dzastinka1
05.03.09,05:58
ahojte. Asi tak pred mesiacom som prekonala kašeľ. Pred dvoma týždňami sa mi vrátil, spolu s horúčkami, nádchou a všetkým možným. Nejako som to prežila, čistočne v posteli, čiastočne v práci. Kašeľ už ustupuje, ale zostali mi bolesti hrude. Už som stála aj lekárovi pred dverami, ale keď som videla ten kopec ľudí v čakárni, tak som to vzdala. Má niekto s tým skúsenosti? Može to znamenať niečo vážne, alebo je to len pozostatok kašľa a prejde to samé? Ďakujem.
ami05
05.03.09,06:21
Tak ja mam presne to iste. Zaciatkom februara som bola tyzden PN, kasel, nadcha teploty- bez ATB. Posledny februarovi tyzden sa mi to vratilo, ale ovela intenzivnejsie - myslela som si, ze sa zadusim. Uz mi boli nasadene aj ATB. No a stale kaslem, skor len taky suchy neproduktivny kasel a dost ma bolia priedusky. Tiez som rozmyslala, ze zajdem k lekarovi, ale ta predstava, ze tam budem dve hodiny cakat ma odradza. Tak neviem, co s tym :(
Daniela
05.03.09,08:22
NO mne na taký kašeľ pomohol sirup z cibule a medu. Ale podotýkam pomohol za veľmi krátku dobu. Nakrájam ciguľu a pridám med do fľaše, za niekoľko hodín, ( 2-3)bude len sirup a ten som pekne pila po lyžiciach. A pomohlo.
buchač
05.03.09,08:48
Tak ja mam presne to iste. Zaciatkom februara som bola tyzden PN, kasel, nadcha teploty- bez ATB. Posledny februarovi tyzden sa mi to vratilo, ale ovela intenzivnejsie - myslela som si, ze sa zadusim. Uz mi boli nasadene aj ATB. No a stale kaslem, skor len taky suchy neproduktivny kasel a dost ma bolia priedusky. Tiez som rozmyslala, ze zajdem k lekarovi, ale ta predstava, ze tam budem dve hodiny cakat ma odradza. Tak neviem, co s tym :(

Aj mňa svojho odrádzalo ;)

Potom tri dýždne doma .
Ďaľšie tri po odvoze sanitkou v špitáli na infúziách s antibiotikami .
No a na záver šesť týždňov vo Vysokých Tatrách na liečení .
Vedľajšie účinky zápalu pľúc nešpecifikujem .

No a potom 1/2 roka som si dával diétou dokopy pečeň , čo tak bola doriadená s tými medikamentami :eek:

Zároveň podotýkam , že tieto moje "skúsenosti" sa nesmú považovať za hore uvedenú diagnózu . Až taký frajer zasa nie som ;)
Chcem len naznačiť , že istota je istota / guľomet /.


Juraj
Karmenka
05.03.09,12:05
mne na dusivý kašeľ, ktorého som sa nemohla zbaviť v lekárni poradili šumivé tablety ACC a tie mi pomohli :)
piggos
07.03.09,11:12
Je dosť pravdepodobné že poriadne neviliečená choroba sa vráti aj tri razy..
Radšej si treba odsedieť v čakárni dve hodiny,ako sa liečiť sám doma bez výsledne a o mesiac to zažívať znova a znova a tri krát horšie..... tu treba zvážiť čo je pre teba dôležitejšie zdravie.... alebo pohodlnosť ...vysedieť si u doktora dve hoďky http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif.....
osky
08.03.09,20:16
ten cibulovy sirup potvrdzujem-iste zaberie,moze sa to robit aj s cukrom,ak nechces alebo nemas med.

ale dobre su aj zabaly na hrud na noc-opisovala som to v teme o chripkovych chorobach a nadche.treba pozriet.vodovo olejovy zabal na noc pomaha na vsetko mozne-nechcem to tu pisat znova,lebo je toho dost.pozri v danej teme.
wagner
09.03.09,18:29
Stačí natrieť hruď a chrbát bravčovou masťou a na to trochu "vietnamskou mastičkou", alebo jazvečou masťou. Na to servítok a uterák a ísť do postele. Pokiaľ tam nie je zápal, tak to určite uvoľní. Ale lekára neobchádzať, treba sa dať vyšetriť a vyliečiť.