marian-marian
05.02.09,20:43
čaute pc poradaci, vie mi niekto poradit ako presne treba ist na vec pri formatovani C v Aceri Aspire 3690 ? Kupil som uz asi pred 2rokmi Acerka a nachytalo sa tam uz dost blbosti tak by som ho potreboval sformatovat nakolko uz sem tam blbne.Lenze jasne je ze nemam ziadnu zalohu na disku ci je to uz Win XP alebo napalovacka NTI alebo zvukovka atd.Takze potreboval by som poradit ako presne v BIOSE sa to nastavuje ci je to uz zaloha dat a zacatie formatovania. Co mam prirucku od Aceru tak tam sa pise navod na zalohu a formatovanie takto : Skontrolujte ,ci je Acer disk-to-disk recovery zapnute alebo nie. Ja som v BIOSE priamo na toto nic nenasiel zeby sa to nejak tato funkcia zvlast nastavovala....Dalej: Skontrolujte nastavenie D2D Recovery v Main Enabled - tuto funkciu som nasiel v Main a funkcia D2D Recovery je Enabled.....Pokracovanie:::: Ukoncite BIOS a ulozte zmeny system bude restartovany stalo !!!!!!! Dalej ::: Ako spustit proces obnovenia --- Restartujte system, pocas zobrazenia loga ACER stalcte sucasne ALT+F10 cim spustite proces obnovy...Aj to sa stalo

Nabehla ikona obnovenia vyziadalo si to heslo co je od vyrobcu dane 6-nul a cakal som ze nastane zazrak.... Zacal nabiehat Win a uz ked som videl na ploche fotecku uz som videl ze je zle....Skor sa mi to zdalo velmi rychle sformatovanie a na koniec k nicomu nedoslo. Vsetko ostalo povodnom stave ako predtym....Co mam doma pc tak som chytil cd do mechaniky s Win a format bezal hned ...Lenze nechcem nechtiac zmazat Winko a programy ktore som dostal k Aceru preto:cool::cool: chcem byt na 100% presvedceny ze ide nato spravne.... Ma niekto z vas skusenost ako na tento problem ???? Vopred vrela vdaka Majo :confused::confused:
ivoovi
05.02.09,21:40
Fuu takto na dialku to bude dost tazke..ale ved skusime.
Stiahol som si user manual na tvoj notas. Dufam ze aj ty mas tento
http://safemanuals.com/user-guide-instructions-owner-manual/ACER/ASPIRE%203690-_F
Skusal si pouzit Acer eRecovery Management? Tj. uz pri spustenom Windowse stlacit alt+f10. Nie pri bootovani. Tam by mala byt moznost "Recover your system using an existing file or restore your system factory default configuration".
Ivan
marian-marian
08.02.09,16:55
to som este neskusal, ten manual uz mam len co tam pisu to mam aj v prirucke od Aceru skoro vsetko je aj tam takze mnoho tam nieje..... A tento sposob ktory mi radis obnovy celkovo Winko? Lebo som mal jedneho nechutneho trojana a poskodil mi zvukovku tak ho chcem celkovo sformatovat aby bolo vsetko nanovo ako ked bol novy
duves
08.02.09,18:26
Okolo NB a preinstalacii, resp. o formatovani HDD sme to už preberali tu: http://www.porada.sk/904336-post4.html
dolfort
09.02.09,15:23
1. natvrdo zálohovať celý disk (pre istotu)
2. ak nemáš inštalačné CD, ale inštalačné súbory sú na disku (tzv. recovery files alebo dačo podobné), tak si vytvor bootovaciu inštalačku (tzv. recovery CD), možno máš na to aj nejaký soft priamo v kompe (zvykne to tak byť)
3. ak už máš zálohovaný disk a aj bootovacie CD, môžeš inštalovať - zvoľ novú inštaláciu, pred ňou sa naformátuje disk (ale záleží aj na type recovery CD - daktorí výrobcovia majú len image systému a vtedy je to rychlovka, daktoré booky majú normálka štandardnú inštalačku).
4. ideálne ak si nájdeš na nete najnovšie drivery priamo pre tvoj model, príp. použi originál CD od výrobcu (ak máš) - chipset, zvukovka (s tým bývajú často problémy), modem, wifina, lanka, grafika (dôležité) atď. - po inštalácii Win hneď nainštaluj drivery.