cubanakova
28.03.09,14:36
Som zivnostnik neplatitel DPH, poskytujem sluzby tiez neplatitelovi DPH.
Teraz po roku chcem rozsirit svoju zivnost o nakup a predaj vyrobkov, ktore s uvedenou prvou cinnostou-zivnostou nesuvisia. V tejto druhej cinnosti by mi bolo vyhodnejsie byt platicom DPH. Prosim, poradte mi ake mam moznosti. Ako by som to mal poriesit. Dakujem
Tweety
28.03.09,13:38
Som zivnostnik neplatitel DPH, poskytujem sluzby tiez neplatitelovi DPH.
Teraz po roku chcem rozsirit svoju zivnost o nakup a predaj vyrobkov, ktore s uvedenou prvou cinnostou-zivnostou nesuvisia. V tejto druhej cinnosti by mi bolo vyhodnejsie byt platicom DPH. Prosim, poradte mi ake mam moznosti. Ako by som to mal poriesit. Dakujem
Podať si žiadosť o registráciu.
tetrisss
28.03.09,13:44
Pokial chces mat seriozny velkosklad, musis byt platca DpH,lebo ti ostatni platcovia od teba nenakupia.
cubanakova
28.03.09,14:11
Ale mozem mozem byt aj neplatic pri prvej zivnost aj neplatic pri druhej, Ide mi o to ze sluzby poskytujem pre neplatica, takze ako platitelovi DPH pridem o peniaze, nie?
tetrisss
28.03.09,14:17
Tak ak neprekroci hranicu pre povinnost byt platcom DpH , tak je na nom, ci poziada o registraciu, ak bude poskytovat sluzby len jednemu a to neplatcovi, si ja osobne myslim, ze nie je pre neho vyhodne byt platcom DpH.
cubanakova
28.03.09,14:29
Asi som to nezrozumitelne napisal.mmam zivnost - poskytovanie sluzieb, ktore poskytujem neplaticovi. Aj ja som neplatic. To je OK. Ale chcem teraz i iny druh podnikania a to nakup a preda vyrobkov-strojov, nie na sklad. To by som predaval platicom DPH.
Pri tej prvej zivnosti mi je vyhodne byt neplaticom, pri druhej platicom. Co s tym?
veronikasad
28.03.09,14:44
Asi som to nezrozumitelne napisal.mmam zivnost - poskytovanie sluzieb, ktore poskytujem neplaticovi. Aj ja som neplatic. To je OK. Ale chcem teraz i iny druh podnikania a to nakup a preda vyrobkov-strojov, nie na sklad. To by som predaval platicom DPH.
Pri tej prvej zivnosti mi je vyhodne byt neplaticom, pri druhej platicom. Co s tym?
Nedá sa byť pri jednej živnosti plátcom a pri druhej neplátcom. Musíš sa rozhodnúť. Ak sa prihlásiš ako dobrovolný plátca DPH, registráciu môžeš zrušiť až po 12 mesiacoch.
tetrisss
28.03.09,14:51
No to sme sa ozaj nepochopili, v tomto pripade si myslim, ze mas byt platca DpH, preto ja keby som bola platcom DpH, tak u neplatcu nenakupim, lebo nemam pravo potom na odpocet DpH, teda plati ten moj prvy nazor, kazdy velkosklad by mal byt platom DpH, nie kvoli sebe, ale odberatelom.