Zavrieť

Porady

zivnostnik zaciatocnik

Som zivnostnik neplatitel DPH, poskytujem sluzby tiez neplatitelovi DPH.
Teraz po roku chcem rozsirit svoju zivnost o nakup a predaj vyrobkov, ktore s uvedenou prvou cinnostou-zivnostou nesuvisia. V tejto druhej cinnosti by mi bolo vyhodnejsie byt platicom DPH. Prosim, poradte mi ake mam moznosti. Ako by som to mal poriesit. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cubanakova Pozri príspevok
    Som zivnostnik neplatitel DPH, poskytujem sluzby tiez neplatitelovi DPH.
    Teraz po roku chcem rozsirit svoju zivnost o nakup a predaj vyrobkov, ktore s uvedenou prvou cinnostou-zivnostou nesuvisia. V tejto druhej cinnosti by mi bolo vyhodnejsie byt platicom DPH. Prosim, poradte mi ake mam moznosti. Ako by som to mal poriesit. Dakujem
    Podať si žiadosť o registráciu.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Pokial chces mat seriozny velkosklad, musis byt platca DpH,lebo ti ostatni platcovia od teba nenakupia.
    Ale mozem mozem byt aj neplatic pri prvej zivnost aj neplatic pri druhej, Ide mi o to ze sluzby poskytujem pre neplatica, takze ako platitelovi DPH pridem o peniaze, nie?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Tak ak neprekroci hranicu pre povinnost byt platcom DpH , tak je na nom, ci poziada o registraciu, ak bude poskytovat sluzby len jednemu a to neplatcovi, si ja osobne myslim, ze nie je pre neho vyhodne byt platcom DpH.
    Asi som to nezrozumitelne napisal.mmam zivnost - poskytovanie sluzieb, ktore poskytujem neplaticovi. Aj ja som neplatic. To je OK. Ale chcem teraz i iny druh podnikania a to nakup a preda vyrobkov-strojov, nie na sklad. To by som predaval platicom DPH.
    Pri tej prvej zivnosti mi je vyhodne byt neplaticom, pri druhej platicom. Co s tym?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cubanakova Pozri príspevok
    Asi som to nezrozumitelne napisal.mmam zivnost - poskytovanie sluzieb, ktore poskytujem neplaticovi. Aj ja som neplatic. To je OK. Ale chcem teraz i iny druh podnikania a to nakup a preda vyrobkov-strojov, nie na sklad. To by som predaval platicom DPH.
    Pri tej prvej zivnosti mi je vyhodne byt neplaticom, pri druhej platicom. Co s tym?
    Nedá sa byť pri jednej živnosti plátcom a pri druhej neplátcom. Musíš sa rozhodnúť. Ak sa prihlásiš ako dobrovolný plátca DPH, registráciu môžeš zrušiť až po 12 mesiacoch.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    No to sme sa ozaj nepochopili, v tomto pripade si myslim, ze mas byt platca DpH, preto ja keby som bola platcom DpH, tak u neplatcu nenakupim, lebo nemam pravo potom na odpocet DpH, teda plati ten moj prvy nazor, kazdy velkosklad by mal byt platom DpH, nie kvoli sebe, ale odberatelom.

    zivnostnik zaciatocnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.