porucha
23.01.09,22:58
Máte niekto skúsenosti s poskytovaním účtovníctva ako SZČO v priestoroch klienta s.r.o. - podvojné účtovníctvo? Mám ponuku na spoluprácu v rozsahu min.4 dni v týždni a min.6 hod.denne. Majú vlastný software. Len na základe zmluvy, v ktorej okrem iného zodpovedám aj za prípadné neúmyslené chyby a škodu musím nahradiť. Takže musím byť poistená. Nemám takmer kedy robiť ďalších klientov (zatiaľ sa ponuky nehrnú). Začínam tento rok po 3-ročnej materskej, takže školenia v plnom prúde. Vie mi niekto poradiť ako nastaviť cenu za prácu? Hodinovú alebo položkovú, alebo paušál? A či závierkové práce a priznania zvlášť? Mzdy a personalistiku nechcú. Mám 14 ročnú prax. Ale bola som len zamestnanec v jednej firme. Ďakujem
Dav
24.01.09,06:47
Pozri si cenník http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
Mali by Ťa prijať do pracovného pomeru, lebo to, čo požadujú, ma znaky závislej práce. A poverením viesť účtovníctvo inou osobou sa nezbavujú zodpovednosti za jeho správnosť a úplnosť.
Ale čo si už človek navyberá, keď je rád, že má prácu...
veronikasad
24.01.09,08:17
Robila som 4 roky JU na živnosť priamo vo firme na ich SW, vlani som s tým skončila a už by som takú ponuku zobrala len v prípade, keby som bola uplne bez práce alebo za poriadne nadsadenú cenu /a tú obyčajne platiť nechcú, inak by si zobrali účtovníčku na prac.zmluvu/. Veľa času som strávila úplne inou prácou ako účtovanie ...
Zoltán Kovács
24.01.09,08:22
Závislá práca, ako vyšitá.
veronikasad
24.01.09,08:24
Závislá práca, ako vyšitá.
V mojom prípade to nebola jediná zákazka ...
Zoltán Kovács
24.01.09,08:26
V mojom prípade to nebola jediná zákazka ...

Moja odpoveď je pre zadávateľku. Klientove priestory, soft, určený čas......


Ja tiež som pracoval takto v jednej firme, ale iba jeden deň v týždni. Ale nakoniec som to zrušil, a teraz robích aj ich doma.
Kazu
24.01.09,09:03
Máte niekto skúsenosti s poskytovaním účtovníctva ako SZČO v priestoroch klienta s.r.o. - podvojné účtovníctvo? Mám ponuku na spoluprácu v rozsahu min.4 dni v týždni a min.6 hod.denne. Majú vlastný software. Len na základe zmluvy, v ktorej okrem iného zodpovedám aj za prípadné neúmyslené chyby a škodu musím nahradiť. Takže musím byť poistená. Nemám takmer kedy robiť ďalších klientov (zatiaľ sa ponuky nehrnú). Začínam tento rok po 3-ročnej materskej, takže školenia v plnom prúde. Vie mi niekto poradiť ako nastaviť cenu za prácu? Hodinovú alebo položkovú, alebo paušál? A či závierkové práce a priznania zvlášť? Mzdy a personalistiku nechcú. Mám 14 ročnú prax. Ale bola som len zamestnanec v jednej firme. Ďakujem

A v tej zmluve máš okrem iného určené aj miesto výkonu práce, softwér na ktorom budeš pracovať a nebodaj ešte aj podľa pokynov nejakého ich pracovníka. :)