Zavrieť

Porady

Zivnostnik zmenil banku, musi nahlasit nove cislo na DU?

Zivnostnik (neplatca DPH) zmenil banku, ma teda nove cislo uctu ktory pouziva na podnikanie.

Vsade je napisane, ze to musi oznamit DU. Ako sa to ale oznamuje? Staci pri podani danoveho priznania, priamo na tlacivo napisat cislo noveho uctu? Alebo je nato nejake extra tlacivo?

Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    jelalim Pozri príspevok
    Zivnostnik (neplatca DPH) zmenil banku, ma teda nove cislo uctu ktory pouziva na podnikanie.

    Vsade je napisane, ze to musi oznamit DU. Ako sa to ale oznamuje? Staci pri podani danoveho priznania, priamo na tlacivo napisat cislo noveho uctu? Alebo je nato nejake extra tlacivo?

    Vopred dakujem za odpoved.
    Tlačivo na to, pokiaľ správne viem, nejestvuje. Myslím si, že nestačí až pri podávaní DP, môžem sa však mýliť. Ja som to riešila písomným oznámením v čase, keď som menila banku bežným listom Oznámenie o zmene účtu.

    V obsahu listu som DÚ informovala, že som dňom xx.xx.xxx zrušila účet v banke XXXX, číslo účtu xxxxxxx a zároveň som si otvorila účet v bane XXX, číslo účtu xxxxxxx. Priložila som potvrdenie o zrušení účtu z pôvodnej banky a potvrdenie o otvorení účtu v inej banke.

    Pre istotu som toto oznámenie na DÚ zaniesla osobne, lebo som chcela vedieť, či im to bude stačiť, čo sa týka obsahu oznámenia. Stačilo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zmenu čísla účtu je potrebné oznámiť na DÚ do 15 dni, ako všetky zmeny.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jelalim Pozri príspevok
    nema nahodou niekto vzor toho oznamenia?
    Obyčajný list.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anklar Pozri príspevok
    Jelalim, aby si sa nemusel/a trápiť tu to máš, len prepíš v ňom svoje identifikátory.
    Ak má niekto lepší návrh, doplňte, pomôžme mu, nie každý je na vypisovanie listov.
    Prepáč anklar, ale ten návrh čo má spoločné s oznámením nového účtu na DÚ. S tým ju/ho ešte viac popletieme.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    anklar Pozri príspevok
    Jelalim, aby si sa nemusel/a trápiť tu to máš, len prepíš v ňom svoje identifikátory.
    Ak má niekto lepší návrh, doplňte, pomôžme mu, nie každý je na vypisovanie listov.
    No tak, to nemal byť Návrh na vyradenie....
    Pokúsim sa o nápravu

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prepáč anklar, ale ten návrh čo má spoločné s oznámením nového účtu na DÚ. S tým ju/ho ešte viac popletieme.
    Všetci mi prepáčte, prosím, ešte som ľavá v pastovaní do Porady. Včera ma to naučila Kikimi, omylom som poslala to, čo patrí jej. Už som vykonala nápravu. Pardon, pardon.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mne by sa zišlo, keby niekto prilepil také, čo za mňa aj údaje samo vypíše a odnesie, resp. odošle

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Paula Pozri príspevok
    Mne by sa zišlo, keby niekto prilepil také, čo za mňa aj údaje samo vypíše a odnesie, resp. odošle
    Vydržať, Paula. Aj to (možno) bude . Možno po kríze

    Zivnostnik zmenil banku, musi nahlasit nove cislo na DU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.