Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Bude, o pár týždňov. Zatiaľ treba vegetovať na úrade práce, prípadne si pripravovať "stratu zamestnania" v zahraničí.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Evelyne20 Pozri príspevok
    ahojte...o co ide?blizsie info ...dakujem

    Štát by mal pritom podľa návrhov, ktoré z rokovania vzišli, preplácať odvody zamestnancom vo firmách, ktoré pracovníkov nebudú prepúšťať ale si ich ponechajú napríklad na skrátený pracovný čas. Malo by ísť však o opatrenie maximálne na nasledujúce dva roky. Členovia rady sa zároveň dohodli na ďalších opatreniach, ako sú napríklad zjednodušenie systému vytvárania sociálnych podnikov, príspevky firmám na novovytvorené pracovné miesta či príspevok začínajúcim živnostníkom alebo ich dvojročné odvodové prázdniny. Podniky by tak mohli od štátu získať napríklad v prípade udržania pracovného miesta, aj za cenu skrátenia pracovnej doby, ročný príspevok v maximálnej výške 3 624 €.
    V prípade ak by sa do praxe zaviedlo ďalšie z navrhovaných opatrení, by si začínajúci živnostník mohol vybrať príspevok vo výške 5 975 € alebo dvojročné odvodové prázdniny.Rovnako by sa k štátnemu príspevku mohli dostať aj pracovníci, ktorí cestujú za prácou už na vzdialenosti 50 - 60 kilometrov.

    Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

    Janek22
    ESte to ale v platnosti nie je ze? Prave dnes som bol na zivno. urade podat prihlasku o registracii S.r.o.cky... Takze asi moc skoro co???

    Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

    Janek22
    Johanka Pozri príspevok
    s.r.o. asi nie je začínajúci živnostník ... alebo je ?
    Ale je Tak myslel som ze pod pojmom zacinajuci podnikatel je aj sro nie len szco. V podstate aj na sro sa potrebuje vybavit zivnostenske opravnenie takze som nebol az tak mimo... nie?

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Janek22 Pozri príspevok
    Ale je Tak myslel som ze pod pojmom zacinajuci podnikatel je aj sro nie len szco. V podstate aj na sro sa potrebuje vybavit zivnostenske opravnenie takze som nebol az tak mimo... nie?

    jaj, len skoda, ze sa na to neda vziat prispevok na podnikanie pre zacinajucich zivnostnikov

    Odvodové prázdniny pre začínajúcich živnostníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.