Zavrieť

Porady

ako riešiť problém- ak susedov vlčiak cez 2 domy v noci rád vybrecháva

Zdravím Vás poraďáci, ono sa to zdá, však je to len pes, ale je to vlčiak, intenzita hluku je fakt dosť silná, vieme stačí zavolať a políciu, chceme anonymne a čo sa bude potom diať? Dohováranie sme vylúčili., ako si s takýmto človekom-podnikateľom poradiť, ked mu to ešte nedošlo, že pes obťažuje svojim brechaním ľudí................. ďakujeme
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

anonymne mu hod kazdy vecer kusok masa s tabletkou na spanie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
536234 536234

536234 je offline (nepripojený) 536234

o.k.,.... a priznám sa také niečo, ale bez tabletky bolo, teraz mi skúste niečo vážnejšieho. d.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Každý pes šteká a breše. Niektorý menej, niektorý viac...

Iný spôsob neexistuje, jedine si zvyknúť. Žiaden zákon nezakazuje vlastniť psa. Obmedzenia môžu byť napr. v panelákoch, ale aj tam to často nepomáha.
Ale k dedine proste pes patrí
Moji susedia tiež majú dvoch veľkých psov, ktorí občas v noci štekajú. A priamo pod oknom do spálne. Čo narobím ? Zakážem ich susedom mať? Bolo by to nezmyselné a zbytočné.
Keď nepomáha vankúš na ušiach, tak ich okríknem cez okno nech sú ticho. Našťastie poslúchnu
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Keď je to až daľší sused, tak to si veľmi neporadíš. Keby bol hneď za plotom, stačí ho obliať vodou a on sa odučí. Mám to vyskúšané. Moji rodičia sú obidvaja po infarkte a kým ešte bývali vo svojom dome tak mali problém s brechajúcimi psami. /Zaujímavé, že ak brechal ich pes, to im nevadilo/. Susedia mali cca 4m od okna ich spálne dvoch psov a tí s tým našim celé noci súťažili. Tak som ich svorne všetkých oblievala vodou. Pre vlastnú bezpečnosť boli potom zalezení v búde a tam ich brechanie až tak veľmi nebavilo.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
... Mám to vyskúšané...
...Zuzii... je problém s ktorým si Ty neporadíš?......
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ajuška Pozri príspevok
...Zuzii... je problém s ktorým si Ty neporadíš?......
To vieš, na kopaniciach je tvrdý život .....a žandári ďaleko
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Menšie technické riešenie : kúp si v chovateľských potrebách píšťalku na psov - ultrazvukovú (ty ju nepočuješ, pes áno), nejaký zdroj nepretržitého vzduchu a spusť to, keď "havinko" sa zvukovo prejavuje. Zaručujem, že ten pes sa z toho zaručene zblázni. Bude síce vyvádzať ešte viacej (možno ho potom aj majiteľ sám odprace), no keď jednú noc mu nedáš "dávku" ultrazvuku, možno bude ticho.
0 1
536234 536234

536234 je offline (nepripojený) 536234

díky, všetky sú poučné, aj oblievačka, aj tá píšťalka + tabletka na spanie,........... a my sme presto čakali, také niečo že" policajt majiteľovi určí, že pes musí byť v nočných hodinách na mieste kde, počuteľnosť nebude tak silná, ale máte pravdu treba sa s problémom pohrať..... d. hneď bude svet krajší...........
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

536234 Pozri príspevok
díky, všetky sú poučné, aj oblievačka, aj tá píšťalka + tabletka na spanie,........... a my sme presto čakali, také niečo že" policajt majiteľovi určí, že pes musí byť v nočných hodinách na mieste kde, počuteľnosť nebude tak silná, ale máte pravdu treba sa s problémom pohrať..... d. hneď bude svet krajší...........
to by policajti museli riešiť 99% (majiteľov) psov...vieš si to predstaviť v praxi?

...ale páči sa mi Tvoj zmysel pre humor
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Viem, ze to moze byt neprijemne, ale treba si uvedomit, ze keby to bol slavik, tak by spieval. Ale ze je to pes, tak steka.
Myslim, ze keby bol na dvore alebo na ulici klud, pes by nemal dovod stekat. Takto upozornuje, ze sa deje nieco nezvycajne a reaguje na to. Nas pes upozornuje napr. na lasicu, zabu alebo opitych ludi, ktori idu po ulici.
0 0
536234 536234

536234 je offline (nepripojený) 536234

ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ako v inej téme tu bolo riešené zvonenie kostolných zvonov, tu je riešené štekanie psa.. Ja napríklad zaspím aj keď mi bude okolo hlavy každých 5 minút prechádzať vlak...
Tiež som si všimla, že starší ľudia alebo ľudia, ktorí žijú dlhšie sami sú náchylní na takéto zvuky a sú schopní aj celý deň nadávať susedom, že ich deti "vrieskajú" pod oknom (pritom sa len občas prevezú popod to okno na bicykli). Aj ľudia, ktorí sa presťahujú z paneláku na dedinu sa ohradia 3m múrom a vyrúbu stromy na dvore, aby nemuseli vidieť susedov a fuj, to hrozné lístie a to blato, čo je na trávniku a susedov kohút tak strašne kikiríka a ten rev vtákov... atď...
Takže možno policajti by pomohli, ale aby si potom ten sused z pomsty nedoniesol ešte jedného vlčiaka... možno len z dôvodu, že nemá pochopenie ako môže niekomu vadiť štekot psa.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

536234 Pozri príspevok
ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka
Tu ide o medziľudské vzťahy, z pohľadu legislatívy nie je veľa čo poradiť. To, že občas štekne nejaký pes a niekomu to vadí, kvôli tomu nebudú zákonodarci prijímať zákon o štekaní psov.

Existujú všeobecné obecné nariadenia o dodržiavaní nočného kľudu. Pokiaľ ten štekot psa prekračuje povolenú hranicu hluku pre tento nočný čas, tak môže byť prikázané majiteľovi urobiť nejaké opatrenia napr. (uzatvorenie psa v noci do búdy, aby hluk z nej vychádzajúci bol v "norme"). Ak hranicu hluku štekot neprekračuje, tak nič neporušuje a to, že niekomu vadí akýkoľvek hluk si bude musieť riešiť vo vlastnej réžii (zvukotesné okná, štuple do uší, odsťahovanie sa na Aljašku,...).
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
536234 Pozri príspevok
ahojte poraďáci, chceli sme Vám uviesť, že všetci radíte v smere " pohodička o nič nejde", ale ono je to opak je to vážny problém, inak by sme nepísali do porady, prosím poraďte, vidím, že políciu volať ste nikto ani nespomenul...... vďaka
Ja patrím medzi tých , čo majú takého psa , len šteká a šteká na všetko , čo sa pohne , niekedy mám dojem , že už aj na vietor . Trápi ma to , a čakám kedy mu susedia prehodia cez plot kostičku s arzénom . Už sme skúšali všeličo , ale nič nepomáha ! Je to vlčiak a nechápem , že on nechápe , veď vlčiaky sú inteligentné .
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Viem ake nepríjemne to je. Bývala som v bytovke a pod oknami sme mali rodinné domy. V jednom dvore mali dobrmana a ten štekal deň a noc a nikto z toho domu psa ani neokríkol. Bývam v rodinnom dome a tiež mám psa, ktorý mi lezie na nervy, lebo breše na všetko - vrabce, včely, sliepky, mačka, iný pes, opitý človek...... dllllllhý zoznam. Ale v noci, keď je na ulici kľud aj naš pes prespí bez štekotu. Nie raz vyletím z postele a zisťujem čo sa deje, keď breše. Na dedine je veľa psov a keď začne jeden..............
Čo sa dá s tým robiť? Jedine zmárniť psov, alebo rušiteľov psov. Ak ich zatvoríte do búdy, tak vám budú kňučať a tak by som mohla pokračovať. Sliepky kotkodákajú, kohuty kikiríkajú, husy gágajú, kto chová vtáky ttie tiež vyrušujú - čo s tým? Ako tomu zabrániť? Ale najviac by ma zaujímalo, aké rriešenie by ste očakávali od policajtov. Posadíme ku každému psu jedného policajta, aby preveril prečo pes breše? Nechcem, aby to vyznelo ako výsmech, alebo zľahčovanie, len aby sme sa nad tým všetkým zamysleli.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Podľa mňa sa s tým nedá vôbec nič robiť. Máme tiež psa, ale nedá si povedať. Keď už veľmi lezie na nervy, vyjdem na dvor, zarevem na neho a čo myslíte, čo urobí? Zalezie, ja zaleziem tiež a on zasa vylezie a pokračuje si vo svojom štekaní. Takže to väčšinou vzdám.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Hovori sa aky pan , taky pes. Niekedy vsak plati, ze pan je hlupejsi nez pes , kedze mu navadi, ze pes si nevie zavriet papulu a treba ho ucit moresu. Ak nas pes stekal "na nic", vzdy sa dal utisit dohovorom. Sused ma psa, ani nevieme ze ho ma ale dalsi ma vlciacicu a ta ked zacane naprestane. Tu nepomoze nic ine iba ochutena klobasa. Obom :-)
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ak má pes aj cez deň dostatok činnosti , v noci bez príčiny nezvykne štekať. Iba ak si je istý, že pánička vyláka von sa pozrieť , aký je jeho " PSíK" opustený a smutný .
Naša teriérka tá sa ide zblázniť ak niekto zastane pred naším plotom a napr. si hrabe v taške, alebo napravuje topánku- ale na to ten pes slúži, aby strážil sused " načierno" predáva krb. vložky a spravil si v tom dome prechodný sklad, vláči tam kade- koho a ja sa už ani nečudujem, že nášmu psovi to tak vadí.
Určite kvôli štekaniu by som nedala utratiť psa! a už vôbec nie na prianie suseda- iba ak by v nočných hodinách pred búdou sedával on miesto psa
Ako to tu už bolo napísané: dnes je to štekot a zvony, potom to budú kohúty , kravy, zanedlho bude vadiť aj vtáčí spev a to už potom sa môžeme sťažovať aj na vietor, lebo hlasno fučí - nejako začína chýbať tolerancia.........
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Bionda Pozri príspevok
nejako začína chýbať tolerancia.........
A co tolerancia majitela psa k susedom ?
Mozno to zavisi od rasy psa, ale pes ak sa mu majitel venuje dokaze pochopit co sa od neho chce. Ja som napr. jednemu stafordovi co mame v rodine a stale ma olizoval povedal, ze mu smrdi z huby a uz ani na mna nepozrie.
0 0
hanusvas hanusvas

hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

fantom opery
Po precitani prispevku od arizona sa mi otvoril nozik vo vrecku. Chudak prispievatel ktory trpi brechanim psa ziadal o radu, o pomoc a nasiel sa iny ktory miesto toho aby mu poradil mu cynicky oznamil, ze je jeho povinnostou trpiet dalej a ze to bude do budducna erste horsie. Pri minimalnej miere empatie, ak by som sa dokonca chcel vyhnut kritike postojov arizona, ocakaval by som od ludi s podobnymi postojmi minimalne mlcanie, ak uz nedokazu poradit a pomoct. A ak uz nemaju v sebe aspon tuto minimalnu mieru empatie tak uz to o psickaroch vypoveda dost...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať