Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 11.05.04
Odpovede 14093
Otázky
Posledná návšteva 15.10.17 10:22

Jozef Mihál Jozef Mihál je offline (nepripojený) Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS)

399 Odkazy a pochvaly

 1. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pri paušálnej náhrade za používanie súkromného mobilného telefónu zamestnanca aj na služobné účely podlieha odvodom a dani? Patrí to do naturálnej mzdy? Ďakujem za skorú odpoveď.
 2. -
  Dobre píšeš - pochvala za príspevok
 3. Pekný deň, mám jednu otázočku príspevok na podnikanie sa počíta do príjmu manželky, keď si ju chcem manžel uplatniť v RZD?
  Ďakujem za skorú odpoveď.
 4. Jozefe, ta zasa si zmenil geročok ? tebe je žiť :-
 5. Dobry den,chcela by som sa opytat.Momentalne som na MD,s manzelom by sme sa chceli na 6mesiacov vymenit,manzel je SZČO plati si ale minimalne odvody ak by si teraz platil 3mesiace vyssie odvody vyratavalo by sa nu to z tychto odvodov?chcem sa este opytat kolko by boli odvody na mesiac aby mal najvyssiu matersku.dakujem za odpoved
 6. Dobrý večer pán Mihál, potrebovala by som od Vás radu.


  Som na materskej dovolenke s dcérou, ktorá mi konci 14.5.2018. máme syna, ktorý bude mať 6.10.2018 3 roky. Manžel by po mojej materskej chcel nastúpiť na materskú na syna, teda do 6.10. a potom zase na dcéru. Ja by som ostala na rodičovskej, ale bez nároku na príspevok. Moje otázky sú:
  1. Môže môj manžel ísť na materskú a zároveň pracovať u toho istého zamestnávateľa, ak mu dajú novú zmluvu na dobu určitú, kde bude mať inú funkciu? Môže táto zmluva začať dňom nástupu na materskú, alebo musí začať až deň po nej? Napr, manžel by šiel na materskú 15.5.2018 a zmluva by bola tiež od 15, alebo až od 16.5?

  2. Ak by môj manžel šiel na rodičovskú až 16.5. a ja by som teda ešte 15.5. bola riadne na rodičovskej aj s príspevkom a odhlásila by som ho až 16.5., mala by som za ten jeden deň nárok na rodičovský príspevok a manžel by od 16.5. mohol dostávať materskú? Alebo by tým pádom mohol materskú poberať až od júna?
  Ďakujem Vám za odpoveď.
 7. Dobrý deň p.Mihál,

  ako rozhľadeného odborníka a zároveň človeka vnímajúceho bežných ľudí, sa chcem opýtať na skutočný stav našej SK ekonomiky. Zjavne čísla a vyjadrenia z médii nie sú reálne ( viď. po celom Slovensku množstvo prázdnych obchodných priestorov ). Čo počúvam kolegov obchodníkov, všetci klesajú - nároky na odvody a povinnosti stúpajú. Kedy pocítime tú vraj dobrú kondíciu SK tigra?

  Ďakujem
 8. Dobrý večer p. Mihál,

  môžem poprosiť o radu?

  Som osamelá matka, žijem vo vlastnom byte /zdedený po starej matke/ s ročným synom. Poberám rodičovský príspevok 213,- € a otec dieťaťa mi platí výživné 50,-€ / na základe rozhodnutia súdu/. Iné príjmy nemám. Môže byť môj príjem posudzovaný ako stav hmotnej núdze a môžem dostávať príspevok na bývanie? Ďakujem veľmi pekne za radu a skorú odpoveď.
 9. Všetko najlepšie k narodeninám
Odkazy od 1 po 10 z 399celkove
Jozef Mihál

Základné informácie

Dátum narodenia
March 18, 1965 (57)
Jozef Mihál
Kto som?:
Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS)
Odkiaľ som:
Slovenský Grob
Záujmy:
Prosím neposielajte mi Vaše otázky súkromnými správami. Otázky zadajte v Porade ,-)
Zamestnanie - predvolené:
iné
Zamestnanie - iné:
Poslanec NRSR, prednášam, píšem
Krajina:
SK

Kontakt


Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
14,093
Príspevkov na deň
2.08
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
399
Ostatné odkazy
21.12.21 18:25
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
15.10.17 10:22
Členom od
11.05.04

44 Priatelia

Priatelia od 1 do 10 z 44