Eddy.RBK
31.01.09,21:23
Chcem sa vám zdôveriť s jedným problémom , ktorý ma už trápy dlhšie. Dúfam že mi pomôžete s týmto mojim problémom ( a neni to len môj problém ).No tak hádam aj začnem opisovať tento problém. Asi tak cca pred 3 rokmi sa do našeho vchodu nasťahovali nový susedia. Spočiatku som si myslel že to budú v pohodičke susedia , no mýlil som sa. No a čo im vadí je silnejšie či miernejšie pustená hudba od susedov. A na jedného aj podali trestné oznamenie ( no či " podali " to neviem , lebo im moc neverím ) a ževraj mu " prišiel " aj list od predsedu bytového družstva. No a druhého suseda napomína keď má troška silnejšie pustenú hudbu mobilom alebo osobne , a iných ktorých nepozná a nahlas si púšťajú hudbu búcha na stenu až kým neprestanú . No aj ja som som mal spočiatku s ním problém ale sme si to vydiskutovali a pre istotu radšej počúvam hudbu cez sluchátka aby som nemal potyčky so zákonom ( ak taký ovšem je ) Preto sa vás pýtam sú nejaké zákony ktoré sankcionujú počúvanie hudby trocha hlasnejšie ??? Ak áno rád si ich pozrem. PS : vadí mu aj hlasnejšie pustení televízor , vŕtanie.
Apropo všetko by to bolo oprávnené ale tá hudba mu vadí cez biely deň. Kebyže po 22:00 nepoviem nič , ani by som to tu nenapísal. Tak prosím poradte mi.
ivka70
31.01.09,20:43
Susedov /ci uz v bytovke alebo v rodinnom dome/ nesmies obtazovat nadmernym hlukom, smradom a pod.

Ak to niekto prehana, dava sa podnet na spravcu bytov, pripadne dalej na mestsky urad.

Nemoze vsak byt stazovatel jedina osoba, ktora s tym ma problem - potrebuje svedkov.
Ak je to tak ako pises, nic nevyriesi, lebo nikto iny mu to nepotvrdi.

Ine by bolo, keby vam tam z jedneho bytu niekto stale pustal cely den naplno hudbu.

Susedovi treba jasne povedat, ze ak sa neprestane vyhrazat, zacnete sa na neho stazovat vy - za neodvovodnene buchanie na steny, ktore je tiez obtazovanim.

A ty si nenic usi sluchadlami - staci vecer po 22,00.
nie je to zdrave a byt raz nahluchly kvoli susedovi sa neoplaca.
arizona
31.01.09,20:43
Možno Ťa svojim názorom nepoteším...myslíš , že je susedom príjemné,ak počujú Tvoju hudbu? Alebo dunenie basov? Prečo sa striktne držíš 22hej hodiny?:confused: Vieš, či sa Tvoji susedia nepotrebujú vyspať po nočnej,či nie sú chorí, alebo si chcú v kľude len tak oodýchnuť?
Zažila som takých susedov zopár rokov,ale poviem Ti, bolo to na zošalenie:mad:
Nemali sme doma chvílu ticha. Stále sme boli nútení počúvať ich hudbu, televízor sme museli dávať hlasnejšie, aby sme ho počuli,podskakovali nám poháre v policiach ,duneli nám kreslá pod zadkom.
O nejakom kľude,či spánku ani nehovoriac.

Takže,moja rada znie: nehľadaj ochranu v zákonoch,ale buď tolerantný voči druhým. :)
Skús pozrieť archív Porady. Vieš koľko nešťasných ľudí tu píše o hluku od susedov?
ivka70
31.01.09,21:15
lenze on nevravi o duneni basov ale o normalnom beznom pocuvani hudby ...co je rozdiel
a vrtat obcas potrebuje kazdy, pokial to robi pocas dna, nemoze nikto namietat ...
Eddy.RBK
31.01.09,21:16
no nemá svedkov žiadnych
Buffy
31.01.09,21:32
Hej radim vsetkym,nech sa do tohto chalana nenavazaju,poznam ho a viem,ze ti susedia im robia napriek.Eddy to ze si ty myslis,ze das hudbu silno,neznamena,ze je naozaj silno.Skus sa postazovat,staci ziskat nejake dokazy a len podat trestne oznamenie za pokus to stoji.Ved ako som ti raz povedala,staci ked sa niekto tvari,ze sa vyzna v prave a tie slabsie povahy zacnu hned cuvat,poznam to.Vyuzivam to bezne,ked to nejde po dobrotky,tak to musi ist, proste horsie.
A mila arizona,tu nejde o toleranciu k susedom,ako ma on niekoho tolerovat,ked ten dotycny netoleruje jeho,pricom Eddy sa snazil s nimi vychadzat,ale inych ludi proste nezmenis.

P.S.: Permonik mrkni si niekde na nete obcianske pravo,ono to spada pod to,tak snad tam nieco najdes;-) good luck
branislavp
01.02.09,02:39
no nemá svedkov žiadnych
Tu sa nejedná o svedkov, či má alebo nie, v tomto prípade predpokladám, že hudba je púšťaná v takých decibeloch, že ruší suseda i počas bieleho dňa. Susedia si musia vychádzať v ústrety, inak sú problémy. Keď počúvam hudbu snažím sa, aby to nerušilo ostatných bývajúcich susedov, aj za bieleho dňa. Je to predsa spoločné bývanie, o tom to je. V žiadnom spoločnom bývaní v panelákoch, či v bytovkách nemá hlučných susedov nikto zo spolubývajúcich rád. Každý z bývajúcich by mal žiť tak, aby neznepríjemňoval život susedom. Zamysli sa nad tým. To je môj názor.
branislavp
01.02.09,03:03
[quote=Buffy;935569]Hej radim vsetkym,nech sa do tohto chalana nenavazaju,poznam ho a viem,ze ti susedia im robia napriek.Eddy to ze si ty myslis,ze das hudbu silno,neznamena,ze je naozaj silno.Skus sa postazovat,staci ziskat nejake dokazy a len podat trestne oznamenie za pokus to stoji.Ved ako som ti raz povedala,staci ked sa niekto tvari,ze sa vyzna v prave a tie slabsie povahy zacnu hned cuvat,poznam to.Vyuzivam to bezne,ked to nejde po dobrotky,tak to musi ist, proste horsie.
A mila arizona,tu nejde o toleranciu k susedom,ako ma on niekoho tolerovat,ked ten dotycny netoleruje jeho,pricom Eddy sa snazil s nimi vychadzat,ale inych ludi proste nezmenis.

Pre Buffy:
Takéto rady nevedú k riešeniu dobrých susedských vzťahov, práve naopak, skôr opačne, hľadaj zmierlivejšiu cestu v riešení problému susedských vzťahov, to platí aj vo všeobecnosti.
ivka70
01.02.09,05:32
Dam aj iny pripad, kamarat byval na 4 poschodi, tehlovy cinzacik. Pod nimi nervozna babka, ktorej vadili zvuky krokov, ked rocne dieta zacalo chodit.
Akykolvek pad hracky na zem, dupnutie rocneho dietata, za vsetkym nasledovalo babkine trieskanie na radiator.

Dosledky: dietaa zacalo koktat /zo soku/, kamosi si vycitali roky to, ze to neriesili, lebo ... babka.

Nikto nema pravo obtazovat susedov hlasnou hudbou, nukto vsak nema pravo vymyslat si, ze je obtazovany, ked ostatni najomnici v bytovke rovnaku uroven hlasitosti povazuju za normalnu.

Ak ma niekto taku nizku hladinu tolerancie /ako vyzera aj tento sused/, tak nech sa prestahuje na samotu, kde ho nebude mat co rusit.

Co by takyto sused robil, ak by mal miekto chore, pripadne postihnute dieta, ktore place nahlas a bez priciny hocikedy uprostred noci ....?
svojar
01.02.09,06:32
Vždy, keď sa dakto začne sťažovať na hlasné púšťanie hudby, objavia sa argumenty s chovaním detí - pretože žiadne iné rozumné argumenty nie sú. Dieťa je dieťa, hrať aj plakať musí. Ale púšťanie hlasnej hudby nie je nevyhnutnosť - je to nevhodné chovanie vôči iným. Tak ať sa ten presťahuje na samotu, a tam si púšta svoje db ako chce. Neberte deti v takých prípadoch za rukojemníkov.
Ľubomír
01.02.09,08:44
Mám podobnú skúsennosť.
Moji susedia majú asi 20 ročného syna, ktorý keď pusti muziku, tak je to o nervy. Čas od času sa uneho stretne mládež, ktorá to roztočí. Som pomerne tolelrantný, ale po návrate z práce o 18 hodine nemám veľmi náladu na takúto zábavu. Musím uznať, že keď ho upozorním tak uberie Db. Nedávno si prevdepodobne namotovali hojdačku v do stropu pre vnúčatá. Nevadí mi ak tie deti skáču, veď sa musia hrať. To chápem. Keď však začnú skákať na hojdačke, tak mám pocit, že podskauje aj kreslo a zvuková kulysa je taká hlučná, že sa nedá pozerať TV. Myslím si, že v paneláku je to naozaj o toletancii, ktorá je nevyhnutná. Jednoduch si treba uvedomiť, že žijeme pod jednou strechou a nie na samote.
inga26
01.02.09,09:43
Dam aj iny pripad, kamarat byval na 4 poschodi, tehlovy cinzacik. Pod nimi nervozna babka, ktorej vadili zvuky krokov, ked rocne dieta zacalo chodit.
Akykolvek pad hracky na zem, dupnutie rocneho dietata, za vsetkym nasledovalo babkine trieskanie na radiator.

Dosledky: dietaa zacalo koktat /zo soku/, kamosi si vycitali roky to, ze to neriesili, lebo ... babka.

Nikto nema pravo obtazovat susedov hlasnou hudbou, nukto vsak nema pravo vymyslat si, ze je obtazovany, ked ostatni najomnici v bytovke rovnaku uroven hlasitosti povazuju za normalnu.

Ak ma niekto taku nizku hladinu tolerancie /ako vyzera aj tento sused/, tak nech sa prestahuje na samotu, kde ho nebude mat co rusit.

Co by takyto sused robil, ak by mal miekto chore, pripadne postihnute dieta, ktore place nahlas a bez priciny hocikedy uprostred noci ....?
tak mne sa takto bol parkrat stazovat sused zdola, ked dcerku trapil ekzem. viete si predstavit ako sa da rozkazat malemu dietatu ktore vsetko svrbi, skriabe sa do nepricetnosti, ze to nic a ma brat ohlad na suseda. ta jeho hlaska znela : ukludnite si to decko. takmer ma porazilo, ja bezmocna, ze jej nedokazem pomoct, mala sa zvija od bolesti, nervozity a nas sused ma zrejme planoval udat za tyranie dietata.
Zoltán Kovács
01.02.09,09:52
no nemá svedkov žiadnych


Hej radim vsetkym,nech sa do tohto chalana nenavazaju,poznam ho a viem,ze ti susedia im robia napriek.Eddy to ze si ty myslis,ze das hudbu silno,neznamena,ze je naozaj silno.Skus sa postazovat,staci ziskat nejake dokazy a len podat trestne oznamenie za pokus to stoji.Ved ako som ti raz povedala,staci ked sa niekto tvari,ze sa vyzna v prave a tie slabsie povahy zacnu hned cuvat,poznam to.Vyuzivam to bezne,ked to nejde po dobrotky,tak to musi ist, proste horsie.
A mila arizona,tu nejde o toleranciu k susedom,ako ma on niekoho tolerovat,ked ten dotycny netoleruje jeho,pricom Eddy sa snazil s nimi vychadzat,ale inych ludi proste nezmenis.

P.S.: Permonik mrkni si niekde na nete obcianske pravo,ono to spada pod to,tak snad tam nieco najdes;-) good luck


mimotemy Zhoda náhod, že obaja sú registrovaní jeden deň? ;) A dokonca sa aj poznajú...... ;)
Elena Navrátilová
01.02.09,09:57
tak mne sa takto bol parkrat stazovat sused zdola, ked dcerku trapil ekzem. viete si predstavit ako sa da rozkazat malemu dietatu ktore vsetko svrbi, skriabe sa do nepricetnosti, ze to nic a ma brat ohlad na suseda. ta jeho hlaska znela : ukludnite si to decko. takmer ma porazilo, ja bezmocna, ze jej nedokazem pomoct, mala sa zvija od bolesti, nervozity a nas sused ma zrejme planoval udat za tyranie dietata.

Ekzém nebolí. Svrbieť svrbí. Ale nechápem čo mohla tá mala robiť aby rušila suseda? Plakala? Veď to zvyknú deti či sú úplne zdravé alebo choré. Jednoducho sú to deti. Na svrbenie ekzému pomáha dithiaden. Aj od svrbenia aj tým pádom pomáha liečiť ekzém. Škriabaním si ekzému roznáša. Ale čo sa týka hlasného púšťania hudby asi toľko. Je to obmedzovanie osobnej slobody. U nás sa to riešilo a dohodli sme sa domovom poriadku kde to bude považované za porušovanie domového poriadku. Veď prečo by si človek doma nemal oddýchnuť? Preto je domov domovom. Čo sa týka hlasnej hudby je to veru veľmi narúšajúce. Neuverím nikomu čo by ma presviedčal že mu nevadí hlasná hudba od susedov. Bohužiaľ tolerancia medzi susedmi býva na minimálnej úrovni. Nie každý má pravidelnú pracovnú dobu. Sú ľudia čo robia na zmeny aj v soboty a nedele. Stačí zavýjajúci pes od susedov na nami.
majkii
01.02.09,10:47
Pôvodne som k tejto teme nechcel reagovať, ale nedá mi. Nerozumiem, prečo takmer všetci neveria zadávateľovi, že hudbu a TV on a jeho susedia nadmerne nahlas nepúšťajú, naopak že oni sú obťažovaní neoprávnenými sťažnosťami. Ja osobne verím, že to tak môže byť. Na pôvodnú otázku, ako sa môže týmto neoprávneným sťažnostiam brániť, nikto neodpovedal.

Ja som podobnú situáciu zažil osobne, a viem ake je to nepríjemné, počúvať búchanie na rádiator, nadávanie deťom, chodiť po priestupkových konaniach, policajtom vysvetľovať, že moje deti nedupocú (absurdné, keď syn mal 6 mesiacov) a už vôbec nie naschvál, že moja manželka nesťahuje nábytok dennodenne, že nepúštame práčku večer po 22 a mnoho mnoho ďalších vecí. Aj takéto absurdné veci sa v panelákoch dejú, čiže nerobme súdy, keď nepoznáme všetky okolnosti.
Halli
01.02.09,10:56
Majkii, však môže to byť aj ako ty vravíš...ale on píše :
No aj ja som som mal spočiatku s ním problém ale sme si to vydiskutovali a pre istotu radšej počúvam hudbu cez sluchátka aby som nemal potyčky so zákonom ...
Tak neviem prečo ho to vlastne zaujíma keď už to vyriešil...a ostaní sa začali vyjadrovať skôr k podobným prípadom. /ako vlastne aj ty sám/...Nikto nevraví, že mu neveríme. A ani nemôžme, nepoznáme vec z druhej strany...Je to len námet na tému v tejto fáze...tak nič sa nedeje.;)
majkii
01.02.09,11:10
Možno Ťa svojim názorom nepoteším...myslíš , že je susedom príjemné,ak počujú Tvoju hudbu? Alebo dunenie basov? Prečo sa striktne držíš 22hej hodiny?:confused: Vieš, či sa Tvoji susedia nepotrebujú vyspať po nočnej,či nie sú chorí, alebo si chcú v kľude len tak oodýchnuť?
Zažila som takých susedov zopár rokov,ale poviem Ti, bolo to na zošalenie:mad:
Nemali sme doma chvílu ticha. Stále sme boli nútení počúvať ich hudbu, televízor sme museli dávať hlasnejšie, aby sme ho počuli,podskakovali nám poháre v policiach ,duneli nám kreslá pod zadkom.
O nejakom kľude,či spánku ani nehovoriac.

Takže,moja rada znie: nehľadaj ochranu v zákonoch,ale buď tolerantný voči druhým. :)
Skús pozrieť archív Porady. Vieš koľko nešťasných ľudí tu píše o hluku od susedov?

Arizonka, prepáč, ale ty sa chodíš pýtať susedov, keď si ideš pustiť hudbu alebo TV, či ne sú po nočnej, alebo či nie sú chorý? Zadávateľ tvrdí, že hlasitosť je bežná, normálna. Ono tvoja rada aby nehľadal ochranu v zákonoch a aby bol tolerantný voči druhým, je síce pekná, ale častokrát nemožná, lebo tolerancia musí byť na oboch stranách. Napokon zákony sú na ochranu práv nie len jednej strany ale aj druhej. Preto sú stanovené hygienické normy hluku, kt. stanovujú čo sú nadmerné nadlimitné hodnoty a čo ešte nie.
majkii
01.02.09,11:19
Slávka súhlasím, len sa snažím povedať, že každá minca má dve strany :) a ja mám práve opačnú skúsenosť ako väčšina príspievateľov.
Elena Navrátilová
01.02.09,11:28
Arizonka, prepáč, ale ty sa chodíš pýtať susedov, keď si ideš pustiť hudbu alebo TV, či ne sú po nočnej, alebo či nie sú chorý? Zadávateľ tvrdí, že hlasitosť je bežná, normálna. Ono tvoja rada aby nehľadal ochranu v zákonoch a aby bol tolerantný voči druhým, je síce pekná, ale častokrát nemožná, lebo tolerancia musí byť na oboch stranách. Napokon zákony sú na ochranu práv nie len jednej strany ale aj druhej. Preto sú stanovené hygienické normy hluku, kt. stanovujú čo sú nadmerné nadlimitné hodnoty a čo ešte nie.

Neviem či máš susedov ktorí nepúšťajú nahlas hudbu ale u nás v dome sa vyskytujú. A sú s nimi problémy. Ešte sa nikto nesťažoval na susedov ktorí by chodili bezdôvodne k susedom sa sťažovať. Neviem si predstaviť ako vie sused že si doma púšťam hudbu keby to nepočul. Verím, kde sú malé deti je to problém. Veď to dieťa sa nepýta či dupot suseda ruší... ale ak si niekto pustí hudbu a nahlas. Je to riadne nepríjemné a zvlášť keď si nepočujem televízor. Ale on je v tom, že do 22,00 si môže púšťať hudbu nahlas ako chce. Ak má zadávateľ opačný problém so susedom je to skutočne len v neprospech susedských vzťahov. Ťažko radiť. Samozrejme, že doma si hudbu môže počúvať.
arizona
01.02.09,13:40
Arizonka, prepáč, ale ty sa chodíš pýtať susedov, keď si ideš pustiť hudbu alebo TV, či ne sú po nočnej, alebo či nie sú chorý? Zadávateľ tvrdí, že hlasitosť je bežná, normálna. Ono tvoja rada aby nehľadal ochranu v zákonoch a aby bol tolerantný voči druhým, je síce pekná, ale častokrát nemožná, lebo tolerancia musí byť na oboch stranách. Napokon zákony sú na ochranu práv nie len jednej strany ale aj druhej. Preto sú stanovené hygienické normy hluku, kt. stanovujú čo sú nadmerné nadlimitné hodnoty a čo ešte nie.
Máš pravdu majkii, nechodím sa pýtať.Ibaže keď v činžiaku počujem aj susedove kýchnutie, je mi jasné, že by on počul moju hlasnú hudbu.
Rádio, alebo TV mám pustené skoro stále, ale nikdy nie tak, aby ju musel počuť aj ten,kto si to nepraje. Nikdy sa mi nestalo, že by sa susedia sťažovali,lebo som si istá,že nepočujú čo mi práve vyhráva.
Dokonca aj moje dieťa dostávalo pokyny od malička, že nesmie búchať a hrmotať hračkami, alebo v puberte púšťať hudbu na silno.

Ver, že mňa by si ako susedu mal určite rád:)
marjankaj
01.02.09,14:04
Preto sa vás pýtam sú nejaké zákony ktoré sankcionujú počúvanie hudby trocha hlasnejšie ??? Ak áno rád si ich pozrem. PS : vadí mu aj hlasnejšie pustení televízor , vŕtanie.
Apropo všetko by to bolo oprávnené ale tá hudba mu vadí cez biely deň. Kebyže po 22:00 nepoviem nič , ani by som to tu nenapísal. Tak prosím poradte mi.

Počúvanie hudby v bytovke trestné nie je. Ty chceš žalovať tvojich susedov za to, že počúvajú hudbu, ktorú ty púšťaš? Za čo? Snáď by ti mali za to platiť?
anonym222
01.02.09,14:16
Eddy, ja si myslím, že tí susedia, o ktorých píšeš, že majú problém, lebo hlasite púšťajú hudbu ani tak nie sú tvoji susedia, ale je to tvoj problém, a hudbu púšťaš hlasite ty. Napísal si to tak iba preto aby ťa všetci hneď neodsúdili. A užívateľ Buffy, si asi tiež ty. Nebuď sebecký, a uvedom si že žiješ v bloku s ostatnými ľuďmi, tak sa tak chovaj, aby si ostatným neznepríjemňoval život. Na púšťaní hudby v bloku je najhoršie to, že cez steny prechádzajú väčšinou iba basy bez vysokých tónov, ktoré sa čiastočne utlmia. U susedov potom tvoja hudba zneje strašne nepríjemne. Zažil som to, viem o čo hovorím, je to na nervy.
Čo sa týka detí, myslím, že každý z nás kto mal resp. má malé deti má pre detský plač pochopenie a určite mu nevadí tak ako hlasná hudba.
Eddy.RBK
01.02.09,14:16
re : ivka70 - No ten zvuk čo mu vadí , by som nenazval " nadmerným " prirovnávam ho k zvuku chladičov na mojom PC. V našom vchode a vedľajšom to nik z počúvaním hudby nikdy nepreháňal , za dobu 22 rokov čo žijem v paneláku. On je bohužiaľ iba podotýkam jedina osoba z našich dvoch vchodov , čo sa na hudbu televízorov a hifi-veží sťažuje. Ako som spomínal on žiadnych svedkov nemá a ani nemal , koná iba sám. Nikto ešte za tých 22 rokov nepúšťal hudbu " celý deň naplno " , len decentne a s mierou ( a ako som povedal , ten zvuk počujem od susedov ako zvuk ventilátorov na PC ). Áno , máš pravdu asi sa aj ja začnem sťažovať za to neodvovodnené jeho búchanie na stenu. Neboj , tie slúchadlá používam len občas. Ďalší súhlas s tebou - všetci tú hlasitosť považujú za normálnu ( taká ako má byť ) , len jemu a jeho manželke to VADÍ . " Čo by takýto sused robil , ak by mal niekto choré , prípadne postihnuté dieťa ... " v jeho prípade a jeho manželky - buď by sa zbláznili , alebo ako vravíš odsťahovali by sa niekde na samotu.
re : Arizona - Moji susedia vôbec nerobia nočné , robí len jej manžel a to len denné ( administrátor webu jednej nemenovanej firmy v našom meste ) a robí od 8:00 do 15:00 . Nie sú chorí a nikdy ani neboli ( ak nepočítam chrípku , nádchu ) sú zdraví ako rybičky. K tej tolerancii , ak bude aj on k nám ( susedom ) - čiže nebude búchať na stenu , alebo po radiatore , bude tá tolerancia aj z našej strany ( strany susedov ). Arizona kde by som tu na tomto fóre porada.sk našiel tie veci čo sa ľudia sťažujú na hluk v panelákoch ?
re : Buffy - Áno , máš pravdu " znalosť zákonov " majú ako " zbraň " na slabšie povahy , ktorým keď to povedia " stiahnu chvost " a už radšej nepúšťajú hudbu vôbec.
re: branislavp - No tá hudba neruší mňa , ani iných susedov , len jeho.
re : svojar - Pozor ! , aj zvieratká v lese chcú mať pokoj a kľud :-)
re : Ľubomír - No s tým 20 ročním adolescentom ti veru nezávidím a aj s tými deckami na tej hojdačke , ehm " hojdačka v paneláku " ? dosť od veci , ale budiš. Áno , je to o tolerancii , a máš pravdu , mi " panelák people " žijeme pod jednou strechou a nie na samode alebo vidieku.
re : majkii - K tým absurdnostiam pridám ešte jednu - Raz nám poslali sms že máme nahlas pustený televízor , a aby sme ho láskavo stíšili , no mi sme v danej dobe neboli doma. Áno , hlasitosť je bežná , normálna. Tolerancia je iba na strane jednej ( my ostatný susedia ) , tolerancia k hudbe a TV myslím , tá druhá strana " ON " robí problém.
re : slavica - Áno , ja som si to s ním poriešil , ale tu aj zastávam tých , čo sa to boja sem napísať alebo niekde inde na internete , a boja sa jeho a to myslím doslova a vážne , lebo mal som tú česť sa s nimi o tomto rozprávať . A boja sa hlavne v tom žeby platili vysoké pokuty a teda mali problém zo zákonom.
re : Elena Navratilova - No tak sa opravím do 21 hodiny majú byť TV , a hudba stíšené na hranicu počutelnosti , proste aby to človek počul , a kutilské práce priznám sa že neviem o ktorej majú byť ticho.

NO A TERAZ MOŽE DISKUSIA POKRAČOVAŤ ĎALEJ.
Elena Navrátilová
01.02.09,14:43
Re: Eddy, RbK... http://www.porada.sk/t36662-p6-susedia-a-hluk-v-byte-do-22-00-a.html#post914415
http://www.porada.sk/t94050-p2-sused.html#post861568
http://www.porada.sk/t23892-p4-sused.html#post449475
Ešte sa tu nájdu témy kde sa riešilo niečo podobné ako "už neriešiš"... Len nechápem keď hudba ktorú počúvaš nie je hlučná, prečo ju počúvaš so slúchadlami. Ešte napíš ako máte v domovom poriadku určený nočný kľud. To môže byť v rôznej dobe. V konečnom dôsledku aj Ty sa môžeš brániť sťažnosťami na MU.
branislavp
01.02.09,16:07
mimotemy Zhoda náhod, že obaja sú registrovaní jeden deň? ;) A dokonca sa aj poznajú...... ;)
Aj ja som to postrehla.
Ľubomír
01.02.09,16:11
No,
myslím si, že nočný kľud pre niekoho nemá význam. Zažil som už príklepovú vŕtačku po 22. hodine. Na Mikuláša, alebo Štedrý deň. Bežne večer, keď si sadáš k TV a pod. Ak máš suseda, ktorý považuje svoj byt za svoj nedobitný hrad, máš smolu a nepomôže ti žiadny zákon. Niekdy si myslím, že prestavbu byt. jadra budem realizovať výhradne po nociach, aby si poniektorí susedia uvedomili čo je to obťažovanie hlukom.
majkii
01.02.09,16:30
mimotemy jeden z absurdných prípadov obťažovania "hudbou" síce nie v bytovom dome bol vysielaný na lampárni 11.1.2009 tu je link (http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/lamparen/22877) - je to v druhej časti príspevku od minuty 9:45
Elena Navrátilová
01.02.09,16:37
No,
myslím si, že nočný kľud pre niekoho nemá význam. Zažil som už príklepovú vŕtačku po 22. hodine. Na Mikuláša, alebo Štedrý deň. Bežne večer, keď si sadáš k TV a pod. Ak máš suseda, ktorý považuje svoj byt za svoj nedobitný hrad, máš smolu a nepomôže ti žiadny zákon. Niekdy si myslím, že prestavbu byt. jadra budem realizovať výhradne po nociach, aby si poniektorí susedia uvedomili čo je to obťažovanie hlukom.

mimotemy Vmimotemyieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
Ľubomír
01.02.09,16:42
mimotemy Vmimotemyieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
Ľubomír
01.02.09,16:43
mimotemy Vmimotemyieš o tom, že keď chceš robiť prestavbu musíš dodržiavať určité zákony? Ak ste pod výkonom správy musíš mať dokonca od susedov súhlas. Ak ste SVB máš upovedomiť o rozsahu prác a o dobe trvania.
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?
Elena Navrátilová
01.02.09,17:41
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?

Ja som bola príspevkom mimo témy... preto som to označila aj patrične. Ale Ty si teraz tiež mimo témy. :D;) Neriešme tu prerábky bytov aby sme neboli mimotemy:);)
Elena Navrátilová
01.02.09,17:49
Samozrejme, že viem. Nechápem prečo som mimo témy.Hlasná hudba je príjmnejší hluk ako od vrtačky?

mimotemy sa označujú príspevky ktoré sú mimo témy. A ja som bola mimo témy keď som odpovedala na Tvoju plánovanú prerábku jadra. Téma je o probléme s hudbou. ;)
Eddy.RBK
01.02.09,18:35
re : marjankaj - " Ty chceš žalovať tvojich susedov za to, že počúvajú hudbu, ktorú ty púšťaš? Za čo? Snáď by ti mali za to platiť? " heh si vtipný , ja nechcem žalovať svojich susedov že počúvajú hudbu , ale to on.

re : anonym222 - EŚTE RAZ OPAKUJEM ( pre tých menejchápajúcich ) ja hudbu "HLASNE" NEPOĆÚVAM , A POĆUVAM JU TAK ABY SOM JU POČUL LEN JA , A NIKTO INÝ V PANELÁKU !!!!
katka s.
01.02.09,20:10
Myslím, že celé spolunažívanie v paneláku je o tolerancii. V žiadnom prípade nie o hodine do 22.00 sa môže všetko. To potom hovorím, že dotyčnému chýba prvých šesť rokov života. Mám s tým skúsenosť ani nie mesiac starú. Večer o pol desiatej som bola susedovi slušne zaklopať na piatom poschodí (my bývame na druhom) čo sa to už nedalo zniesť a deti sa sťažovali, že nemôžu spať. Jeho reakcia bola viac než arogantná s argumentom do 22.00 môžem. Povedala som zavolám mestskú políciu. Vtedy prestal. Zopakovalo sa to už niekoľkokrát. Posledny krát to už nevydržal niekto z bližších susedov a tu mestsku zavolal. A to bolo asi 18.00. "Skoro dospelý" musel podpísať, že bol upozornený, poučený. OD tej doby je relatívny kľud. Hudbu počuť, ale už nenadskakujeme v rytme basov. Neviem ako by sa páčilo jeho rodičom, keď prídu z nočnej a začne niekto vrtať. Však nie je 22.00. Naozaj je to všetko o tolerancii a dohode medzi dospelými.
Eddy.RBK
01.02.09,21:10
re : katka s. - No v prvej vete máš pravdu , je to o tolerancii . Všetko nie ale hudba ( primerane počúvaná ) a telka ( primerane počúvaná ).
primerane počúvaná - aby bola počuteľná len tebou a nie aby bola podmazom pre susedov v bytovke.
-----
" že dotyčnému chýba prvých šesť rokov života " - skús mi to objasniť bo toto som ešte nepočul.
----
o 18:00 ??? a volala si políciu to čo robil za "hunbuk" ??? teda tvoji "bližší susedia"
-----
jasné že bol kľud , lebo dotyčný "skoro dospelý " mal v nohaviciach :))) keď zbadal policajtov.
----
to ostatné čo si napísala je pravda tiež , hmm a veta na záver " Bože , prečo neni aj on tolerantný ako zvyšok ľudí v našom bloku " :-(
lubica_02
01.02.09,21:45
V prvom rade by si všetci bývajúci v bytových domoch mali uvedomiť, že majú susedov a cez deň bežný ruch ako je aj hlasnejšia hudba nemôže nikomu prekážať . Ticho a kľud má byť po 22,OO hod. Niekomu vadí aj to že vrchní susedia chodia - to som skúsila na vlastnej koži, nadávky spodných nemali konca. kto nevie s ľudmi dobre nažívať, by sa mal vysťahovať na samotu a možno by mu prekážal aj štebot vtáčat. Je tu ťažká rada, so zlým človekom, ktorý úmyselne vyhľadáva spor a zvadu nič moc neurobíš. len ho vždy vyprevadiť ...
marjankaj
02.02.09,07:46
re : marjankaj - " Ty chceš žalovať tvojich susedov za to, že počúvajú hudbu, ktorú ty púšťaš? Za čo? Snáď by ti mali za to platiť? " heh si vtipný , ja nechcem žalovať svojich susedov že počúvajú hudbu , ale to on.


On ťa asi chce žalovať za to , že hlasno púšťaš tú hudbu a nie , že ju počúvaš. Je možné, že to je notorický sťažovateľ, ale ak dokáže, že tú hudbu púšťaš príliš hlasno, asi budeš mať problém.
Eddy.RBK
02.02.09,09:04
No počúvam tú hudbu cez sluchádka a nie cez reproduktory počítača.
---
marjankaj - no ja neviem ako ti to povedať , žeby po mongolsky ? keď slovenčine nechápeš :) Skúsim ti to znova napísať , a ešte ostatným menejchápavým ľuďom , čo to nevedia pochopiť ani za ...

Ja tu hudbu nepúšťam ako si ty myslíš , ale susedia z vedľajšieho vchodu , keď to je búchanie na stenu , ktorá nás spája s vedľajším vchodom , a neni až taká "hlučná" aby to niekomu vadilo až tak ako jemu.
-----
A tí čo to nepochopili ani po druhý , tretí , ... krát , nech sem ani nepíšu.
SandraM
02.02.09,10:48
No počúvam tú hudbu cez sluchádka a nie cez reproduktory počítača.
---
marjankaj - no ja neviem ako ti to povedať , žeby po mongolsky ? keď slovenčine nechápeš :) Skúsim ti to znova napísať , a ešte ostatným menejchápavým ľuďom , čo to nevedia pochopiť ani za ...

Ja tu hudbu nepúšťam ako si ty myslíš , ale susedia z vedľajšieho vchodu , keď to je búchanie na stenu , ktorá nás spája s vedľajším vchodom , a neni až taká "hlučná" aby to niekomu vadilo až tak ako jemu.
-----
A tí čo to nepochopili ani po druhý , tretí , ... krát , nech sem ani nepíšu.
Myslim ze je jedno ci pustas tak alebo onak. Kludne si pustaj co sches len pre seba. Ked niekdo da podnet na rusenie hluku robia sa merania od hygienikou. Kde oni meraju decibele hluku takze potom mas aj dokaz. No a sused ti asi pokoj neda a vobec nemusi byt vina na tebe o tomto viem svoje.
Halli
02.02.09,15:37
Myslim ze je jedno ci pustas tak alebo onak. Kludne si pustaj co sches len pre seba. Ked niekdo da podnet na rusenie hluku robia sa merania od hygienikou. Kde oni meraju decibele hluku takze potom mas aj dokaz. No a sused ti asi pokoj neda a vobec nemusi byt vina na tebe o tomto viem svoje.

to dôležité je v texte vyznačené.
Ľubomír
02.02.09,16:25
mimotemy sa označujú príspevky ktoré sú mimo témy. A ja som bola mimo témy keď som odpovedala na Tvoju plánovanú prerábku jadra. Téma je o probléme s hudbou. ;)
Ja som myslel,že o hluku v bytovke. Mimochodom sa spomínali aj deti, to je tiež mimo tému?
Ľubomír
02.02.09,16:26
mimotemy sa označujú príspevky ktoré sú mimo témy. A ja som bola mimo témy keď som odpovedala na Tvoju plánovanú prerábku jadra. Téma je o probléme s hudbou. ;)
Ja som myslel,že o hluku v bytovke. Mimochodom sa spomínali aj deti, to je tiež mimo tému?
anonym222
04.02.09,19:09
re : anonym222 - EŚTE RAZ OPAKUJEM ( pre tých menejchápajúcich ) ja hudbu "HLASNE" NEPOĆÚVAM , A POĆUVAM JU TAK ABY SOM JU POČUL LEN JA , A NIKTO INÝ V PANELÁKU !!!!
Ja to chápem až veľmi dobre. Eddy, keď nemáš problém, čo tu potom riešiš? Počúvaš hudbu na sluchátka ale chcel by si ju opäť počúvať na plne pecky ako predtým, iba sa chceš uistiť či sú na to nejaké zákony? Mám pocit, že aj tebe chýba prvých šesť rokov života.:D

To Ľubomír: čo máš stále s tými dvojnásobnými príspevkami? Už je to druhý krát v tejto téme.
Ľubomír
05.02.09,16:04
Ja to chápem až veľmi dobre. Eddy, keď nemáš problém, čo tu potom riešiš? Počúvaš hudbu na sluchátka ale chcel by si ju opäť počúvať na plne pecky ako predtým, iba sa chceš uistiť či sú na to nejaké zákony? Mám pocit, že aj tebe chýba prvých šesť rokov života.:D

To Ľubomír: čo máš stále s tými dvojnásobnými príspevkami? Už je to druhý krát v tejto téme.
V podstate nič, iba mi blbol net. Nemalo to žiadny špecialny význam.
charonme
19.02.09,11:52
ty si nenic usi sluchadlami sluchadla nenicia usi o nic viac ako reproduktory


je jedno ci pustas tak alebo onak. Kludne si pustaj co sches len pre seba. Ked niekdo da podnet na rusenie hluku robia sa merania od hygienikou Eddy.RBK (http://www.porada.sk/member.php?u=115402) nepise uplne zrozumitelne, takze si nie som isty, ale zda sa mi ze to jeho susedia pustaju nahlas hudbu, nie on. A neviem ako pojdu hygienici merat hluk od susedov, vsak to by ti susedia to museli mat pustene 24/7, alebo si myslis ze ti hygienici sa tam na tyzden ubytuju aby vystihli ten cas ked susedia pustaju?


keď nemáš problém, čo tu potom riešiš? zda sa mi ze asi to, ze druhi susedia nadavaju na neho ked si nahlas hudbu pustaju ini susedia?
sito
21.02.09,09:22
Nezmysel, aby bol niekto trestaný za počúvanie hudby! No hudba môže spôsobiť hluk a s tým môže mať problém ten kto ho spôsobuje, ale aj ten kto ho musí počúvať. Keby sme tak boli všetci hluchonemí, žiaden problém by nebol .:) , ;).
arizona
21.02.09,09:37
Nezmysel, aby bol niekto trestaný za počúvanie hudby! No hudba môže spôsobiť hluk a s tým môže mať problém ten kto ho spôsobuje, ale aj ten kto ho musí počúvať. Keby sme tak boli všetci hluchonemí, žiaden problém by nebol .:) , ;).
Samozrejme, že je nezmyslel potrestať niekoho za počúvanie hudby.
O potrestaní sa začne uvažovať až vtedy, ked svojim správaním bude obťažovať susedov.Tzn ., ked tú hudbu počúva hlasne a obťažuje (nadmerným hlukom)tým ostatných spoluobčanov.
charonme
25.02.09,17:01
na lampárni 11.1.2009 tu je link (http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/lamparen/22877) - je to v druhej časti príspevku od minuty 9:45

http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/eek3.gif To je SILA!!!Zenska ma na vile namontovane ampliony a pusta operne arie od rana do 22:00. Sud jej zakazal pustat hlasnesie ako 50dB, ona ma hlukomer a ma to nastavene presne aby nic neporusovala. Toto robi uz 10 ROKOV !!! Neuveritelne co vsetko je v tomto state legalne (samozrejme az po miliardovych nastenkach)
Chobot
26.02.09,13:25
http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/eek3.gif To je SILA!!!Zenska ma na vile namontovane ampliony a pusta operne arie od rana do 22:00. Sud jej zakazal pustat hlasnesie ako 50dB, ona ma hlukomer a ma to nastavene presne aby nic neporusovala. Toto robi uz 10 ROKOV !!! Neuveritelne co vsetko je v tomto state legalne (samozrejme az po miliardovych nastenkach)

.. sa čudujem, že si ju ešte niekto nechytil niekde za rohom a neurovnal jej fasádu...:cool::cool::cool:
arizona
26.02.09,14:24
.. sa čudujem, že si ju ešte niekto nechytil niekde za rohom a neurovnal jej fasádu...:cool::cool::cool:
...možno by aj, ale ona v tom dome vraj nebýva:confused:
arizona
26.02.09,14:31
http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/eek3.gif To je SILA!!!Zenska ma na vile namontovane ampliony a pusta operne arie od rana do 22:00. Sud jej zakazal pustat hlasnesie ako 50dB, ona ma hlukomer a ma to nastavene presne aby nic neporusovala. Toto robi uz 10 ROKOV !!! Neuveritelne co vsetko je v tomto state legalne (samozrejme az po miliardovych nastenkach)
Na tomto príklade vidíme, aké máme zákony na ochranu obyvateľov. Videla som tú reportáž. Hudba vyhráva po celej ulici,ako z ampliónu, ľudia sa dlhodobo sťažujú, ale nemôžu si pomôcť, lebo pani to má nastavené tak aby dodržiavala zákon. Huláka to iba od 6.00 do 22.00 hod a decibely sú presne na hranici prípusnosti.:eek::rolleyes:
Dopriala by som tým, ktorí schvaľujú "také odborné" zákony, aby museli aspon mesiac žiť v susedstve...:mad::mee::rolleyes:
Halli
26.02.09,15:14
...možno by aj, ale ona v tom dome vraj nebýva:confused:

Keď nie jej vlastnú fasádu, tak ozajstnú fasadu, kde má ten reproduktor aj s kamerami by som jej zrovnala so zemou. Videla som to už dvakrát, vyjadroval sa k tomu tuším aj Packa naposledy, ale to je fakt vrchol. Zákon čo toto nevie riešiť je výsmech nie zákon.:rolleyes:
charonme
04.03.09,07:42
to je divne ze za 10 rokov sa nikto netrafil do tych amplionov vzuchovkou alebo aspon kamenom

alebo este existuju taketo (http://www.dragonlasers.com/catalog/655nm-Diode-Laser-500mW-p-16328.html) veci alebo mozno aj toto (http://lifehacker.com/software/diy/turn-a-flashlight-into-a-handheld-burning-laser-287252.php) by pomohlo
charonme
27.07.10,08:27
Gapo
28.07.10,17:25
Nemal som čo robiť, tak som si prečítal "úvahy o púšťaní hudby v paneláku". Nestačil som sa čudovať niektorým názorom.
Ja tiež mám hudbu rád a mám pustené rádio vždy keď som doma. Ale ešte sa mi nestalo, aby mi niekto kvôli tomu klopkal či napomínal ma. A to mám pustené dosť hlasno, ale nie tak, aby to rušilo okolie a aj mne to niekedy je aj veľa, keď nie je hudba podľa mojej nôty, tak ešte uberiem. To musí byť riadne napeckované, ak sa to niekomu nepáči. A toto nie je normálne, takže chybu treba hľadať v sebe a prípadne navštíviť aj ušného lekára a neobviňovať susedov, že nie sú ochotný počúvať niekoho program, ak oni majú iný.:mad:
Tiež to neznášam.:mad::mad::mad:
melbak
28.07.10,19:20
tieto uvahy ma tiez velmi zaujali, sme v pozicii obtazovanych cudzou hudbou, sobotne dopoludnia nam niekolko rokov vyplnuje povinne pocuvanie ludoviek od susedov pod nami, hlasitost kolko vyda, teda na maximum, ked sme isli zazvonit a poprosit ich o stisenie, tak zvoncek vobec nepoculi, pri stretnuti sme my boli vadni, ze ked nam to vadi, no a aby toho nebolo dost tak sa v noci hadaju a biju, ani s tym sme si nepomohli, to je len cast z nasho spolunazivania, pritom v panelaku sme spolu s tymito susedmi prezili - bez ujmy na zdravi, lebo nam kolkokrat uz riadne tiekli nervy - uz 30 rokov, teda sme v dochodkovom veku, teda peknych par rokov nam susedia sprijemnuju spolunazivanie
P.S. kto to nezazil na vlastnej kozi, tak to nevie pochopit
Llívia
28.07.10,19:30
Mať takých "príjemných" susedov, tak si kúpim švihadlo a v nedeľu ráno o 6.00 nad ich spálňou by som začala s tréningom. :D A ak chodia spať pred 22.00, tak by som mala za deň tréningy aj dva :D
Pri ľudovkách by som si nasadila slúchadlá proti hluku a ďalší tréning. A keby od nich bolo počuť ticho, tak by som si na plné pecky pustila nejaký metal. :D Niekedy sa fakt nedá dohodnúť po dobrom.
blazonko
29.07.10,07:54
Ale ľudkovia. Nepoviem, tiež nám susedia púšťali hudbu tak, že mi až skákali poháre na poličke. A tiež som mala čo robiť, aby som im to vyhovorila. Nie je nočný kľud, nikde nie je napísané, že si pustiť nemôžu. Ani koľko. Argumenty typu "po nočnej" zaberali len občas.
Ale pozrime sa na to aj z druhej strany.
Napr. Je sobota. Pri bytovke mám malú záhradku. Pustím si hudbu tak aby ju bolo počuť aj vonku a idem tam. Čiže podľa vašich názorov si na záhradku hudbu pustiť nemôžem, lebo susedom to vadí a ja mám proste smolu, že bývam až na treťom a keby som stíšila hudbu, tak ju nepočujem.
Halli
29.07.10,08:53
Ale ľudkovia. Nepoviem, tiež nám susedia púšťali hudbu tak, že mi až skákali poháre na poličke. A tiež som mala čo robiť, aby som im to vyhovorila. Nie je nočný kľud, nikde nie je napísané, že si pustiť nemôžu. Ani koľko. Argumenty typu "po nočnej" zaberali len občas.
Ale pozrime sa na to aj z druhej strany.
Napr. Je sobota. Pri bytovke mám malú záhradku. Pustím si hudbu tak aby ju bolo počuť aj vonku a idem tam. Čiže podľa vašich názorov si na záhradku hudbu pustiť nemôžem, lebo susedom to vadí a ja mám proste smolu, že bývam až na treťom a keby som stíšila hudbu, tak ju nepočujem.

Tak toto som ešte nepočula, že púšťať si hudbu z bytu na treťom posch. v paneláku do záhradky....tak to by si teda smolu mala...nemý úžas...:eek:
melbak
02.08.10,19:20
blazonko, zostala som v nemom uzase, tych tvojich susedov v panelaku moze skutocne slak trafit, zazivaju asi nieco ako my, no sme vselijaki ...
keby sme vedeli kam, tak ti zo solidarity k tym tvojim susedom posleme tranzistor, je nam ich skutocne luto a nehovor mi, ze su z nuteneho pocuvania vsetci nadseni
blazonko
02.09.10,09:02
Netrvrdím, že sú tým nadšený, no naozaj sa mi ešte nestalo, aby ma niekto prišiel upozorniť, na rozdiel od tých druhých susedov. Nevýhoda panelákovbytoviek - počuť všetko. Ja tiež môžem povedať, že nie som zvedavá na to, prečo sa susedia hádajú.
slavica - keďže si tú hudbu nemám ako inak pustiť, musím iba tak.
Halli
02.09.10,10:53
slavica - keďže si tú hudbu nemám ako inak pustiť, musím iba tak.

To myslíš vážne?? :eek:V Lidli mávajú tranzistoráky za 4 €...daj účet pošlem ti ;)
buchač
02.09.10,11:19
Stačili mi len príspevky od č. 55 .....

Potom sa niekto čuduje , že to dopadne ako v Devínskej ....????

Ja nie ...
blazonko
02.09.10,11:36
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??

Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.
Melnick
02.09.10,11:45
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??

Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.

blazonko, myslím si, že ak človek žije v bytovke , mal by dodržiavať určité pravidlá. Nikdy som nebývala v bytovke, ale pri návštevách mojich známych som si prečítala / tuším že sa nemýlim v názve / Domový poriadok. A či sa na mňa nahneváš, alebo nie : ako ja mám vedieť, že keď Ťa upozorním,že si hlučná , budeš reagovať pokojne ? Na čele to predsa napísané nemáš. :)

PS: veď Ty si vlastne sama uvedomuješ, že rušíš okolie,tak prečo to neporiešiš sama so sebou ? :o Zaklop si na dvere a s úsmevom sa popros, aby si svoju obľúbenú hudbu nevnucovala iným.:)
Halli
02.09.10,11:47
PS: veď Ty si vlastne sama uvedomuješ, že rušíš okolie,tak prečo to neporiešiš sama so sebou ? :o Zaklop si na dvere a s úsmevom sa popros, aby si svoju obľúbenú hudbu nevnucovala iným.:)

Majka, 100 bodov.;)
buchač
02.09.10,15:31
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel.
Buď rada , že mňa za suseda nemáš ...:D:D:D
Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek.
To je fakt ...
Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??
Pozor ...........to je niečo iné ....
Prestavba bytu trvá len určitý čas ...s tým sa človek vie ešte nejak zmieriť...
Ale nehnevaj sa , ak by mi nejaký čas ...dlhší čas , podotýkam znepríjemňoval niekto život nadmerným hlukom ?????...rýchlo , promtne by som riešil ...

Ak sa nejaké strpčovanie života susedom hlasnou hudbou opakuje pričasto, tak nepoviem. Ale ak sa to stane raz za uhorský rok, tak nevidím dôvod na sťažnosti ani nič podobné.

Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.
Domový poriadok je , pokiaľ viem , aj uzákonený v Občianskom zákonníku , zákon č. 182/1993 Z.z....;):rolleyes:

:)
felix1
02.09.10,17:09
,, Napr. Je sobota. Pri bytovke mám malú záhradku. Pustím si hudbu tak aby ju bolo počuť aj vonku a idem tam. Čiže podľa vašich názorov si na záhradku hudbu pustiť nemôžem, lebo susedom to vadí a ja mám proste smolu, že bývam až na treťom a keby som stíšila hudbu, tak ju nepočujem.,,


blazonko Za cca 55.- EUR sa da kupit bezdrotove sluchadla s dodsahom aj na tvoju zahradku. Stoji to za konflikt, alebo si chces nieco dokazovat ?

,,Ak sa niekto rozhodne bývať v bytovke, musí rátať s tým, že bude počuť susedovu hudbu či televízor a nikto sa ho nepríde opýtať na to, či náhodou nie je po nočnej.,,

blazonko Neviem ake mas financne moznosti, ale pokial poznam situaciu 99% obyvatelov bytoviek si byt v bytovke volila ako jedinu moznost pre byvanie s nadejou ze ich sudedia budu normalni.
Llívia
02.09.10,18:31
Za 55 EUR kúpim radšej MP3 prehrávač, lebo s bezdrátovými slúchadlami mám zlú skúsenosť - praskanie, šumenie. MP3 také nepozná :D
Llívia
02.09.10,18:37
Ako hovorím, žiadny zo susedov sa zatiaľ mne sťažovať neprišiel. Samozrejme, ak by mi niekto prišiel povedať, aby som tú hudbu stíšila, tak by som to urobila. Vždy sa dá nejak dohodnúť. Žiaľ, to je nevýhoda bytoviek. Tak napr. rodičia robili nočnú a susedia prerábali byt. Myslíte si, že niekoho zaujímalo, či sa vyspia alebo nie??...
Ty sa susedov chodíš pýtať, či nie sú po nočnej, aby si si mohla pustiť hlasnejšie hudbu alebo TV alebo robiť niečo v byte? Alebo sa chodíš pýtať, či náhodou nespia ich deti, aby si ich nezobudila hudbou alebo iným hlukom z bytu?
Ako písal Buchač, prestavba bytu trvá len nejaký čas, ale liezť pravidelne susedom na nervy hlasnou hudbou je niečo iné.
blazonko
03.09.10,04:28
Llívia, ja tú hudbu tiež nepúšťam dennodenne, ale len občas. A nie som si vedomá toho, že by som ich rušila. Ak je to tak, tak nech mi to prídu povedať. Ja som tiež bola mojich podarených susedov upozorňovať. A ak sa niečo také stane len 2 - 3 krát do roka, tak kde je problém????

Niečo také ako domový poriadok ani nemáme, lebo vám na čokoľvek čo navrhnete i tak odpovedia "že doma si môžu robiť, čo chcú".

A žiaľ, ak som ja nútená každodenne počúvať hádky susedov, rachot na chodbe vďaka zopár expertom a aj susedovie obľúbenú hudbu, tak nevidím dôvod, aby si oni raz za čas nemohli pustiť tú moju.
svojar
03.09.10,05:18
Nech je ako je, ale počúvať hudbu niekde vonku z 3 poschodia je trocha nezvyklé, nechcem uraziť - inak by som použil "čudácke".
Ešte pridám k tomu chodeniu k susedom. Moja nevesta to raz skúsila a než stihla všeko vypovedať tak už dostala od susedy facku. Susede sa to veľmi neoplatilo nakoľko nevesta aj syn sú právnici,tak vedeli ako ďalej, ale výsledok požiadania o trocha stíšenie môže byť aj inde rovnaký a každý nemá chuť volať políciu a naťahovať sa po súdoch.
blazonko
03.09.10,06:02
Ja sa ani trošku nehádam. Aj mne sa takmer od susedy ušlo, keď som ju upozorňovala. A tú hudbu si občas pustím aj doma.
Ako hovorím. Ak sa takéto niečo stane u hocikoho raz za čas. Tak to rešpektujem a nikomu sa sťažovať nechodím (iba ak je to dennodenné po dlhšiu dobu).
A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.
Osvedčilo sa staré dobré pravidlo, aké požič také vráť. Spravila som to 2-3 krát, naschvál. Odvtedy mám od hlučných susedov a skákajúcich pohárov svätý pokoj. Teraz si takto hudbu pustia len občas a povypínajú všetky basy, takže aj keď majú hudbu hlasnejšie, nikoho neruší.
Ja basy tiež nezapínam, takže ak počujú tí podomnou trochu hudby, tak žiaľ, s tým už nič nenarobím.
felix1
03.09.10,09:12
,,A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.,,

Je to ako v tom hlaseni :

POZOR POZOR auto jazdi v protismere

Keby len jedno, VSETKY mi jazdia v protismere !!! :)
blazonko
03.09.10,11:35
Ako som už napísala vyššie, vrátila som len požičané. Odvtedy si všetci susedia dávajú sakriš bacha na hluk. Takže to, že ja počujem susedovu hudbu alebo on moju, sa stáva naozaj len veľmi zriedka.

Či sa to už niekomu páči alebo nie, tak ak niečo nejde po dobrom, vyrieši sa to po zlom.
blazonko
03.09.10,11:41
A ešte som zabudla tým, ktorý si zrejme tie moje príspevky nečítali úplne. všade totiž píšem, že sa to stáva ZRIEDKA a nie často alebo pravidelne.

P.S.: Boli časy, keď jediné na čom som si mohla pustiť hudbu, bol stolový počítač. Nuž, hádam si nemyslíte, že ho potrepem do záhradky len preto, že chcem popri plení počúvať hudbu??!!! :D

A felix, nič si nedokazujem. Hovorím len svoj názor.

A čo sa týka odpovedí typu, kúp si, tak tým chcem len jedno. Vy si kúpite vec, hoci len za pár korún, ktorú budete využívať dohromady 36 hodín do roka? O tom pochybujem.
blazonko
03.09.10,11:46
,,A ďalšia vec. Ak 5 susedia z 5 ma roky rokúce ignorujú a absolútne netolerujú, prečo ja by som mala brať na nich ohľady, ak si chcem niekedy pustiť hudbu hlasnejšie.,,

Je to ako v tom hlaseni :

POZOR POZOR auto jazdi v protismere

Keby len jedno, VSETKY mi jazdia v protismere !!! :)

Budem sa tváriť, že som to nepočula. Ako ja nepoznám tvojich susedov a ich prístup k tebe, tak ty nepoznáš mojich a ich prístup ku mne.
Matias.S
14.09.10,06:13
A ešte som zabudla tým, ktorý si zrejme tie moje príspevky nečítali úplne. všade totiž píšem, že sa to stáva ZRIEDKA a nie často alebo pravidelne.

P.S.: Boli časy, keď jediné na čom som si mohla pustiť hudbu, bol stolový počítač. Nuž, hádam si nemyslíte, že ho potrepem do záhradky len preto, že chcem popri plení počúvať hudbu??!!! :D

A felix, nič si nedokazujem. Hovorím len svoj názor.

A čo sa týka odpovedí typu, kúp si, tak tým chcem len jedno. Vy si kúpite vec, hoci len za pár korún, ktorú budete využívať dohromady 36 hodín do roka? O tom pochybujem.

Ak bývaš v bytovom dome, tak ak ťa susedia obťažujú hlasnou hudbou, bola si sa im na to posťažovať osobne ? ... pokiaľ si iba frfleš doma, tak sa potom nečuduj, že ťa niekto ignoruje .... vprvomrade je komunikácia ... ja mám tiež suseda, ktorý si púšťa hudbu hlasnejšie ... pokiaľ však neruší nočný kľud je potrebná tolerancia, ak by mi to začalo vadiť tak mu určite pôjdem zaklopať a mu dohovorím ... existuje totiž aj domový poriadok .... viem že existujú ľudia (arogantní) ... no aj na nich existujú páky ... aj ja si občas pustím hudbu na mojej repro sústave (5+1 zosilovač ... ) že sa až trasú poháriky ale určite to nerobím v noci a nie vtedy ak by som tým niekoho obťažoval ...
blazonko
21.09.10,06:44
Súhlasím s tebou Matias. Osobne som bola niekoľkokrát a až keď som im to "vrátila", pochopili ako sa správajú. Ani ja si hudbu v noci nikdy nepúšťam. Maximálne v sobotu počas dňa, a aj to len výnimočne.