Zavrieť

Porady

RZ nema podpisane vyhlasenie

ak dam aby mi vytvorilo RZ z dani prijmov tak mi vypise ze zamestnanec nema podpisane vyhlasenie co mam spravit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Ak ho má podpísané, treba v karte zamestnanca v záložke mzdy - nezdaniteľné časti, zaškrtnúť - podpísané vyhlásenie. A potom by to malo fungovať.

    mery29 je offline (nepripojený) mery29

    mery29
    kovex Pozri príspevok
    Ak ho má podpísané, treba v karte zamestnanca v záložke mzdy - nezdaniteľné časti, zaškrtnúť - podpísané vyhlásenie. A potom by to malo fungovať.
    dakujem a ak si chce uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku ktora v minulom roku nepoberala ziadne prijmi a su svoji od 27 aprila minuleho roka tak ja mu mam dat pri RZ nezdanitelnu cast na manzelku alebo iba tak ako mi vytvoril MOney RZ ? a ak ano tak aku nezdanitel. cast tam mam dat?
    dakujem som zaciatocnicka

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Ak mu chcete uplatniť aj NČ na manželku bez príjmov, tak hneď pod kolonkou NČ na daňovníka je kolonka na NČ na manželku,dá sa suma dopísať, treba vypočítať - na mesiac bola 8208,-Sk x 9 mesiacov a doplniť celkovú sumu.

    mery29 je offline (nepripojený) mery29

    mery29
    kovex Pozri príspevok
    Ak mu chcete uplatniť aj NČ na manželku bez príjmov, tak hneď pod kolonkou NČ na daňovníka je kolonka na NČ na manželku,dá sa suma dopísať, treba vypočítať - na mesiac bola 8208,-Sk x 9 mesiacov a doplniť celkovú sumu.
    a preco az 9 mesiacov ked sa brali 27 aprila tak sa pocita aj mesiac april? nie len X 8 mesiacov? a potom do kolonky dam 8 mesiacov podto a este ja mu vydam to RZ a s NC na manzelku a potom co? mam to nejak oznamit na DU ze mu to maju vratit tu ciastku?

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Áno, počíta sa aj apríl, takže 9 mesiacov. Do kolonky na nezdaniteľnú časť manželky treba uviesť 73872,- Sk. Kopiu RZD dane treba dať zamestnancovi a aj prípadný preplatok dane vráti zamestnávateľ najneskôr do 30.4.2009.
    Ak by ste chceli, aby mu daňový úrad vrátil preplatky, v tom prípade by bolo treba podať daňové priznanie na DÚ.

    RZ nema podpisane vyhlasenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.