GOPAS
22.03.09,16:37
Dobrý podvečer,chcela by som poprosiť o radu kompetentných.Problémom s nečinnosťou súdu mám už z minulosti pri podaní určenia práv a povinností neplnoletej dcéry a určenia výšky výživného.Na právoplatný rosudok som čakala viac ako 4 roky,a medzitým som podávala dvakrát sťažnosť predsedovi súdu na prieťahy súdu pretože nekonali viac ako rok a pol.Minulý rok som žiadala súd o zvýšenie výživného z dôvodu zmeny pomerov.Je to viac ako 9 mesiacov.Pokial moje znalosti siahajú mali by začať konať do deviatich mesiacov alebo sa niečo zmenilo?Akou formou by som mala urgovať môj návrh? Ďakujem.
wagner
22.03.09,18:58
To by som aj ja rada vedela. Návrh na súd som doručila v júni 2008 a už je koniec marca 2009 a ešte to vraj leží u nemenovanej JUDr. na stole. Kedy začne pojednávanie je tiež asi v nedohľadne. A vraj podávať sťažnosť nemá význam.
iriska
23.03.09,06:37
Skúste si v informačnej kancelárii súdu pozrieť vaše spisy, či tam niečo prebieha alebo nie. Odporúčam sa najskôr telefonicky informovať, či treba spis objednať na študovanie vopred a pod., lebo niekedy nie je v kapacitách súdu zabezpečiť spis na študovanie práve vo chvíli, keď navštívite info kanceláriu.
samuelovic
23.03.09,06:40
Ja som podal žiadosť o vytýčenie termínu pojednávania č. k ........
wagner
23.03.09,12:29
Môj spis je v poriadku, leží na stole nemenovanej JUDr. Mám to overené zodpovednou osobou. Povedala mi, že sa mám sťažovať, právnik túto možnosť odmieta. Tak neviem čo ďalej.
02Michaela
23.03.09,16:02
Dobrý podvečer,chcela by som poprosiť o radu kompetentných.Problémom s nečinnosťou súdu mám už z minulosti pri podaní určenia práv a povinností neplnoletej dcéry a určenia výšky výživného.Na právoplatný rosudok som čakala viac ako 4 roky,a medzitým som podávala dvakrát sťažnosť predsedovi súdu na prieťahy súdu pretože nekonali viac ako rok a pol.Minulý rok som žiadala súd o zvýšenie výživného z dôvodu zmeny pomerov.Je to viac ako 9 mesiacov.Pokial moje znalosti siahajú mali by začať konať do deviatich mesiacov alebo sa niečo zmenilo?Akou formou by som mala urgovať môj návrh? Ďakujem.

To vážne? :eek:
Ja neviem, ale čo sa týka rýchlosti rozhodovania súdov (výživné, rozvod, zvýš. výživné...) tak u mňa to bolo VŽDY do troch mesiacov (už bolo pojednávanie). Ostatné veci sa mi ťahajú aj roky. A keď som sa pýtala jednej známej na súde, prečo nie sú takýto rýchli aj v iných veciach, povedala mi, že čo sa týka rodinného práva a hlavne detí, výživného a pod. dostali nariadené (z vyšších miest), že musia konať do troch mesiacov, nerobiť prieťahy v konaní, ale v ostatnom sa tak ponáhľať nemusia. :rolleyes: