hanelie
16.03.09,12:43
mimoriadne aktuálna téma - dnes som si obehla najznámejších predajcov MV - všade "šóry" a robia sa poradovníky - k okamžitému odberu nie je nič v ponuke, treba čakať minimálne 2-3 mesiace,
podľa všetkého by táto situácia mohla zapríčiniť pokles cien ojazdených vozidiel -
táto kvázi pomoc je v konečnom dôsledku výhodná najmä pre predajcov MV z hľadiska vyčistenia od výbehových typov -
aké sú vaše názory?
najag
16.03.09,11:57
Ja hej, ak by som zaplatil za auto iba to srotovne a vlada ten zbytok :D Inak na taky luxus nemam, aby som zosrotoval, co mi jazdi v pohode a vybral vsetky moje uspory na poondiate auto, co uz v den kupy strati min 15 % -20 % svojej hodnoty.
7lienka
16.03.09,12:02
Myslím, že keď to budú môcť využiť aj firmy(živnostníci), tak nech pustia nejakú omrvinku aj pre obyčajných smrtelníkov.
hanelie
16.03.09,12:09
šrotovné sa týka len osobných MV -
ak staršie MV vlastní firma - môže sa nové zakúpiť len ako firemné
detto platí u súkromných osôb

najväčší úžitok / resp ušetrené peniažky / budú mať tí, ktorí si plánovali kúpiť nové auto, mali na ňho našetrené a na dvore im stojí stará embucha - prípadne iná verzia staršieho MV

pre iné skupiny "kupcov" / vlastniacich staré MV / žiadna výhoda
Paula
16.03.09,12:11
Téma sa tvári ako nenápadný prieskum výrobcu resp. predajcu....teda aspoň mne sa tak tvári ;)
hanelie
16.03.09,12:23
Téma sa tvári ako nenápadný prieskum výrobcu resp. predajcu....teda aspoň mne sa tak tvári
uf :D
ja mám 20 ročné auto a zvažovala som uplatnenie šrotovného - ale ako to obraciam zo všetkých strán, oplatí sa mi kúpiť cca 5 ročné / mám zálusk na opel zafiru / a starinku dať obyčajne zošrotovať alebo na ND
Čučoriedka 5
16.03.09,12:33
Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.
hanelie
16.03.09,18:08
podelíte sa o skúsenosť resp názor?
ROBIN111
16.03.09,18:10
Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.Z tých menovaných je podľa mňa najlepší výber Fabia 1.4 16V 77kW.
Pokiaľ veľa jazdíš, tak 1.9TDI.
Rozalka
16.03.09,19:14
Prilepšia si "šrotovacie" firmy (vrakoviská). Už teraz obchádzajú predajcov, aby s nimi podpísali exkluzívne zmluvy ...
Jozef Mihál
16.03.09,19:35
uf :D
ja mám 20 ročné auto a zvažovala som uplatnenie šrotovného - ale ako to obraciam zo všetkých strán, oplatí sa mi kúpiť cca 5 ročné / mám zálusk na opel zafiru / a starinku dať obyčajne zošrotovať alebo na ND
Za šrotovné sa dá kúpiť auto max. 6 mesiacov staré s max. 6000 najazdenými km, takže žiadne 5-ročné...
Cila
16.03.09,19:46
mimoriadne aktuálna téma - dnes som si obehla najznámejších predajcov MV - všade "šóry" a robia sa poradovníky - k okamžitému odberu nie je nič v ponuke, treba čakať minimálne 2-3 mesiace,
podľa všetkého by táto situácia mohla zapríčiniť pokles cien ojazdených vozidiel -
táto kvázi pomoc je v konečnom dôsledku výhodná najmä pre predajcov MV z hľadiska vyčistenia od výbehových typov -
aké sú vaše názory?

" Všade šóry a robia sa poradovníky" tak to teda gratulujem tomuto výmyslu,vraciame sa do roku 1974 - atď rokov? Ja som toho mala dosť vtedy. toto sme chceli???
za takú cenu nech si šrotovné nechajú, podľa mňa mali tie peniaze použiť lepšie, tam kde skutočne chýbajú.takéto hospodárenie nás dostane o pár rokov na úroveň ako je v Maďarsku. Zo spoločného sa ľahko rozdáva.Kúpa nového auta je najhoršia investícia. Je poburujúce, že v zdravotníctve na liečenie nie sú peniaze, zober do špitálu pomaly aj obväzy , striekačky, zožeň lieky, na onkológii umierajú detičky a rozdávajú sa peniaze na kúpu auta. Zbláznil sa tento svet, alebo čo sa deje??? Alebo som vadná ja???
Nerozumiem!!!!
Cila:confused::eek:
misomiso
16.03.09,19:55
Z tých menovaných je podľa mňa najlepší výber Fabia 1.4 16V 77kW.
Pokiaľ veľa jazdíš, tak 1.9TDI.

Odhliadnuc od temy srotovneho, jednoznacne Peugeot. Skodovky sa kradnu, navyse Fabia je furik. Fiat nic moc, Opel ani nahodou. Peugeot je pomerne v pohode.
buchač
16.03.09,20:21
Odhliadnuc od temy srotovneho, jednoznacne Peugeot. Skodovky sa kradnu, navyse Fabia je furik. Fiat nic moc, Opel ani nahodou. Peugeot je pomerne v pohode.

Odhliadnuc od témy :

Dôvody ???? Koľko ľudí , toľko .......

Okrem Fábie , samozrejme ........to je škodoavka , nie auto ;)

Dá sa povedať : " prečo by som mal jazdiť Trabantom , keď môžem jazdiť ..."


Juraj - majiteľ Fiat 2,O B 16 V 144 k :cool:

P.S. :
OZAJ - šrotovné nemienim tohto roku využiť
Lianka
16.03.09,21:08
Mam relativne nove auto, 3rocny leasing, z toho 2 roky uz splatene, koeficient navysenia 1,0... Tak som spokojna, nemam co riesit. Mimochodom Fabia - a ziaden furik ;), mam dost dobru vybavu. Ine by som vzhladom na ceny v servisoch, poistne, ceny nahradnych dielov a na to, ze som zena bez chlapa a pod. ani nechcela.

Suhlasim s nazorom, ze auto nie je investicia, ale spotreba. Kto na to nema, nech nekupuje - su aj ine priority, najmä v dnesnej dobe. Neschvalujem hura system - ked stat dava, tak berme.

mimotemyPodobne je to aj so zacatim zivnosti. Bez urazky - ale denne tu velke mnozstvo ludi kladie otazky ohladom zacatia zivnosti z dovodu moznosti ziskania prispevku - podla vsetkeho im ide len o ten prispevok - nakolko z otazok je zrejme, ze nemaju ani sajnu o tom, co podnikanie obnasa, v akej oblasti chcu podnikat ("to je jedno, len nech sa im z tej nenavratnej dotacie ujde"), o legislative nehovoriac...

Srotovne aj tu: http://www.porada.sk/t106336-p2-srotovne.html
misomiso
16.03.09,21:26
Ozaj - len ma tak napadlo - co tak prispevok na noveho psa, ak stareho odovzdate do utulku? Podporili by sa chovatelia psov. (Znamemu vrhla sucka, tak trocha lobbujem) :)
bonita
16.03.09,22:08
Ozaj - len ma tak napadlo - co tak prispevok na noveho psa, ak stareho odovzdate do utulku? Podporili by sa chovatelia psov. (Znamemu vrhla sucka, tak trocha lobbujem) :)



Preco do utulku? V kafilerii vyrabaju zo starych psov krmivo pre mlade psy.:mee:
bobino38
17.03.09,05:13
" Všade šóry a robia sa poradovníky" tak to teda gratulujem tomuto výmyslu,vraciame sa do roku 1974 - atď rokov? Ja som toho mala dosť vtedy. toto sme chceli???
za takú cenu nech si šrotovné nechajú, podľa mňa mali tie peniaze použiť lepšie, tam kde skutočne chýbajú.takéto hospodárenie nás dostane o pár rokov na úroveň ako je v Maďarsku. Zo spoločného sa ľahko rozdáva.Kúpa nového auta je najhoršia investícia. Je poburujúce, že v zdravotníctve na liečenie nie sú peniaze, zober do špitálu pomaly aj obväzy , striekačky, zožeň lieky, na onkológii umierajú detičky a rozdávajú sa peniaze na kúpu auta. Zbláznil sa tento svet, alebo čo sa deje??? Alebo som vadná ja???
Nerozumiem!!!!
Cila:confused::eek:
...no asi by bolo lepšie prepustiť tych pár desaťtisíc ľudí zo všetkých automobiliek:-)..viem, že zdravotníctvo je prvoradé, zdravie je len jedno, ale zdravotníctvo nič neprodukuje a nalievaním peňazí ho nezachránime.
Stefan2005
17.03.09,05:48
...no asi by bolo lepšie prepustiť tych pár desaťtisíc ľudí zo všetkých automobiliek:-)..viem, že zdravotníctvo je prvoradé, zdravie je len jedno, ale zdravotníctvo nič neprodukuje a nalievaním peňazí ho nezachránime.

... keď vyjdem z tejto úvahy, tak dobre - podporme ich. Aby sme ich však vedeli podporiť, prepusťme radšej viacnásobne párdesaťtisíc ľudí z neautomobiliek. Tých netreba podporiť. Títo potom zo svojej podpory budú si priplácať na zdravotníctvo, a ešte veľa ďalších vecí. Otázka je, kto si bude môcť potom dovoliť kupovať tie autá, resp. načo im budú (keď budú chýbať ostatné základné, oveľa dôležitejšie veci).
hanelie
17.03.09,05:50
Za šrotovné sa dá kúpiť auto max. 6 mesiacov staré s max. 6000 najazdenými km, takže žiadne 5-ročné..
jožko, veď ja to viem, preto píšem, že sa mi neoplatí zameriavať sa na šrotovné - / lebo plán vymeniť auto je aktuálny:) ,
Čučoriedka 5
17.03.09,06:02
Ahojte, a ďakujem za tip.
Prajem príjemný pracovný deň ; a maturantom veľa šťastia a pevné nervy.
bobino38
17.03.09,06:02
... keď vyjdem z tejto úvahy, tak dobre - podporme ich. Aby sme ich však vedeli podporiť, prepusťme radšej viacnásobne párdesaťtisíc ľudí z neautomobiliek. Tých netreba podporiť. Títo potom zo svojej podpory budú si priplácať na zdravotníctvo, a ešte veľa ďalších vecí. Otázka je, kto si bude môcť potom dovoliť kupovať tie autá, resp. načo im budú (keď budú chýbať ostatné základné, oveľa dôležitejšie veci).
...prvé prieskumy potvrdili zámer vlády, ľudia prejavili dosť velky záujem o túto ponuku kúpiť si auto.
misomiso
17.03.09,06:36
...no asi by bolo lepšie prepustiť tych pár desaťtisíc ľudí zo všetkých automobiliek:-)..viem, že zdravotníctvo je prvoradé, zdravie je len jedno, ale zdravotníctvo nič neprodukuje a nalievaním peňazí ho nezachránime.

Zdravotnictvo nic neprodukuje? No - ako sa to vezme. To, co produkuje zadravotnictvo nie je vidno - teda je to nic. Co nevidim, nemoze jestvovat. To je ako uvaha, ze vyrobcovia hardwaru produkuju hodnoty, zatial co ti, ktori robia soft nic neprodukuju.

Zoberme to z opacnej strany - co produkuje automobilovy priemysel? No - prave v nedavnej minulosti sa mu podarilo vyprodukovat celkom slusnu nadvyrobu, ktora tiez vyrazne prispela k rozvoju krizy.

Treba si uvedomit, ze ludom sa da vytiahnut z vackov iba urcite mnozstvo penazi. Je smiesne plakat nad tym, ze ludia prestali chodit do restauracii a na lyzovacky, sucasne chciet postupne potichucky spoplatnit skolstvo a pritom zo statneho rozpoctu motivovat ludi, aby dali peniaze do noveho auta. Ked daju do auta, o to menej budu mat na dovolenky, na studium pre deti, ale aj na kupu vsetkych 10.000 komodit a sluzieb, ktori vsetci ostatni ponukame a ktore su casto dolezitejsie a hodnotnejsie ako nove auto. To je iba premiestnovanie penazi z vackov vsetkych ludi do vackov niektorych (ktori si zrovna kupia auto) a taktiez z vackov velkeho poctu podnikatelov do vackov inych podnikatelov (ktori predavaju auta).
bobino38
17.03.09,06:51
..si si asi neuvedomil, že čím viac peňazí z áut v štatnom rozpočte tak tým viac peňazí aj v zdravotníctve...a nefilozofuj o prelievaní z vačku do vačku, zdravotníctvo je system, ktrý je ťažko veru zmeniť len nalievaním peňazí do neho.
elpka
17.03.09,07:33
V žiadnom prípade nechcem obhajovať Ficka, už len to by mi chýbalo, ale s tým šrotovným to nebol ani jeho nápad, začali skôr s tým ostatné krajiny EÚ, ale podľa mňa je to celkom dobrý nápad, nakoľko u nás sa už dajú celkom za dobrú cenu kúpiť menšie autá a pokiaľ má rodinka s deťmi staré autíčko a chce ho vymeniť za bezpečnejšie tak, to nie je až taká hrozná suma ktorú musí po odrátaní šrotovného doplatiť. A netvrdím, že všetci teraz pôjdu kupovať nové autá, ale je pravda, že veľa podnikov je u nás závislých od automobilového priemyslu, takže podľa mňa takáto podpora je dobrá všeobecne pre všetkých.

Ja sa nechystám tento rok využiť šrotovné, nakoľko mám 7 ročného PEUGEOTA 406 combi.
misomiso
17.03.09,08:52
..si si asi neuvedomil, že čím viac peňazí z áut v štatnom rozpočte tak tým viac peňazí aj v zdravotníctve...a nefilozofuj o prelievaní z vačku do vačku, zdravotníctvo je system, ktrý je ťažko veru zmeniť len nalievaním peňazí do neho.

Akych penazi? Ved velka cast z tych penazi budu opat iba virtualne peniaze, potom, co vlada schvalila, ze sa daju dotovane auta kupovat aj na pozicku. Prave virtualne peniaze odstartovali krizu. Co stale nevidite suvislosti?

A preco zrovna auta? Ved je uplne jedno, co budeme mat nezamestnanych z oblasti vyroby aut, alebo z oblasti napr. cestovneho ruchu + napr. vyroby elektoroniky. Ved aj Sony a Samsung na Slovensku obmedzuju vyrobu. Preco sa neda napr,. prispevok na kupu noveho TV za zortotovanie stareho? O prispevkoch na domace rekreacie sa uz hovorilo, teraz sa to zamietlo pod koberec.

No bol by to rovnaky nezmysel, ako srotovne. Vsetky odvetvia by potrebovali pomoc a podporu. Podporu potrebuju automobilky, elektortechnicky priemysel, cestovny ruch, textilny priemysel, sklarsky priemysel, potrevinarsky priemysel, drevarsky priemysel a 100 dalsich "priemyslov".

Potom teda podporme vsetkych, aby to bolo spravodlive. Bude to presne ten pripad, ako ked sa mi asi v 6. triede spoluziak snazil nahovorit, ze ludia su hlupi, ze sa nedohodnu, aby si kazdy kazdemu darovali 1 Sk. Ze by mohli byt vsetci milionari. Vravi - predstav si, ze by si dostal 5 mil. Sk od vsetkych Slovakov. Vobec nevedel pochopit, ze aj on by musel darovat 5 mil. Sk. Stale nas presviedcal, aby sme to skusili aspon v triede.

No - peniaze sa naozaj nedaju takto mnozit - iba prelievat. Model kazdy kazdemu nefunguje, zato ak by dali vsetci jednemu v triede, tak by to fungovalo. Otazka je,ci by mali dat vsetci korunu jednemu v triede len preto, ze sa vola Ferko Kia a ze sa rozhodol, ze bude bohaty...
misomiso
17.03.09,08:53
V žiadnom prípade nechcem obhajovať Ficka, už len to by mi chýbalo, ale s tým šrotovným to nebol ani jeho nápad, začali skôr s tým ostatné krajiny EÚ,

Evidentne nie vsetko, co k nam prichadza z EU je pozitivne, podobne ako nie vsetko, co prichadzalo zo ZSSR bolo dobre, hoci vtedy sa to tiez takto interpretovalo.
evina
17.03.09,09:00
...prvé prieskumy potvrdili zámer vlády, ľudia prejavili dosť velky záujem o túto ponuku kúpiť si auto.

Jeden deň som počula v rádii, že uplatňovaniu šrotovného
bránia nedoriešené administratívne problémy. Na druhý deň som v rádii počula, aký má šrotovný veľký úspech- dosť veľký posun za jeden deň...
Koho prieskumy a kde to potvrdili ?
Môj názor - šrotovné je možno dobré, ale asi to sme momentálne potrebovali najmenej....
Stefan2005
17.03.09,09:02
...s tým šrotovným ...TO začali skôr ... ostatné krajiny EÚ, ale podľa mňa je to celkom dobrý nápad, nakoľko u nás sa už dajú celkom za dobrú cenu kúpiť menšie autá a pokiaľ má rodinka s deťmi staré autíčko a chce ho vymeniť za bezpečnejšie tak, to nie je až taká hrozná suma ktorú musí po odrátaní šrotovného doplatiť....

... áno, začali to ostatné krajiny EÚ - len mám k tomu poznámku - v tých ostatných krajinách nie sú také deformované (t.j. nadsadené) ceny ako na Slovensku (a to nielen u aut, ale napr. viď i IKEA - hoci musím priznať, že oni už trocha skorigovali ceny i bez šrotovného na úroveň rakúskych). Keby nebolo zavedené šrotovné, museli by importéri i predajcovia ísť dole s cenami aby sa nekupovali autá v zahraničí - a rodinka so starým autíčkom by mala nové za približne rovnakú cenu. Takto sme im predĺžili obdobie vysokých marží - ale čo bude potom? Keď si teraz nárazovo kúpia všetci, čo si plánovali (aj neplánovali) kúpiť auto - za pol roka neklesne dopyt po autách?
Mal som, a mám v úmysle vymeniť starú za novú - a pretože podľa "JPP" sa chystali v tejto oblasti zmeny, tak som čakal. Ale moje priemerne staré auto (11 ročné) mi ešte veľmi dobre slúži, a cena priemerného šrotovného len kryje cenu, za ktorú by sa dalo predať, tak váham (hoci už ponuka vw 3000 € je zaujímavá). Váham ešte väčšmi, keď vidím, aký počiatočný chaos je so šrotovným, no a pretože nemám ďalšie auto v rezerve, v súčasnej dobe si nemôžem dovoliť byť 3-4 týždne bez auta (ak by som nechcel zobrať to, ktoré je na predajni už pekných pár mesiacov). Snáď po daňových priznaniach :rolleyes:.
hanelie
17.03.09,09:23
elpka
17.03.09,10:47
No pekne ste ma rozniesli. :) Ale bol to iba môj názor na danú vec, ktorý mi vyplynul z reakcií môjho okolia, že viac teraz ľudia uvažujú o kúpe nového auta, aj keď je kríza, ako keď ešte pre časom skôr preferovali kúpu staršieho auta zo zahraničia.
arizona
17.03.09,11:28
Keby sa to "šrotovné" oddôvodnilo nejako ekologickejšie napr. že je potreba zbaviť sa starých čmudiacich vrakov, ktoré ledva 50kou zavadzajú na cestách, a znečisťujú ovzdušie,to by mi bolo milše...

Ale šrotovné,ako podporu ekonomiky v kríze ? :eek: Koho chceme podporovať? Komu pomáhame ? Dnes sa veľa rodín borí so stratou zamestnania,nik nevie čo s ním bude o mesiac,o dva. Obyčajní ľudia sa strachujú z čoho zaplatia hypotéky,šeky, či iné neodkladné poplatky,nie aby si kúpili nové auto...

Na SK nie je až toľko ľudí, ktorí majú v zásobe pár stotisíc korún a pojdu zajtra do obchodu a kúpia si nové auto,kvôli nejakému šrotovnému.
Zase jeden nezmyselný krok, ktorí využije len malý počet ľudí.

Zatiaľ nepoznám nikoho,kto by šrotovné využil, alebo plánoval využiť.:rolleyes:
Žabinka
17.03.09,14:09
Od pondelka minulého týždňa sa v našej oblasti podozrivo zvýšil pohyb ľudí (väčšinou vo dvojici senior-junior), náhlivo smerujúcich k nemenovanému predajcovi vozidiel značky R a D. S takým nadšením a elánom dôchodcov málokedy vidno pohybovať sa, ale odchádzajú už s menším elánom, každý držiac v rukách plno papierov. Keď sa dozvedia na akom princípe to vlastne funguje, veľa ich odchádza sklamaných. A taktiež sú sklamaní z ponuky, ktorú dostanú od predajcov. Ale ešte stále ostáva prevaha ľudí, čo sú presvedčení o tom, ako sa pán F. zase o nich dobre postaral.
misomiso
21.03.09,17:33
No pekne ste ma rozniesli. :) Ale bol to iba môj názor na danú vec, ktorý mi vyplynul z reakcií môjho okolia, že viac teraz ľudia uvažujú o kúpe nového auta, aj keď je kríza, ako keď ešte pre časom skôr preferovali kúpu staršieho auta zo zahraničia.

Ale ved podla toho, co tvrdi vlada je jedno, ci kupis nove doma, alebo dovezies ojazdene zo zahranicia. Tvrdia, ze srotovne zaviedli hlavne zo solidarity s automobilkami nielen na Slovensku, ale aj v zap Europe, pretoze vraj prave pre tieto fabriky vyrabaju vsetci nasi didavatelia suciastok.

Teda dovezies 5 rocne z Talianska, umoznis tym solventnejsiemu Talianovi kupit nove (mozno VW Touareg vyrobeny v Bratislave). Cim lepsie vie predat stare, tym skor je ochotny (a schopny) kupit si nove.
Ľubomír
22.03.09,07:06
Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.
Ford Fiesta.
Bastian
25.03.09,12:11
http://www.topky.sk/cl/10/427207/Dosli-financie-srotovne-mozno-pozastavia-uz-zajtra

Aký mal zmysel tento hlúpy a nepremyslený experiment?
Braňo
25.03.09,12:18
http://www.topky.sk/cl/10/427207/Dosli-financie-srotovne-mozno-pozastavia-uz-zajtra

Aký mal zmysel tento hlúpy a nepremyslený experiment?

Zmysel to malo, jedna skupina občanov dala miliardu druhej. Niekedy je významom iba minúť peniaze.
Preto ani v štátnych tendroch nevyhrávajú firmy s najlacnejšou ale s najdrahšou ponukou.
Bastian
25.03.09,13:53
Zmysel to malo, jedna skupina občanov dala miliardu druhej. Niekedy je významom iba minúť peniaze.
Preto ani v štátnych tendroch nevyhrávajú firmy s najlacnejšou ale s najdrahšou ponukou.
Je to tak ako hovoríš, len by som to trocha upravil - jednej skupine zobrali a druhej ju dali.

Čím si to zaslúžili tí predajcovia?

Pohár sa napĺňa... alebo skôr - špajza sa vyprázdňuje... tak rýchlo končí socializmus?
Chobot
25.03.09,14:07
Tak .... :---

.. a záujemcovia o šrotovné majú po ptákach. MHSR dnes vyhlásilo, že prostriedky určené na šrotovné sa už zajtra asi minú. Takže fajka zhasla..:rolleyes:
Peter Jandusik
25.03.09,17:35
Z tých menovaných je podľa mňa najlepší výber Fabia 1.4 16V 77kW.
Pokiaľ veľa jazdíš, tak 1.9TDI.
Kolega si kúpil novú Fabiu a šťastie a spokojnosť ho prešla veľmi rýchlo. Preto dokonale pouvažujte nad kúpou nového MV. Nezatraťujem škodu.
Keď Škodu tak oktáviu. Fabia = rosypsazarok.
misomiso
25.03.09,18:17
No ja, ked som kupoval nove som tiez uvazoval nad Feliciou. (Fabia vtedy este nebola). Nastasti som sa bol previezt s predajcom na skusobnej jazde. Stacilo mi 500 m. Nakoniec som kupil Citroen Xsaru, no ani s tou som nebol celkom spokojny.

Myslim, ze sa netreba hanbit a treba trvat na vyskusani auta, ked uz clovek dava tolke peniaze. No na druhej strane v tej cenovej kategorii si velmi nepomozes, vsetky male auta su furiky. Preto odvtedy jazdim vo vacsich, hoci ojazdenych autach.
ROBIN111
25.03.09,20:12
Tak .... :---

.. a záujemcovia o šrotovné majú po ptákach. MHSR dnes vyhlásilo, že prostriedky určené na šrotovné sa už zajtra asi minú. Takže fajka zhasla..:rolleyes:Obávam sa, že to nebude dlho trvať a Ficko vymyslí zas niečo iné, na čo sa budeme chtiac-nechtiac skladať.
Bastian
25.03.09,20:28
Obávam sa, že to nebude dlho trvať a Ficko vymyslí zas niečo iné, na čo sa budeme chtiac-nechtiac skladať.
...kým bude z čoho. Potom odovzdá žezlo... vyhovorí sa na krízu a ten čo to bude potom dávať do poriadku bude mať čo robiť pár rokov. Keď sa mu to podarí nejakým zázrakom, potom ho ľudia za to odmenia znovuzvolením nejakých súcitných rozdávačov...

Mám obavy, či sa Slovensko vôbec niekedy prebudí...

Kúzelníci v politike neexistujú... iba takí čo sa na nich hrajú.
buchač
25.03.09,20:32
No ja, ked som kupoval nove som tiez uvazoval nad Feliciou. (Fabia vtedy este nebola). Nastasti som sa bol previezt s predajcom na skusobnej jazde. Stacilo mi 500 m. Nakoniec som kupil Citroen Xsaru, no ani s tou som nebol celkom spokojny.

Myslim, ze sa netreba hanbit a treba trvat na vyskusani auta, ked uz clovek dava tolke peniaze. No na druhej strane v tej cenovej kategorii si velmi nepomozes, vsetky male auta su furiky. Preto odvtedy jazdim vo vacsich, hoci ojazdenych autach.

Toto snáď nemôžeš myslieť vážne !
Toto mi povedať dílerko , že ma neprevezie , nevysvetlí čo a ako ...A keby skúšobka mala trvať aj len päť minút , že mením to isté auto , kus za kus ..
Veď ešte aj žiarovku do stolnej lampy predsa položia na odskúšanie , či svieti alebo nie .

Pred 3 rokmi som kupoval jazdenku , tak sme sa previezli .
Najprv on - poukazoval , čo a ako ..
Potom ja - odskúšať si základné vlastnosti mašinky .

Inak sa ani nedá , či ........


Juraj
LATRYNA
20.04.09,13:27
Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.
Ja som sa rozhodla pre nissan micra acenta-5dverový,motor 1,4. Staré auto som pristavila predajcovi a ten sa postaral o všetko. Ja som si len prevzala nové auto už s vybavenými a pridelenými ŠPZ
gomanek
23.04.09,09:13
Jen tak trošku mimo téma ... ono se dneska šrotovné používá i na jiné věci, než jsou auta ;)
Například jako parodie na to, například toto:
Buďmě na šrot! (http://www.komik.cz/obrazky/8715-srotovne-po-cesku/) :-)
Nebo jako reklamní upoutávka třeba na prodej nového zboží jako je například toto:
Akce šrotovné na židle (http://top-office.cz/kancelarsky-nabytek/novinky/394)!

Takže jak je vidět šrotovné nemusí být jen pro auta :cool:
Omlouvám se za mimotemy :D
Excise Duty
23.04.09,09:35
Možností je veľa.
lubinami
25.02.10,19:08
Dá sa recyklovať naše auto v Nemecku ,máte s tým niekto skúsenosť?