sway
13.06.05,19:48
Zdravím všetkých čo sa trápia v Olympe - mám takú otázočku, neviem od ktorej verzie sú zrážky už spravené tak, že sa zadávajú v personalistike. Mne sa to vôbec nepáči - každý mesiac má zamestnanec inú zrážku za stravu, inú zálohu, stále sa musím vracať do personalistoky a znova generovať výplatu..., ani si neviem predstaviť, že by som takto robila napríklad 50 ľudí....nemáte niekto lepší návod? , alebo nejaký trik - typ? - nedá sa to už priamo v tvorbe výplatky, že? - čo na to ostatní, nemáte problémy?:mad:
vladan
13.06.05,18:35
Zdravím všetkých čo sa trápia v Olympe - mám takú otázočku, neviem od ktorej verzie sú zrážky už spravené tak, že sa zadávajú v personalistike. Mne sa to vôbec nepáči - každý mesiac má zamestnanec inú zrážku za stravu, inú zálohu, stále sa musím vracať do personalistoky a znova generovať výplatu..., ani si neviem predstaviť, že by som takto robila napríklad 50 ľudí....nemáte niekto lepší návod? , alebo nejaký trik - typ? - nedá sa to už priamo v tvorbe výplatky, že? - čo na to ostatní, nemáte problémy?:mad:ahoj sway, zdravím ťa ja, ktorá sa netrápi v Olympe :D ... ja mám v Olympe, v Personalistike zadanú zrážku stravovanie a tam mám hodenú "čiastka 1,- Sk, po vygenerovaní mzdy mi túto zrážku dá normálne do výplaty, a už len dám "oprav" a opravím sumu, na takú akú chcem (opravujem vo výpočte miezd, nie v Personalistike) ... čiže postup: do Personalistiky si zadáš zrážku stravovanie a dáš tam číslo 1 (dáš to ako pevnú čiastku), následne po vygenerovaní mzdy pôjdeš na pracovníka cez oprav (v tvorbe mzdy) a opravíš si tú 1,- Sk na takú výšku akú potrebuješ ... skús a potom sa ozvi ... ja v tom žiadny problém nevidím ;)
sway
13.06.05,19:11
ahoj sway, zdravím ťa ja, .............;)
moc dík, so zrážkami na stravu to funguje, ale so zálohami nie, resp. dá sa to opraviť, ale neprejaví sa mi zmenená suma v tlači záloh, tak sa musím vrátiť a v personalistike zadať skutočné výšky záloh v danom mesiaci.... atd..., ale moc dík - aspoň tie stravné...:o
vladan
14.06.05,04:28
moc dík, so zrážkami na stravu to funguje, ale so zálohami nie, resp. dá sa to opraviť, ale neprejaví sa mi zmenená suma v tlači záloh, tak sa musím vrátiť a v personalistike zadať skutočné výšky záloh v danom mesiaci.... atd..., ale moc dík - aspoň tie stravné...:opredtým som hovorila iba o stravovaní ... takže ... zálohy zadávaš už priamo vo výpočte miezd ... lebo možno sa ti stane, že nemáš zálohy pravidelné, tak si to do personalistiky nezadávaš. Čiže postup: po vygenerovaní mzdy, pôjdeš do zrážok (vo výplate) a tam si zadáš pridať zrážku a nájdeš si zálohu, zadáš si sumu a je to :D ... táto čiastka zálohy sa ti objaví v tlači záloh. Ešte jedna vec ... ak máš zadaný aj bankový účet, na ktorý odchádza čistá mzda (po zrážke stravného a zálohy), tak položku zrážky záloha daj pred bankový účet. Príklad ... bankový účet má číslo zrážky 8, nastavíš sa na bankový účet a dáš pridať zrážku, číslo zrážky si "premenuješ na číslo 8", a zadáš výšku zálohy. Olymp ti automaticky prečísluje bankový účet na číslo zrážky 9. A prečo to tak musí byť? :eek: ... lebo na bankový účet ti odchádza už očistená čistá mzda o zrážky a preto musí byť bankový účet ako posledná zrážka ... uff, dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne :D
... ozik, sway, asi si dlho nerobila so zrážkami, však? ... lebo tento systém funguje tuším od 1.1.2004 (teda vtedy bola veľká zmena a aj zmena v zadávaní zrážok), ale aj ja som sa nad tým chvíľu rozčuľovala, lebo to bola novinka a ja som na to nevedela prísť, ako sa to správne zadáva, ale nakoniec je to fajn ;)

ešte poznámka: ak máš nejaké pravidelné zrážky, ktoré sa opakujú každomesačne a v rovnakej výške, tak vtedy to už do Personalistiky zadávaš ;)
sway
14.06.05,04:46
predtým som hovorila iba o stravovaní ... ;)Vladan moc dík - bolo to vyčerpávajúce - to všetúčko ovládam a robím to tak, ale skús si nahodiť zálohu len vo výplate - tvári sa to OK, je tam, ale keď chceš vytlačiť zálohovú listinu, nieje tam !!! - o to mi išlo! - takže tak, ale moc dík za ochotku !!!:o

vlastne nám to odkázala aj p. Klimáková na tomto linku - tak asi nič nevymyslíme....
http://www.porada.sk/showpost.php?p=79420&postcount=2
vladan
14.06.05,04:50
Vladan moc dík - bolo to vyčerpávajúce - to všetúčko ovládam a robím to tak, ale skús si nahodiť zálohu len vo výplate - tvári sa to OK, je tam, ale keď chceš vytlačiť zálohovú listinu, nieje tam !!! - o to mi išlo! - takže tak, ale moc dík za ochotku !!!:o
ok, nahodila som si to do Olympu a máš pravdu, v zálohovej listine sa to neobjaví, ale objaví sa to vo výstupe: Rekapitulácia zrážok, lebo zálohu si zadala ako zrážku. Ale teraz rozmýšľam nad tou zálohovou listinou, že načo to je? :eek: ... možno sa vyjadrí ešte Dia Kimáková ... ja som ti povedala všetko čo viem :D
vladan
14.06.05,04:52
vlastne nám to odkázala aj p. Klimáková na tomto linku - tak asi nič nevymyslíme....
http://www.porada.sk/showpost.php?p=79420&postcount=2
no vidíš, takže si sa to už raz pýtala :D ... ale skús tlačiť výstup Rekapitulácia zrážok, tam to máš označené ako záloha ;)
sway
14.06.05,04:53
ok, nahodila som ....... :Dno, našla som ten jej link - je to ako hovoríš - dík:) ...

ja to potrebujem využiť ako doklad do pokladne o vyplatení záloh..., tak to budem robiť cez tú personalistiku...;)
Kimáková
14.06.05,06:30
Vladan, ďakujem. Takú vyčerpávajúcu odpoveď by som nevymyslela ani ja. Všetko čo si uviedla je OK a super. Ale žiaľ JEDInÚ zálohovú listinu tlačí Olymp len zo záloh v PERSONALISTIKE. Pracujeme už ale na tom, aby sme zálohy ťahali z Výpočtu miezd a nie z Personalistiky. Je Vás už dosť hodne, ktorí dávate napr. mimoriadne zálohy a tie samozrejme je zbytočné nahadzovať do Personalistiky (kde majú byť len pravidelne sa opakujúce zrážky). Takže v najbližších verziách :))) Chystáme aj nejaké pikošky navyše :)))
Richard
14.06.05,06:33
Ďakujem za upozernenia všetkým z tejto témy.... zlé príspevky boli vymazané, rovnako aj z iných tém od toho nespratného užívateľa....
vladan
14.06.05,06:51
Chystáme aj nejaké pikošky navyše
... jéééj, pikošky mám rada :D
vladan
25.07.05,08:24
... jéééj, pikošky mám rada :D
Dia, môžem si tipnúť tú pikošku? :) ... je to automatické odpočítavanie "neodpracovaných dní" (dovolenka, nemoc atď)? .... ak áno, tak huráááááááááááááá :D:D:D
Kimáková
25.07.05,09:41
Dia, môžem si tipnúť tú pikošku? :) ... je to automatické odpočítavanie "neodpracovaných dní" (dovolenka, nemoc atď)? .... ak áno, tak huráááááááááááááá :D:D:D
BINGOOOOOOOOOOOO. Zasah do cierneho. A okrem toho aj Trexima (statistické vyhodnocovanie ceny prace).
vladan
25.07.05,09:53
BINGOOOOOOOOOOOO. Zasah do cierneho. A okrem toho aj Trexima (statistické vyhodnocovanie ceny prace).
Dia, to je supéééér, udeľujem vášmu tímu červený puntík! :D:D:D