poisonkatka
30.03.09,11:26
Zdravim Vas a prajem pekny den.

Vyvsta mi jeden problemik. Uctujem v OMEGE, ale nemame zaplateny modul DP PO. Chcem sa spytat, ze ako navysim zaklad dane o polozku zvysujucu ZD uctovne? Uzavierku robim prvy krat, tak v tom nemam celkom jasno.

Mam nejaky vysledok hospodarenia, napr. 1 000,-
mam polozku zvysujucu zaklad dane 10,-
Zaklad dane bude teda 1 010,-

avsak neviem tu polozku zvysujucu zaklad dane dostat do omegy tak, aby mi potom spravne zauctovala zisk, ktory je vlastne tiez navyseny o ten rozdiel z tej polozky. lebo mne omega vypocita zisk po zdaneni 810,-, ale mal by byt 818,-.
Darma111
30.03.09,10:35
Myslíš ako nastaviť v daňovom priznani, položky zvyšujúce základ dane? Neviem aký je modul bez DP PO...

ale inak sa to nastavuje cez Firma/nastavenie/Účtovný rozvrh/ najdeš konkretný účet/Oprav/výkazy/Priznanie k dani z príjmov právnickych osôb...
poisonkatka
30.03.09,11:24
no praveze ten modul nemame zaplateny, takze ja dp robim rucne. ale uz som to urobila umelo
poisonkatka
31.03.09,05:23
no ale urobila som to zle...takze radte ako to ma vyzerat? ma byt zauctovany ten zisk ponizeny o tu polozku zvysujucu ZD? lebo ja som si nasla v starych zositoch zo skoly zpred 8 rokov, ze sa uctuje pred tou polozkou....cize v mojom priklade na 431/702 pojde 1000,-
liba2
31.03.09,05:34
Zdravim Vas a prajem pekny den.

Vyvsta mi jeden problemik. Uctujem v OMEGE, ale nemame zaplateny modul DP PO. Chcem sa spytat, ze ako navysim zaklad dane o polozku zvysujucu ZD uctovne? Uzavierku robim prvy krat, tak v tom nemam celkom jasno.

Mam nejaky vysledok hospodarenia, napr. 1 000,-
mam polozku zvysujucu zaklad dane 10,- pozor, toto sa ti prejaví IBA v daňovom priznaní - neúčtuješ o tom ! predsa tých 10,- už máš zaúčtovaných v nákladoch... v DP len upravuješ základ dane.
Zaklad dane bude teda 1 010,- áno, ale IBA v daňovom priznaní.

avsak neviem tu polozku zvysujucu zaklad dane dostat do omegy tak, aby mi potom spravne zauctovala zisk, ktory je vlastne tiez navyseny o ten rozdiel z tej polozky. lebo mne omega vypocita zisk po zdaneni 810,-, ale mal by byt 818,-.
V daňovom priznaní vypočítaš nejakú daň z upraveného základu dane, teda zo sumy 1010,-. Túto daň zaúčtuješ ako posledný účtovný doklad v r. 2008:
591/341 , je to predpis dane. Zaúčtovaním dane bude výsledok hospodárenia v účtovníctve : 1000 mínus daň;
v súvahe na r. 85 a detto tento výsledok bude vo VZaS r.57 .
poisonkatka
31.03.09,05:36
liba2 dakujem velmi pekne :-) takze vlastne HV vo schvalovacom konani bude tych 1000 - dan
Manual
31.03.09,05:42
no praveze ten modul nemame zaplateny, takze ja dp robim rucne. ale uz som to urobila umelo
Len malú poznámku. A prečo si kupuješ taký oklieštený program ? Veď to stojí len necelých 50€ a takto si vyrábaš len problémy... Cena by sa ti vrátila v podobe konfortnej práce a úspore času.
poisonkatka
31.03.09,05:46
Len malú poznámku. A prečo si kupuješ taký oklieštený program ? Veď to stojí len necelých 50€ a takto si vyrábaš len problémy... Cena by sa ti vrátili v podobe konfortnej práce a úspore času.

keby som tu tomu velila ja, tak ho urcite mam. ale kedze ja pracujem vo firme a sef ho nechcel kupit, tak co zmozem?