tina23
13.02.09,11:39
Ahojte, chcela by som opýtať na pár konkretnych veci ohľadne dotácie od úradu práce. Už vopred ďakujem za každú radu.
1. S mojou kamarátkou ideme rozbehnuť obchod, obidve sme evidované na úrade práce, známa cca 7 mesiacov ja necelé tri. Kamarátka si ide otvorit živnosť už teraz, ja jej budem pomáhať s tým, že chcem ostať na úrade celých 6 mesiacov. Ona nevyužije možnosť dotácie, prenajme priestory, zariadime obchod, nakúpime tovar. Ja by som však chcela využiť dotáciu z úradu práce, po 6 mesiacoch otvoriť živnosť a byť v jedných priestoroch s kamarátkou a vykonávať to isté. Len neviem na čo potom môžem použiť dotáciu, keď vlastne všetko v obchode už bude zariadené z našich vlastných zdrojov, môžem to použiť na nájom, keby som spísala zmluvu o nájme pre seba, alebo ak by ste mi poradili ako sa s týmto vysporiadať budem vďačná.
2. Druhý problém je v tom, že chceme mať tzv. združenú živnosť aby sme mali iba jednu pokladňu a aj spoločné papiere, myslíte, že vtedy by nebol problém s dotáciou ?
3. Kamarátka nechce dotáciu z toho dôvodu, že jej na úrade práce povedali, že celé vybavenie dotácie trvá aj 4 mesiace, a že už musí mať vyriešený priestor, kde chce prevádzkovať živnosť. A keď si predstavila, že má platiť nájom 4 mesiace a sedieť so založenými rukami a čakať na dotáciu tak sa na to vykašlala. Máte s tým niekto takúto skúsenosť ? A ďalšia info z úradu práce, že dotáciu môžeme použiť iba na vybavenie obchodu, pc, ALE AKO TU číTAM tak aj na odvody a prenájom ( nás upozornili, že prenájom nie)
Ďakujem:)
hanelie
13.02.09,10:54
zaslanie dotácie odo dňa schválenia na účet trvá max. do 30 dní - žiadne štyri mesiace
ak existuje takáto forma pomoci, prečo ju nevyužiť?


viac tu: http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B52


Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou.

táto veta je najdôležitejšia v súvislosti s tým, že "tety" na úrade práce veľakrát neodporúčajú zakúpiť rôzne nástroje, pomôcky, prístroje ap. , ktoré výlučne súvisia s podnikaním , pretože nedokážu odborne posúdiť, čo ktorý podnikateľ potrebuje k svojmu podnikaniu / to na margo inej témy, kde zámočníkovi neodsúhlasili zváračku
Zita5
13.02.09,11:03
Ahojte, chcela by som opýtať na pár konkretnych veci ohľadne dotácie od úradu práce. Už vopred ďakujem za každú radu.
1. S mojou kamarátkou ideme rozbehnuť obchod, obidve sme evidované na úrade práce, známa cca 7 mesiacov ja necelé tri. Kamarátka si ide otvorit živnosť už teraz, ja jej budem pomáhať s tým, že chcem ostať na úrade celých 6 mesiacov. Ona nevyužije možnosť dotácie, prenajme priestory, zariadime obchod, nakúpime tovar. Ja by som však chcela využiť dotáciu z úradu práce, po 6 mesiacoch otvoriť živnosť a byť v jedných priestoroch s kamarátkou a vykonávať to isté. Len neviem na čo potom môžem použiť dotáciu, keď vlastne všetko v obchode už bude zariadené z našich vlastných zdrojov, môžem to použiť na nájom, keby som spísala zmluvu o nájme pre seba, alebo ak by ste mi poradili ako sa s týmto vysporiadať budem vďačná.
2. Druhý problém je v tom, že chceme mať tzv. združenú živnosť aby sme mali iba jednu pokladňu a aj spoločné papiere, myslíte, že vtedy by nebol problém s dotáciou ?
3. Kamarátka nechce dotáciu z toho dôvodu, že jej na úrade práce povedali, že celé vybavenie dotácie trvá aj 4 mesiace, a že už musí mať vyriešený priestor, kde chce prevádzkovať živnosť. A keď si predstavila, že má platiť nájom 4 mesiace a sedieť so založenými rukami a čakať na dotáciu tak sa na to vykašlala. Máte s tým niekto takúto skúsenosť ? A ďalšia info z úradu práce, že dotáciu môžeme použiť iba na vybavenie obchodu, pc, ALE AKO TU číTAM tak aj na odvody a prenájom ( nás upozornili, že prenájom nie)
Ďakujem:)

Ja sa vyjadrím k tej druhej otázke a k tej "združenej činnosti " pripájam nasledovný link .http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html
Ja osobne v tom nevidím problém z dôvodu dotácie . Ak ju dostanete , tak aj tak každá osobitne . A na čo bude určená , záleží od zmluvy z UPSVAR a v prípade schválenia dotácie , si ju budete každá evidovať vo svojom účtovníctve .

Tu pripájam ešte ďalšie linky

http://www.porada.sk/t47933-dotacia-delenie.html?highlight=Zdru%BEenie+dot%E1cia
http://www.porada.sk/t40671-zdruzenie-fo.html?highlight=Zdru%BEenie+dot%E1cia
r_d_h
13.02.09,11:13
Ak by mala absolvovane vsetko co je potrebne pri poziadani cez UP tak to trva tych 30 dni ale pokial nema od UP potvrdenie na dotaciu tak ju ani nedostane vecsinou je poradovnik na dotaciu dlhy a UP ma len pre par ludi vyclenene peniaze cize toho sa musi drzat. Ja som si dal ziadost v polovici decembra a uz mam potvrdenu dotaciu od UP pricom kamarat si daval o 5 dni neskor a on este nebol prizvany ani na kurz a este nema ani definovany termin kurzu ktory musi absolvovat.
Najlepsie by bolo si hned podat ziadost na dotaciu aby ten poradovnik bol co najmensi a az potom ked UP vystavy osvedcenie ze bol uspesne absolvovany kurz na zacanie podnikania s dotaciou tak potom si treba ziadat dotaciu pricom ta dotacia sa da ziadat aj neskor po skonceni kurzu na pripravu na podnikanie ale treba si dat pozor na to aby UP nespajal UoZ s podnikatelskou cinnostou lebo vsetka priprava bude zbytocna!!!...
Co sa tyka spolocnej agendy to sa treba spojit najlepsie s uctovnickou.
grammatika
13.02.09,11:37
Vybavenie dotacie netrva az tak dlho. Staci spravit projekt podla pokynov. Pripajam link, kde su vsetky tlaciva, ale z kraja presov, takze si to treba prepisat. (link este zial pripojit nemozem, ale najdete to na upsvarpo)
Najskor vypracujes projekt podla osnovy PZ (pozri link), pripojis ziadost o pripravu (link). Pockas, kedy ta vyzvu na pripravu, kde spravis test. Daju Ti osvedcenie. Mozes ist na zivnostensky zalozit zivnost, ale s neskorsim datumom dokial nemas podpisanu dohodu s UP.
Vyplnis tlacivo Ziadost (link), pripojis doklady ako projekt (znovu), zivnostensky list, doklad potvrdzujuci miesto podnikania (ak je to v mieste trvaleho bydliska staci kopia listu vlastnictva a cestne prehlasenie majitela bytu-domu, ze mozes vykonavat szc v mieste svojho bydliska), kopiu zmluvy bankoveho uctu, na kt. ti poslu peniaze (ziadost o uhradu platby-link).
Vtedy podpises dohodu. Po podpise dohody dostanes peniaze do 30 dni na ucet. Dnom podpisu mozes pouzit financie svoje vlastne-potom prefinancujes z dotacie, na nakup toho co surne potrebujes.
A uz len po prijati platby oznamis ministerstvu,, ze si ich prijala.
introš
18.02.09,20:16
Ahojte,

nechcem zakladat nove vlakno, tak sa iba opytam - ak by som chcel dotaciu
pre podnikanie s UPSVAR na učel Autodopravy do 3,5 tony, myslite ze by to bolo schvalene ? /dotacia + vlastne prostriedky by boli pouzite na kupu starsieho "TRANZITU" na prepravu materialu.
Myslite ze by to preslo ,alebo ide o "neopravnene vydavky".

Mate niekto s takymto niecim skusenost ? :rolleyes:

/niekde som tu na porade cital ze dotacia moze byt pouzita iba na kupu tovaru do vysky 30 000Sk za jednotku - napr pocitac a podobne.

Dakujem za nazor.
slavo10773
04.10.09,10:27
a čo ten test pisal ho niekto?? pošlite ak mate dakujem
brato
05.10.09,18:20
a čo ten test pisal ho niekto?? pošlite ak mate dakujem

Test je lahky.Niesu tam žiadne ťažke otazky.20 musíš mať dobre 10.
Nemusiš sa bať.Ak si daval pozor na priprave tak to zvladneš pohodlne.
niko.presov
25.10.09,15:23
Potrebujem poradit, za kazdu odpoved dakujem.
Chcem poziadat o dotaciu na SZC z UP- som v evidencii uz 4mesiace, uvazujem o taxisluzbe, pripadne o nepravidelnej preprave osob do 8 miest v aute.
Tuto dotaciu planujem pouzit ako doplatok ku kupe auta, pripadne ako akontaciu pri lizingu.
Niekde tu na porade je zverejnene, ze celu sumu naraz nemozem pouzit, len do 30 000sk, no to nikde na stranke UPSVAR nebolo. Ako to je?
veronikasad
25.10.09,15:28
Potrebujem poradit, za kazdu odpoved dakujem.
Chcem poziadat o dotaciu na SZC z UP- som v evidencii uz 4mesiace, uvazujem o taxisluzbe, pripadne o nepravidelnej preprave osob do 8 miest v aute.
Tuto dotaciu planujem pouzit ako doplatok ku kupe auta, pripadne ako akontaciu pri lizingu.
Niekde tu na porade je zverejnene, ze celu sumu naraz nemozem pouzit, len do 30 000sk, no to nikde na stranke UPSVAR nebolo. Ako to je?
dotáciu na samostatnú zárobkovú činnosť môžeš použiť len na nákup zariadenia, ktorého obst.cena nepresiahne 1700€/ks
camozzi
25.10.09,15:31
Potrebujem poradit, za kazdu odpoved dakujem.
Chcem poziadat o dotaciu na SZC z UP- som v evidencii uz 4mesiace, uvazujem o taxisluzbe, pripadne o nepravidelnej preprave osob do 8 miest v aute.
Tuto dotaciu planujem pouzit ako doplatok ku kupe auta, pripadne ako akontaciu pri lizingu.
Niekde tu na porade je zverejnene, ze celu sumu naraz nemozem pouzit, len do 30 000sk, no to nikde na stranke UPSVAR nebolo. Ako to je?
Na stranke to sice byt nemusi, ale v zmluve to tak je. Vyuzit dotaciu mozes na hmotny majetok do 30000 Sk a nehmotny do 50000 Sk. Auto z dotacie neprefinancujes.
veronikasad
25.10.09,15:32
Na stranke to sice byt nemusi, ale v zmluve to tak je. Vyuzit dotaciu mozes na hmotny majetok do 30000 Sk a nehmotny do 50000 Sk. Auto z dotacie neprefinancujes.
to už od 1.3.09 neplatí ...
camozzi
25.10.09,15:34
to už od 1.3.09 neplatí ...
Ospravedlnujem sa za mylne informacie. Zase som mudrejsi ;) :)
niko.presov
25.10.09,15:35
A tak potom mozem prefinancovat to auto? ved ako inak podnikat v doprave?
veronikasad
25.10.09,15:38
A tak potom mozem prefinancovat to auto? ved ako inak podnikat v doprave?
musíš hladať iné zdroje ako dotáciu na SZČ z úradu práce
niko.presov
25.10.09,15:40
Hm...tak dakujem, no nechapem, preco sa to neda.
brato
26.10.09,18:01
Ahojte,

nechcem zakladat nove vlakno, tak sa iba opytam - ak by som chcel dotaciu
pre podnikanie s UPSVAR na učel Autodopravy do 3,5 tony, myslite ze by to bolo schvalene ? /dotacia + vlastne prostriedky by boli pouzite na kupu starsieho "TRANZITU" na prepravu materialu.
Myslite ze by to preslo ,alebo ide o "neopravnene vydavky".

Mate niekto s takymto niecim skusenost ? :rolleyes:

/niekde som tu na porade cital ze dotacia moze byt pouzita iba na kupu tovaru do vysky 30 000Sk za jednotku - napr pocitac a podobne.

Dakujem za nazor.


toto ti neprejde kedže s príspevku musia byť kupene len nove veci.A nie spod ruky.
boure
27.10.09,16:50
Test je lahky.Niesu tam žiadne ťažke otazky.20 musíš mať dobre 10.
Nemusiš sa bať.Ak si daval pozor na priprave tak to zvladneš pohodlne.

Tak nech teda nezakladam new temu mam par otazok:

1-takties ma zaujmaju otazky akeho druhu su a ako to prebieha...reagujem na clanok vyssie "ak som daval pozor"???,pozor na co?neviem ale ja som ziadnu pripravu neabsolvoval respektivne mi poradacka na urade len ukazala ako ma vyzerat plan,asi na treti krat som ho dal do kopy...skonrolovala vraj je dobre spisala sa ziadost a tot fsjo...Vraj mam cakat ze mi pride papier kedy kde mam sa dostavit na komisiu za tam spisem par otazok,a ked sa jej pytam akych tak mi len ze sa bat nemusim su to lahke otazky atd...nic viac...TAKZE?

2.Kontrola nakupeneho tovaru prebieha prosim vas ako?Poradacka mi zas tvrdi ze:Zakupeny tovar mi mozu prist skontrolovat kedy kolvek v priebehu tych dvoch rokov,ide teraz o to ze ja mam sidlo kde sa ma zivnost vykonavat v bode A,ale planujem material preniest do budu B to jest mimo bodu ako je zivnost pisana...neviem nebudu problemy?

3.A to najlepsie: za dotaciu si musim nakupit tovar presne ten ktory sa nachadza v p.plane,nic viac?

teraz otazka...v p.plane mam rozpisany material za istu hodnotu priklad 70-tisic.
Material presne ten isty do detailu rozpisany v p.plane zakupim trebars v akcii za 60-tisic.Co zo zvyskom,to jest 10-tisic???Pytam sa poradacky co ak mi teda takato daka suma ostane,nemozem si teda dokupit dalsi material co viem ze budem potrebovat? odpoved bola: nie!!! musi by zakupeny material ten co je na p.plane...

Hovadina mozte mi to dako do podrobna vysvetlit?
Zuziana
23.11.09,16:58
dotáciu na samostatnú zárobkovú činnosť môžeš použiť len na nákup zariadenia, ktorého obst.cena nepresiahne 1700€/ks

Z dotácie môžeš kupovať aj dlhodobý hmotný majetok, ale do oprávnených výdavkov sa ti budú počítať len odpisy, počas tých 2 rokov, za ktoré máš dotáciu čerpať.
katuska27
23.11.09,19:43
Tak nech teda nezakladam new temu mam par otazok:

1-takties ma zaujmaju otazky akeho druhu su a ako to prebieha...reagujem na clanok vyssie "ak som daval pozor"???,pozor na co?neviem ale ja som ziadnu pripravu neabsolvoval respektivne mi poradacka na urade len ukazala ako ma vyzerat plan,asi na treti krat som ho dal do kopy...skonrolovala vraj je dobre spisala sa ziadost a tot fsjo...Vraj mam cakat ze mi pride papier kedy kde mam sa dostavit na komisiu za tam spisem par otazok,a ked sa jej pytam akych tak mi len ze sa bat nemusim su to lahke otazky atd...nic viac...TAKZE?

2.Kontrola nakupeneho tovaru prebieha prosim vas ako?Poradacka mi zas tvrdi ze:Zakupeny tovar mi mozu prist skontrolovat kedy kolvek v priebehu tych dvoch rokov,ide teraz o to ze ja mam sidlo kde sa ma zivnost vykonavat v bode A,ale planujem material preniest do budu B to jest mimo bodu ako je zivnost pisana...neviem nebudu problemy?

3.A to najlepsie: za dotaciu si musim nakupit tovar presne ten ktory sa nachadza v p.plane,nic viac?

teraz otazka...v p.plane mam rozpisany material za istu hodnotu priklad 70-tisic.
Material presne ten isty do detailu rozpisany v p.plane zakupim trebars v akcii za 60-tisic.Co zo zvyskom,to jest 10-tisic???Pytam sa poradacky co ak mi teda takato daka suma ostane,nemozem si teda dokupit dalsi material co viem ze budem potrebovat? odpoved bola: nie!!! musi by zakupeny material ten co je na p.plane...

Hovadina mozte mi to dako do podrobna vysvetlit?
Takže, ja som to všetko absolvovala, tak radím.
1. otázky sú len ohľadom dotácii, info leták ktorý ti dala pani na úrade, ak nie, dostaneš ho na sedeniach - školeniach /ktoré absolvuješ asi 3x/asi na druhom sedení je test z legislatívy, všetko je tam povedané, ozaj nič ťažké, napr. kde sa zakladá živnosť, kto si ju môže založiť atď...
2. Takže skontrolovať ťa môžu hocikedy v priebehu dvoch rokov. Neviem z akého dôvodu budeš presúvať zakúpený tovra z bodu A do bodu B.???
3. Presne tovar ktorý napíšeš do PP musíš zakúpiť. Mal by si ho minúť celý, lebo zbytok čo neminieš musíš vrátiť a prečo keď si ho raz získal, môžeš do neho zahrnúť aj odvody na rok do SP alebo ZP. Proste si to treba rozrátať aby si ho minul celý.
No príspevok musíš minúť celý aspoň na papieri v PP, ale potom to môžeš zmeniť, keď zistíš že by ti niečo ,,bodlo´´ PP sa dá vždy doplniť, zmeniť... Len to tam musíš upraviť skorej, ako danú vec kúpiš, čiže ani tam problém nevidím..
Hádam som pomohla :-)
marian152
24.11.09,19:42
ešte upresním že odvody sa podľa internej smernice NESMÚ dávať do zámeru, už to niesú oprávnené výdavky. A daľšia vec. Ak máš pocit že nevieš čo budeš potrebovať a máš toho viac, môžeš do zámeru uviesť aj viac vecí v celkovej hodnote prevyšujúcej pôvodnú sumu dotácie cca o polovicu. Dole uveď "Výdavky nad rámec príspevku buzdem hradiť z vlastných zdrojov". A potom si vyberieš čo kúpiš.
katuska27
24.11.09,20:04
Od kedy sa nesmú odvody dávať do zámeru? Ja som mala teraz schválenú dotáciu a mám tam zahrnuté odvody, sama konzultantka mi ich tam odporučila, možno to záleží aj od regiónu, nie?
marian152
24.11.09,20:06
možno. Ja spadám pod Piešťany. Zámer mi ešte len bude schvaľovať pani Blesáková.
brato
25.11.09,16:55
možno. Ja spadám pod Piešťany. Zámer mi ešte len bude schvaľovať pani Blesáková.

Ja som dotaciu dostal asi pred 3 tyždnami a Pod.plane mam aj schvalene odvody takže asi to nieje moc presna informacia čo pišeš.
marian152
25.11.09,17:01
Je to presná informácia, pokiaľ ide o pani Blesákovú. Na druhej strane som sa ale s týmto obmedzením stretol iba u nej.
brato
25.11.09,17:01
ešte upresním že odvody sa podľa internej smernice NESMÚ dávať do zámeru, už to niesú oprávnené výdavky. A daľšia vec. Ak máš pocit že nevieš čo budeš potrebovať a máš toho viac, môžeš do zámeru uviesť aj viac vecí v celkovej hodnote prevyšujúcej pôvodnú sumu dotácie cca o polovicu. Dole uveď "Výdavky nad rámec príspevku buzdem hradiť z vlastných zdrojov". A potom si vyberieš čo kúpiš.

Aj tato informacie je zavadzajuca:Nam presne a jasne povedali že to čo chceme kupit z dotacie musi byť napisane v podnikateľskom plane aj ked to je nad limit dotacie.Ak si nejaku vec kupiš z vlastnych penazi a nebudeš ju mať v podnikatelskom plane a potom si ju spatne prefakturuješ ked ti pridu peniaze , bude to UP považovať za neopravneny nakup.
brato
25.11.09,17:02
Je to presná informácia, pokiaľ ide o pani Blesákovú. Na druhej strane som sa ale s týmto obmedzením stretol iba u nej.

Tak to je viac než čudne nemysliš?
marian152
25.11.09,17:35
Aj tato informacie je zavadzajuca:Nam presne a jasne povedali že to čo chceme kupit z dotacie musi byť napisane v podnikateľskom plane aj ked to je nad limit dotacie.Ak si nejaku vec kupiš z vlastnych penazi a nebudeš ju mať v podnikatelskom plane a potom si ju spatne prefakturuješ ked ti pridu peniaze , bude to UP považovať za neopravneny nakup. -----> veď presne to som tým chcel povedať...tak sa ospravedlňujem keď som to napísal nezrozumiteľne


...a čudné to možno je ale radšej budem držať hubu a krok...nepotrebujem aby mi pri schvaľovaní robila problémy.
Zuziana
26.11.09,16:08
Od kedy sa nesmú odvody dávať do zámeru? Ja som mala teraz schválenú dotáciu a mám tam zahrnuté odvody, sama konzultantka mi ich tam odporučila, možno to záleží aj od regiónu, nie?

Závisí to od regiónu. Nie každý úrad odvody akceptuje. Treba odkonzultovať so zodpovednou pracovníčkou Vášho UPSVAR.
boure
27.11.09,09:44
Tak mam komisiu za sebou,do PP som zahrnul aj odvody pre MT okres mi ich schvalili...Dotaciu mam takties schvalenu.
Uz drzi v ruke aj zivnostensky no este musim podat ziadost na dotaciu..
Z.E.Ú.S.
27.11.09,12:22
konkrétna otázka : v podniketelskom zamere mi schvalili nakup softveru , dotacia prišla 30.3.2009 ale akcia na softver (30%) už končila tak som softver kupil skor a to 16.3.2009 môžem si ho teda odrátať z dotácie , ak bol kúpený 2 týždne predtým ako prišla aj keď schválený ten softvér mám ešte pred 16.3.2009 aj začiatok podnikania mám 3.3.2009 .... poraďte prosím kto vie
marian152
27.11.09,12:50
NIE!!! Aspoň čo viem ja, tak peniaze z dotácie si nemôžeš takto "vracať".
veronikasad
27.11.09,13:03
konkrétna otázka : v podniketelskom zamere mi schvalili nakup softveru , dotacia prišla 30.3.2009 ale akcia na softver (30%) už končila tak som softver kupil skor a to 16.3.2009 môžem si ho teda odrátať z dotácie , ak bol kúpený 2 týždne predtým ako prišla aj keď schválený ten softvér mám ešte pred 16.3.2009 aj začiatok podnikania mám 3.3.2009 .... poraďte prosím kto vie
kedy bola schválená dotácia - dátum podpisu zmluvy s UP ?
Z.E.Ú.S.
27.11.09,14:28
dohoda o poskytnutí príspevku na szč...... bola podpísaná ešte 27.2.2009 , živnosť od 3.3.2009 , 16.3.2009 zaplatená faktúra za softvér , príspevok prišiel na účet 30.3.2009 ..... hmm bolo by fajn keby sa to dalo odpísať z dotácie
:)
veronikasad
27.11.09,14:30
dohoda o poskytnutí príspevku na szč...... bola podpísaná ešte 27.2.2009 , živnosť od 3.3.2009 , 16.3.2009 zaplatená faktúra za softvér , príspevok prišiel na účet 30.3.2009 ..... hmm bolo by fajn keby sa to dalo odpísať z dotácie
:)
malo by to byť OK, SW si nekupoval pred schválením príspevku.
brato
27.11.09,17:04
dohoda o poskytnutí príspevku na szč...... bola podpísaná ešte 27.2.2009 , živnosť od 3.3.2009 , 16.3.2009 zaplatená faktúra za softvér , príspevok prišiel na účet 30.3.2009 ..... hmm bolo by fajn keby sa to dalo odpísať z dotácie
:)

ano možeš si ho preplatiř cez dotaciu ide o to že nesmieš kupiť skor nejaku vec na podnikanie pokial nepodpišeš dohodu z UP.Samozrejme ta vec čiže v tvojom prípade SW. by mala byť aj v PP.
:)
boure
27.11.09,17:25
Este sa spytam,ak mam v PP nejaky tovar na zakupenie naceneny v hodnote 300€ a ja ho kupim za 600€ stane sa daco? V pripade ze teda daco kupim o 300€ lacnejsie tak mozem ten zvisok co je zase 300€ dolozit na iny tovar...
brato
27.11.09,17:36
Este sa spytam,ak mam v PP nejaky tovar na zakupenie naceneny v hodnote 300€ a ja ho kupim za 600€ stane sa daco? V pripade ze teda daco kupim o 300€ lacnejsie tak mozem ten zvisok co je zase 300€ dolozit na iny tovar...


Nič sa nestane len ide o to aby si mal v PP viac veci na zakupenie.
Aj ja som lupil niečo lacnejšie a ine zas o niečo drakšie to je všetko v poriadku.Len tie veci treba mať PP aby si mohol minuť cely prispevok.
boure
27.11.09,17:40
Ok to som chcel pocut...budem to muset presne rozpocitat...
boure
27.11.09,17:50
A preca sa este spytam,kupoval si aj daco ine co si nemal v PP? Ci to by bol pruser?

Ako dlho sa cca caka na dotaciu? viem ze je to do 30 dni maximum...a minimum?
no pojdem v pondelok zaniest tu ziadost bo dneska tam totka nebola,a neviem teda ci sa mam spoliehat este tento rok alebo ako...
peta1014
29.11.11,12:47
vie niekto priblizne co bolo v testoch???mam ich ten tyzden .. :0(
peta1014
29.11.11,12:47
vie niekto priblizne co bolo v testoch???mam ich ten tyzden ..  :0(

eva.toth
29.11.11,12:56
Ale správna pripomienka od podania žiadosti trvá 4 mesiace. pokiaľ dotáciu dostanete . Od schválenia Vám zašlú dotáciu do 30 dní.
sedmicka1
29.11.11,13:09
ahojte,poradte mi prosiiiiiim....zacala som podnikat v juli tohto roku s tym,ze som od UP dostala dotaciu,kupila som z nej uz prakticky vsetko,co som chcela,nieco ostalo este na odvody....ale v podnikatelskom plane som mala napisane nejaky sumy za pocitac,tlaciaren....podarilo sa mi ich kupit lacnejsie....Mozem teda poziadat UP o kupu dalsich veci,co nemam v podnikatelskom plane ale potrebujem ich na svoju prevadzku?Ma niekto s tym skusenost?Schvalia mi tu ziadost? dakujem za veeeeelmi skoru odpoved...Majka