maad
19.02.09,13:23
Prosím o radu firma chce prejsť na nový účtovný softwér, ale ako si mám preniesť údaje predchádzajúcich období keď sa mi nedajú importovať údaje zo softu do softu o počiatočné stavy nejde tie si pri novom roku nahodím,ale napríklad saldo ako vysporiadam keď ešte nemá firma vysporiadané pohľadávky a záväzky z min. roku a ostatné doklady.
lenkak
19.02.09,12:26
musíš ich všetky nahrať ako otvorené položky do knihy fa s dátumom vystavenia, v mrp sa účtovanie týchto fa rieši archívnymi zápismy, t.j., že nevstupujú do účta, ani formou ps.
ivka70
19.02.09,12:28
toto zvyknu robit firmy, ktore SW dodavaju
maad
19.02.09,12:29
A nevie niekto poradiť ako to urobiť v Krose,Omega ešte tam len začínam
zpaul
22.02.09,18:40
Toto by aj mňa zaujímalo. Dnes som si zakúpila soft Omega do firmy Kros. Ale staré učto je v programe takom, že sa mi to nebude dať preklopiť do tohto. Takže rozmýšľam, že si spravím podrobnú inventarizáciu účtov za rok 2008 a potom poprosím "šikovných veci znalých ľudí" z firmy Kros, aby mi dohodili počiatočné stavy. Myslím, že pohľadávky a záväzky si aj tak budeme musieť niekde dohodiť ručne, aby sa nám to dalo párovať s úhradami, ktoré boli vykonané tohto roku. Som inak veľmi zvedavá na tento software. A prajem aj tebe nech sa ti v ňom darí :).