baska1976
08.03.09,12:10
Prosím vás,poradte mi.Účtujem v jedn.účtovníctve, ako mám postupovať pri faktúrach, ako ich zaúčtovať a keď sa uhradí ako mám postupovať.Som totiž v tomto začiatočník. Ďalej mám problém s účtovaní fa za mobil. telefon. Máme 2 telefóny, jeden sa používa na súkr. a jeden na služob.účely.Ide to na jeden výpis a fa a ešte ku tomu je tam aj fa za internet a uhrada splátky za notebook.Všetko je zapísané v podnikaní. Pri splátke pôžičky za notebook už nie je DPH.Všetko sa uhrádza jednou sumou, ktorá príde od mobil.operátora na šeku.Mám prijať fa a zapísať ju bez DPH, ako aj úhradu a internými dokladmi to potom rozúčtovať? Ešte prosím o jednu radu, kúpili sme auto, jedno je už v podnikaní, aj toto je kúpené na živnosť ale nie je zapísané na DÚ,nie je ani cestná daň. Takže do nákladov nepôjde.ale ako mám učtovať úhradu na bank.výpise podnikateľa? A keď by sme ho chceli zapísať ako postupovať a je to aj možné? Nemáme zamestnancov. Ďakujeme.
liba2
08.03.09,11:24
Baska, a nebolo by lepšie osloviť nejakú účtovníčku aby tú prácu urobila ? aspoň dovtedy, kým sa trochu zorientuješ v problematike, a tiež môžeš od nej všeličo okukať.... vychádzam z toho ako sú formulované tvoje otázky.

Okrem toho na všetky otázky sú tu aj odpovede, len ich treba trošku pohľadať. Aj ako pracovať s Alfou.

http://www.porada.sk/t4907-ako-na-alfu.html
baska1976
08.03.09,17:47
NO budem musieť. A asi som zložito formulovala otázky. Pred 8 rokmi som robila Podvojné účtovníctvo, len som mimo. Jednoduché som nerobila. Tak urobím podľa vašej rady. Učím sa.