mery29
11.02.09,08:54
ak dam aby mi vytvorilo RZ z dani prijmov tak mi vypise ze zamestnanec nema podpisane vyhlasenie co mam spravit?
kovex
11.02.09,07:58
Ak ho má podpísané, treba v karte zamestnanca v záložke mzdy - nezdaniteľné časti, zaškrtnúť - podpísané vyhlásenie. A potom by to malo fungovať.
mery29
11.02.09,08:10
Ak ho má podpísané, treba v karte zamestnanca v záložke mzdy - nezdaniteľné časti, zaškrtnúť - podpísané vyhlásenie. A potom by to malo fungovať.
dakujem a ak si chce uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku ktora v minulom roku nepoberala ziadne prijmi a su svoji od 27 aprila minuleho roka tak ja mu mam dat pri RZ nezdanitelnu cast na manzelku alebo iba tak ako mi vytvoril MOney RZ ? a ak ano tak aku nezdanitel. cast tam mam dat?
dakujem som zaciatocnicka
mery29
11.02.09,08:26
poradite mi niekto prosim
kovex
11.02.09,08:55
Ak mu chcete uplatniť aj NČ na manželku bez príjmov, tak hneď pod kolonkou NČ na daňovníka je kolonka na NČ na manželku,dá sa suma dopísať, treba vypočítať - na mesiac bola 8208,-Sk x 9 mesiacov a doplniť celkovú sumu.
mery29
11.02.09,11:22
Ak mu chcete uplatniť aj NČ na manželku bez príjmov, tak hneď pod kolonkou NČ na daňovníka je kolonka na NČ na manželku,dá sa suma dopísať, treba vypočítať - na mesiac bola 8208,-Sk x 9 mesiacov a doplniť celkovú sumu.
a preco az 9 mesiacov ked sa brali 27 aprila tak sa pocita aj mesiac april? nie len X 8 mesiacov? a potom do kolonky dam 8 mesiacov podto a este ja mu vydam to RZ a s NC na manzelku a potom co? mam to nejak oznamit na DU ze mu to maju vratit tu ciastku?
kovex
11.02.09,12:00
Áno, počíta sa aj apríl, takže 9 mesiacov. Do kolonky na nezdaniteľnú časť manželky treba uviesť 73872,- Sk. Kopiu RZD dane treba dať zamestnancovi a aj prípadný preplatok dane vráti zamestnávateľ najneskôr do 30.4.2009.
Ak by ste chceli, aby mu daňový úrad vrátil preplatky, v tom prípade by bolo treba podať daňové priznanie na DÚ.