rastikus
30.01.09,18:28
caffte,

rozmýšlam o zakúpení 1-2 hracích automatov, dohodnem sa s nejakým krčmárom postavím ich do krčmy. Počul som, že to slušne vynáša ale na druhej strane som tiež počul, že sa na to lepie kadejaký pofiderní típci. Môžte mi niekto poradiť čo všetko to obnáša po legislatívnej stránke, daňovej,... oplatí sa to

diki moc
Lianka
31.01.09,14:34
duves
31.01.09,15:12
No myslim si, že budes mat raz dva vypalnikov na krku.
Stanislav 1975
31.01.09,21:01
Neviem, či to dobre vynáša ale z mojho pohľadu je morálna rovina tohto podnikania veľmi otázna- ja tieto "výherné" automaty neuznávam, je to celé jeden veľký podfuk, nepoznám človeka ktorý by ako hráč bol na automatoch ziskový- len prehrávaš,prehravaš a prehrávaš a zničilo to už veľa životov, vyprodukovalo to už vela bezdomovcov- stojí ti za to zarobiť na niekoho nešťastí???Celé "výherné" automaty sú jedno velké svinstvo...
Stanislav 1975
31.01.09,21:05
No myslim si, že budes mat raz dva vypalnikov na krku.
S týmto súhlasím a poriadne-nemyslim si, že by obyčajný človek mohol s týmto podnikať len tak- vačšinou to už majú podchytené určité skupiny istých ľudí a tí si svoj biznis strážia- , napr. moj kamoš začal podnikať s privátnymi erot. službami- na byt zohnal baby a cez net "klientov", ale asi po mesiaci došli chlapci a vysvetlili mu celkom jasne, že to má zabaliť a ja si myslím, že to je podobná situacia...
duves
01.02.09,07:13
Neviem, či to dobre vynáša ale z mojho pohľadu je morálna rovina tohto podnikania veľmi otázna- ja tieto "výherné" automaty neuznávam, je to celé jeden veľký podfuk, nepoznám človeka ktorý by ako hráč bol na automatoch ziskový- len prehrávaš,prehravaš a prehrávaš a zničilo to už veľa životov, vyprodukovalo to už vela bezdomovcov- stojí ti za to zarobiť na niekoho nešťastí???Celé "výherné" automaty sú jedno velké svinstvo...
Ved oni sú výherné! Pre majitelov.:D
Alex_M
01.02.09,08:03
Kazdopadne musis zaplatit na rok dopredu poplatky ;) takze na zaciatok budes mat riadnu palku. A ak si nedas pozor tak o mesiac dalsiu palku v prednom skle na aute:)
Stanislav 1975
01.02.09,10:56
Ved oni sú výherné! Pre majitelov.:D
síce ano, maš pravdu, sú výherné-presne tak ako si písal.:)
rastikus
01.02.09,15:10
Neviem, či to dobre vynáša ale z mojho pohľadu je morálna rovina tohto podnikania veľmi otázna- ja tieto "výherné" automaty neuznávam, je to celé jeden veľký podfuk, nepoznám človeka ktorý by ako hráč bol na automatoch ziskový- len prehrávaš,prehravaš a prehrávaš a zničilo to už veľa životov, vyprodukovalo to už vela bezdomovcov- stojí ti za to zarobiť na niekoho nešťastí???Celé "výherné" automaty sú jedno velké svinstvo...
Ja tiez neoplivam laskou k vyhernym automatom, v zivote som nebol v herni, do automatu som nehodil ani korunu, je to len jedne z napadov. Skor si myslim,ze je to zarabanie na ludskej hluposti ako nestasti. Gamblerom nikto nekaze aby na nich hrali. Ked pochybujes nad moralnou rovinou podnikatela, ktory prevadzkuje automaty, preco sa nepozastavis nad moralnou rovinou tych co prevadzkuju krcmy, bary a tych co vyrabaju, pradavaju cigarety?
dik za doterajsie nazory
duves
02.02.09,06:57
Podla mna treba evidovat dve roviny zo strany spotrebitela.
Jedna je ta, či služba, či tovar za moje peniaze nie su v rozpore so zakonom, alebo dobrymi mravmi.
Druha je ta, aka je to vlastne tá ponukana služba pri vyhernom automate? Co vlastne nakupujem, čo mi garantuje výherný automat? Radost z hry, potesenie, nadej, alebo smútok a beznádej? Podla mna negarantuje nič.
To je v porovnani s tou krčmou azda horšie. To je ako ísť do krčmy na pivo, pričom to, či pivo napokon dostanem bude rozhodovat krčmárova hra v rulete, nie?
rastikus
05.02.09,09:17
Kazdopadne musis zaplatit na rok dopredu poplatky ;) takze na zaciatok budes mat riadnu palku. A ak si nedas pozor tak o mesiac dalsiu palku v prednom skle na aute:)
komu zaplatit na rok dopredu splatky? Obci alebo majitelovy podniku?
wildwind
09.02.09,20:10
Mna by zaujimalo kolko taky automat stoji? Vsade na nete je len prenajom automatov.
evuša
09.02.09,20:50
Fakt je ten, že kúpiť 1 - 2 hracie automaty a zarobiť na tom je blbosť. Cena automatu je podľa druhu ale odhadom budem uvádzať v SK takže si to prepočítaj - od 150 000,- Sk vyššie. Poplatky sú ročne 40 000 obci, 40 000 štátu t.j. daňovému úradu. Tie nové hracie automaty majú výplatnosť s dlhodobého hľadiska cca 82 %. Zo zisku sa delíš s krčmárom. Ty dostaneš cca 65 % z čistého zisku, t. j. z toho, čo v automate ostane. Ale videla som automat, na ktorom majiteľ prerobil nehorázne peniaze, nakoľko 9 mesiacov v roku mal výplatnosť nad 100 %. A to boli automaty umiestnené na prevádzke, kde sa prešlo veľa ľudí a automaty sa hrali. Straty majiteľ zatiahol z ďalších 200 automatov, ktoré vlastnil. Na čom to teda vlastne chceš zarobiť? A to som ešte nespomenula, že automaty sú predsa len stroje a na ich údržbu a opravy potrebuješ ďalšie korunky. Vieš kedy sa dalo na dvoch automatoch zarobiť? V roku 1990. Prespal si dobu na zárobky na automatoch.
duves
10.02.09,04:32
Mna by zaujimalo kolko taky automat stoji? Vsade na nete je len prenajom automatov.
Prenajom je preto v ponuke, lebo už majú iný vlastníci stovky kusov nakupenych na skladoch a hladaju priestory, kde to umiestnia. Otvor si bar, dohodni sa s majitelom takych automatov, dohodni si aku časť zisku budeš dostavat a mas to vybavane.
rastikus
10.02.09,08:32
Fakt je ten, že kúpiť 1 - 2 hracie automaty a zarobiť na tom je blbosť. Cena automatu je podľa druhu ale odhadom budem uvádzať v SK takže si to prepočítaj - od 150 000,- Sk vyššie. Poplatky sú ročne 40 000 obci, 40 000 štátu t.j. daňovému úradu. Tie nové hracie automaty majú výplatnosť s dlhodobého hľadiska cca 82 %. Zo zisku sa delíš s krčmárom. Ty dostaneš cca 65 % z čistého zisku, t. j. z toho, čo v automate ostane. Ale videla som automat, na ktorom majiteľ prerobil nehorázne peniaze, nakoľko 9 mesiacov v roku mal výplatnosť nad 100 %. A to boli automaty umiestnené na prevádzke, kde sa prešlo veľa ľudí a automaty sa hrali. Straty majiteľ zatiahol z ďalších 200 automatov, ktoré vlastnil. Na čom to teda vlastne chceš zarobiť? A to som ešte nespomenula, že automaty sú predsa len stroje a na ich údržbu a opravy potrebuješ ďalšie korunky. Vieš kedy sa dalo na dvoch automatoch zarobiť? V roku 1990. Prespal si dobu na zárobky na automatoch.
diki moc evusa. potreboval som takyto fundovany nazor. Ja som v tom laik tak preto sa ti zdala moja myslienka smiesna. Napad s automatmi skrtam nastastie mam aj ine.
ale este jedna otazka: poplatky statu a obci 40 000sk je pausalny bez ohladu na typ automatu, zisku,...?
evuša
10.02.09,10:24
Áno. Za výherný hrací automat sa platí 40.000 na obecný úrad a 40.000 na daňový úrad.. Čiže spolu 80.000,- Sk ročne, bez ohľadu na to, či máš z daného automatu zisk alebo nie, či ho prevádzkuješ alebo nie. Na základe zaplatených poplatkov ti daňový úrad vydá tzv.hraciu kartu, ktorú prilepíš na automat. Hracia karta je platná 1 rok.
Alcohol Exporter
13.02.09,14:27
To je ten problém, že je rok 2009 a mladý človek ako napr. ja ak chce začať podnikať má to jednoducho oveľa tažšie ako to bolo v roku 1990. :mad: