Ejo
04.03.09,22:21
Poprosila by som súrne pomoc. Účtujem v MoneyS3. Prijatá dotácia z úradu práce je evidovaná v závazkoch. Možno z nej hradiť nájom. Na ten nájom je vystavená faktúra, evidovaná v došlých faktúrach. Ale jedným dokladom ako uhradím aj faktúru aj zníženie závazku z dotácie? Prosím o odpoveď.
Orsz
04.03.09,22:25
Poprosila by som súrne pomoc. Účtujem v MoneyS3. Prijatá dotácia z úradu práce je evidovaná v závazkoch. Možno z nej hradiť nájom. Na ten nájom je vystavená faktúra, evidovaná v došlých faktúrach. Ale jedným dokladom ako uhradím aj faktúru aj zníženie závazku z dotácie? Prosím o odpoveď.

Treba si pozrieť zmluvu o pridelenej dotácii - ta, je špecifikované, na čo je dotácia určená .... takže len na to, čo je tam uvedené. Ak je tam aj na nájom - tak potom ju na to možno použiť.
kukučka
05.03.09,00:31
Interným dokladom dáš do ostatného príjmu sumu úhrady za nájom ako závierkovú operáciu. Príjem a čerpanie dotácie sa ti musia rovnať.
/ znížiš záväzok voči ÚP o uhradenú faktúru / Ak máš aj iné čerpanie, urobíš tak isto.
Ejo
05.03.09,06:23
Riešila som to nasledovne. V PD som zaúčtovala VPD-nájom, zároveň týmto dokladom som uhradila v knihe faktúr príslušnú faktúru. Aby sa mi aj dotácia znížila, interným dokladom som o príslušnú čiastku túto dotáciu krátila. Takto mám uhradenú aj faktúru a čerpanú dotáciu. A ku koncu roku uzávierkovou operáciou zvýšim príjem OZD o čiastku, ktorú som čerpala z dotácie.
Takto je to O.K.? Ďakujem za odpovede.
Ejo
05.03.09,09:10
Ešte jedna otázočka. Dotáciu odsúhlasili živnostníkovi 15.11.2008. Čiastku pripísali na účet 23.12.2008. V zámere je, že može aj na nájom. Takže nájom, ktorý bol uhradený 18.11.2008 z vlastných peňazí, nemožno odčítať ako čerpanie dotácie? Alebo len tie doklady, ktoré sa platili po pripísaní dotácie? Ďakujem
Orsz
05.03.09,21:49
Ešte jedna otázočka. Dotáciu odsúhlasili živnostníkovi 15.11.2008. Čiastku pripísali na účet 23.12.2008. V zámere je, že može aj na nájom. Takže nájom, ktorý bol uhradený 18.11.2008 z vlastných peňazí, nemožno odčítať ako čerpanie dotácie? Alebo len tie doklady, ktoré sa platili po pripísaní dotácie? Ďakujem

Malo by sa to vzťahovať aj na už zaplatený nájom - nájom bude VOZD a dotácia k 31.12.08 v pomernej výške k použitiu ..do príjmov. Výsledný efekt je 0 (ak dotácia bola daná v 100% výške).