jun2006
18.03.09,09:45
Milé mzdárky/mzdári!

Bol by som rád, keby ste mi vedeli dať vaše odporúčania na nákup nového mzdového a personálneho počítačového systému. Určite každý s nejakým pracuje a všetci vieme, že nie vždy výsledky zodpovedajú očakávaniam.

Takže: ak by ste sa teraz rozhodovali, aký mzdový soft by ste si vybrali?
A zároveň - aký soft by ste si určite nevybrali?

A prečo?

(skúsenosti s prácou v softe, riešením problémov, rýchlosťou výpočtu...)

Dúfam, že žiadneho agenta s teplou vodou sa táto téma nedotkne :-))
Martin Mocko
18.03.09,09:00
Najlepší neexistuje.
Každý soft má svoje špecifiká a keď si na ne zvykneš - tak sa s ním dá pracovať. Potom už len záleží, či ide o soft pre 5 alebo 200 zamestnancov. Väčšina softov má základné výstupy (výkazdy do fondov, daňový úrad a pod.) a nastavenia (zmena výpočtových koeficientov, min. mzdy a pod.) beží cez reinštalačku, ktorú poskytne dodávateľ softu.

Rýchlosť výpočtu je zanedbateľná - pretože výpočet mzdy nie je až taký zložitý, aby to bežalo nejako dlho (aj keď poznám jeden nemenovaný soft, kde sa zadali do miezd všetky hodnoty a výpočet sa musel naplánovať na nejakú hodinu - a bežalo to cca 15-20 min.)

Dodávatelia softov sú z mojej skúsenosti všetci veľmi málo flexibilný na riešenie problémov.
jun2006
18.03.09,10:26
Najlepší neexistuje.
Každý soft má svoje špecifiká a keď si na ne zvykneš - tak sa s ním dá pracovať. Potom už len záleží, či ide o soft pre 5 alebo 200 zamestnancov. Väčšina softov má základné výstupy (výkazdy do fondov, daňový úrad a pod.) a nastavenia (zmena výpočtových koeficientov, min. mzdy a pod.) beží cez reinštalačku, ktorú poskytne dodávateľ softu.

Rýchlosť výpočtu je zanedbateľná - pretože výpočet mzdy nie je až taký zložitý, aby to bežalo nejako dlho (aj keď poznám jeden nemenovaný soft, kde sa zadali do miezd všetky hodnoty a výpočet sa musel naplánovať na nejakú hodinu - a bežalo to cca 15-20 min.)

Dodávatelia softov sú z mojej skúsenosti všetci veľmi málo flexibilný na riešenie problémov.


S tymi specifikami mas urcite pravdu. Ale v rychlosti nie. Napr. je rozdiel, ci vyplatu dokaze vypocitat za 2 sekundy, alebo 5 sekund. Staci to vynasobit 1000 ludmi a tie cisla su hrozivo odlisne..

Rovnako aj naplnenie dat - niekto musi nahadzovat sam, niektore softy to robia automaticky napr. z TXT suboru (strava, dochadzka) a pod.
Znovu - je rozdiel plnit sto ludi a tisic..

Takze o to mi ide - o drobnosti, ktore robia dojem.

Co pouzivas ty?
Zoltán Kovács
18.03.09,10:38
S tymi specifikami mas urcite pravdu. Ale v rychlosti nie. Napr. je rozdiel, ci vyplatu dokaze vypocitat za 2 sekundy, alebo 5 sekund. Staci to vynasobit 1000 ludmi a tie cisla su hrozivo odlisne..

Rovnako aj naplnenie dat - niekto musi nahadzovat sam, niektore softy to robia automaticky napr. z TXT suboru (strava, dochadzka) a pod.
Znovu - je rozdiel plnit sto ludi a tisic..

Takze o to mi ide - o drobnosti, ktore robia dojem.

Co pouzivas ty?

Chceš aby sme porovnávali neporovnateľné. Nakoľko mali by byť uvedené v prvotnom zadaní aj objemy dát na spracovanie. Totiž jednoduchý program na výpočet miezd pre 5 ľudí sa nedá porovnať s komplexným systémom pre 1000 ľudí.
veronikasad
18.03.09,10:41
S tymi specifikami mas urcite pravdu. Ale v rychlosti nie. Napr. je rozdiel, ci vyplatu dokaze vypocitat za 2 sekundy, alebo 5 sekund. Staci to vynasobit 1000 ludmi a tie cisla su hrozivo odlisne..

Rovnako aj naplnenie dat - niekto musi nahadzovat sam, niektore softy to robia automaticky napr. z TXT suboru (strava, dochadzka) a pod.
Znovu - je rozdiel plnit sto ludi a tisic..

Takze o to mi ide - o drobnosti, ktore robia dojem.

Co pouzivas ty?
V zadaní si ale neuviedol, či hladáš SW ako mzdár-živnostník - pre viac firiem, alebo len firma pre spracovanie svojich miezd, ani počet zamestnancov a požiadavky na spracovanie miezd.
Počítať spracovanie miezd na sekundu - to som nikdy neskúšala
7lienka
18.03.09,10:48
V zadaní si ale neuviedol, či hladáš SW ako mzdár-živnostník - pre viac firiem, alebo len firma pre spracovanie svojich miezd, ani počet zamestnancov a požiadavky na spracovanie miezd.
Počítať spracovanie miezd na sekundu - to som nikdy neskúšala

Klobúk dole, že na sekundy....

Myslím, že veľa robí cena programu.
Hneď nebude potrebovať taký premakaný program
Martin Mocko
18.03.09,11:08
S tymi specifikami mas urcite pravdu. Ale v rychlosti nie. Napr. je rozdiel, ci vyplatu dokaze vypocitat za 2 sekundy, alebo 5 sekund. Staci to vynasobit 1000 ludmi a tie cisla su hrozivo odlisne..

Rovnako aj naplnenie dat - niekto musi nahadzovat sam, niektore softy to robia automaticky napr. z TXT suboru (strava, dochadzka) a pod.
Znovu - je rozdiel plnit sto ludi a tisic..

Takze o to mi ide - o drobnosti, ktore robia dojem.

Co pouzivas ty?

Ak chceš robiť pre 1000 ľudí..tak to nebude lacné. Pretože to už potrebuje nejaký kvalitný databázový soft...hlavne keď to chceš rýchlo. Taktiež otázka, ktorá už bola spomenutá - či ide o jednu firmu -a lebo viacero firiem. Rozdeľme si softy na dva druhy. Jednoduché (ako Money, MRP, KROS a pod.) a zložité (SAP, Datalock, Navision). Predpokladám, že nepotrebuješ soft na riadenie výroby - takže tie zložité môžeme nechať bokom. Zostali tie jednoduché...tie majú ďalšie dve podkategórie.

1. 3v1 (Pohoda, Money) - nemajú zvláštny mzdový modul - v jednom programe robíš JU, PU i mzdy. Obvykle sú mzdy obmädzené na počet pracovníkov ale môžeš robiť X firiem v jednom softe.

2. zvláštny mzdový modul (Kros, MRP) - majú zvláštny mzdový modul na personalistiku a mzdy. Obvykle základná verzia spracuje iba jednu firmu - takže na viac firiem treba multiverziu. Základ však znesie viac pracovníkov ako prvá skupina.

Samozrejme existuje prepojenie dochádzkového systému s mzdovým softom. Ale to už je skôr otázka na výrobcu dochádzky - čo sa dá vyexportovať z dochádzky a čo ktorý mzdový SW to dokáže "požuť". Avšak upozorním na jednu vec. Nikdy sa nemôžeš spoľahnúť na klepanie zamestnancov. Vždy som musel ručne prejsť každého zamestnanca a opraviť klepanie - aby to bolo "exportovateľné". A mzdové softy štandardne pracujú s odchýlkami - takže nemusíš opravovať dochádzky - do softu zadáš iba odchýlky.
jun2006
18.03.09,11:08
samozrejme, že je rozdiel medzi "krabicovým" softom a na mieru robeným SAPom. Mne ide však skôr o užívateľskú prívetivosť a servisnú podporu..

Ceny a rozsah nasadenia sú samozrejme rozličné, len pre ilustráciu v mojom prípade ide o tri firmy po cca 500 TPP zamestnancov.

Ešte doplním, že cena nie je najpodstatnejšia a HW vybavenie bude špičkové.
Martin Mocko
18.03.09,11:30
samozrejme, že je rozdiel medzi "krabicovým" softom a na mieru robeným SAPom. Mne ide však skôr o užívateľskú prívetivosť a servisnú podporu..

Ceny a rozsah nasadenia sú samozrejme rozličné, len pre ilustráciu v mojom prípade ide o tri firmy po cca 500 TPP zamestnancov.

Ešte doplním, že cena nie je najpodstatnejšia a HW vybavenie bude špičkové.

To je dosť veľké kvantum na "jednoduché" softy. V tomto prípade bude určite najlepšie mať prepojenie s dochádzkou. Tak si radšej prever u výrobcu dochádzky, či nevyrába náhodou i mzdy (to by bola najlepšia cesta kôli exportom). Prípadne opýtaj sa výrobcu dochádzky, s ktorým softom dokáže spolupracovať pri exportoch.
jun2006
18.03.09,11:42
To je dosť veľké kvantum na "jednoduché" softy. V tomto prípade bude určite najlepšie mať prepojenie s dochádzkou. Tak si radšej prever u výrobcu dochádzky, či nevyrába náhodou i mzdy (to by bola najlepšia cesta kôli exportom). Prípadne opýtaj sa výrobcu dochádzky, s ktorým softom dokáže spolupracovať pri exportoch.

heh, opytat sa je jednoduche.. len nepoznam predajcu, tory by povedal, ze jeho tovar je horsi ako tovar odvedla..

Preto sa pytam - ako sa komu v com najlepsie pracuje, ako odpoveda technicka podpora, ci tomu rozumeju... a pod..
Martin Mocko
18.03.09,11:47
heh, opytat sa je jednoduche.. len nepoznam predajcu, tory by povedal, ze jeho tovar je horsi ako tovar odvedla..

Preto sa pytam - ako sa komu v com najlepsie pracuje, ako odpoveda technicka podpora, ci tomu rozumeju... a pod..

Nepochopila si, čo chcem povedať. Predajca mzdového softu sa nikdy neprispôsobí dochádzke a naopak. Kôli jednému užívateľovi sa nikomu neoplatí robiť upgrade. A pokiaľ budú výstupy nekompatibilné - budeš mať viac problémov ako úžitku. Preto sa radšej opýtaj výrobcu dochádzky (poredpokladám, že firma s 500 zamestnancami má elektronickú dochádzku), s kým už niekedy spolupracovali. Predpokladám taktiež, že firma s 500 zamestnancami už má nejaký soft, ktorým riadi i výrobu. A takýto soft by nemal mať problémy s externým pripojením na server (že budeš mzdy spracovávať z domu cez web rozhranie).
jun2006
18.03.09,12:06
Nepochopila si, čo chcem povedať. Predajca mzdového softu sa nikdy neprispôsobí dochádzke a naopak. Kôli jednému užívateľovi sa nikomu neoplatí robiť upgrade. A pokiaľ budú výstupy nekompatibilné - budeš mať viac problémov ako úžitku. Preto sa radšej opýtaj výrobcu dochádzky (poredpokladám, že firma s 500 zamestnancami má elektronickú dochádzku), s kým už niekedy spolupracovali. Predpokladám taktiež, že firma s 500 zamestnancami už má nejaký soft, ktorým riadi i výrobu. A takýto soft by nemal mať problémy s externým pripojením na server (že budeš mzdy spracovávať z domu cez web rozhranie).

No a mas nejake skusenosti s nejakym konkretnym systemom?
Martin Mocko
18.03.09,12:11
No a mas nejake skusenosti s nejakym konkretnym systemom?

Este mi odpovedz na tieto otazky:
Ma firma uz nejaky soft na dochadzku? Aky?
Ma firma uz nejaky ERP soft? Aky?
jun2006
18.03.09,13:15
Este mi odpovedz na tieto otazky:
Ma firma uz nejaky soft na dochadzku? Aky?
Ma firma uz nejaky ERP soft? Aky?

soft na dochadzku nie je - prave preto, ze tak ci tak sa na klikanie ludi neda spolahnut :cool:

ERP je, (MFG), ale nebude spojeny so mzdami ani personalistikou
Jana Motyčková
20.03.09,14:27
Nepochopila si, čo chcem povedať. Predajca mzdového softu sa nikdy neprispôsobí dochádzke a naopak. Kôli jednému užívateľovi sa nikomu neoplatí robiť upgrade.
S tým celkom nesúhlasím. Aj tzv. jednoduchšie softy majú import z externých súborov (skôr tie zložitejšie to neumožňujú) a zvyčajne nie je problém prispôsobiť import na nový dochádzkový systém. Aj keď si zákazník toto priplatí, zvyčajne pri 500 zamestnancoch to nie je rozhodujúca suma oproti cene softvéru.
Martin Mocko
22.03.09,09:21
S tým celkom nesúhlasím. Aj tzv. jednoduchšie softy majú import z externých súborov (skôr tie zložitejšie to neumožňujú) a zvyčajne nie je problém prispôsobiť import na nový dochádzkový systém. Aj keď si zákazník toto priplatí, zvyčajne pri 500 zamestnancoch to nie je rozhodujúca suma oproti cene softvéru.

Neviem..ja pracujem s money. A keď sa sem-tam bavím s technickou podporou telefonicky - mám z nich pocit, že majú problém odpovedať na jednoduchú otázku ohľadom fungovania ich softu..nie to ešte prispôsobovať ho na moje požiadavky. To už je skôr sci-fi. A možno aj preto - lebo sa bavím s predajcom a nie s firmou, ktorý soft skutočne vyvinula.
lejka
22.03.09,11:46
Keby nebol krosácky OLYMP taký drahý na taký počet zamestancov,tak rozhodne OLYMP.Ja som s ním nadmieru spokojná.Už som vyskúšala MRP a MONEY-nikdy viac.Olymp Ti dá aj dochádzku,len tá cena.
Jana Motyčková
22.03.09,16:07
Neviem..ja pracujem s money. A keď sa sem-tam bavím s technickou podporou telefonicky - mám z nich pocit, že majú problém odpovedať na jednoduchú otázku ohľadom fungovania ich softu..nie to ešte prispôsobovať ho na moje požiadavky. To už je skôr sci-fi. A možno aj preto - lebo sa bavím s predajcom a nie s firmou, ktorý soft skutočne vyvinula.
Hovorím z pozície tvorcu softvéru. Tiež ale automaticky neprispôsobujeme soft na všetky (často protichodné) požiadavky klientov. Ale v tomto prípade ide skôr o vonkajšie rozhranie rozhranie softu, kde úprava, resp.doplnenie nie je vôbec problematická.
jun2006
23.03.09,05:55
Neviem..ja pracujem s money. A keď sa sem-tam bavím s technickou podporou telefonicky - mám z nich pocit, že majú problém odpovedať na jednoduchú otázku ohľadom fungovania ich softu..nie to ešte prispôsobovať ho na moje požiadavky. To už je skôr sci-fi. A možno aj preto - lebo sa bavím s predajcom a nie s firmou, ktorý soft skutočne vyvinula.


to je ono - presne referencie takehoto typu hladam...

Mozes aj povedat, v com kokretne maju problem? Legislativa, alebo fungovanie SW ako takeho?
jun2006
23.03.09,05:56
Keby nebol krosácky OLYMP taký drahý na taký počet zamestancov,tak rozhodne OLYMP.Ja som s ním nadmieru spokojná.Už som vyskúšala MRP a MONEY-nikdy viac.Olymp Ti dá aj dochádzku,len tá cena.

A kolko ludi robis v Olympe? Je to len krabicova verzia, alebo robili pre teba aj nejake upravy na mieru?
jun2006
23.03.09,05:57
S tým celkom nesúhlasím. Aj tzv. jednoduchšie softy majú import z externých súborov (skôr tie zložitejšie to neumožňujú) a zvyčajne nie je problém prispôsobiť import na nový dochádzkový systém. Aj keď si zákazník toto priplatí, zvyčajne pri 500 zamestnancoch to nie je rozhodujúca suma oproti cene softvéru.

Ehm, bodaj by si mala pravdu. Ale nie je to tak. Napr. Kodas nevie importovat vobec nic..:mad:
Martin Mocko
23.03.09,06:23
Nedokážem reagovať na príspevok pani Motyčkovej, keďže soft z jej produkcie nepoznám. Stiahni si demo a vyskúšaj si soft. Spýtaj sa sa aplikáciu výstupov z dochádzkového softu. Tie malé krabicové ti určite neodporúčam. A soft s X modulami vrátane vedenia výroby ti zase netreba.
Jana Motyčková
23.03.09,07:50
Ehm, bodaj by si mala pravdu. Ale nie je to tak. Napr. Kodas nevie importovat vobec nic..:mad:
Určite všetky softvévry to nemajú, ale moja doterajšia skúsenosť hovorí, že ak potrebujem komunikovať s niektorým iným softom - zvyčajne prenos do účto - nemala som problém so žiadnym z menších softov, ak aj nemali import, tak ho urobili - všetci zadarmo. Mala som problém s prepojením do jedného softu, ktorý používa verejná služba (mali to chybne a časový horizont na opravu bol v rokoch) a do jedného z veľkých softov (cena cez milión Sk), kde za toto chceli sumu nad 100.000 Sk pre každého zákazníka osobitne.
Ak aj soft nemá import z dochádzky, myslím si že v tomto sa tvorcovia budú správať obdobne ako keď som ja potrebovala importovať mzdy, t.j. nemal by byť problém to zapracovať. Samozrejme ak sa rozhoduje o kúpe nového softvéru a o tejto požiadavke viete, treba sa o informovať aj o tejto službe.
Jana Motyčková
23.03.09,07:52
Ehm, bodaj by si mala pravdu. Ale nie je to tak. Napr. Kodas nevie importovat vobec nic..:mad:
Kodas účto importuje externé doklady. Kodas mzdy neviem.
jun2006
23.03.09,07:54
Určite všetky softvévry to nemajú, ale moja doterajšia skúsenosť hovorí, že ak potrebujem komunikovať s niektorým iným softom - zvyčajne prenos do účto - nemala som problém so žiadnym z menších softov, ak aj nemali import, tak ho urobili - všetci zadarmo. Mala som problém s prepojením do jedného softu, ktorý používa verejná služba (mali to chybne a časový horizont na opravu bol v rokoch) a do jedného z veľkých softov (cena cez milión Sk), kde za toto chceli sumu nad 100.000 Sk pre každého zákazníka osobitne.
Ak aj soft nemá import z dochádzky, myslím si že v tomto sa tvorcovia budú správať obdobne ako keď som ja potrebovala importovať mzdy, t.j. nemal by byť problém to zapracovať. Samozrejme ak sa rozhoduje o kúpe nového softvéru a o tejto požiadavke viete, treba sa o informovať aj o tejto službe.


Nebudme taki neutralni. Mna skor zaujimaju skusenosti z praxe - reakcie technickej podpory, ako riesili zadane problemy a pod...

Vseobecne vyhlasenia "niekto" "urcity" a pod. nemaju ziadnu vypovednu hodnotu. Napis, kto to robil podla tvojho nazoru lepsie, kto horsie..
Jana Motyčková
23.03.09,08:07
Problémy boli so SAP a IVES.
scorp
25.03.09,05:57
Zhruba pre 3/4 rokom sme presli na Human Klasik od firmy Hour. Podla zadania otazky sa mi zda, ze hovorit tu o krabicovych softoch nema zmysel. Nase skusenosti s Humanom su vyborne. Reakcie technickej podpory takmer okamzite. Soft je stale aktualny s legislativou.
jun2006
25.03.09,06:56
Zhruba pre 3/4 rokom sme presli na Human Klasik od firmy Hour. Podla zadania otazky sa mi zda, ze hovorit tu o krabicovych softoch nema zmysel. Nase skusenosti s Humanom su vyborne. Reakcie technickej podpory takmer okamzite. Soft je stale aktualny s legislativou.


hm, z okolia som tiez pocul na Hour velmi dobre referencie :rolleyes:

Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..
scorp
03.04.09,09:55
Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..

Neviem, ci je to prave toto: Firma K+K svojho casu mala vo svojom portfoliu aj tento soft. Zhodou nahod je (bola, lebo teraz su verzity a.s.) pobocka v nasom meste. Vztahy mame s nimi nadstandard a len citujem sefa pobocky: radsej nie.
Marta V
03.04.09,10:07
hm, z okolia som tiez pocul na Hour velmi dobre referencie :rolleyes:

Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..
Ja používam Humanet z firmy HOUR. Maximálne som spokojná, ak aj nejaký problém vznikne, vyriešia to takmer okamžite.
PetMet
14.02.12,11:59
Human je jednotka...
uctoman
13.08.12,20:18
Skúste aj Humanet na www.humanet.sk. Je to mladší brat Humanu. Na rozdiel od ostatných riešení to nie je klasický program, ktorý sa inštaluje do počítača, ale je to internetová aplikácia, takže ju môžete používať bez toho, aby ste museli niečo inštalovať. Funkčnosť je nadštandardná, je ľahko použiteľný takže vhodný pre malý počet zamestnancov, ale zároveň má aj veľa pokrokových funkcií, takže aj tisícky zamestnacov zvládne hravo a rýchlo prepočíta ich mzdy.
MarcelkaT
14.08.12,05:39
Ja používam KROS a som veľmi spokojná. Skús stiahnuť demo z internetu a vyskúšaj.
danasv
02.10.12,06:00
mozete mi prosim niekto napisat viac o humanete? musim každý mesiac zadavat zamesntnacov-to je asi blbost... možem si tam pozerat historiu výpoctu miezd, spatne talcit nejake zostavy, robit rocne statistiky a a podobne?
tictac7
02.10.12,06:07
mozete mi prosim niekto napisat viac o humanete? musim každý mesiac zadavat zamesntnacov-to je asi blbost... možem si tam pozerat historiu výpoctu miezd, spatne talcit nejake zostavy, robit rocne statistiky a a podobne?

neviem, nepoznám.... a prevádzkovateľa si sa skúsila spýtať?

http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt (http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt)
danasv
02.10.12,06:24
neviem, nepoznám.... a prevádzkovateľa si sa skúsila spýtať?

http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt (http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt) zatial nie len prezistujem:-) 25.10 maju skolenie v Ba tak mozno zbehnem tam a dozviem sa vsetko co potrebujem.. dakujem za reackiu :-)
roman.dufek
02.10.12,06:32
V Humanete nahodíte zamestnancov samozrejme iba raz. K vypočítaným mzdám sa môžete vrátiť kedykoľvek. Pozerať ich, tlačiť zostavy za ľubovoľné obdobie, mesiac, rok, za vybrané mesiace a pod. Ak nájdete chybu, tak sa môžete vrátiť a mzdy aj za minulé mesiace opraviť. Môžete tlačiť štatistiky P2-04, Trexima a pod. Okrem histórie spracovaných miezd má Humanet aj históriu iných údajov. Napríklad sa môžete pozrieť komu sa kedy a ako menil základný plat, kedy a do akej zdravotnej poisťovne sa prehlásil a pod.

Dokonca môžete mzdy vypočítať aj spätne za minulé mesiace, pretože Humanet má v sebe aj históriu legislatívy a ak by ste teda dnes počítali napríklad mzdy za rok 2009, tak Vám ich vypočíta podľa legislatívy platnej v roku 2009 a aj výkazy Vám spracuje v tvare, ktorý vtedy platil.
danasv
03.10.12,09:46
V Humanete nahodíte zamestnancov samozrejme iba raz. K vypočítaným mzdám sa môžete vrátiť kedykoľvek. Pozerať ich, tlačiť zostavy za ľubovoľné obdobie, mesiac, rok, za vybrané mesiace a pod. Ak nájdete chybu, tak sa môžete vrátiť a mzdy aj za minulé mesiace opraviť. Môžete tlačiť štatistiky P2-04, Trexima a pod. Okrem histórie spracovaných miezd má Humanet aj históriu iných údajov. Napríklad sa môžete pozrieť komu sa kedy a ako menil základný plat, kedy a do akej zdravotnej poisťovne sa prehlásil a pod.

Dokonca môžete mzdy vypočítať aj spätne za minulé mesiace, pretože Humanet má v sebe aj históriu legislatívy a ak by ste teda dnes počítali napríklad mzdy za rok 2009, tak Vám ich vypočíta podľa legislatívy platnej v roku 2009 a aj výkazy Vám spracuje v tvare, ktorý vtedy platil.
dakujem krasen za vycerpavajucu odpoved!! :-)