Zavrieť

Porady

OLYMP - zrážky po novom ???!!

Zdravím všetkých čo sa trápia v Olympe - mám takú otázočku, neviem od ktorej verzie sú zrážky už spravené tak, že sa zadávajú v personalistike. Mne sa to vôbec nepáči - každý mesiac má zamestnanec inú zrážku za stravu, inú zálohu, stále sa musím vracať do personalistoky a znova generovať výplatu..., ani si neviem predstaviť, že by som takto robila napríklad 50 ľudí....nemáte niekto lepší návod? , alebo nejaký trik - typ? - nedá sa to už priamo v tvorbe výplatky, že? - čo na to ostatní, nemáte problémy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sway
    Zdravím všetkých čo sa trápia v Olympe - mám takú otázočku, neviem od ktorej verzie sú zrážky už spravené tak, že sa zadávajú v personalistike. Mne sa to vôbec nepáči - každý mesiac má zamestnanec inú zrážku za stravu, inú zálohu, stále sa musím vracať do personalistoky a znova generovať výplatu..., ani si neviem predstaviť, že by som takto robila napríklad 50 ľudí....nemáte niekto lepší návod? , alebo nejaký trik - typ? - nedá sa to už priamo v tvorbe výplatky, že? - čo na to ostatní, nemáte problémy?
    ahoj sway, zdravím ťa ja, ktorá sa netrápi v Olympe ... ja mám v Olympe, v Personalistike zadanú zrážku stravovanie a tam mám hodenú "čiastka 1,- Sk, po vygenerovaní mzdy mi túto zrážku dá normálne do výplaty, a už len dám "oprav" a opravím sumu, na takú akú chcem (opravujem vo výpočte miezd, nie v Personalistike) ... čiže postup: do Personalistiky si zadáš zrážku stravovanie a dáš tam číslo 1 (dáš to ako pevnú čiastku), následne po vygenerovaní mzdy pôjdeš na pracovníka cez oprav (v tvorbe mzdy) a opravíš si tú 1,- Sk na takú výšku akú potrebuješ ... skús a potom sa ozvi ... ja v tom žiadny problém nevidím

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vladan
    ahoj sway, zdravím ťa ja, .............
    moc dík, so zrážkami na stravu to funguje, ale so zálohami nie, resp. dá sa to opraviť, ale neprejaví sa mi zmenená suma v tlači záloh, tak sa musím vrátiť a v personalistike zadať skutočné výšky záloh v danom mesiaci.... atd..., ale moc dík - aspoň tie stravné...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sway
    moc dík, so zrážkami na stravu to funguje, ale so zálohami nie, resp. dá sa to opraviť, ale neprejaví sa mi zmenená suma v tlači záloh, tak sa musím vrátiť a v personalistike zadať skutočné výšky záloh v danom mesiaci.... atd..., ale moc dík - aspoň tie stravné...
    predtým som hovorila iba o stravovaní ... takže ... zálohy zadávaš už priamo vo výpočte miezd ... lebo možno sa ti stane, že nemáš zálohy pravidelné, tak si to do personalistiky nezadávaš. Čiže postup: po vygenerovaní mzdy, pôjdeš do zrážok (vo výplate) a tam si zadáš pridať zrážku a nájdeš si zálohu, zadáš si sumu a je to ... táto čiastka zálohy sa ti objaví v tlači záloh. Ešte jedna vec ... ak máš zadaný aj bankový účet, na ktorý odchádza čistá mzda (po zrážke stravného a zálohy), tak položku zrážky záloha daj pred bankový účet. Príklad ... bankový účet má číslo zrážky 8, nastavíš sa na bankový účet a dáš pridať zrážku, číslo zrážky si "premenuješ na číslo 8", a zadáš výšku zálohy. Olymp ti automaticky prečísluje bankový účet na číslo zrážky 9. A prečo to tak musí byť? ... lebo na bankový účet ti odchádza už očistená čistá mzda o zrážky a preto musí byť bankový účet ako posledná zrážka ... uff, dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne
    ... ozik, sway, asi si dlho nerobila so zrážkami, však? ... lebo tento systém funguje tuším od 1.1.2004 (teda vtedy bola veľká zmena a aj zmena v zadávaní zrážok), ale aj ja som sa nad tým chvíľu rozčuľovala, lebo to bola novinka a ja som na to nevedela prísť, ako sa to správne zadáva, ale nakoniec je to fajn

    ešte poznámka: ak máš nejaké pravidelné zrážky, ktoré sa opakujú každomesačne a v rovnakej výške, tak vtedy to už do Personalistiky zadávaš
    Naposledy upravil vladan : 14.06.05 at 06:36 Dôvod: pravidelné zrážky

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vladan
    predtým som hovorila iba o stravovaní ...
    Vladan moc dík - bolo to vyčerpávajúce - to všetúčko ovládam a robím to tak, ale skús si nahodiť zálohu len vo výplate - tvári sa to OK, je tam, ale keď chceš vytlačiť zálohovú listinu, nieje tam !!! - o to mi išlo! - takže tak, ale moc dík za ochotku !!!

    vlastne nám to odkázala aj p. Klimáková na tomto linku - tak asi nič nevymyslíme....
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=79420&postcount=2

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sway
    Vladan moc dík - bolo to vyčerpávajúce - to všetúčko ovládam a robím to tak, ale skús si nahodiť zálohu len vo výplate - tvári sa to OK, je tam, ale keď chceš vytlačiť zálohovú listinu, nieje tam !!! - o to mi išlo! - takže tak, ale moc dík za ochotku !!!
    ok, nahodila som si to do Olympu a máš pravdu, v zálohovej listine sa to neobjaví, ale objaví sa to vo výstupe: Rekapitulácia zrážok, lebo zálohu si zadala ako zrážku. Ale teraz rozmýšľam nad tou zálohovou listinou, že načo to je? ... možno sa vyjadrí ešte Dia Kimáková ... ja som ti povedala všetko čo viem

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sway
    vlastne nám to odkázala aj p. Klimáková na tomto linku - tak asi nič nevymyslíme....
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=79420&postcount=2
    no vidíš, takže si sa to už raz pýtala ... ale skús tlačiť výstup Rekapitulácia zrážok, tam to máš označené ako záloha

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vladan
    ok, nahodila som .......
    no, našla som ten jej link - je to ako hovoríš - dík ...

    ja to potrebujem využiť ako doklad do pokladne o vyplatení záloh..., tak to budem robiť cez tú personalistiku...

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Vladan, ďakujem. Takú vyčerpávajúcu odpoveď by som nevymyslela ani ja. Všetko čo si uviedla je OK a super. Ale žiaľ JEDInÚ zálohovú listinu tlačí Olymp len zo záloh v PERSONALISTIKE. Pracujeme už ale na tom, aby sme zálohy ťahali z Výpočtu miezd a nie z Personalistiky. Je Vás už dosť hodne, ktorí dávate napr. mimoriadne zálohy a tie samozrejme je zbytočné nahadzovať do Personalistiky (kde majú byť len pravidelne sa opakujúce zrážky). Takže v najbližších verziách )) Chystáme aj nejaké pikošky navyše ))

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ďakujem za upozernenia všetkým z tejto témy.... zlé príspevky boli vymazané, rovnako aj z iných tém od toho nespratného užívateľa....

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kimáková
    Chystáme aj nejaké pikošky navyše
    ... jéééj, pikošky mám rada

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    vladan
    ... jéééj, pikošky mám rada
    Dia, môžem si tipnúť tú pikošku? ... je to automatické odpočítavanie "neodpracovaných dní" (dovolenka, nemoc atď)? .... ak áno, tak huráááááááááááááá

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    vladan
    Dia, môžem si tipnúť tú pikošku? ... je to automatické odpočítavanie "neodpracovaných dní" (dovolenka, nemoc atď)? .... ak áno, tak huráááááááááááááá
    BINGOOOOOOOOOOOO. Zasah do cierneho. A okrem toho aj Trexima (statistické vyhodnocovanie ceny prace).

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kimáková
    BINGOOOOOOOOOOOO. Zasah do cierneho. A okrem toho aj Trexima (statistické vyhodnocovanie ceny prace).
    Dia, to je supéééér, udeľujem vášmu tímu červený puntík!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.