Zavrieť

Porady

Kašeľ a bolesti hrude

ahojte. Asi tak pred mesiacom som prekonala kašeľ. Pred dvoma týždňami sa mi vrátil, spolu s horúčkami, nádchou a všetkým možným. Nejako som to prežila, čistočne v posteli, čiastočne v práci. Kašeľ už ustupuje, ale zostali mi bolesti hrude. Už som stála aj lekárovi pred dverami, ale keď som videla ten kopec ľudí v čakárni, tak som to vzdala. Má niekto s tým skúsenosti? Može to znamenať niečo vážne, alebo je to len pozostatok kašľa a prejde to samé? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ami05 je offline (nepripojený) ami05

    ami05
    Tak ja mam presne to iste. Zaciatkom februara som bola tyzden PN, kasel, nadcha teploty- bez ATB. Posledny februarovi tyzden sa mi to vratilo, ale ovela intenzivnejsie - myslela som si, ze sa zadusim. Uz mi boli nasadene aj ATB. No a stale kaslem, skor len taky suchy neproduktivny kasel a dost ma bolia priedusky. Tiez som rozmyslala, ze zajdem k lekarovi, ale ta predstava, ze tam budem dve hodiny cakat ma odradza. Tak neviem, co s tym

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    NO mne na taký kašeľ pomohol sirup z cibule a medu. Ale podotýkam pomohol za veľmi krátku dobu. Nakrájam ciguľu a pridám med do fľaše, za niekoľko hodín, ( 2-3)bude len sirup a ten som pekne pila po lyžiciach. A pomohlo.

    Karmenka je offline (nepripojený) Karmenka

    Karmenka
    mne na dusivý kašeľ, ktorého som sa nemohla zbaviť v lekárni poradili šumivé tablety ACC a tie mi pomohli

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Je dosť pravdepodobné že poriadne neviliečená choroba sa vráti aj tri razy..
    Radšej si treba odsedieť v čakárni dve hodiny,ako sa liečiť sám doma bez výsledne a o mesiac to zažívať znova a znova a tri krát horšie..... tu treba zvážiť čo je pre teba dôležitejšie zdravie.... alebo pohodlnosť ...vysedieť si u doktora dve hoďky .....

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ten cibulovy sirup potvrdzujem-iste zaberie,moze sa to robit aj s cukrom,ak nechces alebo nemas med.

    ale dobre su aj zabaly na hrud na noc-opisovala som to v teme o chripkovych chorobach a nadche.treba pozriet.vodovo olejovy zabal na noc pomaha na vsetko mozne-nechcem to tu pisat znova,lebo je toho dost.pozri v danej teme.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Stačí natrieť hruď a chrbát bravčovou masťou a na to trochu "vietnamskou mastičkou", alebo jazvečou masťou. Na to servítok a uterák a ísť do postele. Pokiaľ tam nie je zápal, tak to určite uvoľní. Ale lekára neobchádzať, treba sa dať vyšetriť a vyliečiť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ami05 Pozri príspevok
    Tak ja mam presne to iste. Zaciatkom februara som bola tyzden PN, kasel, nadcha teploty- bez ATB. Posledny februarovi tyzden sa mi to vratilo, ale ovela intenzivnejsie - myslela som si, ze sa zadusim. Uz mi boli nasadene aj ATB. No a stale kaslem, skor len taky suchy neproduktivny kasel a dost ma bolia priedusky. Tiez som rozmyslala, ze zajdem k lekarovi, ale ta predstava, ze tam budem dve hodiny cakat ma odradza. Tak neviem, co s tym
    Aj mňa svojho odrádzalo

    Potom tri dýždne doma .
    Ďaľšie tri po odvoze sanitkou v špitáli na infúziách s antibiotikami .
    No a na záver šesť týždňov vo Vysokých Tatrách na liečení .
    Vedľajšie účinky zápalu pľúc nešpecifikujem .

    No a potom 1/2 roka som si dával diétou dokopy pečeň , čo tak bola doriadená s tými medikamentami

    Zároveň podotýkam , že tieto moje "skúsenosti" sa nesmú považovať za hore uvedenú diagnózu . Až taký frajer zasa nie som
    Chcem len naznačiť , že istota je istota / guľomet /.


    Juraj
    Naposledy upravil buchač : 05.03.09 at 11:26

    Kašeľ a bolesti hrude

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.