polis1
03.03.09,19:55
nevie niekto, či je potrebné mať psychotesti, ked som sofer z povolania do 3,5ttony
feron
03.03.09,20:12
Psychotesty sú povinné pre vodičov vozidiel do 3,5tony vtedy, ak sú to vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy,

motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo
a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb. Treba to stihnúť do konca mája 2009.
willma
04.03.09,06:00
s odpoveďou síce súhlasím, ale čo to má spoločné s daňou z motorových vozidiel?
feron
04.03.09,06:50
s odpoveďou síce súhlasím, ale čo to má spoločné s daňou z motorových vozidiel?ibažeby to bolo poňaté v širokom zmysle ako daň za možnosť vykonávať prácu vodiča.
janka67
04.03.09,09:39
Zákon o cestnej premávke 8/2009 § 88 ods. 6
Pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa
a) vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C+E, D a D+E a
podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
b)vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy, motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb.

§ 143 ods.8: Vodiči, ktorí podľa doterajších predpisov neboli povinní podrobiť sa psychologickému vyšetreniu a podľa tohto zákona sú povinní sa mu podrobiť, sú povinní podrobiť sa psychologickému
vyšetreniu prvýkrát do 31. mája 2009.

§ 143 ods. 9: Psychickú spôsobilosť môže do 31. mája 2011 posudzovať aj psychológ so špecializáciou klinická psychológia, ktorý nemá certifikát z dopravnej psychológie
Zoznam psychológov je na
http://www.komorapsychologov.sk/zoznam-psychologov-opravnenych-vysetrovat-vodicov.php
zeka22
05.03.09,16:07
Dobry den,
tato informacia pomohla aj mne.
Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
poradite mi ako vyzeraju psychotesty
pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Diky
feron
06.03.09,07:53
Dobry den,
tato informacia pomohla aj mne.
Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
poradite mi ako vyzeraju psychotesty
pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Dikyvýber testov je na psychológovi, ktorý vyšetrenie robí. "Nahliadanie" do testov nemá význam, pretože ide zväčša o výkonové testy, kotré sa nedajú naučiť, po novom sa vyšetrovanie robí aj pomocou počítačových testov. Netreba sa však báť, sú to testy, ktoré nie sú zložité a sú robené pre ľudí, takže sa dajú zvládnuť.
zeka22
06.03.09,17:41
Ďakujem za odpoveď a povzbudenie.
okikoo
12.08.09,19:24
Dobry den,
tato informacia pomohla aj mne.
Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
poradite mi ako vyzeraju psychotesty
pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Diky

Pozri link:
http://www.porada.sk/t86854-lekarske-prehliadky-vodicov-refer-vozidiel.html
camex
11.01.10,13:41
dobry den, mame pracovnikov na inej pozicii ako vodic, ale tak raz do mesiaca ich posleme previezt kamion z KE do BA. Maju VP sk.C a CE a maju 40 rokov. Musia absolvovat psychotesty a prehliadky aj ked niesu vodici z povolania? Dakujem za odpoved.