Zavrieť

Porady

Prieťahy súdu

Dobrý podvečer,chcela by som poprosiť o radu kompetentných.Problémom s nečinnosťou súdu mám už z minulosti pri podaní určenia práv a povinností neplnoletej dcéry a určenia výšky výživného.Na právoplatný rosudok som čakala viac ako 4 roky,a medzitým som podávala dvakrát sťažnosť predsedovi súdu na prieťahy súdu pretože nekonali viac ako rok a pol.Minulý rok som žiadala súd o zvýšenie výživného z dôvodu zmeny pomerov.Je to viac ako 9 mesiacov.Pokial moje znalosti siahajú mali by začať konať do deviatich mesiacov alebo sa niečo zmenilo?Akou formou by som mala urgovať môj návrh? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    To by som aj ja rada vedela. Návrh na súd som doručila v júni 2008 a už je koniec marca 2009 a ešte to vraj leží u nemenovanej JUDr. na stole. Kedy začne pojednávanie je tiež asi v nedohľadne. A vraj podávať sťažnosť nemá význam.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Skúste si v informačnej kancelárii súdu pozrieť vaše spisy, či tam niečo prebieha alebo nie. Odporúčam sa najskôr telefonicky informovať, či treba spis objednať na študovanie vopred a pod., lebo niekedy nie je v kapacitách súdu zabezpečiť spis na študovanie práve vo chvíli, keď navštívite info kanceláriu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Môj spis je v poriadku, leží na stole nemenovanej JUDr. Mám to overené zodpovednou osobou. Povedala mi, že sa mám sťažovať, právnik túto možnosť odmieta. Tak neviem čo ďalej.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    GOPAS Pozri príspevok
    Dobrý podvečer,chcela by som poprosiť o radu kompetentných.Problémom s nečinnosťou súdu mám už z minulosti pri podaní určenia práv a povinností neplnoletej dcéry a určenia výšky výživného.Na právoplatný rosudok som čakala viac ako 4 roky,a medzitým som podávala dvakrát sťažnosť predsedovi súdu na prieťahy súdu pretože nekonali viac ako rok a pol.Minulý rok som žiadala súd o zvýšenie výživného z dôvodu zmeny pomerov.Je to viac ako 9 mesiacov.Pokial moje znalosti siahajú mali by začať konať do deviatich mesiacov alebo sa niečo zmenilo?Akou formou by som mala urgovať môj návrh? Ďakujem.
    To vážne?
    Ja neviem, ale čo sa týka rýchlosti rozhodovania súdov (výživné, rozvod, zvýš. výživné...) tak u mňa to bolo VŽDY do troch mesiacov (už bolo pojednávanie). Ostatné veci sa mi ťahajú aj roky. A keď som sa pýtala jednej známej na súde, prečo nie sú takýto rýchli aj v iných veciach, povedala mi, že čo sa týka rodinného práva a hlavne detí, výživného a pod. dostali nariadené (z vyšších miest), že musia konať do troch mesiacov, nerobiť prieťahy v konaní, ale v ostatnom sa tak ponáhľať nemusia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.