Zavrieť

Porady

Úhrada-pomožte súrne

Poprosila by som súrne pomoc. Účtujem v MoneyS3. Prijatá dotácia z úradu práce je evidovaná v závazkoch. Možno z nej hradiť nájom. Na ten nájom je vystavená faktúra, evidovaná v došlých faktúrach. Ale jedným dokladom ako uhradím aj faktúru aj zníženie závazku z dotácie? Prosím o odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ejo Pozri príspevok
    Poprosila by som súrne pomoc. Účtujem v MoneyS3. Prijatá dotácia z úradu práce je evidovaná v závazkoch. Možno z nej hradiť nájom. Na ten nájom je vystavená faktúra, evidovaná v došlých faktúrach. Ale jedným dokladom ako uhradím aj faktúru aj zníženie závazku z dotácie? Prosím o odpoveď.
    Treba si pozrieť zmluvu o pridelenej dotácii - ta, je špecifikované, na čo je dotácia určená .... takže len na to, čo je tam uvedené. Ak je tam aj na nájom - tak potom ju na to možno použiť.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Interným dokladom dáš do ostatného príjmu sumu úhrady za nájom ako závierkovú operáciu. Príjem a čerpanie dotácie sa ti musia rovnať.
    / znížiš záväzok voči ÚP o uhradenú faktúru / Ak máš aj iné čerpanie, urobíš tak isto.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Riešila som to nasledovne. V PD som zaúčtovala VPD-nájom, zároveň týmto dokladom som uhradila v knihe faktúr príslušnú faktúru. Aby sa mi aj dotácia znížila, interným dokladom som o príslušnú čiastku túto dotáciu krátila. Takto mám uhradenú aj faktúru a čerpanú dotáciu. A ku koncu roku uzávierkovou operáciou zvýšim príjem OZD o čiastku, ktorú som čerpala z dotácie.
    Takto je to O.K.? Ďakujem za odpovede.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ešte jedna otázočka. Dotáciu odsúhlasili živnostníkovi 15.11.2008. Čiastku pripísali na účet 23.12.2008. V zámere je, že može aj na nájom. Takže nájom, ktorý bol uhradený 18.11.2008 z vlastných peňazí, nemožno odčítať ako čerpanie dotácie? Alebo len tie doklady, ktoré sa platili po pripísaní dotácie? Ďakujem

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ejo Pozri príspevok
    Ešte jedna otázočka. Dotáciu odsúhlasili živnostníkovi 15.11.2008. Čiastku pripísali na účet 23.12.2008. V zámere je, že može aj na nájom. Takže nájom, ktorý bol uhradený 18.11.2008 z vlastných peňazí, nemožno odčítať ako čerpanie dotácie? Alebo len tie doklady, ktoré sa platili po pripísaní dotácie? Ďakujem
    Malo by sa to vzťahovať aj na už zaplatený nájom - nájom bude VOZD a dotácia k 31.12.08 v pomernej výške k použitiu ..do príjmov. Výsledný efekt je 0 (ak dotácia bola daná v 100% výške).

    Úhrada-pomožte súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.