Zavrieť

Porady

psychotesty

nevie niekto, či je potrebné mať psychotesti, ked som sofer z povolania do 3,5ttony
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Psychotesty sú povinné pre vodičov vozidiel do 3,5tony vtedy, ak sú to vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy,
    motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo
    a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb. Treba to stihnúť do konca mája 2009.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    s odpoveďou síce súhlasím, ale čo to má spoločné s daňou z motorových vozidiel?
    Naposledy upravil willma : 06.03.09 at 18:00 Dôvod: už je to napravené a pre nadväznosť príspevkov, nechcem úplne zmazať

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    willma Pozri príspevok
    s odpoveďou síce súhlasím, ale čo to má spoločné s daňou z motorových vozidiel?
    ibažeby to bolo poňaté v širokom zmysle ako daň za možnosť vykonávať prácu vodiča.

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    Zákon o cestnej premávke 8/2009 § 88 ods. 6
    Pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa
    a) vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C+E, D a D+E a
    podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
    b)vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy, motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb.

    § 143 ods.8: Vodiči, ktorí podľa doterajších predpisov neboli povinní podrobiť sa psychologickému vyšetreniu a podľa tohto zákona sú povinní sa mu podrobiť, sú povinní podrobiť sa psychologickému
    vyšetreniu prvýkrát do 31. mája 2009.

    § 143 ods. 9: Psychickú spôsobilosť môže do 31. mája 2011 posudzovať aj psychológ so špecializáciou klinická psychológia, ktorý nemá certifikát z dopravnej psychológie
    Zoznam psychológov je na
    http://www.komorapsychologov.sk/zozn...at-vodicov.php
    Naposledy upravil janka67 : 04.03.09 at 10:01

    zeka22 je offline (nepripojený) zeka22

    zeka22
    Dobry den,
    tato informacia pomohla aj mne.
    Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
    poradite mi ako vyzeraju psychotesty
    pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Diky

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    zeka22 Pozri príspevok
    Dobry den,
    tato informacia pomohla aj mne.
    Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
    poradite mi ako vyzeraju psychotesty
    pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Diky
    výber testov je na psychológovi, ktorý vyšetrenie robí. "Nahliadanie" do testov nemá význam, pretože ide zväčša o výkonové testy, kotré sa nedajú naučiť, po novom sa vyšetrovanie robí aj pomocou počítačových testov. Netreba sa však báť, sú to testy, ktoré nie sú zložité a sú robené pre ľudí, takže sa dajú zvládnuť.

    okikoo je offline (nepripojený) okikoo

    okikoo
    zeka22 Pozri príspevok
    Dobry den,
    tato informacia pomohla aj mne.
    Na vysetrenie som sa uz prihlasila,
    poradite mi ako vyzeraju psychotesty
    pripadne kde su testy k nahliadnutiu. Diky
    Pozri link:
    http://www.porada.sk/t86854-lekarske...-vozidiel.html

    camex je offline (nepripojený) camex

    camex
    dobry den, mame pracovnikov na inej pozicii ako vodic, ale tak raz do mesiaca ich posleme previezt kamion z KE do BA. Maju VP sk.C a CE a maju 40 rokov. Musia absolvovat psychotesty a prehliadky aj ked niesu vodici z povolania? Dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.