Zavrieť

Porady

Tlačivá

Tlačivá

Tu sú zaradené témy, ktoré obsahujú tlačivá, alebo otázky k samotným tlačivám.
••• viac••• menej
1 0
potvrdenie o zdaniteľných príjmoch FO za r. 2023 (05.02.24)
Poprosím o poradenie, môže byť toto potvrdenie na pôvodnom tlačive z 22? Resp. musí byť už na novom tlačive pre r.23?Bude FS akceptovať aj pôvodné tlačivá? Ďakujem pekne.
1 0
nezrovnalosti v osobnom mzdovom bode (22.12.23)
0 odpovedí Otázka od icevan Mzdy a personalistika Tlačivá
Dobrý deň. Keďže už mám odrobených viac ako 40 rokov, šiel som si dať vypočítať na sociálku výšku dôchodku. Pracovníčka mi povedala že mi vyšlo len okolo 450€. Keď som si však doma pozrel tlačivá zo s...
0 0
Zákon o dani z príjmov, § 36 Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane... DRAK (11.12.06)
K § 36 Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a daňového bonusu Narodenie dieťaťa V prípadoch, kedy: - zamestnancovi sa narodí dieťa alebo - zamestnanec si osvojí dieťa alebo ...
1 2
Ako zmeniť odberateľa vody na odbernom mieste BVS bez podpisu bývalého vlastníka? (26.05.23)
Ahojte, kúpil som pozemok a chcel by som zmeniť vlastníka odberného miesta vody. Nerozumiem tomu ako postupovať. BVS má k tomu takéto tlačivo https://www.bvsas.sk/files/tlaciva/hlasenie-zmeny-odberat...
1 1
Rozdiel na Potvrdení z DDS a od zamestnávateľa - ktorú sumu dať do DP FO? (19.03.23)
Na Potvrdení z DDS je suma príspevkov za rok 2022. Na Potvrdení od zamestnávateľa je suma, ktorá mu bola zrazená na príspevky za mesiace 1-12/2022. DDS zahŕňa len to, čo bolo pripísané v roku 2022. Kt...
1 0
tlalčivo Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2022 (30.01.23)
Môžem použiť pre zamestnanca vzor tlačiva POT39-5v22/daňový bonus? (celý rok si neuplatňoval DB-manžel si ho uplatňoval)
1 0
Príspevok z Úradu práce na chránené dielne - výška obratu (18.01.23)
Ahojte, kde presne nájdem výšku obratu vo výkaze ziskov a strát pre vyplnenie tlačiva na Príspevok z Úradu práce ? Sú to všetky účty triedy 6? Alebo účty 601, 602, 603, 604? Alebo účty 601, 602, 603,...
1 1
Existuje lehota na zaslanie OČR do sociálnej poisťovne? (05.01.23)
Dobrý deň, zamestnanec ukončil OČR 30.12.2022. Chcem sa spýtať či existuje nejaká lehota dokedy je potrebné tlačivá zaslať do sociálnej poisťovne? Plánujem ich poslať 9.01.2023. Ďakujem.
1 0
Žiadosť o znovu rozhodnutie o nároku na ošetrovné (24.11.22)
Dobrý deň, mám problém vyplniť, resp. správne chápať časť A. hore uvedeného tlačiva (vydaného SP). Neviem kedy SP znovu rozhodne k 9. aprílu 2021, kedy k 30. júnu 2021, či 2022 a kedy k 31. decembru 2...
1 0
Prechod z materskej na rodičovskú...čo všetko žiada úrad práce, aké doklady a kedy podať žiadosť na úrad práce (11.11.22)
Chcem pomôcť neveste s byrokraciou lebo nemôže odbehovať často od vnuka po úradoch práce.Chcem sa poradiť kedy je potrebné požiadať úrad práce o poberanie rodičovského príspevku .Vnuk sa narodil konco...
1 2
Daňové priznanie pre slobodného umelca - elektronicky alebo osobne? (03.11.22)
Dobrý deň, mám založeného slobodného umelca popri zamestnaní. Daňové priznanie mám podávať elektronicky alebo stačí papierovo osobne? Viete mi poradiť aký typ tlačiva mám použiť. Ďakujem veľmi pekne.
1 2
sfalšovanie podpisu pri zapise rozostavanej stavby na list vlastnictva (29.08.16)
najprv situacia: dvaja stavebnici, jeden stavia, druhy nestavia, obaja su ale uvedeni v stavebnom povoleni. nestavajuci stavebnik len parkrat na stavbu prinesie obcerstvenie, sem tam nieco brigaduje...
1 3
chcem byt dobrovolnik na ukrajinskej hranici cez Urad prace (02.03.22)
Chcem sa zapojit- ako doborovlink pre pomoc Ukrajine cez Urad prace ? kde najdem najekau ziadost od uradu na vyplnenie ako dobrovolnik? Pani na urade o tom nic nevie!! vraj mam podpisat zmluvu s org...
1 0
oznámenie DÚ číslo účtu (24.06.11)
Chcem sa spýtať, či som povinná ohlásiť číslo účtu na DÚ. Mám novo založenú sro, ako firma som na DÚ samozrejme registrovaná, ale keď som zakladala firmu ešte som nemala podnikateľský účet. Ten som si...
1 0
Elektronický formulár - Účtovná závierka neziskovej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva (platná od 1.1.2022) (02.03.22)
Podľa nadpisu je UZ pre neziskovky platná na obdobie 2021, aspoň ostatné svoje tlačivá DÚ vždy vypisuje - platné od ..... za predchádzajúce obdobie. V tomto tlačive sa však nedá vyplniť odbobie 2021,...
Sleduj témy Tlačivá
na hlavnej stránke Porada.sk