húžva
14.02.09,19:00
Ahojte poraďáci.

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, či sa dá popri práci obchodného zástupcu vyštudovať vysoká škola? Skúsil, respektíve podarilo sa to už niekomu?

Ďakujem
silviamb
15.02.09,01:13
Moja kamaratka pracuje ako obchodna zastupkyna pre jednu firmu a popri tom dialkovo studuje na VS. Nema problem to sklbit, aj ked je pravda, ze v jej firme nikoho nezaujima kolko hodin denne robi, ale ake ma vysledky. Takze realne funguje tak, ze robi 4 dni v tyzdni na uplne maximum a jeden pracovny den ma k dobru pre seba. Dost zalezi od firmy - su firmy, kde maju obchodni zastupcovia v autach GPS - nie kvoli navigacii, ale kvoli lokalizacii a tam by to zrejme neslo.
húžva
15.02.09,13:59
Ďakujem Vám.
businessman
25.02.09,10:46
hm, ja som zacal v tretom rocniku pracovat ako full time v jednej marketingovej firme, kde mi bolo tolerovane, ze som student. No postupne som mal stale viac povinnosti a zodpovednosti a skola isla bokom. Skolu som studoval denne a mal som dost problemy dostavit sa na cvicenie ap. Nastalo to, coho som sa bal. Vhodili ma zo skoly. Ale ako napisala silviamb, externe a pri troske stastia a lahkej vysokej skole to zmakne lavou zadnou. Tak drzim palce
buchač
28.02.09,15:22
hm, ja som zacal v tretom rocniku pracovat ako full time v jednej marketingovej firme, kde mi bolo tolerovane, ze som student. No postupne som mal stale viac povinnosti a zodpovednosti a skola isla bokom. Skolu som studoval denne a mal som dost problemy dostavit sa na cvicenie ap. Nastalo to, coho som sa bal. Vhodili ma zo skoly. Ale ako napisala silviamb, externe a pri troske stastia a lahkej vysokej skole to zmakne lavou zadnou. Tak drzim palce


Čo je to ľahká vysoká škola ?

Dnes som čítal rozhovor :

http://www.pluska.sk/-rozhovor-2009-02-vincent-lukac-podlizovaci-a-alibisti-ovladaju-hokej.html


S HOKEJKOU: Lukáč sa športu odovzdáva telom i dušou.

Je pravda, že ste momentálne bez práce?
– Nezamestnaný som už sedem rokov, pritom mám dve vysoké školy. Vyštudoval som, banského inžiniera a mám aj trénerskú A licenciu. Hovorím plynule po nemecky i anglicky, dosiahol som to, čo som dosiahol, ale popri toľkých úspechoch nemôžem v našej republike pracovať. Nie som ani trestne stíhaný, nikoho som neokradol ani nezabil. Len preto, že som urobil pre náš hokej to, čo málokto, že sa mu chcem venovať a pomáhať mu, tak mám trpieť? Ja sa roboty nebojím, ale predsa neštudoval som a nehral výborný hokej preto, aby som dnes „lopatoval“.

Hententoho vysokoškoláka raz v priamom prenose K.Polák vyzval , aby povedal Archimedov zákon .......to len bolo informácií :D Ale hokejista - všetká česť !!!!!!

Úplný chudáčik ! http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif

Môj osobný názor je , aby sa buď študovalo alebo makalo !!!!!

A keď študovať , tak za vlastné a nie štátne a potom s diplomom isť za lepším !

Juraj
veronikasad
28.02.09,16:13
Môj osobný názor je , aby sa buď študovalo alebo makalo !!!!!

A keď študovať , tak za vlastné a nie štátne a potom s diplomom isť za lepším !

Juraj
Juraj nesúhlasím, v mnohých prípadoch - hlavne u detí zo sociálne slabších rodín, je práca popri vysokej škole nevyhnutnosťou.
Ak by som sa ako zamestnávatel rozhodovala medzi prijatím absolventa, ktorý získal už nejakú prax počas štúdia a absolventa, ktorý "len" študoval, určite sa rozhodnem pre toho prvého.
Moje dcéry pracovali počas štúdia na VŠ a nemali problém s hľadaním zamestnania.
buchač
28.02.09,17:35
Juraj nesúhlasím, v mnohých prípadoch - hlavne u detí zo sociálne slabších rodín, je práca popri vysokej škole nevyhnutnosťou.
Ak by som sa ako zamestnávatel rozhodovala medzi prijatím absolventa, ktorý získal už nejakú prax počas štúdia a absolventa, ktorý "len" študoval, určite sa rozhodnem pre toho prvého.
Moje dcéry pracovali počas štúdia na VŠ a nemali problém s hľadaním zamestnania.


Veronika

ale .....zasa to slovíčko :rolleyes:

Dcéry pracovali počas štúdia , alebo študovali popri zamestnaní ?
Rozdiel veliký !!!

Detí zo sociálne slabších rodín by som do toho nemiešal , nakoľko existujú pôžičky ........, no to by sme asi dlho diskutoavali s rôznymi argumentami .

Mal som možnosť pracovať v VŠ školstve 20 rokov , dlhá to debata ...
Ono toto školstvo je zneužívané a nie využívané .
Svojho času pri debate so študentami padla otázka ohľadom prípravy na skúšky , že ako sa pripravujú . Bolo pospomínaných plno fínt .
Šak nejako bude .
Tak som sa opýtal , čo by robili , ak by sa za opravné termíny platilo . V tej dobe bola zmienka za prvý opravný termín 2.000,-Sk.
Samozrejme s neúspechom aj adekvátny postup finančný . Hneď sa chytali za hlavy , ale dali mi za pravdu , že kvalita by bola iná .
Profesorský zbor radšej ani nespomínam , nakoľko známa to vec na Slovensku .....:eek:

Čo sa týka absolventa s praxou , to je pravda .


Juraj
veronikasad
28.02.09,17:42
Juraj, staršia dcéra skončila s červeným diplomom a mladšia tých opravných termínov tiež nemala veľa. Končili pred 5-6 rokmi, vtedy ešte neboli také možnosti pôžičiek, aj keď nejakú zo štud.pôž.fondu mali. Ale tie pôžičky treba aj splácať. A ak sa dievča po skončení VŠ vydá a zostane doma na materskej , ráta s každou korunkou /€. Dcéry študovali denne.
businessman
01.03.09,10:40
no ja len dodam, NIE JE SKOLA AKO SKOLA a NIE JE PRACA AKO PRACA. a motivacia pracovat popri studiu, alebo studovat popri praci je rozna. takze by sa dalo povedat, ze je to pripad od pripadu a je tam tolko premennych, ze k jednoznacnemu vysledku a univerzalnej odpovedi neprideme za den :))

podla mna by mal kazdy robit to, co uzna za vhodne a co ho naplna. ked niekto zvladne pracovat a studovat naraz. why not! ked niekto chce len studovat, why not! ked niekto chce po strednej makat a robit trebars sochara, why not! nech ide za svojim cielom.

potom su tu ale nepredvidatelne okolnosti, podla ktorych sa obcas musime zachovat a ovplyvnia skolu, karieru a podobne.

uz len jedna vec na zaver, treba sa chopit kazdej ponukanej prilezitosti a necakat na zadku na zazrak :) ked clovek niecomu veri, tak dokaze cokolvek...

cest
businessman
01.03.09,10:44
Čo je to ľahká vysoká škola ?



lahka vysoka skola je taka, do ktorej sa clovek chodi raz za cas ukazat a skusky sa pisu hromadne, z tahaka alebo sa vobec nepisu, lebo to ucitelia maju na haku a vedia, ze tam chodia ludia len pre to, lebo inde by sa nedostali. takych skol je u nas neurekom. preto si myslim, ze nie je titul ako titul a na slovensku straca vyznam. zamestnavatelia si to zacinaju postupne uvedomovat tiez ;-)

je ine studovat medinu a pracovat niekde v McDonalde popri tom, nemyslis?
igor111
06.03.09,19:35
Ja som pocas studia na velmi renomovanej VS zacal podnikat a na skole som sa vlemi neukazoval.
Chvalabohu sa tam bolo tazko dostat (narocne primacky, brali malo ludi) a preto nemohli vyhadzovat velmi :)
Vseobecne sa mi zda, ze s urovnou skolstva to ide dolu vodou...