Zavrieť

Porady

Obchodný zástupca verzus vysoká škola.

Ahojte poraďáci.

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, či sa dá popri práci obchodného zástupcu vyštudovať vysoká škola? Skúsil, respektíve podarilo sa to už niekomu?

Ďakujem
Naposledy upravil húžva : 15.02.09 at 13:57 Dôvod: chyby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Moja kamaratka pracuje ako obchodna zastupkyna pre jednu firmu a popri tom dialkovo studuje na VS. Nema problem to sklbit, aj ked je pravda, ze v jej firme nikoho nezaujima kolko hodin denne robi, ale ake ma vysledky. Takze realne funguje tak, ze robi 4 dni v tyzdni na uplne maximum a jeden pracovny den ma k dobru pre seba. Dost zalezi od firmy - su firmy, kde maju obchodni zastupcovia v autach GPS - nie kvoli navigacii, ale kvoli lokalizacii a tam by to zrejme neslo.

    businessman je offline (nepripojený) businessman

    businessman
    hm, ja som zacal v tretom rocniku pracovat ako full time v jednej marketingovej firme, kde mi bolo tolerovane, ze som student. No postupne som mal stale viac povinnosti a zodpovednosti a skola isla bokom. Skolu som studoval denne a mal som dost problemy dostavit sa na cvicenie ap. Nastalo to, coho som sa bal. Vhodili ma zo skoly. Ale ako napisala silviamb, externe a pri troske stastia a lahkej vysokej skole to zmakne lavou zadnou. Tak drzim palce

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    buchač Pozri príspevok
    Môj osobný názor je , aby sa buď študovalo alebo makalo !!!!!

    A keď študovať , tak za vlastné a nie štátne a potom s diplomom isť za lepším !

    Juraj
    Juraj nesúhlasím, v mnohých prípadoch - hlavne u detí zo sociálne slabších rodín, je práca popri vysokej škole nevyhnutnosťou.
    Ak by som sa ako zamestnávatel rozhodovala medzi prijatím absolventa, ktorý získal už nejakú prax počas štúdia a absolventa, ktorý "len" študoval, určite sa rozhodnem pre toho prvého.
    Moje dcéry pracovali počas štúdia na VŠ a nemali problém s hľadaním zamestnania.
    Naposledy upravil veronikasad : 28.02.09 at 16:52

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Juraj, staršia dcéra skončila s červeným diplomom a mladšia tých opravných termínov tiež nemala veľa. Končili pred 5-6 rokmi, vtedy ešte neboli také možnosti pôžičiek, aj keď nejakú zo štud.pôž.fondu mali. Ale tie pôžičky treba aj splácať. A ak sa dievča po skončení VŠ vydá a zostane doma na materskej , ráta s každou korunkou /€. Dcéry študovali denne.
    Naposledy upravil veronikasad : 28.02.09 at 17:53

    businessman je offline (nepripojený) businessman

    businessman
    no ja len dodam, NIE JE SKOLA AKO SKOLA a NIE JE PRACA AKO PRACA. a motivacia pracovat popri studiu, alebo studovat popri praci je rozna. takze by sa dalo povedat, ze je to pripad od pripadu a je tam tolko premennych, ze k jednoznacnemu vysledku a univerzalnej odpovedi neprideme za den )

    podla mna by mal kazdy robit to, co uzna za vhodne a co ho naplna. ked niekto zvladne pracovat a studovat naraz. why not! ked niekto chce len studovat, why not! ked niekto chce po strednej makat a robit trebars sochara, why not! nech ide za svojim cielom.

    potom su tu ale nepredvidatelne okolnosti, podla ktorych sa obcas musime zachovat a ovplyvnia skolu, karieru a podobne.

    uz len jedna vec na zaver, treba sa chopit kazdej ponukanej prilezitosti a necakat na zadku na zazrak ked clovek niecomu veri, tak dokaze cokolvek...

    cest

    businessman je offline (nepripojený) businessman

    businessman
    buchač Pozri príspevok
    Čo je to ľahká vysoká škola ?
    lahka vysoka skola je taka, do ktorej sa clovek chodi raz za cas ukazat a skusky sa pisu hromadne, z tahaka alebo sa vobec nepisu, lebo to ucitelia maju na haku a vedia, ze tam chodia ludia len pre to, lebo inde by sa nedostali. takych skol je u nas neurekom. preto si myslim, ze nie je titul ako titul a na slovensku straca vyznam. zamestnavatelia si to zacinaju postupne uvedomovat tiez ;-)

    je ine studovat medinu a pracovat niekde v McDonalde popri tom, nemyslis?

    igor111 je offline (nepripojený) igor111

    igor111
    Ja som pocas studia na velmi renomovanej VS zacal podnikat a na skole som sa vlemi neukazoval.
    Chvalabohu sa tam bolo tazko dostat (narocne primacky, brali malo ludi) a preto nemohli vyhadzovat velmi
    Vseobecne sa mi zda, ze s urovnou skolstva to ide dolu vodou...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    businessman Pozri príspevok
    hm, ja som zacal v tretom rocniku pracovat ako full time v jednej marketingovej firme, kde mi bolo tolerovane, ze som student. No postupne som mal stale viac povinnosti a zodpovednosti a skola isla bokom. Skolu som studoval denne a mal som dost problemy dostavit sa na cvicenie ap. Nastalo to, coho som sa bal. Vhodili ma zo skoly. Ale ako napisala silviamb, externe a pri troske stastia a lahkej vysokej skole to zmakne lavou zadnou. Tak drzim palce

    Čo je to ľahká vysoká škola ?

    Dnes som čítal rozhovor :

    http://www.pluska.sk/-rozhovor-2009-...aju-hokej.html

    S HOKEJKOU: Lukáč sa športu odovzdáva telom i dušou.

    Je pravda, že ste momentálne bez práce?
    – Nezamestnaný som už sedem rokov, pritom mám dve vysoké školy. Vyštudoval som, banského inžiniera a mám aj trénerskú A licenciu. Hovorím plynule po nemecky i anglicky, dosiahol som to, čo som dosiahol, ale popri toľkých úspechoch nemôžem v našej republike pracovať. Nie som ani trestne stíhaný, nikoho som neokradol ani nezabil. Len preto, že som urobil pre náš hokej to, čo málokto, že sa mu chcem venovať a pomáhať mu, tak mám trpieť? Ja sa roboty nebojím, ale predsa neštudoval som a nehral výborný hokej preto, aby som dnes „lopatoval“.
    Hententoho vysokoškoláka raz v priamom prenose K.Polák vyzval , aby povedal Archimedov zákon .......to len bolo informácií Ale hokejista - všetká česť !!!!!!

    Úplný chudáčik !

    Môj osobný názor je , aby sa buď študovalo alebo makalo !!!!!

    A keď študovať , tak za vlastné a nie štátne a potom s diplomom isť za lepším !

    Juraj

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    veronikasad Pozri príspevok
    Juraj nesúhlasím, v mnohých prípadoch - hlavne u detí zo sociálne slabších rodín, je práca popri vysokej škole nevyhnutnosťou.
    Ak by som sa ako zamestnávatel rozhodovala medzi prijatím absolventa, ktorý získal už nejakú prax počas štúdia a absolventa, ktorý "len" študoval, určite sa rozhodnem pre toho prvého.
    Moje dcéry pracovali počas štúdia na VŠ a nemali problém s hľadaním zamestnania.

    Veronika

    ale .....zasa to slovíčko

    Dcéry pracovali počas štúdia , alebo študovali popri zamestnaní ?
    Rozdiel veliký !!!

    Detí zo sociálne slabších rodín by som do toho nemiešal , nakoľko existujú pôžičky ........, no to by sme asi dlho diskutoavali s rôznymi argumentami .

    Mal som možnosť pracovať v VŠ školstve 20 rokov , dlhá to debata ...
    Ono toto školstvo je zneužívané a nie využívané .
    Svojho času pri debate so študentami padla otázka ohľadom prípravy na skúšky , že ako sa pripravujú . Bolo pospomínaných plno fínt .
    Šak nejako bude .
    Tak som sa opýtal , čo by robili , ak by sa za opravné termíny platilo . V tej dobe bola zmienka za prvý opravný termín 2.000,-Sk.
    Samozrejme s neúspechom aj adekvátny postup finančný . Hneď sa chytali za hlavy , ale dali mi za pravdu , že kvalita by bola iná .
    Profesorský zbor radšej ani nespomínam , nakoľko známa to vec na Slovensku .....

    Čo sa týka absolventa s praxou , to je pravda .


    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.