Zavrieť

Porady

Šrotovne

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Urcite ma niekto prehlad , na ktore automobily je, okrem 1500 € od statu, aka vyska zlavy od predajcu? Myslim len auta do max. 300 tis.
+ by ma zaujimali info o Dacii Logan, kvalite vyrobku. Poradite? Dakujem.
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem velmi pekne. Bola som na tej stranke, asi som nepozorne citala, ked som to srotovne v tretom riadku nevidela. Cez vyhladavanie mi to vyhodilo nieco od veci.
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

Dobry den, chcem sa opytat, ci niekto nahodou nevie, ci auto, ktore chceme dat zosrotovat musi mat platnu STK. Vdaka. B.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemusí.
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nemusí.
Dakujem.
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Chcela by som sa spýtať:Otec dá zošrotovať svoje staré auto, môže si toto potvrdenie šrotovného uplatniť napr.syn na nové auto? Alebo musí byť nové auto prihlásené na toho, koho auto bolo zošrotované?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Osimka Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať:Otec dá zošrotovať svoje staré auto, môže si toto potvrdenie šrotovného uplatniť napr.syn na nové auto? Alebo musí byť nové auto prihlásené na toho, koho auto bolo zošrotované?
Nie, "šrotujúcou" a následne nové auto kupujúcou osobou musí byť tá istá právnická alebo fyzická osoba, potom sa dá auto prepísať.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Excise Duty Pozri príspevok
Nie, "šrotujúcou" a následne nové auto kupujúcou osobou musí byť tá istá právnická alebo fyzická osoba, potom sa dá auto prepísať.
s prvou časťou odpovede súhlasím, zvýraznené sa mi nepozdáva.

na oficiálnej stránke šrotovného - http://www.mhsr.sk/najcastejsie-otaz...ovnemu/128719s

je aj:

"Otázka
Môj otec je vlastníkom starého auta, je napísané na jeho meno. On však už nie je zdravotne spôsobilý riadiť auto. Môže kúpiť nové auto s dotáciou na zošrotovanie, pričom nové auto bude zapísané na moje meno alebo na meno iného člena rodiny?

Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať. "

Rád by som však vedel, či v praxi už niekto prihlasoval na svoje meno auto, ktoré bolo kúpené na inú osobu. Polícia má iba evidenčnú funkciu. Iba zapisuje vlastníkov motorových vozidiel na základe iného právneho úkonu a nerozhoduje o vlastníctve ako kataster na základe vkladu. Ale majú síce vlastné interné predpisy, takže jeden nikdy nevie.
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Stefan2005 Pozri príspevok
Rád by som však vedel, či v praxi už niekto prihlasoval na svoje meno auto, ktoré bolo kúpené na inú osobu. Polícia má iba evidenčnú funkciu. Iba zapisuje vlastníkov motorových vozidiel na základe iného právneho úkonu a nerozhoduje o vlastníctve ako kataster na základe vkladu. Ale majú síce vlastné interné predpisy, takže jeden nikdy nevie.
Presne toto riesim v mojej teme: http://www.porada.sk/t107872-prihlas...utomobilu.html
0 0
lilika45 lilika45

lilika45 je offline (nepripojený) lilika45

..
Naposledy upravil lilika45 : 25.11.09 at 16:33
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím Vás, vopred sa ospravedlňujem, ak to tu niekde je, ale musela by som veľmi dlho čítať.... , chcem sa spýtať, šrotovné platí do konca roka som počula... to sa dá zošrotovať a dostane nejaké potvrdenie, ktoré sa uplatní pri kúpe auta? A ako dlho to potvrdenie platí? Prepáčte tie najivné otázky, ale vôbec nič neviem o postupe pri šrotovnom, mala by som záujem,a neviem, či to stíham do konca roka...Ďakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, vopred sa ospravedlňujem, ak to tu niekde je, ale musela by som veľmi dlho čítať.... , chcem sa spýtať, šrotovné platí do konca roka som počula... to sa dá zošrotovať a dostane nejaké potvrdenie, ktoré sa uplatní pri kúpe auta? A ako dlho to potvrdenie platí? Prepáčte tie najivné otázky, ale vôbec nič neviem o postupe pri šrotovnom, mala by som záujem,a neviem, či to stíham do konca roka...Ďakujem
Už sa nedá nič zošrotovať-už je to pasé- táto ponuka do konca roka platí pre tých,ktorí už dali zošrotovať a majú už "poukaz" na šrotovné!Takže,už nič nedáš zošrotovať...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Už sa nedá nič zošrotovať-už je to pasé- táto ponuka do konca roka platí pre tých,ktorí už dali zošrotovať a majú už "poukaz" na šrotovné!Takže,už nič nedáš zošrotovať...
Ďakujem za odpoveď, ktorá ma síce nepotešila, ale aspoň som ušetrila čas na študovanie. Posielam imaginárny bodík....iný sa nedá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ktorá ma síce nepotešila, ale aspoň som ušetrila čas na študovanie. Posielam imaginárny bodík....iný sa nedá.
Ok som rád,že som pomohol-inak, dosť ľudí,ktorí šrotovné nevyužijú a majú naň nárok(majú poukaz)-predávajú tie poukazy za určitú sumu-skús použiť pána Ing. Googla-ten ti pomože...
Pekný deň...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ok som rád,že som pomohol-inak, dosť ľudí,ktorí šrotovné nevyužijú a majú naň nárok(majú poukaz)-predávajú tie poukazy za určitú sumu-skús použiť pána Ing. Googla-ten ti pomože...
Pekný deň...
Fúúúha,ale ako tak pozerám-dosť za to pýtajú-sa ti to asi neoplatí takto načierno kupovať...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Fúúúha,ale ako tak pozerám-dosť za to pýtajú-sa ti to asi neoplatí takto načierno kupovať...
Ďakujem druhýkrát....práve som chcela písať, že kým to nájdem, bude koniec roka....a zas si to pozrel za mňa, tak to mám vyriešené. Počkám, či na budúci rok niečo nevymyslia tiež.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať