jelalim
05.03.09,14:48
Zivnostnik (neplatca DPH) zmenil banku, ma teda nove cislo uctu ktory pouziva na podnikanie.

Vsade je napisane, ze to musi oznamit DU. Ako sa to ale oznamuje? Staci pri podani danoveho priznania, priamo na tlacivo napisat cislo noveho uctu? Alebo je nato nejake extra tlacivo?

Vopred dakujem za odpoved.
anklar
05.03.09,14:08
Zivnostnik (neplatca DPH) zmenil banku, ma teda nove cislo uctu ktory pouziva na podnikanie.

Vsade je napisane, ze to musi oznamit DU. Ako sa to ale oznamuje? Staci pri podani danoveho priznania, priamo na tlacivo napisat cislo noveho uctu? Alebo je nato nejake extra tlacivo?

Vopred dakujem za odpoved.

Tlačivo na to, pokiaľ správne viem, nejestvuje. Myslím si, že nestačí až pri podávaní DP, môžem sa však mýliť. Ja som to riešila písomným oznámením v čase, keď som menila banku bežným listom Oznámenie o zmene účtu.

V obsahu listu som DÚ informovala, že som dňom xx.xx.xxx zrušila účet v banke XXXX, číslo účtu xxxxxxx a zároveň som si otvorila účet v bane XXX, číslo účtu xxxxxxx. Priložila som potvrdenie o zrušení účtu z pôvodnej banky a potvrdenie o otvorení účtu v inej banke.

Pre istotu som toto oznámenie na DÚ zaniesla osobne, lebo som chcela vedieť, či im to bude stačiť, čo sa týka obsahu oznámenia. Stačilo.
Zoltán Kovács
05.03.09,14:11
Zmenu čísla účtu je potrebné oznámiť na DÚ do 15 dni, ako všetky zmeny.
jelalim
10.03.09,09:01
nema nahodou niekto vzor toho oznamenia?
Zoltán Kovács
10.03.09,09:03
nema nahodou niekto vzor toho oznamenia?

Obyčajný list.
Zoltán Kovács
10.03.09,10:01
Jelalim, aby si sa nemusel/a trápiť tu to máš, len prepíš v ňom svoje identifikátory.
Ak má niekto lepší návrh, doplňte, pomôžme mu, nie každý je na vypisovanie listov.

Prepáč anklar, ale ten návrh čo má spoločné s oznámením nového účtu na DÚ. S tým ju/ho ešte viac popletieme.
anklar
10.03.09,10:02
Jelalim, aby si sa nemusel/a trápiť tu to máš, len prepíš v ňom svoje identifikátory.
Ak má niekto lepší návrh, doplňte, pomôžme mu, nie každý je na vypisovanie listov.
No tak, to nemal byť Návrh na vyradenie....
Pokúsim sa o nápravu
anklar
10.03.09,10:04
Prepáč anklar, ale ten návrh čo má spoločné s oznámením nového účtu na DÚ. S tým ju/ho ešte viac popletieme.

Všetci mi prepáčte, prosím, ešte som ľavá v pastovaní do Porady. Včera ma to naučila Kikimi, omylom som poslala to, čo patrí jej. Už som vykonala nápravu. Pardon, pardon. :rolleyes:
Paula
10.03.09,10:07
Mne by sa zišlo, keby niekto prilepil také, čo za mňa aj údaje samo vypíše a odnesie, resp. odošle ;)
anklar
10.03.09,10:14
Mne by sa zišlo, keby niekto prilepil také, čo za mňa aj údaje samo vypíše a odnesie, resp. odošle ;)

Vydržať, Paula. Aj to (možno) bude :). Možno po kríze :D