Stebielko
27.01.09,16:57
Ahojte. Neviete, koľko je od 1. januára 2009 príspevok z úradu práce na samostanú zárobkovú činnosť?
Zoltán Kovács
27.01.09,16:14
Je to premenlivé podľa krajov. Presnú informáciu ti vedia poskytnúť aj na miestne príslušnom úrade práce.
Rosch
28.01.09,11:03
2416,16 Eur v Bratislave
Stebielko
27.03.09,15:11
Manžel mal ísť teraz v utorok na úrad práce, kvôli tej živnosti. Volali mu však, že nemá chodiť, pretože dotácie na otvorenie živnosti teraz pozastavili. Neviete niekto o tom niečo?
r_d_h
27.03.09,18:59
novela zakona o dotacii na podnikanie vytvorili nove pravidla
Xanti
27.03.09,19:18
Manžel mal ísť teraz v utorok na úrad práce, kvôli tej živnosti. Volali mu však, že nemá chodiť, pretože dotácie na otvorenie živnosti teraz pozastavili. Neviete niekto o tom niečo? Heeeeej novela zákona, ak manžel bral dotáciu už na podnikanie z UP, tak na dalšiu má nárok po uplynutí až 5 rokov od poskytnutia prvej dotácie. :rolleyes:
r_d_h
28.03.09,06:03
Novela ktoru vydala vlada tak rusi aj pre tych co uz maju priznanu dotaciu do 31.3.2009 co si ju este nevyziadali a musia o nu poziadat znova
111lubor
28.03.09,21:48
Dokument je zákon o sociálnom poistení. Má to snáď súvis s dotáciou na podporu podnikania od Úradu práce. Dík za odpoveď
r_d_h
29.03.09,10:48
ano su tam nove pravidla co sa tyka dotacii od UP tj. clanok II v dokumente
Franta
31.03.09,13:13
Novela ktoru vydala vlada tak rusi aj pre tych co uz maju priznanu dotaciu do 31.3.2009 co si ju este nevyziadali a musia o nu poziadat znova
Ja by som sa len chcel spytat, kde je o tom napisane, ze sa rusi aj spiatocne, ked uz ma niekto prispevok priznany?. . . ved tato skutocnost plati az od 1.4. nie?
r_d_h
01.04.09,05:49
Ja by som sa len chcel spytat, kde je o tom napisane, ze sa rusi aj spiatocne, ked uz ma niekto prispevok priznany?. . . ved tato skutocnost plati az od 1.4. nie?
cital som to v materialoch ktore dostal UP ako pokyny od ustredia UP
Maryanet
01.04.09,13:35
Zdravím.Je to téma,ktorá sa týka aj mňa.V januári mi povedali,že mám nárok na príspevok na podnikanie,jediná podmienka bola, že musím byť na UP 3 mesiace.Hneď na to,boli všetky aktivity pre získanie príspevku na UP zastavené a vyčkávalo sa čo bude s ,,krízou".A teraz prišli s tým,že je to už INAK a to čo bolo povedané na začiatku roka už neplatí.Mám smolu...Je to ako s tým šrotovným.Dajú balík peňazí,ľudia sa to snažia využiť a tí poslední majú ,,smolu" a na šrotoviskách dostávajú infarkty, čo teraz.Pokiaľ viem,šrotovné sa má otvoriť znova.Ja len nechápem prečo novela zákona je platná od 1.4. a týka sa to aj spätne tých,čo to ,,nestihli"!Neviem či to niekomu pomôže...ale mne aspoň trochu po tom všetkom,čo som dnes zistila.
Rybar75
01.04.09,13:52
Hlavne ,že máme šrotovné :mad:

V polovici decembra podana ziadost na pripravu ,vypracovany zámer aj kalkulácie ,na testy som sa dostal až koncom februara, úspešne absolvoval testy a obdržal osvedčenie.
S tym, že u nas sa medzi tym zmenila vyrazne aj vyska dotacie do mínusu, čiže aj kalkulácie už nevychádzali ,tak ako som povodne plánoval.
+som ratal este aj s pozickou na rozbeh k dotacii.

Dnes je už absolutne všetko pasé a možem žačať znovu.
S tym, že nikto nevie, ake su a budu podmienky.
KOCURKOVO!

Hlavne, že od uradu práce mám mesačne 0€ (0.-sk)
JASK
01.04.09,20:04
mňa by zaujímalo či môžem dostať znova dotáciu pre szčo ak som ju dostal 1.4,2006 a splním podmienky nezamestnnaý 3 mesiace ďakujem
veronikasad
01.04.09,20:49
mňa by zaujímalo či môžem dostať znova dotáciu pre szčo ak som ju dostal 1.4,2006 a splním podmienky nezamestnnaý 3 mesiace ďakujem
nie, nemôžeš.
Odpoveď nájdeš v tejto téme - v prílohe prísp. č. 7 - str. 963 - odst. 10.
JASK
02.04.09,08:37
Ja som ale počul , že príspevok dostanem znovu bez poblemu , stačí len živnosť s iným predmetom podnikania ako som mal na prvej živnosti
Xanti
02.04.09,16:22
Ja som ale počul , že príspevok dostanem znovu bez poblemu , stačí len živnosť s iným predmetom podnikania ako som mal na prvej živnosti Jask, no zle si počul. Treba preštudovať zákon, teda novelu na ktorú ťa upozornili v predošlom príspevku. Až po 5 rokoch môžeš opätovne podla tejto novely požiadať o dotáciu. Tj. ak si bral 2006 tak najskôr môžeš požiadať v r. 2011 ...
JASK
02.04.09,18:29
Dík za vysvetlenie
klatuu
26.05.09,07:17
Ahojte,

nemate niekto skusenosti so zrusenim zivnosti pred uplynutim 2 rokov? Otec dostal tento prispevok v minulom roku v january... a teraz by chcel zrusit zivnost v july. Podla pravidiel sa mi zda ze bude musiet vratit alikvotnu cast z prispevku. Je to cca za 7 mesiacov. Urad prace ho vyzve aby to vratil, alebo sa musi prihlasit sam? Nebude poberad ziadnu davku, bude zamestnany.

dakujem
veronikasad
26.05.09,07:24
Ahojte,

nemate niekto skusenosti so zrusenim zivnosti pred uplynutim 2 rokov? Otec dostal tento prispevok v minulom roku v january... a teraz by chcel zrusit zivnost v july. Podla pravidiel sa mi zda ze bude musiet vratit alikvotnu cast z prispevku. Je to cca za 7 mesiacov. Urad prace ho vyzve aby to vratil, alebo sa musi prihlasit sam? Nebude poberad ziadnu davku, bude zamestnany.

dakujem
A prečo chce rušiť živnosť, zamestnávatel na tom trvá ?
Zmluvu s úradom práce neporuší ak bude mať súbeh živnosti a zamestnania. Musí mať však zo živnosti aj príjmy ...
klatuu
26.05.09,07:32
to zamestnanie ma uz aj v sucasnosti. zrusit to chce z dovodu, ze nechce platit "zbytocne" odvody do socialnej poistovne a do vszp. (jeho zamestnavatel to plati uz teraz).
veronikasad
26.05.09,07:42
to zamestnanie ma uz aj v sucasnosti. zrusit to chce z dovodu, ze nechce platit "zbytocne" odvody do socialnej poistovne a do vszp. (jeho zamestnavatel to plati uz teraz).
Potom si ale spočítaj, čo bude lacnejšie - vrátenie pomernej časti dotácie alebo zaplatenie odvodov.
Zrušenie živnosti je povinný nahlásiť na ÚPSVaR, inak to bude porušenie zmluvy a môžu žiadať vrátenie celej dotácie.
klatuu
26.05.09,08:02
jasne vyhodnejsie je zrusit zivnost. to sme uz spocitali. zaujimal ma ten postup s upsvar.

vdaka
stano spac
03.06.09,13:53
No práve som bol na testoch na finančný príspevok SZCO jasne nenapísal som ho...z cca 30 ľudí napísalo 6, myslite že je to v poriadku? Testy boli ako keby sme išli pracovať na živnostensky úrad a nie podnikať v svojej oblasti, vraj si každý úrad robí svoje testy a každé sú inej náročnosti. Testy boli pod menom a nie pod číslom „ dodržanie anonymity a možného zneužitia „ po vyhodnotení neboli dane k nahliadnutiu o chybách myslím teda že nemajú prostriedky na vyplácanie a zbytočne naťahujú čas a zavadzajú ..dávno sme už mohli podnikať a opravne testy budú v septembri asi dva mesiace budú robiť nove testy :-))) Aj takto narastá na úradoch nezamestnanosť a nespokojnosť.
veronikasad
03.06.09,13:57
No práve som bol na testoch na finančný príspevok SZCO jasne nenapísal som ho...z cca 30 ľudí napísalo 6, myslite že je to v poriadku? Testy boli ako keby sme išli pracovať na živnostensky úrad a nie podnikať v svojej oblasti, vraj si každý úrad robí svoje testy a každé sú inej náročnosti. Testy boli pod menom a nie pod číslom „ dodržanie anonymity a možného zneužitia „ po vyhodnotení neboli dane k nahliadnutiu o chybách myslím teda že nemajú prostriedky na vyplácanie a zbytočne naťahujú čas a zavadzajú ..dávno sme už mohli podnikať a opravne testy budú v septembri asi dva mesiace budú robiť nove testy :-))) Aj takto narastá na úradoch nezamestnanosť a nespokojnosť.
Môžeš uviesť prosím zopár otázok z testov ?
stano spac
03.06.09,14:10
No práve som bol na testoch na finančný príspevok SZCO jasne nenapísal som ho...z cca 30 ľudí napísalo 6, myslite že je to v poriadku? Testy boli ako keby sme išli pracovať na živnostensky úrad a nie podnikať v svojej oblasti, vraj si každý úrad robí svoje testy a každé sú inej náročnosti. Testy boli pod menom a nie pod číslom „ dodržanie anonymity a možného zneužitia „ po vyhodnotení neboli dane k nahliadnutiu o chybách myslím teda že nemajú prostriedky na vyplácanie a zbytočne naťahujú čas a zavadzajú ..dávno sme už mohli podnikať a opravne testy budú v septembri asi dva mesiace budú robiť nove testy :-)) Aj takto narastá na úradoch nezamestnanosť a nespokojnosť.
veronikasad
03.06.09,14:11
No práve som bol na testoch na finančný príspevok SZCO jasne nenapísal som ho...z cca 30 ľudí napísalo 6, myslite že je to v poriadku? Testy boli ako keby sme išli pracovať na živnostensky úrad a nie podnikať v svojej oblasti, vraj si každý úrad robí svoje testy a každé sú inej náročnosti. Testy boli pod menom a nie pod číslom „ dodržanie anonymity a možného zneužitia „ po vyhodnotení neboli dane k nahliadnutiu o chybách myslím teda že nemajú prostriedky na vyplácanie a zbytočne naťahujú čas a zavadzajú ..dávno sme už mohli podnikať a opravne testy budú v septembri asi dva mesiace budú robiť nove testy :-)) Aj takto narastá na úradoch nezamestnanosť a nespokojnosť.
príspevok som si prečítala, len som chcela vedieť zopár otázok z testov
stano spac
03.06.09,14:19
Bolo ich 20 a na splnenie bolo treba napísať správne 15 sami chyták ako v autoškole...
veronikasad
03.06.09,14:21
Bolo ich 20 a na splnenie bolo treba napísať správne 15 sami chyták ako v autoškole...
uved konkrétne - nechystám sa na skúšky, som len zvedavá. Potom ti napíšem prečo ...
veronikasad
03.06.09,14:31
Neboli to otázky, na ktoré sa napr. pýta aj tento poraďák ?

http://www.porada.sk/1062020-post16.html
feco
08.09.09,08:38
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat,ze ako som sa po zruseni zivnosti nahlasil na UP, z ktoreho ma po 85dnoch vylucili pre nespolupracu.Potopom som bol 3mesiace dobrovolne nezamestnany (s vinimkou)15 dni som pracoval na zmluvu. Teraz som uz tyzden znovu na UP.
Kedy mam narok na na prispevok? Musim byt zase 3 mesiace,alebo sa mi pocita aj to predtym?
Dakujem...:eek:
veronikasad
08.09.09,08:40
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat,ze ako som sa po zruseni zivnosti nahlasil na UP, z ktoreho ma po 85dnoch vylucili pre nespolupracu.Potopom som bol 3mesiace dobrovolne nezamestnany (s vinimkou)15 dni som pracoval na zmluvu. Teraz som uz tyzden znovu na UP.
Kedy mam narok na na prispevok? Musim byt zase 3 mesiace,alebo sa mi pocita aj to predtym?
Dakujem...:eek:
dostal si pri predch. živnosti príspevok na SZČO ?
Doba evidencie pred vyradením pre nespoluprácu sa ti nepočíta do 3 mesiacov potrebných k získaniu dotácie
feco
08.09.09,08:47
nie nedostal. Tak,ze musim byt zase 3mes.na UP.?
camozzi
08.09.09,08:59
Tie 3 mesiace evidencie si nemozes rozkuskovat na viacero etap. Musis byt vkuse evidovany na UP a tvoj prijem z prilezitostnej brigady nesmie prekrocit istu hranicu. Neviem teraz presne kolko to je, ale nejaky drobny brigadnicky privyrobok mozes mat.
feco
08.09.09,09:15
dakujem...
brato
08.09.09,14:44
No práve som bol na testoch na finančný príspevok SZCO jasne nenapísal som ho...z cca 30 ľudí napísalo 6, myslite že je to v poriadku? Testy boli ako keby sme išli pracovať na živnostensky úrad a nie podnikať v svojej oblasti, vraj si každý úrad robí svoje testy a každé sú inej náročnosti. Testy boli pod menom a nie pod číslom „ dodržanie anonymity a možného zneužitia „ po vyhodnotení neboli dane k nahliadnutiu o chybách myslím teda že nemajú prostriedky na vyplácanie a zbytočne naťahujú čas a zavadzajú ..dávno sme už mohli podnikať a opravne testy budú v septembri asi dva mesiace budú robiť nove testy :-)) Aj takto narastá na úradoch nezamestnanosť a nespokojnosť.

Neviem z akeho si okresu ale....toto čo tu pišeš sa mi moc nezda.Ja som bol pred 2 tyždnami na testoch a všetko išlo ako po masle urobil každy.Z 20 otazok sme museli mať dobre 10.A otazky boli fakt lahke.Napr.Na ktorom urade Vam vydaju živnostensky list,na ktorom urade Vam vydaju DIC.Kolko je jednotna dan na Slovensku.Z akych penazi sa sklada prispevok,,,,,atd....boli dva testy A a B otazky boli rovnake len poprehadzovane.Na obhajobe aspon čo som ja videl sme prešli 10ti.(este asi 7 islo po mne )
Takže neviem.......kde je v tvojom pripade chyba.Ja som z okresu NZ to len na doplnenie.