokrocilu chronicku gastritidu zapricinenu helicobakterom. Po liecbe antibiotikami v septembri 2009 som mal po troch mesiacoch ist na kontrolu. Bohuzial to nevydalo, tak som doniesol vzorku stolice az tento mesiac. Bohuzial ma sestricka zrusila, ze nemozem doniest vzorku stolice z predchadzajuceho dna pretoze HP prezije v prostredi mimo kysleho zaludka len 2 hodiny :D. Tak som doniesol na druhy krat spravnu vzorku :cool:. Po tyzdni som mal volat koli vysledkom. Dnes som volal a milo ma prekvapili ze mam negativnu vzorku. Takze to vyzera ze som sa ho zbavil :---. Sestricka sice povedala ze ak sa objavia nejake priznaky tak ze mam prist znova, ale niekde som cital ze ak raz HP vyliecis tak uz ho nedostanes... no uvidime. Nechcem nechat nic na nahodu, a preto si idem dat spravit este test u ineho odbornika. Od septembra stale tlacim do seba BIOGaya tableku denne a zacal som uzivat aj imunoglukan. Ten imunoglukan mi zabera, minuly rok som bol o takomto case stale chory a hrdlo ma stale bolelo, ale teraz s tym nemam ziadne problemy... takze si myslim ze podpora imunity je dost dolezita.... taktiez som odporucil svojej priatelke imunoglukan a tiez jej zmizly niektore problemy.....ale to asi do tohto fora nepatri. Momentalne rozmyslam nad vyskusanim ikoloidnych mineralov pre podporu imunity. No dufam ze mam uz nadobro od HP pokoj.
Mimochodom niekedy ak pojem vela veci naraz tak mam palenie zahy a na to pouzijem tabletku Helicid 20 a je to v pohode. :)
Vsetkym drzim palce aby tiez dokazali zvitazit nad tou pliagou.

knmmiki
25.02.10, 22:27
dobry den.
mam taku otazku ze akym spuosobom sa helikobaktér moze dostat do tela. je mozne ze som ho dostal nejakou formou potravi?? ako myslim domace stavovanie bo doteraz som sa nikdy nestravoval v jedaalnach a podobnych zariadeniach (proste mala dvovera knim :D ). aky doba asi uplynie od infikacie kym sa prejavia neake priznaky.potom prejavy tiesom tu uz neake ciital,ale zatial ziadne znich nemaam a aj tak helikobaktér nosim vsebe zatial nedela sarapatu tk uz len cakam kedy to zacne. liecenie zevraj sa to neda liecit uuplne doktorka mi nepredpisala ziadne antibiotika zatial tak neviem ci mam one poziadat aj ked mi to ona neodporucila.
mam neaksi specialne upravit jedaalnicek aby som to este nezhorsoval ???

za odpovede van dakujem uz vopred

hurajova miroslava
06.04.10, 10:44
Dobrý deň, chcela som sa Vás opýtať, či niekto nemáte skúsenosti s HP - vyšetrenie zo stolice. Je účinné aj vtedy, keď som už raz bola liečená na HP?? Myslíte, že je to presné? Lebo výsledok mi vyšiel negatívny, ale príznaky na HP mám presne ako predtým, keď mi ho zistili z gastroskopického vyšetrenia.
Ďakujem vopred za odpoveď.

gagus
06.04.10, 10:53
Tvoj problem je celkom bezný a nemusis sa nicoho obávat. Mala som pred cca rokom tiež pozitívny výsledok a po nasadení liekov (mimochodom boli hnusné, mala som povlak na jazyku ako nikdy) som v poriadku. Pri neliecení by sa tvoje problémy prehlbovali, ja som mala traviace tazkosti, bola som vzdy "nafuknuta" , ale teraz mi je fajn.

Stefan2005
06.04.10, 12:14
... akym spuosobom sa helikobaktér moze dostat do tela. j... priznaky... zatial ziadne znich nemaam a aj tak helikobaktér nosim vsebe zatial nedela sarapatu tk uz len cakam kedy to zacne....

Prenos Helicobacter pylori na človeka stále nie je dodnes s určitosťou objasnený. V publikáciach sa hovorí o orálne-orálnom a orálnefekálnom prenose.

Myslím si, že zbytočne sa zaťažuješ takýmito problémami. Každý v sebe nosíme určité genetický dané i nedané choroby, a raz príde impulz, ktorý chorobu aktivuje. Že čo je to za impulz, nedá sa jednoznačne nikdy povedať.
Ľudský organizmus je jedna úžasná vec, všetko má svoje určenie, aj keď medicína a ani iná veda ešte nevie na všetky otázky dať odpoveď.
Aj helicobacter má svoje negatíva, ale čítal som i o jeho kladných účinkoch. Samozrejme podstatný je jeho vyvážený pomer ( takýchto "stavov" je nespočetné množstvo - spomeniem len cholesterol - nadbytok (toho zlého) spôsobuje problémy, nedostatok takisto).

Takže rozumne sa stravovať, všeho s mierou, dodržiavať hygienu, ... a myslieť na pozitívnejšie vec...

jalco
11.04.10, 06:53
ahojte,.. asi rok som mal strasne problemy schudnutie strasna nechut do jedla, pri azjedeni niecoho mastneho alebo tazsieho pocity na zvracanie a podobne. po roku sa mi konecne podarilo zisstit ze to asi bude HP tak nasledovala hadicka do zaludka, kolonoskopia,.. potrvdene,.. preliecene v decembri 2009. teraz v aprili 2010 sa ale tazkosti vratili - nechutensktvo slabost, pocit na zvracanie, bublanie v zaludku/crevach,.. myslite ze by to mohol byt znova HP? ak ano ake vysetrenie na overenie odporucate? stolica, krv, alebo dychova skuska alebo nieco ine?

vdaka

piggos
12.04.10, 17:57
ahojte,.. asi rok som mal strasne problemy schudnutie strasna nechut do jedla, pri azjedeni niecoho mastneho alebo tazsieho pocity na zvracanie a podobne. po roku sa mi konecne podarilo zisstit ze to asi bude HP tak nasledovala hadicka do zaludka, kolonoskopia,.. potrvdene,.. preliecene v decembri 2009. teraz v aprili 2010 sa ale tazkosti vratili - nechutensktvo slabost, pocit na zvracanie, bublanie v zaludku/crevach,.. myslite ze by to mohol byt znova HP? ak ano ake vysetrenie na overenie odporucate? stolica, krv, alebo dychova skuska alebo nieco ine?

vdaka

zájdi si k obvodnému a skús si len popýtať helicid alebo omeprazol .. sú to tabletky na zníženie kyseliny ktorá so po HB zvykne dosť často zvýšiť..ja som mala tiež HB asi pred dvomi rokmi a do dnes užívam helicid.aj to len v tedy keď pociťujem že už mám kyselinu zvýšenú...či že nemusí sa jednať hneď o HB ....

arizona
12.04.10, 18:03
ahojte,.. asi rok som mal strasne problemy schudnutie strasna nechut do jedla, pri azjedeni niecoho mastneho alebo tazsieho pocity na zvracanie a podobne. po roku sa mi konecne podarilo zisstit ze to asi bude HP tak nasledovala hadicka do zaludka, kolonoskopia,.. potrvdene,.. preliecene v decembri 2009. teraz v aprili 2010 sa ale tazkosti vratili - nechutensktvo slabost, pocit na zvracanie, bublanie v zaludku/crevach,.. myslite ze by to mohol byt znova HP? ak ano ake vysetrenie na overenie odporucate? stolica, krv, alebo dychova skuska alebo nieco ine?

vdaka

vyšetrenie na HB sa dá urobiť aj z krvi

Oliwa
25.06.10, 12:33
Chcem sa spýtať, či má niekto z Vás osobnú skúsenosť liečby helicobaktera homeopatikami.
Výsledky po absolvovaní gastroskopie sú pozitívne, dostala som Ganaton a Controlog, na kontrolu som mala prísť o mesiac, čo je teraz cca o 3 týždne - takže zatiaľ žiadne ATB, ani Helicid nemám naordinované.
Medzitým som sa dozvedela /skôr ako lekár/ výsledky testov - žiaľ pozitívne, takže tú helicopotvoru mám.
Lekára som informovala o pozitívnych HP testoch /náhodou sme sa stretli, mal chrípku, rúško na ústach, ledva stál na nohách a musel prísť do práce - predpokladám, že to bol dôvod, prečo povedal, že zatiaľ mám brať liečbu, ktorú mi naordinoval a prísť na kontrolu /a pre výsledky :D/ v určenom termíne.
Keďže nemienim nechať tú potvoru zatiaľ len tak vegetiť, bola som dnes u homeopata /v minulosti mi už pomohol s problémom, na ktorý bola chémia krátka/ a ako doplnok som si kúpila v prírodnej lekárni na mieru miešané bylinkové čaje, ktorými sa "preplachujem" namiesto čiernej kávy.
Za Vaše prípadné skúsenosti s helicopotvorou :( a homeopatikami ďakujem.

skorica23
25.06.10, 12:37
mne indikovali HB, ale kedze som nemala nejake bolestive priznaky (az na akne), dr. mi poradila, aby som si kupila cesnakove tobolky a oreganovy olej, upravila stravu. pred 2 tyzdnami som bola na teste (zo stolice) a vysledok bol negativny:) myslite, ze takyto test je hodnoverny?

Stefan2005
25.06.10, 15:48
... pred 2 tyzdnami som bola na teste (zo stolice) a vysledok bol negativny... myslite, ze takyto test je hodnoverny?

v každom teste je určitá miera pravdepodobnosti nepresného výsledku...
Myslíš si, že keby miera spoľahlivosti testu bola výrazne nespoľahlivá, preplácali by test poisťovne?

Oliwa
25.06.10, 16:04
mne indikovali HB, ale kedze som nemala nejake bolestive priznaky (az na akne), dr. mi poradila, aby som si kupila cesnakove tobolky a oreganovy olej, upravila stravu. pred 2 tyzdnami som bola na teste (zo stolice) a vysledok bol negativny:) myslite, ze takyto test je hodnoverny?
Podľa vyjadrenia dr. makrobiológie, ktorá mi tieto testy robila /zo sliznice odobratej pri gastroskopii/, sú testy zo stolice hodnoverné na 97 %. Dokonca hodnovernejšie ako tie z krvi, lebo tam vraj môžu nastať iné reakcie, ktoré nemusia HP potvrdiť. Aspoň tak som ju pochopila a nemám dôvod jej neveriť...

EMILY04
31.01.11, 12:24
Neviem mi niekto povedať aké sú hraničné hodnoty pre helicobakter?

miramax1
31.01.11, 13:29
Negatívny výsledok < 9,0
Hraničný výsledok 9,0 – 11,0
Pozitívny výsledok > 11,0

http://www.adlpresov.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=131&Itemid=43

ivka67
01.04.11, 10:47
porate mi prosim ak mate nejake skusenosti s helikobakterom_mam po druhy krat zle vysledky z krvi,maa som strasne mravcanie v hlave. je to normalne__?docitala som sa,ze niekomu pomahaju cili papricky,ale mna hned rozbolel zaludok,mam vacsinou zacpu.a sa podpornou liecbou nejak pomoct__?akujem

huhu1235
08.02.12, 09:56
Ja som kupil Citricidal z tejto stranky
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/citricidal-p-461.html

Pred 2 rokmi som mal Helicobakter Pylori a lekari mi dali klasicku trojkombinaciu antibiotik, ktore mi sice helikaca zabili ale mi taktiez robili zaludok. Ked som to bral tak ma napinalo na zvracanie a bolo mi zle z tych liekov, aj nechutenstvo som mal k jedlu... proste uplne zle. Bol som aj 2x na trubici koli kontrole. Povedali mi po tych liekoch ze som vylieceny. Avsak asi po pol roku sa mi zhorsil stav... stale ma naduvalo, mal som pocit plneho brucha a tiez mi zle travilo. Tak som isiel na kontrolu cez dychovu skusku. Stalo to sice vela ale zistili mi zase Helikaca. Tak som si kupil ten citricidal. Ako som ho dostal tak som sa asi mesiac rozhodoval pre prve pouzitie..... Nakoniec som sa rozhodol a poviem vam ze take nieco odporne som este nepil. Skoro som sa potykoval. Ale vydrzal som a asi po 3-4 raze co som to pil tak uz to take horke nebolo a teraz to ani poriadne nezapijam. Davam si 10 kvapiek do cca 2dl vody niekedy 2 niekedy raz za den. Lepsie je na prazdny zaludok. Skusal som aj hned po jedle ale mal som tazky zaludok potom. Ak to vypijem na lacny tak necitim ziadne tazkosti s plny zaludkom. Inak mal velke problemy so zaludkom tak som sa na to odhodlal a po cca 10 minutach ako som ho uzil mi ustupilo aj naduvanie brucha. Nedam dopustit na tento vyrobok, velmi mi pomohol a ked doberem tu flasku tak pojdem sa dat skontrolovat znova na tu dychovu skusku a potom pre istotu aj na hadicu (bleeeeee). Potom napisem :o)

nikua
27.04.12, 17:36
Helikobakter je dost hnusny moj ocino nanho zomrel vdaka doktorke

Andy Kralik
27.04.12, 18:02
ale dá sa to vyliečiť. je to baktéria ako každá iná. len by bolo vhodné vyšetriť aj rodinu aby sa v prípade pozitivity preliečili, lebo inak je možnosť že sa od nich hneď spätne infikujete

Adriana Kraislová
20.06.12, 10:42
Ahojte poraďáci, práve bojujem s helikobakterom. Mal niekto horkosť v ústach?:eek: Ako dlho to trvalo? Ja som so žalúdkom nemala žiadny problém, iba okolo úst sa my vyhodili nie pekné vyrážky, ktoré ani makeup neschoval. Zašla som na kožné a bolo to jasné. Pani doktorka hneď idetifikovala príčinu, pre istotu mi dala urobiť test zo stolice a helik sa potvrdil. Nič by mi tak neprekážalo ako tá strašne horká chuť v ústach. Vie mi niekto poradiť čo s tým? ;):rolleyes: Ďakujem pekne za každú radu.:o

babka - ježibabka
20.06.12, 19:31
Keď sa vylieči heliko zmizne aj chuť. Mala som pri posteli pohár medu.

Ingrid Ondruskova
26.07.12, 15:43
...aj ja mávam posledné dni horko v ústach, ale aj redšiu stolicu...vyšetrenia ma ešte len čakajú...myslím si, že mám helicobact., len má trápi tá redšia stolica....je to častý sprievodný jav??

branislavp
30.04.13, 20:48
má niekto skúsenosti s vyšetrením žalúdka dychovou skúškou? Ako sa to robí a či to hradí poisťovňa, ďakujem za odpoveď.

branislavp
01.05.13, 07:12
má niekto skúsenosti s vyšetrením žalúdka dychovou skúškou? Ako sa to robí a či to hradí poisťovňa, ďakujem za odpoveď.
už nepotrebujem poradiť.

kexinko
28.11.13, 19:47
Nebudú tie cesnakové kapsuly silné pre dcérku? Asi jej ich vyskúšam dávať...., probiotika som jej už začala pravidelne dávať.... no ona má stále bolesti..... ráno, počas dňa a aj večer.... Keď jej dr. nasadila Helicid, bolesti jej dočasne zmizli a po dlhej dobe jej aj chutilo jesť, dokonca aj dosť pribrala. Teraz má väčšinou chuť do jedla, ale bruško ju bolieva. Na kontrolu ideme až niekedy v decembri, ale dovtedy ju nechcem nechať tak.
nebudu

avalik
28.11.13, 19:54
Nebudú tie cesnakové kapsuly silné pre dcérku? Asi jej ich vyskúšam dávať...., probiotika som jej už začala pravidelne dávať.... no ona má stále bolesti..... ráno, počas dňa a aj večer.... Keď jej dr. nasadila Helicid, bolesti jej dočasne zmizli a po dlhej dobe jej aj chutilo jesť, dokonca aj dosť pribrala. Teraz má väčšinou chuť do jedla, ale bruško ju bolieva. Na kontrolu ideme až niekedy v decembri, ale dovtedy ju nechcem nechať tak.
nebudu

hadam za 7 rokov co preslo od zadania otazky uz odpoved pozna, ci ???? :eek:

Palo Bojda
21.06.14, 15:09
Ja som bol včera na trubičku , a nech sa paci helikobakter. Takze mam nasadene silne antibiotika, ale skusam hladat alternativnu liecbu. Zatial som narazil na rakytnikovy olej a velmi dobre vypada masticha - zivica z pistaciovnika ,

(vymazanie reklamy)

arizona
21.06.14, 17:57
Ja som bol včera na trubičku , a nech sa paci helikobakter. Takze mam nasadene silne antibiotika, ale skusam hladat alternativnu liecbu. Zatial som narazil na rakytnikovy olej a velmi dobre vypada masticha - zivica z pistaciovnika ,

(vymazanie reklamy)
To co je za stranku? Nejaka podvodna, co z ludi iba vyzbiera peniaze a potom sa mozu stazovat na Lamparni, ze naleteli podvodnikom???

Web stranky, co nemaju jediny kontakt na predavajuceho,su nedoveryhodne a podvodnicke.
Ked chce niekto predavat seriozne, tak sa neboji uviest svoje obchodne meno a ostatne potrebne inicialy...

Alikaa_m
19.08.14, 12:02
Web stranky, co nemaju jediny kontakt na predavajuceho,su nedoveryhodne a podvodnicke.
Ked chce niekto predavat seriozne, tak sa neboji uviest svoje obchodne meno a ostatne potrebne inicialy...

Webové stránky nemajú ani obchodné podmienky nieto nejaký kontakt. Takže zase stránky začánajícího podpovodníčka.

cami
20.01.16, 07:04
Mám problém s helicobaktérom, liečila som sa, bolo to hrozné (podarilo sa znížiť hodnoty), tak pravidelne chodím na kontroly. Predtým som nemala žiadne ťažkosti, teraz sa ťažkosti objavili tak som šla na odber krvi. Mala som hodnotu 31. Môžte mi poradiť od akej hodnoty sa podávajú antibiotiká?