zuzana6661
01.02.09,20:22
Už je to v platnosti? Poraďte....
Jozef Mihál
01.02.09,19:31
Bude, o pár týždňov. Zatiaľ treba vegetovať na úrade práce, prípadne si pripravovať "stratu zamestnania" v zahraničí.
Evelyne20
01.02.09,21:50
ahojte...o co ide?blizsie info ...dakujem
marina8
01.02.09,21:54
ahojte...o co ide?blizsie info ...dakujem


Štát by mal pritom podľa návrhov, ktoré z rokovania vzišli, preplácať odvody zamestnancom vo firmách, ktoré pracovníkov nebudú prepúšťať ale si ich ponechajú napríklad na skrátený pracovný čas. Malo by ísť však o opatrenie maximálne na nasledujúce dva roky. Členovia rady sa zároveň dohodli na ďalších opatreniach, ako sú napríklad zjednodušenie systému vytvárania sociálnych podnikov, príspevky firmám na novovytvorené pracovné miesta či príspevok začínajúcim živnostníkom alebo ich dvojročné odvodové prázdniny. Podniky by tak mohli od štátu získať napríklad v prípade udržania pracovného miesta, aj za cenu skrátenia pracovnej doby, ročný príspevok v maximálnej výške 3 624 (http://www.porada.sk/t59600-624-aktivacia-dlhodobeho-hmotneho-majetku.html) €.
V prípade ak by sa do praxe zaviedlo ďalšie z navrhovaných opatrení, by si začínajúci živnostník mohol vybrať príspevok vo výške 5 975 € alebo dvojročné odvodové prázdniny.Rovnako by sa k štátnemu príspevku mohli dostať aj pracovníci, ktorí cestujú za prácou už na vzdialenosti 50 - 60 kilometrov.
Janek22
02.02.09,19:19
ESte to ale v platnosti nie je ze? Prave dnes som bol na zivno. urade podat prihlasku o registracii S.r.o.cky... Takze asi moc skoro co??? :mad:
Johanka
02.02.09,19:21
s.r.o. asi nie je začínajúci živnostník ... alebo je ?
Janek22
02.02.09,19:45
s.r.o. asi nie je začínajúci živnostník ... alebo je ?

Ale je :) Tak myslel som ze pod pojmom zacinajuci podnikatel je aj sro nie len szco. V podstate aj na sro sa potrebuje vybavit zivnostenske opravnenie takze som nebol az tak mimo... nie?
marina8
02.02.09,20:04
Ale je :) Tak myslel som ze pod pojmom zacinajuci podnikatel je aj sro nie len szco. V podstate aj na sro sa potrebuje vybavit zivnostenske opravnenie takze som nebol az tak mimo... nie?


jaj, len skoda, ze sa na to neda vziat prispevok na podnikanie pre zacinajucich zivnostnikov :(