Zavrieť

Porady

Susedia a hluk v byte do 22.00

Byvam na sidlisku v 10 poschodovom panelaku tak ako vela inych ludi. Avsak zacinam o sebe pochybovat, ci som normalna... totiz nad nami suseda perie pravidelne po 22hej, nehovoriac o siti na masine, ked si vypiju tak ziapu tak, ze pocujeme cely obsah hadky... pod nami pre istotu byval sam chalanisko a ten zvykol pustat hudbu az tak nahlas, ze mi zacali pohariky tancovat na stole.... dalsia vec je ako to vo vchode vizera... sama spina, ludia su lenivy vyhodit smeti do kosa a nechaju plnu igelitku smeti na stred chodby, parkuje sa uz aj na trave...

ale spät k tomu hlavnemu bodu... pod nami predali byt, cize sme boli stastni, ze sopliak uz nebude vyhravat ale!!! novi majitelia zacali byt prerabat... na tom by tiez nebolo nic neobvykle, keby ich prerabky nezacali o 17.00 az do vecera, kym ich ktosi nepride upozornit!!! Neexistuje nejaky domovy poriadok, ktory riesi aj taketo otazky? Predsa pridem z prace utahana, nehovoriac o tom, ze pracujem aj doma a mam pocuvat ako vrtaju, stierkuju a ja neviem co ine hlucne robia v byte?

Uz som bola u nich vcera o 21.00, ze uz by stacilo, ze uz chceme mat klud a udivene sa na mna pozerali, ze co chcem...

Predsa uz len z ludskej inteligencie by taketo veci mali robit v case, ked je vacsina ludi z panelaku v praci, no nie? ved ma v podstate vyhanaju z bytu! My sme tiez prerabali byt, ale v case od 09.00-17.00...

prosim poradte mi hocico, lebo uz som zufala.... buduci tyzden si po roku beriem dovolenku a chcem si skutocne oddychnut, tak neviem, ci sa mi to vobec podari...
Usporiadat
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No toto je téma akurát tak pre mňa. A keby som vedela, že je založená, tak tu dopisujem už 5 rokov o našich susedoch, kvôli ktorým sme to vzdali a presťahovali sa do rodinného domu, lebo to my sme ich obťažovali, presne tak ako vy všetci, keď sme ich prišli jemne okolo 22,00 hod. upozorniť, že by sme si už aj radi oddýchli a vyspali sa. Vete, skúšali sme všetko, prosby, hrozby, na bytovom družstve som sa pýtala, aj nášho správcu domu som sa obrátila, no nepomôže Vám skutočne nič. A niekde na začiatku ste riešili ten domový poriadok, tak na to zabudnite. To by možno mohlo pomôcť, ak by boli byty mestské alebo družstevné, ale ak sú poodkupované, nepomôže nič. Päť rokov sme bojovali, no nakoniec sme to vzdali. A pritom to bol vchod s 8 rodinami, z toho polovica dôchodci alebo bezdetný a my sme vyfasovali zrovna takých... Tým viac sme všetko počuli, že tam bol taký kľud.
0 0
bombulka9 bombulka9

bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

ahojte, som tu nova, samozrejme s rovnakym problemom :-)
byvame v najme tri roky, vo veziaku. o dolnych susedoch sme si mysleli, ze neexistuju, ale neskor sme si vsimli, ze sa pod nami svieti, na jednej strane byva starsia pani, jej kuchyna susedi s nasou spalnou, ale pani je inteligentna, takze ju pocut zriedka, ked odklada riad do skrinky, sem-tam splachnutie, lebo vedla ma vecko, ale da sa. z druhej strany mame manzelov-dochodcov, oni by tiez celkom usli, az na to, ze v obyvacke za stenou, pri ktorej mame sedacku pani otvori a s buchotom zavrie aj 5 x za hodinu dvere, neviem si predstavit co tam ma, ale dobre, zvykla som si. este ma taky zlozvyk, ktory sa tu uz spominal, vzdy ked vchadza alebo vychadza z bytu tresne dverami tak, ze az podskocim. neprijemne je to hlavne rano, najma cez vikend, lebo spalnu mame cez chodbu pri vchodovych dverach, takze casto ma to zobudi. nechapem ako si niekto neuvedomuje, ze tresne dverami tak, ze sa trasie cely dom. jej manzel zavrie dvere tak, ze to ledva pocut. ale dobre, no, keby sme mali len take problemy so susedmi. zo zaciatku nebol taky problem s hornymi, ale s prichodom dietata zacal byt.
najprv take pobehavanie, no, to sme este ak tak zvladali. raz isiel manzel hore, ze teda slusne sa porozprava a vyriesena vec. zena samozrejme nanho hned vyletela, ci ho ma zavriet do klietky, muz ju ukludnil a zareagoval inteligentne, fajn, budeme sa snazit. potom tam bol este parkrat, ale to tam uz bola sama s dietatom, takze podla toho vyzerala aj komunikacia. zacalo sa ako to tu uz bolo popisane, prechadzanie sa v ihlickach po dlazbe tak 30 minut pred odchodom, vsetky dvere skripali tak, ze som presne vedela, kde prave su a co robia, samozrejme trieskanie dverami a pod. vchodove dvere tiez zatvara, ci je rano ci vecer zasadne zabuchnutim, ale len ked odchadzaju, takze to je pre mna prijemny zvuk, lebo viem, ze najblizsich par hodin budem mat klud.
raz vecer sme sa tak labuznicky tesili, ze zajtra je volny den, ako si sladucko pospime. lenze nepospali, pretoze o 5.30 rano sme sa zobudili na hrmot priamo nad nami. najprv sme nechapali, potom sme pochopili, ze maly sa "hra". tak tam zasa isiel manzel, ze teda co sa deje. ona (skoda, ze sa neda nejako opisat jej primitivny vypatlany pohlad) bola sprosta a nechapavo povedala, ze "my si tu len tak skaceme" pani ma namiesto spalne zriadeny detsky kutik ako v obchodnom centre, plny lopticiek, ma tam hojdacku, preliezacku, trampolinu, nejake zinenky, ci co, milion hraciek a maly z tej preliezacky, tak 1,5 metra vysokej skakal nad nasimi hlavami rovno na zem, hore, dole. ja to proste nechapem, ze ju nenapadne, aha, je rano, 5,30, pod nami byvaju ludia, ktori spia a ked maly skace, ozyva sa to a nielen k nam. no a je samozrejmost, ze maly pravidelne skace z gauca na podlahu, vylezie hore a zasa skoci, trieska hrackami o zem, beha po byte z jednej izby do druhej...
raz som za nou isla ja, ze teda musim svoj rezim prisposobit im, nemozem si len tak pospat, ked som napriklad chora, alebo proste unavena, musim vstavat vtedy, ked sa oni zacnu chystat, pretoze maly dupe a hrmoce ako divy, ona klopka steklami, skripu dverami atd., tak mi povedala, ze sme sa pristahovali po nich a teda je to nas problem, ze sme si spalnu urobili v tejto izbe. povedala som jej, ze cely veziak ma spalnu v tejto izbe, ze co splieta, tak len cumela. potom som jej povedala s tymi opatkami, tak zacala hystericky tenkym hlaskom, ze "co, co, pozrite sa co mam na nohach" mala na nich papuce, lebo este sa neobula, no, pani je proste mimo. a na skripajuce dvere mi zacala jachtat a nakoniec ju napadlo, ze nech poslem svojho manzela. no, inteligentna zena. a na zaver, ze ona nema cas na moje problemy a nechala ma stat vo dverach ako debilka. tak som odisla vytocena neskutocne, lebo som pochopila, ze je to proste primitivka a ze s tym asi vela nenarobim. ale uz v tom case sme planovali stahovanie, tak som sa ciastocne ukludnovala, ze sa snad dockame normalneho byvania.
ale stalo sa co som absolutne necakala, pani si naolejovala dvere, neklopka, rano je klud ako keby utal, vecer pocut sem tam nejake prebehnutie, ale da sa. este pred vianocami som sice trieskala po radiatore, uz je cely olupany za tie tri roky, lebo uz som nevladala a to tiez zvykne pomoct. je mi to sice trapne, lebo to potom pocuju vsetci susedia, ale strasne ma to nervuje. clovek chce prist domov, zrelaxovat, mat klud a namiesto toho pocuva hrmot, trieskanie, cez den nevie spat, rano sa budi, domov ide nervozny, co tam bude zasa za cirkus.
teraz sa stahujeme, kvoli terajsim susedom som sa orientovala na najvyssie poschodie. takze uvidime, tu ostatnych susedov v podstate nevnimam, len z hornych infarktujeme, tak keby to bolo aj tam tak, bolo by to super. takze uvidime, co nas caka, snad konecne klud. ale tiez budeme prerabat, tak uz sa na to celkom tesim, ako sa budu chodit stazovat susedia. moja sestra aj kolegyna teda chodili dost vystresovane, pretoze sa im chodili stazovat susedia v podstate v kuse, nadavali im, vrieskali a pritom vsetko robili najneskor do 18. hod. a sestra robila aj prestavku kvoli susedovmu malemu, takze asi sa to bez nejakej vypatej situacie nezaobide...
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No tak toto presne poznám. Len oni mali deti dve. Aj my sme naprv uvažovali nad bytom na najvyššom poschodí, ale potom sme zvolili starší dom. Ja si myslím, že keď budete k susedom milí, prípadne na dvere nalepíte, že idete prerábať, budete po sebe upratovať a nevyhodíte všetok stavebný odpad pred kontajnery, tak to bude OK. A tie prestávky kvôli spiacim deťom sme museli robiť aj my vrámci ešte vtedy dobrých susedských vzťahov. Tak sa tým novým susedom troška pripôsobte a budú radi a vy budete mať dobré vzťahy. Držím vám veľmi palce aby sa Vám dobre bývalo, pekne ste si to prerobili a mali len samých tichých dobrých susedov. Ahoj
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dnes su také vzťahy v bytovke,že sused zo susedom sa obchádzajú aby sa radšej ani nestretli.Moja suseda vedĺa mńa je dommová doverníčka a je zaťažená na upratovanie,hlavne na umývanie podlahy a schodišťa,je na to chorá.
Teraz keď nepracujem,viem,že umýva,každý druhý deň bez ohĺadu na to či treba alebo nie,jednoducho z dlhej chvíle,
a šikanuje všetkých susedov aby dodržiavali rozpis upratovania,špehuje každého,čo robí dokonca vie kam kto odkladá bicykel v pivnici a kde kto parkuje auto.A beda ak náhodou sú v domácnosti autá dve,hneď chodí a robí krik,dokonca hlásila aj na políciu,že dotyčný sused kšeftuje z autami a pred bytovkou ma odparkované,hneď štyri,policajti prišli a povedali,že nie je v ich právomoci toto riešiť ak autá neprekážajú premávke.
Takto všetkých dáva do haptáku a každý sa jej vyhýba, aj ja keď niekam idem a počujem,že práve vychádza z bytu,tak radšej počkám nech odíde aby som sa z ňou nemusel stretnúť.
Takto si tu žijeme,to je náš panelák .
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ja niekedy si hovorim ze radsej by som vydrzala dieta behat nad nami ako agresivneho opilca ale clovek nikdy nevie pokial ho to nepostretne.
My mame klud v dome iba ked je prec potom bud mu huci hudba na plne gule aj niekolko hodin alebo v noci mulacakuju opijaju sa s kamaratmi minule nieco rozmlatil a potom to zacal o tretej v noci opravovat skratka pripad!
0 0
bombulka9 bombulka9

bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

dakujem, snad to tak bude a nebudu ziadne problemy. len nie vzdy to zavisi od nasho spravania. my sa snazime byt slusni, nepustat si nahlas telku, nebuchat dverami, neklopkat topankami, zamrzi ma, ked mi nieco spadne na zem...bohuzial nie vsetci tak rozmyslaju
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Dnes su také vzťahy v bytovke,že sused zo susedom sa obchádzajú aby sa radšej ani nestretli.Moja suseda vedĺa mńa je dommová doverníčka a je zaťažená na upratovanie,hlavne na umývanie podlahy a schodišťa,je na to chorá.
Teraz keď nepracujem,viem,že umýva,každý druhý deň bez ohĺadu na to či treba alebo nie,jednoducho z dlhej chvíle,
a šikanuje všetkých susedov aby dodržiavali rozpis upratovania,špehuje každého,čo robí dokonca vie kam kto odkladá bicykel v pivnici a kde kto parkuje auto.A beda ak náhodou sú v domácnosti autá dve,hneď chodí a robí krik,dokonca hlásila aj na políciu,že dotyčný sused kšeftuje z autami a pred bytovkou ma odparkované,hneď štyri,policajti prišli a povedali,že nie je v ich právomoci toto riešiť ak autá neprekážajú premávke.
Takto všetkých dáva do haptáku a každý sa jej vyhýba, aj ja keď niekam idem a počujem,že práve vychádza z bytu,tak radšej počkám nech odíde aby som sa z ňou nemusel stretnúť.
Takto si tu žijeme,to je náš panelák .
Že probléééééééééém ....Csaba / Laco /...., neblázni ...

Poriadok a dobré spolunažívanie v bytovom dome

Užívatelia bytov alebo nebytových priestorov sa podieľajú na správe domu. Vhodné je, aby si zvolili domového zástupcu (domového dôverníka). V domoch s väčším počtom bytov je možné ustanoviť voľbou domovú komisiu alebo domovú samosprávu, výbor samosprávy alebo dozornú radu.
http://www.kornel.sk/informator1.htm
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zisti si či máte v dome odsúhlasený Domový poriadok. Tam by malo byť odsúhlasené, že od kedy, do kedy sa môžu práce vykonávať. Ale samozrejme je to len doporučenie a zálezí od každého vlastníka bytu, či to dodržiava. My máme v DP odporúčané práce od 7,00 do 18,00 hod. Stane sa, že to niekto nedodrží ale v takých prípadoch sú zbytočné upozornenía, lebo nočný kľud je od 22,00 do 6,00 hod. Pred tým, kedy dá Spoločenstvo súhlas k prerábaniu bytu (potrebný pre stavebný úrad) si vlastník tohoto bytu obíde susedovov, ktorí majú môžnosť sa k tomu vyjadriť.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

ako taK citam vase problemy, ten moj je "iba" v netolerantnych susedoch, byvam v petrzalke, ktori nevedia pouzivat dlazbu v byte resp. nabytok napriklad asi tam zeru a zakazdym nie ako slusny clovek, dvihnut sa, zdvihnut stolicku, odlozit, oni si tu svoju tlstu riit ani len nedvihnu a skrrkaju po tej dlazbe jedna radost, ten zvuk to je hruuuuza a to uz nehorim o dupani po tej dlazbe. tak sme sa tesili ked skoncili s prerabanim bytu ze bude klud, ale nie dlazba musi byt, dpc tak ak neviem ako sa to pouziva tak si kupim koberce ku kua, sa mi otvara noz vo vacku ak to pocujem. bueeee. Sedlaci netolerantni mam taky pocit ze na takychto ludi nic nepomoze. Asi kupim filcove podlozky pod nabytok a hodim im to do schranky, ale mam pocit ze to ich sedliacky rozum nezvladne. Skusim to CD REVENGE vratim im to tak isto. Prave som si kupil novy subwoofer tak otestujem!!!
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No my pri všetkom hluku od našich susedov sme poznali veru aj toto. A to ti poviem, že oni presne tak isto, niežeby si zdvihli tú stoličku, ale stále stále ňou hrmotali. Presne sme vedeli, kedy majú raňajky, obed, večeru. A to sa muselo trieskať aspoň pol hodinu. A ešte mali smetiak na balkóne a stoličku pri balkónových dverách. Takže napr. nedeľa ráno hrmot pol hodinu aby sme vedeli, že raňajkujú, potom sa išlo variť, ona na nohách korkáče, takže som počula každý krok, pri každej príležitosti, keď potrebovala niečo vyhodiť, tak najprv hrkot stoličkou, potom tresli balkónové dvere, že nám nadskočilo všetko aj vnútornosti a potom zasa hrnmot stoličkou a zasa ten dupot. A toto celú nedelu doobeda, aby potom okolo dvanástej sme zas pol hodinu počúvali ako obedujú a trieskajú stoličkami a potom keď sa chytili upratovať po obede tak zasa buchot, hrmot... No a takto skoro každý deň, keďže páni veľkí podnikatelia ani nechodili do roboty, večer mohli vyvádzať do neviem kedy. Je to fakt hrozné. Neviem, či ten subwoofer pomôže, skús. Nám nepomohlo nič.
0 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

problém s netolerantnými susedmi dôverne poznám. Pod nami býval týpek, ktorému byt kúpil a zrekonštruoval tatko, takže mladý nechodil do práce a celé noci žúroval. Prúser bol aj v tom, že náš tehlový barák z 50. rokov bol tak mizerne postavený, že sme počuli aj susedovo kýchnutie, či hádku o dve poschodia nad nami. Ešte k tomu v dome všetci hulili, takže som ako tajný agent špicľovala, či je čistý vzduch a môžem aspoň vyvetrať. Po piatich rokoch bývania v tom baráku som skončila so žalúdočnou neurózou. Keď sa narodil malý, tak nám to strašne všetko liezlo na nervy, že sme so stratou ten byt predali a radšej kúpili dom. A život je zrazu krásny:-)))))
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

My žijeme v rodinnom dome, ticho, kľud až do doby kým vedľa nás vyrástol hotel. Hostia sa bavia a my s nimi až nám posteľ nadskakuje. Bola som sa pýtať na MÚ či pre nich neplatí nočný kľud. Platí, vraj volajte políciu , dostanú pokutu. Až 1000 Sk, čo to je pre takého zbohatlíka?!
Je to nepríjemné, keď je napr. svadba, pokazím taký pre mladomanželov dôležitý deň privolaním polície ? Oni za to vlastne nemôžu, majú svadbu chcú sa baviť.
Vždy platí pri oslavách, s pribúdajúcimi hodinami a hladinou alkoholu sú všetci speváci a hulákajú ako o dušu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreaS Pozri príspevok
Byvam na sidlisku v 10 poschodovom panelaku tak ako vela inych ludi. Avsak zacinam o sebe pochybovat, ci som normalna... totiz nad nami suseda perie pravidelne po 22hej, nehovoriac o siti na masine, ked si vypiju tak ziapu tak, ze pocujeme cely obsah hadky... pod nami pre istotu byval sam chalanisko a ten zvykol pustat hudbu az tak nahlas, ze mi zacali pohariky tancovat na stole.... dalsia vec je ako to vo vchode vizera... sama spina, ludia su lenivy vyhodit smeti do kosa a nechaju plnu igelitku smeti na stred chodby, parkuje sa uz aj na trave...

ale spät k tomu hlavnemu bodu... pod nami predali byt, cize sme boli stastni, ze sopliak uz nebude vyhravat ale!!! novi majitelia zacali byt prerabat... na tom by tiez nebolo nic neobvykle, keby ich prerabky nezacali o 17.00 az do vecera, kym ich ktosi nepride upozornit!!! Neexistuje nejaky domovy poriadok, ktory riesi aj taketo otazky? Predsa pridem z prace utahana, nehovoriac o tom, ze pracujem aj doma a mam pocuvat ako vrtaju, stierkuju a ja neviem co ine hlucne robia v byte?

Uz som bola u nich vcera o 21.00, ze uz by stacilo, ze uz chceme mat klud a udivene sa na mna pozerali, ze co chcem...

Predsa uz len z ludskej inteligencie by taketo veci mali robit v case, ked je vacsina ludi z panelaku v praci, no nie? ved ma v podstate vyhanaju z bytu! My sme tiez prerabali byt, ale v case od 09.00-17.00...

prosim poradte mi hocico, lebo uz som zufala.... buduci tyzden si po roku beriem dovolenku a chcem si skutocne oddychnut, tak neviem, ci sa mi to vobec podari...
viem, že kedysi bol "domový poriadok" kde bolo ošetrené, že po 20.00h je domový klud, ale v dnešnej dobe ??? mat takých susedov ako píšeš tak to je živá katastrofa
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Prosím o radu. Život nám strpčuje štekot psa, od rána, od šiestej celý deň. Ja som doobeda doma a vstávam neskôr, o ôsmej, je to príšerné prebúdzanie, spanie...Nedá sa to vydržať, je to už neúnosné. Sťažovali sme sa u domovníčky, nepomohlo. Ako napísať sťažnosť na mestský úrad alebo správu bytov? Písal už niekto? Môžem sa obrátiť aj na políciu? Ďakujem
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ala12 Pozri príspevok
Prosím o radu. Život nám strpčuje štekot psa, od rána, od šiestej celý deň. Ja som doobeda doma a vstávam neskôr, o ôsmej, je to príšerné prebúdzanie, spanie...Nedá sa to vydržať, je to už neúnosné. Sťažovali sme sa u domovníčky, nepomohlo. Ako napísať sťažnosť na mestský úrad alebo správu bytov? Písal už niekto? Môžem sa obrátiť aj na políciu? Ďakujem
..

..najlepšie je zavolať políciu, lebo ak je psík sám doma a šteká a zavýja,je to týranie a majiteľ by mal urobiť nápravu a keďže nie je prístupný tvojim argumentom a ani psíka mu nie je ľúto, pomôže možno polícia...alebo nahraj na mobil a pošli do TV...
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ala12 Pozri príspevok
Prosím o radu. Život nám strpčuje štekot psa, od rána, od šiestej celý deň. Ja som doobeda doma a vstávam neskôr, o ôsmej, je to príšerné prebúdzanie, spanie...Nedá sa to vydržať, je to už neúnosné. Sťažovali sme sa u domovníčky, nepomohlo. Ako napísať sťažnosť na mestský úrad alebo správu bytov? Písal už niekto? Môžem sa obrátiť aj na políciu? Ďakujem
pozri tu : http://www.porada.sk/t111760-ako-rie...ybrechava.html
1 0
mimap8 mimap8

mimap8 je offline (nepripojený) mimap8

andreaS Pozri príspevok
no... pred chvilou prisiel domov priatel a to ste mali pocut!!! zisiel dole, ze ci to myslia vazne, ze teraz prisiel z prace domov a chce mat doma klud a nie pocuvat ich struzlikanie, vrtanie a kadeco ine.. a ze dokedy to mienia robit... odpoved bola ze "no minimalne do osmej" a ze do 22.00 si mozu robit v byte co chcu, ze je to ich byt!!! normalne mi mozog zastavuje.. ako moze byt niekto tak neskutocne neohladuplny? a to tam maju so sebou male dieta...

a dalsi argument, ze oni teraz prisli tiez z prace, ze kedy to maju robit...

Po vete s tym "do 22.00 si mozeme robit co chceme" mu bolo povedane dovidenia a tresli mu dverami pred nosom!

Priatel neni nervak, ale toto vytoci asi aj flegmatika..

A nepochopim este jedno - prave na 8. a 9. je najviac malych deti v panelaku a ze to neprekaza ich rodicom... vcera som sa pri tom mojom "dohovore" o 21.00 stretla s jednym z nich a on im tak jemne hovoril, ze dali deti spat a ze sa im budia, ci by uz neskoncili.. coho sa ti ludia boja? predsa ked sa dame dokopy cely panelak, tak nieco musime urobit..

som neskutocne vytocena a nasrana.... mam so sebou daku robotu a neda sa mi robit, lebo sa tu neda sustredit... keby ludska stupidita kvitla, tak si pod nami mozu otvorit kvetinarstvo...
no skor ty nie si normalna. Zivot v bytovke je taky a treba to respektovat a je dobre, ze nevrtaju po desiatej vecer. A je pravda, ze kto chodi do prace, nema to v pracovnom case ako spravit, tak sa snaz toto chapat. A tvoj frajer to pochopi, ked si sam zalozi rodinu a bude prerabat byt a nebude mat narok na dovolenku..a bude musiet po veceroch makat.

Skus byt viac empatickejsia a chapat ze nie si sama, ze su tu aj potreby inych.
0 0
mimap8 mimap8

mimap8 je offline (nepripojený) mimap8

andreaS Pozri príspevok
vcera sme si opat nasli na vchode upozornenie, ze sa bude prerabat daky byt...

dnes sme prisli domov a zistili sme, ze ten byt je pod nami... presne ti isti majitelia, kt. ma tak rozculili, ze som zalozila tuto temu... prerabali to cez tri mesiace!!!!! a az teraz po troch rokoch prerabaju kupelnu!!!

smrad tu mame akoby sme boli v dakej zamocnickej dielni alebo v autodielni... (po rezani konstrukcie jadra)...

ale opat ma vytaca to, ze nas doslova terorizuju v nasom byte... fakt je tu neskutocny smrad, o hluku nehovorim... a opat pracuju v case ked drviva vacsina ludi pride domov a chce mat klud...

a ako obycajne tak odpad z tych prerabok skonci dole pri smetiakoch... hlavne ze mesto zriadilo pre obcanov zberne miesto na takyto odpad a je to zdarma... ale treba to odviest na urcene miesto... za toto by som davala take pokuty, aby si dotycny nabuduce rozmyslel, kam svoj odpad vyhodi...
no ty si teda dobre cislo...
Je uplne normalne, ze ludia si prerabaju byty a je uplne normalne, ze nie kazdy ma tu moznost cez prac. dobu. Proste aj ta dovolenka je obmedzena, skus to chapat, alebo sa odstahuj, ked neznesies ludi.
Ja tiez byvam v bytovke so 40tymi bytmi, tiez by som uprednostnila bytovnku so 4-6 bytmi, ale kedze na to nemame, musim sa prisposobit. Proste zivot je o kompromisoch.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ala12 Pozri príspevok
Prosím o radu. Život nám strpčuje štekot psa, od rána, od šiestej celý deň. Ja som doobeda doma a vstávam neskôr, o ôsmej, je to príšerné prebúdzanie, spanie...Nedá sa to vydržať, je to už neúnosné. Sťažovali sme sa u domovníčky, nepomohlo. Ako napísať sťažnosť na mestský úrad alebo správu bytov? Písal už niekto? Môžem sa obrátiť aj na políciu? Ďakujem
ja by som podala stažnosť-oznámenie na MÚ. stažnost napíšeš jednoducho opíšeš problém, ktorý máš, ked vieš konkrétne časy - dátumy tak to tam uvedieš. oni to potom "prejednajú", mali by si majiteľa predvolať. ty žiadaj aby si bola informovaná ako stažnost prejednali.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

mimap8 Pozri príspevok
no ty si teda dobre cislo...
Je uplne normalne, ze ludia si prerabaju byty a je uplne normalne, ze nie kazdy ma tu moznost cez prac. dobu. Proste aj ta dovolenka je obmedzena, skus to chapat, alebo sa odstahuj, ked neznesies ludi.
Ja tiez byvam v bytovke so 40tymi bytmi, tiez by som uprednostnila bytovnku so 4-6 bytmi, ale kedze na to nemame, musim sa prisposobit. Proste zivot je o kompromisoch.
Prerábka bytu sa dá spraviť cez deň, veď na to je dovolenka a najneskôr do šiestej sa môže robiť. Bytovka by to mala mať schválené. A je rozdiel, keď jeden byt prerábajú pol roka alebo týždeň. Nedá sa stále žiť v takom hluku. Nie je problém, keď postupne sa prerába viac bytov, ale ak sa jeden byt prerába večnosť, tak to už nie je normálne. Neviem, či by sa ti to páčilo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať