Rozalka
06.02.09,21:27
Stanislav 1975
06.02.09,20:47
rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy o tej knihe jázd robiš srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako ty a ešte ju takto zosmiešnuj...
marina8
06.02.09,20:50
rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy o tej knihe jázd robiš srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako ty a ešte ju takto zosmiešnuj...



Jedným z opatrení určených na zníženie administratívneho zaťaženia je napríklad zrušenie povinnosti vedenia knihy jázd. "Daňovníci ich budú môcť viesť naďalej, ale budú mať možnosť aj GPS monitoringu a treťou možnosťou bude uplatňovanie 80 percent nákladov na pohonné hmoty bez evidencie, len s uvedením počiatočného a konečného stavu tachometra," dodal Kažimír.


ono tou otazkou asi bolo myslene toto, nie? len nejako zle sa dotycna osoba vyjadrila, resp. nevedela ako to napisat
Paula
06.02.09,20:57
rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy o tej knihe jázd robiš srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako ty a ešte ju takto zosmiešnuj...


Hm, " dnes mi dakto vravel" - to je aj pre mňa JPP ;)
Stanislav 1975
06.02.09,21:02
Hm, " dnes mi dakto vravel" - to je aj pre mňa JPP ;)
Ak to nieje JPP,pozveš ma na kavu?
baby, však predsa nezosmiešnujte ked neviete..., dozviete sa skoro...
Rozalka
06.02.09,21:06
Ja som túto tému založila, aby sme tu písali správy typu JPP a nie, aby sa tu rozoberala iná téma.
Moje JPP z dneška je toto:
Termíny na podanie DP budú takéto:
FO typ A - 31.3.
FO typ B - 30.4.
PO - 30.6.
ale či je to pravda a odkedy to bude platiť, nemám potuchy a asi to je len JPP.
MILKA58
06.02.09,21:11
Možno JPP, ale aj dnes večer v správach to hovorili, že sa nemáme ponáhľať s podávaním DP, že budú zmeny, okrem iného hovorili aj o knihe jázd. Počkajme, uvidíme.
Paula
06.02.09,21:15
Ak to nieje JPP,pozveš ma na kavu?



Zo zásady nepozývam na kávu chlapov, ktorí sa sami pozývajú....tému opúšťam :cool:
Jozef Mihál
06.02.09,21:22
Dav
06.02.09,21:23
Možno JPP, ale aj dnes večer v správach to hovorili, že sa nemáme ponáhľať s podávaním DP, že budú zmeny, okrem iného hovorili aj o knihe jázd. Počkajme, uvidíme.
V správach a novinách už bolo kadečo - aj to, že daňovú povinnosť v Sk vynásobíme konverzným kurzom Eura a uhradíme...:rolleyes:
Dav
07.02.09,08:28
Možno JPP, ale aj dnes večer v správach to hovorili, že sa nemáme ponáhľať s podávaním DP, pozriem si tie reportáže 30.-31.3. ako budú reportéri zdôrazňovať, že DP sa nemá podávať posledný deň :cool: že budú zmeny, okrem iného hovorili aj o knihe jázd. Počkajme, uvidíme.
Mám veľmi rada :mad:reportérov a novinárov, ktorí povedia len časť informácie,(alebo ich šikovných režisérov a strihačov príspevkov), ľudia im uveria, a potom, pane Bože, vysvetľovať :confused::eek::mee::mad:podnikateľom, ako to je v skutočnosti...
(napr. nedávno riešené, že s.r.o. musí byť plátcom DPH)
Monika Kováčová
07.02.09,09:16
Ja som túto tému založila, aby sme tu písali správy typu JPP a nie, aby sa tu rozoberala iná téma.
Moje JPP z dneška je toto:
Termíny na podanie DP budú takéto:
FO typ A - 31.3.
FO typ B - 30.4.
PO - 30.6.
ale či je to pravda a odkedy to bude platiť, nemám potuchy a asi to je len JPP.

je to na stole v návrhu:
kuk sem: tak s tešííím, bodaj by!

http://www.porada.sk/942949-post27.html
Rozalka
07.02.09,14:00
Je to síce skvelé, no uvedom si, že takto sa naše "trápenie" predĺži do konca júna ...
Polročná daňová sezóna? bŕŕŕ
Monika Kováčová
07.02.09,14:08
ja myslím, že to nebude také "trápenie". Trápením je tá hustota času, nie samotná práca.
Rozalka
07.02.09,14:29
Ale mnohí podnikatelia potom naťahujúúúúúúúúúúú čas a vymýšľajú, kým sa dá. Ty nemáš takých?
Monika Kováčová
07.02.09,14:33
Ale mnohí podnikatelia potom naťahujúúúúúúúúúúú čas a vymýšľajú, kým sa dá. Ty nemáš takých?

no jasnééé... mali by to dať do zákona tajným písmom, aby to bola info len pre nás :D. Ja to veru nikomu nepoviem... ale TV/media nás vyzradia :cool:
willma
07.02.09,14:39
na stránkach drsr žiadne zmeny termínov a to s novinkami vyšli tento mesiac
Jozef Mihál
07.02.09,14:58
willma...

tu sa rozoberajú veci, ktoré sú ešte tajné a tento víkend ich dávajú dokopy na MFSR, v pondelok to bude na vláde atď.

Takže je asi jasné, že to na webe drsr.sk tak skoro nebude.
Monika Kováčová
07.02.09,15:11
tu sa rozoberajú veci, ktoré sú ešte tajné a tento víkend ich dávajú dokopy na MFSR, v pondelok to bude na vláde atď.


milujem tajomstvá!
willma
07.02.09,15:21
willma...

tu sa rozoberajú veci, ktoré sú ešte tajné a tento víkend ich dávajú dokopy na MFSR, v pondelok to bude na vláde atď.

Takže je asi jasné, že to na webe drsr.sk tak skoro nebude. fajn, takže podľa agentúry JPP asi svoje daňovopriznávacie snaženie ešte trošku odložím, veď aj posledný deň je deň :D:D:D
Jozef Mihál
07.02.09,15:23
willma, JPP svoje zámery zverejní na webe vlády v pondelok - vláda má k tomuto mimoriadne rokovanie - môžete si všetko vlastnoručne overiť.
willma
07.02.09,15:40
no cez víkend to nejako vydržím.
dobsony
07.02.09,16:08
už som vytlačila 2 DP. A teraz nemám to ešte odovzdať ?:confused:
marina8
07.02.09,19:06
už som vytlačila 2 DP. A teraz nemám to ešte odovzdať ?:confused:


daj si " kit-kat", sprav si pauzu;):)
som tiez dnes jedno vytlacila, ale som si povedala, ze dufam, ze to schvalia a zacnem konecne zit "zivot normalneho cloveka" a nie " uctovneho vyvrhela" spolocnosti na obdobie januar-april kazdorocne:D
ak to neschvalia tak si dam " deli super" a vydrzim 25 hodin denne:D:D:D:D
takze plan mam pripraveny pre obe verzie:---:D
dobsony
08.02.09,07:24
daj si " kit-kat", sprav si pauzu;):)
som tiez dnes jedno vytlacila, ale som si povedala, ze dufam, ze to schvalia a zacnem konecne zit "zivot normalneho cloveka" a nie " uctovneho vyvrhela" spolocnosti na obdobie januar-april kazdorocne:D
ak to neschvalia tak si dam " deli super" a vydrzim 25 hodin denne:D:D:D:D
takze plan mam pripraveny pre obe verzie:---:D

Dobrý nápad !:) Dám si dneska kit-kat a spravím pauzu.
marina8
09.02.09,10:19
no cez víkend to nejako vydržím.


ja to uz neviem vydrzat:D
prosim vas uz to je schvalene? kde k tomu nieco najdem?
liba2
09.02.09,10:25
ja to uz neviem vydrzat:D
prosim vas uz to je schvalene? kde k tomu nieco najdem?... ešte sa o tom rokuje , teraz skončili správy :)
bv_alexandra
09.02.09,11:45
... ešte sa o tom rokuje , teraz skončili správy :)
A kde sa to dá pozrieť, resp. zistiť.
Melnick
09.02.09,13:30
no jasnééé... mali by to dať do zákona tajným písmom, aby to bola info len pre nás :D. Ja to veru nikomu nepoviem... ale TV/media nás vyzradia :cool:

Super nápad Monika. :D:D:D:D:D
Monikov
09.02.09,13:46
http://www.rokovania.sk/. Tu sú materiály.Rokovanie z dnešného dňa. Napr. bod č. 17 otvoríš, a v materiáloch pozrieš, čo šlo do návrhu. Ku každému zákonu je zvláštny bod. Asi tak v skratke :).
Monika Kováčová
09.02.09,15:22
marina8
09.02.09,15:30
SCHVÁLENÉ!!! http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/F2DFDFEE3D0072D5C1257558002FCA2E?OpenDocument


takze lehoty na podavanie uz su po novom?
odo dnes no stres, no panika, ze 31.03.2009?
prepacte, ale od dneska milujem uctovnictvo a milujem 31.3 kazdeho roku:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Monika Kováčová
09.02.09,15:33
takze lehoty na podavanie uz su po novom?
odo dnes no stres, no panika, ze 31.03.2009?
prepacte, ale od dneska milujem uctovnictvo a milujem 31.3 kazdeho roku:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Schválené vládou... zatiaľ
Milan Benka
09.02.09,15:41
No a ešte v parlamente.
Malá poznámka: Platnosť od 1. marca 2009 teda okrem na rok 2008 nepoužiteľné s výnimkou lehôt na podanie DP.
Melnick
09.02.09,15:55
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:---
mysimis
09.02.09,15:57
No a ešte v parlamente.
Malá poznámka: Platnosť od 1. marca 2009 teda okrem na rok 2008 nepoužiteľné s výnimkou lehôt na podanie DP.

Tie nové lehoty sú super.... a nám účtovníkom to zabezpečí normálny život :)
Monika Kováčová
09.02.09,17:02
No a ešte v parlamente.
Malá poznámka: Platnosť od 1. marca 2009 teda okrem na rok 2008 nepoužiteľné s výnimkou lehôt na podanie DP.

BINGO!!!!!!!!! Ja si dnes jeden lupnem. :):D:D:D:D:D:D:D Huráááá.

Teda dúfam, že podčiarknuté platí aj pre DP za 2008
evina
09.02.09,17:21
BINGO!!!!!!!!! Ja si dnes jeden lupnem. :):D:D:D:D:D:D:D Huráááá.

Teda dúfam, že podčiarknuté platí aj pre DP za 2008

Ak to bude pravda, že za rok 2008 budem podávať eseročky do 30.6.2009 asi si lupnem aj ja. Som práve po chrípke, bola som paralyzovaná 4,5 dňa tak si viete predstaviť tú časovú stratu...a konečne nebudeme dávať v jeden termín skoro všetko.....jupííííííí
evina
09.02.09,17:24
No a ešte v parlamente.
Malá poznámka: Platnosť od 1. marca 2009 teda okrem na rok 2008 nepoužiteľné s výnimkou lehôt na podanie DP.

Ak toto bude platiť ostatné rok oželiem :)
michelle84
09.02.09,17:38
Ja sa tiež teším, ale vo firmách, kde sa priamo spracúva aj účtovníctvo, tak je lepšie ukončiť rok čo najskôr, ale potešilo to, nebudú také stresy aspoň :)
Jozef Mihál
09.02.09,17:44
"Draci" nájdu rozbor zmien v zákone o dani z príjmov, ktoré dnes schválila vláda, tu:

http://www.porada.sk/t101744-krizovy-balicek-zmeny-v-zakone-o-uctovnictve-dani-z-prijmov-o-zamestnanosti.html

Ostatní si môžu preštudovať novelu tu:

http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/F2DFDFEE3D0072D5C1257558002FCA2E?OpenDocument

Pokiaľ ide o posun termínov podania DP, pozrite v návrhu novely bod 32. a bod 34. - odsek 9. Kto sa potrebuje uistiť, že termíny DP sa skutočne posúvajú už teraz, nech číta dôvodovú správu a v nej koment k týmto bodom.
Zoltán Kovács
09.02.09,17:46
No ak to stihnu schváliť, a aj zverejniť v zbierkach.... tak to bude super, ale len v prípade ak to bude platiť už aj na DP za rok 2008.

Opravujem sa: bude to platiť už aj za rok 2008.
Monika Kováčová
09.02.09,18:21
Téma by sa mohla premenovať :): Miesto "JPP" by bol výstižnejší názov : "Bez vetra sa ani lístok nepohne". :D:D:D
Monika Kováčová
09.02.09,18:23
Pokiaľ ide o posun termínov podania DP, pozrite v návrhu novely bod 32. a bod 34. - odsek 9. Kto sa potrebuje uistiť, že termíny DP sa skutočne posúvajú už teraz, nech číta dôvodovú správu a v nej koment k týmto bodom.

Jupííí, evina, mám frndžalicu, dáš si? ... hik...
marina8
09.02.09,18:42
quote=Monika Kováčová;945366]Jupííí, evina, mám frndžalicu, dáš si? ... hik...[/quote]



vy sa mate, ja som "buchla" jeden coldrex hot + paralen, lebo mame chripku;)
Monika Kováčová
09.02.09,18:43
ale tá frndžalica je oveľa cool hot_!!!!
mysimis
09.02.09,18:45
ale tá frndžalica je oveľa cool hot_!!!!

Monika a ja by som sa k Tebe aj pridala......ale len na jeden....:D
Monika Kováčová
09.02.09,18:46
Monika a ja by som sa k Tebe aj pridala......ale len na jeden....:D
šááák len jedééén , hiíík...
JankaO
09.02.09,18:59
Tri dni som tu nebola a takéto revolučné zmeny!!!Normálne mi srdco bije rýchlejšie od radosti. Od 1.2. som zvýšila vo firme aj pracovné tempo na šestku a teraz toľká radosť, môžme trochu spomaliť.:)
Monika Kováčová
09.02.09,19:01
Tri dni som tu nebola a takéto revolučné zmeny!!!Normálne mi srdco bije rýchlejšie od radosti. Od 1.2. som zvýšila vo firme aj pracovné tempo na šestku a teraz toľká radosť, môžme trochu spomaliť.:)

Jáá by som na tvojom mieste nešla ani do roboty zajtra ;). Jani , daj si za jeden... na zdravjééé.:D
Zita5
09.02.09,19:27
Moníííí , ty to dnes nepreháňaj :);). Ozaj a čo oslavujeme ?
cloe
09.02.09,19:30
Moníííí , ty to dnes nepreháňaj :);). Ozaj a čo oslavujeme ?

Zitka, ty sranduješ:D
Zita5
09.02.09,19:31
Zitka, ty sranduješ:D

:Dvšak keď sa mi neušlo z tej frndžalice čo Monika ponúka , tak si aspoň zasrandujem .:):D
sway
09.02.09,19:33
Moníííí , ty to dnes nepreháňaj :);). Ozaj a čo oslavujeme ?

..... hik.....len si nalej aj ty :);) ja som si už.... a nerobím a na Porade sa bavkám.... šak termíny nám posunúúúú dúfam ... daňových priznaníííí, no ľudkovia ak toto prejde tak som šťastná jak tá blška.... ani robiť nebudem, len sa modliť!!!!!!:D:D:D
marina8
09.02.09,19:39
..... hik.....len si nalej aj ty :);) ja som si už.... a nerobím a na Porade sa bavkám.... šak termíny nám posunúúúú dúfam ... daňových priznaníííí, no ľudkovia ak toto prejde tak som šťastná jak tá blška.... ani robiť nebudem, len sa modliť!!!!!!:D:D:D


tak ale k tomu modleniu miesto EURA vatikansku menu " panboh zaplat " treba:D:D:D
marina8
09.02.09,19:42
Tri dni som tu nebola a takéto revolučné zmeny!!!Normálne mi srdco bije rýchlejšie od radosti. Od 1.2. som zvýšila vo firme aj pracovné tempo na šestku a teraz toľká radosť, môžme trochu spomaliť.:)


jooj, to teraz na chvilku aj "spiatocku" mozme;):D:D:D:D:D:D:D
kludne chripku vylezat, aj poharik od radosti lupnut:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Melnick
09.02.09,22:03
šááák len jedééén , hiíík...

Monika daj pozor, aby Ti dieťa nespadlo z náručia :D:D:D, stále dávam pozor v profile, či ešte vládzeš sedieť- po toľkých hííík .:) Mám už niekoľko hodín taký blažený úsmev, že sa rodina pýta ,či som si náhodou nekúpila cosmodisc.:):):)
cloe
09.02.09,23:25
Monika daj pozor, aby Ti dieťa nespadlo z náručia :D:D:D, stále dávam pozor v profile, či ešte vládzeš sedieť- po toľkých hííík .:) Mám už niekoľko hodín taký blažený úsmev, že sa rodina pýta ,či som si náhodou nekúpila cosmodisc.:):):)

...to je ako o mne:)
Dáša_
10.02.09,06:11
Otázka, ale čo s vracaním preplatkov na dani ? - mam firmu, ktora ma "predplatenú" dan o cca 300t. dostane sa k preplatku skor, ak stihneme podat DP do konca februára? Teda po pravde, tych firiem mam viac, čo majú poplatené preddavky a teraz sa bližia k strate, ak v nej priamo nie su.
Teraz to znamena, že sa k preplatkom dostanu oveľa nskôr?
Jozef Mihál
10.02.09,06:27
Dobrá otázka. Pokiaľ si dobre pamätám, v zákone o správe daní a poplatkov má DÚ lehotu na vrátenie preplatkov do 40 dní od termínu na podanie DP. Takže aj táto lehota sa fyzicky posunie.
Dáša_
10.02.09,06:30
Dobrá otázka. Pokiaľ si dobre pamätám, v zákone o správe daní a poplatkov má DÚ lehotu na vrátenie preplatkov do 40 dní od termínu na podanie DP. Takže aj táto lehota sa fyzicky posunie.

A co ked to stihnem za platnosti stareho zakona? Nebude sa vtedy pocitat 40 dni od 31.3. ?

asi nie, že?
Jozef Mihál
10.02.09,06:40
Nie. Novela bude platiť od 1.3., takže k 31.3. už DÚ bude postupovať po novom a lehota na vrátenie preplatkov PO bude nejaký 9. august 2009.
dobsony
10.02.09,06:54
možno my účtovníci budeme z toho radosť ale daňové subjekty, no v tom nie som taká istá.
Marianna01
10.02.09,06:54
No, Jožko, a samozrejme aj ostatní, ja až taká nadšená nie som. Čítala som Tvoj článok v Pravde (opäť tá literatúra... :rolleyes:), kde je o.i. zmienka o zjednodušenej evidencii miesto vedenia účtovníctva pre firmy s obratom pod 5 mil. Sk. :eek:
Čo to pre nás znamená? Čo sa rozumie pod zjednodušenou evidenciou? Čo bude s evidenciou na DPH? Znamená to teda, že sa zmení zákon o DPH?

Ďalej, čo bude s DPH pri uplatňovaní pohonných látok, pokiaľ sa niekto rozhodne uplatniť len 80% z cenu PHL?
Dáša_
10.02.09,06:56
takže bude musieť platiť nadalej aj preddavky
Dáša_
10.02.09,06:58
No, Jožko, a samozrejme aj ostatní, ja až taká nadšená nie som. Čítala som Tvoj článok v Pravde (opäť tá literatúra... :rolleyes:), kde je o.i. zmienka o zjednodušenej evidencii miesto vedenia účtovníctva pre firmy s obratom pod 5 mil. Sk. :eek:
Čo to pre nás znamená? Čo sa rozumie pod zjednodušenou evidenciou? Čo bude s evidenciou na DPH? Znamená to teda, že sa zmení zákon o DPH?

Ďalej, čo bude s DPH pri uplatňovaní pohonných látok, pokiaľ sa niekto rozhodne uplatniť len 80% z cenu PHL?

tieto otazky napadli aj mna. Aj ked som pochopila, ze zjednodusena evidencia nie je to iste ako pausalne vydavky
Marianna01
10.02.09,07:07
z predkladacej správy:

Zavedenie daňovej evidencie u fyzických osôb (podnikateľov) – zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z povinnosti viesť účtovníctvo za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov, a jeho príjem nepresiahne sumu 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 zákona o dani z príjmov.

uvedený paragraf a odstavec:

(14) Hnuteľné veci a nehnuteľnosti v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, ktoré využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov podľa odsekov 1 až 3 obaja manželia, zahrnie do obchodného majetku jeden z manželov. Výdavky súvisiace s využívaním týchto hnuteľných vecí a nehnuteľností sa rozdelia medzi oboch manželov v pomere, v akom ich využívajú pri svojej činnosti; v takomto pomere sa rozdelí aj príjem z ich predaja.

Možno som načisto blbá, ale ja tomu nerozumiem. :cool:
Jozef Mihál
10.02.09,07:07
Čo je zjednodušená daňová evidencia si nájdete v navrhovanej novele, je to hneď v úvode (novelu nájdete na webe vlády). Pokiaľ ide o prepojenie na DPH, tomu ja nerozumiem.
Jozef Mihál
10.02.09,07:09
Ok, vidím že treba písať po lopate. Citát z novely, bod 2.:

2. V § 6 sa za odsek 13 vkladajú nové odseky 14 a 15, ktoré znejú:

„(14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť podľa odsekov 1 a 2 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o

a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,1)

b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,

c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.

(15) Ak daňovník v priebehu zdaňovacieho obdobia nedodrží podmienky ustanovené v odseku 14, pokračuje vo vedení daňovej evidencie už len v tomto zdaňovacom období. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období je tento daňovník povinný viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa odseku 10. Daňovník, ak sa rozhodne viesť evidenciu podľa odseku 14, je povinný túto evidenciu viesť počas celého zdaňovacieho obdobia a uchovávať ju po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.34)“.

Doterajší odsek 14 sa označuje ako odsek 16.
Marianna01
10.02.09,07:09
Čo je zjednodušená daňová evidencia si nájdete v navrhovanej novele, je to hneď v úvode (novelu nájdete na webe vlády). Pokiaľ ide o prepojenie na DPH, tomu ja nerozumiem.

... ahá, v navrhovanej novele, no chytro idem študovať...:rolleyes:
Dáša_
10.02.09,07:11
Ak to poviem dobre a zjednodušene, doteraz, ak si nedosiahol prijem 35t€, tak si vlastne nemusel viest účtovníctvo, mohol si uplatnovat paušálne výdavky.
V momente, ked si sa stal platcom dph, uz si musel prejst na jednoduché účtovníctvo a vydavky % sa už nemohli uplatnovat.

Teraz posunuli hranicu, kedy sa nemusi viest učtovnictvo, ale ako je to v navaznosti na zákon o DPH??
Marianna01
10.02.09,07:18
Ak to poviem dobre a zjednodušene, doteraz, ak si nedosiahol prijem 35t€, tak si vlastne nemusel viest účtovníctvo, mohol si uplatnovat paušálne výdavky.
V momente, ked si sa stal platcom dph, uz si musel prejst na jednoduché účtovníctvo a vydavky % sa už nemohli uplatnovat.

Teraz posunuli hranicu, kedy sa nemusi viest učtovnictvo, ale ako je to v navaznosti na zákon o DPH??

Presne tak, Dáška, toto je to, kvôli čomu som nervózna už od rána. Bude sa meniť aj zákon o DPH?
Ďalej citujem z Jožkovko príspevku:
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,1)
... o čom teda bude zjednodušená evidenia?

Znamená to, že vypadáva povinnosť viesť peňažný denník, ale všetky ďalšie evidencie zostávajú?
Dáša_
10.02.09,07:20
Nie. Novela bude platiť od 1.3., takže k 31.3. už DÚ bude postupovať po novom a lehota na vrátenie preplatkov PO bude nejaký 9. august 2009.

Tuším mi je jasné, kde štát zoberie peniaze na zrýchlenie vratiek DPH - zo 60 na 30 dní :D
Zita5
10.02.09,07:24
Ak to poviem dobre a zjednodušene, doteraz, ak si nedosiahol prijem 35t€, tak si vlastne nemusel viest účtovníctvo, mohol si uplatnovat paušálne výdavky.
V momente, ked si sa stal platcom dph, uz si musel prejst na jednoduché účtovníctvo a vydavky % sa už nemohli uplatnovat.

Teraz posunuli hranicu, kedy sa nemusi viest učtovnictvo, ale ako je to v navaznosti na zákon o DPH??
Dôvodová správa
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.



K bodu 33 - § 51a ods. 1 a 2:
Týmto ustanovením sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z uplatňovania výdavkov percentom z dosiahnutých príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) na preukázateľné výdavky (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak. Rovnako sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z podvojného účtovníctva na daňovú evidenciu (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak.
K bodu 34 - § 52g - prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. marca 2009:
Odsek 3– daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť, ktorý v mesiacoch január a február 2009 viedol účtovníctvo, môže sa po nadobudnutí účinnosti novely zákona rozhodnúť, že bude za toto zdaňovacie obdobie viesť evidenciu podľa § 6 ods. 14 zákona.
Odsek 4 - ustanovenia zákona v znení účinnom od 1. marca 2009 s výnimkou prílohy č. 1 v znení účinnom od 1. marca 2009, podľa ktorej daňovník, ak sa tak rozhodne, zaradí hmotný majetok do odpisových skupín až 1. januára 2010, sa použijú na vyčíslenie základu dane za zdaňovacie obdobie končiace po 28. februári 2009


.................................................. ..................................................

A tak ďalej .......ja som to včera čítala x krát a veru neviem :rolleyes: ....dokonca som tam zhliadla , že aj FO účtujúca v podvojnom účtovníctve môže prejsť na zjednodušenú daňovú evidenciu .
Ak to nájdem tak priložím.
Dáša_
10.02.09,07:28
A ked sme už v JPP tak dám inú otázku:
A o šrotovnom sa zatiaľ u nás nehovorí????
Zita5
10.02.09,07:32
A ked sme už v JPP tak dám inú otázku:
A o šrotovnom sa zatiaľ u nás nehovorí????

A to by sa malo o čo jednať ......neviem čo myslíš .:)
Dáša_
10.02.09,07:35
A to by sa malo o čo jednať ......neviem čo myslíš .:)
príspevok pri kúpe nového auta ak dáš staré zošrotovať:D

V čechách sa hovorí o 25t, v niektorých štátoch sa ide až k 3t €
abel
10.02.09,07:38
A to by sa malo o čo jednať ......neviem čo myslíš .:)
:D:D:D v prvom momente som myslela, že je to niečo o stravovaní :D:D:D
Marianna01
10.02.09,07:39
pomaly ale isto prichádzam o prácu...

A toto je podpora malého podnikania???!!! :eek::---

Zitula, tiež nemusíme všetkému hneď rozumieť :D

...povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy...

a kde bude teda viesť tú evidenciu? Na hárku papiera s názvom - Papier na vedenie evidencie podľa § 6 odst. 14 zákona o dani z príjmov? :---
Zita5
10.02.09,07:39
príspevok pri kúpe nového auta ak dáš staré zošrotovať:D

V čechách sa hovorí o 25t, v niektorých štátoch sa ide až k 3t €

Jáj tak :).......no sledovala som niečo na TA3 ...údajne by sa malo s tým niečo robiť , lebo obyvatelia našej republiky málo kupujú nové MV . Štatistika SK hovorí , že na 3,75 obyvateľa je jedno auto .Takže možno pôjdu aj týmto smerom .

Ale, je to ozaj len pre túto tému JPP .........kto vie čo bude v budúcnosti .
Zita5
10.02.09,07:40
pomaly ale isto prichádzam o prácu...

A toto je podpora malého podnikania???!!! :eek::---

Zitula, tiež nemusíme všetkému hneď rozumieť :D

...povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy...

a kde bude teda viesť tú evidenciu? Na hárku papiera s názvom - Papier na vedenie evidencie podľa § 6 odst. 14 zákona o dani z príjmov? :---

Tak tak , vydržme usmernia nás z MF SR .:)
Robina
10.02.09,07:45
No tak toto je nie ukľudnenie, ale blázinec. Živnostníci boli beztak v strese - jednak keď sa znižila hranica DPH a museli sa niektorí zaregistrovať na DPH, daň z motorových vozidiel - mali v tom chaos - chvalabohu za nami, a teraz posun daň. priznaní /čo my vítame/, ale kedy im potom povracia štát preplatky resp. daň. bonusy? A čo bude teraz s tými čo sa museli stať platiteľmi DPH a musia byť minim. 1 rok? Teraz zase tie zdĺhavé vysvetlenia okolo toho - ja sa zbláznim - kým to niektorí pochopia. Na jednej strane to vyzerá ako pomoc v kríze, ale na strane druhej sa budú ľudia ešte viac stresovať, lebo je to veľmi rýchlo a v zlom termíne.
Maxinka
10.02.09,07:45
Ja tomuto vôbec nerozumiem:

Menej zarábajúci dostanú viac
Zníženie daní cez vyššiu nezdaniteľnú sumu pocíti už v marcovej výplate väčšina zamestnancov. Dostanú ju v apríli. Živnostníkov sa zníženie daní tento rok dotkne, len ak požiadajú daňové úrady o primerané zníženie preddavkov na daň z príjmov.
Ľudia s najnižšími platmi si pre zvýšenie nezdaniteľného minima polepšia viditeľnejšie. Zaviedla takzvanú zamestnaneckú prémiu. Je to takzvaná záporná daň. Tým, ktorí zarábajú okolo minimálnej mzdy (295,50 eura, teda 8900 korún) a nemôžu naplno využiť celé nezdaniteľné minimum, vláda zlepšuje výplatu o necelé dve stovky v korunách mesačne.
Túto prémiu nízko zarábajúci nedostávajú každý mesiac po častiach. Zinkasujú ju až na budúci rok naraz v apríli, čiže vo výplate za marec. Zamestnaneckú prémiu budú po novom dostávať ľudia s platom do 387 eur mesačne v hrubom (11 670 korún).


Dáša_
10.02.09,07:45
pomaly ale isto prichádzam o prácu...

A toto je podpora malého podnikania???!!! :eek::---

Zitula, tiež nemusíme všetkému hneď rozumieť :D

...povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy...

a kde bude teda viesť tú evidenciu? Na hárku papiera s názvom - Papier na vedenie evidencie podľa § 6 odst. 14 zákona o dani z príjmov? :---

budes to robit ako doteraz, len nebudes robit vykazy a ostatne evidencie:)
Marianna01
10.02.09,07:46
Jáj tak :).......no sledovala som niečo na TA3 ...údajne by sa malo s tým niečo robiť , lebo obyvatelia našej republiky málo kupujú nové MV . Štatistika SK hovorí , že na 3,75 obyvateľa je jedno auto .Takže možno pôjdu aj týmto smerom .

Ale, je to ozaj len pre túto tému JPP .........kto vie čo bude v budúcnosti .

Ohradzujem sa proti tejto štatistike - moja rodina má síce 4 členov, ale jedno dieťa je za trištvrte obyvateľa, nakoľko chodí do škôlky a my auto nemáme žiadne, nieto ešte nové :---
Katy a R
10.02.09,07:47
Mňa by zaujímalo, kedy MF určí (a tiež zverejní) postup úpravy ZD..... :confused:

Týmto ustanovením sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z uplatňovania výdavkov percentom z dosiahnutých príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) na preukázateľné výdavky (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak. Rovnako sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z podvojného účtovníctva na daňovú evidenciu (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak.
Marianna01
10.02.09,07:49
Mňa by zaujímalo, kedy MF určí (a tiež zverejní) postup úpravy ZD..... :confused:

Týmto ustanovením sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z uplatňovania výdavkov percentom z dosiahnutých príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) na preukázateľné výdavky (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak. Rovnako sa ukladá povinnosť Ministerstvu financií SR určiť postup úpravy základu dane pri prechode z podvojného účtovníctva na daňovú evidenciu (§ 6 ods. 14 zákona) a naopak.

25.04.2009 :o
Zita5
10.02.09,07:49
Ohradzujem sa proti tejto štatistike - moja rodina má síce 4 členov, ale jedno dieťa je za trištvrte obyvateľa, nakoľko chodí do škôlky a my auto nemáme žiadne, nieto ešte nové :---


Marianka, ponímaj to ako štatistiku JPP .:);):---


P.S. Musím sa doplniť ......mám na mysli štatistiku ako takú , čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku o relácii TA3 . Nemám na mysli Tvoj príspevok .:)
Robina
10.02.09,07:50
Vtipné!
abel
10.02.09,07:56
Ohradzujem sa proti tejto štatistike - moja rodina má síce 4 členov, ale jedno dieťa je za trištvrte obyvateľa, nakoľko chodí do škôlky a my auto nemáme žiadne, nieto ešte nové :---
Je to štatistika, sú rodiny, kde majú dvoch členov a tri autá, takže štatisticky sa vozia aj na tvojom :D
michelle84
10.02.09,08:11
Keďže sme v téme JPP, tak môžem spomenúť, čo som počula ohľadom DPH - novely od 1. júla 2009, ale nie je to ešte schválené. Ja som počula iný názor na podporu kúpy áut. Že aj z osobných motorových vozidiel sa bude dať odpočítať DPH.
Dáša_
10.02.09,08:17
Keďže sme v téme JPP, tak môžem spomenúť, čo som počula ohľadom DPH - novely od 1. júla 2009, ale nie je to ešte schválené. Ja som počula iný názor na podporu kúpy áut. Že aj z osobných motorových vozidiel sa bude dať odpočítať DPH.

Hmm, hmm, hmm - co dokazu predajcovia vymysliet na podporu svojho predaja.
Ale absolutne by som sa necudovala - je to silná loby :D:D
seda
10.02.09,08:57
Dobrý deň, a čo sa týka preddavkov na daň z príjmu PO z poslednej známej daňovej povinnosti? Viem si to niekde naštudovať? Máme už urobené DP 2008, no zatiaľ sme ho nedali na DU. Mesačne platíme preddavky 2.398 EUR z DP r. 2007. Z DP 2008 nám vychádza platiť mesačne 1.460 EUR. Ak teraz do 28.2.2009 podáme DP tak, od 4/09, 5/09, ... budeme platiť 1.460 EUR? A ak pošlem DP až 30.6.2009, tak dovtedy budem platiť preddavky vo výške 2.398 EUR? Ďakujem
Dáša_
10.02.09,11:20
Dobrý deň, a čo sa týka preddavkov na daň z príjmu PO z poslednej známej daňovej povinnosti? Viem si to niekde naštudovať? Máme už urobené DP 2008, no zatiaľ sme ho nedali na DU. Mesačne platíme preddavky 2.398 EUR z DP r. 2007. Z DP 2008 nám vychádza platiť mesačne 1.460 EUR. Ak teraz do 28.2.2009 podáme DP tak, od 4/09, 5/09, ... budeme platiť 1.460 EUR? A ak pošlem DP až 30.6.2009, tak dovtedy budem platiť preddavky vo výške 2.398 EUR? Ďakujem


Ja sa obávam, že správna je 3. možnosť. Je jedno, kedy podáte, do 30.6 platíte preddavky po starom. Ale to je iba moj dojem - kde je pravda, to je zatial nejasné.
Melnick
10.02.09,14:38
pomaly ale isto prichádzam o prácu...

A toto je podpora malého podnikania???!!! :eek::---

Zitula, tiež nemusíme všetkému hneď rozumieť :D

...povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy...

a kde bude teda viesť tú evidenciu? Na hárku papiera s názvom - Papier na vedenie evidencie podľa § 6 odst. 14 zákona o dani z príjmov? :---
Marianka a kto zráta podnikateľom ich príjmy a výdavky ? Kto im vyplní DP - myslíš,že sa tým budú zaťažovať? Ja myslím, iba na jedno-dám sa asi na výrobu igelitiek, lebo igelitkárov určite pribudne po 25 júni. A v podstate sme tam kde sme boli, ibaže vonku bude slnečno a krásne.
Monika Kováčová
10.02.09,15:06
Marianka a kto zráta podnikateľom ich príjmy a výdavky ? Kto im vyplní DP - myslíš,že sa tým budú zaťažovať? Ja myslím, iba na jedno-dám sa asi na výrobu igelitiek, lebo igelitkárov určite pribudne po 25 júni. A v podstate sme tam kde sme boli, ibaže vonku bude slnečno a krásne.
treba dať do zmluvy bod : Pri odovzdaní požadovaných dokladov na spracovanie účtovníctva v neskoršom, ako dohodnutom termíne, sa cena za spracovávané účtovníctvo zvýši o 100%

A máš vystaráno.
abel
10.02.09,15:10
Marianka a kto zráta podnikateľom ich príjmy a výdavky ? Kto im vyplní DP - myslíš,že sa tým budú zaťažovať? Ja myslím, iba na jedno-dám sa asi na výrobu igelitiek, ja by som poprosila takú s logom DRAK-a lebo igelitkárov určite pribudne po 25 júni. A v podstate sme tam kde sme boli, ibaže vonku bude slnečno a krásne.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
marina8
10.02.09,15:43
Marianka a kto zráta podnikateľom ich príjmy a výdavky ? Kto im vyplní DP - myslíš,že sa tým budú zaťažovať? Ja myslím, iba na jedno-dám sa asi na výrobu igelitiek, lebo igelitkárov určite pribudne po 25 júni. A v podstate sme tam kde sme boli, ibaže vonku bude slnečno a krásne.



a "igelitkari" nie su do 30.04?:eek:
nebudu 25.06 uz veselo dovolenkovat?:D:D:D
marina8
10.02.09,15:50
Keďže sme v téme JPP, tak môžem spomenúť, čo som počula ohľadom DPH - novely od 1. júla 2009, ale nie je to ešte schválené. Ja som počula iný názor na podporu kúpy áut. Že aj z osobných motorových vozidiel sa bude dať odpočítať DPH.


tak to vyzera, ze tu mame zas nejake pekne " vetry";):D:D:D:D:D
ked sa tu bez vetra ani listok nepohne:D:D:D:D
Dav
10.02.09,15:52
a "igelitkari" nie su do 30.04?:eek:
nebudu 25.06 uz veselo dovolenkovat?:D:D:D
Ako keby igelitkárom neodovzdanie igelitky bránilo veselo dovolenkovať:D:D
Sú do 30.4.
ZuzanaP
10.02.09,16:11
Takže sa máme na čo tešiť.:DMám doma dve účta od "krabicárov", kde im polovica chýba, čiže to budem skladovať v takomto stave o mesiac dlhšie. Krása.....
Melnick
10.02.09,18:05
a "igelitkari" nie su do 30.04?:eek:
nebudu 25.06 uz veselo dovolenkovat?:D:D:D

Nóóóóóó, počkajme si na upresnenie, kto všetko sa pri splnení podmienok, môže stať "igelitkou" :D:D:D:D
Martin Mocko
10.02.09,18:45
Keďže sme v téme JPP, tak môžem spomenúť, čo som počula ohľadom DPH - novely od 1. júla 2009, ale nie je to ešte schválené. Ja som počula iný názor na podporu kúpy áut. Že aj z osobných motorových vozidiel sa bude dať odpočítať DPH.

Práve ohľadom tohto mi volal klient. Že je to pravda a i osobáky budú spadať do odpočtu. Tak som sa dobre na tom pobavil..a čakám, kedy to prejde parlamentom. I keď v rámci fin. krízy možno ministerstvo dlhov vymyslí nejaké pikošky..
tetrisss
10.02.09,19:07
Noo, ja ako maly podnikatel, ktory sa uz snazi uzivit /kedze som zivnostnik/ uz 16 rokov, tak len ako zelene cudo s velkymi ocami cumim, ako nam zase vsetci pomahaju, napr. jediny moj sen bolo, aby zrusili knihu jazd, to mi v krize mimoriadne pomoze , no a to, ze budem mat este jeden mesiac na to, aby som oddalovala spracovanie mojho uctovnictva, to ma uplne polozilo. Co uz, na mna je po tychto upravach kazda kriza kratka:D.
Jozef Mihál
10.02.09,19:10
Treba vyhrat konkurz na výstavbu nejakého úseku diaľnice a ste za vodou.
Dáša_
10.02.09,19:12
Treba vyhrat konkurz na výstavbu nejakého úseku diaľnice a ste za vodou.

To je jeden uhol pohľadu :D:D

Ale byť na veľmi veľmi dlho "vďačný" tým, čo mi to umožnili vyhrať, tak ďakujem, mne stačí ten malý biznis :D:D
evina
10.02.09,19:53
Noo, ja ako maly podnikatel, ktory sa uz snazi uzivit /kedze som zivnostnik/ uz 16 rokov, tak len ako zelene cudo s velkymi ocami cumim, ako nam zase vsetci pomahaju, napr. jediny moj sen bolo, aby zrusili knihu jazd, to mi v krize mimoriadne pomoze , no a to, ze budem mat este jeden mesiac na to, aby som oddalovala spracovanie mojho uctovnictva, to ma uplne polozilo. Co uz, na mna je po tychto upravach kazda kriza kratka:D.

Noo mne zrušenie knihy jázd pomôže mimoriadne i bez krízy....lebo je to môj krízový prípad:D:D
Takže minimálne podaktorí ušetria za pokutu za jej nevedenie:D
ZuzanaP
11.02.09,05:23
Noo mne zrušenie knihy jázd pomôže mimoriadne i bez krízy....lebo je to môj krízový prípad:D:D
Takže minimálne podaktorí ušetria za pokutu za jej nevedenie:D


Tiež mám zopár klientov, ktorí si oddýchnu, že ju nebudú musieť robiť, ale napr. môj drahý povedal, že on si ju bude písať aj naďalej, lebo mu pomáha pri vyúčtovaní prác:). Ale musím povedať, že si ju píše vzorne.... (pod mojim nátlakom mu ani nič iné neostalo:D).
Manual
11.02.09,05:28
píše vzorne.... (pod mojim nátlakom mu ani nič iné neostalo:D).
mimotemy
Zuzka nesmieš tak moc tlačiť, akcia plodí reakciu... Daj pozor ;):):D
Melnick
11.02.09,11:23
Práve ohľadom tohto mi volal klient. Že je to pravda a i osobáky budú spadať do odpočtu. Tak som sa dobre na tom pobavil..a čakám, kedy to prejde parlamentom. I keď v rámci fin. krízy možno ministerstvo dlhov vymyslí nejaké pikošky..

A mňa dnes zo slávnostnej nálady vytrhol kient, ktorý mi zahlásil: kolegovia SZČO si pozastavujú platby do poisťovní a Ty si ma neinformovala !!!!/ ten tón sa tu nedá napodobniť/ ,že nemusím platiť povinné odvody. Nemusím Vám hovoriť, že už išla poštou výpoveď zo zmluvy o spolupráci.:eek::eek::eek: a ostal asi takýto- neviem, lebo telefón som sklapla predčasne - bez zdvorilého pozdravu ako to bežne zvyknem robiť.:cool:
ZuzanaP
11.02.09,11:46
mimotemy
Zuzka nesmieš tak moc tlačiť, akcia plodí reakciu... Daj pozor ;):):D

Dávam, ja tak opatrne...:)
A viete aký je rád, ak si môže isté veci skontrolovať práve podľa knihy jázd?
marina8
11.02.09,12:17
A mňa dnes zo slávnostnej nálady vytrhol kient, ktorý mi zahlásil: kolegovia SZČO si pozastavujú platby do poisťovní a Ty si ma neinformovala !!!!/ ten tón sa tu nedá napodobniť/ ,že nemusím platiť povinné odvody. Nemusím Vám hovoriť, že už išla poštou výpoveď zo zmluvy o spolupráci.:eek::eek::eek: a ostal asi takýto- neviem, lebo telefón som sklapla predčasne - bez zdvorilého pozdravu ako to bežne zvyknem robiť.:cool:



:eek::eek::eek::eek::eek:to kukam aj ja jak puk, ze si nas o nicom neinformovala:D:D:D:D
ale mas prepacene, nedavaj nam vypoved z porady:D:D:D:D:D:D:D
marina8
11.02.09,13:00
Poslanec za Smer-SD a predseda finančného parlamentného výboru Jozef Burian v pléne pripustil, že koalícia v druhom čítaní zmení novelu o dani z príjmov tak, aby sa lehota na predloženie daňových priznaní predĺžila iba tým, ktorí o to požiadajú.
Odovzdanie daňového priznania až do 30. júna by si tak mohli odsunúť len firmy, ktoré o to požiadajú daňový úrad. Žiadosť môžu podávať aj v súčasnosti, no musí ju daňový úrad schváliť. Podľa Buriana schvaľovanie žiadosti by vypustili. "(Podanie žiadosti) by bolo automatickým predĺžením termínu do 30. júna," vyhlásil Burian s tým, že ústupkom by sa vyhli podozreniam, že vláda si chce opatrením odsunúť vyplácanie daňových preplatkov.
Poslanec za KDH Július Brocka kritizoval, že vláda chce meniť termíny na podávanie daňových priznaní. "Je to hovadina," hodnotil Brocka snahu vlády, aby fyzické osoby nemuseli podať daňové priznanie najneskôr do 31. marca, ale až do 30. apríla.
Rovnako sa mu nepozdáva, že posledný termín na podanie priznania sa má posunúť na koniec júna pre právnické osoby. Podľa Brocku opatrenie by vytrestalo poctivých, ktorí čakajú na vrátenie svojich preplatkov.
Jarmila Tkáčová z SDKÚ-DS tvrdí, že vláda očakáva, že na daniach vyberie menej peňazí, a preto chce odsunúť vracanie preplatkov na daniach. "To je absolútny holý nezmysel," reagoval Ľubomír Petrák zo Smeru-SD.
marina8
11.02.09,13:38
to mam vazne zacat normalne robit:eek::eek::eek::eek:
zas tu chripku nevylezim:mee:
evina
11.02.09,13:52
Poslanec za Smer-SD a predseda finančného parlamentného výboru Jozef Burian v pléne pripustil, že koalícia v druhom čítaní zmení novelu o dani z príjmov tak, aby sa lehota na predloženie daňových priznaní predĺžila iba tým, ktorí o to požiadajú.
Odovzdanie daňového priznania až do 30. júna by si tak mohli odsunúť len firmy, ktoré o to požiadajú daňový úrad. Žiadosť môžu podávať aj v súčasnosti, no musí ju daňový úrad schváliť. Podľa Buriana schvaľovanie žiadosti by vypustili. "(Podanie žiadosti) by bolo automatickým predĺžením termínu do 30. júna," vyhlásil Burian s tým, že ústupkom by sa vyhli podozreniam, že vláda si chce opatrením odsunúť vyplácanie daňových preplatkov.
Poslanec za KDH Július Brocka kritizoval, že vláda chce meniť termíny na podávanie daňových priznaní. "Je to hovadina," hodnotil Brocka snahu vlády, aby fyzické osoby nemuseli podať daňové priznanie najneskôr do 31. marca, ale až do 30. apríla.
Rovnako sa mu nepozdáva, že posledný termín na podanie priznania sa má posunúť na koniec júna pre právnické osoby. Podľa Brocku opatrenie by vytrestalo poctivých, ktorí čakajú na vrátenie svojich preplatkov.
Jarmila Tkáčová z SDKÚ-DS tvrdí, že vláda očakáva, že na daniach vyberie menej peňazí, a preto chce odsunúť vracanie preplatkov na daniach. "To je absolútny holý nezmysel," reagoval Ľubomír Petrák zo Smeru-SD.

A čo tak schváliť, že preplatky vrátia do napr. 30 - 40 dní od podania DP a žiadosti....

Je dosť trápne, ak vláda schváli takéto niečo a poslanci vládnych strán to začnú spochybňovať... Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz strihaj...
marina8
11.02.09,14:10
A čo tak schváliť, že preplatky vrátia do napr. 30 - 40 dní od podania DP a žiadosti....

Je dosť trápne, ak vláda schváli takéto niečo a poslanci vládnych strán to začnú spochybňovať... Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz strihaj...


presne to som dnes povedala, co takto tam doplnit, ze preplatky na dani z P sa vracaju do 30 dni od podania DP bez ohladu na to kedy bude podane? teda ten co ich chce spat hned nech si ho poda do 15.02 ked to stiha a do konca marca nech ma peniaze na ucte a ten co " ma cas" si to poda do 30.06 a je po probleme
lenze to by ti hore museli mat v hlave aj daky mozog, nie iba papierik s napisom " mozog":---:D
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
wagner
11.02.09,15:43
Lenže oni argumentujú tým, že znížili dobu na vrátenie DPH zo 60 dní na 30 dní a o koľko peňazí vláda týmto krokom príde. Tak nech si každý na preplatky počká - toto som si vypočula v obedňajšom rádiožurnáli
Melnick
11.02.09,15:44
presne to som dnes povedala, co takto tam doplnit, ze preplatky na dani z P sa vracaju do 30 dni od podania DP bez ohladu na to kedy bude podane? teda ten co ich chce spat hned nech si ho poda do 15.02 ked to stiha a do konca marca nech ma peniaze na ucte a ten co " ma cas" si to poda do 30.06 a je po probleme
lenze to by ti hore museli mat v hlave aj daky mozog, nie iba papierik s napisom " mozog":---:D
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk (http://www.porada.sk) a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Zlatko a to Ty v čase veľkej svetovej krízy ,túžiš ešte po jednej kríze? - nedostatku toaletného papiera??:D:D:D:D:D:D:D:D
Dáša_
11.02.09,15:47
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk (http://www.porada.sk) a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ale ked ja mám občas aj taký pocit, že týmto ľudom by sa v istých prípadoch mal zakázať vstup do diskusie, teda lepšie povedané čítanie :D:D:D
Monika Kováčová
11.02.09,16:30
No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži :cool:
marina8
11.02.09,16:41
No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži :cool:



monika a co keby sme im refakturovali frndzalicu, paralen a coldrex?;):D
no, uz aj ja som zacala pracovat:mee:
evina
11.02.09,16:42
No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži :cool:

za to, že sú nejakí poslanci proti neznamená, že návrh neprejde. Bola by to dobá irónia, ak iba v tomto jednom prípade by neprešlo to, čo vlastne schvália vláda /vládna strana hlavná/...
Jozef Mihál
11.02.09,16:49
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
evina
11.02.09,16:53
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.

Jozef, to je už fakt? Nevšimla som si negatívne názory - okrem tých, ktorým sa nepáčilo vracanie prepaltkov, ale to je asi preto, že chceme niekedy riešiť ako budú veci ešte pred schválením.... Mňa by to osobne mrzelo.
Monika Kováčová
11.02.09,16:58
Ja stále tvrdím, že to tu niekto "z nich" (nie som schizofrenik) číta. Aj tie vypracované otázky k dani z MV na drsr.sk sú kópie otázok z porady...
Kašlať na preplatky, preboha, toľko spolupatričnosti s krízou by podnikatelia mohli mať...
evina
11.02.09,17:00
Ja stále tvrdím, že to tu niekto "z nich" (nie som schizofrenik) číta. Aj tie vypracované otázky k dani z MV na drsr.sk sú kópie otázok z porady...
Kašlať na preplatky, preboha, toľko spolupatričnosti s krízou by podnikatelia mohli mať...

Ak číta, malo by to byť len v prospech - prax a teória....
Aj v tomto prípade by nemusela byť zrušená dobrá vec, ale teoreticky upravený aj prijateľne pre obe strany systém vracania preplatkov...
tetrisss
11.02.09,17:04
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.
Monika Kováčová
11.02.09,17:09
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.
v krízovom balíčku nejde o zvýšenie obratu podnikateľom alebo zníženie nákladov... tieto veci vláda za žiadneho podnikateľa nevyrieši. Odklad daňového priznania vo vládnom návrhu bol z dôvodu zníženia administratívneho zaťaženia daňových subjektov... A keď budeš ako podnikateľka menej administratívne zaťažená, máš čas vytvárať obraty a rozmýšlať, kde zúžiť opasky. A aj na dane máš možnosť našetriť o 30 dní dlhšie.l
evina
11.02.09,17:10
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.

Určite niektorým živnostníkom ostanú o 30 dní dlhšie peniaze k dispozícii a PO o tri mesiace... osobne vidím v tom i také pozitívum, že konečne prišli na pretras i firmy, či už SZČO alebo PO....a uvažuje sa na zľahčení práce i pre nich, nielen pre zamestnancov stále ....a niekde sa začať musí...
marina8
11.02.09,17:15
Jozef, to je už fakt? Nevšimla som si negatívne názory - okrem tých, ktorým sa nepáčilo vracanie prepaltkov, ale to je asi preto, že chceme niekedy riešiť ako budú veci ešte pred schválením.... Mňa by to osobne mrzelo.



ale aj to vracanie preplatkov sa im tu navrhlo ako maju urobit:rolleyes:
tetrisss
11.02.09,17:17
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.
Monika Kováčová
11.02.09,17:18
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.

práveže väčšina podnikateľov nemá účtovníkov.
Jana Acsová
11.02.09,17:25
Netvrdím, že predĺženie lehoty je nevyhnutné, ale možnosť by tu rozhodne byť mala a to väčšia ako doteraz. Skúsenosť odvlani. Podaná žiadosť o predĺženie lehoty s uvedením dôvodu. Nakoľko k tomuto problému naozaj pristupujeme zodpovedne a iba z vážnych dôvodov nemilo nás prekvapilo "rozhodnutie od stola" ... Vaše dôvody sme neposúdili ako natoľko vážne, aby zakladali dôvod na odklad lehoty na podanie priznania. Nakoľko spravidla urobíme všetky kroky, t.j. aj pokus o zvládnutie problematiky, žiadosť sa nepodávala s nejakým veľkým predstihom, ale samozrejme v lehote. Zhoda náhod, štatutár vyzdvihol doporučenú zásielku v pondelok, 31. marca 2008. Ani sa nám neprisnilo, že by mohla byť negatívna. BOLA. Bez akýchkoľvek ďalších prípadných dozistení podmienok a okolností.

Skúsenosť z dnešného dňa. Podávaná žiadosť o POVINNÚ registráciu na DPH. Odpoveď ... no to teda nie. Najskôr urobíme miestne zisťovanie, či je Vaša žiadosť dôvodná?!?!?!?! Čo sa asi zistí? Na akom základe je postavené odmietnutie žiadosti, resp. súvisiace obštrukcie? Ale to je v tejto chvíli irelevantné. V každom prípade, jasný prípad nie je riešený od stola (mimochodom daňový subjekt už podal daňové priznanie k dani z príjmov FO, kde je zrejmý dosiahnutý obrat ... tento rok sme v podobnom kontexte dostali už odpoveď. No ale to majú vo vedľajšej kancelárii ?!).

Len pre porovnanie ... 2 subjektívne prístupy z pozície koho? Osoby, ktorá má žiadosť v rukách? Prípady diametrálne odlišné, ale so spoločným menovateľom.

Preto ak mám niečo k termínom, tak určite v kontexte zvýšenia možností daňových subjektov.
Monika Kováčová
11.02.09,17:29
Netvrdím, že predĺženie lehoty je nevyhnutné, ale možnosť by tu rozhodne byť mala a to väčšia ako doteraz. Skúsenosť odvlani. Podaná žiadosť o predĺženie lehoty s uvedením dôvodu. Nakoľko k tomuto problému naozaj pristupujeme zodpovedne a iba z vážnych dôvodov nemilo nás prekvapilo "rozhodnutie od stola" ... Vaše dôvody sme neposúdili ako natoľko vážne, aby zakladali dôvod na odklad lehoty na podanie priznania. Nakoľko spravidla urobíme všetky kroky, t.j. aj pokus o zvládnutie problematiky, žiadosť sa nepodávala s nejakým veľkým predstihom, ale samozrejme v lehote. Zhoda náhod, štatutár vyzdvihol doporučenú zásielku v pondelok, 31. marca 2008. Ani sa nám neprisnilo, že by mohla byť negatívna. BOLA. Bez akýchkoľvek ďalších prípadných dozistení podmienok a okolností.


Tá istá skúsenosť... zamietnutie žiadosti vyhotovené 29.3., prevzaté 2.4. :(
Jana Acsová
11.02.09,17:33
Tá istá skúsenosť... zamietnutie žiadosti vyhotovené 29.3., prevzaté 2.4. :(
STRAŠNÉ. Nočná mora účtovníka. ?!

P.S.:
Stihli ste? :D My áno ... ale následne aj dodatočné daňové priznanie, opätovné otvorenie účtovných kníh pred schválením atď. ... Ale to sa dalo očakávať. Bohužiaľ. Stáva sa.
Monika Kováčová
11.02.09,17:35
STRAŠNÉ. Nočná mora účtovníka. ?!

P.S.:
Stihli ste? :D My áno ... ale následne aj dodatočné daňové priznanie, opätovné otvorenie účtovných kníh pred schválením atď. ... Ale to sa dalo očakávať. Bohužiaľ. Stáva sa.

Nestihli... stálo ma to 2 tisícky.:cool: Najviac ma vytočilo, keď som správkyni 28.3 volala, povedala, že riaditeľka je na dovolenke (alebo niekde neviem kde), a že to ona odsúhlasí až zajtra. Neodsúhlasila. Dôvod bol predčasný pôrod osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky a nedostatok času na poverenie zostaviť účtovnú uzávierku inú osobu (v žiadosti o odklad).
evina
11.02.09,17:41
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.

Opatrenia na preklenutia krízy?....príjímajú sa postupne opatrenia na zmiernenie dopadov krízy....
Iste by viac pomohli tie o ktorých hovorí iní - nasmerované na zníženie daní ale hlavne odvodov, úpravu zákonníka práce....ale keď neprší aspoň kvapká.
odloženie dátumov DP určite nerobili s prihliadnutím na účtovníkov, aj keď my sme sa potešili...ak pre nič iné aspoň na časové rozloženie....zamestnanci SZČO PO.
evina
11.02.09,17:49
ale aj to vracanie preplatkov sa im tu navrhlo ako maju urobit:rolleyes:

O.i., ale aj tak ešte sme neboli nikdy vyslyšaní.....čudo akési a zrazu dva tri hlasy k preplatkom resp. otázky by to mali zmeniť, keď všetci ostatní sme sa radovali ??
Jozef Mihál
11.02.09,17:54
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...
Dáša_
11.02.09,17:55
A vie nikto v akej forme to vlastne posunuli do druhého čítania? Lebo ja som teraz videlalen to, že to posunuli do 2. čítania. Ale o úpravach nebolo povedané nič.
Dáša_
11.02.09,17:57
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...

no veru, nezachytila som kto, ale dochodcov do toho ťahali nadarmo - ve´d u nich ostal termín nezmenený. Tak ako u všetkých zamestnancov.
Muška
11.02.09,18:06
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...
Jožko, asi som už prepracovaná.....tak máme chváliť, či máme haniť, či ako?? :rolleyes:

Ja som tiež dnes počúvala na TA3 p.Brocku a nechápala som čo spletá, keďže DP A sa malo aj naďalej podávať do 31.3.2009, ale keďže "zákulisné" ťahy my /teda väčšina z nás :D/ nevie, tak som si ho len vypočula :D:D.....a stále čakám na to čo bude v zákone.
Dáša_
11.02.09,18:12
pozeram na stranku nr a tam to vyzera, ze zakon presiel do 2. citania bez zmien, tak ako to vlastne je?
Jozef Mihál
11.02.09,18:13
V prvom čítaní sa pozmeňovacie návrhy nepodávajú, návrh sa len buď posunie alebo neposunie taký aký je, do druhého čítania. Len v rámci druhého čítania sa dajú predkladať pozmeňovacie návrhy.
Jozef Mihál
11.02.09,18:15
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
Muška
11.02.09,18:18
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
Tak ja prvá:
Z dôvodu krízy, nebudeme obťažovať DÚ podávaním nejakých blbých DP.
Sorry, ale nedalo mi to :D:D
Monika Kováčová
11.02.09,18:19
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
neplatia ma za to
Melnick
11.02.09,18:24
Tak ja prvá:
Z dôvodu krízy, nebudeme obťažovať DÚ podávaním nejakých blbých DP.
Sorry, ale nedalo mi to :D:DHmmm .....prvý pozmeňujúci návrh a hneď taký vynikajúci.:):):):)
ola
11.02.09,19:45
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...

dúfam, že aj toto budú "tí oní" čítať !

Tak teraz som zostala poriadne nasr...! Práve som videla v TV, ako sú informovaní poslanci o tom, aké zmeny majú schvaľovať.
Nevídané!!! 16 z 23 opýtaných vôbec nevedeli odpovedať. Jeden telefonoval a tak sa pri hlasovaní pomýlil. No však čo, nič sa nedeje.
Tak takýto ľudia idú o niečom rozhodovať. Za ten plat čo berú by mohli mať aspoň trochu záujmu. Moje nervy!!!...
durisovad
11.02.09,19:48
Optimizmus je sice pekna vec, ale nemalo by sa to prehanat. Toto urcite TI ONI citat nebudu
ola
11.02.09,19:52
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.

tuná je súvis ;)
abel
11.02.09,20:11
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
Ja som si myslela, že tých 150 vyvolených je tam na to, aby odbremenili "SVOJ NÁROD" a za nemalé peniaze prevzali starosti na svoje bedrá. Mali by dbať na blaho svojich "PODDANÝCH" , ktorí si ich zvolili ( :confused: ) a dbať o čo najjednoduchší priebeh zložitých udalostí. Lenže realita je taká, že na tých "poddaných" sa myslí len dva dni raz za štyri roky, keď im treba popreťahovať medové motúzy popod fúzy, a potom sa zase všetky starosti prenášajú na ich hlavy. A vždy sa to zaobalí nejakými veľkými múdrosťami. Ale keď už sem teda chodia aj špióni, tak chcem im len napísať jednu novinku, ktorú si zrejme neuvedomujú: SLOVENSKÝ NÁROD NIE JE VôBEC TAKÝ HLÚPY, AKÝM HO ROBÍTE. Slovensko-maďarské vzťahy medzi bežnými ľuďmi nie sú vôbec také vyhrotené, ako ich robia politici. Prechod z Sk na Euro prešlo bez komplikácií nie zásluhou politikov, ale zásluhou tohoto schopného národa. A vážte si tú čalúnenú stoličku, na ktorej sedíte, lebo tie drevené sú oveľa nepohodlnejšie.

A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...
ola
11.02.09,20:40
....
A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...

:D:D:D tak toto ma pobavilo. Posielam virtuálny Hrabalobodík :)
betulka
12.02.09,11:00
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?
Zita5
12.02.09,11:04
Ja som si myslela, že tých 150 vyvolených je tam na to, aby odbremenili "SVOJ NÁROD" a za nemalé peniaze prevzali starosti na svoje bedrá. Mali by dbať na blaho svojich "PODDANÝCH" , ktorí si ich zvolili ( :confused: ) a dbať o čo najjednoduchší priebeh zložitých udalostí. Lenže realita je taká, že na tých "poddaných" sa myslí len dva dni raz za štyri roky, keď im treba popreťahovať medové motúzy popod fúzy, a potom sa zase všetky starosti prenášajú na ich hlavy. A vždy sa to zaobalí nejakými veľkými múdrosťami. Ale keď už sem teda chodia aj špióni, tak chcem im len napísať jednu novinku, ktorú si zrejme neuvedomujú: SLOVENSKÝ NÁROD NIE JE VôBEC TAKÝ HLÚPY, AKÝM HO ROBÍTE. Slovensko-maďarské vzťahy medzi bežnými ľuďmi nie sú vôbec také vyhrotené, ako ich robia politici. Prechod z Sk na Euro prešlo bez komplikácií nie zásluhou politikov, ale zásluhou tohoto schopného národa. A vážte si tú čalúnenú stoličku, na ktorej sedíte, lebo tie drevené sú oveľa nepohodlnejšie.

A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...

Elenka oceňujem Porada bodíkmi aspoň takto :):):):):):):):):):):):):):):)
Marianna01
12.02.09,11:12
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?


Betulka, už sme to tu riešili, musíme čakať na usmernenie MF SR. Nám nedalo hlavne prepojenie na DPH, nevieme nič o evidencii na DPH a pod., takže nezostáva nám iné, než čakať.

Ak mám však podať pozmeňujúci návrh, toť:

Súhlasím s posunutím termínov na podanie DP, termíny sú OK. Treba zaviesť vrátenie preplatok na dani do 30 dní (rovnako ako DPH :rolleyes:) od dátumu podania DP, alebo aspoň od konca kalendárneho mesiaca, v ktorom bolo DP podané. Neschvaľujem však akési vedenie evidencie, ktorá má "zjednodušiť" prácu malým podnikateľom. Nakoľko malých podnikateľov poznám, zo 100 jeden zvládne viesť takúto evidenciu, a iba ich to pomýli, budú si myslieť, že žiadne účtovníctvo znamená pre nich úsporu financií pre účtovníka, nakoniec však dostanú pokuty pre žiadnu evidenciu a ešte aj toho účtovníka budú musieť zaplatiť.

mimotemy ak prejde tá evidencia, mám pozmeňujúci návrh aj do živnostenského zákona. Namiesto termínu účtovník - vedenie účtovníctva navrhujem termín evidenčník - vedenie evidencie :cool:
ZuzanaP
12.02.09,11:13
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?


Napr. z mojich klientov sú to všetci, pretože ani jedene neprekročili hranicu 1,0 mil. SK a nieto ešte € 170 000,--. Neviem si to predstaviť aj v náväznosti na DPH.
betulka
12.02.09,11:36
ja mám našťastie PO, iba 1 živnostníka.... ale...tiež si myslím že to uľahčí život živnostníkom len v ich hlavách :(
Jarka 1
12.02.09,11:41
Keď som si prečítala, že ale musí viesť evidenciu záväzkov, pohľadávok, zásob a evidenciu príjmov a výdajov v časovom slede /spôsob upraví tuším ministerstvo financií/ tak si to neviem predstaviť ani ja. Veď klienti majú väčšinou problém dať dokopy podklady za jeden mesiac. Ak neberiem do úvahy práce, ktoré majú odpadnúť na konci roka, tak mi z toho vychádza radšej viesť to účtovníctvo. A rovnako ako ZuzanaP si neviem predstaviť náväznosť na DPH. Tento krok sa mi zdá trochu nedomyslený.
Dáša_
12.02.09,11:49
Keď som si prečítala, že ale musí viesť evidenciu záväzkov, pohľadávok, zásob a evidenciu príjmov a výdajov v časovom slede /spôsob upraví tuším ministerstvo financií/ tak si to neviem predstaviť ani ja. Veď klienti majú väčšinou problém dať dokopy podklady za jeden mesiac. Ak neberiem do úvahy práce, ktoré majú odpadnúť na konci roka, tak mi z toho vychádza radšej viesť to účtovníctvo. A rovnako ako ZuzanaP si neviem predstaviť náväznosť na DPH. Tento krok sa mi zdá trochu nedomyslený.

mne z toho vyliezlo len, že nemusí viesť nejake vedľajšie evidencie, nemusí to členiť do stlpcov peňažného denníka, nemusí dať s danovým priznaním vykaz o majetku, zrejme ani vykaz o prijmoch a vydavkoch.
Jednoducho že bude stačiť exelovska tabulka v ktorej sa v jednom stlpci spočitajupríjmy, vydaje a z vysledku sa odvedie dan.

Vedlajšími evidenciami myslim napríklad kartu him s odpismi po mesiacoch, skladove karty ....
Ale to potom neviem, ako by bolo pri ukonceni zivnosti. No otaznikov je dost.

Mna hlavne zaujíma, či už prebehlo to druhé čítanie a aký je výsledok.

Podla toho nahodim rychlosť práce :D:D
Jozef Mihál
12.02.09,23:00
Dnes (piatok 13.-teho) si na nrsr.sk pustite od 9.00 priamy prenos z napínavého zápasu o ďalší osud novely zákona o daniach z príjmov.

Komentáre vypočutého a vypozeraného sú žiadúce pre tých, čo si to nemôžu dovoliť sledovať live.
Dav
13.02.09,04:14
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?

Mne to pripadá tak, že kríza pripraví účtovníkov o klientov,a tým aj o prácu a aby to nebolo dosť, tak im vláda pomôže. Ja som skôr dúfala, že sa úplne zruší jednoduché účtovníctvo, a ostane len podvojné, ktoré, mimochodom, hovorí čosi o stave firmy, a umožňuje ju riadiť. A drobní živnostníci mohli ostať pri uplatňovaní paušálnych výdavkov, a pri odvodoch zo životného minima.
No darmo, účtovník nebude prestížne povolanie, ale iba uštvatý a nedocenený človiečik.
Marianna01
13.02.09,11:33
no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem. :cool:
Zita5
13.02.09,11:35
no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem. :cool:

Veru , aj ja som zvedavá , lebo neviem či sa mám tešiť , alebo plakať .:rolleyes:
Barbara
13.02.09,11:41
tuta
13.02.09,11:46
/
no, neviete niečo, čo tí naši zákonodarcovia ukuchtili? Som velice zvedavá a cez víkend sa k netu nedostanem. :cool:


http://www.nrsr.sk/Dynamic/Sprava.aspx?MasterID=40206
Dáša_
13.02.09,12:52
Ale tam sa nikde nepíše o termíne na odovzdanie danových priznaní - a to je to, čo ma momentálne zaujíma najviac. Podľa toho som chcela plánovať víkend :)
Julia9
13.02.09,12:55
Ale tam sa nikde nepíše o termíne na odovzdanie danových priznaní - a to je to, čo ma momentálne zaujíma najviac. Podľa toho som chcela plánovať víkend :)

Tuším v príspevku č.41 je návrh, tam máš uvedené termíny: čiže FO A do 31.3., FO B do 30.4. a PO do 30.6.2009. :)
Dáša_
13.02.09,13:02
Tuším v príspevku č.41 je návrh, tam máš uvedené termíny: čiže FO A do 31.3., FO B do 30.4. a PO do 30.6.2009. :)

no to ja viem, ale vyhražali sa, že to zmenia a v podstate nechaú po starom. A meniť sa dá v druhom čítaní a to malo byť dnes. Preto by som rada vedieť, či sa teda o tom bavili alebo to už nechali tak
Zita5
13.02.09,13:03
no to ja viem, ale vyhražali sa, že to zmenia a v podstate nechaú po starom. A meniť sa dá v druhom čítaní a to malo byť dnes. Preto by som rada vedieť, či sa teda o tom bavili alebo to už nechali tak

Podľa správ , ktoré Barbara priložila , mám dojem že budú pokračovať v utorok .
betulka
13.02.09,13:03
tak ako citam , tak sa na to pre tento týždeň naši poslancovia vykašlali, hlasovať budú až v utorok.
Julia9
13.02.09,13:06
Podľa správ , ktoré Barbara priložila , mám dojem že budú pokračovať v utorok .

Tiez mi to tak pripada, ale mam pocit, ze tieto nase zalezitosti uz prerokovali a nepostrehla som ine pripomienky ani posuny... Myslim, ze na utorok im uz ostali iba ine veci.
Dáša_
13.02.09,13:06
Aha, už som objavila http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci-dnes-nemohli-hlasovat-nefungovalo-zariadenie.html

nemohli hlasovat, tak vlastne nič nevieme.

Iba ak by nam niektori znali prezradili aj nejaku tu zakulisnu informáciu :))) Aj ked cez vikend sa toho môže udiať veľa.
betulka
13.02.09,13:07
http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci-dnes-nemohli-hlasovat-nefungovalo-zariadenie.html

- nepripadá vám to ako zpriahnutie všetkých zlých mocností proti nám účtovníkom? alebo je to tým, že je dnes piatok 13.teho
Julia9
13.02.09,13:08
Aha, už som objavila http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci-dnes-nemohli-hlasovat-nefungovalo-zariadenie.html

nemohli hlasovat, tak vlastne nič nevieme.

Iba ak by nam niektori znali prezradili aj nejaku tu zakulisnu informáciu :))) Aj ked cez vikend sa toho môže udiať veľa.

Asi nam neostava nic ine, len si na rozsudok pockat do buduceho tyzdna... :)
Zita5
13.02.09,13:09
http://www.sme.sk/c/4307854/poslanci-dnes-nemohli-hlasovat-nefungovalo-zariadenie.html

- nepripadá vám to ako zpriahnutie všetkých zlých mocností proti nám účtovníkom? alebo je to tým, že je dnes piatok 13.teho

Asi kvôli piatku 13-ho mali aj poruchu na hlasovacích zariadeniach . :rolleyes:
danielaz
13.02.09,13:10
pokračovať sa bude v utorok.
Jozef Mihál
13.02.09,15:16
Termíny DP sa posúvať nebudú.
Dáša_
13.02.09,15:18
Termíny DP sa posúvať nebudú.
ostáva 31.3. ?

To si nas teda nepotešil.
mysimis
13.02.09,15:21
Termíny DP sa posúvať nebudú.

Čo sa stalo? Prečo to zostalo len pri návrhu?
Jozef Mihál
13.02.09,15:26
Pretože vo výbore pre financie sa dohodlo, že sa termín DP posúvať nebude, aby sa nepoškodilo tým, čo majú preplatky.

Takže fajn, svoje dane zaplatím 31.3.
Jozef Mihál
13.02.09,15:29
jacekova
13.02.09,15:33
Pretože vo výbore pre financie sa dohodlo, že sa termín DP posúvať nebude, aby sa nepoškodilo tým, čo majú preplatky.

Takže fajn, svoje dane zaplatím 31.3.


"super" dovod... je mi z toho na zaplakanie.... mozeme teda zacat tvrdo makat!!!
Monika Kováčová
13.02.09,15:35
3. K čl. I
V doterajšom bode 34 sa vypúšťa odsek 9.

Navrhovaná úprava by mohla byť nevýhodná pre menší okruh podnikateľských subjektov, ktorých daňová povinnosť za rok 2008 bude nižšia, ako bola vykázaná v roku 2007. Týmto daňovníkom by vznikol nárok na vrátenie daňového preplatku podľa novo ustanovených lehôt až 10. augusta 2009, ak ide o právnickú osobu alebo 10. júna 2009, ak ide o fyzickú osobu (doterajší termín platí jednotne aj pre právnické aj pre fyzické osoby 10. mája).

Výbor NR SR pre financie, rozpočet a menu
Gestorský výbor odporúča schváliť.


Hovadina jak mraky :eek: :mee::mee::mee::mee::mee:
Monika Kováčová
13.02.09,15:46
Otázka, ale čo s vracaním preplatkov na dani ? - mam firmu, ktora ma "predplatenú" dan o cca 300t. dostane sa k preplatku skor, ak stihneme podat DP do konca februára? Teda po pravde, tych firiem mam viac, čo majú poplatené preddavky a teraz sa bližia k strate, ak v nej priamo nie su.
Teraz to znamena, že sa k preplatkom dostanu oveľa nskôr?

Fajn príspevok... :mad: Takých treba viac :mad:
Germany
13.02.09,16:05
Tak sa asi idem opiť, my sme už v kancli otvorili fľašu, aby nás neseklo....
Monika Kováčová
13.02.09,16:06
že kríza.... hmm... toto ste čítali?
http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1175392&tro5312_1_0

Bratislava - Niektoré firmy postihla hospodárska kríza viac, iné menej. Ministerstvo vnútra vedené Robertom Kaliňákom zrejme obišla z bezpečnej vzdialenosti.

A to aj napriek slovám jeho vládneho aj straníckeho šéfa Roberta Fica o veľkom šetrení verejnými zdrojmi. Aj tak sa dá vysvetliť nákup piatich luxusných limuzín. Medzi nimi budú tri limuzíny BMW 750 Li a dve AUDI A6 4,2 quattro.

Jedno vozidlo BMW s požadovanou výbavou tak vyjde Kaliňákovo ministerstvo na takmer 100-tisíc eur, čiže v prepočte 3 milióny korún.

V prípade nákupu limuzín značky Audi venujú daňoví poplatníci na jeden kus len 64 156 eur. To predstavuje necelé 2 milióny slovenských korún.

Celkové náklady za týchto päť limuzín tak predstavujú približne 13 miliónov slovenských korún, alebo 431,5-tisíca eur. K tomu je potrebné si pripočítať 19-percentnú DPH.
Germany
13.02.09,16:09
Čo na to povedať.... Ako spieva skupina Kabat... "zahrabat a nechat hnit.."
Ingrid Ondruskova
13.02.09,16:10
že kríza.... hmm... toto ste čítali?
http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1175392&tro5312_1_0

Bratislava - Niektoré firmy postihla hospodárska kríza viac, iné menej. Ministerstvo vnútra vedené Robertom Kaliňákom zrejme obišla z bezpečnej vzdialenosti.

A to aj napriek slovám jeho vládneho aj straníckeho šéfa Roberta Fica o veľkom šetrení verejnými zdrojmi. Aj tak sa dá vysvetliť nákup piatich luxusných limuzín. Medzi nimi budú tri limuzíny BMW 750 Li a dve AUDI A6 4,2 quattro.

Jedno vozidlo BMW s požadovanou výbavou tak vyjde Kaliňákovo ministerstvo na takmer 100-tisíc eur, čiže v prepočte 3 milióny korún.

V prípade nákupu limuzín značky Audi venujú daňoví poplatníci na jeden kus len 64 156 eur. To predstavuje necelé 2 milióny slovenských korún.

Celkové náklady za týchto päť limuzín tak predstavujú približne 13 miliónov slovenských korún, alebo 431,5-tisíca eur. K tomu je potrebné si pripočítať 19-percentnú DPH.


Fúúúj, vláde 3x hanba!!!....a potom poctivo plaťme dane/všetkéhho druhu/!!
Monika Kováčová
13.02.09,16:13
Fúúúj, vláde 3x hanba!!!....a potom poctivo plaťme dane/všetkéhho druhu/!!


Veľké Fúúúj
Jozef Mihál
13.02.09,16:28
referendum 2009
tetrisss
13.02.09,16:33
O com, ktora vlada bude menej kradnut?
Monika Kováčová
13.02.09,16:35
O com, ktora vlada bude menej kradnut?
:confused: žeby Sulíkova?

ešte že je Porada apolitické fórum...
marina8
13.02.09,16:56
:confused: žeby Sulíkova?

ešte že je Porada apolitické fórum...



:D:D:D:D:D:D
misomiso
13.02.09,17:01
že kríza.... hmm... toto ste čítali?
http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1175392&tro5312_1_0

Bratislava - Niektoré firmy postihla hospodárska kríza viac, iné menej. Ministerstvo vnútra vedené Robertom Kaliňákom zrejme obišla z bezpečnej vzdialenosti.

A to aj napriek slovám jeho vládneho aj straníckeho šéfa Roberta Fica o veľkom šetrení verejnými zdrojmi. Aj tak sa dá vysvetliť nákup piatich luxusných limuzín. Medzi nimi budú tri limuzíny BMW 750 Li a dve AUDI A6 4,2 quattro.

Jedno vozidlo BMW s požadovanou výbavou tak vyjde Kaliňákovo ministerstvo na takmer 100-tisíc eur, čiže v prepočte 3 milióny korún.

V prípade nákupu limuzín značky Audi venujú daňoví poplatníci na jeden kus len 64 156 eur. To predstavuje necelé 2 milióny slovenských korún.

Celkové náklady za týchto päť limuzín tak predstavujú približne 13 miliónov slovenských korún, alebo 431,5-tisíca eur. K tomu je potrebné si pripočítať 19-percentnú DPH.

Ano, vsimol som si to. Rovnako si asi clovek nemoze nevsimnut, ze politikom bezuhonnost, pracovitost, cestnost a skromnost vydrzi maximalne tak 2 - 5 rokov po vyhratych volbach. A tyka sa to vsetkych, nejdem teraz za nikoho lobovat. Ten pocit z vyhratych volieb je asi taky opojny, ze by ho nezvladol ani nikto z nas, ktori to tu kritizujeme. V podstate to iste sa stalo z Dzurindom, ibaze ten vyrdzal viac ako 4 roky. Sekal dobrotu, no akonahle bom zvoleny znova do druheho obdobia, zacal by arogantny, neriesil ziadne podozrenia z klientelizmu a pod. (teraz je zasa krotky ako baranok - prorodzene).

Cakal som kolko tie ciste idealy vydrzia tejto vlade. Zacali velmi dobre, ano nevydrzali ani tolko, ako Dzurinda. Jednoducho plati tu zrejme cista matematika. Cim vyssie preferencia, tym tazsie ostat pokorny, cestny a bezuhonny sluzobnik ludu. Ja viem, vsetci teraz nadavame, ale kazdy z nas by robil to iste (keby bol postaveny do rovnakej situacie). V podstate neverim, ze by sa nasiel clovek, ktoremu by vysoke preferencie nestupli do hlavy. Ja sa osobne povazujem za cestneho a zasadoveho cloveka, a verim, (skor dufam), ze aj keby som bol v politike, bol by som schopny odolavat korupcii. Ale take drobne "benefity" by mi urcite lichotili, kupit si auto za 3 mil. zo statnej kasy by som asi tiez (pri vysokych preferenciach) povazoval za nieco uplne bezne, takisto by som asi nejazdil po meste 50, ani 60, podobne ako nejazdi ani Kalinak.

Kedy by som zacal setrit statne peniaze a davat nohu z plynu tam, kde aj ostatni musia jazdit 50? No - ked by mi zacali klesat preferencie. Keby mi hrozilo, ze ma uz znova nezvolia, tak by som si kupil na ministerstvo hoci aj Fabiu a jazdil by som aj 45, len aby vsetci videli, ze to s ich zaujmami myslim cestne a uprimne.

Teda prosim nedavajme vinu tym, co su hore. Za nic nemozu a kazdy iny by sa spraval za danej situacie rovnako. Na vine sme my, ked tymto ludom pridelime vzdy rovnaky "rating", bez ohladu na to, co prave v politike robia. Media sa snazia upozornovat na prespaly politikov vsade na svete. No na Slovensku si za to vysluzia iba posmech a pohradnie, a to aj zo strany politikov, aj nas - ludi. Media to stale nevedie pochopit, preto s tym neprestali. Jednoducho novinari stale nevedia uverit tomu, ze isty starsi pan mal rovnake preferencie, v dobe ked vsetci verili ze vlastni iba byt a "Opel Corsicku" ako aj potom, co sa zistilo, ze odniekial zobral 50 mil. Rovnake je to s uplne vsetkymi kauzami. Jeden nabura a odmietne fukat, ale preferencie mu neklesnu ani o percento. Je to nas Madar, ine nas nezaujima. Iny necha ako minister sikanovat ludi za banality, ale sam sa necha viezt po meste 115 bez majaku. Ale stale je to najvacsi fesak z vlady, joj, aky je sarmantny, no co treba viac?

Myslite, ze na vine je niekto iny okrem nas? Ved to je ako keby ste chcli po firme, ktora vyraba brak aby sa zamyslela nad kvalitou svojich vyrobkov, ak ich stale dennodenne kupujeme. Naco by to robili?
evina
13.02.09,17:20
Pretože vo výbore pre financie sa dohodlo, že sa termín DP posúvať nebude, aby sa nepoškodilo tým, čo majú preplatky.

Takže fajn, svoje dane zaplatím 31.3.

najprv to pustia do sveta, a potom alibisticky zamietnu, lebo sa zľakli dôchodcov a študentov, ktorých sa to netýkalo /pozerala som v noci kúsok prenosu a ani jeden z poslancov neupozornil, že títo podávajú DP typu A., lebo väčšinou na tých sa zameriavali. Spravodajca ešte čo sa firiem týka upozornil na možnosť požiadať o zrušenie platenia preddavkov... Čo sa týka ostatných, ak chceli pomôcť, stačilo trošku pomôcť úpravou termínu vrátenia preplatkov.....aj keď na prechodné obdobie ale ....
O Ostatných daňových úľavách - napr. čo sa týka nezdaniteľnej čiastky ani nemuseli rokovať...taký to bude mať "obrovský prínos".
Ingrid Ondruskova
13.02.09,17:24
V manželovej firme mám na starosti tak trochu ekon.čísla...investície, kontrola cenotvorby a pod. Ak sme chceli do niečoho "väčšieho" napr. aj do technológie investovať, tisíc ráz sme si to premysleli, prerátali...a vtedy mi manžel vždy povie...Teba tak do vlády!!! Ty by si im to tam riadne zoškrtala!! Ale ktovie...ľudská povaha je nevyspytateľná...trochu som sa zamyslela na článkom od misomiso
Ale bolo by fajn, priam ideálne, keby sa vláda k štátnym peniazom správala tak ako ku svojim...alebo je to UTÓPIA??!!!
evina
13.02.09,17:28
V manželovej firme mám na starosti tak trochu ekon.čísla...investície, kontrola cenotvorby a pod. Ak sme chceli do niečoho "väčšieho" napr. aj do technológie investovať, tisíc ráz sme si to premysleli, prerátali...a vtedy mi manžel vždy povie...Teba tak do vlády!!! Ty by si im to tam riadne zoškrtala!! Ale ktovie...ľudská povaha je nevyspytateľná...trochu som sa zamyslela na článkom od misomiso
Ale bolo by fajn, priam ideálne, keby sa vláda k štátnym peniazom správala tak ako ku svojim...alebo je to je UTÓPIA??!!!

Alebo, že by sa k nim práveže ako ku svojim správala ...:D
Jozef Mihál
13.02.09,17:29
OK, Porada je apolitická, tak teda budem TICHO.
tetrisss
13.02.09,17:30
Mam vazne obavy, ci poslanci vedia, ze je danove priznanie typu A a B, viac ich zaujima rozdiel medzi slaninou a cigaretou..
evina
13.02.09,17:31
OK, Porada je apolitická, tak teda budem TICHO.

Hej, len bohužial 595-ka by tiež nemala byť politická...
marina8
13.02.09,17:39
Mam vazne obavy, ci poslanci vedia, ze je danove priznanie typu A a B, viac ich zaujima rozdiel medzi slaninou a cigaretou..


oni ani nevedeli o com idu hlasovat, nechci po nich rozdiel medzi DP A a B;)
keby to vedeli, tak nemame hlavy v smutku a monika by nadalej nalievala frndzalicu, lebo termin by bol do 30.06:D
Dáša_
13.02.09,17:43
OK, Porada je apolitická, tak teda budem TICHO.



Otázka, ale čo s vracaním preplatkov na dani ? - mam firmu, ktora ma "predplatenú" dan o cca 300t. dostane sa k preplatku skor, ak stihneme podat DP do konca februára? Teda po pravde, tych firiem mam viac, čo majú poplatené preddavky a teraz sa bližia k strate, ak v nej priamo nie su.
Teraz to znamena, že sa k preplatkom dostanu oveľa nskôr?
Fajn príspevok... :mad: Takých treba viac :mad:



Jozef, sedím tu už skoro dve hodiny v šoku. To som fakt tak silná, že jedným príspevkom dokážem docieliť zmenu v parlamente? :eek::eek::eek:

Nemala by som aj ja ísť do politiky :confused::confused:
azla
13.02.09,17:44
najprv to pustia do sveta, a potom alibisticky zamietnu, lebo sa zľakli dôchodcov a študentov, ktorých sa to netýkalo /pozerala som v noci kúsok prenosu a ani jeden z poslancov neupozornil, že títo podávajú DP typu A., lebo väčšinou na tých sa zameriavali. Spravodajca ešte čo sa firiem týka upozornil na možnosť požiadať o zrušenie platenia preddavkov... Čo sa týka ostatných, ak chceli pomôcť, stačilo trošku pomôcť úpravou termínu vrátenia preplatkov.....aj keď na prechodné obdobie ale ....
O Ostatných daňových úľavách - napr. čo sa týka nezdaniteľnej čiastky ani nemuseli rokovať...taký to bude mať "obrovský prínos".

Evina, skoro akoby si prečítala a napísala moje myšlienky.:rolleyes:

Mňa osobne sa to zamietnutie netýka, nepotrebujem ani čas (zatiaľ ...), ani nemám preplatky, ale sa nad tým "rozčuľujem", lebo sa na to pozerám pohľadom "zúčastnených".
Presne tak, ako píšeš, ak nechceli "ublížiť" tým, čo majú preplatky, tak mali upraviť len tú časť, ohľaďom vrátenia preplatkov.
Minimálne týždeň (neviem presne) sa to rozoberá, vychvaľuje, rokuje a neviem čo ešte, mnohí účtovníci "poľavili v tempe" a výsledok je veľké NIČ.

Týmto svojim správaním dostali do krízy aj účtovníkov.:D

....už sa mi trochu uľavilo.:rolleyes::D
marina8
13.02.09,17:55
Evina, skoro akoby si prečítala a napísala moje myšlienky.:rolleyes:

Mňa osobne sa to zamietnutie netýka, nepotrebujem ani čas (zatiaľ ...), ani nemám preplatky, ale sa nad tým "rozčuľujem", lebo sa na to pozerám pohľadom "zúčastnených".
Presne tak, ako píšeš, ak nechceli "ublížiť" tým, čo majú preplatky, tak mali upraviť len tú časť, ohľaďom vrátenia preplatkov.
Minimálne týždeň (neviem presne) sa to rozoberá, vychvaľuje, rokuje a neviem čo ešte, mnohí účtovníci "poľavili v tempe" a výsledok je veľké NIČ.

Týmto svojim správaním dostali do krízy aj účtovníkov.:D

....už sa mi trochu uľavilo.:rolleyes::D

ja im vycislim a odfakturujem vysku psychickej ujmy, ktoru mi svojim "absolutne nestandardnym" rozhodovanim sposobili:rolleyes:
uz im refakturujem paralen a coldrex, tak pridam este toto:D
Dav
13.02.09,18:45
Mam vazne obavy, ci poslanci vedia, ze je danove priznanie typu A a B, viac ich zaujima rozdiel medzi slaninou a cigaretou..
Slaninu a cigaretu už videl každý, zrejme aj ochutnal, tak vie, o čom je reč...
misomiso
13.02.09,19:43
Mam vazne obavy, ci poslanci vedia, ze je danove priznanie typu A a B, viac ich zaujima rozdiel medzi slaninou a cigaretou..

To iba Urbani sa zlakol, ze by musel obmedzit fajcenie a uz by nemal taky eroticky hlas.
Jarka 1
14.02.09,16:01
Milí kolegovia účtovníci. Najlepšie urobíme, ak sa nebudeme stresovať pre našu ľudomilnú vládu. Uvarme si kávičku a počkajme si, kým sa naši poslanci naučia telefonovať, súčasne pri tom hlasovať, nepomýliť sa pri hlasovaní a vedieť o čom hlasujú. Ak toto zvládnu, snáď sa dočkáme od nich aj niečoho "normálneho".
Len mám obavy, že ma dovtedy klepne pepka od toľkej kávy.
dobsony
14.02.09,19:22
daj si " kit-kat", sprav si pauzu;):)
som tiez dnes jedno vytlacila, ale som si povedala, ze dufam, ze to schvalia a zacnem konecne zit "zivot normalneho cloveka" a nie " uctovneho vyvrhela" spolocnosti na obdobie januar-april kazdorocne:D
ak to neschvalia tak si dam " deli super" a vydrzim 25 hodin denne:D:D:D:D
takze plan mam pripraveny pre obe verzie:---:D
tak vyzerá že musíme kúpiť celú krabicu "deli super " aby sme vydržali a aby sme boli hotový do 31.03.2009.:mee:
Pekný večer každým !:)
Marianna01
16.02.09,06:33
tak toto je pre mňa jedno obrovské sklamanie!!!

Konečne som začala veriť tejto vláde, že ozaj urobia niečo aj pre nás, ktorí sa rozhodli zobrať svoj život do vlastných rúk a nespoliehať sa len na zamestnávateľa, či mu nájdu nejakú robotu a dostanú plat. Nuž ale, strčila ruku do šerbľa a s nepríjemným pocitom som sa opäť prebudila.

Týmto slávnostne sľubujem, že už tejto vláde neuverím ani nos medzi očami!

Nech je táto stránka apolitická, politika, žiaľ, hýbe naším svetom, momentálne sakra nesprávnym Smerom! :mad::mad::mad:
evelien
16.02.09,09:41
Zachytila som v tv, ze od tohto roku nebude potrebne, aby sa k cestakom dokladali doklady o nakupe phm. Neviete, v akom je to stave? googlujem, poradujem a neviem nic o tom najst. uz neviem, ci som nemala nejake preludy:confused:
willma
16.02.09,10:46
skús si prečítať predošlých 210 príspevkov.
mysimis
16.02.09,18:44
Braňo
16.02.09,18:46
Ale veď priemerná mzda rastie tiež každý rok....
Monika Kováčová
16.02.09,18:57
ďalšie populistické rečičky... NEVERÍM ani nos medzi očami.

ďalší komentár tu: http://www.porada.sk/952122-post210.html
mysimis
16.02.09,19:19
Monika nie si sama kto neverí, už neverím ničomu ani ja......:mee::mee::mee:
marina8
16.02.09,19:31
Ale veď priemerná mzda rastie tiež každý rok....


a vedia vobec o tom?;)
mozno sa to docitaju az z tvojho prispevku, malo by sa im to vyciernit ako velmi dolezite :D
Monikov
17.02.09,06:01
tak toto je pre mňa jedno obrovské sklamanie!!!

Konečne som začala veriť tejto vláde, že ozaj urobia niečo aj pre nás, ktorí sa rozhodli zobrať svoj život do vlastných rúk a nespoliehať sa len na zamestnávateľa, či mu nájdu nejakú robotu a dostanú plat. Nuž ale, strčila ruku do šerbľa a s nepríjemným pocitom som sa opäť prebudila.

Týmto slávnostne sľubujem, že už tejto vláde neuverím ani nos medzi očami!

Nech je táto stránka apolitická, politika, žiaľ, hýbe naším svetom, momentálne sakra nesprávnym Smerom! :mad::mad::mad:
Prideľujem Ti 100 poraďáckych bodov. A samozrejme, moje veľké uznanie za tento príspevok. Určite si vystihla myšlienky mnohých poraďákov.
michelle84
17.02.09,06:04
Neviete, ako pokračuje rokovanie o novele zákona o dani z príjmov, účtovníctve ... = krízový balíček?
Dáša_
17.02.09,06:05
Neviete, ako pokračuje rokovanie o novele zákona o dani z príjmov, účtovníctve ... = krízový balíček?

dnes by malo byť druhé čítanie
Zoltán Kovács
17.02.09,06:53
dnes by malo byť druhé čítanie

Ak vôbec vedia čítať. Veď z toho čo všetko odhlasujú niekedy mám obavy, že ani si neprečítali o čom hlasovali. Alebo vedia vôbec čítať?
Dáša_
17.02.09,06:56
Ak vôbec vedia čítať. Veď z toho čo všetko odhlasujú niekedy mám obavy, že ani si neprečítali o čom hlasovali. Alebo vedia vôbec čítať?

no ja sa snažím tváriť, že pracujem, ako keby nám to posunutie neschválili :D:D

Ale ktovie, možno poveda, že posunúť si môžeme termín sami - stačí poslať ohlásenie na DU :))) Pre toho bude platit termín 30.6.
Pre tých, ktorí sa ponáhlaju s vrátením preplatkov plati termín 31.3.
Marianna01
17.02.09,07:00
Ja by som to celkom brala, keby sa milé daňové úrady neobťažovali oznámiť zamietnutie posunutia termínu zásadne 31.03. :mad:
Dáša_
17.02.09,07:04
Ja by som to celkom brala, keby sa milé daňové úrady neobťažovali oznámiť zamietnutie posunutia termínu zásadne 31.03. :mad:

no ale ja myslím iba oznámenie, nie žiadosť - to môžu iba akceptovať.
ZuzanaP
17.02.09,10:43
Dáša_
17.02.09,10:43
sledov niekto, ako skoncilo to 2. čitanie?
Zita5
17.02.09,10:44
Termíny na posunutie podávania DP neprešli. Pre drakov:
http://www.porada.sk/t102887-novela-zakona-o-dani-z-prijmov-ucinna-od-1-3-2009-bola-schvalena.html

Však to už vieme ,že neprešli termíny , už usilovne pracujeme . :);)
ZuzanaP
17.02.09,10:45
Však to už vieme ,že neprešli termíny , už usilovne pracujeme . :);)

Ja som pre istotu ani neprestala.:)
michelle84
17.02.09,10:49
Neviem nájsť na stránke nrsr.sk presné znesie novely, ktoré schválili. Hlavne, čo sa týka termínov odovzdania DP.
Jozef Mihál
17.02.09,10:55
michelle84
17.02.09,10:59
http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=4&ID=947

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/vyhladavanie_vysledok&ZakZborID=13&CisObdobia=4&Popis=&CPT=947&CisSchodze=&DatumOd=&DatumDo=&FullText=False

Z toho si to pri troche šikovnosti poskladáte.

Ďakujem veľmi pekne, tieto jednotlivé "stránky" som si prešla, len som nikde nenašla vetu, že sa ten návrh posunutia termínov nebude brať do úvahy.
Jozef Mihál
17.02.09,11:02
To je toto:

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (tlač 947) - druhé čítanie. Hlasovanie o pozmeňujúcich návrhoch zo spoločnej správy výborov - body 1 - 4. - Schválené.
Spoločnú správu si otvorte tu:

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947
michelle84
17.02.09,11:06
To je toto:

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (tlač 947) - druhé čítanie. Hlasovanie o pozmeňujúcich návrhoch zo spoločnej správy výborov - body 1 - 4. - Schválené.
Spoločnú správu si otvorte tu:

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947

Už som to konečne objavila :) Ďakujem veľmi pekne.
Zoltán Kovács
17.02.09,11:07
Tak toto nás účtovníkov, a zrejme aj niektorých podnikateľov neteší.
Marianna01
17.02.09,12:01
To je toto:

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (tlač 947) - druhé čítanie. Hlasovanie o pozmeňujúcich návrhoch zo spoločnej správy výborov - body 1 - 4. - Schválené.
Spoločnú správu si otvorte tu:

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947

ešte aj môj počítač bojkotuje proti tejto vláde - nemieni mi správu otvoriť.:cool:
Marianna01
17.02.09,12:14
už som to otvorila...

ak sme aj tajne dúfali, že poslanci možno zabojujú, holt smola...
lucika1
17.02.09,12:25
Takze tie lehoty na podanie DP pri FO je 30.4 a PO je 31.5? Plati to teda uz na 100 % aj za r. 2008?
Erika-ežka
17.02.09,12:27
Citát: "Podnikateľ - fyzická osoba, nebude musieť viesť účtovníctvo ak nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho príjem nepresiahne 170000 € za rok. Namiesto účtovníctva bude viesť tzv. zjednodušenú daňovú evidenciu, čiže akési "poloúčtovníctvo".
asi tomu nejak nechápem, ako potom bude dávať daňové priznania k DPH ??? či aj ten zákon zmenili? :eek:
Muška
17.02.09,14:21
Takze tie lehoty na podanie DP pri FO je 30.4 a PO je 31.5? Plati to teda uz na 100 % aj za r. 2008?
Lucika,
vieš viac ako my? :eek::D

Termíny na podanie sú 31.3.2009
Dáša_
17.02.09,14:23
Citát: "Podnikateľ - fyzická osoba, nebude musieť viesť účtovníctvo ak nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho príjem nepresiahne 170000 € za rok. Namiesto účtovníctva bude viesť tzv. zjednodušenú daňovú evidenciu, čiže akési "poloúčtovníctvo".
asi tomu nejak nechápem, ako potom bude dávať daňové priznania k DPH ??? či aj ten zákon zmenili? :eek:

To poloučtovníctvo len znamená, že nemusí robiť výkazy a neiktoré evidencie, proste iba bude spisovať plusy a mínusy bez delenia do šuflíkov - stačí na to aj tabulka. Aspon ja to tak chápem. Takže z dph sa to nevylučuje.
evina
17.02.09,14:50
Citát: "Podnikateľ - fyzická osoba, nebude musieť viesť účtovníctvo ak nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho príjem nepresiahne 170000 € za rok. Namiesto účtovníctva bude viesť tzv. zjednodušenú daňovú evidenciu, čiže akési "poloúčtovníctvo".
asi tomu nejak nechápem, ako potom bude dávať daňové priznania k DPH ??? či aj ten zákon zmenili? :eek:

Aj teraz bola situácia, resp. je, že podnikateľ má možnosť využiť inštitút paušálnych výdavkov /nie je platiteľom celý rok/ a napriek tomu je platiteľom DPH. Učtovníctvo je jedna vec a záznamová evidencia pre účely DPH druhá vec.
Ak neupravia vetu, že ten podnikateľ, ktorý je po celý rok platiteľom DPH musí viesť JÚ, tak na neho sa limit vzťahovať nebude ....
sway
17.02.09,15:31
To je toto:

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (tlač 947) - druhé čítanie. Hlasovanie o pozmeňujúcich návrhoch zo spoločnej správy výborov - body 1 - 4. - Schválené.
Spoločnú správu si otvorte tu:

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=4&CPT=947

Ľudkovia, tak to som normálne v šoku... už 5x to prepočítavam, neviem aké máte skúsenosti ostatní, ale nemám ani jedinú FO ktorá má príjem nad 5 miliónov (sk) veď to môžme všetky JÚ zabaliť :eek: :eek::eek:
Muška
17.02.09,15:32
..moji majú zamestnancov, be-be :D:D
sway
17.02.09,15:38
..moji majú zamestnancov, be-be :D:D
gratulujém :D:) - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....;)
Monika Kováčová
17.02.09,15:47
gratulujém :D:) - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....;)

ja nerozumiem, prečo by si mala mať nižšiu cenu !!!
Aký v tom bude rozdiel? Snáď len sa nemusíš držať postupov účtovania v JÚ, ale principiálne v tom rozdiel určite nebude.
Jozef Mihál
17.02.09,15:48
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).
Monika Kováčová
17.02.09,15:53
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).

No mňa z toho chytila riadna migréna. Fuj, ale riadna.


... ale nič nám nepomôže takže.... radím rýchlosť 6 :D
Muška
17.02.09,15:53
gratulujém :D:) - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....;)
Tak ja som tento rok všetkých igelitkárov "odmietla", jedine paušálne výdavky som si nechala....a tešila som sa ako budem ešte aj kvetinky "riadnym" klientom maľovať na VPD.
Nuž, človek mieni a DU mení . ....a tak sa mi ozvala kontrola z DU na marec :eek:
A takto prišli klienti o kvetinky :D:D:D
evina
17.02.09,16:37
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).

principiálne už nenadávam na nič:D /len pridám turbo v noci/ a rozmýšľam, čo vlastne teraz akože pomáha zmierniť následky krízy z týchto opatrení ?? - objektívne pár EUR z titulu zvýšenia NČ /pre SZČO až za rok :D/ a čo ešte ???
evina
17.02.09,16:39
ja nerozumiem, prečo by si mala mať nižšiu cenu !!!
Aký v tom bude rozdiel? Snáď len sa nemusíš držať postupov účtovania v JÚ, ale principiálne v tom rozdiel určite nebude.

Z nášho pohľadu, ale z pohľadu klienta snáď nebude platiť za "účtovníctvo", ktoré nevedieš ....