Zavrieť

Porady

Príspevok na otvorenie živnosti

Ahojte. Neviete, koľko je od 1. januára 2009 príspevok z úradu práce na samostanú zárobkovú činnosť?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Je to premenlivé podľa krajov. Presnú informáciu ti vedia poskytnúť aj na miestne príslušnom úrade práce.
0 0
Rosch Rosch

Rosch je offline (nepripojený) Rosch

2416,16 Eur v Bratislave
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Manžel mal ísť teraz v utorok na úrad práce, kvôli tej živnosti. Volali mu však, že nemá chodiť, pretože dotácie na otvorenie živnosti teraz pozastavili. Neviete niekto o tom niečo?
0 0
r_d_h r_d_h

r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

novela zakona o dotacii na podnikanie vytvorili nove pravidla
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stebielko Pozri príspevok
Manžel mal ísť teraz v utorok na úrad práce, kvôli tej živnosti. Volali mu však, že nemá chodiť, pretože dotácie na otvorenie živnosti teraz pozastavili. Neviete niekto o tom niečo?
Heeeeej novela zákona, ak manžel bral dotáciu už na podnikanie z UP, tak na dalšiu má nárok po uplynutí až 5 rokov od poskytnutia prvej dotácie.
0 0
r_d_h r_d_h

r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

Novela ktoru vydala vlada tak rusi aj pre tych co uz maju priznanu dotaciu do 31.3.2009 co si ju este nevyziadali a musia o nu poziadat znova
0 0
111lubor 111lubor

111lubor je offline (nepripojený) 111lubor

Dokument je zákon o sociálnom poistení. Má to snáď súvis s dotáciou na podporu podnikania od Úradu práce. Dík za odpoveď
0 0
r_d_h r_d_h

r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

ano su tam nove pravidla co sa tyka dotacii od UP tj. clanok II v dokumente
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
r_d_h Pozri príspevok
Novela ktoru vydala vlada tak rusi aj pre tych co uz maju priznanu dotaciu do 31.3.2009 co si ju este nevyziadali a musia o nu poziadat znova
Ja by som sa len chcel spytat, kde je o tom napisane, ze sa rusi aj spiatocne, ked uz ma niekto prispevok priznany?. . . ved tato skutocnost plati az od 1.4. nie?
0 0
r_d_h r_d_h

r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

Franta Pozri príspevok
Ja by som sa len chcel spytat, kde je o tom napisane, ze sa rusi aj spiatocne, ked uz ma niekto prispevok priznany?. . . ved tato skutocnost plati az od 1.4. nie?
cital som to v materialoch ktore dostal UP ako pokyny od ustredia UP
0 0
Maryanet Maryanet

Maryanet je offline (nepripojený) Maryanet

SZČO
Zdravím.Je to téma,ktorá sa týka aj mňa.V januári mi povedali,že mám nárok na príspevok na podnikanie,jediná podmienka bola, že musím byť na UP 3 mesiace.Hneď na to,boli všetky aktivity pre získanie príspevku na UP zastavené a vyčkávalo sa čo bude s ,,krízou".A teraz prišli s tým,že je to už INAK a to čo bolo povedané na začiatku roka už neplatí.Mám smolu...Je to ako s tým šrotovným.Dajú balík peňazí,ľudia sa to snažia využiť a tí poslední majú ,,smolu" a na šrotoviskách dostávajú infarkty, čo teraz.Pokiaľ viem,šrotovné sa má otvoriť znova.Ja len nechápem prečo novela zákona je platná od 1.4. a týka sa to aj spätne tých,čo to ,,nestihli"!Neviem či to niekomu pomôže...ale mne aspoň trochu po tom všetkom,čo som dnes zistila.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Hlavne ,že máme šrotovné

V polovici decembra podana ziadost na pripravu ,vypracovany zámer aj kalkulácie ,na testy som sa dostal až koncom februara, úspešne absolvoval testy a obdržal osvedčenie.
S tym, že u nas sa medzi tym zmenila vyrazne aj vyska dotacie do mínusu, čiže aj kalkulácie už nevychádzali ,tak ako som povodne plánoval.
+som ratal este aj s pozickou na rozbeh k dotacii.

Dnes je už absolutne všetko pasé a možem žačať znovu.
S tym, že nikto nevie, ake su a budu podmienky.
KOCURKOVO!

Hlavne, že od uradu práce mám mesačne 0€ (0.-sk)
0 0
JASK JASK

JASK je offline (nepripojený) JASK

mňa by zaujímalo či môžem dostať znova dotáciu pre szčo ak som ju dostal 1.4,2006 a splním podmienky nezamestnnaý 3 mesiace ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JASK Pozri príspevok
mňa by zaujímalo či môžem dostať znova dotáciu pre szčo ak som ju dostal 1.4,2006 a splním podmienky nezamestnnaý 3 mesiace ďakujem
nie, nemôžeš.
Odpoveď nájdeš v tejto téme - v prílohe prísp. č. 7 - str. 963 - odst. 10.
0 0
JASK JASK

JASK je offline (nepripojený) JASK

Ja som ale počul , že príspevok dostanem znovu bez poblemu , stačí len živnosť s iným predmetom podnikania ako som mal na prvej živnosti
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

JASK Pozri príspevok
Ja som ale počul , že príspevok dostanem znovu bez poblemu , stačí len živnosť s iným predmetom podnikania ako som mal na prvej živnosti
Jask, no zle si počul. Treba preštudovať zákon, teda novelu na ktorú ťa upozornili v predošlom príspevku. Až po 5 rokoch môžeš opätovne podla tejto novely požiadať o dotáciu. Tj. ak si bral 2006 tak najskôr môžeš požiadať v r. 2011 ...
0 0
JASK JASK

JASK je offline (nepripojený) JASK

Dík za vysvetlenie
0 0
klatuu klatuu

klatuu je offline (nepripojený) klatuu

Ahojte,

nemate niekto skusenosti so zrusenim zivnosti pred uplynutim 2 rokov? Otec dostal tento prispevok v minulom roku v january... a teraz by chcel zrusit zivnost v july. Podla pravidiel sa mi zda ze bude musiet vratit alikvotnu cast z prispevku. Je to cca za 7 mesiacov. Urad prace ho vyzve aby to vratil, alebo sa musi prihlasit sam? Nebude poberad ziadnu davku, bude zamestnany.

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

klatuu Pozri príspevok
Ahojte,

nemate niekto skusenosti so zrusenim zivnosti pred uplynutim 2 rokov? Otec dostal tento prispevok v minulom roku v january... a teraz by chcel zrusit zivnost v july. Podla pravidiel sa mi zda ze bude musiet vratit alikvotnu cast z prispevku. Je to cca za 7 mesiacov. Urad prace ho vyzve aby to vratil, alebo sa musi prihlasit sam? Nebude poberad ziadnu davku, bude zamestnany.

dakujem
A prečo chce rušiť živnosť, zamestnávatel na tom trvá ?
Zmluvu s úradom práce neporuší ak bude mať súbeh živnosti a zamestnania. Musí mať však zo živnosti aj príjmy ...
0 0
klatuu klatuu

klatuu je offline (nepripojený) klatuu

to zamestnanie ma uz aj v sucasnosti. zrusit to chce z dovodu, ze nechce platit "zbytocne" odvody do socialnej poistovne a do vszp. (jeho zamestnavatel to plati uz teraz).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať